Zimní bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » čtv pro 8, 2011 22:30

sobb píše:pravda, pro mě je důležitý fakt, že alespoň já bych se v bundě, kterou máš Ty, při horskokopcových aktivitách upekla :wink:

Zamenujes fakt s predpokladem ;-)

sobb píše:těžko říct, co lidi předpokládají :wink:

Lidi obvykle vychazeji ze znameho a ty evidentne taky ;-)

sobb píše:obecně to vcelku platí, dokonce i pro jedenáctý patro paneláku na kopci :mrgreen: žádnou jsi neměl a tvrdil jsi, že flísku ani nemáš nebo nenosíš, nemůžeš soudit :wink: v šustce by to bylo taky v pohodě, ale žádnou s sebou netahám, považuju to za krám navíc

Vcelku neni vzdycky ;-) Nemel, mam ve skrini a nenosim, protoze je nanic. Kdysi jsem ji dostal, parkrat zkusil a odlozil. Zato sustku nosim porad a jestli tvrdis, ze to vyjde nastejno, tak usetrim asi 80% vahy a objemu ;-)

sobb píše:Řeč je i o tom, co následuje. Když se zliju a dám večer sprchu může být ještě celkem jedno, při následným bivaku je třeba být opatrnější. A celkové vysoušení včetně svrchní vrstvy po zastavení už je hodně pozdě. Mám odzkoušeno, že v zimních horách alespoň ve střední Evropě je boj s vlhkostí mnohem horší než s chladem.

Vsak bych taky nic nevysusoval, vlhkost na povrchu by proste zmrzla a rano by se oklepala. Ale to pro zmenu teoretizuju ja, takze si to necham az po vyzkouseni.

sobb píše:jistěže profoukne, což je z mého hlediska pozitivum, ale zároveň hřeje, takže v mnoha případech je to přesně tak akorát

Fajn, az bude pocasi, tak dame zimni MF, kde na hrebeni obvykle slusne fouka. Jsem na tebe ve flisce velmi zvedav :twisted: Protoze ja jsem tam za takovych podminek v te stare zimni bunde byl a musel jsem ji vymenit za HS, ve ktere mi sice bylo zima, ale aspon se dalo prezit.

sobb píše:aspoň vidíš, že pro každého je nesmyslná věc něco jiného (mimochodem ramena - jakožto klouby dobrá vesta chrání) :wink:

Aspon neco. Ale mne je vetsinou zima na ruce od ramen dolu, nejdriv zezadu.

mike píše:
sobb píše:Presne tak. Takze proc tahat nekolik vrstev, kdyz muzu mit jednu, ktera je nahradi, bude lehci a fungovat lip.
jenže žádná taková univerzálně funkční neexistuje - buď je zima, nebo se v tom člověk peče anebo je to těžký :wink: (klimatizace a tak :twisted: )

O tom je prece cela tahle diskuse ;-) Nic si z toho nedelej, utkvele predstavy se pry daji lecit ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod vonkreuz » čtv pro 8, 2011 22:36

Myslím, že pomalu už stačilo ne? :-k
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » čtv pro 8, 2011 22:37

mike píše:Fajn, az bude pocasi, tak dame zimni MF, kde na hrebeni obvykle slusne fouka. Jsem na tebe ve flisce velmi zvedav :twisted: Protoze ja jsem tam za takovych podminek v te stare zimni bunde byl a musel jsem ji vymenit za HS, ve ktere mi sice bylo zima, ale aspon se dalo prezit.


Ja chcu taky :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod sobb » čtv pro 8, 2011 22:57

vK: máš pravdu, nejspíš stačilo, stejně už tu diskutujem hlavně mike a já, a to už si to můžem "dovysvětlovat" soukromně, máme evidentně plán pro příští pětiletku, zvlášť když někdo trpí utkvělou představou, že jeho řešení jsou vhodná za všech podmínek a pro všechny :wink: :)

ad. zvědavost mika a grca na flísku na vichroidním hřebeni - nechápu, co brání v tom si v takovým případě přes ni hodit neprofukavou vrstvu - tedy šustku, vestu nebo HS? :-k vždyť je to všechno o regulaci k tomu co nejpříjemnějšímu :wink:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » čtv pro 8, 2011 22:59

Ja nie som zvedavy, ja chcem na MF :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod sobb » čtv pro 8, 2011 23:01

joj, to je nás víc, nebo "aspoň" do Alp, nebo vlastně kamkoliv (i do končin, kam zimní bunda nebude vůbec potřeba) :mrgreen: :ú
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod zoul » pát pro 9, 2011 8:32

Mně taky přijde další diskuze na tohle téma zbytečná. Naopak by podle mě byl dobrý nápad, kdyby se zastánci obou přístupů domluvili a napsali někde na blogu delší článek o tom, jak se oblíkají do zimy, jaké jsou za tím zkušenosti a jak jim co funguje. To má pro všechny čtenáře mnohem větší užitnou hodnotu a líp se to srovnává, než když si tady čtvrtý nebo kolikátý den přehazujete citace.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pát pro 9, 2011 9:27

no tak musime pockat na zimu... zatial je to este na tricko :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » pát pro 9, 2011 13:53

mike píše:
sobb píše:Když fouká, tak jakákoliv flíska je v tomto lepší,

Kousek vys jsi tvrdila, ze fliska uplne profoukne. Takze pri studenem vetru bude bez dalsi vrstvy k nicemu. Mam to vyzkousene se starou lyzarskou bundou, ta neprofoukla hned, ale kdyz jo, tak jako bych na sobe skoro nic nemel

Nevím co myslíte tím flíska? ale když mam funkční dlouhé triko, na tom polartec power stretch, a na tom vestu polartec 200, tak tuhle kombinaci jen tak vítr neprofoukne, to už musí být hodně velký fičák, abych na to nasadil membránovku

mike píše:Pro mne je vesta naprosto nesmyslna vec. Kdyz je mi zima, tak nejdriv na ramena a ruce a horko zas na telo. Takze je delana presne opacne, nez bych potreboval.

Tak to já si to v zimě bez vesty polartec 200 neumím ani představit, mě se první potí ruce, nejdůležitější je mít v teplu střed těla, pak konce rukou a nohou, plus hlavu

mike píše:- zakladni vrstva + primaloftka
- zakladni vrstva + merino + HS
- zakladni vrstva + merino + dalsi merino + Pertex

Prvni by byla komfortni, druhou jsem mel a byla na hranici pouzitelnosti, treti by byla o neco lepsi, ale podstatne mensi komfort a vyssi vaha, nez prvni.

chybí ti tam podle mě ta nejlepší teplá vrstva z nejlepší prodyšností, polartec power stretch, nebo polartec 200 či 300, kdyby si do druhé varianty zkusil polartec power stretch, nebo polartec 200 či 300 místo merina, tak by si byl překvapen jak to dobře funguje
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » pát pro 9, 2011 14:32

Napíši sem to co mam na sobě já při chůzi na jednodenní tůře
okolo + 5°C nátělník CoolMax, triko z dlouhým rukávem CoolMax, membránovka Blocvent® 2L
okolo 0°C nátělník CoolMax, pulover polartec power stretch, membránovka Blocvent® 2L
okolo -5°C nátělník CoolMax, triko z dlouhým rukávem CoolMax, pulover polartec power stretch, membránovka Blocvent® 2L
okolo -10°C nátělník CoolMax, pulover polartec power stretch, vestu polartec 200, membránovka Blocvent® 2L
okolo -15°C nátělník CoolMax, triko z dlouhým rukávem CoolMax, pulover polartec power stretch, vestu polartec 200, membránovka Blocvent® 2L
jako zálohu, nebo na to kdybych se delší dobu nehýbal, mam v báglu devold expedition a nebo devold optimum
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod Indy » pát pro 9, 2011 14:44

zoul ma pravdu, a chtelo by to primo srovnavaci studii kdy oba tabory budou na stejne akci ve stejnych podminkach :)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2011 17:49

Chtelo, ale i takhle by to bylo hodne subjektivni. Radej nejake objektivni mereni. Snimace teploty a vlhkosti po tele a jeste nejake vyhodnoceni telesneho komfortu (tep, tlak...). Pro stejne lidi s ruznym oblecenim. Pocitam, ze by se na tom dala udelat disertacka ;-)

Jinak chapu, ze nase diskuse se sobb uz muze byt pro slabsi povahy pres miru ;-) A to jsme jeste ani nepresli do standardniho modu, ktery by nejspis cast fora odeslal rovnou do blazince :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2011 17:58

mike píše:Chtelo, ale i takhle by to bylo hodne subjektivni.
... a navíc, co se týče mě, tak s mikem nikam nejedu :twisted:
a jinak jo, pokus by to byl opravdu velmi zajímavej, škoda, že už mám jiný výzkumný obor, to tam nenapasuju :(( :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2011 17:59

fps píše:Nevím co myslíte tím flíska? ale když mam funkční dlouhé triko, na tom polartec power stretch, a na tom vestu polartec 200, tak tuhle kombinaci jen tak vítr neprofoukne, to už musí být hodně velký fičák, abych na to nasadil membránovku

Normalni fleece, treba ten Polartec 200. Power Stretch uz je neco jineho, ten uz proti vetru odolny trochu je.

fps píše:
mike píše:- zakladni vrstva + primaloftka
- zakladni vrstva + merino + HS
- zakladni vrstva + merino + dalsi merino + Pertex

chybí ti tam podle mě ta nejlepší teplá vrstva z nejlepší prodyšností, polartec power stretch, nebo polartec 200 či 300, kdyby si do druhé varianty zkusil polartec power stretch, nebo polartec 200 či 300 místo merina, tak by si byl překvapen jak to dobře funguje

Chybi? Vzdyt jsem se potil jako krava, mit tam jeste PWS nebo flisku, tak se uvarim. Mozna by sel PWS misto merina i HS, ale i tak by to bylo na mne moc. Bylo neco mezi nulou a -5.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pát pro 9, 2011 18:00

fps píše:okolo -15°C nátělník CoolMax, triko z dlouhým rukávem CoolMax, pulover polartec power stretch, vestu polartec 200, membránovka Blocvent® 2L
jako zálohu, nebo na to kdybych se delší dobu nehýbal, mam v báglu devold expedition a nebo devold optimum


to je tak 1600g oblecenia, nie?

vs: dlhe merino triko, primaloftka, v batohu membranovka, keby prsalo - asi tak 900g-1000g. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2011 18:01

sobb píše:... a navíc, co se týče mě, tak s mikem nikam nejedu :twisted:

Uz zas? #-o :twisted: Sis posledne (nijak zvlast) nestezovala ;-)
sobb píše:a jinak jo, pokus by to byl opravdu velmi zajímavej, škoda, že už mám jiný výzkumný obor, to tam nenapasuju :(( :mrgreen:

S trochou snahy by to jit mohlo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod sobb » pát pro 9, 2011 18:06

mike píše:Uz zas? #-o :twisted: Sis posledne (nijak zvlast) nestezovala ;-)
pořád :wink: to jsme na Tebe byli dva, což už na má jistou přesvědčovací váhu, kdyby jsi chtěl zlobit :wink:

mike píše:S trochou snahy by to jit mohlo ;-)
e-ee, už takhle jsem občas za hranou :wink:

sakryš, už zas jsem OT #-o :mrgreen: :oops: ... raděj si tu diskutujte o bundách :wink: :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2011 18:09

fps píše:Napíši sem to co mam na sobě já při chůzi na jednodenní tůře
okolo + 5°C nátělník CoolMax, triko z dlouhým rukávem CoolMax, membránovka Blocvent® 2L
okolo 0°C nátělník CoolMax, pulover polartec power stretch, membránovka Blocvent® 2L
okolo -5°C nátělník CoolMax, triko z dlouhým rukávem CoolMax, pulover polartec power stretch, membránovka Blocvent® 2L
okolo -10°C nátělník CoolMax, pulover polartec power stretch, vestu polartec 200, membránovka Blocvent® 2L
okolo -15°C nátělník CoolMax, triko z dlouhým rukávem CoolMax, pulover polartec power stretch, vestu polartec 200, membránovka Blocvent® 2L
jako zálohu, nebo na to kdybych se delší dobu nehýbal, mam v báglu devold expedition a nebo devold optimum

Skvele, diky, tohle je fajn pro porovnani. Takze za mne:

+5: PowerDry triko s dlouhym rukavem + tenke merino s dlouhym rukavem + Pertex vetrovka. Kdyz je vlhko, tak misto merina a vetrovky GTX bunda.
0: PowerDry triko s dlouhym rukavem + primaloftka
-5: PowerDry triko s dlouhym rukavem + primaloftka
-10: PowerDry triko s dlouhym rukavem + primaloftka
-15: PowerDry triko s dlouhym rukavem + tenke merino s dlouhym rukavem + primaloftka

Zvlastni je, ze ja bych s tvym oblecenim nasledoval Simiho a sobb a umrel na prehrati v prvni zaveji ;-) Na mne je PWS hrozne teply, mam z nej jen rukavice, ponozky do spacaku a kuklu, kterou pouzivam, kdyz je -10 a nize a hodne fouka.

@sobb: tohle fakt nechame na mail, jinak nas zakousnou ;-) Pravem :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pát pro 9, 2011 18:15

grco píše:to je tak 1600g oblecenia, nie?

Plus pocet kusu a objem. Se ani nedivim, ze tohle vyrobci driv tak prosazovali ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pát pro 9, 2011 18:21

Jo no, a este k tomu je to vyrobene z odpadu z popelnice. :) Ked uz flisku, tak aspon pravu.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod Indy » pát pro 9, 2011 18:45

no ze to je z petek, mozna jo a mozna ne.

de facto je tu ulitba zelenemu bohu jakoze pouzivame material (z rodiny tech) ktery se redi aj recyklatem (verze pro PR a reklamu), ale konkretni material si bereme ten drazsi, a tam se zadny recyklat nedava.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod suslos » ned pro 11, 2011 10:25

mike píše:Skvele, diky, tohle je fajn pro porovnani. Takze za mne:

+5: PowerDry triko s dlouhym rukavem + tenke merino s dlouhym rukavem + Pertex vetrovka. Kdyz je vlhko, tak misto merina a vetrovky GTX bunda.
0: PowerDry triko s dlouhym rukavem + primaloftka
-5: PowerDry triko s dlouhym rukavem + primaloftka
-10: PowerDry triko s dlouhym rukavem + primaloftka
-15: PowerDry triko s dlouhym rukavem + tenke merino s dlouhym rukavem + primaloft


Pod tohle se můžu podepsat, mám to stejně \:D/
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » ned pro 11, 2011 11:01

@mike @suslos: docela by mě zajímalo co sundaváte když je vám vedro, a vy máte na sobě jenom dvě vrstvy, protože to co jsem psal já že mam na sobě "okolo -15°C nátělník CoolMax, triko z dlouhým rukávem CoolMax, pulover polartec power stretch, vestu polartec 200, membránovka Blocvent® 2L" tak k tomu bych ještě dodal, žo tohle mam na sobě když se moc nehýbu nebo stojím, ale jak budu třeba hodinu šlapat do kopce, tak i při -15°C ze sebe jednu nebo dvě vrstvy sundám
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod suslos » ned pro 11, 2011 11:55

Nesundaváme nic, jen rozepínáme zips, případně kapsy. V té primaloftce se totiž vytvoří vážně takové "klima" a je Ti v tom stále stejně jak v 0 tak v -10, žádné nesnesitelné vedro - je Ti v tom prostě fajn.
Dnes ráno (v 4:30) jsem jel v -7 na kole na brigádu, pod primaloftkou jen Coolmax tričko, teplo bylo a ani jsem se za těch 14km nezapotil :-)
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » ned pro 11, 2011 14:24

Amen
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod cedric01 » ned pro 11, 2011 16:28

suslos a o aku gramaz primaloftu ide?? konkretne o aku bundu sa jedna?? sestra ma Montane Prism a tych 40g nie nic moc -7 by us bola asi kosa a po vyprani stratila celkom tvar aj ten vrchy material sa vytahal :(
cedric01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned zář 5, 2010 14:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod suslos » ned pro 11, 2011 16:45

Je to tato bunda - DA Denali, náplň Primaloft one 130 :wink:
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod amigo » ned pro 11, 2011 22:41

v té jsi jel na kole a nezpotil se? a dneska, že někde bylo -7, tedy v čr??

já jsem teda strašnej nevěřící tomáš, ale vzhledem k tomu, že mi je v teplotách kolem nuly příjemně v sensor double face a pertexce, nedovedu si představit, že by mi bylo stejně ok v triku a primaloftové bundě. koneckonců jsem to dnes vyzkoušel: ranní teploty kolem nuly, na sobě jen zmiňované triko a primaloftovou bundu (primaloft 100) a bylo mi fajn, ovšem do doby, než jsem se začal trochu hýbat, vyšlápnul první ne kopec, ale vršíček, spíš jen takový hrb, pak jsem běžel, chvilku, za psem, a po hodině jsem byl zpocenej. zima mi nebyla, ale bunda byla na pár místech mokrá, ještě když jsem přišel domů, vycházka tak na dvě hodiny. prostě neumím si představit, že bych ještě měl bágl a šlapal do opravdového kopce... no nic, budu zkoušet dál, zřejmě musí přijít skutečné mrazy, aby to fungovalo. nebo hoši kecáte :twisted:

btw jestli tomu správně rozumím, primaloft 100 je tenčí, tedy hřeje méně, než primaloft 130??
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod vonkreuz » ned pro 11, 2011 22:45

amigo píše:btw jestli tomu správně rozumím, primaloft 100 je tenčí, tedy hřeje méně, než primaloft 130??

Přesně, jedná myslím se o hmotnost na metr čtvereční.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod amigo » ned pro 11, 2011 22:54

@vk: díky za potvrzení domněnky :wink:

a ještě jeden dotaz: jaký je rozdíl mezi primaloft one a sport při stejné gramáži, je li nějaký?
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení