Zimní bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » ned pro 11, 2011 23:15

suslos píše:Nesundaváme nic, jen rozepínáme zips

to myslíš jako hlavní zip, asi jo? a co když je sněhová vánice, při ní můžeš mít těžko rozepnutý hlavní zip nebo zip od kapes, to by si byl pod tou primaloft bundou celí mokrý od tajícího sněhu na tvém těle a to i kdyby bylo -10°C, jak řešíš tuhle situaci? já sundám jednu spodní vrstvu pod membránovkou

suslos píše:je Ti v tom stále stejně jak v 0 tak v -10, žádné nesnesitelné vedro - je Ti v tom prostě fajn.

jak už jsem psal tak já mám dva roky bundu Warmpeace uphil 60 g/m2 rukávy a 2x60 g/m2 tělo, nosím jí jenom mimo turistiku, a při teplotách okolo 0°C, když v ní chodím hodně rychle dlouhou dobu, tak může být třeba -5°C, a je mi v ní dost velké teplo, ale jak někde delší dobu stojím, tak při -5°C mrznu, už se mi taky hodně krát stalo že v ní bylo hodně nesnesitelné vedro při teplotě okolo 0°C pří rychlé chůzi
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » ned pro 11, 2011 23:21

amigo píše:a ještě jeden dotaz: jaký je rozdíl mezi primaloft one a sport při stejné gramáži, je li nějaký?

tady si to můžeš přečíst http://www.hanibal.cz/poradna/slovnik-pojmu/
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod cedric01 » pon pro 12, 2011 8:48

suslos píše:je Ti v tom stále stejně jak v 0 tak v -10, žádné nesnesitelné vedro - je Ti v tom prostě fajn.

jak už jsem psal tak já mám dva roky bundu Warmpeace uphil 60 g/m2 rukávy a 2x60 g/m2 tělo, nosím jí jenom mimo turistiku, a při teplotách okolo 0°C, když v ní chodím hodně rychle dlouhou dobu, tak může být třeba -5°C, a je mi v ní dost velké teplo, ale jak někde delší dobu stojím, tak při -5°C mrznu, už se mi taky hodně krát stalo že v ní bylo hodně nesnesitelné vedro při teplotě okolo 0°C pří rychlé chůzi


FPS-presne tieto pocity pocituje aj sestra ked chodi v pohodovom tempe tak ma prijemny tepelny kompfort ale ak sa sliapne do kroku tak okamzite rozopina zips cim viac dolu :( ale ako nahla zastane na dlhsiu dobu tak zacina byt kosa
Primaloft 40g+fleska+tenke merinoDR+termo trickoDR asi pri teplote okolo -2C a to pri kupe bola predavacom bunda odporucana na skialp pre vynikajuci tepelny kompofort :wink: snad je pes niekde zakopany a sa do vyladi

Bohuzial zhanam aj ja bundicku no neviem sa rozhodnut mam vyhlidnutu
http://www.humi.cz/?lg=cz&kat=33&id=86& ... ekce-tomar
a ak by doslo k zhorseniu pocasia tak nato planujem
http://www.sport-outdoor.sk/bunda-salew ... -1317.html
mam obavu ze oba moje volby budu menej kvalitne skor ide o tu salevu aky bude matros a aka kvalita spracovania :roll: TOMAR je skor na skusku a za tu cenu nech je aka je :wink:
cedric01
nováček
nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: ned zář 5, 2010 14:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod wawrik » pon pro 12, 2011 9:08

Neexistuje oblečenie, v ktorom bude rovnaké teplo pri intenzívnom pohybe aj pri dlhom státí. Keď zastavím a viem, že je to na dlhšie, dávam zateplovaciu vrstvu.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 9:14

Hej, tak po vianociach, 25 a 26 chcem ist na Choc, podla pocasia, ak by bolo pekne a par stupnov pod nulov, tak vyskusam dve varianty.
Primaloftka vs. Fleece + Softshell. Membranovku budem mat najpravdepodobnejsie na reklamacke, takze skusit nemozem. Potom dam vediet. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod suslos » pon pro 12, 2011 10:16

fps píše:
suslos píše:Nesundaváme nic, jen rozepínáme zips

to myslíš jako hlavní zip, asi jo? a co když je sněhová vánice, při ní můžeš mít těžko rozepnutý hlavní zip nebo zip od kapes, to by si byl pod tou primaloft bundou celí mokrý od tajícího sněhu na tvém těle a to i kdyby bylo -10°C, jak řešíš tuhle situaci? já sundám jednu spodní vrstvu pod membránovkou


Mám bundu od října, takže tohle jsem v ní ještě nezažil :oops: Ale kdyby bylo -10 tak zip určitě nerozepínám = nemám mokré triko pod tím. Ale obecně, kdybych šel do nejistého počasí v zimě vrstvil bych pod membránu, v případě pěkného studeného počasí bych bral primaloft - on by měl být ok i vlhký, takže nevím, někdy to prubnu (až počasí dovolí) v tomhle si nejsem úplně jist, třeba by to dala i ta primaloftka. A na vícedení akce bych ji bral určitě sebou - ať už jako záloha, nebo na zahřátí při vaření, stavění stanu, spaní tak i jako hlavní vrstvu. Váží to v Lku cca půl kila (doma přesně převážím pokud chcete)

amigo píše:v té jsi jel na kole a nezpotil se? a dneska, že někde bylo -7, tedy v čr??


-7 jsme měli ve 4:30 ráno na teploměru v Dolní Pěný u JH a nezpotil jsem se :wink:
Zapotil jsem se jako čuně až v pekárně (práci) potom :D

grco píše:Hej, tak po vianociach, 25 a 26 chcem ist na Choc, podla pocasia, ak by bolo pekne a par stupnov pod nulov, tak vyskusam dve varianty.
Primaloftka vs. Fleece + Softshell. Membranovku budem mat najpravdepodobnejsie na reklamacke, takze skusit nemozem. Potom dam vediet. :)


Vyzkoušej a napiš verdikt v daných podmínkách :) A napiš o jaký softshell jde, jestli membránový nebo ne - kvůli prodyšnosti.
suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » pon pro 12, 2011 11:12

wawrik píše:Neexistuje oblečenie, v ktorom bude rovnaké teplo pri intenzívnom pohybe aj pri dlhom státí. Keď zastavím a viem, že je to na dlhšie, dávam zateplovaciu vrstvu.

přesně, a proto se oblékám na cibuli, když rychle šlapu, tak mam jednu dvě vrstvy, a když stojím a hodně přituhne, tak nasadím další vrstvy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » pon pro 12, 2011 11:30

suslos píše:
fps píše:
suslos píše:Nesundaváme nic, jen rozepínáme zips

to myslíš jako hlavní zip, asi jo? a co když je sněhová vánice, při ní můžeš mít těžko rozepnutý hlavní zip nebo zip od kapes, to by si byl pod tou primaloft bundou celí mokrý od tajícího sněhu na tvém těle a to i kdyby bylo -10°C, jak řešíš tuhle situaci? já sundám jednu spodní vrstvu pod membránovkou


Mám bundu od října, takže tohle jsem v ní ještě nezažil :oops: Ale kdyby bylo -10 tak zip určitě nerozepínám = nemám mokré triko pod tím. Ale obecně, kdybych šel do nejistého počasí v zimě vrstvil bych pod membránu, v případě pěkného studeného počasí bych bral primaloft

Tak to je jiná, primaloft bunda je jenom na pěkné počasí a nebo jako záloha do batohu, což jsem si taky myslel, ráno v nížině nemohu nikdy vědět jaké bude večer počasí o 1000 m n.m. výše, a nebo dokonce za několik dní, nemusím snad psát že se na horách hrozně rychle mění počasí, já bych primaloft bundu nebo vestu použil jako zálohu do batohu, jelikož je o hodně skladnější než polartec, což je pro mě nejlepší materiál jako zateplovací vrstva, já v současnosti používám do batohu jako zálohu devold expedition nebo devold optimum
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 16:00

Ale houby. Zadna zaloha, hlavni bunda od nuly nize. Jedine, co nezvladne, je dest, ale na to taky neni. Uz jsem v ni absolvoval celodenni mokre snezeni i ledovou vanici v -15, kdy jsem musel mit kuklu a slunecni bryle, abych neprisel o oci kvuli vodorovne leticim casteckam ledu. Zip se rozepina nebo zapina podle teploty a sily vetru. Cim vic fouka, tim min se rozepne, protoze rozepnuti reguluje ventilaci a pri vetsim vetru staci mensi dira (par cm u krku). Relativne nejhorsi pripad je bezvetri a snezeni kolem nuly, takove ty velke mokre vlocky. Protoze pri stoupani je potreba mit zip rozepnuty tak do dvou tretin a snih opravdu pada dovnitr. Ve skutecnosti to ale moc nevadi, jelikoz tam clovek nejvic topi a snih se vyparuje spolu s potem. Navic to pomaha chladit.

Ano, v horach se meni pocasi a prave proto je vyhoda, ze se nemusi vrstvy menit. Osobne prevlekani nesnasim a odkladam az kdyz uz to fakt jinak nejde a to uz je clovek hodne mimo tepelny komfort a telo to pak musi nejakou dobu dohanet, pokud to vubec zvladne. Zato pohnout zipem o par cm jde i za chuze a uz to delam tak automaticky, ze to ani nevnimam. Prevlekani nesnasim mj. proto, ze se pri delsi chuzi dostavam do rekneme lehce zmeneneho stavu vedomi a to zastavka a prevlekani spolehlive znici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 16:04

Hej, dnes som inac browsil po stranke Rab a maju tam celkom pekne primaloftky...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 16:05

fps píše:
wawrik píše:Neexistuje oblečenie, v ktorom bude rovnaké teplo pri intenzívnom pohybe aj pri dlhom státí. Keď zastavím a viem, že je to na dlhšie, dávam zateplovaciu vrstvu.

přesně, a proto se oblékám na cibuli, když rychle šlapu, tak mam jednu dvě vrstvy, a když stojím a hodně přituhne, tak nasadím další vrstvy

Postatne je to "dlhom". Coz je u mne pul hodiny a vyse. Pri normalni celodenni ture se to nestava. Zrovna vcera jsem byl takhle cely den v jednom triku a bunde a jedinou delsi prestavku jsem mel prave asi tu pulhodinu nekde na posedu. Kdyz uz mi zacinalo byt lehce chladno, tak jsem se proste sebral a sel dal. Pri normalni prestavce staci proste dopnout zip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 16:19

grco píše:Hej, dnes som inac browsil po stranke Rab a maju tam celkom pekne primaloftky...

Tak tohle uz je presne zateplena vetrovka, vypada jako ma pertexka ;-) Prijde mi, ze 60 g/m^2 uz muze byt malo a mozna bych se bal o svrchni material. Ale treba tohle nevypada spatne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 16:21

Mike, pisal som "primaloftkY" v mnoznom cisle, lebo ich maju viac, od 300 az po 750g. :) Kazdy si moze vybrat, ja som posielal tu najlahsiu len ako priklad. :) Ani Generatorka, ani Photonka nevypadaju spatne.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod zbuddy » pon pro 12, 2011 16:28

mike píše: Zip se rozepina nebo zapina podle teploty a sily vetru. Cim vic fouka, tim min se rozepne, protoze rozepnuti reguluje ventilaci a pri vetsim vetru staci mensi dira (par cm u krku). Relativne nejhorsi pripad je bezvetri a snezeni kolem nuly, takove ty velke mokre vlocky. Protoze pri stoupani je potreba mit zip rozepnuty tak do dvou tretin a snih opravdu pada dovnitr. Ve skutecnosti to ale moc nevadi, jelikoz tam clovek nevic topi a snih se vyparuje spolu s potem. Navic to pomaha chladit.

Oni ti američani (i jiní) nemají dva jezdce hlavního zipu. Já je považuji za velké plus, neřkuli nutnou podmínku.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 16:30

Ja som zas naopak dva jazdce nikdy nepouzil.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 16:33

No vidis, ja to mam na HS a nikdy jsem to nepouzil. Celkem mi unika, k cemu je to dobre, zvlast na zateplene bunde, kde mam neustale stazeny spodni lem. K cemu to pouzivas?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod DAV » pon pro 12, 2011 16:36

Včil jsem testoval Sir Joseph, omlouvám se, je to jinší třída, nicméně :(( dělá někdo bundu bez zad?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 16:38

jak bez zad?
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod DAV » pon pro 12, 2011 16:44

No na zádech je díra pro batoch, lépe funguje ventilační systém, záda se méně potí.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon pro 12, 2011 16:48

aha, to dava trochu zmysel, ale nikdy som nic take na vlastne oci nevidel :) teoreticky si mozes normalnu bundu obliect naopak :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 16:51

Nebo si tam diru vystrihnout ;-) Sorry, mne to prijde uchylne. Co budes delat, az si sundas batoh? Navic izolace, o ktere je tu rec, at uz syntetika nebo peri, potrebuje loft. Pod batohem se zmackne a zdaleka tak nehreje. Jako spacak, kdyz na nem lezis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod Simi » pon pro 12, 2011 16:54

Dvoucestny zip je velkou vyhodou, kdyz mas sedak. Bundu nemusis pri jisteni a slanovani vyhrnovat. Jen ji kousek odspodu porozepnes...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 17:00

Kdyz mas sedak pod bundou? Tak to jo, ale tipuju, ze zbuddy myslel neco jineho.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod zbuddy » pon pro 12, 2011 17:08

To ale nesnižuje vypovídací schopnost předchozího příspěvku.
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » pon pro 12, 2011 21:56

mike píše:Zip se rozepina nebo zapina podle teploty a sily vetru. Cim vic fouka, tim min se rozepne, protoze rozepnuti reguluje ventilaci a pri vetsim vetru staci mensi dira (par cm u krku).

už jsem několikrát chtěl dodat že používám vestu a nátělník kvůli tomu že mi je vždy jako první horko na ruce, a taky se mi ruce nejvíce potí, rozepínání hlavního zipu bundy mi k ochlazení rukou nepomůže, to už mam dávno vyzkoušeno
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod Simi » pon pro 12, 2011 22:00

@mike: Sedak pod bundou neni zvlast pri lezeni v horach vubec neobvykla vec. V zime temer vzdy jistim v teple bunde oblecene pred vrstvy, co v nich lezu, jak uz jsem tu mnohokrat psal. Pri slanovani zvlast ve spatnem pocasi to same. V lete treba lezu v tricku a prizene se dest, tak to se fakt nenamaham povolovat sedak a gorackovku hodim jednoduse navrch. Pak samozrejme na skalkach v chladnejsim pocasi je ne jisteni tepla bunda fajn a zase je zbytecne porad prevlekat sedak.
V takovych pripadech je to spodni rozepinani docela prijemne...
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon pro 12, 2011 22:08

@Simi: vsak jo, to beru. Jen mne to nenapadlo, protoze jako turista solista sedak moc casto nepouzivam ;-)

@fps: mas to vyzkouseno i kdyz na tom tele mas jen jednu relativne tenkou vrstvu? Protoze jinak rozpinani zipu moc nepomaha. Je ale mozne, ze fungujes jinak, mne je nejdriv zima na ruce a horko na telo, takze ve veste bych nemohl (jak uz jsem psal).
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49428
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod martinkunc » stř pro 30, 2015 15:53

grco píše:Hej, dnes som inac browsil po stranke Rab a maju tam celkom pekne primaloftky...


Pěkná bunda, ale libí se mi trošku jiný styl. Tuto zimu jsem kupoval novou zimní bundu z internetového obchodu xxxxxxx.cz, zatím všechno OK tak se když tak podívejte.
Naposledy upravil pavproch dne stř pro 30, 2015 15:55, celkově upraveno 1
Důvod: edit by -pp-: ešče raz a máš BANána!
martinkunc
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř pro 30, 2015 15:46

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod budo » čtv pro 31, 2015 0:33

Za takhle primitivní pokus by si ho zasloužil hned :mrgreen:
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » čtv pro 31, 2015 0:51

Ty kokso, a este vytiahne moj 4 roky stary prispevok, ten odkaz uz ani neexistuje :D
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení