Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pon zář 15, 2014 10:05

Proste je to jednoduche, ludia novym veciam neveria. Nastastie nie som ani zastupca Polartecu, ani Raba, ani nie som predajca NeoShell bund, takze nemusim nikoho presviedcat, pre mna za mna moze kazdy chodit v Gore Pro Shell, ja som tu svoju "proshellku" uz daroval, pretoze len visela v skrini :)

Uz ma nebavi tu vymyslat rozne testy a riesit, ci protece alebo ne :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod fps » pon zář 15, 2014 13:49

dudy píše:ale nějak nevím co furt řešíš

řeším to jestli má cenu kupovat NeoShell, zda k té dostatečné prodyšnosti, je i dostatečně odolný proti celodennímu dešti ztěžklým batohem na zádech, a taky zda je dostatečně odolný při občasném prodíráním křovím, prostě zda pak stejně nebudu muset mít v batohu záložní membránovku která tohle vše zvládne, mam za to že to z mích příspěvku jasně vylívá

dudy píše:Nebo si kup Góre když nevěříš a máš klid

to nemusím, mam
fps píše:bundy s membránou BlocVent 2, Gtx Pro Shell, Gtx Active Shell
, některé už plno let

apuka píše:Proste v celodennim lijaku (obzvlast spojenem s é silnym vetrem) jednak budes mokry i zevnitr - pot se nema jak odparit, bunda ma na sebe souvislou vrstvu vody -, tak castecne i zvenku - mozna membrana to udrzi, ale pres vsechny diry se Ti dovnitr voda vzdy dostane.

podobných situací jsem na vlastní kůži zažil plno, jezdím celoročně na těžko, bez ohledu na počasí, pouze si podle počasí beru vybavení, a je rozdíl v tom zda proteče bunda, a nebo zda membránovka nestíhá dýchat, obzvlášť když je chladno, to po celodenním dešti mam pod membránovkov vlhko jenom na místech kde je batoh, ale pod bundou co protekla jsem celí mokrý, já se držím pravidla"zpotíš se, umřeš"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » pon zář 15, 2014 15:40

fps píše:já se držím pravidla"zpotíš se, umřeš"

Tak to jsem mrtvy kazdy vikend :? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod scinkk » pon zář 15, 2014 19:59

Asi tak. Docela jsem zvazoval, zda se mi investice do membranovky vyplati. Me telo podle me zadna membrana neudejcha, neoshell se zatim sice tvari, ze je na tom o dost lepe nez gtx paclite, jenze i tak je pro me ta membranovka bunda nejvysi nouze :) Pred par tydny v alpach zatimco ja behal v kratkem tricku kdyz bylo pod deset, tak vetsi cast skupiny to dala cele v membrnovkach :) ja i tu pertexku pokud neni opravdu potreba radeji sundam na cestu do kopce :). Samozrejme zalezi na mnoha faktorech, ale proste tu asi nebudu hodnotit prodysnost, pac by se pak mohlo zdat, ze i ten neoshell je jak igelit :) Mozna me jeste hodne prekvapi, ale jsem k tomu realisticky pesimisticky :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod apuka » stř zář 17, 2014 8:44

fps píše:podobných situací jsem na vlastní kůži zažil plno, jezdím celoročně na těžko, bez ohledu na počasí, pouze si podle počasí beru vybavení, a je rozdíl v tom zda proteče bunda, a nebo zda membránovka nestíhá dýchat, obzvlášť když je chladno, to po celodenním dešti mam pod membránovkov vlhko jenom na místech kde je batoh, ale pod bundou co protekla jsem celí mokrý, já se držím pravidla"zpotíš se, umřeš"
Tak tos mel hodne stesti. Neni dest jako dest, ani celodenni. Hlavne at se Te toto stesti drzi. Ale pokud po celodennim poradnem desti (hlavne ve vyssich vyskach, blizko ledovcu, kde casto voda z toho deste ma tak 8-10 stupnu) si mel pouze vlhko a jenom v mistech, kde je batoh, tak to musis byt jako pes, ktery nema potne zlazy. V takovem pripade se totiz pot vytvari i pri obycejnem stani, ne to jeste pri sebemensim pohybu a natezko. Navyse pod bundou budes mit za deste vlhky teplejsi vzduch. A veskera vlhkost se to nezrazi zevnitr jako "vlhko", ale vytvori se kapky, vrstva vody uplne stejne jako zvenku, jenom v mensim rozsahu. No a tyto kapky se Ti uz postaraji o to, aby se Ti zateplovaci vrstva promokla vsude. No a to, jak jsem psal, ze se voda dovnitr dostane dirami jsem myslel rukavy, krk a spodek bundy - v silnem vetru a poradnem lijaku se Ti tam vzdy neco dostane a vevnitr se to uz rozlozi.
Vim, o cem mluvim - V Zillertalu nas chytla delsi bourka. Vitr tak 80km/h+, v narazech hodne vice, za pet minut bylo pod nohama 3-4 cm vrstva vody, ktera se uz nedokazala vsakat (ne natecena. i na rovine, kde nemelo odkud natect), viditelnost (kvuli desti) tak asi jeden krok dopredu, dozadu ani pul kroku (bo foukalo zpoza nas), clovek nevidel normalne silne zretelnou stezku. Museli jsme si norlmalne kleknout na zem, aby nas jednak neodfouklo v narazech a abychom nesesli z cesty. Meli jsme na sebe plastenky, to nas zachranilo, ze jsem nebyli durch promoceni - nehybali jsme se a prislapnuta a rukama drzena plastenka byla kolem kazdeho z nas jako zvon (ponekud zdeformovanym vetrem :lol:). Ale zevnitr se natolik srazila ta voda, ze jsem mel nejenom vysrazenou vodu na plastence zevnitr, ale i na membranovce pod plastenkou zvenku i zevnitr. Byl to prijemny zazitek, hlavne ze jsem tak tam "sedeli" asi 5-10 metru pod bocnim hrebenem a bouchalo to velice blizko nas.
Co jsem za zkusenost z chaty popisoval, bylo druhy den - stejne pocasi, jenom bez blesku, nastesti ja jsem byl vetsinu dne na chate - ale i za cca 10 min, kdyz jsem se vracel z Peterskopflu (?) a chytl mne pred chatou okraj toho deste, takze znatelne slabsi lijak, navic z velke casti ve forme krup stacil na to, aby se na me membranovce zevnitr srazila vrstva vody. A to jsem se nepotil - jenom byla skoro 100% vlhkost vzduchu a to krupobyti s destem ochladili vnejsi vzduch vcetne vnejsi strany me membranovky nekam kousek nad nulou.
Ale pokud mas takove stesti, ze se fakt dokazes nepotit a nezamocit zrazenim bundu zevnitr, by si mel spise sehnat neco takoveho :wink: . Sice nedycha, ale urcite se nepromoci. Uz jsem videl i s "podsivkou" z nejake pevne umele hmoty, aby to vydrzelo skoro cokoliv, takze lozeni v sutrech a v kricixh to urcite zvladne. Jen je to dost tezke a nespratne.

Tim vsim jsem chtel jenom rict, ze hledat neco, co vydrzi kazdy extrem bez moznosti promoceni spodni vrstvy je blbost. Bud musis slevit ze svych pozadavku (napr. pouze na celodenni bezny, max. silnejsi dest) nebo prijat moznost, ze nekdy jednoduse nebudes moci mit suche spodni vrstvu (a v tomto pripade se na to pripravit nejakou zalozni variantou neceho, co alespon zcasti hreje i mokre, tj. urcite ne jenom Coolmaxu), pripadne ze se budes muset vzdat dalsi cesty, resp. se uchylit nekam do sucha chaty nebo civilizace.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Semo » čtv říj 2, 2014 10:30

axi12 píše:DryQ Elite je tedy eVent? A DryQ Core je co? Nevíte, jeslti je to DryQ Core stejně neprodyšné jako DryQ Active? Tipuji, že to bude ještě horší....
Podla tohto zdroja http://www.trailspace.com/articles/2011/02/08/mountain-hardwear-dry-q.html je Dry Q Elite = eVent. Ostatne Dry Qsu horsie, cca 1/2 priedusnost ako Elite. Vyraz "Meet industry strandard" znamena, ze su pekne nahovno. Sucasny "industry stadard" je totiz znacne nepostacujuci.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod kralo » úte říj 28, 2014 21:27

Hoj hosi, chapem o co fps ovi ide.
Osobne som sa dostal do situacie ze planovanie tras za jasneho pocasie je za mnou. Zacina prevladat silny pocit ist von napriek zlemu pocasiu. A to napriklad ked som na chate ktora je dlhodobo naplanovana a uz mam dost dnu len tak sediet, to iste je i s planovanim tury v skupine kde sa zajednava bus a pocasie je na hrane.

Moje skusenosti vrchna bunda event spodok proshell. Vyskusana tato kombinacia
- 6h tura zarastenym lesom, listie ihlicie a celych 6h lialo. Lialo z hora, zo stromov, z listia som zberal ako prvy slapajuci vsetku vodu na prsia a stehna proshell nohavic
- 8h tura vo vyske 2000 mnm vo vetre tak 50km/h miestami dazd zo snehom s prevysenim vyse 1000m (dupanie do kopca)
- 8h tura v orkane na Chopok v zime pri hmle a dole dazd na hrebeni snehove ihlicky v 100km narazovom vetre
Vacsinou mi uz preteka event ktory uz zacina byt predraty skrz naskrz (od popruchov na ramenach, ci na krizoch od vysuchania vrstiev bundy z vnutra) a potom sa vlhko dostava dole k trupu a noham. No vzdy to bolo len vlhko ktore som si telom a svojou 36st. teplotou vysusil :o

Vzdy som bol z vnutra vlhky ale v lete mi synteticke pradlo preschlo resp. po namahavom vystupe prezliekam merino a davam spat hardshellku

Osvedcilo sa mi do -5 len event bunda tenke termo s dlhym rukavom (ak fuci, prsi), inak mierne nad 0 slapem len v termo triku, ziadny softshell, dookonca ani pulover nedavam.

Po vystupe v zime vzdy prezliekam teple GT200+pulover, alebo paperovka v pripad ze stojim co i len na viac ako 10min. Pri zostupe ci vystupe opat termo a hardshellka.

Chcem povedat ze hardshell vrchna je bunda ktoru vyuzivam skoro stale v kobminaciah, no chrani ma. Kondenz je neprijemny ale byt mokry vyslovene od pretecenia moze byt sakra problem s podchladenim alebo s dalsim vykonom.

Tento vykend na rohacoch podobna situacia mierne pod 0 slnecno, mierne navlhnuta syntetika a Hardshellka cely den na mne, na vrchole som pridal strednu vrstvu a i termo obschlo. Teplotu si mozem regulovat pootvarami bocnych zipsov kym nezacnem pocitovat mierny chlad, vtedy viem ze sa nebudem parit a hlavne naporove casti (prsia, chrbat, krk) od vetra su chranene.

Skusal som v zime slapat v minusovych teplotach len v jednej GT200 + 260 merino a ked nefuka tak toto do -10 pri intenzivnom slapani kludne ustojim a je mi fajn.

Sorry ak som off prispevkom len som chcel dat do plena moje skusenosti. A podporit kolegu ak trva na poriadnom teste, lebo kupit nieco drahe a otestovat si to v divocine sa mi zda sice jednoduche ale naco ked su tu chlapkovia co to mozu tesnut natvrdo :) v tvrdch podmienkach.

Ja praveze uprednostnim bundu naozaj odolnu i mechanicky s moznostu regulacie odvetrania bez tych vnutornych somarin (sietky, mikrofleece atd.)

Od oblecenia ocakavam ze nebudem rozmyslat ako ma nieco obmedzuje, alebo zacinam mat problem s premocenim, chladom, vetrom. Od toho momentu uz zacina klesat moralka a zacinam byt pekne nasr..ty ze som nie v pohode a nehovoriac o tom ci to dam do konca alebo nie :/
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod dudy » stř říj 29, 2014 6:12

kralo píše:.....Tento vykend na rohacoch podobna situacia mierne pod 0 slnecno, mierne navlhnuta syntetika a Hardshellka cely den na mne, na vrchole som pridal strednu vrstvu a i termo obschlo. Teplotu si mozem regulovat pootvarami bocnych zipsov kym nezacnem pocitovat mierny chlad, vtedy viem ze sa nebudem parit a hlavne naporove casti (prsia, chrbat, krk) od vetra su chranene........

Ti nevím, ale já teda přesně na tohle membránovku (a to mam neoshellku) nepoužívám. Na to mám pertexku, nebo tenoučkou nemenbránovou softšelku, v ultrakose zpravidla stačí pertex na primaloftce.
Ale proti gustu, žádnej dišputát.
Včera sem byl na pitomém rodinném výletě z Karlštejna do Srbska (jasno, téměř bezvětří, ráno +3°C, odpoledne na slunci +12°C, déšť ani v předpovědi) a co sem viděl lidí v membránovce, to neni možný. :shock:
A minulej víkend (jasno, lehký větřík, + 16°C) okolo baráku mi šel dacan v Tilaku od hlavy k patě: komplet Raptor, GTX i kšiltovku s klapkama a na nohou Céčkový pohory. ](*,)
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod apuka » stř říj 29, 2014 7:58

A nebude to tim, ze ne kazdy si kupuje primaloftku, pertextku, klasickou Polartec bundu, PS bundu, merino takove a makove, ..., boty A, B, B/C, C...?
Ja mam jedny C boty a chodim v nich i v Beskydech, i A/B teren - protoze se mi v nich chodi dobre i tam, mam a nosim sebou pertexku, ale spise jako posledni zachranu kdyz je rel. teplo a mohlo by fucet, oblecen byvam v funkcnim triku, na tom nejaka mikina (Polartec Classic nebo Microstretch podle teploty) a na tom pri vetsi zime nebo vlhkem pocasi Pinguin bunda s Gelanotsem. Mne to tak vyhovuje, v te membranovce se nepotim (resp. kdyz je tak teplo, ze b ych se potil, tak si ji dam dolu). Softshellku zadnou nemam a zatim jsem nevidel duvod si ji koupit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod kralo » stř říj 29, 2014 12:10

Som na tom podobne ako Apuka, mal som pred rokmi jedny D ckove Garmonty a tie som nosil takmer vsade, lebo som nemal ine, i tymi bundami to je podobne, vacsina nema zasobu oblecenia na kazdu prilezitost. I ked som zacal postupne prikupovat pre rozne situacie ale nakoniec mam oblubenu jednu ci dve kombinacie s ktorymi si bohato vystacim a su takmer univerzalne.
Priznam sa ze softshell ku som pozeral davnejsie, ale po case sa uz po nich neobzeram a ani ich uz nemam vo wish liste.
Jednu sice mamam ale to na freeride za azura pocasicka s windstoper, inak ju ani nenosim.

Verim tomu ze ine materialy by som rozdriapal, predral atd, preto mam osvedceny hardshell, teplotu, parenie si pekne viem regulovat spodnymi vrstvami, bud ich na sebe vysusim, alebo ich jednoducho prezleciem.. Na jedmodnove tahsie tury mi staci jedno triko na sebe, jedno na prezlecenie a jedno ako zaloha, hardshell a pulovrik na tepelnu pohodu ked sedim pri caji..
kralo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: sob srp 11, 2012 8:38
Bydliště: Banska Bystrica

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod dudy » stř říj 29, 2014 19:44

apuka píše:A nebude to tim, ze ne kazdy si kupuje primaloftku, pertextku, klasickou Polartec bundu, PS bundu, merino takove a makove, ..., boty A, B, B/C, C...?.....

Ne, nebude to tím.
Když tu Dudy, kerej si všechny Tebou vyjmenované (a mnoho dalších) kupuje (a nosí) dá do placu svoje zkušenosti se všema možnejma kombinacema a konstatuje co považuje za nejlepší, tak to stejně není bráno v potaz.
apuka píše:.....Ja mam jedny C boty a chodim v nich i v Beskydech......

Ale já bydlim v Praze, ne v Beskydech.
apuka píše:.....Mne to tak vyhovuje.....

Nevidím rozpor s:
dudy píše:......Ti nevím, ale já teda.....Ale proti gustu, žádnej dišputát......

:D
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod apuka » čtv říj 30, 2014 8:59

dudy píše:Ne, nebude to tím.
Když tu Dudy, kerej si všechny Tebou vyjmenované (a mnoho dalších) kupuje (a nosí) dá do placu svoje zkušenosti se všema možnejma kombinacema a konstatuje co považuje za nejlepší, tak to stejně není bráno v potaz.
Mam dojem, ze to chapes ponekud blbe. Tve poznatky (i jinych) se v potaz beru, ale az v okamihu, kdyz mam dojem, ze mi stavajici stav nevyhovuje a chci to zmenit. Do te doby informaci v hlave mam, ale nemam duvod jej pouzit - tudiz nebudu nic kupovat jenom proto, abych zkusil, jestli mi to opravdu nebude uvedene vyhovovat vice. A obavam se, ze vetsina lidi funguje podobne - takze "to tim asi bude".
dudy píše:Ale já bydlim v Praze, ne v Beskydech.
Ja v Ostrave a ve svych C-ckach chodim v zime do prace. Ze dvou duvodu: a) chodi se mi v nich lepe jak ve zvych slusnych zimnich a lepe se osetruji a hlavne do tech mestskych zim s topicim se snehem jsou odolnejsi vuci promoceni b) v zimnich botech se kozesina vetsinou uz v pulce zimy je sotva polovicni a nehreje, ze spodu je izolace skoro zadna, tudiz mi je ve svych "C" mnohem tepleji. Takze zimni pouzivam jen, kdyz potrebuji vypadat trochu slusneji. A kupovat si nove dobre izolujici a nepormokave, zato vsak ne moc slusne zimni boty mi prijde jako zbytecne - a takto alespon rychleji opotrebuji svoje C-cka a budu mit duvod si hledat neco jeste lepsiho :D
dudy píše:Nevidím rozpor s:
dudy píše:......Ti nevím, ale já teda.....Ale proti gustu, žádnej dišputát......
:D
Slova jsou slova, ale tys je doplnil :shock: a ](*,) , co dost hodne zmeni smysl slov :wink:

Shrnuto: ver, ze Tvoje slova neprichazeji navnivec, ale ne kazdy citi duvod aby zmenil sve zvyky, ktere mu vyhovuji. Az duvod uvidi, Tvoje zkusenosti poslouzi jako jedno z voditek pri vyberu reseni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » úte lis 4, 2014 23:44

dudy píše:Ti nevím, ale já teda přesně na tohle membránovku (a to mam neoshellku) nepoužívám. Na to mám pertexku, nebo tenoučkou nemenbránovou softšelku, v ultrakose zpravidla stačí pertex na primaloftce.

Asi tak. Stravil jsem ted 7 dni v horach, celou dobu azuro a teploty se pohybovaly od rekneme -5 rano a vecer na severu do takovych +20 v poledne na jihu. Vystacil jsem se dvema PowerDry tricky (tenke s kratkym a tluste s dlouhym rukavem) a jednou starou Pertexovou vetrovkou. Membranovka byla celou dobu v batohu a brat ji na sebe by byl vrchol masochismu. Mohl jsem ji nechat doma, ale jistota je jistota, predpovedim se neda verit a co kdyby zacalo prset. Na to jedine se hodi.

dudy píše:Včera sem byl na pitomém rodinném výletě z Karlštejna do Srbska (jasno, téměř bezvětří, ráno +3°C, odpoledne na slunci +12°C, déšť ani v předpovědi) a co sem viděl lidí v membránovce, to neni možný. :shock:

Dobre jim tak, za blbost se musi trpet ;-)

dudy píše:A minulej víkend (jasno, lehký větřík, + 16°C) okolo baráku mi šel dacan v Tilaku od hlavy k patě: komplet Raptor, GTX i kšiltovku s klapkama a na nohou Céčkový pohory. ](*,)

Treba sel na Mont Blanc a trochu zabloudil ;-)

Pripominam, ze Pertexova vetrovka neni zadny luxus, naopak, je podstatne levnejsi nez membranovka. Mel jsem ji dlouhe roky predtim, nez prvni membranovku, protoze jsem vybavu porizoval postupne. Ted po 16 letech uz odchazi, ale rekl bych, ze vydrz je to slusna.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod zajcev » čtv lis 20, 2014 9:08

Vcera som bol na priezkume co z neoshellu by sa dalo u nas vyskusat v kamenných obchodoch.
Okrem toho, ze som nenasiel absolutne nic ](*,) , tak ma zarazila info jedneho predavaca, ze neoshell sa asi moc neosvedcil, lebo este minulu sezonu z neho robilo bundy vela vyrobcov, ale tento rok vela z nich presedlalo nazad na gorac :roll:

Tak neviem, nieco mi uslo, alebo mal chlapik ozaj pravdu?
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod axi12 » čtv lis 20, 2014 9:49

Otázka je, jestli se neosvědčil jako materiál nebo jestli jsou lidé konzervativní/nedůvěřiví a nekupovali to. Materiál to asi spatny nebude, protože kdokoli to tady pořídil, tak byl maximálně spokojeny. Viděl bych problem v tom druhem a ve velmi silné Gore nadvládě, až despocii.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod scinkk » čtv lis 20, 2014 20:14

zajcev: jsem si skoro jist, ze je to neskutecny blabol :) Nejsme zadny expert ale i tak pochybuji, ze existuje model neoshellu ktery se prestal vyrabet, naopak mnoho modelu neni ani rok na trhu.
Jo moc vyrobcu zatim model z neoshellu nema a kdyz, tak samozrejme jeden (ne mraky modelu z ruznych GTX :) A pokud ma, tak to tu u nas nikdo neprodava (Marmot tusim napriklad). Mozna se proste vyrobci obavaji, ze by se to opravdu tolik neprodavalo, pac lidi co se o to nezajimaji, na 99 % vemou GTX. Hadam, ze to je ci bylo podobne i s eventem a jinejma nonGTX membranama.
Hadam, ze v ceskych kamenych obchodech mas sanci jedine tak na bundu od DA. Jo a mozna RABku.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod suslos » čtv lis 20, 2014 20:19

DA, Rab, Mammut, Millet... od těch se dá u nás sehnat neoshell... WestComb atd.
Marmot se dá taky sehnat, ty maj dva modely - teplejší Zion (s chlupem na vnitřní straně) a Nabu (to mám já)
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 20, 2014 20:20

Plus Mammutí NeoShell.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod fps » pát lis 21, 2014 15:54

já jsem letošní zimu chtěl zkusit bundu Polartec NeoShell, chtěl jsem aby to nebyla Čína, a aby byla v decentní barvě, taková Polartec NeoShell bunda není
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mvaldo » pát lis 21, 2014 16:00

malo decentna Polartec NeoShell bunda z Kanady ... ? :)
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod scinkk » pát lis 21, 2014 17:06

Shift je lehci a decentnejsi, na muj vkus az moc decentni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » pát lis 21, 2014 22:09

Mne se docela libi a vzhledem k vaze bych o nem i uvazoval. Akorat by to chtelo predem vyzkouset a to i dalsi veci od nich. Da se nekde u nas?

Jinak musim rict, ze web Westcombu neni nic moc, zvlast fotky. Visi na modelovi jako na Frantisce, teda chtel jsem rict, na strasakovi do zeli ;-) Shop je jeste horsi, castecne ani nefunguje. Trochu to odrazuje, si rikam, kdyz si nedaji praci s webem a hlavne fotkama, jaka je asi kvalita zpracovani obleceni... Na druhou stranu. MHW ma taky slusne zpraseny web (nemivali...) a kvalita je fajn.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod fps » sob lis 22, 2014 6:50

mvaldo píše:malo decentna Polartec NeoShell bunda z Kanady ... ? :)

kdyby neměla ty červené nebo oranžové části, tak by byla dobrá
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod kuchtak » sob lis 22, 2014 11:16

@mike
v tejto chvili sa Westcomb predava iba v dvoch obchodoch v Europe (jeden z toho je na Slovensku), da sa to odskusat v Kosiciach na Slovensku alebo objednat a mas 30 dni na to aby si sa rozhodol ci si to nechas alebo to vratis.
Ohladne kvality vyrobkov: Westcomb dava dozivotnu zaruku na spracovanie a material, netvrdim, ze tie vyrobky su neznicitelne, ale ak sa nieco pokazi/znici tovar sa reklamuje.
http://www.outdoorline.sk
ultralight outdoor equipment
kuchtak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř zář 30, 2009 18:00
Bydliště: Kosice

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod axi12 » sob lis 22, 2014 11:22

@fps: a DA Revolution není decentní?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod scinkk » sob lis 22, 2014 11:31

mike: vyzkouset asi ne, proste jako u jinych eshopu je treba si nechat poslat vice velikosti a a vratit. Tusim, ze je mozne vratit i na ceskou adresu.

Ja s westcomb eshopem ve FF problem nemam, fotek je tam dost ve velkem rozliseni, nektere barvy jen na panakovi a jinej jen volne polozene, pod popisem jsou i velke fotky detailu. Kazdopadne zpracovani bych se nebal, myslim, ze je na spickove urovni.
Mohl bych ti Shiftku ukazat v Praze, ale mam velikost M a hadam, ze tahle velikost je pro tebe k nicemu :) Leda zkouknout to zpracovani.
Jinak musim rici, ze strih pro me neni perfektni. Vel M ma pro me ma dobrou delku rukavu, v ramenou by mohla byt krapet sirsi, oblasti hrudi je naopak jeste dost prostoru, ale je celkem uzka dole, takze bez batohu mi leze nad zadek, s batohem ale v pohode. Ale treba to bude tim, ze mam proste velky zadek a stahovani dole nebudu nikdy potrebovat :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod fps » sob lis 22, 2014 13:17

axi12 píše:@fps: a DA Revolution není decentní?

na Direct Alpine Revolution jsem kukal jako na první Polartec NeoShell bundu, i jsem si jí zkoušel, ale vypadat jako papoušek tedy nemusím, a celou šedivou Direct Alpine dělat nebudou, psal jsme jim, a možné že příští rok už nebudou dělat žádnou Polartec NeoShell bundu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Tecumseh » sob lis 22, 2014 19:42

No a to som si zrovna myslel,že hádam na rok vyrukujú s nejakou serióznejšou farbou sráči...
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » ned lis 23, 2014 0:00

@kuchtak: fajn, domluvime se pres SZ.

@scinkk: jj, M je podle tabulky rozmeru malo. Mozna ani L nebude stacit. Ale kouknul bych se. Nechces prijit na srazik? ;-)

Prave, prislo mi, ze model ma na fotkach docela uzka ramena a ze tam nema moc prostoru. Akorat pak nechapu, jak to muze byt volne pres hrudnik... Uzke v pase taky nic moc, tam se mi nahromadily zasoby na horsi casy #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » ned lis 23, 2014 0:06

fps píše:kdyby neměla ty červené nebo oranžové části, tak by byla dobrá

Shift je nema a muj zrak nicim neurazi ;-) Kdyby sedla, tak bych ji mozna i zkusil i kdyz membranovku mam.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení