tecnopile versus polartec

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

tecnopile versus polartec

Příspěvekod Grafi » pon dub 17, 2006 5:37

Rozhodujem sa medzi týmito dvoma materiálmi, ako vložku do bundy parker s Gelanots membránou. Nepoznám však ich klady a zápory, čo mi odporučíte?[/u][/b]
Grafi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 4, 2006 18:11

Příspěvekod Rujir » pon dub 17, 2006 15:28

Uz sa to tu v nejakom vlakne rozoberalo a to velmi obsirne, ale v ktorom to bolo, to si veru nespomeniem. :(( Skus vsetky co maju v nazve polartec. :wink:

V zasade sa da povedat, ze Polartec je trochu kvalitnejsi ako Tecnopile, ktory je zas o dost lacnejsi (spravidla). V reale pojde skor o tvoje osobne preferencie. Ja mam obidva a vzdy radsej pouzivam Polartec, ale ako vravim, nie je to ani tak objektivne lepsim Polartecom, ako skor subjektivnymi preferenciami.

V Parkerovi mam origos Balua z Tecnopilu a pohodicka. Mat tam polartec, tak aj tak by to bola pohodicka. Proste vyber si co sa ti viac paci. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Borsa » pon dub 17, 2006 15:48

Rujir píše:Uz sa to tu v nejakom vlakne rozoberalo a to velmi obsirne, ale v ktorom to bolo, to si veru nespomeniem. :(( Skus vsetky co maju v nazve polartec. :wink:

V zasade sa da povedat, ze Polartec je trochu kvalitnejsi ako Tecnopile, ktory je zas o dost lacnejsi (spravidla). V reale pojde skor o tvoje osobne preferencie. Ja mam obidva a vzdy radsej pouzivam Polartec, ale ako vravim, nie je to ani tak objektivne lepsim Polartecom, ako skor subjektivnymi preferenciami.

V Parkerovi mam origos Balua z Tecnopilu a pohodicka. Mat tam polartec, tak aj tak by to bola pohodicka. Proste vyber si co sa ti viac paci. *

Hmm .. Mluvil jsem o tom s jedním výrobcem, který šil z Polartecu a ted z Tecnopilu a ten mi na to řekl, že za stejný prachy nakoupí od Pontetorta lepší matroš. Že co by měl třeba Polartec 100, tak koupí jakoby stejnou látku od Tecnopile, ale o lepší gramáži. Pořád to hřeje stejně, ale dýl vydrží.


Já z polartecu mám tak akorát rukavice, jinak všechno tecnopile a s tím jsem dost spokojenej. Ale jak říkám, porovnat to nemůžu :)
Uživatelský avatar
Borsa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 343
Registrován: stř bře 23, 2005 22:15
Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Grafi » úte dub 18, 2006 6:41

ake su ich tepelno-izolačné vlastnosti? pripadne ktorý z nich menej prefúka? (viem že ani jeden ni eje nowind), a ktorý z nich sa nežmolkatie? Zatial vyhráva tecnoile, nakoľko je origoš a pasuje do bundy... aj so zipsom....
Grafi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 4, 2006 18:11

Příspěvekod Jan » úte dub 18, 2006 7:42

Tak nevahaj a kupuj. Obidve znacky su kvalitne, ani pri jednej z nich nemas co stratit a ako pises, Tecnopile Ti aj pasuje. Kupuj.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Rujir » úte dub 18, 2006 7:52

Grafi píše:ake su ich tepelno-izolačné vlastnosti? pripadne ktorý z nich menej prefúka? (viem že ani jeden nie je nowind), a ktorý z nich sa nežmolkatie? Zatial vyhráva tecnopile, nakoľko je origoš a pasuje do bundy... aj so zipsom....


S tymi tepelno-izolacnymi udajmi to mas tazke. Teoreticke udaje su ti na draka a pravdepodobne ich najdes na stranke vyrobcov. Skutocnost je taka, ze ked si oblecies Polartec 100 a Tecnopile rovnakej gramaze, tak nepocitis rozdiel.

Co sa tyka zmolkatenia, tak to nie je take horuce ani s jednym. Rolak z Polartecu vyzera rovnako dobre ako ten z Tecnopile. Na obidvoch je vidiet, ze uz co to zazili, ale ani jeden nema zmolky.

O pasovani bund do Parkera sa toho uz popisalo. Myslim, ze Pripluv tvrdil, ze do Parkera pasuje uplne akakolvek bunda. On tam ma vraj nejaku flisku od cinana (ak si dobre pamatam, ak nie tak sorry :shock: ). Takze na to hladiet nemusis. Ale samozrejme ak ti sedi a paci sa ti prave Balu, kta ho kludne kup. To iste z Polartecu by bolo pravdepodobne drahsie. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod pripluv » úte dub 18, 2006 8:30

Rujir píše:...myslim, ze Pripluv tvrdil, ze do Parkera pasuje uplne akakolvek bunda. On tam ma vraj nejaku flisku od cinana...


Do MANIE. Ale ta se od Parkera defacto neliší. Jinak flísu jsem už stejně odhodil a zpravidla tam už nic nevpínám. Ono to je lepší. Až budu příště někdy kupovat nějakou flísu, tak vpínatelnost do bundy rozhodně nebude jeden z parametrů pro výběr...
Uživatelský avatar
pripluv
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16772
Registrován: úte srp 10, 2004 13:17
Bydliště: mám

Příspěvekod Jan » úte dub 18, 2006 8:43

Dobra poznamka. Ja som mal hruby Polartec pod Sympatexovou bundou iba raz a aj to len par minut. Bolo to sice v zime, ale po par metroch stupania isla do batohu a aj v prudkych zimach mi staci tenke polartekove tricko, na to tecnopile mikina a na to sympatex (samozrejme, pokial sa hybem). Hrubsiu zostavu som na Slovensku zatial nepotreboval.
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod Rujir » úte dub 18, 2006 8:55

No jooo. S tym sice suhlasim, ale napr. ak mieni tu bundu nosit aj v meste, tak preco by si tu flisku nevopol dnu, ze ano. V horach na to opodstatnenie nie je, ale v meste som tak behal celu zimu, kedze sa mi nechcelo vzdy navliekat najskor flisku az potom bundu.

A nekamenujte ma, ze som jeden z tych trtotv, co behaju v membranovke po meste - na dve bundy proste momentalne nemam. :twisted:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod Grafi » úte dub 18, 2006 18:51

nikto ta nekamenuje.... praveže diky za odpoved, nakolko si presne moj pripad....
Grafi
nováček
nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: sob bře 4, 2006 18:11

Příspěvekod Jan » úte dub 18, 2006 21:21

Jasnacka, do mesta je membra bunda s polartecom dobre riesenie - aj teplo, aj nepremokne. Ja osobne to nosim ako dve samostatne veci - ked treba vyzleciem obdive (vdaka zasunutym rukavom polartecu v rukavoch bundy to v pohode drzi spolu) a ked treba, vyzleciem iba bundu (ak je v miestnosti zima a pod.) a polartec si necham na sebe... navyse nie je v takom pripade potrebne hladat polartec presne pasujuci do bundy, staci len, aby bunda bola dlhsia ako ten polartec a je to fasa =D>
Jan
účastník
účastník
 
Příspěvky: 747
Registrován: čtv bře 9, 2006 11:58

Příspěvekod vorec » úte dub 18, 2006 22:57

Toto bolo jedno z vlákien, kde sa toho popísalo dosť: http://outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=169 :D

Rozdiel medzi Tecnopile a Polartecom nepoznám ani na prvý, ani na druhý pohľad, je to jednoducho fleece, s tým že Polartec sa mi lepšie nosí; je to skrátka brandizmus, v tomto prípade nemajúci vplyv na funkčnosť celku 8)
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » úte dub 18, 2006 23:04

vorec píše:Toto bolo jedno z vlákien, kde sa toho popísalo dosť: http://outdoorforum.cz/viewtopic.php?t=169 :D

Rozdiel medzi Tecnopile a Polartecom nepoznám ani na prvý, ani na druhý pohľad, je to jednoducho fleece, s tým že Polartec sa mi lepšie nosí; je to skrátka brandizmus, v tomto prípade nemajúci vplyv na funkčnosť celku 8)


Jeeeej a to som to vlakno dokonca zakladal. :mrgreen: Ja som vedel, ze to tu niekde bolo. Kazdopadne som rad, ze si sa objavil - na tvoj erudovany nazor ohladne Polartecu sme tu vsetci cakali. *
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » úte dub 18, 2006 23:11

Rujir píše:na tvoj erudovany nazor ohladne Polartecu sme tu vsetci cakali. *


=D> Nechcel som sa veľmi rozpisovať, na odborné prednášky je už dosť pokročilá hodina :roll:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvekod Rujir » úte dub 18, 2006 23:13

vorec píše: =D> Nechcel som sa veľmi rozpisovať, na odborné prednášky je už dosť pokročilá hodina :roll:


No ale citat to budu vsetci aj tak az zajtra, takze kludne. :wink:
If you're feeling original, it means you just haven't read enough.
Uživatelský avatar
Rujir
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 8954
Registrován: pát srp 13, 2004 10:13
Bydliště: Dubnica n.V./BA

Příspěvekod vorec » úte dub 18, 2006 23:22

Rujir píše:citat to budu vsetci aj tak az zajtra, takze kludne. :wink:


Hmm :-k ďakujem za prejavenú dôveru, keď tak založím samostatné vlákno, ale :( môjho docenta bude viac zaujímať môj postup v téme a pani riaditeľku moja pripravenosť na dnešný pracovný deň :cry:
Usmievaj sa :lol:, bude aj horšie...
Obrázek
Uživatelský avatar
vorec
účastník
účastník
 
Příspěvky: 433
Registrován: úte pro 28, 2004 19:30
Bydliště: Dubnica nad Váhom


Zpět na Oblečení

cron