Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavlny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod pavproch » stř říj 1, 2014 19:57

pozitivním znaménku, formuluj přesně... :mrgreen:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod S4TYR » sob led 9, 2016 2:32

Ma nekdo Tilak ODIN stale ve vybave? Ted mel Tilak radu ODIN nejak obmenovat a material se mi libi hlavne kvuli jeho odolnosti (prevazne diky tomu, ze lepe odola jiskram z ohne oproti jinym hitech bundam), ale nejsem si jisty, jak na tom bude pri delsim uzivani jako hlavni svrchni vrstva.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod Tecumseh » sob led 9, 2016 20:23

Ľudkovia, máte niekto túto bundu http://www.directalpine.cz/bunda-highlander-22 zaujímalo by ma či sedí veľkostne s tou ich tabuľkou ?
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 19:55

stale nic?
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod fps » sob led 16, 2016 21:36

S4TYR píše:Ma nekdo Tilak ODIN stale ve vybave?

http://www.tilak.cz/cs/post/U%C5%BEivat ... Tilak+Odin
http://www.svetoutdooru.cz/svet-outdoor ... n-ventile/
http://g.cz/test-outdoorova-bunda-tilak-odin
http://blog.zoul.cz/post/30995049287/tilak-odin-ventile

kdysi jsem o Ventile® uvažoval, ale docela mně odradilo "Nepříjemně mě překvapila odolnost materiálu proti opakovanému mechanickému namáhání, v místech skladů a ohybů se za rok provozu vyklubalo několik dírek: Podobně dopadlo i zakončení rukávů:"
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod S4TYR » sob led 16, 2016 21:46

@fps toto jsem si uz behem nocniho brouzdani na ukor nespavosti procital, ale diky aspon ten druhy postovany link je pro me novy.. ;o)
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod vonkreuz » sob led 16, 2016 21:51

Tecumseh píše:Ľudkovia, máte niekto túto bundu http://www.directalpine.cz/bunda-highlander-22 zaujímalo by ma či sedí veľkostne s tou ich tabuľkou ?

Ano, jejich tabulky sedí. Např. já mám podle jejich tabulky XL a nosím jejich XL bundy. Rozměry pasu a hrudi sedí, na výšku mám 186cm, váha cca 90-95kg.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod Tecumseh » ned led 17, 2016 19:37

Jj, už som ju medzitým kúpil, sedí výborne strih je fajn, žiadne vrece, farba super, nešustí čo je pre mňa dôležité, bavlnená tkanina je ripstop, takže odolnosť by mala byť dobrá,predieral som sa hustými krovinami aj malinčím a zvládla bez problémov. Vietor zvláda z prehľadom je výborne priedušná.Vodeodolnosť zatiaľ neviem, ale niečo by mala vydržať, nakoniec do nejakého veľkého dažďa som ju nekupoval na to mám membránovku.Zatiaľ som s ňou veľmi spokojný, nemám čo vytknúť, snáď len zbytočný bočný zips na pravej strane, údajne pri návrhu asistoval výrobca lukov a skvelý lukostrelec Tomáš Hanuš a ten zips tam má byť kôli tomu, aby sa lepšie dostal k tulcu zo šípmi, čo je podľa mňa blbosť, mne osobne vysí tulec kus pod bundou takže netreba nič rozopínať navyše ho nosím na ľavej strane, ale to je jedno, možno by našiel nejaké využitie, aby sa človek dostal k veciam na opasku.Mne príde zbytočný,ale na druhú stranu ničomu nevadí.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod vonkreuz » ned lis 6, 2016 11:44

Potřebuji radu. Po dvou letech celkem častého používání včetně celoročního lezení by potřeboval muj DA Robot impregnovat. Vypraní v tech. prac. prostř. je jasné. Ale čím impregnovat bavlnu, pokud nechci voskovat jako fjällrävenisti? Uvažoval jsem o nějaké klasické impregnaci v nástřiku ať už Granges nebo Toko, případně Fabsil Gold, který je na stany a markýzy.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod fps » ned lis 6, 2016 12:17

Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod apuka » ned lis 6, 2016 15:31

Myslim, ze ten Fabsil se silikonem by mohl fungovat lepe nez Fibertec - ten je urcen pro synteticke tkaniny. Jeste Tarrago ma ted rel. novou impregnaci se silikonem.
Asi nejlepe by bylo bundu namocit do nejake impregnacni lazne (napr. Atsko ma/mel neco podobneho, pred par lety i Grangers), vysusit to v susiscce a potom na to aplikovat ten silikonovy sprej - ae i tam mozna by bylo vhodne udelat jeden program v susicce, i to bude lip fungovat po tepelne aktivaci.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod fps » ned lis 6, 2016 17:09

já bych měl strach že impregnace se silikonem zhorší prodyšnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod Tecumseh » ned lis 6, 2016 18:06

Hmm, ma tak napadlo, nešlo by to posla DA či by tam neobnovili Hydrophobic extreme DWR :-k
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod fps » ned lis 6, 2016 18:34

a co Atsko Permanent Water Guard, ta je prý nejúčinější
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod Yopo » ned lis 6, 2016 20:42

Tecumseh píše:Hmm, ma tak napadlo, nešlo by to posla DA či by tam neobnovili Hydrophobic extreme DWR :-k


Hydrophobic extreme sa nanasa plasmou vo vakuu a robi sa to na textilnej metrazi. Tato uprava sa dokonca ani nerobi v CR lebo tu na to nemaju potrebnu masinu. Mimochodom, po prani je vhodne oblecenie s DWR Hydrophobic extreme zehlit. Zlepsuju sa tym vodoodpudivost materialu.

Nedavno sa v DA robili testy impregnacii, aby sa zistilo co odporucit zakaznikom na impregnaciu vlastnych produktov. Najlepsie obstalo TOKO Eco Proof. Testovalo sa to sice iba na syntetike, ale to TOKO by malo byt vhodne aj na bavlnu.
Uživatelský avatar
Yopo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 455
Registrován: ned pro 11, 2005 18:56

Re: Tilak, Fjällräven - Ventile bavlna a jiné hustě tkané ba

Příspěvekod vonkreuz » pát zář 22, 2017 9:14

vonkreuz píše:Potřebuji radu. Po dvou letech celkem častého používání včetně celoročního lezení by potřeboval muj DA Robot impregnovat. Vypraní v tech. prac. prostř. je jasné. Ale čím impregnovat bavlnu, pokud nechci voskovat jako fjällrävenisti? Uvažoval jsem o nějaké klasické impregnaci v nástřiku ať už Granges nebo Toko, případně Fabsil Gold, který je na stany a markýzy.

Trvalo to celý rok, ale dneska jsem konečně impregnoval za pomoci výše zmíněného spreje Granger´s Fabsil gold aerosol 200ml, který je pŕímo určený na savé materiály. Navlékl jsem bundu na figurýnu a nastříkal hlavně rukávy, přední díl, kapucu a za krkem. O výsledek se pak masozřejmě podělím.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Gorgiano » pát říj 27, 2017 18:58

Ahoj,

Dlouho jsem si vystačil pouze s pláštěnkou, ale rozhodl jsem se, pořídit si další vrstvu a chtěl jsem něco kvalitního, proti větru, jakš takš odolného proti žhavým uhlíkům. Pláštěnku nosím stále, takže voděodolnost postačila.

Pořídil jsem Bergans Nordmarka. Jednoduchá bunda z polycottonu. Kvalitně zpracovaná, supr kapuce, pevný materiál, zipy kvalitní i ty sucháče.

Materiál skoro stejnej jako G1000, nepoznal bych rozdíl asi.

Pořídil jsem ji zánovní na ebay za 1300 včetně poštovného. Za ty prachy moc spokojen.

Jiří
Gorgiano
nováček
nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte srp 23, 2011 19:57

Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavlny

Příspěvekod Michal82 » čtv bře 29, 2018 15:39

Ahoj tak sem si pořídil Fjällräven Anorak No. 8 - byl to trochu boj s velikostí ale nakonec jsem vzal větší L - 186/90 - u M sem měl pocit že mi vylézají rukávy když dám ruce nahoru.

Co mě příjemně překvapilo a nikdy jsem si toho nevšiml je že zadní spodní díl co jde přes zadek je z G1000 Heavy Duty ve dvou vrstvách - takže odolnost bude fajn ;)

Ta kapuce je prostě luxus budu ji muset snad změřit ale odhadem vytváří tunel snad 15 cm před obličej.

Šití spokojenost, vypadá to festovně, materiál příjemně tvrdej jak to mám rád ;)

Teď budu měsíc testovat a hlavně musím objednat kalhoty, jelikož v ČR nikde nejsou.

Potom písnu víc.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavlny

Příspěvekod Michal82 » pon dub 2, 2018 16:14

Tak včera první testík.

Fjällräven Anorak No. 8

Podmínky:
Anorak jsem zkoušel v teplotě kolem 10°C pod ním jsem měl tričko. Bylo zataženo, ke konci mi vylezlo sluníčko. Pofukoval vítr v maximech kolem 40km/h. Chvilkama poprchávalo až pršelo hodinu v kuse.

Konstrukce:
Anorak je ušit v Portugalsku
Šití je masivní od jednoduchého po trojité.
Kapuce je z G1000 ve dvou vrstvách.
Ramena, lopatky a ze předu pod prsa je G1000HD v jedné vrstvě.
Záda a břicho je z G1000 v jedné vrstvě.
Rukávy jsou z kombinace G1000 a zadní díl rukávu je pro loket až do konce z G1000HD v jedné vrstvě.
Klokaní kapsa je z G1000 celkem ve 3 vrstvách - přístup z vrchu je oddělen od bočních vztupů které jsou za ním.
Zadní díl přes a pod zadek je z G1000HD ve dvou vrstvách.
Ze předu jde zip rozepnout po prsa a vzniklý otvor je možné krýt širokou klopou která je na knoflíky a jde tedy také otevřít a sepnout do vnitřku tak že nezavází - vnitřní klopa je z G1000.
Zipy jsou Finské SALMI.
Z boků se dá Anorak rozepnout do podpaží pro lepší oblékání, zipy jsou dvoucestné takže se dá z vrchu rozepnout na odvětrávání.
Každý zip má poměrně dlouhou koženou úchytku takže jde chytnout i v tlustých rukavicích.
Zadní díl je nad pasem stahovatelný z obou stran z vnitřku.
Přední díl je stahovatelný na konci přes stehna z vnitřku z pravé strany.
Ze zadního dílu z vnitřku vede popruh který prostrčíte v rozkroku a sepnete s předním dílem na druky aby bylo zajištěno že Anorak nebude při klečení vylézat.
Konce rukávů jsou spínatelné na druky.
Druky jsou vypodložené kůží.
Provázky na stahování jsou ukončeny koženým kuželem a síla provázků je 3mm.
Kapuce má od obličeje přesah tunelu cca 15cm. Dá se ze zadu stáhnout a vytvořit tak klasickou krátkou kapuci. Po obvodu je vyztužena drátem.


Odolnost proti větru:
V tom tento Anorak exceluje, jednak je dlouhej až po stehna a můžete ho sepnout mezi nohama takže vás nepodfoukne, ale hlavně je kladen důraz na ochranu krku. Pokud máte zapnutý límec tak sahá do úrovně nosu, navíc kapuci můžete nastavit do šikma a spolu s límcem vám překryje uši.
Pokud máte nandanou kapuci vznikne dlouhý tunel tak že chrání obličej před větrem a deštěm.

Ventilace a prodyšnost:
Materiál sám o sobě je reálně prodyšný - dýchá výrazně lépe než GTX to vlastně nemá ani smysl porovnávat, je to jako velmi dobře dychatelný SS možná i trochu lépe.
Pokud chcete v teple zvýšit ventilaci dají se rozepnout postranní zipy které vedou až k podpaží. Co hodnotím kladně je, že nevedou dále na rukávy protože pokud jsem takové zipy rozepl tak už nešli zapnout a bylo nutné bundu sundat, což se tohoto anoraku naštěstí netýká.
Rukávy jsou široké takže umožňují výměnu vzduchu.
Pokud rozepnete límec vznikne široký komín, který stále velmi dobře chrání proti větru ale umužnuje odvětrávání, pokud chcete dá se na 4 knoflíky rozepnout a mít tak odkrytý krk a část prsou.

Odolnost proti vodě:
Anorak zatím nemám voskovaný takže s použitím vosku půjde zvýšit odolnost proti vodě.
Při poprchávání a jemnějším deštíku se voda odrážela a stékala. Při dešti se větrem kolem 40km/h se mi z venku začli tvořit namoknutá místa nicméně pocitově byl Anorak ze vnitřní strany suchý, což se po dešti potvrdilo když jsem si Anorak sundal a díval se zda není mokrý z vnitřní strany.
Ten déšť byl hodinu z toho cca 40 minut jemný ale s větrem a cca 20 minut normální s větrem.
Tedy na to že nebylo voskováno jsem byl mile potěšen.
Co mě překvapilo byla rychlost jakou se po dešti Anorak vysusil - ony namoklá místa z venku - za 10 minut byl Anorak suchý.

Mechanická odolnost:
Šití perfektní dělané na pevnost. Materiály G1000 a G1000HD pro více namáhaná místa jsou velmi pevné a dávají tušit, že toto je oblečení na desítky let normálního, nebo roky nejnáročnějšího použití.
Prošel jsem se křovisky s ostružiním a hustým lesním porostem a na Anoraku to nezanechalo žádné stopy.

Závěr:
Anorak nabízí perfektní ochranu proti větru - kompletní zakrytí krku a poloviny obličeje i s ušima a extrémně dlouhou kapuci.
Mechanickou odolnost, kterou dnes u většiny oblečení nenajdete.
I přes značnou tvrdost materiálu je látka příjemná na holou kůži.
Není to oblečení do deště nicméně hodinu od mírného po střední déšť mi Anorak vydržel suchý i bez voskování což si myslím je velmi dobrý výsledek a pro většinu situací se bude jednat o dostatečnou ochranu před vodou - v mém případě po ukončení testování a laborování s voskováním, které ještě zvedne voděodolnost budu do vydatných dešťů doplňovat o ponco, pro ČR nebo léto ve Skandinávii bych řekl, že to nebude ani nutné.
Reálná paropropustnost je moc fajn na úrovni kvalitního SS.
Váha je samozřejmně jinde a objem je také značný, ale je to oblečení, které budu mít většinu času na sobě a nehodlám ho nosit v batohu jako zálohu - ale chápu, že pro někoho je to velké mínus.
Cena není asi pro každého, ale pokud chodíte ven na delší pobyt a častěji je nutné přihlédnout k vysoké funkčnosti a životnosti. Výroba je u prémiové řady Numbers v Evropě což taky zvedne cenu.
Design je jednoduchý, strohý jde vlastně čistě o funkční kus oděvu.
Pocit při nošení tohoto Anoraku je takový zvláštní, z prvu vám přijde divný a říkáte si, proč je ten límec tak vysoký, spodek dlouhý a td ale potom se zhorší počasí a vše se ukáže jako ryze funkční a účinné a začne to do sebe zapadat a potom projdete lesními porosty a když zas stojíte na okraji lesa najednou cítíte jak vás Anorak ochránil, ale přesto jste té přírodě najednou tak nějak blíž a splýváte s ní.

Takže jsem zatím spokojen a splnil to co jsem očekával, snad jen třeba po rozepnutí límce a klopy by mohla být z vnitřku nějaká náprsní kapsička pro doklady a telefon.

Doufám, že budu mít štěstí na delší deště abych zjistil kolik času bude bez voskování trvat než promokne a poté mohl nějak stopnout o kolik tuto vodeodolnost zvýší voskování v 1,2,3 vrstvách a jaký je poté rozdíl mezi G1000 a G1000HD a 2 vrstvami G1000 a G1000HD.

Taky snad brzo vyberu a objednán ty kalhoty.

Pro mne to znamená v podstatě konec s GTX a SS si nechám na takové ty procházky kolem baráku.

;)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod fps » stř dub 4, 2018 9:17

- není GTX jako GTX, Active je v prodyšnější někde úplně jinde než třeba Paclite
- až to navoskuješ, tak bude prodyšnost úplně jiná
- vždyť si to ještě neozkoušel v pořádným dešti, tak jak u tebe mohla skončit membrána která je právě dělná do deště
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavlny

Příspěvekod Michal82 » stř dub 4, 2018 10:25

fps - jednoduše.

V dlouhým dešti budu mít pláštěnku/pončo tak jako když nosím SS ke kterému sem se vrátil po GTX.
Můj postup časem - Army - SS - GTX - SS - G-1000.
A na přeháňky nebo menší deštík nemusím ani pláštěnku vytahovat protože ta G-1000/HD je proti dešti odolnější jak SS.

A co se týče reálné prodyšnosti a mechanické odolnosti je G-1000/HD výrazně jinde jak cokoliv z GTX.

Voskovat sice budu a budu si s tím hrát na testy, ale můžeš klidně zavoskovat jen kapuci a ramena a td. Tedy to co je opravdu víc namáhané - navíc tyto místa jsou zdvojená nebo z HD takže to s jednou vrstvou G-1000 taky nejde srovnávat. V podstatě pokud voda jemně dopadá tak se do tkaniny nevsakuje, k tomu dochází hlavně při větší zátěži co jsem vypozoroval - a kapuce je dvojitá, ramena jsou z HD pod prsa a břicho je kryté trojitou vrstvou a zada mas kryté batohem - tedy už to je víc jak dobrý základ.

Jak jsem psal hodinu mi pršelo od mírného po střední déšť a bez voskování mi nikde nic neproteklo - ano kdyby to bylo jen z G-1000 Lite nebo G-1000 v jedné vrstvě, tak ty místa jako kapuce a ramena určitě tu hodinu nevydrží - viz má osobní zkušenost s Greenland bundou.

A hodina je dost času na to se rozhodnout zda si tu plastenku z batohu vyndas nebo už je po prehance.

U GTX mas jedinou výhodu - neproteče, ale to neproteče ani plastenka za 200,-
Ano GTX v mírném dešti dýchá - mírný déšť mi ustojí i ta G-1000.
V silném dešti GTX nedýchá neb přes vodu nemůže a potíš se v něm, G-1000 zas proteče, pláštěnka/pončo neproteče a díky volnému střihu umožní aspoň nějakou výměnu vzduchu.

Tedy mohu klidně napsat, že s GTX končím protože proti vodě se lze chránit jinak a všechny ostatní důležité vlastnosti jsou u GTX horší - a to nemluvíme o střihu/konstrukci kde prostě na něco podobného - vysoký límec, kapuce s dlouhým přesahem, dlluhý spínatelný spodek - v gtx nenarazíš.

Ale to už jsme tu řešili - a otázka ceny, za cenu toho Anoraku by byla top GTX bunda nebo levnější komplet, takže o tom to asi taky není. GTX sem nosil aktivně na sobě a né jako zálohu v batohu a proto potom mechanicky nevyhovoval.
SS mi celkem vyhovoval - dýchá je příjemný, krátkou přeháňku taky vydrží když se impregnuje, ale opět se nedá koupit takový střih/provedení a není tolik mechanicky odolný, nicméně v kombinaci s plastenkou mi také vyhovuje více jak gtx.

Samozrejmne by se mohla používat G-1000 a přes to do deště GTX - jenže to je dost zbytečná investice pokud to samé odvede levná plastenka u které navíc nemrzí když se někde roztrhne. Navíc Anorak bych musel v tom dešti nejdřív sundat a nandavat si gtx protože gtx bunda co překryje Anorak by musela byt o několik čísel větší.

Netvrdím ze to musí vyhovovat všem - jen říkám ze já osobně už nemám důvod znovu pořizovat cokoliv z gtx a tímto s nim končím, protože mi nepřináší jedinou výhodu, naopak má pro mne spousty omezení.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod vici » čtv úno 6, 2020 6:15

Michal82 píše:Tak včera první testík. Fjällräven Anorak No. 8

Moc pěkné. Díky.
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod dudy » čtv úno 6, 2020 8:57

Dovolím si oponovat.
Ta předražená věc je toliko k prdu.
Jako jo, proti větru budiž, ale na to mi slouží větrovka která váží 70 gramů.

Je to těžké, neforemné, prochčije to a dlouho to schne.
Na outdoor je lepší lehký nemembránový soft shell větrovka a membránovka.

Jediné co je super, je kapuce a fakt, že je to nádhernej kousek...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Pierre111 » čtv úno 6, 2020 9:34

Njn právě to, že je to pěkný kousek je pro většinu lidí asi to hlavní a ve Fjallraven to moc dobře vědí ;).
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod slezacekm » čtv úno 6, 2020 12:59

a me by zase zajimalo, jak tento kousek bude Michal hodnotit po par letech (recenzi psal 2018). kde je mu ted konec a proc?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod Pierre111 » čtv úno 6, 2020 14:13

Konec Michalovi nebo Anoraku ? :D
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod mike » čtv úno 6, 2020 14:33

Nemate co delat, a tak zkousite vyvolavat duchy? [-X :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod slezacekm » čtv úno 6, 2020 20:00

doslo mi to pozde ](*,) zajimalo by me, co je s anorakem
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod GreyMouse » pát úno 7, 2020 10:26

29.3.2018 Michal82 píše:Ahoj tak sem si pořídil Fjällräven Anorak No. 8

2.4.2018 Michal82 píše:Tak včera první testík.
...
Pro mne to znamená v podstatě konec s GTX a SS si nechám na takové ty procházky kolem baráku.

20.3.2019 Michal82 píše:Prodám Fjällräven Anorak No.8
...
Důvod prodeje: změna lokality

23.3.2019 Michal82 píše:Prodáno, prosím o uzamknutí, děkuji.


... takže u Michala82 takový klasický průběh - zakoupil spoustu úžasných věcí (u nichž oceňoval hlavně kvalitu díky které mu můžou sloužit po zbytek života), kterých se po pár měsících zbavoval, protože usoudil, že mimo Skotsko pro ně nemá využití :?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1979
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavln

Příspěvekod slezacekm » pát úno 7, 2020 20:17

tak to byla intuice, ze jsem to nekde zahledl.
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení