Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pát úno 24, 2012 18:22

@mike: ja sa nerozhodujem, ci tu bundu kupit, ja ju uz mam, takze mi su nejake testy ukradnute, viem, ze je dobra, testujem si ju sam, ale potesi ma, ked nieco "vyhra"

to je jak keby si mal audi a potom v top gear je test audi vs bmw a audi vyhra, tak ta to potesi, hotovo

ci je to nejaky novinarsky recyklat neriesim, nemam pocit, ze mi chce kazdy vzdy len ukrivdit a oklamat ma :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » pát úno 24, 2012 19:21

Tim jsem chtel jen rict, ze to neni nic noveho ;-) Srovnani jsem hledal uz pred nejakou dobou a k dispozici byl prave jen tenhle jediny test. Coz mne docela prekvapuje, cekal bych, ze tohle srovnani bude zajimat spoustu lidi. Osobne si pockam, az bude vic informaci. Klidne i tady, pis sve postrehy :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pát úno 24, 2012 19:23

Vsak uz som pisal, ale nemam to s cim inym srovnavat len s Gore ProShell.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » pát úno 24, 2012 19:24

Psal, ale jeste jsi v tom nezmokl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pát úno 24, 2012 19:30

Jeste ne, nemozem za to, ze vkuse mrzne :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » pát úno 24, 2012 19:32

Musis se vic snazit ;-) Ja jsem treba minulou nedeli rano zmoknul, nez jsem vylezl vys, kde uz snezilo.

Do leta casu dost, az vyzkousis, napis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pát úno 24, 2012 19:36

Jasne, tak ja nechodim tak casto ako ty, takze zatial bol vzdy len sneh.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Dr4k3 » sob úno 25, 2012 0:41

ohledně testování bund a ne membrán - myslím, že by mělo smysl právě testovat membrány, s tím, že úsudek o tom jak moc to zmrší bunda si člověk udělá sám... moc jsem třeba toho Stingera nestudoval, ale mám pocit, že to bude vevnitř samá přelepová páska... jeho konstrukce je hrozně složitá, je tam dost materiálu v légách nad zipy... v porovnání s jednoduchými "pytly" to bude určitě rozdíl.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » sob úno 25, 2012 1:23

Ja bych rad videl oboji. Porovnani vlastnosti membran, pokud mozno nezavisle na jejich vyrobcich. A pak srovnavaci test co mozna nejvetsiho poctu bund. Pak by se videlo, jak zalezi vysledek na konstrukci a jak na membrane. Nevim jak ty, ale bych si ten usudek dokazal udelat az na zaklade vysledku testu. Protoze nevim, co a jak moc vysledek ovlivnuje. Podlepene svy nejspis ano, ale co kdyz to bude zanedbatelne? Doufam, ze do leta ten test nekdo konecne udela.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » sob úno 25, 2012 7:29

Boze, vy ste strasni skeptici :) Potrebujem take srovnani, hentake srovnani, vam hovorim, ze NeoShell je najlepsi. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » sob úno 25, 2012 9:00

@pavproch: sice si uz kupil, ale myslim, ze toto je prave nieco ako si hladal, aj ked na moj vkus je to dost tazke, 780g.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Focker » sob úno 25, 2012 13:19

Ono je to o uhlu pohledu. Na jednu stranu si muzes rict, ze NeoShell nepromokavost staci a hlavne, ze to je prodysnejsi, anebo zase ze ActiveShell prodysnost staci a hlavne, ze to udrzi vetsi sloupec... Urcite jsou lidi, kteri oceni vyssi prodysnost a urcite i ti, kteri oceni lepsi nepromokavost... - jenom s poznamkou, ze ta prodysnost je lepsi podle ctyr lidi v testu, kdezto nepromokavost jsou myslim ofiko parametry (pokud se nemylim...) Ja jsem rad, ze s tim budu moct delat vsechno mozne i s batohem a nemelo by to promoknout a prodysnost mi prijde uzasna, takze jsem naprosto spokojeny a pokud nebude prodysnost opravdu radove u NeoShellu lepsi, sel bych do ActiveShellu znova :)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » sob úno 25, 2012 14:37

@Focker: A z akeho dovodu? :)

Doteraz kazdy kupoval GoreTex bez akychkolvek srovnani s inymi membranami, lebo nic ine prakticky nebolo. Teraz, po 35 rokoch si clovek moze vybrat aj nieco ine a hned potrebujete srovnani 100 roznych bund v dlhodobom teste na vzorku 100 000 ludi vo vsetkych moznych podmienkach, slepy test, test v laboratoriu, na Evereste, pod vodou, aj na Marse a neviem co este. :)

Nechcem nikoho nutit kupovat si NeoShell, alebo Dry.Q Elite, alebo hocico ine, kazdy nech si vybere co chce, ja to nosit nebudem. Len mi pride vtipne, ako na kazdy clanok, kde niekto napise, ze je NeoShell lepsi jak gorac, tak sa najde niekto, kto ho hned zhodi, ze je to proste nanic test, ktory o nicom nevypoveda atd. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Focker » sob úno 25, 2012 17:48

Z jakeho duvodu bych si ji koupil zas? Jsem s ni naprosto spokojeny a mam radeji rezervu ve vodnim sloupci, prodysnost me (zatim) nijak nelimitovala, takze nevidim duvod, proc chtit jeste lepsi.

A je jasne, ze ty testy vzdycky nekdo shodi, protoze kazdy chce od nich slyset jiny vysledek :-p Vzdyt je to ale porad dokola to same, je to o subjektivnich preferencich, kazdemu vyhovuje neco jineho - proto jsem nejhorsi dotazy typu - Poradte nejlepsi mobil, poradte nejlepsi bundu... Kazdy at si vybere to, co vyhovuje nejvic prave jemu, konkurence je jedine dobre - mas z ceho vybirat a tlaci to ostatni do vyvoje. U toho NeoShellu lidi zajimaji vic testy minimalne z jednoho duvodu, a tim je absence oficialnich parametru, z nichz bychom si mohli udelat aspon ramcovy obrazek a srovnani.
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » sob úno 25, 2012 18:06

@Focker: Mne prave nejake cisla ako 10000 mm su uplne ukradnute. Mal som stan Jurek, ktory mal vodny stlpec 7000mm, teraz mam Mountain Hardwear, ktory ma 3000mm a nepremokol mi takisto, ako ten so 7000mm. Tych "4000mm" vodneho stlpca som vtedy ale zbytocne nosil na zadech, pretoze bol ten stan samozrejme tazsi a takisto v nom viac kondenzovali pary, takze to bolo skor este horsie, lebo bol mokry zvnutra.

Mne staci, ze mi vyrobca garantuje, ze je to proste nepremokave a to mi staci, na milimetre sa nehram, nie som laboratorna krysa. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Focker » sob úno 25, 2012 18:21

Obavam se, ze to je neco jineho.... V podminkach, v jakych jsi s tim byl, jsi to nepoznal, ale to neznamena, ze na tom nezalezi... Polartec to negarantuje, ze to je nepromokave, jenom rika, ze tech 10k ti v pohode staci na skoro vsechno. Nejsem si ale moc jisty, az by ses s tim vyvalel nekde v drsnem mokru nebo nejakou dobu jel na kole v desti s baglem, ze by to opravdu nebylo poznat... Ale ok, tobe tech 10k naprosto staci, pak je pro tebe NeoShell ten pravy ;-)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » sob úno 25, 2012 18:26

OK, musim uznat, ze sa v tej bunde neplanujem valat v blate, na to mam goracovku :D

Inak, ja tie milimetre berem napriklad ako objem batohu. Ked si vzdy berem len veci, ktore maju objem 40L, tak mi staci 40-45L batoh, nebudem predsa so sebou tahat 80L "pre kazdy pripad".
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Focker » sob úno 25, 2012 18:37

Ale pokud bys mel batohy, ktere jsou stejne velke i tezke, tak bys vzal ten 80L, ne? :D (jakoze pokud by mely byt dost podobne ty bundy, i co se tyce prodysnosti, pak nevim, proc si nevzit tu nepromokavejsi... :-) )
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod amigo » ned úno 26, 2012 13:04

Focker píše:Ale pokud bys mel batohy, ktere jsou stejne velke i tezke, tak bys vzal ten 80L, ne?

ne, protože je to nesmysl. i když, jestli se válíš v drsném mokru, tak možné je asi všechno :twisted:
těmahle argumentama se snažíš přesvědčit grca, nebo sám sebe?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Focker » ned úno 26, 2012 14:06

Nikoho. Reaguju na tu "zbytecnost" milimetru navic. Podle me je snad jasne, ze jsem tim chtel rict, ze pokud budou dve bundy, ktere se budou lisit pouze v jednom parametru (z pohledu materialu), tak si vezmu tu, ktera ma ten parametr lepsi, to je logicke. A s ohledem na to, ze nezname parametry NeoShellu krome nepromokavosti, muzeme odhadovat jeho prodysnost jenom z toho testu (dokud si to nekoupi Jarilo, pak budou testy dva :-) ). Ja beru tedy oba dva materialy za vyborne prodysne a pak nevim, proc bych si nemel koupit ten nepromokavejsi - i kdyz to treba nemusim (ale muzu) vyuzit... Trochu uz mi pripada, ze prestava byt jasne, kdo na co reaguje, takze tim 1) vysvetluju, proc bych si koupil ActiveShell znova 2) obhajuju dulezitost uvadenych milimetru a ostatnich parametru, kdyz si to clovek pak nema podle ceho jineho porovnat a udelat si o moznych rozdilech predstavu a odhadnout jejich vlastnosti... :-)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod wawrik » ned úno 26, 2012 15:33

Ak sa dve bundy líšia v jedinom a nepodstatnom parametre (a 10 vs. 20 m vodného stĺpca pre mňa nepodstatné je), tak sa rozhodujem podľa niečoho úplne iného. Napríklad podľa farby :-) Alebo šitia, alebo množstva vreciek atď.

Určite nekúpim niečo len pre to, že má vyššie nejaké číslo... To je ako posudzovať kvalitu foťáku podľa megapixelov :vom:
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Focker » ned úno 26, 2012 19:39

Ano, stale dokola, kazdy si vybira podle svych preferenci, treba podle strihu, ktery je taky tak trochu dulezity, ze jo :-) Rec byla o prodysnosti a nepromokavosti, proto jsem neresil tunylky, jezdec na zipu i zdola a podobne... A jen tak btw pokud mas dva fotaky, jeden ma 20Mpx a druhy 10Mpx, tak je docela pravdepodobne, ze ten s 10Mpx bude delat hezci fotky, takze opet - z parametru leccos vyctes ;-)
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod agentw4c » pon úno 27, 2012 11:33

co ja jsem u nemcu nasel testy na Gora Active Shell, tak ho nedoporucovali na tezke batohy a proto mne vice zajimaji jine membrany
agentw4c
účastník
účastník
 
Příspěvky: 481
Registrován: stř úno 7, 2007 14:09

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pon úno 27, 2012 12:13

Tak z toho co ja viem, tak Active Shell je urceny na velmi lahke kusy oblecenia, nemal by vysledny produkt prekrocit nikdy 400g. Nejake Arc'Teryxy co som videl maju okolo 330g. Moja Rabka z NeoShellu ma 480g, je to tazsia bunda, viac prirovnatelna podla mna k Gore Pro Shell, ako ku Active Shell. Ale to len hovorim o tom co vidim z parametrov, Active Shell mi pride ako nieco medzi Pacliteom a Pro Shellom, v ruke som to nedrzal.

Ale! Jarilo ju ma a hovoril, ze to v pohode drzi pod batohom. Ale logicky, podla vahy, by to mal byt jemnejsi material ako NeoShell alebo Dry.Q Elite.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Focker » pon úno 27, 2012 12:34

Pokud by NeoShell mel byt pevnejsi, pak je to o necem jinem. Ja jsem ActiveShell pod batohem v desti ozkousel jenom chvilinku, takze nemuzu soudit, ale parametrove by ten batoh vydrzet mohla, navic jestli to potvrzuje Jarilo. On ten ActiveShell docela pevny je, ale s ProShellem se to samozrejme asi srovnat neda. No, snad bude co nejdriv vic testu obou materialu.
Dobrá nálada nevyřeší všechny Vaše potíže, ale nasere tolik lidí, že stojí za to si ji udržet.
Focker
nováček
nováček
 
Příspěvky: 141
Registrován: stř lis 1, 2006 12:16
Bydliště: Opava

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Trafikant » pon úno 27, 2012 12:56

Psal sem to i vedle v tématu, zatím jsem měl Active shellku vždycky na jednodenních tůrách - sněžnice, skialpy, batohy 8 - 12 kg a v poho, samozřejmě to není žádné dlouhodobě nošení s 15 - 20 kg, ALE:

- bunda má silnější matroš na ramenou
- nosit ji pod tím batohem budu, když bude hodně pršet / sněžit

Jinak Active Shell je prostě ještě lehčí, tenčí a prodyšnější než paclite, ideální záložní bunda, co zabere minimum místa, skoro nic neváží a ochrání, více hodnotit budu až tak po půl roce používání.

Včera večer jsem ji zrovna pral (už dost smrděla potem a tak...) v Atsko, v ruce, půl hodiny se v tom máčela, pak sem ji kapku přemáchl, osprchoval a ráno byla suchá.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod wawrik » pon úno 27, 2012 13:02

agentw4c píše:co ja jsem u nemcu nasel testy na Gora Active Shell, tak ho nedoporucovali na tezke batohy...

Kvôli čomu? Kvôli tlaku vody na membránu alebo je ten matroš príliš jemný a pod popruhmi sa krčí a ohybom poškodzuje?
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pon úno 27, 2012 13:05

@Jarilo: Jak to na teba posobi "pocitovo" ten Active Shell v porovnani s Pro Shell? Pretoze NeoShell je pocitovo rovnaky ako Pro Shell. Myslim odolnost, hrubku, vahu, len to tak nesusti, je to viac drsnejsie, Pro Shell mi pride viac hladky, ma to mierny stretch a je to prodysnejsi samozrejme. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Trafikant » pon úno 27, 2012 14:20

Active Shell je tenčí a jemnější, ten co mám na ramenou bych už naopak klidně označil za nějaký lehký ProShell (možná něco jako má třebas Storm od Tilaku), ta vnitřní ochranná vrstva vypadá jako u ProShellu a hlavně je příjemná a nestudí jako paclajt. Váhově to je samozřejmě výrazně lehčí a sbalitelností je na tom taky velmi dobře - ten můj anorak maximálně, díky 3/4 velmi jednoduchému zipu. Krásně se to zmuchlá.

V podstatě uvidím, jak se to osvědčí během letošního roku - hlavně v mixech, ledech a obecně v horách. Pokud ano, asi už žádnou jinou bundu řešit nebudu a maximálně si pak pořídím něco novějšího s celozipem =).

Pokud nastanou nějaké výraznější problémy či nespokojenost (jakože do hor na lezení to fakt není atp), tak to asi zvolím ten NeoShell.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » pon úno 27, 2012 17:28

agentw4c píše:co ja jsem u nemcu nasel testy na Gora Active Shell, tak ho nedoporucovali na tezke batohy a proto mne vice zajimaji jine membrany

Nemas odkaz? Docela by mne zajimal duvod a co je podle nich tezky batoh.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení