Powerstretch vs ostatní "streče"

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod fps » sob črc 20, 2013 9:12

Trafikant píše:Femund bude od podzimu nově s hrudní kapsičkou navíc a kapsy nebudou mít légy

a bude mít i prodloužené rukávy s otvorem na palec? na For Outdoor ho tam takhle měli, a prý to bude od podzimu?
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Trafikant » sob črc 20, 2013 15:24

Jj, to je ta poslední feature, kterou nový model bude mít.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod koflík » sob črc 20, 2013 16:15

to: Trafikant, Mike
Díky za odpovědi, z popisu na stránkách výrobce jsem získal dojem, že oba materiály jsou při stejné gramáži víceméně zaměnitelné, takže jsem rád za osobní zkušenosti. :smt023
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod fps » ned črc 21, 2013 8:51

koflík píše:Tilak u Seraku uvádí 260g. powerstrečový Femund 300g (koukám, že podle trafikantů 390g

Tilak Serak XXL váží 347g
Tilak Femund XXL váží 423g
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mogen » čtv pro 24, 2015 10:23

Ahoj,
tak mám svůj první přírůstek z Tecnostretche, konkrétně tento DA: http://www.hudy.cz/bundy_panske/direct- ... black.html

Jelikož se jedná o předběžného Ježucha o kterém jsem neměl ani páru, chtěl bych se optat - má někdo s touto mikinou zkušenost? Doteď jsem byl zvyklý vrstvit: termoprádlo + flees alá Lidl + něco nahoru. Nějak bádám, jestli tuhle mikinu používat místo střední vrstvy, nebo jako základ. Vím, že záleží na situaci, takže na nějakou jarní ferrátku zahřeje až až, ale jestli dáme jako modelovou situaci například zimní výšlap? Nepřijde mi, že by to hřálo až tak moc (ačkoli jsem docela zimo-odolný), dá se to tedy použít jako základní vrstva a na to dát například tu zmiňovanou silnou fleesku?

Jasně že až s tím půjdu prvně, tak vyzkouším víc alternativ, jen se ptám na názor moudřejších :)
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod booze » čtv pro 24, 2015 11:09

DA Tonale Se da pouzit jako prvni vrstva, ale nesaje pot. Lip se nosi jako druha vrstva, pod PWS nosim merino.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mawenzi » čtv pro 24, 2015 15:35

taky sem tecnostrech mikinu pouzivala jako druhou vrstvu, k moji spokojenosti, na prvni upresnostnuju merino
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod UNQ » pon pro 28, 2015 11:54

Zdravím, hľadám nejaký rolák, sveter alebo mikinu s P-PWS materiálu a zateplením okolo krku. Malo by to byť čo najteplejšie, na cene nezáleží. Môžte mi dať odkazy?
Zatiaľ som narazil na toto:
http://www.zajo.net/sk/zajo/muzi/mikiny-pulovre
http://eshop.asolo.sk/pulovre/powerstretch-zip-top-1908
UNQ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon srp 31, 2015 17:11

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod axi12 » pon pro 28, 2015 12:44

Tilak Serak (pulover)
Tilak Femund (mikina)

U obou bude zpracování daleko lepší než u Zaja/Asola ;) Zajo i Tilak z vlastní zkušenosti znám a pokud ti nezáleží na ceně, tak běž určo do Tilaku ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod UNQ » pon pro 28, 2015 13:57

A čo vravíš na značku Mammut, je tento rolák ešte lepší?:
http://www.hudysport.sk/bundy_panske/ma ... &fPt=505.9
Naposledy upravil mike dne pon pro 28, 2015 15:35, celkově upraveno 2
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku
UNQ
nováček
nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon srp 31, 2015 17:11

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod axi12 » pon pro 28, 2015 14:03

Nevím, nevravím. Nejlepší syntetická izolační vrstva mi přijde, že je PWS... tohle neznám, je to těžké, nevím. Za sebe bych volil jeden z těch dvou, Serak mám a max spokojenost ;)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod zdenki » pon pro 28, 2015 15:07

UNQ: PWS Mammut Aconcagua
http://www.eshop-outdoor.com/mikiny/mik ... a-pull-men
a nebo s dlouhým zipem
http://www.eshop-outdoor.com/mikiny/mik ... cket-men-4

Mají skvělé to zateplení okolo krku...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod booze » pon pro 28, 2015 18:48

Mrkni na Direct Alpine Tonale a Cima Plus.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mogen » úte pro 29, 2015 15:53

booze píše:Mrkni na Direct Alpine Tonale a Cima Plus.


Ano, Direct alpine Tonale 2.0 mohu vřele doporučit. Teď jsem se vrátil z dvoudenního ,,zimního" výšlapu a nemůžu si na ní stěžovat. Za relativně rozumný peníz, spokojenost.
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod booze » úte pro 29, 2015 17:12

Velikonocni obchuzka? :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mogen » úte pro 29, 2015 18:20

Něco takovýho :D
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod fps » úte pro 29, 2015 19:46

axi12 píše:Tilak Serak (pulover)
Tilak Femund (mikina)

U obou bude zpracování daleko lepší než u Zaja/Asola ;) Zajo i Tilak z vlastní zkušenosti znám a pokud ti nezáleží na ceně, tak běž určo do Tilaku ;)

axi12 píše:Nejlepší syntetická izolační vrstva mi přijde, že je PWS...

+1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod apuka » čtv led 7, 2016 18:52

axi12 píše:Nejlepší syntetická izolační vrstva mi přijde, že je PWS
To bych takto primo netvrdil...
Kdyz vezmu jenom materialy od Polartecu, je neskutecne tezke je posuzovat, protoze:

1) Kazdy ma ponekud jine vlastnosti, tudiz i vhodnost pouziti. Maly, sice blby, ale dobre ilustrujici priklad: Dostal jsem (na fleece) hodne tenkou mamutackou bundu z Polartec ThermalPro. Kdyz jsem si ji oblekl na tricko doma (pri cca 21 st.), bylo mi v tom tak akurat, tepko urcite ne, spise bliz okna uz jsem citil salavy chlad (izoluji dobre, ale skla jsou chladnejsi). Kdyz jsem si ji oblekl na tenkou bavlnenou mikinu a vysel na chvili ven pri cca +8 v bezvetri, tak mi bylo skoro chladno, pri jen trochu rychlejsi chuzi vyslovene nabeh na zimu, "profukovalo". Kdyz jsem si ji oblekl na tenkou (125g/m2) Silkbody triko s dlouhym rukavem na konci roku ve VT pri -10 a bezvetri v lese a na to nezateplenou pertexovou vetrovku, tak mi bylo neskutecne fajn, akurat, bylo jedno jestli slapu poradne mirne do kopecka nebo stojim par minut na miste. Jakmile jsem vsak dal dolu pertexku, mrznul jsem.
V PWS bunde bych se doma potil, venku pri +8 by bylo trochu teplo, slapat pri -10 asi v pohode a nepotreboval bych pertexku. V pripade vetru bych byl taky v pohode bez dalsi vrstvy. Na druhe strane by PWS byla min. dvakrat tak objemna.

2) Materialy s tym samym oznacenim se u Polartecu neskutecne lisi. Doma mame a jsme meli snad 12-14 bund P. Classic/ThermalPro/Windpro/PWS, plus nejake cepice a rukavice, posledni dva roky jsem koukal a zkousel asi dalsi desitku, mozna vice bund od mnoha vyrobcu. Muzu rict, ze na mnoho z tech materialu, i kdyz byly stejne znacene, stejne gramaze by nikdo nerekl, ze je to stejnÿ material. Vyrobce je (vsechny) podle prani odberatele nabizi ruzne cesane, ruzne (huste) tkane i "tkane", s ruznou vnitrni i povrchovou upravou - a to i pri stejne gramazi -, co zpusobuje, ze napr. "stejny" ThermalPro ve stejne gramazi ma u ruznych vyrobcu bund hodne odlisne vlastnosti vlastnosti.

Uz jen z uvedeneho vyplyva, ze fakt nemuzes vybrat jeden material, ktery je v izolaci "nejlepsi". Prave ten mamutacky ThermalPro je ani ne polovicne hruby, mnohem lehci a skladnejsi ale zaroven teplejsi, kdyz je izolovany od i mirneho proudeni vzduchu jako tech nekolik jinych ThermalPro bund, co mame doma (tech je nejvice). Zato ty "nemamutacke" vetsinou by byly vhodnejsi do mirne veterneho pocasi, ktere jim nevadi a maji docela dlouho fungujici DWR upravu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 21, 2016 9:50

tak budu mit pujcenou mikinu od zaja z classic micro, tak su dost zvedava. Co jsem mela PWS od warmpeacu, tak mi to prijemny na telo teda vubec nebylo. Chci zkusit nejakou alternativu k merinu. Technostrech od progressu byl v tomhle ohledu paradni, nosil se dobre, ale stvaly me ty rukavy, ze by mohli byt tak o 3-5cm delsi. tak hledam dal. Doufam,z e classic micro bude na telo prijemnejsi, nez PWS.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Kiszoun » čtv led 21, 2016 10:15

Ale vždyť PWS má zevnitř podobný povrch jak Polartec Micro :(( Teda nevím jak to měla přesně ta tvoje Warmpeacka, ale oni už dlouho PWS nevyrábí, tak třeba se něco změnilo. Konkrétně můj PWS Pro od DA má vnitřní chlup příjemně měkký a i střih dobře příléhavý a neškrtící s plochými švy která necítím ani na holé kůži a když ho dám na celé holé tělo, tak jdou švy cítit v oblasti slabin, ale takto ho nosím opravdu minimálně (prakticky vůbec).
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod grco » čtv led 21, 2016 10:16

@Mawenzi: Preco alternativu k merinu? Skus nieco od Under Armour, mne osobne ten ich matros pride dobry (na umelinu :) ).
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod booze » čtv led 21, 2016 11:39

WP sil z Thermocoolu a pocitove je horsi nez PWS (polartec power stretch). [-X
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 21, 2016 11:41

grco chci to vyzkouset - hlavne kvuli tomu domnelymu lepsimu odvodu vlhkosti (treba v zime pod baglem asi muze byt lepsi, ze sou driv suchy). (a taky proto, ze mam nejakou uchylku vsechno otestovat na vlastni kuzi:D

na ten under armour kouknu. Obecne me umelina moc nevyhovuje, takze su rada za moznost vyzkouseni nezavazne

booze WP mandy to byla.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod booze » čtv led 21, 2016 12:10

:shock: tak to jsem opravdu prehledl. Ze ktereho roku je?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 21, 2016 12:41

to netusim, ja ji koupila asi za 650 v ty vyprodeji asi loni nebo predloni (s novym webem ji podrazili) a teda stvalo me neskutecne, ze byla celkem kratka, coz vzhledem k tomu matrosu bylo jen polinko do ohne. uz vesele slouzi jinde:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod apuka » čtv led 21, 2016 13:31

Mawenzi píše:tak budu mit pujcenou mikinu od zaja z classic micro, tak su dost zvedava. Co jsem mela PWS od warmpeacu, tak mi to prijemny na telo teda vubec nebylo... Doufam,z e classic micro bude na telo prijemnejsi, nez PWS.
Viz muj prispevek nad Tvym. U Polartecu muze byt fakt rozdil ve "stejnem" matrosu na bundach od ruznych vyrobcu.
Konkretne PWS: Mame doma dve cepice (Zajo+Pingu), jedny rukavice (OutdoorDesign) a jednu bundu (Zajo) - pravda, ruzne gramaze, ale vnirni strana na tele je podobna, ale jsou tam docela citelne rozdily. U Zaja jsem mel v rukou spodky z PWS (nebo PWS Pro?) a bylo to trochu jine zevnitr i zvenku. Mamutacka PWS bunda byla pocitove dost jina nez mam tu Zajo. Ale dalo se to (alespon pri zkouseni).
Obecne z Polartecu je asi nejprijemnejsi a vlhkost nejvice odvadejici material PowerDry, ale co jsem ja zkousel, tak vsechny bundy ze vsech Polartecovych materialu byly na pokozku prijemnejsi nez Pontetorto materialy (TechnoPile, MicroPile, Technostretch). Nezkousel jsem jeste Classic Micro, jen jsem mel par mikin v rukach. Ale toto je hrozne individualni zalezitost. Co je prijemne pro mne, muze byt pro Tebe hrozne a naopak.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 21, 2016 13:58

apuka jj, to sem cetla. Samozrejme si to uvedomuju, ale ja obecne nemam rada vetsinu tech umelych matrosu ale sou semtam vyjimky (jako treba technostrech mi prisel mnohem lepsi nez pws od WP). Chci to proste ozkouset. U merina sem nesehnala nic celorozepinaciho (v te gramazi cca +/- 200-250 za nejakou fajn cenu) a obcas by se mi takova celorozepinaci mikina hodila (tam, kde ji chci mit jako vrchni vrstvu). Obecne treba flisovy mikiny mi vadi. Mam od zaja mikinu kombinaci PWS + zajotherm celorozepinaci a ta je treba pocitove supr, ale zas je moc tepla nekdy.

Takze to chci vyzkouset a pripadne zakotvit u celorozepinaciho merina, no :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod apuka » čtv led 21, 2016 14:21

Vidis, v Alpsportu v OV meli na Vanoce (resp. i dlouho predtim, potom jsem to uz nekoukal) v ramci vyprodeje veci od Milletu damskou celorozepinaci merino mikinu s gramazi, myslim 280g - byla pekne hruba, spise uz tenci svetrik - za nejakych 2300+, slevnene asi o 50%. Vypadal fajn, tak akurat pro Tebe :wink: (ikdyz jsem Te v zivote nevidel, ale na popichnuti skvele :-))
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Mawenzi » čtv led 21, 2016 14:33

:D njn, tak to nekdy je, no
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9382
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod grco » čtv led 21, 2016 14:57

Mám 320g merino rozepinaci, ale nosím to len do mesta
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení