Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Izolacna vrstva - Fleece + péřový svetr

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2011 11:30

V poslednej dobe sa dost stretavam s nazorom nenosit vobec fleece ako strednu vrstvu, ale namiesto toho nejaku lahku, zbalitelnu zateplenu bundu (synteticku alebo perovu), napriklad nieco taketo http://www.hudy.cz/obleceni/panske-obleceni/bundy/60940,atom-lt-jacket-men.html?&fA5=4&fPt=8044.

Co si o tom myslite? Ja som zatial vzdy pouzival fleece, a moc som nad tym nepremyslal, ale ake ma vlastne vyhody? Preco sa tak vo velkom pouziva? Vodeodolny nie je, lahky ani zbalitelny tiez moc nie.

Je tu niekto kto nepouziva fleece ale namiesto toho nejaku zateplenu bundu a moze sa podelit o skusenosti?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Vladan » čtv čer 9, 2011 11:59

grco píše:V poslednej dobe sa dost stretavam s nazorom nenosit vobec fleece ako strednu vrstvu, ale namiesto toho nejaku lahku, zbalitelnu zateplenu bundu?

Cau a kde se s tim nazorem stretavas? mezi kamarady nebo nekde na krame u prodavacu?
grco píše:Co si o tom myslite?

Je to jen z dalsih tahu vyrobcu jak udrzet ci zvysit zisky nabidnutim vyrobku, ktery ma udajne zaplnit dalsi mezeru na trhu. Dle me stejna blbost jako hromada dalsich "dulezitych veci" bez kterych se da zit.
grco píše:Preco sa tak vo velkom pouziva?

Podle ceho si nabyl dojmu ze to je takovy trhak?
Ja sem napriklad nikoho v zadne takove bunde jeste nevidel a ani nevim ze by to v mem okoli nekdo pouzival.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2011 12:21

1. Prvy krat som sa s tym stretol v tipoch od jedneho typka, ktory chodi 2000 milove treky. Potom som si to zacal vsimat postupne aj inde. Nie v kramoch, tam sa vacsinou s nikym neradim.

2. Robis z toho zbytocne konspiracnu teoriu. Zateplene synteticke bundy sa vyrabaju 100 rokov a urcite sa aj predavaju, ale osobne nepoznam moc ludi, ktori by ich pouzivali ako strednu vrstvu NAMIESTO fleecky. Takze to nema nic zaplnit. Hovorim o tom, ze si nekupis fleecku, ale ze si kupis zateplenu bundu a budes si ju davat na seba, ked je zima. Zaujima ma co si ludia myslia o vyhodach/nevyhodach tohoto pripadu. Nezaujimaju ma jak sa vsetci vyrobcovia proti nam chudakom obycajnym ludom spikli...

3. Zle si to pochopil. Trhak je fleecka. Vsetci maju fleecku. Aj ja. Pytam sa ale preco vlastne pouzivame vsetci fleecku a nie nieco ine?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Trafikant » čtv čer 9, 2011 12:22

:D Vtipná diskuze.

Grco - použiju trochu discussion killer, ale VŠECHNO TO JE NA OSOBNÍCH PREFERENCÍCH UŽIVATELE. To znamená - NA TOBĚ.

Osobně jsem fleecky nidky neměl rád, je to velké, zabírá to dost místa, jediné využití jsem pro ně měl při činnostech jako je práce v lese a obecně někde, kde se člověk snadno zašpiní či hrozí poškození oděvu. Zelené činnosti bych tomu říkal.

Jinak nedám dopustit na používání právě lehké dobře sbalitelné péřovky jako záložní izolační vrsty. Proč? Nic to neváží, sbalíš to klidně do kapsy té bundy a perfektně to izoluje, vždycky to nějakou DWR úpravu má a když si navíc vybereš nějaký povedený model, tak to i dobře vypadá a můžeš ji tahat i do města.

Osobně používám Berghaus Furnace JKT a je to luxus, v Lku to má necelých 440g, sbalí se do vlastní kapsy...parádička.

Na podzim zimu má Berghaus nachystaného hybridního Asgarda (Primaloft a vysoce voděodolné peří), taky ňamka.

Ale tyhle bundy dneska dělá kdekdo, i Joska Rakoncaj má koteky, MontBell, RAB a další...
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2011 12:33

A nie je v tom moc teplo? Ide mi skor o pouzitie, ze slapes v tricku, trochu sa potis, ale nie je uplne teplo, lebo fuka, tak si das fleecku. Coho sa obavam je, ze v tej syntetickej/perovej bunde sa uvarim.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Vladan » čtv čer 9, 2011 12:45

grco píše:Robis z toho zbytocne konspiracnu teoriu. Nezaujimaju ma jak sa vsetci vyrobcovia proti nam chudakom obycajnym ludom spikli...

No to jsme se asi opravdu nepochopili. Zadne spiknuti za tim nevidim. Jen pochopitelnou snahu vyrobcu prodat. Fliska se mi zda daleko vic pouzitelna nez tohleto.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2011 12:51

Vladan: V com konkretne? Ja ju tiez mam, kupil som ju, lebo som to bral ako automatiku, ale priznam sa, neviem presne ake ma vyhody. Tak v com je podla teba lepsia? Ja nevravim, ze som rozhodnuty, ze fleecka je nahovno, len sa snazim najst dovody preco ju (skoro) vsetci uprednostnujeme...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Trafikant » čtv čer 9, 2011 12:58

grco píše:A nie je v tom moc teplo? Ide mi skor o pouzitie, ze slapes v tricku, trochu sa potis, ale nie je uplne teplo, lebo fuka, tak si das fleecku. Coho sa obavam je, ze v tej syntetickej/perovej bunde sa uvarim.


No já ji mám na zastávky, statickou činnost (štand etc) a přioblečení na noc do spacáku. Když jdu, tak na sobě snesu maximálně v zimě termorolák (Devold Expe 260) a to jen ve velké zimě.

Na to Tvé použití IMHO stačí rolák či teplejší termotriko.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2011 13:02

Vedel by si mi zistit kolko ten tvoj rolak vazi?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Trafikant » čtv čer 9, 2011 13:44

Zvážím doma, nemám ho teď u sebe (je na něj kupodivu teplo =)), na netu sem váhu nenašel.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod vonkreuz » čtv čer 9, 2011 14:42

Jarilo píše:No já ji mám na zastávky, statickou činnost (štand etc) a přioblečení na noc do spacáku. Když jdu, tak na sobě snesu maximálně v zimě termorolák (Devold Expe 260) a to jen ve velké zimě.

Na to Tvé použití IMHO stačí rolák či teplejší termotriko.

Tož já mám nový model Apron od SiraJosepha, co bude na trhu od podzimu a mam ji na to same, co ty. Plus ranni nebo vecerni vareni na jare u stanu... A protoze je pekna, tak ji nosim i do mesta.

Ale fleecu jsem se nevzdal, používám ho stále také.

Ale jinak je tohle taková trochu zvlášní a nikam vedoucí diskuse. :mrgreen: A když najdu vhodné vlákno, tak ji přesunu. :wink: Ale to až večer...
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Simi » čtv čer 9, 2011 15:06

Tak to ja se flisu uz v podstate vzdal. Co tak lovim v pameti, tak tlustou flisku jsem poslednich par let pouzil jen na sjezdovkach pod goracovku. Jinak pouzivam maximalne tenky flisovy rolak. Vzhledem k tomu, jaky jsem termotyp ;-), nemuzu se na pohyb moc oblekat, protoze ze me okamzite leje pot. Prave tlusta tepla bunda, kterou si na sebe beru ve chvilich, kdy se nehybu, je pro me idealnim resenim.
Mam to v chladnejsim pocasi treba na chuzi v horach a horske lezeni tak, ze obvykle na sobe mam 1-2 termotrika, podle povetrnostnich podminek pres to nemam nic nebo na sebe hodim pertexku nebo goracovku. No a kdyz zastavim, hodim pres sebe tlustou bundu. Uz jsem tady o tom basnil x-krat, ale tenhle rezim je pro me idealni.....
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Vladan » čtv čer 9, 2011 15:44

@grco Flisku mam vicemene jen pro to aby me zahrala, kdyz se zrovna moc nehybu a vzdy jako zalohu do vetsi zimy.Pokud je hnusne stejne pres ni musis dat neco poradneho (nepromokavou bundu napr.) nejaka vrstvicka dwr to nevyresi. Je prijemna na omak ( taky bezva jako polstar ve stanu) a prodysna. V zime slouzi porad jako civilni obleceni k riflim misto svetru .
Tedy nepotrebuji mit dalsi kram v satniku, ktery vicemene fliska dokaze nahradit.
Trochu mi to pripomina softshell koncept. ktery je fajn na jednodeni vypady za slusneho pocasi, ale na vicedenich akcich zabira akorat misto a vahu v baglu.
Ale samozrejme Ti nic nenutim. Co nesedi jednomu druhy nemuze vynachvalit. Vidis sam jak sou kluci tady s tim spokojeni.
Uživatelský avatar
Vladan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 658
Registrován: sob kvě 28, 2005 11:32
Bydliště: Opava

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod deckardph » čtv čer 9, 2011 15:49

To o čem tu mluvís se používá převážně v zimě, repektive ve větších mrazech, často právě při té už zmiňované menší aktivitě kdy sám sebe moc pohybem nezahřeješ (třeba když jistíš, nebo při bivaku). Používá se to protože to má lepší poměr hmotnost+zbalitelnost/výkon (izolační) než flíska. Naproti tomu flíska je univerzálnější a použiješ jí během celého roku a to třeba i pod tuhle izolační bundu když je fakt kosa
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2011 16:30

Do mesta k riflim nenosim ani fleecku, ani perovu bundu. Mam outdoor veci specialne na outdoor, nie do mesta, takze ci je nieco vhodne do mesta alebo nie ma netrapi.

Kedy sa pouziva fleecka viem, ale pride mi, ze bunda je lahsia, lepsie sa zbali a lepsie izoluje, takze nevidim dovod preco pouzivat fleecku ako midlayer. Ale osobne som vzdy pouzival fleecku, takze skor ako si tu bundu kupim, tak som chcel vediet skusenosti ludi co funguju s takymto systemom (bundou), aby som nevyhadzoval peniaze zbytocne a zistil potom, ze je to naprd. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2011 17:17

grco píše:A nie je v tom moc teplo? Ide mi skor o pouzitie, ze slapes v tricku, trochu sa potis, ale nie je uplne teplo, lebo fuka, tak si das fleecku. Coho sa obavam je, ze v tej syntetickej/perovej bunde sa uvarim.

To se rozhodne uvaris. Ale ve fleesce taky. Kdyz jdu v tricku a zacne mi byt zima, oblekam pertexku. Kdyz zacne byt zima jeste vic, tak pod ni velmi tenke triko z merina s dlouhym rukavem. A kdyz je nahodou jeste vetsi, tak silnejsi PowerDry triko. Dohromady je to nejspis lehci, nez fleeska a "hreje" vic. Fleesku jsem kdysi davno dostal a po par pokusech mi visi ve skrini, nemam pro ni pouziti, pomer vaha/vykon mi neprijde nic moc. Na zimu jsem si poridil primaloftku a naprosta spokojenost venku i ve meste (mam dve). Pouzivam ji ovsem jako horni a ne stredni vrstvu, ja vlastne vetsinou zadnou stredni nepouzivam, jelikoz vystacim s trikem a tou bundou (a kdyz nahodou ne, tak pridam to merino). Pricemz je lehci a skladnejsi nez fleeska, ale to uz psali predrecnici. Fleeska je IMHO vhodna akorat pro zenske, kterym je zima i lete. Jinak primaloftky se tu uz diskutovaly driv, hledej.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Trafikant » čtv čer 9, 2011 17:42

Vonkreuz: Jo Joska šel do sebe co se týče barev a modelů, koukal sem na to taktéž a příjemně překvapilo.

Chvíli sem dumal nad tou Asgard Hybrid bundičkou, je to primaloft v kapuci, rukávech a ramenou a na samotný tělo je hydrophobic peří, nic to neváží (475g v Lku), je to poměrně hodně voděodolné...ale nakonec sem usoudil, že kapucu u péřovky nevyužiju, Furnace je eště krapet lehčí, sbalí se do kapsičky a snese se i v civilu (ve slušivé berghausí intense blue :mrgreen: ).

Ale jak si správně podotkl, diskuze je to o ničem, respektive pokud se tu začne řešit, jestli je lepší fleece nebo peří, do toho že sshell je nahovno atd...k ničemu, co člověk to názor, myslím, že grco nějaké info od nás dostal a může si o tom udělat lepší obrázek =).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod deckardph » čtv čer 9, 2011 18:06

Grco: jednoduchá otázka na co to potřebuješ ty ? Mermomoci potřebuješ nahradit flísku na co a proč ?
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Indy » čtv čer 9, 2011 19:58

kdyz se ohlidnu zpet za poslednich 20let tak klasickou flisku hodnotim jako nevic univerzalni hadry co jsem za tu dobu mel na sobe... ted se deli o prvni misto se softshellem.

no a parkrat jsem behem te doby byl aj venku a prislo mi to uzitecny aj tam, ale jak je videt, asi sem neco delal spatne :))

dobry polartek vic jak pul roku temer denne noseny a Xkrat prany se aj ted este nerozpada a lze nosit. cca 8 let softshell uz mirne profuci a je spis jak mikina ale opet este drzi.

nemyslim si ze primaloft a pod by tohle dal. podle me jsou to bundy na zvyseni tepelneho konfortu, ne na zatezove pouziti.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2011 21:05

Na co to chci... Pisal som, ako strednu vrstvu. :)

Asi som to nenapisal dostatocne jasne. Nepytam sa Vas co si mam kupit, ci fleecku alebo primaloft, alebo peri, a kedy a ako to pouzivat. Nie som zaciatocink, nosim ako strednu vrstvu fleecku a viac menej mi vyhovuje, ALE zatial som nevyskusal nic ine, takze nemozem vediet ci o nieco neprichadzam, ci nieco nie je lepsie.

Nedavno som zistil, ze niektori ludia nepouzivaju fleecku, ale pouzivaju namiesto toho tenku synteticku/perovu bundu, lebo im to viac vyhovuje. Prislo mi to ako zaujimave riesenie a tak som chcel pocut nazor ludi, ktory fleecku nepouzivaju, preco ju nepouzivaju a preco pouzivaju nieco ine, a naopak, ludi co pouzivaju fleecku, preco ju uprednostnuju.

Podla toho si spravim nazor ci zostanem pri fleecke, alebo investujem do nejakej bundy.

Myslim si, ze je to uplne normalna debata typu "pouzivam synteticky spacak, niekto pouziva perovy, ale ja som to este neskusal, co je na nom lepsie?"
Samozrejme, ze kazdemu vyhovuje nieco ine, ale kazdemu to vyhovuje z urciteho konkretneho dovodu a ten som chcel pocut. Zaver si uz dokazem spravit sam.

Diky za ohlasy :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » čtv čer 9, 2011 21:08

Indy píše:nemyslim si ze primaloft a pod by tohle dal. podle me jsou to bundy na zvyseni tepelneho konfortu, ne na zatezove pouziti.


Ano, ale toto vidim momentalne asi ako jedinu vyhodu fleecky, ze jej asi tolko nevadia popruhy od batohu.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Indy » čtv čer 9, 2011 21:57

je toho vic. ostny typu sipek, ostruziny... aj jiskra od ohne zistane jako dirka ze ktere ale nic ven neleze.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2011 22:35

Indy píše:dobry polartek vic jak pul roku temer denne noseny a Xkrat prany se aj ted este nerozpada a lze nosit

Pul roku je asi preklep, co? Protoze to by vydrzelo i haklive merino.

Indy píše:...nemyslim si ze primaloft a pod by tohle dal. podle me jsou to bundy na zvyseni tepelneho konfortu, ne na zatezove pouziti.

Co ma byt zatezove pouziti? Jak jsem psal, mam primaloftky dve, obe nosene dve zimy a bez znamek opotrebeni. Jedna denne po meste a druha temer kazdy vikend venku s batohem.

Indy píše:je toho vic. ostny typu sipek, ostruziny... aj jiskra od ohne zistane jako dirka ze ktere ale nic ven neleze.

Ostny resi ripstop vrchni latka, ktera byva ne/odolna asi jako Pertex. Tedy pro bezne pouziti uplne v pohode. S ohnem ma problem kazda umelina.

Preference jsou ruzne. Co se mne tyce, davam prednost svemu komfortu pred vydrzi obleceni. Vzdyt jsou to jen veci nebo jak nekdo rika spotrebak.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod mike » čtv čer 9, 2011 22:40

grco píše:Na co to chci... Pisal som, ako strednu vrstvu. :)

Asi som to nenapisal dostatocne jasne.

Nenapsal a porad jeste ne ;-) Protoze nejvic zalezi na tom, v jakych teplotach to chces nosit a pod cim to chces nosit. Ja si treba pod pojmem stredni vrstva nic moc nepredstavim, jelikoz vetsinou nosim vrstvy maximalne dve.

Jinak primaloftove a perove bundy jsou vetsinou myslene jako vrchni vrstva. Pozna se to podle DWR upravy, ktera by pod necim nemela smysl. Ony jsou totiz tak teple, ze se nosi jen v zime a dalsi vrstva neni potreba. Protoze v zime neprsi a proti vetru jsou odolne taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49383
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Indy » čtv čer 9, 2011 23:08

pul roku z kazdeho z tech X let je jasnejsi?
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » pát čer 10, 2011 7:26

@mike: Nedokazem ti povedat presnu teplotu, chcem to na dlhe treky, hlavne v lete. Nemozem nosit aj fleecku aj bundu, pretoze riesim gramy. Samozrejme, ked je teplo, tak mam len triko, ale moze sa stat, ze je teplota aj okolo 0, vtedy nahadzujem fleecku aj goracovku. Takisto to chcem pouzivat aj na vystupy na 4tisicovky.

Momentalne fungujem tak, ze mam microweight merino triko a midweight merino triko s dlhym rukavom, fleecku a goracovku. Ked je teplo idem v microweight merine, ak sa zastavim, fuka, nahodim fleecku. Ak je zima, tak idem v midweight, stale zima, nahodim fleecku, velka zima, nahodim goracovku. Samozrejme ked neprsi, ked prsi tak mam goracovku.

@deckardph: Nechcem tu fleecku vymenit mermemoci. Ale moja Ternua ma 360 gramov. MontBell ma perovu bundu ktora ma 160 gramov. Ak ta bunda bude fungovat rovnako dobre ako fleecka, tak by som do nej siel.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Simi » pát čer 10, 2011 8:35

Me teda perovka jako stredni vrstva prijde trochu kontraproduktivni. A proc? U perovky(a nejen u ni) izoluje predevsim ten objem vzduchu v bunde, na ktery ji peri nafoukne. No a kdyz perovku das pod dalsi bundu, vsechno se zmackne a efekt bude vyrazne mensi nez kdyz ji mas jako vrstvu vrchni.

A na tvym miste bych az tak detailne gramy neresil, do az takovyho extremu se nechystas. Spis je dulezity, aby ti to obleceni vyhovovalo na dany pouziti. Jestli nejaka bunda ma o 200g vic je celkem jedno, pokud splnuje tvoje pozadavky z hlediska komfortu. Stejne nejvetsi zrout (kilo)gramu je to, ze spousta lidi s sebou taha hromady blbosti.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod grco » pát čer 10, 2011 9:03

Tak vrchnu bundu nemam taku obtiahnutu, aby nejaku tenku perovku stlacovala vyslovene. 200g je dost, tolko ma moja HD kamera. Blbosti netaham.

Prave to pohodlie riesim momentalne. Snazim sa zistit nejak, ci mi ta perovka nebude pohodlnejsia ako fleecka a este navyse bude mat nizsiu vahu = pohodlie na druhu :)
Jak som pisal, nevravim ze mi fleecka vyslovene nevyhovuje, ale neskusal som perovku, takze neviem posudit zatial, ci to bude lepsie alebo horsie, a nechcem to kupovat bez rozmyslu. Samozrejme ak by sa v tom nedalo chodit, tak budem radsej nosit o 200g viac.

Ale asi to fakt budem musiet risknut a vyskusat na vlastnej kozi.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod deckardph » pát čer 10, 2011 11:31

Na letní treky je to zbytečnost, ale jestli chceš mermomoci utrácet (podle toho co píšeš asi jo) tak si to kup a pak nám poreferuj :lol:

EDIT: Jo ještě sem si vzpoměl tohle napsal o tom jeden z nejlepších horolezců dnešní doby Mára Holeček
Na těle mám na první a druhé vrstvě vlněného prádla pro maximální tepelnej komfort péřový svetr (Klattermusen). To je jedna z dalších vychytávek, která váží 270 g i s kapucí a protože se dá sbalit do malého balíčku, tak udělá lepší službu než flísová bunda. Musím ale samozřejmě předpokládat, kde se pohybuju. Když bude někde, kde je hodně deštivo, tak to peří dostává hodně na frak. Do vlhka bych si vzal asi flísku, ale pokud se pohybuju v mrazech, tak peří nemá moc šanci zvlhnout a plní tady svoji funkci dokonale.
Uživatelský avatar
deckardph
účastník
účastník
 
Příspěvky: 783
Registrován: stř říj 7, 2009 12:40
Bydliště: Krutý Sever

Re: Izolacna vrstva - Fleece

Příspěvekod Aldo » pát čer 10, 2011 17:31

Každé řešení má své pro a proti.
Flíska je co?? 80-100-150-200-300 g? V tom je zatracený rozdíl.
Pokud máš na pochod flís 80g a pak na večer primaloft nebo peří tak proč ne.
pokud ale 200 nedej bože 300 g tak to s tím peřím fatk nechápu.
Na letní treky peří ani primaloft asi ne.Na podzim až jaro - proč ne?
Vše je odvislé od intenzity pohybu a hlavně zkušenosti a osobního výběru.
Péřové spacáky a oblečení do krutých podmínek. Jídlo do přírody. PROHORY.cz
Internetová půjčovna outdoorového vybavení PŮJČOVNA.PROHORY.cz
Horolezecké a skialpové kurzy. Lezecké pobytové zájezdy. HOROškola - HORSKESPORTY.cz
Uživatelský avatar
Aldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2314
Registrován: ned čer 24, 2007 18:59
Bydliště: Kousek od Beskyd

Další

Zpět na Oblečení