Tilak, Fjällräven, DA - Ventile a jiné hustě tkané bavlny

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Něco pro Ondreje - Tilak a Ventile

Příspěvekod _Andy_ » stř bře 30, 2011 9:05

Třeba Loke má rozhodně míň švů než třeba Latok :), navíc vpichy vůbec ničemu nevadí, protože se ten materiál sám zatáhne po namoknutí a vodu nepustí... Podlepená je třeba jen našitá značka, protože pod ní je ten materiál už hodně rozbitej... Ale jak řikám, v dešti jsem to zatím nezkoušel :-).
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Pooh » čtv bře 31, 2011 8:01

Pokud se skutečně zatáhne, samozřejmě je to bez problémů, ale otázka jak je to v praxi :(( Imho čím méně šití, tím větší pohodlí/menší šance, že se něco odtrhne, vypáře, ... Jako u bot :)
Ale ano, Odin anorak mě láká velice. Jen mám teď takové jiné starosti jako asi stopadesát státnicových otázek :twisted: Tak snad si po nich udělám radost :mrgreen:
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod jonza » čtv bře 31, 2011 8:13

Pooh píše:čím méně šití, tím větší pohodlí/menší šance, že se něco odtrhne, vypáře, ... Jako u bot :)


s tim pohodlim to je prave naopak, cim vice siti, tim vice to muzes natvarovat a prizpusobit telu (vicepanelove kratasy na kolo, boty atd...). Samozrejme s tou poruchovosti to plati.
Uživatelský avatar
jonza
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2267
Registrován: ned kvě 28, 2006 14:37
Bydliště: Brno

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Pooh » čtv bře 31, 2011 14:45

Máš pravdu. Přesto jsem zvědavý, jestli je ona bunda tak dobře vyřešená (kvalitně ušitá - což Tilak bývá). Líbila by se mi, ale pořád si říkám jestli raději něco podobného nekoupit ve VB, kde už mají přeci jen tradici.
Pooh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 72
Registrován: úte úno 16, 2010 21:32

Re: Něco pro Ondreje - Tilak a Ventile

Příspěvekod vici » pát dub 8, 2011 16:30

_Andy_ píše:navíc vpichy vůbec ničemu nevadí, protože se ten materiál sám zatáhne po namoknutí a vodu nepustí....

Nemůžu souhlasit :smt018
SAS Smock je ušitá z velmi podobného materiálu - 100% bavlna, jako Ventile (podle výrobce má ty samé vlastnosti na 90%) a protekla pouze přes šití (možná to byl špatný šev, protože voda prošla jen přes jedno rameno) a zip. Ani na ramenou a na zádech pod batohem nepustila vodu. A to byl hodně slušný celodenní liják.
Vpichy udělají v porovnání s mezerami, které jsou mezi vlákny, obrovské díry a i když je bunda šitá bavlněnými nitěmi, tak taková díra netěsní nikdy jako látka bez šití. Ta látka se nikdy nezatáhne natolik, aby těsnila jako před šitím [-(
Toť moje praktické zkušenosti.
Jsem moc zvědavý na Ventile od Tilaku. Až bude v Ostravě, tak si ho pořádně prohlédnu. :wink:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod _Andy_ » pát dub 8, 2011 17:18

Však já taky netvrdím, že je to pravda. Psal jsem tam, že nemám praktické zkušenosti, pouze jsem si to zkoušel v místnosti. To o těch vpichách co jsem napsal mi řikal přímo pan Kamler... :-) A nebyl tam dvojitý šev? To mohl být třeba taky problém...

PS: Nevěděl jsem, že se SAS Smock dělá z Ventile. Nebo to byla jen nějaká spešl série? Mohl by jsi sem dát případně link (nebo třeba do PM).
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Semo » pát dub 8, 2011 17:29

Zatriet niecim samotne svy sa da, ze.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod vici » sob dub 9, 2011 14:27

SAS Smock není z Ventile, ale z velmi podobného materiálu (100% bavlna). Tvrdili, že vlastnosti jsou z 90% stejné jako Ventile. Když to porovnám z originál Ventile, tak mi připadá, že po navlhnutí Ventile více ztvrdne.
Švy podlepit zatřít asi nejdou, teda nikde jsem neviděl podlepené švy na bavlněné látce, tím spíše Ventile.
U Tilaku jsou frajeři, mají můj respekt a jsou v mnohém u nás průkopníky, a to se cení :wink: , ale s tím zatahováním látky v místě šití mi vlastní zkušenost říká něco jiného. Ano mají pravdu v tom, že když látka navlhne, zatáhne se a nepustí vodu, ale v místě kde jehla (tenká) udělala díru, tak ani nit, která je v té díře a látka se částečně zatáhne zpátky, tak ani to nestačí k tomu, aby místo bylo stejně vodovzdorné, jako kdyby tam ta díra nebyla.....možná to jde z části řešit jak je šev ušitý, ale 100% to nebude, to je můj názor [-(
Každopádně šít z Ventile nejde stejně jako z syntetické látky, tady opravdu platí v jednoduchosti síla. Čím méně šití tím líp.........pro mě :wink: A na fešácké nošení po městě to taky moc není, barva špatně v látce drží, takže jak to vypereš, tak na tom máš mapy. U světlých odstínů to nejde moc vidět, ale u tmavých ano.
Teď jsem si vzpomněl, že na ruce, kde protekla voda, je na rameni našitá malá kapsa (na druhém rameni není), tak možná tudy tekla vody :((
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Semo » sob dub 9, 2011 15:06

Myslel som fakt zatriet. Celkom bezne sa predavaju v podstate PU lepidla so stetcom, ktorym zatries sev. Byvaju propagovane na nieco ine ako bavlna, ale asi preto, ze doterajsia rozsirenost bavlny, ktorej by zatretie svov k niecomu pomohlo je v populacii dost mala. Ale nevidim ziadnu prekazku tym pretriet bavlnu. Podlepovat ju som tiez este nevidel.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod _Andy_ » sob dub 9, 2011 15:59

vici píše:Každopádně šít z Ventile nejde stejně jako z syntetické látky, tady opravdu platí v jednoduchosti síla. Čím méně šití tím líp.........pro mě :wink:


Ano, proto má třeba Loke minimum švů :). Jinak díky za link!

Až si nějakou Ventile bundu od Tilaku pořádně vyzkouším, dám vědět, co to dělá v dešti... :)
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod vici » sob dub 9, 2011 16:41

Semo píše:Myslel som fakt zatriet. Celkom bezne sa predavaju v podstate PU lepidla so stetcom, ktorym zatries sev. Byvaju propagovane na nieco ine ako bavlna, ale asi preto, ze doterajsia rozsirenost bavlny, ktorej by zatretie svov k niecomu pomohlo je v populacii dost mala. Ale nevidim ziadnu prekazku tym pretriet bavlnu. Podlepovat ju som tiez este nevidel.

Hmmm pořád se něčemu novému učím....zkus to a dej vědět. Zajímalo by mě jak dlouho se ten zátěr se v bavlně udrží (roky) :((
_Andy_ píše:Až si nějakou Ventile bundu od Tilaku pořádně vyzkouším, dám vědět, co to dělá v dešti... :)

Jasně dej vědět. Taky se na ni chystám, až bude v Ostravě pořádně se s ní pomazlím a oslintám. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
O koupi budu uvažovat potom. Bohužel střih od Tilaku mi nesedí (zkoušel jsem Latok) ](*,) :cry:
vici
účastník
účastník
 
Příspěvky: 580
Registrován: sob úno 9, 2008 18:58
Bydliště: Ostrava

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod l.best96 » sob čer 18, 2011 21:27

S tou vodeodolnostou Ventile ste sa neak prepocitali.. :D na oficial stranke pisu - http://www.ventile.co.uk/specification.html ... prepacte ale hydrostaticky tlak iba 900 minimalne??? :shock: to sa budem klanat dobremu GoreTexu, Eventu a pod. za tu cenu nadosmrti :prayer: :prayer: :prayer:
Ty tu budeš len veľmi málo ale tvoje skutky sa budú pamätať naveky...
l.best96
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob dub 2, 2011 21:53
Bydliště: Nekde pod tatrama :)

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod vonkreuz » sob čer 18, 2011 21:43

A budeš věřít tomu, že látka s nalaminovanou membránou má odolnost 60 000mm vodního sloupce? Tak jak to ještě pár let zpět psali i chlapci a děvčata z Gore? To je 60m vodního sloupce a nějak se mi nechce věřit, že tohle vydrží moje gore-bunda.
Obávám se, že jsi plně nepochopil "nepromokavost" bavlny ventile. Není to stejný princip jako u u membrán a zátěrů. I když neříkám, že já ano. Doufám, že mě Vici případně opraví, ale jde o hustě tkanou látku, jejíž vlákna vlivem vlhkosti bobtnají a zvětšují svůj objem a tím zaručují, že mezi nimi nepronikne další dodatečná vlhkost (promoknutí od deště). Podobně je to i s dírkami po jehle - dírky se zatáhnout a látka tudy neprotéká, tak jako u syntetických tkanin.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod mike » pon čer 20, 2011 18:53

vonkreuz píše:A budeš věřít tomu, že látka s nalaminovanou membránou má odolnost 60 000mm vodního sloupce? Tak jak to ještě pár let zpět psali i chlapci a děvčata z Gore? To je 60m vodního sloupce a nějak se mi nechce věřit, že tohle vydrží moje gore-bunda.

Ja bych tomu klidne i veril. Das na pevnou podlozku savy papir, na to latku a na ni vodu a natlakujes 6 atmosfer (jestli pocitam spravne). Kdyz se voda neprotlaci skrz latku a membranu na papir, mas odolnost 60 m vodniho sloupce. Ze by to jinak latku rozervalo je jina vec.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod DAV » pon čer 20, 2011 19:13

To by mne také zajímalo jaký je vztah mezi pevností látky a prodyšností membrány. Na jakou plochu se to počítá?
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod poldík » pon čer 20, 2011 19:21

Kdy tak v poslednich novinkach ze sveta outdooru jaro 2011 vysla recenze tilak Odin anorak. Az se k tomu dostanu tak to sem nascanuju. ;-)
S humorem jde všechno líp :smt044
Uživatelský avatar
poldík
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 5737
Registrován: čtv lis 23, 2006 10:06
Bydliště: Zastávka u Brna (lont kósek vod štatlu)

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod koflík » úte čer 21, 2011 6:02

Netřeba skenovat, tady je odkaz na pdf. :yawinkle:
koflík
nováček
nováček
 
Příspěvky: 83
Registrován: ned úno 13, 2011 19:59

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Indy » úte čer 21, 2011 7:14

samozrejme ze pro ucely tohoto mereni to muzes, teda spis musis vypodlozit sitkem s vhodnu velikosti ok, ktere ponese zatez misto latky.

mechanickou pevnost ted nemeris, tak proc to s ni kazit - latka by se natahla do bubliny, membrana ztencila atd.

ta uloha je podobna tlakove filtraci, pokud jste nekdo delal napr chemickou technologii...
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod l.best96 » čtv čer 23, 2011 14:52

Ja myslim ze na Gore to ajtak nema. Neaky potok vody to nevydrzi viz. http://www.youtube.com/watch?v=K9g0Xq0SXE0 a je to iba priliz drahe. Za tu cenu budem investovat radsej do HighPointu.. :((
Ty tu budeš len veľmi málo ale tvoje skutky sa budú pamätať naveky...
l.best96
nováček
nováček
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob dub 2, 2011 21:53
Bydliště: Nekde pod tatrama :)

Anorak Tilak Odin Ventile (test na svetoutdooru.cz)

Příspěvekod puschpull » stř zář 7, 2011 6:43

Zdravím!
Co říkáte na tuto bundu?
(a na test)
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1083 ... in-ventile

http://www.tilak.cz/detail.php?lang=cz&id=108

Omlouvám se pokud se tu již tato bunda a její test zde řešila, ale na svetoutdooru jsem na ni narazil až dnes
:)

p.s.: tak jsem koukal, že už tu je podobné téma:
viewtopic.php?f=9&t=10805&start=30
omlouvám se moderátorům
pokud to bude možné (nutné), tak by se můj příspěvek mohl přesunout tam ...

Dvakrát měř, jednou řež. Ono to přísloví má svoji cenu. :wink:
vK
Uživatelský avatar
puschpull
nováček
nováček
 
Příspěvky: 94
Registrován: pon pro 19, 2005 9:41
Bydliště: Most

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod myblamage » úte bře 6, 2012 13:54

Tak na stránkách Hanibalu se objevila třetí Ventile bunda od Tilaku...
myblamage
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon úno 13, 2012 15:51

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Dr4k3 » úte bře 6, 2012 14:34

fakt by mě zajímalo, na koho míří s těmihle střihy a barvami...
Uživatelský avatar
Dr4k3
účastník
účastník
 
Příspěvky: 729
Registrován: pon čer 20, 2011 11:54
Bydliště: Praha

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod oodoow » úte bře 6, 2012 14:46

@Dr4k3: Nejspíš na vysloužilé piloty RAF :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Indy » úte bře 6, 2012 15:22

hm, no teda.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod _Andy_ » úte bře 6, 2012 16:46

Já se spíš těším na Loke gatě, vypadají mnohem lépe než Odin :-).
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod mike » úte bře 6, 2012 17:01

oodoow píše:@Dr4k3: Nejspíš na vysloužilé piloty RAF :twisted:

V pokrocilem stupni tehotenstvi :twisted:

Ono by to mozna nemuselo byt az tak spatne, kdyby to v Tilaku dokazali rozumne nafotit. Kvalita fajn, strihy a barvy nic moc, ale prezentace peklo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49393
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod zoul » úte bře 6, 2012 18:44

Mně se teda věci od Tilaku líbí. Poslední odkazovaná bunda nijak zvlášť, protože nemám rád parkery, ale třeba Odin je pro mě srdcovka. Z barev se mně na ventilových modelech líbí ta zelená nebo tmavě modrá. (Možná je to do velké míry tím, že je tu hodně lidí zvyklých na odlišný „moderní technický“ design?) Z prezentace si velkou hlavu nedělám, nejlepší představu člověk stejně získá vyzkoušením oblečení v obchodě.
Uživatelský avatar
zoul
účastník
účastník
 
Příspěvky: 659
Registrován: pon srp 30, 2010 9:14
Bydliště: Boskovice

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod gmork » pon bře 12, 2012 19:41

Ja tedy do toho Ventile jdu. Jak do kalhot tak do bundy.
Prirodni materialy me oslovily a co jsem tak koukal, tak je to skoro nesmrtelny material a ja mam rad trvanlive veci :-)

Puvodne jsem chtel toto:

http://www.klattermusen.se/produkt.php? ... gori=Jacka

Ale budu vlastenec a podporim cz vyrobu :-)
gmork
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte úno 28, 2012 21:45

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Indy » pon bře 12, 2012 20:59

ja mam obavu z oprav, prakticky vsechno co nosim prosoupu v rozkroku, protoze mam hranaty koule.

takze bud musi strih sednout dokonale, A/NEBO musi byt latka elasticka A/NEBO musi byt s upravou proti oderu A/NEBO musi byt strih ktery umoznuje vymenu (rockhorn, rejoice).

protoze kdybych tohle projel za ctvrt roku tak me slehne.

jakmile se tam rozkrok jednou opravi, ty svy drou jeste vic a to je pocatek konce.

taky musi byt prodejce chapavy a ochotny poslat matros na opravu (Direct Alpine)
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: Tilak a Ventile bavlna

Příspěvekod Trafikant » pon bře 12, 2012 21:29

prakticky vsechno co nosim prosoupu v rozkroku, protoze mam hranaty koule


Pro méně chápavé slečny a dámy: Indy není partie pro každou!! :twisted: :mrgreen:
Uživatelský avatar
Trafikant
účastník
účastník
 
Příspěvky: 998
Registrován: pát led 9, 2009 22:54

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení