Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod zajcev » sob led 3, 2015 20:02

Tak po mesiaci testovania Millet Neo Touring Jkt v MF a NT mozem povedat, ze hodne zaujimavy kus oblecenia. Bohuzial predtym som mal len nejaku Zajo s Dermizaxom, takze neviem porovnat trebars s GTX Active, ale priedusnost mi pride ozaj vyborna (akurat mozem povedat, ze partaci mali nejake GTX a tie boli daleko vlhsie z vnutra). Hodne ma potesila aj kapuca s mini-siltom, pekne nastavitelna, aby ste mali v poriadnom ficaku len priezor na okuliare. Odolnost proti vetru je malinko nizsia, ale to bolo dopredu jasne a vrstvy pod to v pohode utiahli.
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod scinkk » sob led 3, 2015 20:48

A potreboval si to odvetravani v podpazi?

Odolnost proti vetru je malinko nizsia, ale to bolo dopredu jasne a vrstvy pod to v pohode utiahli.


Jako ze to profouklo? Divne, to bych u neceho takoveho naopak vubec neocekaval :)
Zitra ma dost fucet, chtel jsem vyzkouset pertex EQ tak bych mohl vzit i neoshellku :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod pavproch » sob led 3, 2015 20:54

už to vidím, jak na 100% zjišťuješ že to profouklo/neprofouklo.... dyž sa venku udělá pořádnej průvan (jako třeba fčera odpoledne na Chopku - sic jen kolem nuly ale zato hrubo přes 30m/s čili pocitově asitak mínus padesát), tak ti je úplně jedno, jestli to TROŠKU profukuje nebo ne a klidíš sa do závětří, bo jinak .... bílý nos, sněžná slepota a co já vím co ještě.... :finga:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod pavproch » sob led 3, 2015 20:57

nejhledě na to, že ty vaše moderní těnké hadičky sou v pořádným větru úplně na renault, bo sa třepoců jak čivava v ledničce... jj, fčera sem měl na sobě poctivou Mammut C-change membránu (myslím, že 800grms/m2, čili "pancíř") a v tym větřisku sa to ani nehlo, bo je to tuhé jak plech.... :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28264
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod zajcev » sob led 3, 2015 22:12

scinkk píše:A potreboval si to odvetravani v podpazi?
Mal som ho na jednej vyprave raz cvicne otvorene (aby sa nepovedalo), ale zvysok bol vo ficaku, tak zipsy boli stale zavrete.
Objektivne zatial neviem posudit.

Jako ze to profouklo? Divne, to bych u neceho takoveho naopak vubec neocekaval :)
Zitra ma dost fucet, chtel jsem vyzkouset pertex EQ tak bych mohl vzit i neoshellku :)
To ten koncept Air Permeability http://polartec.com/product/polartec-neoshell, proti starej zaterovke citit ze pusti cosi viac vetru.

nejhledě na to, že ty vaše moderní těnké hadičky sou v pořádným větru úplně na renault, bo sa třepoců jak čivava v ledničce... jj, fčera sem měl na sobě poctivou Mammut C-change membránu (myslím, že 800grms/m2, čili "pancíř") a v tym větřisku sa to ani nehlo, bo je to tuhé jak plech.... :supz:
No zase prrrr :axe: :twisted:
Mal som ju praveze 25-26.12. na Chopku a zrovna druhy den bol ficaak neskutocny (netusim aka rychlost, ale ma sfukovalo z chodnika miestami) a tam obstala, tam som ocenil tu kapucu. =D>
Pre info pod nou dve trika s dlhym rukavom (PWDR a Thermolite), PWS vestu a WindPro flisku.
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » sob led 3, 2015 22:18

scinkk píše:Jako ze to profouklo? Divne, to bych u neceho takoveho naopak vubec neocekaval :)

Proc ne? Vzdyt od zacatku bylo jasne, ze to v silnem vetru trochu profoukne a ze je to vyhoda. Nebo jsem nepochopil vtip? ;-)

pavproch píše:už to vidím, jak na 100% zjišťuješ že to profouklo/neprofouklo...

Kdyz odlozis sve predsudky (s cimz u tebe nepocitam ;-)), tak to poznas. Pred par lety na Venedigeru jsem zazil vichr, ktery nezvladla pertexova vetrovka, ktera jinak vzdycky stacila. Takze jsem vytahl 100% vetruodolny eVENT a ten uz neprofoukl. Jaka byla rychlost vetru nevim, ale parkrat to se mnou malem svihlo o zem. Omrzliny nehrozily, jelikoz to bylo v lete a vitr teply od jihu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » sob led 3, 2015 22:31

zajcev píše:Pre info pod nou dve trika s dlhym rukavom (PWDR a Thermolite), PWS vestu a WindPro flisku.

:shock: vlhky sen vyrobcu a prodejcu outdooroveho obleceni ;-) Pet vrstev #-o Pritom by stacily dve (PWDR + primaloftka), mozna tri (plus pridavna ochrana proti vetru, treba Pertex nebo i ten NeoShell).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod zajcev » ned led 4, 2015 1:05

:shock: vlhky sen vyrobcu a prodejcu outdooroveho obleceni ;-) Pet vrstev #-o Pritom by stacily dve (PWDR + primaloftka), mozna tri (plus pridavna ochrana proti vetru, treba Pertex nebo i ten NeoShell).
Takto som sa nad tym doteraz nezamyslal :D
Hmm, zase ked si to vezmes z hladiska kvantity mas sice recht, ale celkovych nakladov to nie je take jednoznacne. Same Zajo a vacsinou kupovane v akciach co trocha skresluje porovnanie ale budiz, trika 10+20 € (moje jedine hrube som minule mierne pod parou ztratil :partyman:, tak preto som mal dve tenke ), vesta 25 €, fliska cca 40 €, spolu max 100 €. Lepsia primaloftka vyjde od 150 vyssie, povedzme, ze v naakej akcii 100€ + triko. I ked je pravda, ze onehda v mojom systeme hrala klucovu ulohu neoshellova bunda za 300 €, ale tu neratam, do potencialneho necasu vari kazdy nosi membranovku v batohu, ked uz nie na sebe, cize naklady su tam, akurat ze ja som ju pouzil (okrem toho som specialne nebral vetrovku, nech poriadne opacim neoshell). A dalej univerzalnost, napr. vestu alebo flisku mam ako zalohu na teplejsie obdobia, ked chodim obvykle len v trickach. Sice primaloftku nemam, ale predpokladam, ze na toto (ked ti na triko s dlhym rukavom bohate staci PWS vesta) bude moc tepla a musis ju suplovat cimsi inym. Samozrejme su tam dalsie faktory, ale ciste len z uhla vlhkeho sna predajcov na mne v konecnom dosledku zarobili asi menej :wink:
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod scinkk » ned led 4, 2015 10:23

Proc ne? Vzdyt od zacatku bylo jasne, ze to v silnem vetru trochu profoukne a ze je to vyhoda. Nebo jsem nepochopil vtip?


Ne opravdu by me to prekvapilo, pokud by to profouklo, sice je to porezni membrana, ale preci jen, ze by dokazal i silny vitr tohle prorazit, mi prijde divne. Kor aby to clovek nejak pocitil, proto me ta veta zaujala. Kdyz si to dam tesne pred tlamku a zaberu ze vsech sil, tak pres to protlacim trochu vzduchu/pary, tak ze je to poznat na male zamlzeni zrcadla. Sam pises, ze si musel nasadit event a neprofoukl :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod fps » ned led 4, 2015 14:49

pavproch píše:dyž sa venku udělá pořádnej průvan (jako třeba fčera odpoledne na Chopku - sic jen kolem nuly ale zato hrubo přes 30m/s čili pocitově asitak mínus padesát)


pavproch píše:nejhledě na to, že ty vaše moderní těnké hadičky sou v pořádným větru úplně na renault, bo sa třepoců jak čivava v ledničce... jj

jojo, chce to pořádný HS, v pořádné vánici, větru a mrazu Polartec NeoShell asi nebude stíhat, zkusil jsem Gore-Tex Active Shell v docela slušné vánici, větru a mrazu, a Gore-Tex Active Shell to zvládl, neprofoukl, ale ještě jsem v Gore-Tex Active Shell nezažil to nejhorší počasí jako v Gore-Tex Pro Shell a BlocVentu který to nejhorší počasí zvládají
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » ned led 4, 2015 16:04

@scinkk: NeoShell jsem na sobe jeste nemel, ale mel jsem za to, ze ma byt prodysnejsi, nez eVENT a kvuli tomu i lehce profoukavy. eVENT je sice porezni, ale prodysnost pri pohybu nestaci ani nahodou, s vetrovkou nesrovnatelne a proto taky travi vetsinu casu v batohu. Podle tveho dychaciho testu ale NeoShell taky neni nic moc....
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod scinkk » ned led 4, 2015 19:40

Tak o neco prodysnejsi asi bude, aspon podle tech testu s probublavanim vody se tim da prohnat o poznani vice vzduchu. Ale nemyslim si ze by to melo vliv na odolonost proti vetru. Pokud by event byl 100% vetruodolny, tak mi prijde ze neoshell bude rekneme 99,5% pokud ne 100% :) Ale treba se pletu, proto me to prohlaseni zaujalo. Ale pokud ma pod tim clovek nekolik vrstev, kor kdyz jedna je z WindPro, tak to prohlaseni neberu jako prukazne :)
Je fakt, ze tu tusim nekdo psal, ze ten neoshell u bundy jineho vyrobce celkem snadno profoukne pusou, tak nevim. Ja se u westcomb shit musim hodne snazit abych veril tomu, ze je ta membrana porezni :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » ned led 4, 2015 20:44

Matne si pamatuju, ze to zminovali i v tech propagacnich videich. Ze to neni uplne vetruodolne a ze je to vyhoda (coz je). Ale opravdu jen matne a hledat to znovu nebudu.
scinkk píše:Ale pokud ma pod tim clovek nekolik vrstev, kor kdyz jedna je z WindPro, tak to prohlaseni neberu jako prukazne :)

Na tom neco je ;-)

scinkk píše:Ja se u westcomb shit musim hodne snazit abych veril tomu, ze je ta membrana porezni :)

Chapu, jak bych mel s foukanim do shitu taky problem :twisted: :sorac:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod scinkk » ned led 4, 2015 21:29

Obcas se preklep proste vydari :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mED » čtv led 29, 2015 11:13

Máte někdo zkušenost s Dry Q EVAP od MHW?

Konkrétně na
- záložní kalhoty při dešti
- záložní kalhoty v zimě na horách, kdy mi je v IB200 a DA Cruise už zima

Padly mi do oka Men's Stretch Plasmic Pant. Docela dobrá cena...
next!
mED
nováček
nováček
 
Příspěvky: 101
Registrován: sob čer 29, 2013 13:31

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod axi12 » čtv led 29, 2015 11:25

Tyjo, ty už ti moc na tepelném komfortu nepřidají, ne?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod apuka » čtv led 29, 2015 15:46

Konkretne o tech gatich nevim nic, ale tepelni komfort urcite zvysi kazde kalhoty s membranou nebo i zaterem, a to nekde i docela dost. Oni totiz jednak drzi mezi sebou a tim co je pod tim vrstvu vzduchu a jednak funguji jako odrazna deska - cast (nektere docela velkou) tepla od tela odrazi zpet k telu a nepropusti ven a naopak, zcasti drzi zimu venku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16563
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » čtv led 29, 2015 19:04

Nebo taky naopak ;-) Pod membranou bude vyssi vlhkost a vlhky vzduch lip vede teplo, takze se ho vic ztrati.

V mych zateplenych kalhotech s membranou je znatelne chladneji, nez v prechozich bez membrany a jsem si jisty, ze prave kvuli tomuhle. Izolace maji stejne, ty aktualni by mely byt i lepsi (noname versus znackova izolace 40 g/m^2). Membrany jsou zlo :evil:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod booze » čtv led 29, 2015 19:22

f
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:01, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod axi12 » úte úno 10, 2015 23:01

Mohl by se někdo, kdo vlatní neoshell, demonstrativně osprchovat - aspoň půl hodiny, aby to bylo dostatečně dlouho - a pak ukázat, že je suchý?

Dneska mi zase prodavač, pro změnu v Climbing.cz - řekl, že "ten (neoshell) neberem, protože to lidi nebudou kupovat, taková neprodyšná softshellka nebo hodně prodyšná promokavá bunda" -> bych mu to pak ukázal... prej to má papírově jen 10m, takže to musí hned promoknout :axe:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod booze » úte úno 10, 2015 23:16

s
Naposledy upravil booze dne stř dub 3, 2024 20:17, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod axi12 » úte úno 10, 2015 23:17

a "dneska už všichni vyrábí v číně.. kromě tilaku.. ale jinak nenajdete nikoho, kdo vyrábí v jinde" :D
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » úte úno 10, 2015 23:19

:D si tam snad vezmu zapisnik ;-) Uz jsem tam jednou byl a nejake hlasky zaznely, ale poustel jsem je druhym uchem ven.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod axi12 » úte úno 10, 2015 23:22

Tak dobrý, to mě uklidňuje, že to je u něho normální... pavproch nemáš tu v dolině stověžaté nějaké příbuzné? :twisted:
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod aksam » stř bře 4, 2015 9:45

docela zajímavé čtení příspěvek z 19.2 2015....https://cs-cz.facebook.com/Directalpine

přímý odkaz na idnes, hází na článek z 2011, pokud prodyšnost bude taková, co říkají, pak se máme na co těšit :)


dám ještě přímý odkaz....http://nanomembrane.cz/
Naposledy upravil aksam dne stř bře 4, 2015 11:29, celkově upraveno 1
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod fps » stř bře 4, 2015 10:09

jsem na to dost zvědavý, doufám že udělají ňákou v decentních barvách, pak bych zakoupil, "dosahujeme unikátní paropropustnost osmdesát pět tisíc gramů na metr čtvereční za čtyřiadvacet hodin", to je opravdu už hodně

ale je tam pár nepřesností, třeba "Už když je RET 6, jde o velmi dobrou prodyšnost" ret 6 je špatná prodyšnost, nebo "Nejlepší tkanina firmy Gore-Tex má hodnotu paropropustnosti tři" ale Gore-Tex Active má Ret: ‹ 2,00m2.
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod mike » stř bře 4, 2015 16:11

Zajimave. Trochu mne odrazuji buzzwords nano a eko, ale v tomhle pripade bude asi nano i pravda. No a taky RET 0.0 nepusobi zrovna duveryhodne. Nulovy odpor pruchodu par nebude mit ani bavlnene tricko nebo Pertex EQ. Kazdopadne chci vzorek na dychaci test ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Pierre111 » stř bře 4, 2015 19:41

Čte se to moc hezky, určitě by se mi takový materiál líbil, navíc ještě český výrobek. Ze stránek výrobce je ale cítit trochu marketing. V článku se píše myslím ret 1,3 na stránkách 0,0. Jsem zvědavý na první kousky.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod Dr4k3 » stř bře 4, 2015 22:01

mouchy tomu vychytávají už několik let, tak doufám, že to bude stát za to...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Polartec NeoShell, Dry Q Elite (aneb ne Gore membrány)

Příspěvekod axi12 » čtv bře 12, 2015 21:47

Tak už i Tilak udělal bundu z Polartecu Neoshellu. Sice to je military Raptor MiG v kamufláži, ale i tak to svědčí asi o tom, že to nebude úplně špatná membrána.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení