Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod fps » pon pro 12, 2011 21:43

taky jsem zvědav na zkušenosti, doufám že se s nimi časem s námi podělíš
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 21:48

urcite budem priebezne informovat :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod suslos » pon pro 12, 2011 21:50

Gratuluji ke koupi a ať slouží! :wink: Jsem zvědav :)
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod amigo » pon pro 12, 2011 21:54

grco je tu jediný opravdový gearjunkie :)
též jsem zvědavý na novinku :wink:
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 22:00

Taky jsem zvedav :) Pekne si v tom zabehej do kopce a jestli prezijes, napis ;-)

Koukal jsem u Rabu na kalhoty, tentokrat letni. Zaujaly mne tyhle jako nahrada starych Paclite na ledovce. Ze by se daly oblect na cely den. A pak jsem zjistil, ze maji 3/4 zipy. Na co?! #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Dr4k3 » pon pro 12, 2011 23:05

mike píše: A pak jsem zjistil, ze maji 3/4 zipy. Na co?! #-o


abys je mohl mít pořád na sobě a mohl snadno větrat při cestě do kopce?
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 23:09

Je to NeoShell a tam by to nemelo byt potreba. Osobne to nepouzivam ani u GTX. 3/4 zipy byvaji spis u prevlecnych kalhot aby se daly lip oblikat a to je tady taky pitomost. Proste mi prijde, ze vyrobce nepochopil hlavni prednost NeoShellu (aspon podle Polartecu).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » úte pro 13, 2011 7:49

@mike: ja hlavne 3/4 zipy nechapem na hocicom, bud tam nedam nic, alebo ked uz tam davam zip, tak ho dam celorozepinaci, 3/4 su naprd
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Trafikant » úte pro 13, 2011 8:16

grco: Souhlas, já tam ty zipy beru jako usnadnění převlékání, pomoc při neodkladné potřebě odskočit si na velkou =) a pak tedy i pro to odvětrání.

Proto si u mě Tilak šplhnul, když udělaly ty nové Attacky celorozepínací a já nemusel hledat alternativu u zahraničních firem.

Jinak koho někdy chytla intenzivní potřeba jít se vy##at v pěti tisících nad mořem, tak ví, o čem píšu, ty zipy jsou prostě lábuž :mrgreen: .
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod wawrik » úte pro 13, 2011 10:50

grco píše:@mike: ja hlavne 3/4 zipy nechapem na hocicom, bud tam nedam nic, alebo ked uz tam davam zip, tak ho dam celorozepinaci, 3/4 su naprd

Dá sa cez to vetrať. Kým nefúka silný vietor, tak mám akékoľvek membránové gate na boku rozopnuté, nezávisle od teploty. Trojštvrťový zips je lepší, ako nijaký.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » úte pro 13, 2011 10:51

@wawrik: ale ked uz davam na tie nohavice 3/4 zips, tak co maju za problem dat tam rovno cely? vsak ten mechanizmus okolo pasa nie je raketova veda...

mne to vetranie pride odveci, ked je teplo, idem v kratasoch (ked je 0, tak si dam kratasy a navleky), v nohaviciach idem len ked je zima, pod 0, tym padom nevetram...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod wawrik » úte pro 13, 2011 11:30

OK, ja vetrám a akékoľvek teplejšie nohavice (čo sú všetky pod kolená :-)) musím mať so zipsom. Takže som vďačný aj za trojštvrťový zips. V daždi tak v desiatich stupňoch a menej v tom viem ísť tak, aby som sa nepotil.

A že to nemá zips až hore mi nevadí, celé nohavice vážia dokopy nič a na páse aspoň nie sú tie zbytočné krajčírske orgie...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2011 17:13

Jarilo píše:Proto si u mě Tilak šplhnul, když udělaly ty nové Attacky celorozepínací a já nemusel hledat alternativu u zahraničních firem.

Najednou to jde ;-) Pred (uz hodne) lety jsem si na tohle tema vymenil par mailu s Kamlerem, kde mi vysvetloval, proc to nechce udelat. Kazdopadne chvalim. Mam predchudce Attacku a 3/4 zip je jedine, co mi na nich opravdu vadi. Po tomhle vylepseni bych o nich mozna uvazoval znovu, pokud taky zmenili strih z pavouciho na normalni ;-)

Co se tyce odvetravani, ja ho nepouzivam nikdy, ale chapu, ze u GTX ho nekdo potrebovat muze. NeoShell by ale mel byt podstatne prodysnejsi a zadne odvetravani by nemelo byt potreba. Aspon Polartec to tvrdi. A i kdyby snad bylo, tak na tohle staci kratke zipy nekde nahore jako u nekterych lyzarskych kalhot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod ONDRA » úte pro 13, 2011 18:27

Nějak nesdílím tohle nadšení z nových materiálů. Prodyšnější být můžou, ale nevěřím, že až tak, aby se v tom dalo běhat, skialpovat atd. Maximálně lehčí jogging. Svrchní bunda bez odvětrání, tomu nevěřím.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod pavproch » úte pro 13, 2011 18:36

mike píše: Po tomhle vylepseni bych o nich mozna uvazoval znovu, pokud taky zmenili strih z pavouciho na normalni ;-)


ehm?

pominuli svůj bytostný odpor k té značce, tak když sem si před lety zkoušel nějaká jejich GTX kaťata - (attack, myslím), tak vedly mých stávajících rourovitých Millet (nebo dřívějších Lowe alpine) to byl střihově rozložitý pytel s krátkýma nohávama :((
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)
User is Online!

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » úte pro 13, 2011 18:41

Pred lety jeste sili normalne ;-) Ja jsem zkousel jejich kalhoty vloni nebo predloni. Na delku mi bylo M, ktere jsem v pase nezapnul ani pri nejvetsi snaze. V pase mi bylo XL (natesno) a po nohavicich jsem si slapal. Pritom ty predchudce Attacku jsou XL a sedi mi stale. Normalni znacky mam taky XL.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » úte pro 13, 2011 20:07

@ondra: nikto netvrdi, ze v tom chcem behat, mam to na "normalny" pohyb v horach, ludia ktory po horach "behaju", tak behaju vacsinou, ked je pekne a maju len triko
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod fps » stř pro 14, 2011 15:37

wawrik píše:
grco píše:@mike: ja hlavne 3/4 zipy nechapem na hocicom, bud tam nedam nic, alebo ked uz tam davam zip, tak ho dam celorozepinaci, 3/4 su naprd

Dá sa cez to vetrať. Kým nefúka silný vietor, tak mám akékoľvek membránové gate na boku rozopnuté, nezávisle od teploty. Trojštvrťový zips je lepší, ako nijaký.

já mám High Point Free Fall http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... -fall.html, a jelikož je nosím i při vyšších teplotách když celí den lije, tak se to rozpínání v horní část hodí, proto jsem si je taky kupoval
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » pon pro 19, 2011 11:23

Tak Rab Stretch Neo Jacket uz je doma vo farbe Spring. Na prvy pohlad vypada velmi dobre. Skusim ju co najskor otestovat. :)

Este ako bonus som dostal zadarmo ciapku Rab Logo Beanie.

@Jarilo: Ale vsetko Made in China, takze nic pre teba. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » stř led 4, 2012 9:58

Takze som ju otestoval. Zatial len jeden asi 5 hodinovy vylet v Javornikoch, na druhom nebolo potreba ju obliekat.

Teplota sa pohybovala tesne pod 0, tipujem tak -1 az -5, nemal som pocit ani chvilu, ze by bol odmak. Husto snezilo cely den, na hrebeni celkom fukalo. Siel som v nej cely cas. Zo zaciatku som mal na sebe len Devold Expedition a na nom NeoShell, ked bolo chladnejsie, tak som pridal Arc'Teryx Atom SV Hoody ako strednu vrstvu.

Nepremokavost zatial moc posudit nemozem, lebo neprsalo, ani sneh nebol mokry, ale tak toho sa moc neobavam.

Priedysnost je oproti GoreTex ProShell uzasna. Samozrejme som sa spotil, spotim sa vzdy, ale nemal som vobec ten "som zabaleny v igelite" pocit ako v GoreTexe a to som ani nevetral, lebo to nema vetranie pod rukavmi. Bundu som mal cely cas zapnutu az ku krku a este aj kapucu na hlave. Dokonale to samozrejme nie je, ale oproti ProShell citelny rozdiel.

Som velmi spokojny, odporucam.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod zbuddy » stř led 4, 2012 10:10

@ grco: můžeš to pocitově porovnat i s bundami z jiných materiálů, např.: Tecnopile No Wind, Polartec Power Shield Pro (zrovna jednu TNF za cca 7000 Kč mají v RP), Polartec Windblock, nepříliš teplý Windstopper Softshell (c) (např. Mammut Ultimate Hoody), Gore Bike (mám vestu). Já vím, chtěl bych toho moc, nejsi zkušební figurant, ale přece jen...

A to nechci, abys to porovnával s Ventile a pile/pertexem (viz legendární debaty s ondrejem) :mrgreen:
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » stř led 4, 2012 10:26

@zbuddy: Nic z toho co si vypisal bohuzial nemam, len softshellku. V softshellke som ale nikdy takyto vystup nesiel, takze neviem jak sa v tom clovek citi, ale myslim si, ze je nad slnko jasne, ze ten softshell bude priedysnejsi, ale ten zas nie je nepremokavy, takze je to nefer porovnanie.

NeoShell je v kategorii GoreTex ProShell, nie PacLite a podobne, preto ho porovnavam s ProShellom, ktory tiez vlastnim. Oproti ProShellu je to aj na dotyk a pohyb prijemnejsie, ma to trochu vlastnosti softshellky, mierny stretch a je to maksie a nevydava to take "igelitove" zvuky. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08


Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod zbuddy » stř led 4, 2012 10:42

Rozumím, takže to je tenčí než WS SS, SS, je to prostě materiál vůbec nezateplený a lze jej opticky porovnat co se týče tloušťky a zateplenosti s Polartec Power Shield Pro?
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » stř led 4, 2012 10:48

@zbuddy: Ano, je to nezateplene a jde to porovnat s GoreTex ProShell. ;)

Power Shield Pro nepoznam, ale pozeram, ze to je softshell. So softshellom by som to neporovnaval. NeoShell je MEMBRANOVKA, nie softshell. Je to nepremokave (10000 mm vodny stlpec) a 99.9% vetruvzdorne, ale oproti GoreTexu priedysnejsie.

Je to kategoria skor porovnatelna (aj hmotnostne) napriklad s Mammut Albaron ako s tym co si poslal ty.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod amigo » stř led 4, 2012 10:49

@grco: dik za report. z fotek to vypada, ze stinger je vzhledove skoro hezci :). kdyz jsi mel na sobe jen toho devolda a bundu, nebyla ti pocitove zima, na ramena apodob.?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » stř led 4, 2012 10:52

@amigo: Neni hezci, tie fotky to moc dobre nezachytili, ta bunda vypada v skutocnosti lepsie. :)

Na ramena som zimu nepocitoval, ale mozno preto, ze nebola moc zima. Ked bola, tak som obliekal primaloftku.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod amigo » pát led 6, 2012 17:33

díky za informace, doufám, že budou následovat další :) , zajímalo by mě jak je na tom bunda s prodyšností při jízdě na kole, nebo třeba při běhání/rychlejší chůzi, tak až se ti bude chtít... :)
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod grco » ned led 22, 2012 11:30

@amigo: tak konecne mam lepsie fotky

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6899
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Prase » ned led 22, 2012 20:23

Tyjo ta vypadá fakt hezky... Odkud sis jí obědnával? Neprodávaj jí třeba v Německu nebo někde blízko ČR? Nechce se mi kupovat zajíce v pytli, obzvlášť co se velikosti týče...
Prase
nováček
nováček
 
Příspěvky: 37
Registrován: úte led 10, 2012 0:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení