Powerstretch vs ostatní "streče"

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mawenzi » sob led 23, 2016 16:15

ono tech rozepinacich 200-250 je hodne malo, no. 300+ je lepsi, ale i ty ceny sou jinde.

ta zajo mikina s micro strechem je prijemna, je tam nejaka kombinace "chlupatyho" a hladkyho matrose, ale celkem fajn sou oba. ta nechlupata tenka je na rukavech po vnitrnim rukavu a od podpazi pruh k zadum. je bozi. pocitove lepsi nez celkem ok technostrech.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod ret255 » čtv pro 7, 2017 23:22

Vie mi niekto povedať v akej kombinácii používa pws mikinu, lebo vždy keď som ju mal v zime ako zvrchnú vrstvu, tak som skončil spôsobom mokrý chrbát, pocit ladového chladu, lúpanie v ramenách, celkový pocit zimy, lebo si ju nejak neviem zaradiť.

Používať ju teda len vyslovene pri behu alebo bežkách? alebo sa dá použiť aj pri inej kombinácii, na ktorú som ešte neprišiel...
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mitau » pát pro 8, 2017 0:51

Ja mam PWS (Warmpeace Zoom) celkem rad a z fleecu mi prijde v pomeru k vaze, velikosti... asi nejlepsi. Moje oblekani (pri takovych prumernych teplotach)
beh: tenke spodni triko a polartec power grid (PWS by byl moc teply)
bezky: tenke spodni triko a PWS (a nebo taky ten power grid)
turistika: Craft Pro Zero (dnes Active) + PWS + vetrovka (ale to byva moc teple, takze bud vetrovka dolu a nebo tenci spodni triko)

Ten tvuj popis vypada, ze se nabalis az moc, ze zacatku vyletu do toho slapnes a vse propotis, pot se dostane az na vnejsi stranu PWS a tam zustane. Pak zpomalis tempo a zatimco spodni triko odvedlo pot do PWS, PWS zustal mokry a nehreje.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod ret255 » pát pro 8, 2017 1:12

Neviem, mne sa pws nezdá až taký teplý, ja mám konkrétne pws pro axis, naposledy som ju ani tak neprepotil bola suchá, len pri dotyku z vnútra tam bola vyzrážaná z vnútornej strany trochu vlhkosť, že keď som po nej pršiel z vnútra rukou, tak niečo na pocit oroseného čosi, ale celkovo bola suchá, ešte ju vyskúšam s hrubším merinom, prípadne si na ňu dám zajo ramsau softshelku a uvidím či to niečo spraví, ale popravde v chladnom počasí som pre ňu moc nenašiel využitie, lebo bežkovať nebežkujem a na turistiku pri mínusových teplotách sama o sebe moc nezahreje.

Sa mi vidí, že jej určenie bolo skôr na bežky pri slnečnom počasí a tam to asi niekde končí.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mike » pát pro 8, 2017 1:34

mitau píše:beh: tenke spodni triko a polartec power grid

Nemel by byt Power Grid primo na telo aby spravne fungoval? Nemam a nezkousel jsem ho, ale u Power Dry tomu tak je. BTW, nemas nahodou oboji? Zajimalo by mne porovnani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mitau » pát pro 8, 2017 2:16

Mam oboji, ale jsou to presne ty nejvzdalenejsi mozne extremy. PowerDry mam ty letni tricka od Zaja a PowerGrid mam z neodolatelne akce Salomon S-lab X-alp hoodie (neber to se 70% slevou), coz je vlastne mikina.
Zajo - sam ho taky mas. Za me takove prumerne letni triko, mozna jsem mel kvuli tobe moc velke ocekavani. Na vedro a nebo jako spodni vrstva mi vic vyhovuje Sensor Coolmax Air (tenoucke, skoro sitovane triko, ktere clovek fakt neciti, ale je malem pruhledne)
Salomon - vaha 350g, v podstate regulerni tenci mikina s kapucou (ekvivalent Patagonia R1 apod.). Nejdriv zklamani, ze pocitove nehreje tolik jako PWS se stejnou nebo mensi vahou. Postupne jsem si na tu mikinu zvyknul a ted ji beru skoro vsude (i kdyz ta vaha, ktera je skoro zbytecna, me stve). S kapucou a dlouhym zipem je to strihove jako mikina. Klidne bych to nosil i bez spodniho trika, ale pak obcas malicko profukuje spodem (mozna to ma co delat i s tim, ze jsem hubeny), ale treba jsem v tom bez spodniho trika cely den bezkoval v Jizerkach a bylo to fajn. Kdyz ted bylo kolem nuly, tak jsem zkusil misto Craft Pro Zero + vetrovka prave Sensor Coolmax Air + Salomon a bylo to lepsi.

Obecne jsem gridove konstrukci moc neveril a porad si myslim, ze z hlediska pomeru vaha/vyhrevnost jsou lepsi varianty, ale asi to fakt pomaha s tim, ze ty veci jsou celkem univerzalni, co se tyce teploty. Teplomer moc nesleduju, tak konkretni data ti moc nemuzu bohuzel dat. Kdybych ted kupoval teple triko, tak bych asi do powergridu klidne sel, ale ja pro takovy kousek vybaveni nemam moc vyuziti (snad krome behu).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mitau » pát pro 8, 2017 2:19

ret255: Ja mam ten PWS hodne na telo. Nevim, jaky strih ma ta Axis. Proto mozna ty rozdilne zkusenosti (a nebo jsem zvykly se oblekat mene, potit mene, a pak mi PWS funguje).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod wawrik » pát pro 8, 2017 10:25

Ja som PWS vyradil už dávno. Potím sa pod ním, pritom nijako obzvlášť nehreje a ľahko prefúkne, takže som v ňom často prechladol. A v noci mi všetko powerstretchové za pár minút zamrzlo, takže som sa o to musel neustále starať - dávať do spacáku, pod bundu...

Tričko som nahradil merinom, rukavice windstopperom. U oboch som si veľmi výrazne polepšil.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod apuka » pát pro 8, 2017 10:32

@ret255: neco pravdy muze byt na tom, co pise mitau (na telo). Ja mam PWS mikinu od Zaja a zatim ji moc v zime ani nenosim, protoze je na mne pri pohybu hodne tepla - a to se nepohybuju nijak rychle, ale kdyz se dostanu na nejakou (dost nizkou) hranici, moje telo zacina protestovat vytvarenim prebytecneho tepla (dusledek zdr. problemu), takze i pri -10 a pomale chuzi mi staci tenci mikina s vetrovkou. Pod -10 si zase vezmu radeji primaloftku a nepotrebuji tolik tepla pod ni.

Ale - je to Polartec, tj. jedno jmeno materialu v tisici modifikacich s naprosto rozlicnymi vlastnostmi ](*,) . Takze srovnavani s jinym vyrobkem neresi nic, klidne mohou fungovat ruzne, i kdyz budou stejne gramaze.

@mike: s Power Dry se to da zopakovat: "je to Polartec, tj. jedno jmeno materialu v tisici modifikacich s naprosto rozlicnymi vlastnostmi ](*,) ". PWD se pouziva na tenka tricka i na docela tluste mikiny, tj. prvni i druhou vrstvu a docela bych cekal, ze to bude fungovat dost odlisne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod ret255 » pát pro 8, 2017 18:45

mitau píše:Ja mam ten PWS hodne na telo. Nevim, jaky strih ma ta Axis. Proto mozna ty rozdilne zkusenosti (a nebo jsem zvykly se oblekat mene, potit mene, a pak mi PWS funguje).
Povedal by som, že aj tá axis je na telo, môžem pod ňu dať tak maximálne hrubšie merino tričko a keď ju zapnem, tak nič neovísa ani nie je volná.

mitau píše:turistika: Craft Pro Zero (dnes Active) + PWS + vetrovka (ale to byva moc teple, takze bud vetrovka dolu a nebo tenci spodni triko)
takže kombinácia tenšie spodné triko +PWS + vetrovka ti funguje? Lebo s vetrovkou PWS ešte nemám odskúšané, ale samo o sebe ako vrchná vrstva je málo vetruodolná, takžes vetrovkou by to mohlo fungovať a vetrovku máš konkrétne akú? inač je to trochu dejavu lebo ja mám rab alpha direct a to je v podstate to čo tu popisujem, takže je možné, že tá axis je nadbytočná...

wawrik píše:Ja som PWS vyradil už dávno. Potím sa pod ním, pritom nijako obzvlášť nehreje a ľahko prefúkne, takže som v ňom často prechladol.

Tiež to tak vidím, moc to nehreje, alebo hreje to tak do normálu a keď sa v tom spotím tak je v tom kosa.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod fps » sob pro 9, 2017 11:17

- on není PWS jako PWS, já používám plno let PWS Tilak Serak a nebo Tilak Tilak Femund od cca 0°C po -25°C, různě kombinuji podle teploty, a nebo podle toho jaké jsou povětrnostní podmínky, první nebo druhá vrstva CoolMax scampolo nebo CoolMax triko krátký rukáv nebo CoolMax triko dlouhý rukáv, druhou nebo třetí vrstvu Tilak Serak nebo Tilak Femund, a na to Gore Tex Active, já jsem zkusil snad všechny kombinace a všeho možného co je na trhu, a mě v zimě na turistiku na těžko nejlépe funguje to co jsem napsal
- a ještě k té větrovce, když moc nemrzne, a moc nefouká, tak to větrovka zvládá, ale jak začne víc mrznout a foukat ledoví vítr, tak větrovka nestíhá, pak to chce třeba Gore Tex Active nebo Polartec NeoShell nebo Gore Windstopper
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mike » sob pro 9, 2017 21:53

mitau píše:Mam oboji, ale jsou to presne ty nejvzdalenejsi mozne extremy. PowerDry mam ty letni tricka od Zaja a PowerGrid mam z neodolatelne akce Salomon S-lab X-alp hoodie

Skoda, tohle asi bude uplne jiny material, bohuzel je to tak, jak pise apuka. Pod jednim nazvem spousta variant :? Myslel jsem neco jako tohle. Mel jsem ho na sobe v obchode, vypadalo zajimave, ale nebyl jsem si jisty, jestli a jak by to fungovalo.

mitau píše:Zajo - sam ho taky mas. Za me takove prumerne letni triko, mozna jsem mel kvuli tobe moc velke ocekavani.

Bohuzel to tak je. Neni spatne, ale neni vylozene skvele. Moje chvala na Power Dry je zalozena na puvodni verzi materialu, ktera ma jiny povrch. Mam z ni dve temer 20 let stara tricka, ktera si uz setrim jen do Alp, protoze nic lepsiho jsem nepotkal. Uz jsou prodrena, na ramenou maji zaplaty, takze vypadaji blbe, ale z hlediska funkce jednicka. Zajo je varianta na tury u nas, horsi, ale porad pouzitelna. Od nich mi vyhovuje vic silnejsi triko s dlouhym. V tom jsem dost chodil ted na podzim, kdyz bylo v noci kosa, tak do 5 stupnu. Triko a vetrovka a bylo to fajn.

Na vylozene vedro mi prijde lepsi tohle, nosil jsem ho letos v lete v podstate denne. Zas jina varianta Power Dry, taky neni dobra, jak ta puvodni, ale v horku to bylo lepsi, nez Zajo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon bře 19, 2018 15:13

víte někdo, jaký je rozdíl mezi klasickým powerstretchem a jeho verzí "pro"? Narazil jsem na to, že warpeace uvádí u svého PWS přídomek pro. Znamená to vyšší gramáž nebo nějako zvýšenou odolnost?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mitau » pon bře 19, 2018 16:11

Pro verze by mela byt odolnejsi (mozna vic nylonu ve slozeni, ale to si nepamatuju). Na druhou stranu pri tom, jak se pod jednim nazvem muze schovavat vic druhu latek (nejen gramazi, ale i povrchovou upravou a vlastnostmi), tak je mozne, ze nejaky PWS bude odolnejsi nez nejaky PWS pro.

Nekdy se o tom psalo tady na OF (myslim, ze bez praktickych zkusenosti) a nebo pouzij google *
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » pon bře 19, 2018 16:40

Warmpeace beru jako takoveho solidnejsiho vyrobce.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod apuka » stř bře 21, 2018 21:45

Co napsal mitau, vubec nezavisi na solidnosti vyrobce obleceni. Polartec fakt vyrabi pod stejnym oznacenim desitky, kdyz zapocitam ruzne gramaze, mozna i stovku ruznych provedeni stejne oznaceneho materialu.

PWA Pro by se fakt melo lisit zesilenou odolnosti vnejsi upravy materialu oproti "obycejnemu" PWS.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mitau » stř bře 21, 2018 22:47

Tak on ten solidni vyrobce znamena, ze se zamysli nad spravnou z tech desitek variant a nevezme nejlacinejsi verzi, kterou tak bude moct oznacit jako PWS. Od Warmpeacu mam Zoom z klasickeho PWS a az na drobne zmolkovani na loktech porad dobre funguje, takze do neceho z PWS pro od Warmpeacu bych byt tebou klidne sel.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Rainier Wolfcastle » čtv bře 22, 2018 8:42

U Warmpeace se mi libi, ze delaji i olivovou barvu.
Nemate tedy nekdo osobni zkusenost s mikinou Trevor?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: úte úno 22, 2011 19:35

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod apuka » čtv bře 22, 2018 10:29

@mitau: Myslim, ze to vubec nesouvisi z cenou, ta moc rozdilna nebude. Spise to muze byt, ze nekdo nakoupi podle specifikaci PTC a napr. zrovna ta varka/model se uplne nepovedl (napr. casem vice zmolkovati). PTC to casem zjisti, upravi vyrobu a dale nabizi stejnou variantu pod stejnym nazvem za stejnou cenu, ale je to mirne jineho. No a vzhledem k pozadavku PTC na minimalni mnozstvi odebiraneho materialu aby se vubec s firmou bavili, tak Warmpeace (stejne jako jini mensi vyrobci) musel nakoupit zasoby na mnoho let dopredu - toto je jeden z duvodu, proc mnoho mensich vyrobcu preslo na Pontetorto, nejsou schopni utahnout minimalni objednavky jak penezi tak i upotrebenim. Asi bys taky nenakoupil zasoby materialu na 10 let, kdybys videl, ze je furt neco noveho, lepsiho a trh si zada neustale obmeny.

Bohuzel, toto u PTC plati pro kazdeho vyrobce a fakt najdes pod stejnym oznacenim a stejnou gramazi naprosto odlisne materialy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mitau » čtv bře 22, 2018 10:40

@apuka: Verim tomu co pises. Jen z toho nevyplyva nic o ocekavane kvalite materialu pri nakupu od maleho misto velkeho vyrobce (naopak mozna ten maly bude jeste pecliveji vybirat, kdyz z toho bude muset sit nekolik let). Kazdopadne Warmpeace vyrabel z Polartecu, pak presel asi na rok nebo dva k Thermolitu a asi pred rokem se vratil k Polartecu. Z toho vyplyva, ze jeho soucasna latka bude relativne nova.

Ze ma Polartec hnusnou politiku vuci malym vyrobcum je asi fakt, ktery me jako bezneho spotrebitele moc nezajima (resp. s nim nic neudelam).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod apuka » čtv bře 22, 2018 12:28

Ano, mas plnou pravdu - kvalita by mela byt vzdy "standard Polartec" :twisted: a nikdy nikdo predem nevi (snad az na nekolik exkluzivnich spolupracujicich vyrobcu), jaky je aktualni stav te varky, kterou dostane, i kdyby objednaval trikrat rocne stejny material, nevi co za inovaci PTC vymyslel, samozrejme bez oznameni.
A mas pravdu i v tom, ze Te politika PTC jako zakaznika nejakeho vyrobce obleceni zajimat nemusi.

Ja tady casto poukazuji spise na to, ze je treba davat bacha s hodnocenim materialu pouze podle nazvu, pripadne gramaze. Ze ty ruzne upravy povrchu ale i hustoty tkani mohou udelat dost velky rozdil mezi vyrobkami. Takze kdyz se chci dozvedet, jake jsou vlastnosti napr. mikiny XX z materialu PTC YY, tak se nemam ptat na material YY ale konkretne na tu mikinu. Potom je velka pravdepodobnost, ze muj vyrobek bude mit stejne vlastnosti jako ten, o kterem pote nekdo jiny napise. Kdyz to vyhodnotim podle jine mikin jineho vyrobce ze stejne oznaceneho materialu, mohu pekne naletet. Bohuzel, to na OF videt dost casto.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mike » čtv bře 22, 2018 17:59

@apuka: rekl bych, ze zas trochu prehanis. Minimalne v tom, ze se stejne latky porad meni. Pouzivam PWS rukavice od BD. Prvni jsem kupoval tusim v roce 2007 v USA, zatim posledni vloni u nas a odhaduju, ze jsem jich postupne koupil tak 10 paru. Ruzne roky a v ruznych obchodech. Subjektivne mezi nima nevidim zadny rozdil, latka je porad stejna.

Nezpochybnuju, ze Polartec ma spoustu variant latek se stejnym nazvem, jen od Power Dry jsem videl tolik variant, az to pekne neni. Prijde mi ale, ze kdyz si vyrobce rekne, ze chce tuhle konkretni, tak ji dostane a dostava dal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Předchozí

Zpět na Oblečení

cron