Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavlny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod dudy » sob úno 8, 2020 7:39

Jen bych dodal, že na bundu za dvanáct litrů by mohli dávat značkové zipy (YKK?).
Ty boční se mi rozletěly oba.
Na jednom se rozpadl jezdec a na druhém se vyrvala spirála...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod dudy » sob úno 8, 2020 8:57

GreyMouse píše:...usoudil, že mimo Skotsko pro ně nemá využití :?



Jj.
Skotsko, jmenovitě Skye, kde chčije 367 dní v roce je jako dělanej na bundu co prodojí cobydup.
Taková ta klasika: Sem si to koupil, stálo to majlant, tak je to dobrý i kdyby nebylo. A je fuk, jestli je to Kajka, Staika, Anorak, Savottääää, nebo hydrofobní peří...
A jestli má někdo něco proti, tak je blb, co to nikdy nezažil a vůbec neví, o čem je řeč...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod FrantaKrajta » sob úno 8, 2020 14:51

Nahodou, do Skotska je Fjallraven skvely - do kavaren v Edinburku :D
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Kiszoun » sob úno 8, 2020 23:17

No....

Já si koupil do města fjallravena (konkrétně model Sten) na takové to normální chození když venku nepeče slunko na plné kule a je tak nějak sychravo.

Po půl roce musím konstatovat, že bunda je sice udělaná pěkně a opravdu působí takovým poctivým dojmem, ale to je asi tak vše. Materiál je totální shit a i po voskování to za chvíli prochčije + to profukuje a když se oteplí tak v tom je vedro jako v každé membránovce, která oproti těm švédským hajzlům dostane aspoň toho tvrzení, že je nepromokavá. (nechápu jak na to může Michal82 pět takové ódy... asi krom toho že se v tom drásá ostružiním a nezažil horší počasí než polojasno)

Osobně si myslím, že celý Fjallraven by se měl jít i s Grétou vycpat a je to větší zlo než celá PFC, protože když někdo vyrábí něco, co nefunguje, tak to je horší než když někdo vyrábí něco co sice prostředí prokazatelně nějak škodí, ale splní to svůj účel a člověk pak nemusí kupovat další bundu, která mu zastane stejnou funkci...
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » sob úno 8, 2020 23:48

Tak ono kritizovat g1000 za to, že proteče, je asi stejný jako vyčítat Octávii, že se s ní fakt blbě seče obilí. Zajímavý je, že třeba větrovkám to tady vyčítá málokdo. Moje Skogso vydrží v dešti na chlup stejně jako DA Tornado. Ano, Tornado je lehčí, sbalitelnější, ale stejně jsem ho měl za poslední třeba rok na sobě tak třikrát a nosím právě Skogso nebo Keb. A není to jenom o Skogsu. Fjallraven je společně se STS asi nejvíce zastoupená značka v mém vybavení a fakt si jí dobrovolně opakovaně nekupuju proto, že by to byla sračka. Ostatně třeba i Sasta, což je vlastně takovej Finskej Fjallraven, je na severu asi nejčastější značka, což u národů, kde má outdoorování dost tradici, může leccos naznačit. Nebo jsou to všechno idioti, kteří netuší, v čem se sluší chodit ven? Profukuje? No, nevím, dohromady máme s polovičkou tak 30 kousků z g1000 různého stáří a neprofukuje žádnej. Moje archívní Barentsy už jsou po pěti letech téměř každodenního nošení notně unavený a materiál už nemá původní pevnost, ale vítr přes to prostě neproleze. A jako bonus to jsou jediný kousky oblečení, který dlouhodobě přežívají i moje dobrovolničenI v psím útulku, kde se jinak životnost oblečení počítá spíš na hodiny než na dny.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod sobb » sob úno 8, 2020 23:55

Nevím, jestli to není možná tak trochu posunutí těchto věcí tam, kam vlastně nepatří. Na Severu vybavení tohoto typu nosí venku snad každej druhej výletník a tváří se docela spokojeně. Jenže to pojetí outdooru je tam trošku jiné. Samozřejmě jsou tam i sportovci a outdoor nadšenci, ale pro spoustu lidí (co Seveřan, to vandrák, nebo aspoň každej druhej), je to pojetí trochu jiné. Tak trochu jak to naše klasické vandrování/trempování s ohýnkama a couráním někde po lesích "off the beaten track". Jen se tam nenosí hadry z armyšopů, nýbrž Fjällräven a podobné. Pro nás je to cenově celkem luxus, je to zas tolik nebolí ...
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » ned úno 9, 2020 5:01

Jo, tenhle argument beru. Nicméně pak bysme museli pracovat s tím, že slovo "outdoor" si pro sebe ukradli pouze VHT nadšenci. Já to slovo "outdoor" vnímám jako nadřazené všem těm bushcraftům, VHT a zkrátka všem činnostem, které se pojí s dlouhodobým pobytem venku. V tomhle vidění světa zkrátka Fjallraven, Sasta i třeba ta zde nenáviděná Savotta, hraje stejnou ligu s Arcteryxem, Ortovoxem a třeba Rabem, ba co víc, na to severské pojetí jsou jednoznačně vhodnější, zejména pro svou odolnost. Tím vůbec ty druhé značky nehaním, sám od nich mám spoustu věcí. Stretchová košile od Arcteryxu je zralá skoro na Nobelovu cenu, bunda od Ortovoxu je super univerzální bunda, kterou nosím raději než všechny péřovky a primaloftky a třeba věci od Patagonie jsou jedny z mých vůbec nejoblíbenějších (byť teda za obrácené-dámské zipy by měl autor trpět zácpou tak tři týdny. ) Ale jsou prostě situace, kdy budou tyhle hadry absolutně nevhodné a dost pravděpodobně je člověk domů doveze dotrhaný. Říkat potom, že ty věci jsou shit by ale asi nebylo fér. Spíš by to ukazovalo na to, že jsem si nevhodně vybral, což ale platí i obráceně. A za to značka fakt nemůže.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod TimTaylor » ned úno 9, 2020 10:30

ad Fjallraven
-neodolal jsem a zakoupil asi před 3 roky něco od Fjallraven a po vyzkoušení konstatuji, že dnes už mám od nich bundu, 3x kalhoty, 3x kraťasy + pár triček (má je v nabídce Hudy kousek od mé práce, tak sem tam zajdu). Docela mi sedí střihově, vzhledově se mi líbí a jsou pohodlný. Pak hodně oceňuji, že jsou to dneska jedny z mála "outdoor" věcí, který jdou běžně nosit i do města/práce a nejsou složený ze 4 barev (pročež jsem zavrhl třeba Direct Alpine, který jsem měl fakt rád - ale opravdu si ve 40ti nekoupím kalhoty co mají žlutý kolena, zelený zadek a modrý díly u kotníku, i kdyby stály 50Kč a seděli mi super, prostě ty barvy nezkousnu). Fjallraven je docela drahej, ale kvalitní - fakt mají dobře udělaný střihy, třeba jejich serie "Abisko" je super, nic nedrhne, netahá, rozkroky kalhot/kraťas jsou z jinýho materiálu než zbytek, aby to bylo pohodlný i třeba v kleku/sedu, kapsy na zipy, takže se nebojím že mi něco vypadne, zipy na všem drží stále v pohodě, mají úchyty takže i v rukavicích se dají dobře chytit...
https://www.fjallraven-shop.cz/abisko-t ... 82831.html

Materiál je celkově docela robustní, mají vyztužený většinou kotníky, kolena a zadek, ale ve stejné barvě, zakže na pohled "zvenku" to není vůbec vidět. Pak oceňuju normální kapsy na ruce vepředu/na zadku/ dle modelu i stehenní, kde jsou zase vnitřní kapsy na různý věci (mobil, kapesní nůž atd.). V práci se právě často pohybuju střídavě město/terén bez ohledu na počasí, takže tohle je pro mě ideál, když prší nebojím se v nich jít ven třeba do lesa, když tam v práci musím, nepromoknou hned a rychle uschnou, a zase v kanceláři v nich nevypadám jak kdybych přiletěl z Everestu, což taky nechci. Navíc jsou pohodlný a i po dvou letech nošení jak nový (kvalitu bych přirovnal k Tilaku, od kterýho mám taky hafo věcí). Právě od Tilaku mi sedí hlavně bundy, jejich Latoka mám 10 let:-), jejich kalhoty mi ale moc nesedí (jsem mezi jejich velikostmi, takže buď jsou mi jejich kaťata malé/velké), kdy mi právě u Fjallraven sedí klasické velikosti (mám stejnou velikost jako třeba u jeansů, které běžně kupuju).

Nevýhody:
-vyšší cena
-voskování vydrží jen chvíli (zkoušel jsem to asi 2x, pak už ne),
-byl jsem docela zklamán z "nepromokavosti" u jejich bundy (model Skogso), když jsem v ní chytil silnou letní bouřku, tak za 20 minut protekla jak nic, což mě zklamalo, odolnost proti vodě nic moc (na druhou stranu, stejnou zkušenost mám ale s ventile bavlnou od Tilaku a nebo bundou Direct Alpine Highlander (bavlna prostě vydrží chvíli, ale pak proteče, ať marketing říká co chce...),

Závěr:
mají super kalhoty a kraťasy, který nosím rád a cítím se v nich dobře. Batohy mě nenadchly, jen jsem je teda zkoušel, takže zůstávám u Deuter/Osprey a jako bunda na tůry/hory je pro mě jedničkou stále nemembranový softshell (Tilak, DA, Highpoint) + GTX bunda v batohu (osobně mám Raptora od Tilaku, dnes bych asi koupil jejich model Tilak Stinger, stačil by mi)

Celkově ale doporučuji, kupuji většinou v nějaké akci, takže tak od doporučených cen tak 20-30% dolů, což je srovnatelný s DA/Tilakem...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mitau » ned úno 9, 2020 10:35

mila6032: Ja bych to nenazval tak, ze si "outdoor" ukradlo v nasich koncinach VHT. Spis jde o zamereni tohohle fora, co mistni lidi delaji a s cim mohou pomoct. Jak pise sobb, cilovka Fjallravenu v CR by byla spis na nejake bushcraftovem foru.

No a kritika k nepromokavosti je proto, ze treba Michal si tu prave nepromokavost pochvaloval. Nevim, jestli to tak podava i marketing Fjallravenu v CR, ale moc bych se tomu nedivil - prodavat v CR drahou bundu, ktera nebude nepromokava, je totiz pro vetsinu lidi tezke zkousnout. A pro vetsinu lidi (treba ne pro tebe) bude pomer cena/vykon pro mistni podminky spis spatny.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod FrantaKrajta » ned úno 9, 2020 12:26

Tak tohle asi nikdy nebyla kritika Fjallravenu a podobnych veci, spis interni vtip na chvalu, kterou tu na ne M82 kdysi psal (a v podstate porovnaval nesrovnatelne, tj. hardshell a softshell) :)

Sam mam od nich treba nekolik kalhot i na outdoor a jsem s nima velice spokojeny. Ta cena je proste zapadni (a to asi spouste lidi vadi), ale daji se bezne sehnat i za pulku, coz je kolikrat dost levnejsi nez "bezna" cena znackovych jeans (ktere vydrzi min). Vetruodolne jsou, prijemne jsou, nic vic od nich necekam.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod dudy » ned úno 9, 2020 13:36

Kalhoty od FR jsou fajn.
I když jsem třeba nepochopil sérii Bergtagen.
Ta je určena primárně do hor, ale poletovat tam v bavlně, mi přijde divné. A největším špekem jsou podlepené švy na promokavých hadrech. Plus teda cena. Za dvanáct tisíc, co stojí bunda Bergtagen mám winstoperové Cruxy od Tilaku a Milletku z GTX soft shell...

Pozor nejsem nepřítel FR, aby nedošlo k mýlce.
Sám vlastním kalhoty Bergtagen, Abisko, Abisko odpínačky, Abisko letní, Keb, Vidda, Barents... z bund mám No.8, Keb a Bergtagen.
Měl jsem i budu z toho jejich Ecoshellu a to je mrdka největší.
Takže si dovolím tvrdit, že o tom nějaké to povědomí mám...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod vici » ned úno 9, 2020 21:32

Zdravím.
Materiál G 1000 nemám a asi nebudu mít (nevyhovuje mi), takže nemůžu o něm diskutovat.
Využívám Ventile a jsem spousty let spokojený nositel.
Neužívám sice Ventile tak jak tady pán, více jak 32 (https://hilltrek.co.uk/blog/-jacket-for ... clothing-/) let. Kombinací košile, anoraku, poncha z Ventile jsem zatím vyřešil všechny nálady počasí, ke své spokojenosti.
Je pravda, že neprovozuji VHT. Jen se toulám lesy, kde je krásně. Dneska se tomu říká bushcraft, outdoor. Já tomu říkám toulání, výpravy...
Nedám na Ventile dopustit u oblečení od pasu nahoru. Na kalhoty se Ventile nehodí.
Naštěstí si může každý koupit, co mu vyhovuje. Mě vyhovuje Ventile, naučil jsem se s ním žít, nedám na něj dopustit.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » pon úno 10, 2020 0:54

Zajimava debata, myslim, ze sobb to trefila hned na zacatku.
mila6032 píše:JNicméně pak bysme museli pracovat s tím, že slovo "outdoor" si pro sebe ukradli pouze VHT nadšenci. Já to slovo "outdoor" vnímám jako nadřazené všem těm bushcraftům, VHT a zkrátka všem činnostem, které se pojí s dlouhodobým pobytem venku.

Puvodni vyznam takovy byl, ale rekl bych, ze se postupne posunul. Tady na foru se bere jako outdoor spis turistika. Bezna, ktere je nejvic, trekking a VHT jen mensi cast. Na bushcraft tu moc nenarazis, ten spis odpovida ceskemu trampovani, osadam apod nebo jako pise vici, toulani se (po lese). Hranice nijak ostra neni, da se klidne provozovat oboji, ale prave vybaveni se postupne rozdelilo. V turistice je dneska trend fast&light tj. lehke, funkcni a trochu jednoucelove vybaveni, bushcraft jsou u nas spis ty maskace a odolne veci, ktere se neznici v lese a u ohne. Obcas se tu najde nekdo, kdo se pokousi pouzivat armadni veci na turistiku, ale tam jde hlavne o cenu.

No a pak se objevi Fjallraven, ktery zacnou prodejci propagovat jako vybaveni na turistiku, ac jsou to ve skutecnosti lepsi maskace, jenze tak by to za tu cenu neprodali ;-) Kdyz si pak nekdo koupi G1000 bundu jako nahradu membranovky, je pak samozrejme nastvany, jako Kiszoun tady na zacatku.

mila6032 píše:Říkat potom, že ty věci jsou shit by ale asi nebylo fér. Spíš by to ukazovalo na to, že jsem si nevhodně vybral, což ale platí i obráceně. A za to značka fakt nemůže.

Bingo. Jenze co kdyz sis spatne vybral na zaklade spatnych a zavadejicich informaci resp. marketingu? Nejsem si jisty, jak je to ted propagovano, pro mne to neni, a tak to nesleduju. Mel jsem ale dojem, ze to neni daleko od toho, co tady psal zminovany M82 tj. ze je to skvela (a navic ekologicka) nahrada membranovych veci. Coz teda evidentne neni.

mila6032 píše:Tak ono kritizovat g1000 za to, že proteče, je asi stejný jako vyčítat Octávii, že se s ní fakt blbě seče obilí.

Ani kdyz prijdes do obchodu pro neco na sekani obili a oni ti prodaji Octavii? Jak pisu, nesleduju, ale prave ten dojem jsem mel. Ze je sice potreba se o to trochu vic starat, ale kdyz to pravidelne navoskujes, tak je to i do deste. Mam dokonce pocit, ze presne takhle se mi to snazil nejaky podavac vnucovat, nez jsem se mu vysmal ;-)

mila6032 píše:Moje Skogso vydrží v dešti na chlup stejně jako DA Tornado.

Jenze Tornado je vetrovka, od ktere snad nikdo neceka, ze v desti neco vydrzi, maximalne lehke mrholeni a je to na ni videt na prvni pohled/dotek. Turista ma vetrovku na sobe a v batohu membranovku, kdyby prselo. Kdyz si pak pod vlivem propagandy poridi Skogso jako nahradu obeho, tak to pri prvnim desti prokleje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » pon úno 10, 2020 6:17

Takže vlastně celá ta argumentace stojí na jakési propagandě, u které nevíme, jestli vůbec existuje. Ok, schválně jsem teď mrknul náhodně na tři vybrané bundy a jejich "podrobný popis." u dvou je použito sousloví "odolná proti větru a vodě" a u třetí "voděodolná." Tím myslím, že FR nikterak nevybočuje z marketingových leváren dnešního světa, protože tenhle slovní slalom je k vidění u každé druhé softshellky. Termíny jako voděodolná a voděodpudivá jsou mimořádně zavádějící, leč furt je dokážu vnímat jako projevy marketingového newspeaku, který sice z duše nenávidím, ale k dnešnímu světu bohužel patří stejně jako třeba slovo "liberál," které je svému původnímu významu tak vzdálené, že se jedná v podstatě o synonymum a antonymun zároveň.
Angličtina mi přijde férovější: "It provides protection from the wind and light rain showers while also offering good ventilation, which means that you will not become as sweaty as you would when wearing a fully waterproof garment. It is made from G-1000 Lite and has G-1000 Original on the shoulders."
A z mnohačetných zkuseností musím říct, že prodejci jak v Hudy, tak FR shopu mi naopak několikrát explicitně říkali, že G1000 nepromokavá není. V extrému se téměř nepromokavou udělat dá. Padne na to celý vosk a bunda je pak nenositelná, protože připomíná spíš bílé brnění, ale vodu to nepustí. Ale opakuji, nosit to prakticky nejde a netvrdím, že je G1000 nepromokavá. Šlo mi tenkrát spíš o test. Pod sprchou to vydrželo třeba čtvrt hodiny. O výdrži mám ale silné pochybnosti. Píšu to spíše jen pro zajímavost a úplnost.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod slezacekm » pon úno 10, 2020 10:50

Vazne si myslim, ze jde hlavne o marketing. Kdyby k tem vecem lidi pristupovali jako k “hezcim” maskacum (coz sedi, protoze material je podobny), problem by nebyl.

Fjallraven ma i svoji verzi nepromokavych hadru (kvalita membrany mozna trochu pochybna), ale G1000 rozhodne nema nahradit nepromokave obleceni.

Osobne jsem zklamany z Keb serie...mel jsem pouze Keby a Gaitery...kdyz to propaguji jako veci k VHT, proc nepocitali s vyuzitim sedaku? V trislech se strecova latka relativne rychle opotrebuje a zmolkovati.

Bergtagen bunda mi prijde zajimava, kalhoty si uplne nedovedu predstavit vyuziti v podminkach pro ne navrzenych
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » pon úno 10, 2020 11:55

A ta otázka právě je, jestli to je chyba marketingu, když vůbec není jisté, zda ten marketing takto cílí Já si vůbec nejsem vědom, že bych kdekoliv zachytil, že má G1000 nahradit třeba goretex. A upřímně, pokud si někdo G1000 koupí jako nepromokavou a má v plánu tím nahrazovat membránu, tak o něj mám v dnešním světě docela obavu. S takovou mírou naivity ho dnešní svět musí sežrat za živa. Počítám, že hrnce za třicet by koupil taky. Vidíš, zrovna série Keb je moje vůbec nejoblíbenější. A sám nevím, proč by kalhoty na turistiku, lhostejno, že na vysokohorskou, měly počítat s použitím sedáku. Nevím, mám pocit, že si lidé zrovna do této značky projektují svoje představy o ideálním oblečení a pak jsou zklamáni, že nejsou nepromokavý, že nepočítají s použitím sedáku a že neumí to či ono. Jsou to prostě kalhoty na turistiku. Oblíknu, jdu, tábořím. Že mají Keby ventilaci a že v gaiters verzi můžu odepnout nohavice a že díky těm elastickým panelům netahají a nepřekážej, to je jejich výhoda, na to jsou určeny a tak byly myšleny. Nemají být nepromokavý a nejsou zamýšleny pro použití sedáku. Nechci vypadat jako advokát FR, ale fakt tady (a ne jen v teto diskuzi) často jen při zmínkách o těchto hadrech jen kroutím hlavou a říkám si "tyvole, fakt člověk vyplázne třeba desítku za hadry z bavlny a očekává, že to nahradí goretex, merino a vařič se stanem?" V tesilkách maratón taky nikdo nepoběží a v obleku zas málokdo bude vyndavat převodovku z Tatry. Já jsem třeba zase strašně zklamanej z DA Cascade (a tady ještě chybí nějaký označení. Možná slůvko "plus " Jevto možný? Prostě takový ty jejich kalhoty z asi trí materiálů. Červeno černý) , kde zase nepočítali s širším bederákem batohu, který tlačí ty postranní přezky integrovaného pásku do boků. To mi přijde jako daleko větší úlet a přesto jsem tu na ně četl samou chválu. Stojej podobně, určení je taky podobný (jako Keb) a nikoho nenapadne je považovat třeba za nepromokavý. Mě zase nenapadne o nich říkat, že stojej za hovno, byť si to myslím. Zjevně to tak ale není, protože existují lidé, kterým vyhovují. Já radši Keby.

Ale tak co, no, někomu to vyhovuje, někomu ne. Tak to na světě chodí a já jsem s tím v pohodě. Jen mě prostě mrzí, že se nějakému vybavení vyčítá absence vlastnosti, kterou mít (dle výrobce) nemá. Nedává mi to smysl a nerozumím tomu. Třeba svýmu MSR vyčítám, že teče. Nevyčítám mu, že nemá špajz a sklep, byť bych si to přál.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod slezacekm » pon úno 10, 2020 12:15

Takze ty chces tvrdit, ze kalhoty na VHT nejsou koncipovany na pouziti se sedakem? Pises potom o Cascade, cituji: “urceni taky podobny jako Keby”. Cascady jsou vylozene VHT, lezecky, skialpo gate...to, ze je mas na trekking je tvoje volba. Dam vyrobce uvadi, ze jsou to kalhoty na “technicky trekking”. Co to podle tebe je?

Dovolím si doložit i obrázkem, na které bude asi Skulmann? Proč by si bral Keby do podmínek, na které dělané nejsou? (resp. proč by tento "guru" naváděl lidi na nesprávné používání)
Přílohy
mj-618_348_fjaellraeven-keb-gaiter-pant.jpg
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » pon úno 10, 2020 14:03

Tak já nevím co je technický trekking a upřímně mě je tohle názvosloví dost ukradený, stejně jako to, že na nějaký fotce má Skullman na Kebech sedák. Když si přečtu ten popisek u Kebu, tak to v kontextu celého textu chápu tak, že lezení je tam zmíněno zejména v souvislosti s těmi panely ze stretche (.."kde je nezbytná volnost pohybu"..) a já to "lezení" chápu jako přelézání překážek a ne jako visení na skále. Ale prosím, nechť je po tvém, v tomto se asi pletu a Keby by to zvládnout měly. Osobně bych teda ten matroš v rozkroku z neodolnosti proti oděru podezříval hned a sedák bych na to nedal, leč pokud tedy už mám držet tu nevděčnou pozici, že mám hájit marketgové kecy, které jsem nepsal (a ano, vím, že jsem se do ní vmanipuloval sám), tak uznávám chybu. 1:0 pro tebe.

To, že takhle lze rozebrat na prvočinitele téměř libovolnou značku z libovolného odvětví je nám tu asi jasný všem. Proto jsem hned z kraje psal, že tyhle výtvory různých Prchalů nečtu a nevyvozuji z nich závěry.

To, že kalhoty na VHT nutně nemusí být koncipovány na použití se sedákem si ale tvrdit troufám. Když si tu VHT zkratku rozebereme, tak jde o turistiku po vysokých horách. Turistiku. Ať zůstaneme na územní CZ/SK, tak vybereme třeba Tatry. Ty všichni známe. Kolik lidí tam s sebou má kalhoty? A kolik sedák? Procento? Spíš míň, co? A celý ty davy turistů cestou k svému cíli provozují VHT, ať už se to pravověrným lezcům, kteří si pod tím pojmem (tou zkratkou) často představují právě ony kratochvíle s lanem a tím vším okolo líbí nebo ne. A předem říkám případným oponentům, že hledání přesné definice VHT, trekkingu, horolezectví a dalších termitů je daleko za hranou toho, co v diskuzi považuji za zábavné a přínosné a po 246 už takovou diskuzi absolvovat moc nechci, protože nikam nevede. Jak říkám, tohle názvosloví je zlo a moje tvrzení lze zkrátit do jediné odpovědi na otázku předřečníka:

"Takze ty chces tvrdit, ze kalhoty na VHT nejsou koncipovany na pouziti se sedakem?

Ano, nutně nemusí být.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod GreyMouse » pon úno 10, 2020 14:09

mila6032 píše:A ta otázka právě je, jestli to je chyba marketingu, když vůbec není jisté, zda ten marketing takto cílí Já si vůbec nejsem vědom, že bych kdekoliv zachytil, že má G1000 nahradit třeba goretex.

On je v tom Fjällräven možná úplně nevinně, medvědí službu mu prokázal Michal82 svou nadšenou "recenzí" na předchozí straně (po asi hodinovém použití). Pokud to člověk jen tak prolítně, tak mu v hlavě pravděpodobně utkví, že jde o velice odolnou větrovku, která částečně nahradí i membránovku. Pro ilustraci pár vět ze zmíněného chvalozpěvu:
v dubnu 2018 Michal82 píše:Tak včera první testík.

Fjällräven Anorak No. 8

Není to oblečení do deště nicméně hodinu od mírného po střední déšť mi Anorak vydržel suchý i bez voskování což si myslím je velmi dobrý výsledek a pro většinu situací se bude jednat o dostatečnou ochranu před vodou - v mém případě po ukončení testování a laborování s voskováním, které ještě zvedne voděodolnost budu do vydatných dešťů doplňovat o ponco, pro ČR nebo léto ve Skandinávii bych řekl, že to nebude ani nutné.

Pro mne to znamená v podstatě konec s GTX a SS si nechám na takové ty procházky kolem baráku.

Můj postup časem - Army - SS - GTX - SS - G-1000.

Netvrdím ze to musí vyhovovat všem - jen říkám ze já osobně už nemám důvod znovu pořizovat cokoliv z gtx a tímto s nim končím, protože mi nepřináší jedinou výhodu, naopak má pro mne spousty omezení.

Co však nezasvěcenému čtenáři naprosto chybí je pokračování tohoto příběhu. Nejen, že se neobjeví recenze z dalšího použití a voskování, ale chybí tady i informace o tom, že o rok později Michal anorak v perfektním stavu (o voskování ani zmínka) prodává a v jiném vlákně řeší jakou bundu s GTX si vybrat :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1977
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » pon úno 10, 2020 18:15

Může být. Taky mě to napadlo, ale nějak jsem si nedokázal představit, že by s většinovým vnímáním osoby Michala, někdo dokázal tu averzi přenést na značku. Btw v té citované části je špatně konkrétně co? Je to uvozeno slovy, že to není oblečení do deště. Pokračuje to popisem odolnosti proti mírnému a střednímu dešti, kdy ten Anorak měl vydržet hodinu. Vzhledem k tomu, že to sám autor nazývá "první testík" lze předpokládat, že bunda je naimpregnována ještě z výroby. V takovém případě je to pro mne uvěřitelné. Diskutovat lze o pojmech "mírný až střední" , kdy se z vlastní zkušenosti spíš kloním k rozpětí velmi mírný až mírný.
Dále tam pisatel rozvíjí svoje úvahy o tom, jak konkrétně bude tu bundu používat on, co ho k tomu vedlo a jaké užití předpokládá v různých geografických a klimatických podmínkách a že do vydatných dešťů bude používat ještě pončo. To je přece všechno ok, nebo ne?
Vyčítat mu, že nenapsal další recenzi je řekněme otázkou širšího kontextu. Upřímně si moc neumím představit člověka, který by kamkoliv psal dobrovolně recenzi čehokoliv, když tam dostává pravidelnou dávku emocí a při každé příležitosti mu někdo předhodí orkán. A vůbec nesoudím, jestli ta soda, kterou tu fasoval, byla oprávněná či ne.
A že ho prodal? Však byl jeho. Mohl ho třeba zapálit nebo věnovat na charitu.
Sháněl GTX bundu? Ok, třeba změnil aktivity v přírodě, lokalitu, názor....co já vím?

Mně tenhle konkrétní "chvalozpěv' zase tak katastrofální nepřijde a ve srovnání s hodnocením " je to shit, za chvíli prochčije a profukuje a celej FR by měl jít i s Grétou do hajzlu" od jednoho z předřečníků, mi přijde minimálně stejně hodnotný.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » pon úno 10, 2020 20:34

mila6032 píše:Takže vlastně celá ta argumentace stojí na jakési propagandě, u které nevíme, jestli vůbec existuje.

Argumentace stoji na tom, ze ocekavani majitelu se rozeslo s realitou. Duvodu muze byt vic, nektere tu uz padly a ja bych dodal typicky cesky, ze za ty silene penize to prece musi byt uplne skvele na vsechno ;-)

mila6032 píše:u dvou je použito sousloví "odolná proti větru a vodě" a u třetí "voděodolná." Tím myslím, že FR nikterak nevybočuje z marketingových leváren dnešního světa, protože tenhle slovní slalom je k vidění u každé druhé softshellky. Termíny jako voděodolná a voděodpudivá jsou mimořádně zavádějící, leč furt je dokážu vnímat jako projevy marketingového newspeaku

Ani ne. V outdooru maji tyhle pojmy zavedeny smysl. Vodeodolna je z waterproof a tim se mysli opravdu nepromokave veci, typicky membranovka s podlepenymi svy. Vodeodpudiva je z water resistant a to uz je vagni pojem, ktery u nekterych SS nejspis najdes. Ono je to spis opacne, treba Tilak (jestli si to nepletu) u windstopperek pise, ze jsou vodeodpudive, ac maji podlepene svy a ve skutecnosti jsou vodeodolne. Jenze windstopper membrana nesplnuje nejake pozadavky tusim na vodni sloupec, a tak to musi psat takhle. Cimz chci rict, ze pokud si nekdo koupil bavlnu oznacenou jako waterproof a ona protekla, tak je nastvany opravnene. Protoze tim marketoidi porusili zavedene konvence. Dokonce si myslim, ze by to mohl byt opravneny duvod k reklamaci.

mila6032 píše:ale k dnešnímu světu bohužel patří stejně jako třeba slovo "liberál," které je svému původnímu významu tak vzdálené, že se jedná v podstatě o synonymum a antonymun zároveň.

No vidis, zrovna s timhle se odmitam smirit a povazuju to za jedno ze zasadnich zverstev. Mas pravdu, ze marketing se obcas snazi o neco podobneho, ale pak se nemuzes divit reakci.

mila6032 píše: Jen mě prostě mrzí, že se nějakému vybavení vyčítá absence vlastnosti, kterou mít (dle výrobce) nemá. Nedává mi to smysl a nerozumím tomu.

Vsak o tomu se tu bavime, ne? Jak se to stalo. Mne z toho (zatim) vychazi, ze chyba nastala:
- u nasich prodejcu, kteri to prezentuji jinak, nez vyrobce
- u jehovistu typu M82, kteri znaji jen cernou a bilou a kdyz si neco koupi, tak je to nejskvelejsi vec na svete a kazdeho o tom presvedcuji
- u majitelu samotnych, kteri se rozhodli "investovat" do draheho vybaveni a pak od nej ocekavaji nerealne veci

mila6032 píše:Když si tu VHT zkratku rozebereme, tak jde o turistiku po vysokých horách. Turistiku.

VHT je komunisticky vymysl, ktery uplne nedava smysl. Spravne je alpinismus, ale to se jim nehodilo do kramu, protoze zavreli hranice a do Alp se nejezdilo. No a u alpinismu se s obcasnym pouzitim sedaku (a macek a cepinu) proste pocita.

mila6032 píše:Jak říkám, tohle názvosloví je zlo

Jenze kazdy obor ma sve zavedene pojmy a jejich vyznamy a kdyz si je zacnes vykladat po svem, tak to muze skoncit jako kdyz apuka fusuje do prava ;-) Ty pojmy jsou k tomu, abychom se domluvili, coz, jak sam vidis, tady uz trochu skripe.

mila6032 píše:Taky mě to napadlo, ale nějak jsem si nedokázal představit, že by s většinovým vnímáním osoby Michala, někdo dokázal tu averzi přenést na značku.

Stokrat opakovana lez... to, co citovala GM, samozrejme nebylo jedine. Nebudu hledat dalsi, ale muj dojem z jeho reci byl, ze to propaguje jako nahradu GTX.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod slezacekm » pon úno 10, 2020 20:56

mila6032: moje vnimani Keb by tedy opravdu spise sedelo na vyuziti pri ALPINISMU. Vlastne mi vadi jenom to, ze ostatni vyrobci jsou schopni podobne gate udelat a ten strecovy material jim vydrzi (i sedak).

Jen aby bylo jasno, ja jsem fanouskem Fjallraven a myslim, ze chapu zpusob i prilezitosti vyuziti. A Keby mi navic fakt slusely =D>
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Kiszoun » pon úno 10, 2020 21:33

Asi jsem se nechal trochu unést, protože mi ta bunda zrovna docela nepěkně prochcala napříč voskování a po půl hodině jsem byl mokrý na kost... G1000 je robustní matroš co má svou výhodu v prodyšnosti (voskováním značně zaniká), ale co se té voděodolnosti týče, tak to je fakt trága. Stena jsem kupoval jako náhradu za Latoka, abych měl po čem chodit ve městě a když trochu poprchává, tak ať to nějak přežiju. Nechtěl jsem to jako náhradu GTX, ale spíš jako náhradu Windstopper SS, který vydržel překvapivě hodně, tak jsem byl docela zvědavý na tu zázračnou bavlnu.

Nečekal jsem zázraky ani 100% nepromokavost a bylo mi jasné že ten G1000 lite nebude co se týče voděodolnosti lépe než na úrovni pertexu, ale aspoň ta ramena a kapuce by přes tu PR masáž cestu z tramvaje a na tramvaj co trvá stěží 15 minut nějak přežít a uchránit nositele před dotěrným deštěm.

Ona to ale žádná hitparáda není a je to tak maximálně když padá večer rosa. První dvě větší kapky to ustojí, další jdou nekompromisně skrz (což mi přijde co se týče voděodolnosti snad ještě horší jak DA Tornado, od které ovšem žádnou voděodolnost nečekám). Takže jsem spíše nasraný z toho haló okolo a jak jsem již z více stran slyšel že obyč deštík to vydrží v klidu tak hoďku, nebo jsem dokonce četl, že to je lehká "nepromokavá" bunda :D

Je to zkrátka a dobře pěkná bunda do města, která má sice nahoněná superlativa, ale furt to je jen dobře ušitý kus bavlny s polyesterem. Kvalita zpracování je na výborné úrovni a ZATÍM se nikde nic nepáře, nic netrčí atd. a bunda vypadá fakt dobře, ale příště budu chytřejší a radši koupím něco podobného z CAčka za zlomek ceny a za zbytek pojedu někam do alp v Cascadach a goráči :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » pon úno 10, 2020 21:55

Mike: vidíš, takže se vlastně v závěrech shodujeme téměř 100%. Anglické popisky jsou cajk, českej markeťák je většinově zmrd, který žongluje s pojmy dle nálady a dnešní liberál není liberál. Že chyba v očekávání mohla vzniknout na straně nadšeného uživatele, který někde popustil uzdu fantazie a některé vlastnosti popsal nepřesně/nadneseně/nepravdivě/whatever je klidně možné, ale značku z toho vinit nelze.
Ad názvosloví. Ano, toto je mi jasné. Jen zkrátka pojmy jako VHT, alpinismus, treking, turistika a třeba horolecetví vydefinovat zkrátka moc nejdou. Nemyslel jsem tím, že je názvosloví obecně blbě, ale že konkrétně tohle názvosloví je zlo. Důkazem budiž i tahle debata. A to jsme ještě ani pořádně nezačali. Vymyslet scénář, kdy nebude sedět žádná definice a dotyčný chudák nebude vědět, jestli v danou chvíli provozuje treking, VHT, nebo úplně obyčejnou turistiku zvládne každý z nás během chvilky. A přesně tohle vakuum a přesahy mezi činnostmi marketing využívá.

Pokud by si někdo koupil g1000 označenou jako waterproof, tak by to byl fakt průser. Ale to jsem si téměř jistý, že se nestalo. Ještě jednou jsem z historie kliknul na ten ranní odkaz, kdy jsem náhodně vybral tři bundy, abych mrknul na popisky. Úplně přesně se tam píše " větruodolný a vodoodpudivý"
https://www.hudy.cz/yupik-parka-men?var ... gKiFfD_BwE

Takže jsem se do toho zamotal já. Odolná proti vodě už v tomhle světle skutečně zní levě, když tedy přijmu to, že "voděodolná" je terminus technicus. Českého markéťáka usvědčuje z křivárny fakt, že v anglickém popisu se slovo "waterproof" nevyskytuje. Já vím, proč je nemám rád. Fakt hodně nemám rád.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » úte úno 11, 2020 1:46

mila6032 píše:Mike: vidíš, takže se vlastně v závěrech shodujeme téměř 100%.

Jo, vsak jsem taky hlavne chtel dobrat se toho, jak ten rozpor mezi ocekavanim a skutecnosti vzniknul. Protoze ja, ac se o to nijak zvlast nezajimam, jsem to taky vnimal jak pise Kiszoun: ale aspoň ta ramena a kapuce by přes tu PR masáž cestu z tramvaje a na tramvaj co trvá stěží 15 minut nějak přežít a uchránit nositele před dotěrným deštěm. Proste ze je to nekde mezi vetrovkou a membranovkou (bliz vetrovce), coz teda evidentne neni. Diky tenhle debate jsem si opravil dojem a asi nejsem sam.

mila6032 píše:Takže jsem se do toho zamotal já. Odolná proti vodě už v tomhle světle skutečně zní levě, když tedy přijmu to, že "voděodolná" je terminus technicus. Českého markéťáka usvědčuje z křivárny fakt, že v anglickém popisu se slovo "waterproof" nevyskytuje. Já vím, proč je nemám rád. Fakt hodně nemám rád.

Ja taky ne, ale kdyz se koukam k vyrobci, tak nejen ze tam waterproof je, ale navic tam pisou neco o membrane (PU) a 10 m vodniho sloupce. Pak je to tedy uplne neco jineho, nez o cem byla rec, a Hudy se v popisu drzi spis zpatky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » úte úno 11, 2020 5:42

Ne ne ne, ať se do toho nezamotáme ještě víc. :)
Tam, kde je v CZ popisku "odolná proti větru a vodě" (čistě g1000) v angličtině "waterproof" není.
U tý Yupik parky je v češtině " větruodolný a vodoodpudivý" a tam v angličtině waterproof je. Ta Yupik parka je však s tou techologií Hydratic, což má polovička na Nuuk parce a ta skutečně nepromokavá je, ale nejedná se o standardní g1000.

Moje výtka tedy mířila na "odolná proti větru a vodě" u klasické g1000, což může v někom evokovat pocit, že jde jen o jiné použití slova "voděodolná" , protože obsahuje slova "voda" a "odolnost," leč v EN se v takovém případě u g1000 slovo "waterproof" nevyskytuje.

Rozumíme si?
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » úte úno 11, 2020 6:29

Jsem rozhodne pro zustat u G1000, zmatnul mne ten link na Jupika.

OK, kouknem se teda na tve Skogsu.

Vyrobce: It provides protection from the wind and light rain showers. To asi odpovida tvemu popisu, ne? Jestli prehnane, tak velmi lehce, Tornado bych popsal podobne.

Hudy: poskytně ochranu proti větru a mírnému dešti. Tam uz trochu posun je, ale porad to jeste neni uplne mimo.

Fjällräven CZ: Materiál nabízí ochranu před větrem a deštěm, další impregnací lze tyto vlastnosti dovést k dokonalosti. A jsme doma. Tohle si neinformovany zakaznik vylozi spatne a bude zakonite nastvany. Jestli ta informace neni vylozene lziva, tak je minimalne silne zavadejici a doplnuje to manipulace slovem k dokonalosti na konci, na to musel byt dotycny prchal obzvlast hrdy. Presne ta prasarna, o ktere jsme mluvili.

Heureka: opsano od Fjällräven CZ. To same dalsi e-shopy at uz z Heureky nebo pres Google.

Takze za to muze ceske zastoupeni Fjällräven. Nebo dovozce nebo prodejce ci co to je, nejak to z jejich webu nevyctu. Pouzivaji jmeno znacky, je tedy spatne, kdyz je nespokojeny majitel nastvany na znacku?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod dudy » úte úno 11, 2020 9:50

Tohle přesně jsou aktivity na které je FR fajn:

Čundr na srub ve větrném ale suchém povětří.

V Barentsech se pije káva překvapivě dobře jak na terase lesního srubu, tak v pražské kavárně.

Ale nesmí to dopadnout jako na třetím obrázku.
Během deseti minut komplet durch, vosk nevosk. Ale totál...
To že to bylo fakt rychlé je vidět z toho, že ani nestihlo zachcat pod popruhy od batohu.
Přílohy
IMG_20200128_135708.jpg
IMG_3059.JPG
IMG_20200128_140445.jpg
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mila6032 » úte úno 11, 2020 11:12

Tak právo bejt naštvanej na značku určitě má. V mém světě teda ale furt vítězí a do konce života doufám vítězit bude můj úsudek nad marketingem a jeho levárnama. Jestli v někom věta o další impregnaci a tím dovedení vlastností ochrany před větrem a vodou k dokonalosti vzbudí očekávání, že kupuje vlastně konkurenci pro membránu, tak se zkrátka nedožije konce roku, protože ho dnešní pojetí marketingu pohřbí v nějakém důležitějším odvětví. Takhle to vnímám já. Bůh ochraňuj tyhle nebohé duše, aby se nikdy nezúčastnili tiskovky nebo prezentace nějaké automobilky. Nejhorší je, že FR si takhle napsanou vetu dokáže i celkem obhájit.
Viz třeba: https://m.youtube.com/watch?v=JZ6HqBOVIxs
Je to další impregnace a vodu to udrží. Stejného výsledku lze dosáhnout i klasickou cestou za použití jejich vosku a fénu, jen to trvá dýl. Ale to oblečení je pak samonosné, lze jej použít třeba jako věšák, nebo útočnou zbraň. Já bejt na místě martetéra FR, tak k tomu ještě pak přihodím "bulletproof." A o prodyšnosti se asi ani Fjallravení Prchal neměl odvahu zmínit.

Tohle je prostě dnešní svět. Taky nespílám Icebreakeru, že nehřeje vlhkej, a ani jsem nezavrhnul Black Yak za jejich Calvanu, když píšou: "Většího komfortu snad už není možno dosáhnout. Díky kombinaci YAK LOFT™ a YAK FLOW™ bunda dovoluje vlhku uniknout do ovzduší, ale zároveň nepropustí studený vzduch dovnitř, díky čemuž uvnitř bundy vzniká perfektní mikroklima."
Jasně, v pěti nad nulou v tom byla kosa jak svině a přes záda do tý bundy normálně fouká. A to to je ISPO winner 2019.
mila6032
účastník
účastník
 
Příspěvky: 279
Registrován: úte úno 28, 2017 11:42

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Pierre111 » úte úno 11, 2020 11:52

Debata na úrovni to se musí uznat, ale tyhle videa já nemám rád. To je s prominutím úplně k ho... Dvacet minut impregnuje gatě rozpuštěným parafínem a potom je minutku sprchuje. To ti o nepromokavosti vůbec nic neřekne. Větrovku nebo primaloftku s dobrou DWR taky klidně osprchuju a bude to vypadat, jako že je nepromokavá. Navíc ty gatě potom vypadají strašně a ke všemu je zlomíš někde v zatáčce :D.

Tuhle se mě jeden člověk snažil přesvědčit o nepromokavosti nějakýho oblečení od Nikvax. Na stránkách mají jen markeťácký video a pořádně tam nezjistíš z čeho ta bunda je. Její nepromokavost a super prodyšnost je údajně založena na kapilárním jevu, který funguje tak, že odsává vlhkost z pod látky a transportuje ji ven. Opačně to prý nefunguje ;) :D

Jinak jsme narazil na novou značku, co by možná stála za trochu pozornosti a to https://www.stellarequipment.com/

Dudy Lumbersexual :D. Pěkná košile, ale kde máš kalhoty od Arcteryx ? :D
Naposledy upravil Pierre111 dne úte úno 11, 2020 11:56, celkově upraveno 1
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení