Boxerky, trenyrky a jina zverstva

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » čtv říj 8, 2020 2:54

@Kennedy: mne by to asi nevadilo, klidne bych chodil i naostro, kdyby to nebylo neprakticke a nehygienicke ;-) V pase mam aktualne asi 94 cm. Po prvni vychazce si nejsem jisty, jestli by to nechtelo spis XXL, jsou mensi. Neni to ale pasem, spis celkove a mozna i strih. Jeste uvidim.

@mitau: diky. Cena je sice trochu jinde, ale kdyby fungovaly, tak proc ne. PAD by zas mohl vydrzet o dost vic, nez PES. Az budu mit cestu do mesta, stavim se v Columbii, jestli je tam nemaji, tohle bych si radej prohlednul predem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Kennedy » pát říj 9, 2020 13:46

mike: Chození na ostro mi taky nejde, kolo v kalhotech s vložkou je přeci jen něco jinýho.
Aha, číslování trenek je fakt krutost. Tak to já vezmu asi velikost M.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » pát říj 9, 2020 22:00

M? Jsi snad trpajzlik? :twisted: Pas zas tak moc nevypovida, jeste bych potreboval par kilo shodit. Kdybych mel 90 nebo 86 jako pred 30 lety, tak mam furt XL a kdyz jsem mel 100, tak taky. Mozna vic vypovida obvod boku, mam 99.

Jinak volne lozene L maji obvod gumy asi 72 cm. Byt tebou tak taky vezmu dve velikosti vedle sebe, pri te cene se to da.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod lojzmen » pát říj 9, 2020 22:31

Také jsem příznivec japonského učení ViSiMuTo.

S těma velikostma to má každý jinak, to neřeš.

Inspirován touto diskuzí jsem tento teplejší víkend místo trenek vyzkoušel mé staré běžecké šortky s všitou slipovou vložkou.
Ze Sportisima, kdysi dávno, New Balance, levné, s kapsami, vnější polyesterová látka hebká, kapsy hebké, slipová vložka hebká a jako obvykle kule škrtící. A to si běžně kupuju o číslo větší.
V nejspodnějším místě jsem vložku rozstřihnul. Pak jsem obstřihnul lem vložky s gumičkou a vyhodil stahovací šňůrku kolem pasu. Zbytek vložky je jako bederní rouška.
Dobré to bylo.
Ale zase moc jsem se nezpotil, pokračování na jaře.

V Decathlonu jsou nejlevnější běžecké šortky/kraťasy RunDry asi za 150, vnější látka je tužší.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1083
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Kennedy » sob říj 10, 2020 0:50

mike: M znamená medium = střední! Mám 176 do vejšky a pas tak 80 - 85. Někdy ale pod 80.. I tak jsem tlustej ve srovnání s nabušenejma outdoorařema.
Ale třebas kalhoty Direct Alpine mám v L a skvěle sedí, M by byly moc uplý. Objednám ty trenky M a L.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » sob říj 10, 2020 20:58

@Kennedy: jo, ale pochazi to nekdy z praveku, kdy byli lidi o dost mensi ;-) Myslim, ze L nebo M bude spravne.

@lojzmen: :D =D>
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2020 3:52

mike píše:Trenky jsou doma. ... Ale zas za tu cenu... zkusim je nejakou dobu nosit a pak se uvidi.

Tak jo. Nosil jsem je nejakou dobu na denni vychazky a ted na celodenni vylet. Bylo docela vlhko, tedy idealne na test. Obstaly. Neni to zadny zazrak ani extra kvalita, ale jsou pouzitelne a pomer cena/vykon dobry. Objednal jsem dalsich 3x2 kusy. Bohuzel maji v XL jen jednu dvojici barev, ale co uz.

Velikost je na mne XL. L jsem zkousel na denni vychazky, da se, ale je to na hrane a na delsi bych je nevzal, to uz by bylo o odreniny.

Proti M&S trochu min prijemny material, ale treba se casem osoupe. Zas ale maji plochou gumu bez varhanku, to je plus, nebudu mit v horku osoupanou kuzi pod bederakem. Snad :)

Diky apukovi za tip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » stř říj 28, 2020 18:38

Tyyjo, ted mi prisel mail, ze zasilka je vyrizena a zitra bude odeslana. Spotky.cz pracujou i ve svatek :smt023

(ja budu taky, ale protoze jsem se vcera flakal ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » pát črc 1, 2022 20:53

Po necelych dvou letech konstatuju, ze trenky jsou fajn. Nosim je denne na vychazky i na celodenni akce a v pohode. Spravne je XL.

Ted jsem prisel na dalsi plus. Jak jsem tenhle tyden dvakrat slusne zmoknul, tak jsem byl durch a mokre byly i trenky. Prisel jsem na to teprve az jsem si doma sundal promocene kalhoty. Do te doby jsem o tom vubec nevedel, nechladilo to ani nijak neotravovalo. Ve stredu jsem to pricital tomu, ze bylo docela teplo i za deste, ale dneska uz ne a promocena vetrovka docela studila. Trenky vubec. O bavlnenych se nic takoveho rict neda, ty studi i kdyz navlhnou od potu a i ty smesove od M&S s 30 % bavlny byly v takovem desti znat. Tyhle jsou tedy nakonec lepsi a navic i odolnejsi, M&S by byly za dva roky prodrene i kdybych jich stridal nekolik jako tady.

Teda, jsou fajn na chuzi, na sezeni u pocitace jsou lepsi bavlnene :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod apuka » pon říj 17, 2022 10:54

Zverstvo to asi je, tak to dam sem...

Vcera jsme slapali v Male Fatre po Hornich Dierach a Puste Rizni smerem na Medziroszutce. Mel jsem to "stesti", ze jsme slapali kousicek za parem, kde mlada holka mela na sobe polopruhledne ruzove hodne prilehave elastaky a pod nima tmavemodra tanga. ("Esteticka" vhodnost takoveho obleceni do prirody by patrilo do nejakeho jine vlakna.)

Po te stezce se casto musi slapat po vetsich "schodech", kameni, prestup z rebriku, ..., proste casto se delaji velke kroky do vysky, musi se vykladat noha vysoko. Te holce se tanga pri techto krocich nejspise (soudic jen "vizualne") hodne silne zarezavala mezi pulkami, navic nevi,, co bylo z jake latky, ale vypadalo to tak, ze ty elastaky jsou na ten pasek "nalepene" a zarezavaji se ji taky. Holka taky nevypadala uplne nadsene, evidentne ji to moc prijemne v techto pripadech nebylo.

Chci se proto zeptat "znalejsich" - daji se v tangach takove akce rozumne prezit? Ja bych se nejspise zblaznil asi po druhem-tretim kroku, pred ctvrtym bych si je svlekl a asi sel po elastakama naostro, i kdyby byly sebepruhlednejsi...
Nemam vsak osobni zkusenost s takovym oblecenim, proto se ptam zkusenejsi a znalejsi - holky, ale i pany (taky se pro nas vyrabeji :roll:).

(Jeste predtim, nez nekdo napise, ze jsem uchyl, ze si vsimam takove veci, tak vezte, ze se to vsimnout nedalo, ta holka delala vse, aby si to kazdy za ni vsiml - konec-koncu, vsimla si to i mam manzelka a mela uplne stejny dojem. Na predbehnuti paru jsme nemeli, sli cca stejnou rychlosti jako my, obcas nam usli, jen ta holka se potom musela zastavit si vydechnout a vybrali se potom zase tesne pred nama. A ne - fotku nemam :twisted:)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 17, 2022 12:26

ja bych si to ani nekoupila, me by to stvalo i pri sezeni v praci, ale verim tomu, ze nekomu to vyhovovat muze.

tvar zadku a osobni preference hraji velkou roli a proste neni zadek jako zadek.

treba dost moderni sou vysoce vykrojeny kalhotky a zaroven i vice vykrojeny dole, takze okraj pulek schovavaji jen tak aby se nereklo.

me se tyhle strihy vytahuji nahoru a zarezavaji a pritom vswchny moje kamosky ho nosi spokojene i na vylety a do hor a jim se nevytahuje ale drzi...

naopak mam rada malo vykrojeny diry na nohy aby kalhotky schovavaly vetsinu zadnice a dobre drzely ani se nehly a mym kamoskam tenhle strih vubec nepasuje a nechapou, jak to muzu nosit, protoze sou trochu zatizly do boku (kdyby nebyly, vytahujou se).

takze... verim tomu, ze nekterej zadek ma rad na hory i tanga.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2022 22:02

Hmm, mel jsem zato, ze tohle vlakno je o panskych zversvech, ale takove zvire, ktere by nosilo tanga, snad mezi mistnimi pany neni :twisted:

Abych mel neco k tematu, tak se mi nedavno jedny vyse zminene trenky roztrhly ve svu dole. I tak ale maji nejvetsi vydrz proti vsem, co jsem kdy mel, tyhle musi mit nachozeny tisice kilometru. Patri do kategorie "koupil bych znovu", coz je u mne jedno z nejvyssich oceneni 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Vexo » pon říj 17, 2022 22:59

Lidl funkcni boxerky - coolmax + 47% bavlna, používám na běh - jsou těsnější, takže celý den v nich by bylo peklo, ale jak jsou tenké tak nestudí
Styx funkcni boxerky - coolmax, bez bavlny, nemám nic co bych jim vytknul, schnou rychleji, materiál je hodně poddajný, cz výroba, dost často mívají i 40% slevy, zakončené gumou bez úpletu (to je základ-guma nestudí).
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2022 23:17

Spravna zverstva k tematu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod Vexo » pon říj 17, 2022 23:46

tak treba se jeste najde nejaky odvazlivec, co se vrati k puvodnimu dotazu...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod milarepa » pát lis 18, 2022 8:52

teď se mi povedlo za 2 stovky si pořídit super boxerky z Polartec Delta, v HP měli nějaké prototypy, co zkoušeli dělat ze zbytků materiálů z triček Code, a vypadají hodně dobře, na léto jasná volba
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod mitau » pát lis 18, 2022 9:25

To je pekny ulovek. Skoda, ze takove veci budou jen v kamenne prodejne a ne nikde na webu, koupil bych si je hned :( Pak muzes poreferovat, jak je to s trvanlivosti, ajk rychle se prodrou. Kdyz jsem mel v ruce nejake triko z Polartec Delta, takmi ten material prisel celkem jemny (a hmatatelna sktruktura te latky by taky mohla prispet k rychlejsimu opotrebovani)
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Boxerky, trenyrky a jina zverstva

Příspěvekod sobb » úte čer 6, 2023 23:22

Kennedy píše:Zlatý trenky brzo určí nový módní trend. =D>
A stalo se... :D Též už mám jedny doma, té zlaté se nedalo odolat :mrgreen: Jen v pánské nabídce teď zlatá chyběla, tak Laďa volil trapně konzervativně černou (přestože jsem propagovala zelený lesk, když už nebyly k mání ty zlaté) :D
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Předchozí

Zpět na Oblečení