tenke a lehke gtx rukavice

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » pon kvě 3, 2021 8:51

Infinium je windstopper, čili proti dešti naprd.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » pon kvě 3, 2021 13:37

Tak sem už nic dalšího nevykoumal / nevygůglil, takže sem objednal (max bude cimrmanovo průkopnictví slepých uliček za 850, no) na zkoušky ty DexShelly (membrána Porelle). Až/jestli si zpomenu sem dám nějaký fíld-report.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod Kjuba » pon kvě 3, 2021 14:21

No jo, máš recht. Já myslel, že Infinium je normální membrána. Tak to pak jo.

Prosím, pokud Ti dojdou ty DexShelly. Vyzkoušej a písni, jaké jsou. Řeším teď něco podobného, tak bych si je taky kdyžtak pořídil.

Díky
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod apuka » pon kvě 3, 2021 14:53

pavproch píše:Infinium je windstopper, čili proti dešti naprd.
Ehm, zkousel jsi nekdy neco z Infinium (nebo klidne i puvodniho Wondstopperu) v desti, nejlepe specialne na rukou?

Infinium JE normalni GTX membrana, prakticky stejna, jen trochu tenci nez u jinych, napr. Pro, Active, ... Rozdilem je to, ze neobsahuje podpurni PU membranu nebo dalsi vrstvu GTX kvuli ochrane pred uspinenim. A ze se u nej nepouziva podlepeni svu. (Coz uz zase nejak zmenili, kdyz zavedli Infinium, tak meli Inf., kde Gore dokonce psalo, ze je waterproof jen ma mensi vodni sloupec (15000???) a mohly se u nej pouzivat i podlepene svy. Druha verze byla Infinium Windstopper, ktery byl cca to same, jen se u nej nepouzivalo podlepovani a nepovazovalo se proto za nepromokave. ](*,))

A jeste Ti prozradim i to, ze napr. bundy z Windstopperu odolavaly desti dobre, kym neprisel dlouhy a silny - bo membrana plne odolava, jen pres ty svy se voda nakonec trochu dostane dovnitr. Mam od Arcteryxu takovou bundu (prave dalsi verzi delali uz z Infinium a tam i psali, ze je vodeodolna - ne DWR -, bo podlepili svy), nosim ji do prace a par poradnych slejvaku jsem v nich uz zazil. Mokry jsem pod ni nikdy nebyl - ale ty slejvaky byly vzdy max. 10-15 min, potom jsem se uz dostal nekam pod strechu. Takze muj osobni nazor je, ze na rukavice je to naprosto dostacujici, pokud nemas v umyslu v nich rukama chytat lososa nebo pstruha nebo raky v horske bystrine.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » pon kvě 3, 2021 17:42

Mám infinium rukavice = zkoušel (přímo v dešti) a je to naprd = pustily vodu dovnitř prakticky hned. Nehledě nato, že je to na ruce pocitově jak prezervativ ("gumový feeling" zevnitř.)

EDIT: Kuju za připomenutí - musím na ně dát ingzeráth.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 6, 2021 10:09

Tak ty dexšely mám f prackách - sou krapet tlustší, než sem si mysel, aspoň v nich v dešti nebude zimečka na prstíky.

Až bude vycházka ve scanci, dám sem fíld report.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod Kjuba » čtv kvě 6, 2021 15:25

To budeš hodný, díky. Já si na to počkám a pokud to bude OK, tak si je taky vezmu. Dají se s tim ovládat mobily a tablety?
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 6, 2021 16:23

Nevím a nemám jak vyzkoušet - všechna elektronika co mám, je NEdotyková. Zaplaťpanbu. :supz:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2021 16:31

Chudak Kjuba si zas neuvedomil, koho se pta :D

@pp: deti jsou po tobe nebo nejaky normalni mobil pripadne tablet maji? Jestli jo, tak jim ty rykavice na chvili pujc, at to vyzkousi. A ne, sam to nedelej, kdyz to ovladat neumis a netusis, jak se to ma chovat :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » čtv kvě 6, 2021 16:39

To víš že jo, ešče mě potom nařknou že jim "moje" rukavice zničila "jejich" mobil/displej na i-jappku. Toto rači ani zkúšať nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod mike » čtv kvě 6, 2021 17:08

Takze nejsou, to je dobre :twisted: Neprecenuj sve rukavice, tohle nemaji jak udelat.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod Kjuba » čtv kvě 6, 2021 22:00

mike píše:Chudak Kjuba si zas neuvedomil, koho se pta :D


Tohle zvládne. Já mu věřím... :-)

@pp: A když Tě hezky poprosím a smutně se zadívám do displeje, tak by jsi prosím ty rukavice juniorovi/juniorce půjčil, aby to vyzkoušel/a s normálním mobilem nebo tabletem? Nikde jsem "dotykovost" nenašel, protože jsem to nehledal a jsem líný.....

Díky, máš moji plnou důvěru.... :-)
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » pát kvě 7, 2021 17:47

No dobře, no... po příchodu zpráce sem teda požádat 3/4, aby v těch dexšelových rukavicích pošudlala svůj i-phone (myslím, že 7.gen, nevím, asi 2 nebo 3 roky starý model) a... nepodařilo se jí ani správně zadat PIN na odblokování klávesnicem natož třeba naspat SMS. Až přijde juniorka, požádám ji o totéž, ale asi už vím jak to dopadne.

God bless tlačítkový NEdotykový tydlifon (i dyž šudlat dexšelem ta mikrotlačítka na mojí N8110-ed.2018 taky moc - vůbec - nejde).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » pát kvě 7, 2021 18:06

Tak tou pogumovanou špičkou prstu to juniorce - blbě! - ale šlo. i-Phone o jednu gen novější než má drahá.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod Kjuba » pát kvě 7, 2021 20:57

OK, takže dotyk nefunguje, díky. A už jsi je vyzkoušel v lavóru nebo v chcanci polemlesemkoukou? Promoknou nebo drží....

Díky díky
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » sob kvě 8, 2021 11:25

Fčíl je bajková sezona, až když bude nebajkovatelno (scavo), tak vyjdu na vycházku a vyzkušam.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod Kjuba » sob kvě 8, 2021 16:12

Jasně, děkuju
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » sob kvě 8, 2021 16:49

Jo, neska odpoledne sem si ty dexshelly ještě prohlížel a ohmatával, je na nich nášivka "seamless waterproof", pocitově sou asi nejblíž tenkému neoprenu s flísem zvenku i zevnitř (není to ale nepříjemně "gumové" na ruce/pokožce) a asi proto NEjsou ani moc tenké, ani moc lehké (ref název tohodle vlkna) - jen tak cvičně sem jednu hodil na váhu = 84 grms.

Sem opravdu zvjedaff na svoje pocity a zážitky při první (studenější) vycházce v dešti (až bude - dyž je těplo a ščije, chodím bez rukavic, to je mi jedno, že mám mokré ruce).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » ned kvě 16, 2021 11:54

Takže byla první - skoro tříhodinová - vycházka v gorateksu na těle a dexshellu na rukách - fíld report:

Membrána ftom funguje (zřejmě) dobře ve smyslu, že dovnitř nic nepustí (měl sem suché dlaně, první ca půlhodinu).

Membrána ftom funguje úplně naprd jako mebrána - vůbec to nevětrá, po první půlhodině (v dešti = mokro zvenku) ingtenzivně proti kopci sem se zapotil a bylo mokro i zevnitř rukavic (zatímco Active na těle to udýchával, že sem měl třiko a slipy pod membránou jen lehce zavlhlé).

Venku bylo +12 stupňů, dokad sem měl ruce suché, tak i pěkně (až moc na +12) hřály, na konci vycházky ale zpocené=mokré ruce + 25minut sestup dole kopcom = byla mi zima na ruce. Stařecká teplotní demence. :twisted:

Na manipulaci (např. se zipsem na kalhotách, dyž sem šel scát) jsou ok, citlivost docala dobrá.

Celkově je ale nehodnotím úplně špatně, myslím, že (dyž odmyslím zpocené dlaně) účel (= není mokro na ruce od deště) jakžtakž splňují.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » ned kvě 16, 2021 12:28

Jo, ešče dodatek: po použití dělám ještě jeden pokus s dexshellem: nechávám je volně přehozené na sušáku (bez výhřevu) s ostatníma hadrama uschnout, sem zvjdeaff, za jak dlouho (a esli vůbec) vyschnou zevnitř. Nebo esli bude třeba použít fukar na sušení bot.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » ned kvě 16, 2021 12:52

Z vlkna o nepropo ponožkách:

mike píše:Dexshell. .... Ony se snad po vyprani zmensuji a tuhnou.


Kuju za upozornění, takže tu rukavice (nikdy) prát nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod Kjuba » ned kvě 16, 2021 17:43

pp: Díky za postřehy. Chápu to teda tak, že si se v nich zapotil při vysoké fyzické aktivitě.

Myslíš, že na běžnou chůzi, kdy se nezapotím teda ta membrána funguje spolehlivě, jo? Pokud ano, tak to by mi asi stačilo. Na běžnou chůzi, postávání na místě v dešti pri focení, atp.
Kjuba
účastník
účastník
 
Příspěvky: 813
Registrován: úte dub 29, 2014 20:49

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » ned kvě 16, 2021 17:51

Obávám se, že ta membrána je něco jako neopren, že bude nedostatečně větrat i při nižší zátěži, ale a) nemám patent na rozum b) jeden výlet zkušenost nedělá
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod mike » ned kvě 16, 2021 19:36

Hmm, cos cekal? Pri 12 stupnich rukavice, to bych chcip. Nad nulou si je beru akorat v lete na ledovci, kvuli cepinu a pripadnemu brzdeni, a ruce se mi samozrejme poti i v nemembranovych.

Tahle membrana funguje, ale musis ji zevnitr dostatecne vyhrivat a kdyz mas latku zvenku mokrou, tak hodne vyhrivat. V botach to funguje, za pohybu, po par minutach stani uz zacne byt vlhko a zima citit. Na ruce bych si nevsadil, ale nevidel jsem je, zalezi, jak je latka silna. Tak jak ty ponozky byt nemuze, to by se v nich nedalo vubec fungovat a zip bys v nich nerozepnul ani nahodou.

Co se prani tyce, tak fakt nevim, jestli za tuhnuti muze membrana nebo spis ta latka. Kazdopadne rukavice obvykle prat nepotrebuji, na rozdil od ponozek.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » sob kvě 29, 2021 12:59

Neska mi zase při vycházce (při návratu dom = 25min z kopca) bylo do bíla/ztuhla zima na pravou ruku (opět při plus 12-ti... chjo no, stařecká teplotní demence), taxem vytáhnul dexshelly a přestávají semi líbit - dyž je člověk obleče, je to pocit ne jak ruka v rukavici ale jak ruka v neoprenu. Eeeee. Taxem fčíl surfil a asi sem něco - Gore C5 thermo gloves- našel, ale kurafiks asi nikde v EU nemají černé vel. 9 (L), mně drbne... zelené nechcu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod apuka » sob kvě 29, 2021 14:47

pavproch píše:kurafiks asi nikde v EU nemají černé vel. 9 (L)
:((
Tady. Nebo tady si vyber 9-ky a zobrazi se TI spousta prodejcu, napr. nemecky Kaufland :wink: .
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » sob kvě 29, 2021 16:37

Kuju. Ale ten první odkaz, to nejsou ty správné C5 Thermo.

Na tom druhým odkazu sem byl a zkoušel sem asi 3 webshopy v DE a žádný z nich neposílá mimo říši.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod pavproch » sob kvě 29, 2021 17:35

Taxem zkusil dalších asi pět webshopů DE z toho druhého odkazu a ani jeden nicht verštelbar nach CZ.

Prdim nato.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28270
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod mike » sob kvě 29, 2021 18:32

pavproch píše:taxem vytáhnul dexshelly a přestávají semi líbit - dyž je člověk obleče, je to pocit ne jak ruka v rukavici ale jak ruka v neoprenu. Eeeee.

Mne bylo hned divne, proc je chces. Protoze ponozky presne takhle pusobi. Tam je to ale plus, prave proto se nosi. Na rukach bych to taky mit nechtel.

pavproch píše:webshopy v DE a žádný z nich neposílá mimo říši

Existuji sluzby, ktere ti daji adresu v DE, na kterou objednas a oni ti to preposlou do CR. Resil jsem takhle objednavky z Polska, kde taky neposilali do zahranici. Kvuli koronakrizi nektere zanikly, ale z DE jich bylo vic. Urcite neco najdes. Da se klidne jednorazove a vyslo to celkem levne, stovka nebo dve.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49389
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: tenke a lehke gtx rukavice

Příspěvekod apuka » sob kvě 29, 2021 19:25

Jak pise mike, muzes si nechat nejakou sluzbou preposlat z DE. Nebo zkusit dal, napr. tady by meli posilat i mimo D, A a CH.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení