Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod wawrik » pon pro 12, 2011 16:16

Na leme to prešité nie je, celý lem je jeden tunel. Občas sa vnútri zicherka zachytila o zahnutú látku, ale stačilo sa nájsť dierku a fičať ďalej.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 16:23

Aha, koukam na fotky a ty tam fakt mas tunylek. Ja ne a prosite je to myslim az dolu. Kouknu, jestli by to neslo protahnout. Puvodne jsem chtel nasit kousky gumy zvejsku, ale takhle by to bylo lepsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod zbuddy » pon pro 12, 2011 16:33

mike píše:Bacha, mam verzi bez kapuce. Nekolik let starou, u nove zmenili izolaci (Thermic Micro, ja mam Primaloft) a konstrukci. Nemel jsem to v ruce, ale jsem trochu skepticky kdyz ctu New design and fabric a MicroClimate Zoning™ construction with variable insulation where you want it..

Dal jsem odkaz na první lepší, vím, že Tvoje varianta se už neprodává. Ale v mém odkazu píší" Insulated with PrimaLoft ECO®".
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 16:35

Prodejsi toho nakecaji, je lepsi se kouknout primo k vyrobci ;-) Nejspis jen editovali popis predchozi verze a tehle zmeny si nevsimli.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod zbuddy » pon pro 12, 2011 16:39

Na HW jsem se díval předvčerem. Nemám (časovou) kapacitu na to, abych sledoval popisy všech bund na světě...
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » stř led 4, 2012 10:19

Takze, primaloftka namiesto fleecky otestovana na dvoch asi 5 hodinovych vyletoch.

1. den - Velky Choc (600m - 1600m).

Teplota dole okolo 0, hore tak -5, vietor, casom slabe snezenie. Vystupil som z auta, na sebe Devold Expedition, Arc'Teryx Atom SV Hoody. Po chvilke slapania mi zacalo byt teplo, zhodil som Atoma a siel len v Devolde. Asi v 960m mi zacala byt zima, tak som nahodil Atoma a siel v tom az na vrchol. Na vrchole som nahodil membranovku. Dole som siel v membranovke az do 1250. Tam som vyzliekol membranovku a siel v Atome az k autu.

Spoteny som bol samozrejme, spotim sa aj keby som siel v tricku. Ide o to, ze som ani chvilu nemal pocit, ze by som sa prehrieval. A naopak, pri zastaveni mi bolo ovela teplejsie ako vo fleecke. Atom bol po vyzleceny mokry zvnutra, ale vypadalo to, ze vsetka ta voda sa tam zvnutra drzi ako na igelite a nic neslo do izolacie, takze to stale hrialo rovnako. Zvonku to jemny sneh udrzalo v pohode, ziadne mokre flaky. Jedine co som mal trochu mokre bol golier pred ustami, na ktory som si cely den dychal.


2. den - Javorniky

Teplota priblizne rovnaka, s rozdielom, ze cely cas velmi husto snezilo. Siel som obleceny viac menej rovnako ako na Choc, len s tym, ze som mal membranovku na sebe neustale, tzn. zo zaciatku Devold + membranovka, ked bola zima Devold + Atom + membranovka.

Toto bol menej narocny vylet, takze aj napriek tomu, ze som mal membranovku som bol spoteny menej, ale inak pocity prakticky rovnake ako na Choci.


Takze aj v tychto nie az tak moc nizkych teplotach sa kludne obidem bez fleecky. Viem ale, uz teraz, ze pri nizsich teplotach by mi ten Atom SV s 100g/m2 Coreloftom nestacil. Chcelo by to bud este nejaku perovku, ktoru si clovek moze obliect, aspon ked sa zastavi, alebo moznost nad ktorou momentalne uvazujem, a to Atom LT Pullover s 60g/m2 Coreloftom. Takto si mozem pri vyssich teplotach obliect "60ku", pri nizsich "100ku" a pri este nizsich si mozem dat obe a mam "160ku".
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod wawrik » stř led 4, 2012 13:58

Ja som si tu v Nepále kúpil dve navonok veľmi podobné bundy.

1. Lowe Alpine Magma Hoody jacket - primaloftová bundička s kapucňou, váha asi 600 g, skvelý strih, tri vrecká, 100 €.
2. Páperový sveter s kapucňou, noname (šijú to tu na kilá, ten moj má nášivku Mammut :-)), váha asi 400 g, 5 vreciek (z toho jedno netradičné na krížoch), cena asi 25 €.

Ten páperový sveter je neskutočne flexibilný a univerzálny kus oblečenia, nič iné také skvelé nemám. Nosil som to aj pod ruksak (za tie peniaze som si mohol dovoliť testovať) pri teplotách pod nulou, behal som s tým ráno aj večer po ubytovni a po vonku (okolo nuly), večer som v tom sedel vypnutý a unavený v stane alebo v ubytovni, čo je situácia, kedy mi doteraz vždy bývala zima (-5 až +5 C), dokonca som ju mal na sebe aj pri prechádzkach po KTM v asi patnástich stupňoch, a v celom tomto rozpatí teplot a použití som sa v nej nikdy necítil nepríjemne - na rozdiel od tej primaloftovej LA.

Pod tým svetrom som mal len merinové tričko Smartwool alebo nejaký klasický plast...

Je pravda, že hlavne pod báglom púšťa pierka, ale to robí čokoľvek páperové - od spacákov po značkové bundy. Ale v každom prípade sa stala základom mojho zimného oblečenia. Pre istotu som mal zbalenú aj flísku - na to, aby som testoval veci naostro bez zálohy som príliš veľký posera - ale ani jedinýkrát počas dvojtýzdňového treku som ju nepoužil. Rovnako ako tú ultralight páperovku Montbell, ktorá tým pádom asi pojde z domu... Aj keď - tá by sa možno pri menšej kose uživila...

Sorry za gramatiku, nejde mi písať o so strieškou ani prehlasované a...
Přílohy
fotka.jpg
Naposledy upravil šíp dne stř led 4, 2012 16:00, celkově upraveno 1
Důvod: Na žádost wawrika přidána fotka, kterou mi poslal mailem. šipka
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » stř led 4, 2012 14:46

A nezvlhlo ti to perie?

A v com sa to co si kupil lisi od tej tvojej MontBell perovky, okrem zipsu? Viac peria?

Ide mi o to, ze preco chces tu MontBell dat prec, ze ci je zla, alebo proste len si kupil moc lahku a malo zateplenu a ten noname sveter je teplejsi.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod wawrik » stř led 4, 2012 16:03

Ako píšeš - tá noname páperovka je teplejšia, aj tá jej nylonová tkanina znesie drsnejšie zaobchádzanie, plus má podšívku, čo mi doteraz bolo vždy úplne jedno :-) Ale zbalený objem skoro dvojnásobný... Montbell je jednoducho do vyšších teplot, tu bolo -20 až nula a popri tom superuniverzálnom noname svetri je navyše... Nie je to chyba Montbellu, len vhodnej skladby oblečenia.

Inak perie nezvlhlo, asi preto, že vo výškach cez 4000 metrov to s tým potením nie je nijako horúce. Teraz som v Pokhare, bunda mi trochu zmokla, ale zdá sa, že perie je stále ok.

A všimol som si jednu vec. To teplo z páperovky je oveľa príjemnejšie, ako z primaloftky. Keď som prehriaty v páperovke, to teplo je stále príjemné, len ho je veľa :-) V primaloftke je nepríjemné, mám potrebu tú bundu rýchlo vyzliecť a toho tepla sa zbaviť. Neviem to nejako rozumnejšie popísať, ale ten rozdiel vo vnímaní tepla ma prekvapil...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » stř led 4, 2012 16:06

Poznam to, viem o com hovoris, mam perovu vestu a je to pocitovo ine, ked si to clovek oblecie. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod aksam » úte led 17, 2012 14:40

měl bych dotaz...nemáte někdo zkušennost s touto bundou,dělají to i jako vestu.....www.summitride.cz/Ortovox Piz bernina jacket/

v ruce jsem to měl v obchodě,nevypadá to špatně...izolací je z 82% ovčí vlna
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Leštěnka » pát úno 3, 2012 11:17

Má někdo prosím nápad, kde v Praze shlédnout Patagonia Women's Down Sweater?
Našla jsem jen patagonií outlet v Revoluční, kam dnes kouknu. Ale jinak jsem bezradná.. :((
Uživatelský avatar
Leštěnka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: pon říj 11, 2010 19:43

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod aksam » pát úno 3, 2012 11:55

Leštěnka.........pokud vím tak Patagonii mají v Rockpointu.....viděl jsem podobný péřový a primaloftový svetřík v Rockpointu v brněnské Olympii....šlo o pánské modely,ale myslím,že dámské mají taky
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Leštěnka » pát úno 3, 2012 12:05

@aksam: díky moc! *
Uživatelský avatar
Leštěnka
účastník
účastník
 
Příspěvky: 215
Registrován: pon říj 11, 2010 19:43

Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Seul » čtv lis 1, 2012 9:22

Čo poviete na toto ako na vrstvu pod membranovku?
http://www.hudy.cz/bundy_panske/59346,a ... t-men.html
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod zoul » čtv lis 1, 2012 9:27

Že tři čtvrtě kila je na zateplovací vrstvu docela dost.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod vonkreuz » čtv lis 1, 2012 9:35

Je to samostatná bunda.
Membránovku bych na to dal, jen když by začalo pršet.
Nebo obráceně, dal bych to na membránovku, pokud bych šél lézt v zimě ledy a chtěl zateplení dole pod skálou.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod fps » čtv lis 1, 2012 10:50

Seul píše:Čo poviete na toto ako na vrstvu pod membranovku?
http://www.hudy.cz/bundy_panske/59346,a ... t-men.html

já mam Sir Joseph Tumi (ve výprodeji v Hudy jsem ji koupil ta 2500Kč), což je její předchůdce, stejné materiály, stejné parametry, tady jsem o Sir Joseph Tumi něco napsal viewtopic.php?f=9&t=9161&start=60 jenom shrnutí
- je hodně teplá, nejlépe tak do cca -10°C, a to pod tím mam jenom coolmax funkční triko
- na zimní turistiku zcela nevhodná, je hodně neprodyšný vrchní materiál Softex® ECO
- já ji používám do města, a nebo na sezení nebo postávání ve velkém mraze, na to je to skvělá bunda
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Seul » čtv lis 8, 2012 20:50

Tak nakoniec to vyzerá, že najhorúcejší kandidát bude toto http://www.salewa.cz/product/bundy/yaksha+prl+m+jkt
Uvidím ako dopadne prvé stretnutie v predajni ale vyzerá celkom fajn
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Dr4k3 » pát lis 9, 2012 11:10

Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod fps » pát lis 9, 2012 11:33

taky bych to vyděl spíš na Direct Alpine Belay
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Seul » pát lis 9, 2012 13:15


Nemám si ju kde pozrieť :-( chcem to ako izolačnú bundu pod membránu a keď bude zima ale ináč pohoda tak ako vrchnú a čo som zatiaľ pozeral tak ten vrchný materiál väčšinou pôsobí veľmi tenko a neodolne. Salewu si idem pozrieť daľší týždeň a uvidím čo má na vrchu. Aké máš skúsenosti s Belay? Ak ju niekto používa dlhšie a osvedčila sa mu tak by som určite rozmýšlal ináč. Rozmýšlal som ešte nad SJ Ark-om ako samostatnou bundou a ten matroš na povrchu vyzerá byť vcelku pevný takže také niečo aby to bolo :-)
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mvaldo » pát lis 9, 2012 13:20

Seul píše:

.... Aké máš skúsenosti s Belay? Ak ju niekto používa dlhšie a osvedčila sa mu tak by som určite rozmýšlal ináč. ...

mne sa drala, zo sitia vyliezali vlakna, vyzerala tak na pohlad zle :(
niekde som sem daval foto
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod fps » pát lis 9, 2012 14:43

Seul píše:chcem to ako izolačnú bundu pod membránu

já bych tedy péřovku nebo primaloftku pod membránovkou nenosil, přijdeš tím o dost podstatný loft, a moc tě potom taková vrstva nezahřeje, na to se o hodně více hodí Polartec
Seul píše:Rozmýšlal som ešte nad SJ Ark-om ako samostatnou bundou a ten matroš na povrchu vyzerá byť vcelku pevný takže také niečo aby to bolo :-)

Sir Joseph Ark má odolnější povrch, ale taky dost neprodyšný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod deckardph » pát lis 9, 2012 15:06

Seul: Hlavně si u tý salewy pořádně zkontroluj kvalitu zpracování a pak nám sem napiš jaký to bylo , dík :wink:
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Seul » pon lis 12, 2012 15:27

Tak vzhľadom k tomu, že mi zm.di v pneuservise urvali šrób a musím meniť celé ložisko kolesa tak som sa preorientoval na cenovo najdostupnejsiu izoláciu a objednal som http://www.humi.cz/?lg=cz&kat=33&id=86& ... ekce-tomar :-)
Seul
nováček
nováček
 
Příspěvky: 115
Registrován: čtv dub 6, 2006 8:17

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Prenos » pát úno 3, 2017 15:25

Nevedel jsme do jakého vlákna tak jsem vybral tuto.

Používám tenkou fleece mikinu z Decathlonu, osvedcila se mi a je fajn, navic za 180,- :) Docetl jsem se na strankach, ze ta mikina ma RET= 7. Je tato hodnota u fleecu opravdu mozna/realna? Me to prijde hodne, cekal bych prece mene, ne? Napriklad mene nez u membranovych bund, kde je RET kolem 4. Pritom mi prijde prodysna a uplne v pohode i pri narocnych aktivitach.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod fps » pát úno 3, 2017 16:48

zkus jak se dá přes ní dýchat, když to přes ní půjde, i třeba jen ztěžka, tak hodnota bude nižší i než Ret: 2,00
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » pát úno 3, 2017 17:00

Mereni RET dava pro silnejsi materialy nesmyslne hodnoty, vubec nema smysl se jim zabyvat. Pouzitelny je jen pro tenke membranove laminaty tj. klasicke HS, jinak na nic. Hledat to nebudu, ale nekde jsem cetl prave priklad s fliskou, ktera je mnohem prodysnejsi, nez HS a pritom pri mereni RET vychazi podstatne hur.

Ber to tak, ze RET zacal pouzivat Gore proto, aby jim pekne vychazely bundy a na nic jineho se nehodi.

U opravdu prodysnych materialu, pres ktere se da dychat, se meri prodysnost v CFM, ale ani tam si nejsem uplne jisty, jestli to tloustka materialu nejak negativne neovlivnuje.

Zase jeden priklad zmateni marketingem ;-) Nejak ale nechapu, proc to tam Decathlon vubec pise...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » sob úno 4, 2017 1:15

Tady je popsano, jak se meri hodnota Ret. Doporucuju se dukladne zamyslet nad tim, co se vlastne meri a jak by treba dopadla perovka, ktera je z pohledu uzivatele super prodysna. Podle mne se meri spis izolacni schopnosti materialu, nez prodysnost, takze cim "teplejsi" material, tim hur z toho vyjde resp. tim vetsi hodnota Ret se zmeri.

Nakonec, tady ohledne noveho Gore Thermium pisou:
I have measured the entire layered laminate construction of a prototype and found a value of 43 m²Pa/W. That means that the Gore laminate used in this piece with a RET of just 1.9 m2Pa/W represented a mere 4 per cent of the entire resistance.

Jasaji, ze samotny laminat ma Ret 1.9, ale uz nejak pomijeji, ze cela bunda ma Ret 43 :D Coz by normalne mela byt kastastrofa, ale neni, jelikoz to cislo pro izolacni materialy nema vyznam, jaky se mu normalne prisuzuje. Jestli teda vubec nejaky vyznam ma, o cemz zacinam mit trochu pochybnosti... Pro porovnani laminatu mozna, ale i tak to nemeri jen prodysnost, ale i izolacni schopnost laminatu, ktera se muze lisit. Coz mozna bude duvod, proc Polartec odmita zverejnit Ret Neoshellu. Ten asi vyjde blbe, ale vubec to neznamena, ze je Neoshell malo prodysny. Jen ze se meri neco trochu jineho, nez jen prodysnost.

BTW, proc asi vychazi Ret Windstopperovych SS vyrazne horsi, nez Active Shellu? Protoze je WS lehce zatepleny...

A jeste odkaz na jednu trochu zvlastni studii, kde porovnavali prodysnost bund na lidech podle toho, kolik vypotili: http://djnrck7om5y5b.cloudfront.net/wp- ... bility.pdf. Z ni vychazi mikroporezni zater od Marmotu s Ret 5 - 5.4 temer srovnatelny s GTX AS s Ret 3 - 4. Rozdil je mj. v tom, ze zater je opravdu prodysny (0.2 CFM), zatimco AS ne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení