Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Asanoth » úte dub 30, 2024 10:38

Ahoj,
začínám poslední dobou víc fotit, zejména zvířata, a říkal jsem si, že by možná bylo dobré pořídit si péřovku ve výprodeji na nějaké zimní sedění a toulání. SKutečná zima už tu sice moc nebývá, ale když se člověk nehýbe, nebo jen málo, je to přeci jen jiné než na treku.
Toto by bylo hlavní použití, ale zároveň bych ji měl při ruce, kdychom třeba vyrazili do Patagonie nebo zimního Norska.

Důležitá je pro mě barva, žádný odstín modré, ne výrazné teplé barvy, ideálně odstíny hnědé nebo nenápadné zelené. Můžu sice hodit nějakou levnou maskovací košili přes to, což nejspíš stejně udělám, ale pak jednak asi ztrácím nějaké DWR a podobné vlastnosti a svítivě modrá stejně bude prosvítat. Nejhorší přijatelná varianta je černá.
Ideální je, aby bunda moc nešustila, ale to tady asi nikdo nebude vědět.
Nevím, jak s kapucí, v drtivé většině ji nepoužívám, ani na mikinách nebo jiných bundách, pro focení to nedává smysl, protože omezuje sluch, ale možná dává smysl ji i tak mít pro to Norsko (tedy spíše nemá smysl pro Norsko mít péřovku bez kapuce?)?
Tápu i ohledně gramáže: Ne všude jde najít, ale nevím, kolik by bunda pro moje účely měla vážit? kolem 300 g asi bude málo, že?
Cenově se dá dostat kolem 2000, jsem ochoten jít do 3000: Kdyby to jó dávalo smysl, tak i výš, předpokládám, že bundu kupuju na dlouhé roky.

Za dobré ceny jsem našel následující modely:
Warmpeace Drago- má jen 310 g, není to málo? Je to asi stejný model jako Drake
Warmpeace Vernon - dražší, s nižší slevou, černá, hnědá verze má modrý vnitřek kapuce
Black Diamond Acces Down - super barva, BD působí jako lepší značka než Warmpeace (?), ale verze s kapucí stojí už 3000 a nemodrou (s kapucou) nemají v mé velikosti
Pinguin Hill - vypadá podobně jako Drago
Northfinder Baker - mají tmavě zelenou, ale jen S, nevím, jestli se vejdu, nevím moc o značce NF
NorthFace Aconcagua 3 - smíšená výplň, nenašel jsem podrobnosti
Hannah Zazu - černá, nemám moc důvěru k Hannah, ale za nejlepší cenu: Ta pro mě však nehraje prim.

Ještě dělá Columbia dobře barevné bundy, ale většinou v nich má Omniheat, což je prý dobré naopak když se člověk hodně hýbe, jinak nic moc.

Mohli byste mi prosím poradit?
Díky.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Etheric » stř kvě 1, 2024 5:53

Ještě můžeš kouknout na Sir Joseph, Cumulus, Montane, (vesměs všichni, kdo dělají spacáky, dělají i bundy), Rab má hodně bund (ale šel kvalitou dost dolů).
U SJ máš výhodu, že ti ju u nich vyperou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 1, 2024 6:20

chtela sem napsat ze WP dela khaki, na sezeni v zime na triko to nebude, ale kdyz se obleces a k tomu prihodis perovku... a mozna taky jeste pridat zatepleni na nohy, pokud nohy nebudou dost, vrsek ti moc nepomuze (predpokladam, ze chces i posedavat, cihat).
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Asanoth » stř kvě 1, 2024 6:31

Etheric: Diky, ale nic z toho neni ted do 3000. Spis by me zajimalo porovnani meho vyberu a taky ta gramaz.
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Etheric » stř kvě 1, 2024 7:24

Warmpeace mívá jakože druhou jakost, někde je křivej šev trochu nebo tak, když to budeš hlídat, určitě něco ulovíš. Nebo jim zavolej, jestli tam náhodou nemají péřovky druhou jakost. Můžeš mít štěstí. Nebo i jinde. Záleží, jak spěcháš.
Porovnání tvých zmíněných bund - bych musel hledat každou jednu zvlášť a to se mi nechce. Ale když si najdeš, kolik má která bunda gramů peří a jakýho + jaký to peří má cuin (bez uvedeného cuin vyřadit z výběru) + jaký je poměr prachového peří a brk, to jest číslo např 90/10 (90:10), tak ti řeknu, která je nejlepší ;)
Tohle je to hlavní, pak můžeme řešit tkaninu atd, což máš štěstí, můžeš mít klidně igelit, na tvoje účely to nijak vadit nebude, spíše naopak.

Z tebou zmíněných bych nebral Northfinder, Hannah, Pinguin. Ale to proto, že já chcu kvalitní zpracování a materiály. Ty chceš taky kvalitní materiály - bez nich na nějakou krásnou váhu a sbalitelnost můžeš zapomenout
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Mawenzi » stř kvě 1, 2024 12:57

hlavne casto neuvadeji, kolik je tam peri, jen celkovou vahu bundy.... takze je otazka, jestli to nebude +/- podobny

osobne mam WP vesticku uz nekolik let a su s ni spokojena, ale kdyby mela rukavy, tak si nedovedu predstavit v -5 nekde jen v ni hodiny postavat nebo popochazet a mit ji na triku... bunda muze mit tak co, 80g peri mozna?

na druhou stranu kamos ji ma taky (WP vesticku) a verim, ze on by si bundu na mikinu v zime takhle vzal a uvaril by se. nosiva ji na mikinu s vetrovkou na telo v zime, kdyz deme treba na pozorovaci stanoviste nekde u rybniku.

Sustivost mi nejak hrozna neprijde, jako ze by clovek sahl do kapsy a hned to bylo na kilometry slyset.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9418
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37
User is Online!

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Etheric » stř kvě 1, 2024 13:19

Mawenzi píše:hlavne casto neuvadeji, kolik je tam peri

Nelze zjistit = nekupuji.

Mawenzi píše:mam WP vesticku uz nekolik let a su s ni spokojena, ale kdyby mela rukavy, tak si nedovedu predstavit v -5 nekde jen v ni hodiny postavat nebo popochazet a mit ji na triku... bunda muze mit tak co, 80g peri mozna?

To si taky nedovedu představit. Bych klepal kosu jen v takový tenký bundičce a triku
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod irem » stř kvě 1, 2024 15:23

Gramaz bude zalezet na typu peri a hlavne na to, jak moc nebo malo jsi zimomrivy, to Ti nikdo nrekne. A celkova vaha se take bude odvijet od toho, jestli nosis XS nebo XXL.

Perovku Warmpeace mam roky a jsem s ni naprosto spokojena. Vazi neco malo pod 300g (bez kapuce a damska) a zima mi v ni nebyva, po CR teplejsi nenosim. Sustiva se mi nezda, ale jestli a jak za ta leta zmenili materialy je tezko odhadnout.

Pokud kapuci vetsinou nepouzivas, myslim, ze neni duvod, aby Ti chybela zrovna v Norsku. Kdyz jsou teploty na perovku, clovek s sebou obvykle ma i cepici a nejaky buff. Jinak pokud se skutecne chystas do zimniho Norska, doporucila bych Ti prehodnotit rozpocet a poridit perovku lepsi a teplejsi. Pokud je to teoreticka moznost v neurcite vzdalene budoucnosti a primarne chces neco na fotograficke akce tady po CR, tak by Ti mela nejaka tenci bez problemu stacit.
irem
účastník
účastník
 
Příspěvky: 276
Registrován: čtv kvě 24, 2018 7:14

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Asanoth » pon kvě 6, 2024 20:34

Díky za odpovědi.
Už mám doma Drago a Black Diamond.

BD:
+ : 410 g, tj. víc peří, delší, 700 cuin husa, zelená
- : nemá vnitřní kapsu, zip je opačně! (jezdec na pravé straně) a působí trochu chatrně, ale je to BD a YKK, tak to je snad jen dojem; je o třetinu dražší

WP
+: Má vnitřní kapsu, stojí jen 2000
- : Je hodně krátká, 290 g, takže o hodně lehčí (hádám, že to bude peřím, takže méně teplá), 600 cuin (kachna), je spíš tmavě modrá než černá

Myslím, že volba je jasná :) .
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod apuka » úte kvě 7, 2024 17:22

To ale srovnavas uplne rozdilne perovky... WP Drago je, abych tak rekl, "letni" perovka, na lehke zatepleni, nic na posedavani v zime v lese... To sis mel objednat ten WP Vernon, to uz je trochu jina kategorie, srovnatelna s BD - ta sice ma uvedene 700 cuin peri, ale to asi bude "US cuin", tj. stejne jako tech 65O "EU cuin" u WP. Cenove vychazi taky vice-mene stejne (napr. v Hanibalu je Vernon pod 3000).

Manzelka ma obe WP (v damske verzi). Kym mela tu lehci, mooc si ji pochvalovala na skialpy na sjezdy a po dojeti. Potom jsem ji podaroval "damskeho Vernona" (no, nekup to nove za 1200 i s kapuci...), tak zacala nosit tu - a od te doby si na tu lehci na skialpy ani nespomenula. Tu nosi jen doma na vychazky, "Vernon" ji poslouzil i v silnych mrazech. Vsak taky je (i se zapoctenim ucinku kapuce) minimalne dvakrat teplejsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16656
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Etheric » úte kvě 7, 2024 18:28

Asanoth píše:Myslím, že volba je jasná :) .

Jj, bezpochyby pro BD :) 2000Kč versus o třetinu více, nějakých 2700, není co řešit.
Ono vzhledem k tomu co hledáš, prostě těžko koupíš za několik tisíc, pokud nebudeš mít štěstí na "druhou jakost" nebo kousek z bazaru...
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8163
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod Asanoth » stř kvě 8, 2024 8:25

apuka: Na Vernon mi docela vadila ta křiklavě modrá kapuce. A to navíc když jsem to kupoval, stála pod 3k jen v modré.
Nebo myslíš, že by dávalo smysl jí z nějakého důvodu zvážit oproti BD?
Asanoth
nováček
nováček
 
Příspěvky: 153
Registrován: čtv črc 4, 2013 17:36

Re: Péřovka z výprodeje na zimní focení zvěře

Příspěvekod apuka » čtv kvě 9, 2024 12:55

Promin, nedokazu nic rict o tom BD, v zivote jsem ji asi ani nevidel. Tudiz nedokazu ani srovnat s Vernonem. Max. jenom podle parametru, kde vychazi hodne podobne.

Psal jsem, co jsem psal jen kvuli tomu, zes sam srovnaval dve hodne odlisne perovky, urcene do ruznych podminek - hlavne ten WP Drago je jenom lehke pomocne zatepleni. Ale na druhe strane je to docela pochopitelne, kdyz vlastne sam nevis, co vlastne hledas a co Ti bude vyhovovat :wink:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16656
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34


Zpět na Oblečení