tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

Příspěvekod apuka » pon led 30, 2017 11:37

Quido píše:maji zipove odvetrani mezi nohama, coz treba mne dost pomaha i vyhovuje...
A jsi si jisty, ze je to na odvetrani :wink: Jsem cetl (nikde jsem nezkousel), ze v tej nejvyssich polohach maji horolezci taky takove "odvetravani" mezi nohama, bo by jim jinak rychle vsechno umrzlo, primrzlo, zamrzlo... :lol:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

Příspěvekod Quido » pon led 30, 2017 11:45

@apuka: se nejak nechytam :roll: :oops:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

Příspěvekod apuka » pon led 30, 2017 16:27

No, oni tam maji oteviratelny otvor na rychle vykonani potreby s co nejmensi ztratou telesne teploty. :wink: Ja jen, ze na to slovni spojeni odvetrani mezi nohami mi hned vyskocil ten obrazek :toimonster:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

Příspěvekod mike » pon led 30, 2017 17:33

Quido píše:a kde to tak maji, ze chcije furt a vsude, pomalu aj do postele...?

U pavprochu. Ten furt tvrdi, ze se v zime bez membrany neda ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

Příspěvekod Quido » pon led 30, 2017 21:35

hm... mozna chodi ven, jen kdyz je nad nulou, pak by to mohlo sedet :lol:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

Příspěvekod fps » pát bře 24, 2017 13:03

fps píše:už ňáký čas sháním lehce zateplené kalhoty do města, ale bohužel žádné nenacházím, moje požadavky žádná čína, decentní barvy, cca turistický vzhled, tři kapsy na zip

- tak jsem nakonec koupil v pěkné 50% slevě Direct Alpine Trek, zevnitř je fleece který je příjemný i na holé nohy, mají skvěle padnoucí střih jako Direct Alpine Badile a Direct Alpine Cruise, akorát jsou lehce volnější, DWR na nich vypadá hodně dobře, jak dlouho takhle dobře vydrží fungovat uvidím až časem, samotné stačí do cca -10°C
- škoda že nemají ještě jednu kapsu na zip vzadu a nebo na stehně, mají zipy Salmi, tak jsem zvědav na jejich životnost
- zkusil jsem je i na turistiku na těžko, přes nemembránoví SS se dá slušně dýchat, takže jsem se v nich nepotil ani když jsem v nich chodil když bylo nad nulou, membránoví SS je na místech kde je to třeba, zadek, kolena, vnitřní část nohavic nad kotníky, přes ten se nedá dýchat, na této fotce je vidět kde je nemembránoví SS černá místa, membránoví SS světle šedá místa
- ale při turistice na těžko jsem si jen připomenul nevýhody zateplených kalhot, převlékat se večer na spaní z vyhřátých zateplených kalhot do vymrzlých jégrovek, a zase ráno se převlékat z vyhřátých jégrovek do vymrzlých zateplených kalhot je hodně nepříjemný, a pak taky tahat celé dny v batohu váhu jégrovek které jsou jen na spaní když je mohu mít na sobě, a na nich nezateplené kalhoty je dost zbytečné
Naposledy upravil fps dne pát bře 24, 2017 16:12, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Příspěvekod scinkk » pát bře 24, 2017 13:09

Kde ta membrána zezadu dole začíná? Nahradí to návleky?
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

Příspěvekod fps » pát bře 24, 2017 16:09

- membránoví SS je dole na nohavicích zepředu a z boku, vzadu je nemembránoví SS
- jestli se dají použít bez návleků na boty nevím, já mám návleky integrované na botách, a zkoušet to ani nebudu, už je budu používat jen ve městě
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: tip na zateplené sportovní kalhoty (volný střih)?

Příspěvekod mike » pát bře 24, 2017 16:19

fps píše:- ale při turistice na těžko jsem si jen připomenul nevýhody zateplených kalhot, převlékat se večer na spaní z vyhřátých zateplených kalhot do vymrzlých jégrovek, a zase ráno se převlékat z vyhřátých jégrovek do vymrzlých zateplených kalhot je hodně nepříjemný

Kdybys mel poradne zateplene kalhoty a ne flisovou nahrazku, tak to tak neprijemny neni ;-) Ty totiz zachyti telesne teplo velmi rychle a kosa je ti jen par sekund pri prevlekani.

Nezaparujes se v mistech, kde je membrana? Treba na zadku. Co konce nohavic zevnitr, nejsou mokre nebo namrzle?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Předchozí

Zpět na Oblečení