Powerstretch vs ostatní "streče"

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod hornik » úte led 11, 2011 18:08

Powerstretch, Microstrech, Technostretch, Multistretch, MOIRAstrech.

Je mezi těmito materiály nějaký podstatný rozdíl? Případájí mi všechny stejné, ale Powerstretch je oproti ostatním výrazně dražší, má to opodstatnění, nebo se platí jen za značku?
hornik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 29, 2010 21:19

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod amigo » úte led 11, 2011 18:16

zkusil jsi na OF hledat?

suchmaschine hier
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod hornik » úte led 11, 2011 18:47

amigo píše:zkusil jsi na OF hledat?

suchmaschine hier


To víš, že zkusil. Nepomohlo to a proto jsme založil tohle vlákno.
hornik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 29, 2010 21:19

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod amigo » úte led 11, 2011 19:05

jo ták, v tom případě ti imho není ani rady ani pomoci.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod hornik » úte led 11, 2011 19:46

Proč ten pesimismus? To že ty neznáš odpověď neznamená, že jí nezná nikdo. Třeba se tu najde někdo ochotný podělit se o své zkušenosti a odpoví mi. Od toho přece diskusní fóra jsou ne.
hornik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 29, 2010 21:19

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod vonkreuz » úte led 11, 2011 19:55

HUMI píše:Microstretch:
Lehký elastický fleecový materiál.
Tenký fleecový materiál, který se vyznačuje vysokou absorpcí tělesných výparů, které rychle transportuje do dalších vrstev.
Samotný materiál rychle schne, čímž napomáhá udržet tělo v suchu. Úplet je navíc velice příjemný pro nošení.

HUMI píše:Polartec® Power Stretch®
Velmi lehký a hřejivý materiál pružný ve všech směrech.

Stavba pleteniny se skládá ze dvou vrstev – vnější tvořené pevným nylonem odolné větru a oděru a vnitřní velurové vrstvy poskytující vysoký tepelný komfort a příjemný pocit na těle. Obě vrstvy dokonale odvádí pot a tělesné výpary. Polartec Power Stretch je snadný na údržbu a rychle schne.

Je to ideální materiál pro všechny sportovní aktivity - od běhání až po horolezectví, všude tam, kde je nutná odolnost proti oděru, maximální rozsah volného pohybu a čisté tvary. Látka je adaptabilní na měnící se počasí. Polartec Power Stretch je vynikajícím materiálem pro základní (spodní) ošacení, může se však nosit i přes lehčí funkční prádlo či jako lehké vnější oblečení.

Technické přednosti tkaniny Power Stretch:

* přilnavá k tělu bez jakéhokoliv omezení pohybu,
* bikomponentní stavba tkaniny udrží vaši kůži suchou i když se potíte,
* velmi prodyšná, konfortní při všech aktivitách, neomezuje vypařování páry,
* poskytuje teplo bez toho, aniž by překážela při pohybu svojí hmotností a krčila se jako tradiční materiály,
* větruvzdorná, odolává mrazivému větru,
* oděruvzdorná,
* lze ji prát v pračce.


HUDY píše:Technostretch
Další z vrstvených materiálů od výrobce Pontetorto. Kombinace svrchního odolného nylonu a vnitřního polyesterového materiálu (fleece), který zaručuje dostatečnou tepelnou izolaci i rychlé odvádění vlhkosti a vysychání (Wicking finish®). Materiál je kombinovaný s Lycrou®, která umožňuje vynikající pružnost materiálu i jeho dobrou přilnavost k tělu. Materiál je vhodný jako základní a střední vrstva oblečení. Je předurčen pro náročné sportovní aktivity!

Osobně mám zkušenost s Polarstretch a Technostretch. Polar je silnější a lépe izoluje ("hřeje") a je více větru "odolný". Oba vcelku dobře odvádí pot.
Techno bych bral pro více náročné aktivity, kdy se víc potíš. Polartec Stretch používám většinou jen po rovince nebo sestupu.
Za Polar se platí více, protože je silnější, "dvou vrstvý".
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod vonkreuz » úte led 11, 2011 19:57

Moderátorská vsuvka - navrhuji sloučit s vláknem Polartec 200 nebo PowerStretch? a název vlákna vhodně upravit.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod amigo » úte led 11, 2011 20:01

pesimismus pač...

ok, tedy vyhledávač, který jsi použil a polartec vs powerstretch, pak třeba polartec vs tecnopile atd.
Uživatelský avatar
amigo
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 5050
Registrován: stř zář 17, 2008 9:24
Bydliště: Vysočina

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod zdenki » úte led 11, 2011 20:40

Powerstretch, Tecnostretch, Multistretch - od každého mám nějaký kousek oblečení. Jak píše vk - PWS je jasně nejteplejší,má větší gramáž. Další dva dobré na větší pocení, do menšího chladu. Ve srovnání s PWS jsou zase víc elastické.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mike » úte led 11, 2011 20:48

vonkreuz píše:Za Polar se platí více, protože je silnější, "dvou vrstvý".

No prave. Ty dve vrstvy jsou zasadni pro funkci, podobne jak u PowerDry dva povrchy.

Jinak PWS ma ruzne gramaze, ktere se lisi dokonce i slozenim.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod zdenki » úte led 11, 2011 21:27

Jo, mám PWS triko Tilak, kalhoty Warmpeace, kukla Arcteryx a každý kus má jiné složení.
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod HUMI Outdoor » čtv led 13, 2011 11:57

Pro srovnání materiálů Powerstretch a Microstretch, ze kterých vyrábíme, bych uvedl, že Microstretch je tenčí (cca 2/3 gramáž oproti Powerstretchi). Je tedy vhodnější pro teplejší období nebo pro ty, kteří nejsou tak zimomřiví. Na omak mi přijde Powerstretch trochu příjemnější (ale to je osobní názor).
Uživatelský avatar
HUMI Outdoor
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: čtv lis 4, 2010 12:38

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Yopo » čtv led 13, 2011 21:21

Ja som zatiaľ prišiel do kontaktu iba s prvými troma materiálmi (Powerstretch, Microstretch (Classic Micro od Polartecu), Tecnotretch) a môžem povedať, že medzi nimi nie je nejaký zásadný rozdiel. Všetky tri materiály sú vyrobené z polyestru, pričom Powerstretch a Tecnostretch obsahuje elastan (PUR kopolymér), čo je veľmi pružné vlákno.

Poznámka: V Amerike poznajú elastan pod názvom Spandex a v Európe sa uvádza iba ako elestan. V reklamných materiáloch sa však môžu uvádzať aj obchodné názvy – Lycra, Creora, Roica, Dorlastan, Linel ap.

Powerstretch a Tecnostretch sú teda dosť elastické materiály s obsahom elastanu. Obvyklé materiálové zloženie je 88 % polyester, 12 % elastan, ale nie je to norma. Výrobcovia vyrábajú tieto materiáli aj v inom percentuálnom zložení napr. 91 % polyester, 9 % elastan.

Všetky tri materiály sa taktiež vyrábajú v rôznej gramáži. V práci máme tieto vzorky: Powerstretch (231g/m^2), Microstretch (159 i 190 g/m^2), Tecnostretch (206 g/m^2). Vyššia gramáž, ale neznamená, že materiál musí byť hrubší. Hrúbka materiálu závisí aj od štruktúry materiálu, a preto je napríklad Microstretch (159 i 190 g/m^2) hrubší ako Powerstretch (231g/m^2).

Powerstretch i Tecnostretch sú na lícnej strane hladké, preto je viditeľná väzba (očká) pleteniny. Rubnú stranu tvorí hustý vlasový povrch (flís).

Microstretch (Classic Micro od Polartecu) je obvykle menej pružný (100% polyeste) - neobsahuje elastan. Elasticita je zabezpečená iba väzbou materiálu (spôsob pletenia). Tento materiál má na lícnej i rubnej strane vlasový povrch a preto je štruktúra materiálu horšie rozpoznateľná. Elasticita je výrazná iba v jednom smere.

Ja mám napríklad už niekoľko rokov rolák z Powerstretchu a najnovšie som vyfasoval na testovanie i rolák podľa vlastného návrhu z Tecnostretchu a môžem povedať, že funkčnosť oboch materiálov je rovnaká. Powerstrech je síce trochu hrubší a teplejší, ale pot odvádza rovnako dobre ako môj tenší Tecnostretch. Negatívnou vlastnosťou oboch materiálov (oba majú antipilling) je žmolkovanie. Tento jav však predstavuje iba estetický nedostatok, pretože to nemá vplyv na funkčnosť výrobku. Žmolkovanie sa prejavuje iba na miestach, kde dochádza k mechanickému namáhaniu materiálu (napr. trenie zipsu od protisnehového pasu v bunde, ktorý pritláča k materiálu batoh alebo trenie materiálu na pleciach a chrbte pod batohom).

Vo všeobecnosti sa dá povedať, že materiály od Polartecu i Pontetorta patria medzi špičku na trhu a svojimi vlastnosťami sú si rovné. Ak si vyberieš jedno alebo druhé, určite nespravíš chybu.

Ešte by som chcel dodať, že výrobky z týchto strečových materiálov sa zle obliekajú na prvú vrstvu, pretože rubná strana má vlasový povrch (flís) a ten sa „lepí“ na prvú vrstvu oblečenia. Preto je lepšie brať odevy z týchto materiálov priamo na telo.

Na záver prikladám zopár fotografií.

Obrázek . Obrázek . Obrázek . Obrázek . Obrázek
1) tecnostretch 2) microstretch 3) powerstretch 4) powerstretch (lícna i rubná strana) 5) powerstretch (profil -2 materiály - červený a čierny)

Obrázek . Obrázek . Obrázek . Obrázek . Obrázek
1) powerstretch 2) microstretch 3) microstretch 4) microstretch (lícna strana) 5) microstretch (profil)

Obrázek . Obrázek
1) tecnostretch (profil -2 materiály - modrý a čierny) 2) žmolkovanie materiálu
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 13, 2011 21:25

:prayer:
Tomu říkám výklad.
Děkujeme. =D> =D>
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mike » čtv led 13, 2011 21:30

@Yopo: =D>

Kde pracujes, ze mas k dispozici tyhle vzorky? Nemas nahodou i Polartec Power Dry? A jestli jo, nemohl bys napsat neco podobneho? Docela by mne zajimaly dostupne gramaze.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod vonkreuz » čtv led 13, 2011 21:34

Cosi sa mi mari o Liberecke textilce, kde Yopo studoval a pak neco k vychode Slovenska, ale jisty si nejsem.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Yopo » čtv led 13, 2011 21:45

mike píše:@Yopo: =D>

Kde pracujes, ze mas k dispozici tyhle vzorky? Nemas nahodou i Polartec Power Dry? A jestli jo, nemohl bys napsat neco podobneho? Docela by mne zajimaly dostupne gramaze.


Pracujem pre jedná menšiu slovenskú firmu ako návrhár a konštruktér. K dispozícii mám kopu vzoriek, ale z materiálov od Polartecu nešijeme. Zameriavame sa na Pontetorto a iné európske a ázijske značky materiálov.

Myslím, že Power Dry máme tiež, ale to by som sa musel zajtra pozrieť v práci.
Ak chceš vedieť dostupné gramáže, tak to musíš napísať výrobcovi. Ten vyrába obvykle 2-3 gramáže z materiálu, ale na zákazku ti vyrobí čo chceš.

Pre nás napríklad vyrobilo Pontetorto na zákazku materiál technowool s membrana nowind pro + flís z rubnej strany.

Keď ťa zaujímajú materiály od Polartecu, tak si preštuduj ich stránku alebo zájdi do Mníchova na ISPO (7-9.2.2011) tam budú vystavovať.
Naposledy upravil Yopo dne pát led 14, 2011 7:19, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mike » čtv led 13, 2011 22:04

Vidis, napsat bych jim mohl. Zajima mne konkretne tenhle. Jde mi o to, ze z nej pres 10 let stara tricka a od te doby jsem nepotkal nic, co by se jim funkci vzdalene blizilo. Jde prave o gramaz, novejsi maji vetsi a je v nich uz moc teplo. Ty moje tusim 104 g/m^2 a jsou v pohode i v lete. Akorat ze nevydrzi vecne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod hornik » čtv led 13, 2011 23:21

Ouu moc díky za odpovědi a především Yopovi za jeho referát :)

Hodlám si teď nějakou střečovou mikču pořídit a nechtěl jsem šlápnou vedle, přecijenom ceny rozhodně nejsou nízké. Chci zvíšit svůj tepelný komfort a vymyslel jsem, že bych nahradil moje stávájící triko Senzor Thermo EVO za kombinaci Sensor Coolmax trička a nějaké takovéto mikči např: http://www.ultrasport.cz/p/sensor-multistretch-new-panska-mikina-stojak-cerna-503. Tak snad splní mé očekávání.

Mimochodem preferujete u techto mikin zip jen u krku nebo celorozepínací?
hornik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: stř zář 29, 2010 21:19

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod terkad » pát led 14, 2011 0:13

Asi záleží, co ti vyhovuje. Mám jak mikiny tohodle typu v celorozepínací variantě i s krátkým zipem a každé má svá pozitiva. U vyšších gramáží (mám jednu pws mikinu, co jde přes 300 a část roku supluje normální SS bundu) mi přijde praktičtější dlouhý zip, u tenkých dle mě stačí jen u krku.
Uživatelský avatar
terkad
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 4441
Registrován: pát led 18, 2008 19:27
Bydliště: Jankovice (Uherské Hradiště)

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Yopo » pát led 14, 2011 7:44

Teraz som si všimol, že vo svojom článku vyššie som pod pojmom Microstretch popisoval Classic Micro od Polartecu, čo je v podstate obyčajný flís porovnateľný s Technopile Micro od Pontetorta. Ten Microstretch, čo má HUMI Outdoor je zrejme niečo iné lebo Polartec nemá textíliu pod názvom Microstretch.

Mike:
Pozrel som sa na ten Power Dry a naše vzorky majú gramáž 125 a 165 g/m^2. Vzorky sú z roku 2009 a je dosť možné, že výrobky iných firiem z tohto materiálu budú mať trochu inú gramáž. Včera som ti doporučil priamo výrobcu textílie, ale teraz ma napadlo, že je to vlastne otázka na výrobcov odevov z tohto materiálu. Každá firma môže mať inú gramáž kvôli výrobe materiálu na zákazku, prípadne materiál vyrobený pred rokom môže mať trochu iné parametre ako najnovší materiál.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mike » pát led 14, 2011 19:03

Diky. Az bude cas, zkusim se poptat. Se zmenami mas pravdu, ten muj stary material vypada trochu jinak, nez dnesni. Si uz roky nadavam, ze jsem toho tenkrat nekoupil vic. Jinak 125 g/m^2 je moc, mam takove triko a v lete se neda.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod zbuddy » sob led 15, 2011 15:40

Našel jsem i výrobec z Polartec Powerstretch 280 g/m2
"Protože mi za hodinu jede co?" "Protože Ti za hodinu jede vlak, vole" :D
Uživatelský avatar
zbuddy
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 12351
Registrován: pát úno 16, 2007 9:59
Bydliště: Kladno, rodiště Orłowa, Kolbenka v Práglu

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod puschpull » čtv led 27, 2011 7:36

Mám mikinu a 3/4 kalhoty Tilak Serak.
Mikinu využívám v mrazivém počasí nejčastěji. Šlapu po okolních kopcích každý víkend. Mám odzkoušené, že i do -10 až -15 (pokud není extra velký vítr) je kombinace s Moirou (mono a na ní imarion) pak Powerstretch (Serak) a jako vrchní mám Tilak Latok.
Zima mi není. Celý systém krásně "dýchá" a ani po odpočinku na kopci po zapocení nemám pocit nějakého nepříjemného mokra od potu.
Ze stejného materiálu mám i čepici, skvělé, nosím ji skoro celou zimu ...
:)
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon pro 19, 2005 9:41
Bydliště: Most

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod koflík » pát črc 19, 2013 7:57

Uměl byste někdo porovnat (nejlépe z vlastní zkušenosti) polartec power dry a power stretch? U power dry myslím vyšší gramáž (např. Zajo Norman, Rab baseline) nikoliv tričko.
Zajímá mě zejm.:
Odvádí power dry rychleji pot?
Jsou tepelně izolační vlastnosti srovnatelné?
Je power dry použitelnější v širším rozpětí teplot?
Má ve vzájemném srovnání power stretch nějaké výhody? (Odolnost?)
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod karitapepe » pát črc 19, 2013 8:58

koflík píše:Má ve vzájemném srovnání power stretch nějaké výhody? (Odolnost?)


bude více strečovější a v zimě teplejší. Osobně mám mikinu z pol.pow.str. a trička z pol.pow. dry a jsem nad míru spokojen :D
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Trafikant » pát črc 19, 2013 13:43

Power Dry použitý právě třebasu u toho Zajo Norman vs. PWS třeba u Tilak Serak se liší samozřejmě celkem dost.

PWS vydrží i nějaký ten vítr, je silnější, více izoluje, i nějaká ta voda mu příliš nevadí, dá se v klidu nosit jako svrchní vrstva, naopak přímo na tělo jsem zatím nosil jen spodky Serak (plus rukavice že). Hlavně na zimu a do vyšších hor ideální, někteří výrobci (Montane, Berghaus či Marmot) jej používají v kombinaci se syntetickou izolací (Polartec Alpha, Primaloft) v bundách, kdy na ruce a další místa použijí právě PWS (nebo něco podobného).

Power Dry a Power Dry HE je v zásadě použitelný přímo na tělo, má výrazně nižší gramáž, profoukne, je to zkrátka takové silnější tričko či rolák. Testoval jsem z něj vyrobenou mikini Berghaus Smoulder II Hoody a jako super, hlavně ta kuklokapuce (což byla vlastnost bundy, nikoliv materiálu), ale osobně mi více sedí PWS.
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod koflík » pát črc 19, 2013 15:24

má výrazně nižší gramáž

Mě právě překvapilo, že podle stránek výrobce je Norman těžší (420g) než střihově podobný Alpine Pull z powerstretche (380g). Tilak u Seraku uvádí 260g. :shock:
Zmíněný Berghaus Smoulder II Hoody má mít 347g, powerstrečový Femund 300g (koukám, že podle trafikantů 390g :wink: ...aha, tak už je mi jasné, jak je to s tím 260 gramovým Serakem :mrgreen: ) ale zase Femund má dvě vnější kapsy. Takže se mi gramáž zdá srovnatelná.
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod Trafikant » pát črc 19, 2013 17:07

Jo a hlavně důležitá věc - Power Dryje výrazně méně strečový.

Ad váhy - Jo Tilak radši převažujeme, někdy to překvapí mile (Storm v Lku - 420 gramů) a někdy méně, ale tak u toho PWSka se nedá čekat zase UL váha.

Femund bude od podzimu nově s hrudní kapsičkou navíc a kapsy nebudou mít légy, v katalogu je u nového modelu 360 gramů.

Jo a Smoulder II Hoody má 380 gramů! To jsem převažoval osobně =).
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

Re: Powerstretch vs ostatní "streče"

Příspěvekod mike » pát črc 19, 2013 19:25

koflík píše:Uměl byste někdo porovnat (nejlépe z vlastní zkušenosti) polartec power dry a power stretch?

Jsou to dva uplne jine materialy, ktere maji jine urceni. Spis se doplnujou, nez nahrazujou. Z vetsi casti to uz popsal Jarilo.

Power Dry je prvni vrstva primo na telo. Skvele odvadi pot a vyrovnava teplotu, v tomhle se mu asi nic nevyrovna. Nizsi gramaze se hodi na leto, vyssi na zimu. Osobne v tom chodim cely rok, v zime silnejsi triko s dlouhym rukavam rukavem, na to primaloftka a vetsinu zimy to uplne staci.

Power Stretch je silnejsi a teplejsi a lepsi spis jako stredni nebo svrchni vrstva. Idealni na rukavice, ponozky do spacaku, i kukla je fajn. V mikine bych se asi uvaril, ale kdyz nekdo nema zateplenou bundu, tak to muze byt pouzitelne. Teplotu vyrovnava hur, nez Power Dry (coz neznamena, ze uplne spatne). Hreje i hodne mokry, coz uz Power Dry ne, ale ten zas rychleji uschne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Další

Zpět na Oblečení