Zimní bunda

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Zimní bunda

Příspěvekod jiri26 » pát led 22, 2016 12:44

Ahoj, potřebuji radu ohledně zimní bundy.
Nemáte zkušenosti s: Hannah Moody, HUSKY Arctida, případně něco jiného.
Chci to na běžné nošení i na "procházky" zimním obdobím.
Chtěl bych opravdu teplou a kvalitní bundu, která není na jednu sezonu, ale zase za ní nechci dát víc než stojí Husky Arctida (4500,-).
Předem díky za informace a zkušenosti.
Jirka
jiri26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 22, 2016 12:36

Re: Zimní bunda

Příspěvekod Kiszoun » pát led 22, 2016 13:05

za žádný Hannah ani Husky bych nedával nikdy 4500...
Ke všemu když divím tu Husky, tak mám chuť zažalovat tu firmu za zločiny proti lidskosti, případně za obecné ohrožení. Dát do péřovky jako svrchní matroš nějaký überhnus s 5k/5k "membránou" neudělá normální výrobce...
A o té Hannah moody nejde zjistit nic víc než to, že je z nylonu

Mrkni radši tady http://www.hudy.cz/bundy_panske/?start= ... &od=asc&fi[77]=10
pak tady http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... show=0&e=1
a nebo taky na http://www.alpsport.cz/NextCategory/cs-CZ/P725/bundy
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní bunda

Příspěvekod jiri26 » pát led 22, 2016 13:13

No, můj problém, je hlavně ten, že je mi vážně zima. Mám extrémně nízkou tepovku, takže opravdu mrznu, tak mě zajímala hlavně ta HUSKY Arctida, kde výrobce uvádí, že je do - 30st. C. resp. do extrémní zimy. Cituji:...jako svrchní matroš nějaký überhnus s 5k/5k "membránou" neudělá normální výrobce... .co to znamená ...není kvalitní?
jiri26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 22, 2016 12:36

Re: Zimní bunda

Příspěvekod Kiszoun » pát led 22, 2016 13:22

No je strašně, ale opravdu strašně málo prodyšný (prakticky vůbec).
Na péřové bundy se nepromokavé materiály skoro vůbec nepoužívají (a když tak nějaké speciální přímo na peří s co nejvyšší prodyšností, ale to jsou pak fakt bundy do extrému) ). Je to dáno tím, že to jsou bundy už do fakt velké klemry a nehrozí déšť, takže nepromokavost svrchního materiálu je zbytečná. Ale jelikož ty jsi v teple a hýbeš se, tak se pochopitelně potíš a to se musí odpařovat přes vnitřní a vnější tkaninu a NESMÍ to peří navlhnout, protože pak ztrácí své izolační schopnosti a bunda tak ztrácí svůj účel.
Proto se většina kvalitních zateplených (ať už peřových nebo syntetických) bund vyrábí většinou z Pertexu nebo podobných látek, protože jsou hodně prodyšné a díky DWR úpravě ji obvykle nedělá potíže ani nějaký mokrý sníh atd.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod pavproch » pát led 22, 2016 14:00

doparoma, napřed čtu a dívám se, jestli tu podobné vlákno nenisu a až potem píšu :twisted:

sloučeno
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Zimní bunda

Příspěvekod apuka » pát led 22, 2016 14:32

jiri26 píše:No, můj problém, je hlavně ten, že je mi vážně zima .... kde výrobce uvádí, že je do - 30st. C. resp. do extrémní zimy.

Ad1) kazda bunda je i do vice nez -30 stupnu. Bunde to vadit nebude. Max. Ty v ni umrznes...
Ad2) pokud jsi tak zimomrivy kvuli svemu telu, tak Te zadna bunda sama o sebe nezachrani. Zkus taky resit dalsi vrstvu(-y) obleceni, v prvni rade potrebujes odrzet svoje telesne teplo, bunda Te sama o sebe nezahreje.
Ad3) moje zkusenosti ukazuji, ze na pohyb s vytvarenim vetsiho mnozstvi "odpadniho" tepla je lepsi jako izolant umelina, na stani zase peri. Jedno i druhe ma sve vyhody i nevyhody, o kterych se tady doctes. Ale nepocitej s tim, ze si sezenes jedinou bundu, ve ktere Ti (bez zmeny dalsich vrstev) bude fajn od +10 do -30 a to jak pri stani a sezeni pri odpocinku/cekani na bus i pri slapani do kopce, idealne i s tezkym batohem. Takova asi neexistuje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní bunda

Příspěvekod mike » pát led 22, 2016 17:40

Kiszoun píše:Ke všemu když divím tu Husky, tak mám chuť zažalovat tu firmu za zločiny proti lidskosti, případně za obecné ohrožení. Dát do péřovky jako svrchní matroš nějaký überhnus s 5k/5k "membránou" neudělá normální výrobce...

:smt023 vsak Husky taky neni normalni vyrobce. Ale tohle je fakt peklo, peri v igelitu #-o

jiri26 píše:Mám extrémně nízkou tepovku, takže opravdu mrznu, tak mě zajímala hlavně ta HUSKY Arctida, kde výrobce uvádí, že je do - 30st. C. resp. do extrémní zimy.

Pro zajimavost, co je to extremne nizka teplovka? Jinak to uz napsal Kiszoun, takova bunda bude jako plastenka, vsechen pot zustane vevnitr, peri navlhne, prestane izolovat a navic budes mit vevnitr strasne vlhko, cimz se pocit chladu jeste zvetsi, takze zmrznes. Tohle bych nevzal ani do mesta. No a k tem -30... najdi si tady diskusi o Husky a teplotach, co pisou na spacaky...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod jiri26 » sob led 23, 2016 15:39

No, mike... Mám klidovou to někde okolo 40/min.
Takže jsem opravdu zmrzlej.

Jakmile jde teplota pod nulu, tak fakt mrznu, o prstech na rukách a nohách ani nemluvím.
Měl jsem péřovku od Nord Blancu, Condora z dutého vlákna, obě super, ale jaksi mi už nejsou
jiri26
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: pát led 22, 2016 12:36

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod apuka » ned led 24, 2016 16:46

Hele a nebylo by lepsi zacit resit pricinu??? Myslim zdravotne, proc to mas v tele, jak mas.
Protoze v sebelepsi bunde se TI muze stat, ze az pri nejakych podminkach zastavis, prestane se Ti prekrvovat nektera cast tela, tak se ti lehce stane, ze uz ji moc nezahrejes. Rozhodne to tak funguje s rukama (hlavne ale nejenom prsty) a nohama, ale muze se Ti to prihodit i jinde - napr. ledviny, ramenna cast, cele ruce, kolem patere, hrudnik, ... kdekoliv. A az se Ti to stane zrovna, kdyz budes par hodin chuze od tepla a zacne se prudce (o par stupnu) ochlazovat, tak muzes mit fakt vazny problem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod nazalogy » pát úno 26, 2016 15:20

Ahoj, rád bych pro příští rok pořídil novou "zimní" bundu na chození po horách.
A to většinou s těžším batohem na zádech ve více dnech zasebou, klasické přechody pohoří. :t:t
A to většinou hory u nás a na Slovensku.
Co vím určitě je, že péřovku nechci, na peří mám spacák :lol:
Takže v úvahu připadá syntetika.
A ted mě napadají možnosti bunda se zateplením bez membrány
ale pokud vezmu v úvahu poslední počasí v Tatrrách, že i v únoru začne normálně pršet tak bunda bez membrány je opruz.
bunda s membránou + zateplení n
nezateplená s membránou - s tím má někdo zkušenosti v zimě s nějakým teplejším oblečením pod bundou, když je třeba -12°C ?
Cenový strop 6 000 max.
Poradí mi někdo po čem se mám vůbec poohlížet ? :shock:

Nadhodím k diskuzi třeba totok : http://www.hudy.cz/bundy_panske/la-sportiva-latok-2-0-jacket-men,100030051-black.html
http://www.hudy.cz/bundy_panske/la-sportiva-pegasus-2-0-primaloft-jacket-men,100030044-black.html
http://www.hudy.cz/bundy_panske/direct-alpine-guide-5-0-jacket-men,100006962-blue-anthracite.html
http://www.hudy.cz/bundy_panske/direct-alpine-trango-3-0-jacket-men,100031528-black-blue-orange.html
Hory jsou jako ženy, krásné a nebezpečné. (Radek Jaroš)
Uživatelský avatar
nazalogy
nováček
nováček
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned pro 9, 2012 12:20
Bydliště: Region razovity

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod fps » pát úno 26, 2016 17:55

já používám na chození v zimě Gore Tex Active Shell a pod to Polartec Power Stretch od cca 0°C po -20°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod mike » pát úno 26, 2016 18:08

@nazalogy: rozmysli si, co chces. Bud zateplenou bundu bez membrany a na to tady mame vlakno. Nebo kombinaci membranovky a izolace pod ni. Vynech zateplene bundy s membranou, to je nepouzitelne, jelikoz membrana nestiha, v bunde bude mokro a pod membranou se budou tvorit zmrazky, ktere z bundy nedostates (prevlecnou membranovku kdyz tak vyklepes).

Osobne nosim celou zimu primaloftku bez membrany a obcasny dest nevadi. Bunda je mokra na povrchu, ale vevnitr je sucho a o to jde.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod IvanSVK » sob úno 27, 2016 23:41

Zacinam sa postupne dostavat do temy bundy... Z toho usudzujem ze zateplena bez membrany je do vacsieho chladu so snehom alebo slabsim dazdom a nezateplena s membranou skor do dazdiveho pocasia?

La Sportiva ma dobre bundy (Boty uz viem ze ano)? Pripadne ake ine znacky? Tiez ma zaujali tieto dve
http://www.hudy.cz/bundy_panske/la-spor ... -blue.html
http://www.hudy.cz/bundy_panske/la-spor ... k-sea.html

Latok bude do vacsieho chladu, Pegasus do mensieho? Ako chapat to oznacenie 3x PrimaLoft® SILVER ECO (200/133/80 g) vs 2x PromaLoft® GOLD (100/60 g)

Aku primaloft pouzivate a do akeho chladu?

Ide mi o bundu prevazne do mesta, aby mi stacilo nejake tricko s dlhym rukavom, pripadne mikina a na to bunda, a nech to vydrzi tak aspon -5/-15?
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod mike » ned úno 28, 2016 3:19

IvanSVK píše:Z toho usudzujem ze zateplena bez membrany je do vacsieho chladu so snehom alebo slabsim dazdom a nezateplena s membranou skor do dazdiveho pocasia?

Ano.

IvanSVK píše:Aku primaloft pouzivate a do akeho chladu?

Primaloft One (Gold) 100 g/m^2 do teplot +5 az -20.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod IvanSVK » ned úno 28, 2016 5:29

A co znamena kwd su tam uvedene pri jednej bunde 3 gramaze? SILVER ECO (200/133/80 g) vs 2x PromaLoft® GOLD (100/60 g) v roznych castiach bundy su ine gramaze alebo ako to chapat? Cize v ECO SILVER sa uvarim ked 100vka GOLD je do -20
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod fps » ned úno 28, 2016 10:11

mike píše:Primaloft One (Gold) 100 g/m^2 do teplot +5 az -20.

to já bych se v 100 g/m2 Primaloftu při +5°C uvařil a v -20°C zmrzl, u mně má 100 g/m2 Primaloftu rozsah teplot cca od 0°C do -10°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod IvanSVK » ned úno 28, 2016 11:14

Tak nasiel som ze najlepsi je Primaloft Gold, Silver je horsi. Avsak v tychto dvoch pripadoch ma Silver vacsiu gramaz. Cize ako to brat? Aj ked ma Gold nizsiu gramaz bude lepsie hriat nez Silver s vacsou gramazou?

http://www.primaloft.com/insulation

http://www.patagonia.com/us/patagonia.go?assetid=63310
PrimaLoft® Gold Insulation is a premier microfiber insulation that mimics the softness and packability of down. It’s compressible, breathable and offers superior water repellency so you remain dry, warm and comfortable even in extreme conditions.

PrimaLoft® Silver Insulation Hi-Loft is built with two different sizes of fibers, for high thermal values and incredible loft. It’s comfortable, durable and retains 85% of its insulation value even when it’s wet.

PrimaLoft® Silver Insulation Eco is made with 70% recycled polyester and provides superb thermal efficiency, water- and wind-resistance, compressibility and breathability. It uses post-consumer recycled material to create a high loft, thermally efficient, earth-friendly insulation. Approximately 28 recycled bottles are used in the making of each kilogram of PrimaLoft® Silver Insulation Eco, which equates to approximately six bottles per garment.
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod mike » ned úno 28, 2016 20:34

Koukni se na tohle: http://coldthistle.blogspot.cz/2012/11/primaloft.html

Necetl jsem cele, hledal jsem teplotni vlastnosti:

Primaloft One 0.92 dry / .90 wet, clo/oz
Primaloft Sport 0.79 dry /.72 wet, clo/oz
Synergy .73 dry / .61 wet, clo/oz
ECO .68 dry/ .60 wet, clo/oz

Z cehoz plyne, ze Sport (Silver) je asi o 15% horsi, nez One (Gold), takze 100 g/m^2 Goldu by se melo dat nahradit 133 g/m^2 Silveru (blizsi gramaz neni).

Jinak je vyber na tobe, kazdy jsme jiny, a tak musis zkusit sam, v cem ti bude teplo a v cem zima. Zalezi i na tom, z jakeho je bunda materialu, jak je prodysna a vetruodolna, co budes nosit pod ni...
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod IvanSVK » pon úno 29, 2016 11:00

Jasne chapem.. Z bund tenkych nepremokavych goratex nejake znacky? Plus pod bundu co? Fleece mikinu alebo nieco ine?
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod fps » pon úno 29, 2016 11:11

IvanSVK@

fps píše:já používám na chození v zimě Gore Tex Active Shell a pod to Polartec Power Stretch od cca 0°C po -20°C
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod IvanSVK » pon úno 29, 2016 11:50

Diky, fleece mozem nosit aj na jar, jesen ak je teplejsie bez bundy ze? Alebo pod bundu nejake tricko?
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod remy77 » pon úno 29, 2016 12:45

IvanSVK:

Mozes to kombinovat lubovolne.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod apuka » pon úno 29, 2016 13:23

Presne tak.
Zkus, co uz mas, pokud to vyhovuje, nos to tak. Pokud nevyhovuje, tak zjisti, co nevyhovuje a vymen to za neco jineho, .... Proste neres to tak, abys "byl pripraveny, jak se v outdooru chodi a co se nosi". Dulezite je, aby ses citil ve svem obleceni prijemne a nic jineho. Kdyz je pro Tebe nejlepsi obleceni rifle a flanelka a v hyper-super vecech se necitis svuj, tak radsi tu prvni kombinaci (toto bylo trochu prehnane srovnani). Venku se Ti ma libit priroda a mas si to uzit v necem prijemnem a ne abys se venoval tomu, jeslti mas to nejlepsi na sobe a pritom Ti spousta hezkeho, prijemneho ujde.

Neber zadnou nabizenou variantu jako jedinou moznou a/nebo nejlepsi. Kazdy mame jine potreby, kazdemu vyhovuje neco jineho.

Nejdulezitejsi je, abys mel dostatecne prodysne vsechno, jinak je skoro jedno co budes mit ostatni, stejne budes obcas mokry zevnitr. Pokud vezmens libovolnou fleecovou bundu z nejakeho Polartec materialu (je jich par a i se stejnym nazvem mohou byt vlastne ruzne), tak to urcite bude teple a prodysne. Podobne by to melo fungovat i s materialy od Pontetorta (Technostretch, TechnoPile, ....). Kazdy z tech druhu materialu ma sve vyhody i nevyhody, alezi i na tobe, co je pro Tebe "zlaty stred".
No a jestli vrstvene obleceni nebo triko a primaloftka, to je delsi debata, je na to tady cele vlakno a stejne jedina odpoved je "jak komu vyhovuje".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16597
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod remy77 » pon úno 29, 2016 17:12

apuka:

:prayer:
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Zimní bunda do 3500-4500 Kč

Příspěvekod IvanSVK » úte bře 1, 2016 17:58

Ok jasne nechcem to hrotit :) Nieco uz vymyslim :) Skusal som La Sportiva Pegasus 2.0 bundu, a L bolo nejako divne zosite v strede na jednej strane krivo ma to tlacilo, XL bolo uz velke...
IvanSVK
nováček
nováček
 
Příspěvky: 33
Registrován: úte úno 23, 2016 11:06

Nepromokavá bunda na ZIMU

Příspěvekod Sireen5 » stř říj 31, 2018 10:49

Ahoj, jsem v tomto ohledu outdooru trochu nováček, cesty ven podnikám, ale ráda bych posunula své vybavení na trochu více funkční level. Fórum jsem prohledala přesto jsem úplně nenašla odpověď na svůj dotaz. Sháním opravdu ZIMNÍ bundu (pokud existuje :D ), která obstojí v českých horách. Nepromokavá, neprofukující, teplá? Nejsem si jistá, zda jsem pochopila správně, jak je to s "teplými outdoor bundami" - někde jsem pochytila, že "teplé" nejsou, že je potřeba vrstvit. Potřebuji v ní hlavně neumřít i kdyby bylo -10.
Děkuji za veškeré tipy a informace, jak to vlastně funguje. Pochybuji, že se na túře plahočíte v péřovkách :D
Sireen5
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte říj 30, 2018 12:19

Re: Nepromokavá bunda na zimu

Příspěvekod Pierre111 » stř říj 31, 2018 11:00

Za prvé dostaneš vynadáno od Mike, že opět zakládáš nová vlákna ;). Za druhé nevím jak pečlivě jsi četla, ale zrovna nedávno jsme řešili zateplenou nepromokavou bundu a já k tomu psal, že to není vůbec dobré řešení. Na zimu jako zateplovačku použij bud péřovku nebo primaloftku, tyhle bundy jsou taktéž dost větru odolné a mají DWR úpravu co snese sníh, mlhu a nějaké to mrholení. Proti dešti slouží membránovka neboli hardshell například z GTX nebo jiné membrány. Zateplenou membránovou bundu nedoporučuji, ty co by mohli na nějaké aktivity fungovat jsou navíc dost drahé.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Zimní bunda

Příspěvekod pavproch » stř říj 31, 2018 11:29

Nedostane vynadáno od mikea, dostane vynadáno ode mě.... :mrgreen:

Sloučeno.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28318
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Nepromokavá bunda na ZIMU

Příspěvekod mike » stř říj 31, 2018 19:13

Sireen5 píše:Sháním opravdu ZIMNÍ bundu (pokud existuje :D ), která obstojí v českých horách.

Existuje. Zkus si procist tohle vlakno, nejlip asi zacit od konce. Je to hodne diskutovane tema, nazory se lisi, svuj si budes muset udelat sama.

Sireen5 píše:Nepromokavá, neprofukující, teplá?

Tepla, prodysna a bez nepromokave upravy, ta je v zime jednak zbytecna a jednak vylozene na skodu. To co pises samozrejme existuje, ale pouzitelne na outdoor to moc neni.

Sireen5 píše:Nejsem si jistá, zda jsem pochopila správně, jak je to s "teplými outdoor bundami" - někde jsem pochytila, že "teplé" nejsou, že je potřeba vrstvit. Potřebuji v ní hlavně neumřít i kdyby bylo -10.

To jsou prave ty ruzne nazory. Vrstvit muzes, zvlast pokud mas sklony k masochismu, ale prijde mi, ze spis chces, aby ti bylo teplo a pak funguje presny opak. Viz to odkazovane vlakno.

Sireen5 píše:Pochybuji, že se na túře plahočíte v péřovkách :D

V perovkach obvykle ne. V primaloftkach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49434
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Oblečení