triko Serak Men

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

triko Serak Men

Příspěvekod jarda » pát kvě 12, 2006 18:02

trko Serak Men od Tilaku mi hodne vychvalili ze prej hreje i mokry tak jsem si ho koupil , libi se mi je prijemny na telo , mate ho nekdo , je opravdu tak dobry jeste jsem ho nezkousel
jarda
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon bře 20, 2006 12:44
Bydliště: Cesky Raj

Příspěvekod Rujir » pát kvě 12, 2006 18:47

Tato nova moda - najskor si kupim, potom sa spytam, sa mi paci. Je to take nezavisle... :mrgreen: Serak je z Polartec Powerstretchu, tak si skus prejst vlakna Polartec Powerstretch a Polartec Powerstretch II., ale uprimne povedane sa z nich vela nedozvies - jediny o kom viem, ze ma Powerstretch je Pavproch a ten obidve vlakna odignoroval. :wink: :mrgreen:

Inak mokre hreje urcite (mam z neho kuklu), ale to kazdy Polartec. Otazka len znie nakolko. Celkom by ma zaujimalo porovnanie Powerstretchu s Merino vlnou.
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod teoretic » pát kvě 12, 2006 20:07

Rujir píše:...jediny o kom viem, ze ma Powerstretch je Pavproch a ten obidve vlakna odignoroval...

a ja jsem jako co? dyk jsem tam psal...

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » pát kvě 12, 2006 20:10

teoretic píše:
Rujir píše:...jediny o kom viem, ze ma Powerstretch je Pavproch a ten obidve vlakna odignoroval...

a ja jsem jako co? dyk jsem tam psal...

t.


Ale maaaalo! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vena » pát kvě 12, 2006 20:13

teoretic píše:
Rujir píše:...jediny o kom viem, ze ma Powerstretch je Pavproch a ten obidve vlakna odignoroval...

a ja jsem jako co? dyk jsem tam psal...

t.


Ty si holt malý, nevýrazný, rumunský Šerpa :D
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod teoretic » pát kvě 12, 2006 20:16

Rujir píše:Ale maaaalo! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

@rujir: jerste jsem se te ptal, at se kdyztak ptas, co te zajima :evil:

@vena: asi koupim stan jinde :)

a vubec, prdim na vas, jdu si koupit döner :)

hezkej vecer

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Rujir » pát kvě 12, 2006 20:27

teoretic píše:@rujir: jerste jsem se te ptal, at se kdyztak ptas, co te zajima :evil:


Tak som si schvalne pozrel co si napisal (uz som si nepamatal) a uz viem, preco som chcel viac info. Pac si napisal, ze ju mas len chvilu a teda minimum skusenosti s nou. Tak skus napisat teraz co si zistil. :wink:

Ide mi hlavne o to porovnanie s Merinom alebo aspon s klasickym Polartecom. Je teply ako 100vka, 200vka alebo ako co? *

PS: Neviem sice co je Doner, ale enjoy! :mrgreen:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Vena » pát kvě 12, 2006 20:32

Rujir píše:Tak som si schvalne pozrel co si napisal (uz som si nepamatal) a uz viem, preco som chcel viac info. Pac si napisal, ze ju mas len chvilu a teda minimum skusenosti s nou. Tak skus napisat teraz co si zistil. :wink:

Ide mi hlavne o to porovnanie s Merinom alebo aspon s klasickym Polartecom. Je teply ako 100vka, 200vka alebo ako co? *

PS: Neviem sice co je Doner, ale enjoy! :mrgreen:

Počítám, že porovnanie s Merinom bude dost složitý, jelikož Merino ještě není moc rozšířený (a konkrétně Teoretic ho pravděpodobně ani nemá).
A döner bude asi večeře, jestli se nepletu, he he he.
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod sheriff » pát kvě 12, 2006 21:01

nooo, merino je fakt fajn...

draha ho dostala pod stromcek, a stacilo jej, pri beznej izbovej teplote v nom nevydrzi, musi behat naha :oops:

ale ked je 10 stupnov, zacina to byt znesitelne... hodit na to polartec a pripadne nejaky softshel a moze ist do -20... moj odhad... :ú
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod teoretic » pát kvě 12, 2006 21:28

@rujir, vena: merino jeste nemam, chystam se na nej, ale zatim jsem mel vzdycky jiny vydaje - napr. ted stan a pak rumunsko...

jinak co se tyce srovnani s powerstretchem, tak mi to prijde podobny, co se tyce hrejivosti, jako 200ka. ale nekde jsem slysel, ze jsou taky ruzny gramaze powerstretche- me se ale zdaly vsechny, co jsem mel v ruce, stejne tlusty, tak nevim..a pokud tomu je, tak ti nepovim, jakej mam ja, protoze na nem stoji jen polartec powerstretch...

p.s. döner je tady v nemecku bezny vyraz pro kebab ("döner" znamena turecky "tocit", stejne jako prave "gyros" znamena zase recky "tocit" - aspon myslim, ze to v ty rectine znamena) - spravne se to tu jmenuje "Dönerkebab" nebo turecky psano"döner kebap"

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod teoretic » pát kvě 12, 2006 21:28

sheriff píše:nooo, merino je fakt fajn...draha ho dostala pod stromcek, a stacilo jej, pri beznej izbovej teplote v nom nevydrzi, musi behat naha .. :ú

ma jednovsrtvy ci dvouvrstvy?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod sheriff » pát kvě 12, 2006 21:41

sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod teoretic » pát kvě 12, 2006 21:50


dikes - ten ma 260kouvou gramaz a odpovida, aspon myslim, jednovsrtvymu - neco jako tohle, ikdyz tohle je uz mozna jen 200ka gramaz - to at nam povi vena :)..

@vena: jak to je s tim meraklonem? - muzes k tomu materialu neco napsat, popr. srovnat?

dikes predem

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod mifr » pát kvě 12, 2006 21:59

sheriff píše:nooo, merino je fakt fajn...

draha ho dostala pod stromcek, a stacilo jej, pri beznej izbovej teplote v nom nevydrzi, musi behat naha :oops:


To jsi nemel psat, ted to budou vsichni kupovat :mrgreen:
Uživatelský avatar
mifr
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1875
Registrován: úte bře 15, 2005 14:04
Bydliště: Brno

Příspěvekod sheriff » pát kvě 12, 2006 22:14

mifr píše:
sheriff píše:nooo, merino je fakt fajn...

draha ho dostala pod stromcek, a stacilo jej, pri beznej izbovej teplote v nom nevydrzi, musi behat naha :oops:


To jsi nemel psat, ted to budou vsichni kupovat :mrgreen:


a ma to aj dalsie vyhody... ked si to da dole, tak jej je uz zase vlastne zase zima, tak sa snazi zohriat v naruci :supz: minule jedna s takymto trickom v ruke (!) behala okolo chaty v Nizkych Tatrach, mala radost cela posadka... to ste mali fakt vidiet, dobre to bolo... :ú
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod sheriff » pát kvě 12, 2006 22:33

teoretic píše:dikes - ten ma 260kouvou gramaz a odpovida, aspon myslim, jednovsrtvymu - neco jako tohle,


ja osobne mam brynje spodky, dvojvrstvove, skladala sa polovica rodiny na ne, a nemozem si ich vynachvalit. Vo vnutri je vlna s velkymi okami, prijemna na kozu, a potom je husta tkanina. Vyborne zahreju, taktiez v nich behat po miestnosti znamena pomerne rychlo sa zacat potit (do 5 minut)...
ani spat sa v nich neda v spacaku (komf. -2), ak vonku nie je pod 5 stupnov.. velmi velmi tepla zalezitost... a ak si dobre pamatam, tak mi ich Rujir vybavoval tuto od niekoho z fora... a cosi sa mi mari, ze to bol zrovna Vena... enem dik ;-)
sheriff
účastník
účastník
 
Příspěvky: 252
Registrován: pon kvě 1, 2006 22:36
Bydliště: Dubnica nad Vahom

Příspěvekod Vena » sob kvě 13, 2006 6:07

Toto začíná vypadat jako sympatický vlákno :). Ale naneštěstí se chystám s rodinkou na výlet, takže o Merinu a Brynje se rozepíšu případně odpoledne, tak si užijte hezký víkend a čau :).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod pripluv » sob kvě 13, 2006 9:45

sheriff píše:n...pri beznej izbovej teplote v nom nevydrzi, musi behat naha :oops:


A žes ju nevzal na Fatru :ú .
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod teoretic » sob kvě 13, 2006 17:15

vena: kdyz uz jsi zpatky, muzes sem ve zkratce pisnou, co to je ten meraklon a kdyztak ho s necim porovnat?

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem

Příspěvekod Vena » sob kvě 13, 2006 17:31

teoretic píše:vena: kdyz uz jsi zpatky, muzes sem ve zkratce pisnou, co to je ten meraklon a kdyztak ho s necim porovnat?

t.

No, Meraklon je unikátní síťovina z polypropylenu, kterou nelze srovnat s ničím dostupným na českém trhu :)
Popravdě by opravdu bylo potřeba ji vidět na vlastní oči. Více by mohl pohovořit Tuso, ten si koupil trička z Meraklon síťoviny.
Ale ty chceš spíš slyšet o Merinu. Nejlepší by bylo stavit se až pojedeš do Čenkouc a podívat se na vlastní oči. Já zas nic jinýho než Merino nepoužívám, takže to taky nedokážu s ničím jiným srovnat. Osobní zkušenosti sou výborný a ani nepozoruju nějaký pomalejší schnutí, o kterým sem občas četl, při porovnání syntetického a přírodního vlákna. Jediný co sem jednou měl, byla mikina (něco jako trio od Moiry) z polypropylenu a rozhodně musím říct, že dvouvrstvý Arctic o mnoho víc isoluje a je kompletně příjemnější (původně sem chtěl napsat, že více hřeje, ale to bych si asi přečetl pář komentářů :) ).
Vena
účastník
účastník
 
Příspěvky: 918
Registrován: stř led 5, 2005 19:08
Bydliště: Letohrad

Příspěvekod teoretic » sob kvě 13, 2006 17:36

@vena: dikes..me slo o to, jestli to je treba i konkurence k merinu..ale koukam, ze to spis bude (kdyz uz, tak) srovnatelny s jinejma funkcnima vecma...

do cenkojc asi dlouho nepojedu, spis bych to videl tak, ze bysme se spis mohli sejit v ramci nejakyho pristiho sraziku, at uz brnenskyho nebo jakohokoliv jinyho a ze bys tam vzal s sebou par kousku (to bych si pak jeste vybral, zatim jsem to detailne nevybiral) vcetne toho stanu...

ale to pak proberem, az prijde cas..

t.
t.
výjimka, víkend, visačka, kvůli - aby to vešlo do krve ;) 1. pád já 2. p. mě, mne 3. p. mně, mi 4. p. mě, mne 5. p. x 6. p. mně 7. p. mnou *
Uživatelský avatar
teoretic
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6555
Registrován: pát kvě 6, 2005 12:59
Bydliště: je-li hlad, tak se v ústí nadlabem


Zpět na Oblečení

cron