Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2011 19:54

Netusim, nikdy jsem Latok podrobne nezkoumal. Problem je hlavne ta membrana, ktera ma asi polovicni prodysnost proti GTX.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Indy » stř pro 7, 2011 19:58

ta latokova ma (jestli si to spravne pamatuju) daleko vyssi propustnost nez membranovky.

jinak by to skutecne nemelo valny smysl..
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2011 20:01

Jasne, Latokova je jen proti vetru, ne? Tahle je i proti vode takze je to SS s vodeodolnosti HS. Puvodne mi to prislo jako dobry napad, ale neni. Mozna bych to videl jinak, kdybych mel GTX SS, ktery si pochvaluje pavproch.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Indy » stř pro 7, 2011 20:03

jj pak si rozumime, latok ustoji jen to co mu impregnace umozni nechat kapky sjizdet... mrholeni nebo mirny dest je este ok, ale to by byl nejspis i v powestretchi.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » stř pro 7, 2011 20:11

Tak. Trochu zmateni pojmu, kdyz se rekne membrana, tak si predstavim vodeodolnou a on je to i Windstopper.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod sobb » stř pro 7, 2011 21:31

jinak co se týče conduitu, tak nemá příliš dobrou pověst
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » čtv pro 8, 2011 2:25

@mike: co je kua conduit ss? mountain hardwear celkom sledujem ale toto mi nejak uniklo, mam nohavice z "conduit" ale to je nieco jak gore paclite, ziadny zatepleny softshell, cisto minimalisticke prevlecne kalhoty proti dazdu...

blbost, teraz som si uvedomil ze mam aj zateplene nohavice z conduit, ale ja som s nimi spokojny velmi, hovorim ale o nohaviciach, nie o bunde :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » čtv pro 8, 2011 2:33

no nic, to je jedno, pretoze Dry Q Elite to vsetko zmeni :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2011 3:19

Proste jejich SS, ktery ma v sobe Conduit membranu. Ta ma bunda je Synchro Jacket, uz se myslim nedela. U kalhot by to vadit nemuselo, tam neni az takova potreba prodysnosti. Kdyz se v GTX bunde varim, v GTX kalhotach jsem v pohode.

Rekl bych, ze s DryQ jdou s krizkem po funuse. Co jsem cetl, tak je to licencovany eVENT. Coz by bylo jeste pred rokem skvele, ale mezitim prisel GTX Active Shell a Polartec NeoShell, ktere by mely byt podstatne lepsi. Takze ac mam od MHW 4 bundy a jejich strih mi sedi, asi budu muset zmenit znacku.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » čtv pro 8, 2011 9:23

@mike: jo tie kalhoty su presne synchro, v zime mi celkom vyhovuju...

co sa tyka dry q, tak som zatial cital len velmi pozitivne ohlasy, takisto na neoshell, ja zas prave vobec nie som nadseny active shellom, ale este som nic z toho na sebe nemal, zatial si robim nazor len podla toho co citam na webe...

a ked ueli steck v tom moze liezt v himalajoch, tak to na moju turistiku musi byt dostatocne si myslim :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod fps » čtv pro 8, 2011 10:59

Indy píše:jsem zastance softshellu, a pouzivam je tam kde bych se v membrane prilis potil.

když se v membránovce moc potím tak jí dam do báglu, a pod ní máme přeci všichni funkční triko, nebo merino, nebo polartec, což úplně stačí, a je to o hodně prodyšnější než SS bunda

Indy píše:vetsinu casu je zajimavejsi mit na sobe softshell a membranu ze vseho nejcastej mam v baglu.

není přeci žádný důvod mít a nosit sebou dvě bundy, jednu na sobě a druhou v báglu, zbytečná váha a zbytečně zabírá místo v báglu, taky platit za dvě bundy mi připadá zbytečné
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » čtv pro 8, 2011 11:09

Softshell vs hardshell bunda je nieco ako celokozenne B/C boty vs textilne B/C boty. Zaujimave, ze pri tych botach ti nepride zbytocne kupovat oboje. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Indy » čtv pro 8, 2011 13:42

to prirovnani neni presny, mam nemembranovy softshell - akorat proti vetru.

pouzivam ho daleko casteji nez membranovku.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin


Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Indy » čtv pro 8, 2011 15:07

ano.

kama nebo dale of norway dela svetry s windstopper membranou.

ALE ona je vevnitr, na tele. sice neprofouknes, nicmene v tu chvili se ta izolacni vlnena cast jakoze do tepelneho konfortu nepocita.

prijde mi to pekna stylovka, drahe jak cert, tezke a objemne.

ale verim ze zastance si to krome me najde :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin


Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Indy » čtv pro 8, 2011 15:37

ale to je neprofuk, nepromok pod tou vlnou to by byla perverze.

prodysne je to v poho. ale kdyz fuci, je v tom klada.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod fps » čtv pro 8, 2011 16:12

grco píše:Softshell vs hardshell bunda je nieco ako celokozenne B/C boty vs textilne B/C boty. Zaujimave, ze pri tych botach ti nepride zbytocne kupovat oboje. :)

mně o peníze zase tolik nejde, kupuji hlavně kvalitu, ale nikde jsem nepsal že chci nosit jedny celokožené boty B/C, a druhé kombinované B/C boty budu nosit v batohu, jako to děláte vy, že máte SS bundu na sobě a druhou membránovou bundu máte v batohu, a když začne lít, tak dáte SS bundu do batohu, a nasadíte membránovku, to mi přijde podivné, a to mluvím z osobních zkušeností, mam Tilak Ogre, Tilak Latok Hybrid, Tilak Strorm a High Point Sky Rider Pro, takže jsem zkusil různé kombinace
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Dr4k3 » sob pro 10, 2011 0:45

amigo píše:já trochu odbočím, mi se čím dál víc začíná líbit ten mnou výše odkazovanej pulovr od DA. našel sem akorát ten hanibalí "test", ale přijde mi trochu jako reklamní žvejk, nic proti hanibalu :D
nenašel by se tu majitel s nějakou zkušeností?


Jsa čerstvým majitelem modrého Flake 3.0 je první dojem z testovací procházky kolem několika bloků ve 2°C: "totální nadšení"
V obchodě jsem byl trošičku na rozpacích, páč se to zdálo tenký jako papír, ale to teď vidím jako jasnou výhodu třeba oproti nafouklýmu peří.

Další postřeh je, že tenhle Primaloft One vyloženě klouže, funguje jako kluzná plocha mezi vnitřní a vnější látkou, takže člověk v tom může dělat blbosti a nikde ho to neomezuje, netahá, nebrzdí, ani samotné, ani s HS bundou na tom. Oproti péřovkám, které jsou prošívané skrz naskrz, je to velký rozdíl v komfortu. A právě dvě různé gramáže tomu pohybovému komfortu taky napomáhají - předloktí, loket, podpaží, boky, břicho jsou tenčí a je to znát. Na teple to znát kupodivu není, zatím.
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » sob pro 10, 2011 9:50

Dalsi presvedceny :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod fps » sob pro 10, 2011 13:41

amigo píše:já trochu odbočím, mi se čím dál víc začíná líbit ten mnou výše odkazovanej pulovr od DA. našel sem akorát ten hanibalí "test", ale přijde mi trochu jako reklamní žvejk, nic proti hanibalu

osobní zkušenosti z DirectAlpine Flake nemam, ale moc se mi nezdá že by to byl reklamní žvejk, hanibal je solidní firma, třeba ten VERDIKT, podle něj se dá celkem dobře orientovat, já mám ale raději na sobě polartec, který mi sedí, kvůli rozměrům v zabaleném stavu se polartec zase moc nehodí jako záloha do batohu, zato DirectAlpine Flake jako teplá záloh do batohu by se mi docela zamlouval, já na teplou zálohu v batohu v současnosti mam merino, DirectAlpine Flake by byl ale lepší, kdyby se někde DirectAlpine Flake objevil v pěkné slevě, tak bych asi neodolal
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod amigo » sob pro 10, 2011 19:48

Dr4k3 píše:Jsa čerstvým majitelem modrého Flake 3.0 je první dojem z testovací procházky kolem několika bloků ve 2°C: "totální nadšení"

paráda, díky, když ještě časem přidáš nějaké postřehy, budu jen rád, každopádně to vypadá na velkého favorita. co ten zip u krku? neotravuje to, nezadrhává se do látky apodob.?

@fps: zase to neber tak doslova to o reklamním žvejku :wink:

ještě přidám odkaz na péřový svetr Klättermusen Liv
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » sob pro 10, 2011 20:07

Ten som tu uz spominal, beha v nom Holecek.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod Dr4k3 » ned pro 11, 2011 0:08

amigo píše: co ten zip u krku? neotravuje to, nezadrhává se do látky apodob.?

vůbec
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod wawrik » pon pro 12, 2011 10:19

Mike: Ako dôležité je pri tých primaloftových zateplených bundách sťahovanie manžiet rukávov suchým zipsom? Na tej, čo mi sedí, sú rukávy stiahnuté gumičkou a tesnia stále... Akú bundu top vlastne máš? Nejako to neviem v rýchlosti násjť...

Apropó, už mám Montbell dotunovaný gumičkou v spodnom leme \:D/ Ani to nebolelo :)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod zbuddy » pon pro 12, 2011 10:31

Také jsem to musel dlouho hledat v tom balastu, takže Ti ušetřím práci:
Mike má MHW Hooded Compressor Jacket.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 12:40

Vela stastia so zhananim u nasich uzasnych dovozcov... :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 15:29

Bacha, mam verzi bez kapuce. Nekolik let starou, u nove zmenili izolaci (Thermic Micro, ja mam Primaloft) a konstrukci. Nemel jsem to v ruce, ale jsem trochu skepticky kdyz ctu New design and fabric a MicroClimate Zoning™ construction with variable insulation where you want it.

wawrik píše:Ako dôležité je pri tých primaloftových zateplených bundách sťahovanie manžiet rukávov suchým zipsom? Na tej, čo mi sedí, sú rukávy stiahnuté gumičkou a tesnia stále...

Tohle je rozhodne lepsi, nez kdyz netestni a stahnout se neda. Moje stahovani ma, ale i uplne uvolnene je dost tesne, ze vetra jen trochu. Kdyz si dam tenke rukavice tak to staci, aby se rukavy utesnily uplne. Rekl bych, ze je to "nice to have", ale nutne to neni. Ostatne, kdyz se kouknes na fotku toho noveho Compressoru, tak to je jedna z veci, kterou zmenili. Ted uz ma taky jen gumicku.

wawrik píše:Apropó, už mám Montbell dotunovaný gumičkou v spodnom leme \:D/ Ani to nebolelo :)

Posli fotky :) Klidne SZ.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod wawrik » pon pro 12, 2011 15:45

Aha... Ja som ťa pochopil, že vďaka tým rukávom dokážeš regulovať vetranie a práve preto s tým vydržíš vo väčšom rozsahu teplôt. A žiadna z tých primaloftových búnd, ktoré som videl, sťahovanie rukávov nemá.

U toho Montbellu nie je čo ukazovať, guma je schovaná v leme. Rozpáral som na pol centi švy pri zipse, navliekol gumu a znova prišil látku aj s gumou cikcakovým stehom o zips, nech to poriadne drží.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 16:12

Ne, reguluju hlavnim zipem. Rukavama by se dalo trochu taky, ale neni to az tak podstatne.

A jak jsi vyresil prositi jednotlivych komor na peri? Bundu ted nemam v ruce, ale mam pocit, ze svy jsou az k lemu a guma by protahnout nesla. Nebo jsem neco nepochopil?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení