Zimní bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zimní bunda

Příspěvekod unitak » čtv úno 17, 2011 13:38

Ahoj,
chtěl bych poradit s výběrem zimní bundy. Chtěl bych ji používat jak na běžné nošení v zimě (ve městě), tak i na chození po horách (v ČR Lysá Hora atd..), lyžování, prkno. Vůbec si nevím rady jakou bundu vybrat, nejvíc mě zaujala tato bunda http://www.hudy.cz/obleceni/panske-oble ... &fPt=13475
Nejsem si ale moc jistý, jestli by to stačilo na zimu, když by klesla teplota hodně pod nulu, samozřejmě bych při hodně velkých mrazech používal nějaké termo-tričko/mikinu.
Děkuji Vám všem moc za radu a popřípadě nějaké tipy na jiné bundy.
unitak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv úno 17, 2011 13:31

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod HEJDYS » sob úno 19, 2011 21:19

HEJDYS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned pro 7, 2008 14:27

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod svetlovdusi » sob úno 19, 2011 23:00

Jestli ti na nošení po městě vyhovuje bunda na lyže, tak proč ne.

To co vybral Hejdys se po pár pádech na lyžích roztrhá, pertex nepatří mezi nejodolnější látky.. spíše naopak.

Nejuniverzálnější je věci vrstvit. Tzn. bunda jen tenká membránová slupka, například z GTX materiálu či obdoby. Důležitá je nepromokavost, neprofoukavost, odolnost a prodyšnost.

Pod to zateplovací vrstvu.. například svetr z merina (320gr), nebo mikinu z polartec powerstretch

pod to vrstvu na tělo, zajišťující transport potu. Opět může být merino, ale klidně může být také třeba coolmax. Každý ti doporučí něco jiného, co mu nejvíce vyhovuje. Merino neschne tak rychle jako většina umělých vláken, ale zase docela hřeje, i když je mokré. A především nesmrdí.

No, použij hledat, všechna témata se tu už mnohokráte rozebírala.
Naposledy upravil svetlovdusi dne sob úno 19, 2011 23:12, celkově upraveno 1
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » sob úno 19, 2011 23:02

unitak píše:Nejsem si ale moc jistý, jestli by to stačilo na zimu, když by klesla teplota hodně pod nulu

podle mě ti v ní bude zima, když se nebudeš hýbat, jedině pod ní dát ňákou vrstvu z merina
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod terkad » ned úno 20, 2011 0:03

Na tu bundu z tvého výběru jsem se dívala začátkem zimy, už jsem ji měla na sobě a kdybych měla těch 6 tisíc, za kolik tehdy byla, tak už ji mám dávno doma a užívám.
Že ti v ní bude při teplotách pod nulou zima bych se nebála, kdyžtak bys přibral třeba powerstretchovou mikinu nebo merino triko.
Ale na turistiku si nemyslím, že je ideální. Budeš se v ní cestou nahoru nejspíš dost potit. A v létě ji jako záložní bundu do batohu nevyužiješ.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon úno 21, 2011 18:47

svetlovdusi píše:Nejuniverzálnější je věci vrstvit. Tzn. bunda jen tenká membránová slupka, například z GTX materiálu či obdoby. Důležitá je nepromokavost, neprofoukavost, odolnost a prodyšnost.

Jo, ale dan za univerzalnost je zhorsena funkcnost. Vrstvit ma IMO smysl pouze v pripade, kdyz nekterou vrstvu obcas sundas. Coz v zime u bundy + zatepleni neplati, takze je lepsi mit rovnou zateplenou bundu. Na lyze rozhodne. Uz na to kupodivu po dlouhych letech prisli i vyrobci a zacali delat primaloftove bundy.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod TimTaylor » pon úno 21, 2011 20:43

cau, v tom co jsi si vybral by byla fajn lyzovacka i denní "pobíhaní" po meste, ale jinak na turistiku by to nebylo (potil by jsi se v ni, je moc tepla). Já jsem vybiral na podobne pouziti a koupil jsem nakonec tohle

http://praha-strossmayerovo.hudy.cz/goo ... GoodsID=75

ktera ma jednak samostatnou membranovou bundu a v ni vepnutou vyjimatelnou teplou vlozku, kterou muzu treba pro otepleni vyhodit a nosit jen bundu. Mám ji zatím měsíc a spokojenost:-)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod svetlovdusi » pon úno 21, 2011 23:58

mike píše:...Vrstvit ma IMO smysl pouze v pripade, kdyz nekterou vrstvu obcas sundas. Coz v zime u bundy + zatepleni neplati, takze je lepsi mit rovnou zateplenou bundu. ..


jo právě, ale zrovna tady, když to chce mít jako bundu na všechno, je asi to vrstvení nejlepší řešení. Ale lehce zateplenou bundu užije i na turistiku, tak proč ne.

Je pravda, že na nošení po městě si také mnohem radši vezmu péřovku, než si brát svetr a membránovku.
Úsměv je plodem i příčinou. Sadař říká: "Plod dává stromy."

Pěstujte svůj smích.
Uživatelský avatar
svetlovdusi
účastník
účastník
 
Příspěvky: 401
Registrován: pon led 4, 2010 14:58
Bydliště: Praha

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod TooMooX » sob říj 15, 2011 17:31

Koukal jsem na slevy co mají na HUMI a chtělo by to nějakou tu bundu na zimu :((
Využití: Tatry 0 až -20°C. Tury 10+hod, Nějaké lehké lezení spíš takové placení se sněhem :lol: Zimovřivý (ale do teď jsem chodil 2vrst technické bundě + mikině a dvou tričkách) Tempo docela na pohodu a pokud moc nefunělo tak to šlo.

Moje dilema:
1. Kupit peřovou obludu v šílené barvě + snad to XXL nebude tak velikýýý. Za ty prachy.... http://is.gd/kTxl5v Zase mám obavy že v tom zdechnu. Na Everest nebo chrápat ve sněhu se nechystám
2. Kupit škaredou Hardšel SWAN HEAVY co má ale výztuhy na ramenech a loktech http://is.gd/hZHzXe
3. Kupit hezkou Hardšel CERRO TORRE http://is.gd/tXE6KR
4. Kouknout po něčem jiném ?

Finanční limit se dá navýšit, ale nemusím mít super kůůůl moderna věci/značky. Spíš poměr cena/výkon
Uživatelský avatar
TooMooX
účastník
účastník
 
Příspěvky: 677
Registrován: čtv pro 9, 2010 23:01

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod sobb » sob říj 15, 2011 19:07

nevím jak moc zimomřivý jsi, ale dle mého názoru se v péřovce upečeš, minimálně při chůzi do kopce
co se týče těch HS, tak nemám po přečtení zkušeností lidí z fóra příliš velkou důvěru v Sympatex, ale osobní zkušenost nemám, takže se můžu mýlit
na zimní jednodenní turistiku bych brala buď nějakou jen mírně zateplenou bundu anebo vrstvila v kombinaci s větrovkou/HS
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod fps » ned říj 16, 2011 8:07

přesně tak, v péřeovce se upečeš, byl jsem na tůře v Sir Joseph Tumi při teplotě od -5°C do -15°C, pod ní jsem měl jenom funkční triko, a lil ze mě pot, který pak zamrzal mezi podšívkou a svrchní vrstvou, hodně špatná zkušenost, kterou už nikdy nechci zažít, doporučuji membránovou bundu, a pod to polartecové vrstvi, jestli chceš opravdu kvalitní membránovku na zimu, tak ti doporučuji HP SKY RIDER PRO, je sice dražší (mě se ji podařilo koupit za 4999kč), ale za tu kvalitu ty peníze stojí dát
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod suslos » ned říj 16, 2011 10:23

suslos
účastník
účastník
 
Příspěvky: 420
Registrován: sob kvě 15, 2010 17:56
Bydliště: Jindřichův Hradec

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod budo » ned říj 16, 2011 19:21

Hannah neni pro mne prilis duveryhodny vyrobce .... nicmene cena je lakava, bundu jsem si zkusil, byla celkem fajn .... http://www.rockpoint.cz/bunda-hannah-hy ... -4465.html - co si myslite o te naplni?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod šíp » ned říj 16, 2011 19:42

To už bych šla radši do této Humi z Primaloftu za 693
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod sobb » ned říj 16, 2011 19:52

Máš s ní (nebo někdo jiný) nějakou zkušenost? což o to, cena je to dobrá, ale přijde mi to spíš jako jakási zateplovací vrstva, než plnohodnotná zimní bunda, navíc alespoň podle fotky mi přijde nějak krátká :(( Ale neznám ji, mohu se mýlit.
chybí jí i kapuce, ale to každý preferuje jinak
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod šíp » ned říj 16, 2011 19:56

Viděla jsem ji v obchodě a pocity rozporuplné. Opravdu se mi nezdála jako plnohodnotná zimní bunda, ten vnější materiál ve mě nebudil tak nějak důvěru - nevím, jak bych to vyjádřila. Prostě když jsem srovnala například nějakou Milletku tak se jevila diametrálně odlišně - tak o dvě třídy výše. Dále ta z Humi je opravdu krátká a bez kapuce, ale zase jako zateplovací vrstva působila silně a neohrabaně. Krátce shrnuto: pod membránovku ji asi člověk nenarve a pokud ano, bude jak sněhulák. Zase na druhou stranu to asi nebude "plnotučná" zimní bunda. Mohu se mýlit, jsou to jen mé názory, které jsem získala v obchodě, kde jsem asi hodinu přemýšlela, zda ji za tu cenu vzít či ne. Nakonec jsem nekoupila.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod budo » ned říj 16, 2011 20:07

@Humi: cena je fakt lákavá, ale bez kapuce nic moc volba a hlavne se mi strasne nelibi .... navic clovek nema moznost si ji vyzkouset ....

to ta Hannah ma aspon kapucu a celkem dobre sedela .... jen si neumim udelat poradny obrazek o kvalite / zivotnosti toho zateplovaciho materialu
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod sobb » ned říj 16, 2011 20:09

šipka: díky za postřehy :)
co se týče zateplení, tak pod membránovku jsem v případě nutnosti narvala i péřovku, takže tahle by asi šla v pohodě a zřejmě je k tomu i částečně určená
ale to že je krátká je alespoň z mého pohledu zcela špatně, zimní bundu nejlépe pod zadek, na módu kašlu :mrgreen:
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod šíp » ned říj 16, 2011 20:16

Ještě jeden postřeh, ta bundice se mi zdála taková jaksi neforemná, objemná... Porovnávám s mou vestou Warmpece Uphill, která je tenká, lehká, dobře sbalitelná a zároveň mi poskytuje výrazný tepelný komfort jak samostatná, tak pod membránovkou.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod mike » pon říj 17, 2011 18:01

budo píše:to ta Hannah ma aspon kapucu a celkem dobre sedela .... jen si neumim udelat poradny obrazek o kvalite / zivotnosti toho zateplovaciho materialu

Jestli ti sedela, prisla aspon v rozumnych mezich kvalitni a tepla, tak proc ne. Nosil jsem lyzarskou bundu z konce 80. let snad 20 let, napln byla urcite naprosto nesrovnatelna s dnesnima a dokud moc nefoukalo, byla v pohode. Ber to tak, ze je to Hannah, coz je "znacka kvality", ale za tu cenu... Material si zkus najit na Netu, nic jako Primaloft to nebude, ale za ten das trojnasobek.

edit: jedina vec, na kterou je treba dat fakt pozor. Prodysnost. Aby v tom nebyl nejaky nesmysl, ktery funguje jako igelit, to je v zateplene zimni bunde katastrofa.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49391
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Výběr bundy na zimu

Příspěvekod Dekel » pon lis 21, 2011 0:30

Ahoj,

měl bych prosbu, jestli byste mi neporadili s výběrem bundy.

Chtěl bych si koupit bundu na chladné roční období (podzim,zima).

Využití bundy jak do hor (hlavně treking,popř. i lyžování), tak i na běžné nošení. Nemám žádné speciální požadavky, hlavně ať má kapuci a ať to není nějaký fleece nebo softshell, prostě asi nějaká membránovka :)

Cena max. 3 - 3500,-

Uvažoval jsem zatím o této http://www.hudy.cz/bundy_panske/92332,upland-jacket.html
, ale nevím jestli se spoléhat na tuto kvalitu, jelikož je to NF a ti vyrábí myslím někde ve Vietnamu, ale zároveň si uvědomuju, že v mojí cenové relaci asi si vybírat moc nemůžu.

Takže co myslíte ? =)

sloučeno, sobb
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Výběr bundy na zimu

Příspěvekod chufu » pon lis 21, 2011 6:59

Myslím, že když použiješ fci Hledat, tak něco určitě najdeš.
Uživatelský avatar
chufu
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1177
Registrován: pát kvě 29, 2009 11:32
Bydliště: Zlatá Haná

Re: Výběr bundy na zimu

Příspěvekod vonkreuz » pon lis 21, 2011 7:04

Upland od TNF je jeden ze základních technických modelů - zip krytý légou, odvětrávání, větší kapuce... Je celoroční. Její hlavní funkcí je nepromokavost, nemá žádnou izolaci, takže ji můžeš nosit celoročně a záleží na tobě, co si pod ní oblečeš za izolační vrstvy.

Ad stran NF, Vietnam, jihovýchodní Asie a kvalita - nezáleží, kde šiješ, ale jak si nastavíš podmínky (použitý materiál, kvalita šití a nití...). :wink:
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr bundy na zimu

Příspěvekod fps » pon lis 21, 2011 7:49

na zimu jakoukoli membránovku, a pod to teple vrsty, polartec 200 nebo merino a máš to, rozhodně né teplou bundu, jestli chceš konkrétě, tak pak třeba bundy http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... r-pro.html, http://www.highpoint.cz/obleceni-high-p ... a-pro.html, http://www.pinguincz.cz/obleceni-bunda- ... r-red.html, polartec pak http://www.humi.cz/?lg=cz&kat=13&id=23& ... 00-karakal nebo http://www.pinguincz.cz/obleceni-detail.php?ID=205, da se to koupit ve slevách i o dost levněji, ale 3500Kč to nebude
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr bundy na zimu

Příspěvekod karitapepe » pon lis 21, 2011 8:37

Dekel-jo ta Upland Jacket The North Face®není špatná,jestli máš číslo L,dá se koupit za 2400,myslím si,že prodyšnost membrány HyVent je lepší než klasický Goráč.Taky mám The North Face -Gore-tex,ale pokud neprší a nebo nesněží,tak mi leží v batohu.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod Dekel » pon lis 21, 2011 12:02

bohužel mám M, takže když si dám pod tuto bundu termo spodní vrstvu a navrch nějaké to triko a mikinu, tak by v ní mělo být teplo i na horách nie ? :)

náhodou nemá nikdo zkušenost s touto bundou ?
Uživatelský avatar
Dekel
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon kvě 23, 2011 19:51

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon lis 21, 2011 12:35

Na horach mozes mat aj 15 stupnov, aj -15 stupnov, takze na ten tvoj dotaz sa neda odpovedat.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod karitapepe » pon lis 21, 2011 12:37

Dekel píše:bohužel mám M, takže když si dám pod tuto bundu termo spodní vrstvu a navrch nějaké to triko a mikinu, tak by v ní mělo být teplo i na horách nie ? :)

náhodou nemá nikdo zkušenost s touto bundou ?

Jasné,bude.Na tělo triko z polypropylenu-pak nějaký pullover z merina,popřípadě nějaký polartex a membránové tenká,lehká bunda,nejlépe paclite,dobře sbalitelná.Tak já chodím v zimě na turistiku.Když tak počkej na výprodeje,pokud tě netlačí čas.
Naposledy upravil karitapepe dne pon lis 21, 2011 13:14, celkově upraveno 1
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon lis 21, 2011 12:55

No tak neviem, v tricku, mikine a paclite bunde by som pri lyzovani asi zamrzol.

Nechapem tuto maniu mat 1 bundu na vsetko. To je podla mojho nazoru uplna blbost. Ziadny ucel potom ta bunda neplni dostatocne dobre.

1. Do mesta nepotrebujem nejaku membranovku, ked prsi, tak si vezmem dazdnik. Nemusi byt ani zbalitelna, pretoze si ju bud obleciem, alebo necham doma na vesiaku, nestrkam si ju do zadneho vrecka od rifli.

2. Na hory, co sa tyka turistiky, tak potrebujem bundu, ktora je lahka a zbalitelna, lebo ju nesiem v batohu, priedysna a nemusi byt tak moc tepla, lebo sa zahrejem aktivitou. Ale musi byt nepremokava, ak ma chyti burka.

3. Na lyze zas potrebujem zateplenu bundu, pretoze ked sedim na lanovke, tak je tam kosa a nehybem sa. Nepremokava byt ale nemusi, pretoze ked prsi, tak nelyzujem.

Toto su uplne rozlicne poziadavky, ziadna bunda nesplna vsetko.

Ja mam 2 bundy do mesta (jednu na jesen/jar, jednu na zimu, ktore vypadaju nenapadne, aby som si nepripadal jak clen expedicie na everest, ked idem do tesca po rohliky), 3 bundy na hory (jednu softshell, jednu zateplenu, jednu goretex pro shell), 1 bundu na lyze (zateplenu, s vychytavkami na lyze, ako je napr vrecko na bryle s handrickou, vrecko na cip na rukave).

Mesto - Jesen/Jar
Mesto - Zima
Hory - Softshell
Hory - Zateplena
Hory - Gore Tex
Lyze

Z tychto bund "najvhodnejsia" do mesta, na lyze a na hory je asi ta "Hory - Zateplena" Arc'Teryx Atom SV Hoody. Takze keby som mal mat vyslovene len jednu bundu a vsetko vyhodit, tak si vyberem asi ju.

ALE problem je v tom, ze ona je lahka, takze "jemna", takze ked sa v nej vysypem niekde na lyzoch, tak je sanca, ze si ju dotrham a mam po bunde. Takisto, ked s nou pojdem do mesta na pivo, tak je sanca, ze si ju prepalim niekde o cigaretu a to by bola skoda.

Z tohto dovodu mam viac bund.
Naposledy upravil grco dne pon lis 21, 2011 13:15, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Zimní bunda do 3500 Kč

Příspěvekod grco » pon lis 21, 2011 13:11

OK, je jasne, ze to vsetko nekupis do 3500kc. Ide mi skor o to, ze si najskor kup 1 bundu, dobru na 1 ucel, zvysok v tom nejak prezijes. Po roku si mozes kupit dalsiu bundu...

Vytvorit si dobry "satnik" trva nejaku dobu. Univerzalne veci su naprd. :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Další

Zpět na Oblečení