Armadne oblecenie a outdoor

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod bassspencer » úte led 17, 2017 9:45

tak ono je to nejako takto . kedze rozpocet mam obmedzeny, tak som ocakaval ze nebudem mat vsetko tip top :) . takze ja som cakal ze stan zozeniem tak do stovky co sa zdaleka nesplnilo ale aj viem ze sa nic zohnat neda takze zoberiem ten jurek 2.5 vandr. tu sa uz rozpocet navysuje o 50e . takze pri spacakoch som cakal ze by sa dali zohnat nejake do 50 e jeden a podla recenzii na heureke tie spacaky "testovali" niektory aj v teplotach okolo nuly a nestazovali sa tak zoberiem teda tie prima 400 hiker 2x . potom co sa rukasaku tyka tak ten vyskusam aj nejaky takyto lacnejsi co som postol . aj keby sa podrbka v zarucnej dobe tak predajnu sportisimo mam 50 m od predajne a mam tam nejakych znamych . prikupim este jednu tu nafukovaciu karimatku co som tiez postol lebo jedna je sestrina . no a tak nejak som na ciastke 300e s cim som nazaciatku neratal skor s tymi 250 e som okrajovo pocital ale to som nemal absolutne ziaden prehlad ani rady od vas . na tieto moje zaciatky to musi stacit a casom zistim v com treba upgrade :) co sa tyka polnej flase: do teraz som chodil vzdy na take jednodnove vylety na len mozno dvojhodinovu prechadzku sam so vzduchovkou do lesa a bez ruksaku a rad mam veci po kapsacoch a podobne . jedine co ma vzdy otravuje je flasa v ruke preto hladam ine riesenie napriklad asi najvhodnejsie polnuflasu s uchytenim na opasku nohavic . a na stanovacke tam mi kludne staci pet flasa barsaka to je jasne + termoska
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod dudy » úte led 17, 2017 15:10

bassspencer píše:...do teraz som chodil vzdy na take jednodnove vylety na len mozno dvojhodinovu prechadzku sam so vzduchovkou do lesa a bez ruksaku...


S tím opatrně, příteli.
Se vzduchovkou nemáš co chodit do lesa.
Podle Zákona o strelných zbraniach a strelive nesmíš nosit ani zbraň kategorie D veřejně a už vůbec z ní nesmíš střílet v lese, nedej Bože picat po fóglech či veverkách.
Pro zbraň kategorie D platí střelnice, nebo vyhrazený a řádně označený bezpečný prostor a lov vůbec.
A pokud Ti není a z tónu Tvých dotazů mi přijde že není, osmnáct let, tak můžeš udělat i slušnej průser rodičům.
Takže vzdůšu do futrálu a, je-li Ti 18, jinak s fotrem, hajdy do lomu. Opáskovat označit a pak střílet na plechovky nebo na papír.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Wladis » úte led 17, 2017 15:35

bassspencer: no nevim, ten crossroad vychazi na 1200? Bych urcite prihodil ty 300 a koupil tady ten bazarovej LA. A jinak videl jsi ty spacaky prima po zbaleni? Jsou to strasny baliky.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod bassspencer » úte led 17, 2017 17:16

okey dik za ozrejmenie . strieľať chodim poriadne vysoko na kopce tma by sa poľovníkom ani iným za mnou nechcelo iba raz som tam stretol jedno dievča neviem čo tam hľadalo do terza problém nebol . a s tým lomom to je veľmi dobrý nápad diky mám autom asi 15 min opustený stary lom takže tam si to nabudúce kempnem ;) .
Ak chcete poznať môj vek tak o chviľu mám 27 . neviem presne prečo vám pripada moje vyjadrovanie nejaké nepodarené alebo čo ale skratka tak som sa to naučil a tak mi to v živote aj stači . pracujem vo fabrike a na nejakú bežnú komunikaciu si s týmto vystačim :D . s angličtinou je to podobné dorozumieť sa nejako zväčša viem ale keďže ju moc hovorovo netrenujem tak dosť som zabudol .

ja si nechám kľudne poradiť ohľadom tých spacakov . ide o to že tu na fore sa moc spacaky v tejto cenovej kategorii nepreberajú , teda aspoň som na to nejako nenarazil zatiaľ , a ak aj boli preberané tak už možno staršieho dáta a ťažko sa dopatrať k nejakým odpovediam .

Preto do 50 € som si vytipoval ako som už spomýnal :

http://spacaky.heureka.cz/prima-hiker-400/# - môj favorit.
http://spacaky.heureka.cz/husky-husky/s ... e/#section - na tie recenzie sa dobre pozera ale podľamňa sa nim nedá spraviť krok vedľa .
http://spacaky.heureka.cz/rock-empire-m ... =6#reviews - tento je drahši nerád by som už toľko priplácal .

na moje nároky bude postačovať asi každý z týchto . Som si istý že časom niektoré veci obmením takže toto by malo na začiatok postačovať .

A ten batoh sestra sa bavila s kolegami zo sportisima a vraveli že dá sa ísť kľudne do lepšieho ale že nemajú zle ohlasy od zákaznikov na ten produkt . takže asi ho vezmem .
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod _Andy_ » úte led 17, 2017 18:06

Přijde mi, že tu 98 % lidí žije v domění, že armáda = stále ta samá kvalita, jako "když byl můj táta před 30 lety na vojně"... Samozřejmě, že věci fasovaný celoarmádně (hlavně v AČR) jsou většinou zastaralý krámy, ale ono se stačí porozhlídnout po okolí a zjistit, že v dnešní době se dělají srovnatelně kvalitní věci i pro armádu...

Arc'teryx LEAF
Patagonia
Outdoor Research
OTTE Gear
TAD
Carinthia
NFM
u nás třeba Tilak MiG
a další...

Ale stejně jako u civilních firem - za kvalitu se platí. Je to trochu off-topic od dotazu výše, evidentně mu jde jen o cenu, ale přijde mi smutný to neustálý zatracování mnohdy velmi kvalitních a funkčních věcí vymyšlených hlavou. Viz třeba extrémně debilproof PCU systém a návody k němu.
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod booze » úte led 17, 2017 18:19

V nasich koncinach je toho ve vyprodejich jak safranu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 17, 2017 18:29

bassspencer píše:strieľať chodim poriadne vysoko na kopce tma by sa poľovníkom ani iným za mnou nechcelo iba raz som tam stretol jedno dievča neviem čo tam hľadalo do terza problém nebol [...]
Ak chcete poznať môj vek tak o chviľu mám 27


Dve veci.

1) Prepac ale budu hodne neprijemny. Jako cloveku, ktery chodi sportovne strilet na strelnici mi pri cetbe tve vety vstavaly vlasy hruzou. A nediv se otazkam na vek, kdyz napises neco takoveho, take bych ti hadal teenage.

Zakon hovori jasne, Kategorie D: "Ke střelbě z těchto zbraní (včetně používání paintballových a airsoftových zbraní při hrách) musí být určen bezpečný prostor, zajištěn dohled odpovědné osoby nebo musí být takové místo viditelně označeno jako místo, kde probíhá střelba. Vyžaduje se rovněž, aby osoby nacházející se na takovém místě, kde probíhá střelba použily vhodné ochranné pomůcky. Střelba z těchto zbraní je pak zakázána na místě, kde by mohl být ohrožen život nebo zdraví osob nebo způsobena škoda na majetku." Sam priznavas, ze jsi porusil zakon a jeste pri tom potkal nejake devce. Skvele.

Problem je to, ze takovyto radobystrelci se vzduchovkou na horach jako ty delaji ostudu a problemy vsem normalnim, kteri jsou poctivi, stejne jako takytabornici delaji ostudu a problemy vsem normalnim.

A jestli si neuvedomujes, ze pri tom opravdu nekoho ohrozujes, tak ti do ruky nepatri ani prak, natoz zbran kategorie D (nedej boze nejaka ostrejsi).

Nechci z toho delat tema o zbranich, ale takoveto jednani je stejne, jako jet do prvni zony narodniho parku v letnim vedru, rozdelat si tam ohynek a hasicum pri lesnim pozaru pak prekvapene vykladat, ze "jsem tam ohen delal uz asi stokrat, a nikdy nic se nestalo".

2) Jinak na tema army produktu, vetsina je o nicem, tj tezkych velkych a nepohodlnych, protoze si na jejich nakupu nekdo namastil kapsu (vojin Svejk u predesleho prispevku byl trefny). Ale najdou se i v armyshopech dost vychytane veci za celkem levne, jen nepocitej s nejakym ultralight. Sam nosim zdarak Bivy Bag z US ECWCS, gorac, sice tezky ale dobry, a na tvrdsi akce (mechanicka odolnost) treba membranovku FR cizinecke legie (je extra tezka ale membrana dobra a mechanicka odolnost skvela).

A je to jen nekolik malo veci, ktere se vyplati, zbytek byva bud lehoucky, ale pro specialy a drahy, nebo pro zas*anou pechotu a tezky a spis nefunkcni. Army spacak bych opravdu nekupoval...(pokud by to nebyla treba Corinthia za 10000,- nebo britsky Snugpak, na ktery nedalo dopustit dost lidi z misi). To same batohy. Koupis BW tlumok za pet set, ale neda se dele nosit (nedej boze SPM vz95, sice neprustrelny tlumok, ale zada naprosto blba), nebo koupis Tasmanian Tiger nebo US za 8000,- a skvely (i kdyz jeste tezsi nez Deuter). To same bundy, a tak dale...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod bassspencer » úte led 17, 2017 18:47

andy . tak nejaké konkretné veci môžeš od nich postnuť čo by boli dostupné aj v ČR a SR , myslím hlavne nepremokavé stany alebo spacaky čo aj zahrejú .

Ja už viac ako 8 rokov nenosim na nohách nič iné len kanady vzor 90 . či je leto a či zima vždy do obchoďakov ku šoferovaniu na rodinné oslavy do práce . zvykol som si na ne a vyhovujú mi . nešetrím ich - jedny som zodral po 4 rokoch a cena je 50 € takže u mňa top obuv. minuly rok ma bývala prehovorila aj na inú obuv a nevyhovovalo mi to . a navyše hneDˇsom to zničil . takže môžem potvrdiť že armadné aj keDˇ staré vybavenie je často veľmi kvalitné a odolné . komfort v nich sa vytvori až po 2 mesiacoch nepretržitého nosenia - odtlaky si treba vytrpieť - a na zimu treba mať dvojo hrubych ponožiek ale nedám na ne dopustiť .

A áno ide mi aj o môj skromny rozpočet . som zvyknutý poradiť ľuďom , či už na forach alebo v sukromnom živote , nejaké veci alebo PC alebo hocčo do čoho nevidia . často-krát udajú smiešny rozpočet a očakavajú zázraky ale uvediem ich na spravnú mieru a poradím či treba priplatiť alebo poradim čo sa v tej cene da vyskladať a čo od toho očakavať .

Franta : dobre berem tvoj názor a áno si trocha nepríjemný . Za prvé ta dievčina čo išla okolo tam bola vtedy kedy som vzduchovku ešte ani nevlastnil . Za druhé už vidím paintball hráčov ako si ohradzujú zónu vlese kde sa bude údajne strieľať . Za tretie ty o mne hovoríš ako keby som strieľal len tak do vzduchu a čakal či pri dopade ta diabolka niekoho zabije . navyše si asi predstavuješ že strieľam z rotačného guľometu a zčasti vyvlečený zo zvieracej kazajky .ja si tiež snažim vytvoriť bezpečné podmienky na streľbu a nie strieľať zo skalia dole do aleluja . Zákon možno porušujem a stretol som pri streľbe už aj starych frajerov čo sa vyhražali že pôjdu volať policajtov (preto teraz chodím na skalie kam "takmer" nikto nechodí a nikoho tam neohrozujem) ale to sú presne ty stary magory čo cez deň nevedia dočoho pichnuť a večer sa idú spraskať do nemoty do putyky . Pri to keĎ človek sedi v kuse doma zavrety na riti tak mu nadávajú nech si hľada nejakú aktivitu a niečo robi .
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 17, 2017 19:23

Opravdu bych se tu nerad dostaval do debaty o zbranich.

Proste jsou nejaka pravidla, a kdo je porusuje, zhorsuje podminky vsem ostatnim, kteri ta pravidla dodrzuji. Je tak tezke to pochopit? Viz posledni navrhy omezeni zbrani v EU, mimo jine proto, ze na Slovensku (a neber to ze Cehun kritizuje Slovakov, mam pribuzne aj zo Slovenska) se prodavaly "znehodnocene" zbrane, ktere sly upravit na strelbu davkou ostryma pouhym prvnim vystrelem ostreho naboje v "znehodnocene" zbrani. Opravdu si nepredstavuji, ze si strilel z "rotacniho gulometu" a podobne. Mozna proto, ze na rozdil od tebe (nevim, nechci soudit z internetove diskuse), mam zkusenost i se zbranemi ostrymi, vcetne tech, ktere si jako civil nekoupis. A jakakoliv zbran opravdu neni hracka, za tim si stojim. I jako clovek, ktery se shodou okolnosti ocitl i na te druhe strane hlavne. Ale to do tohoto fora asi nepatri. A jestli to nechapes, porad si stojim za svym, do rukou ti nepatri ani ten prak. Ale jinak vse dobre :D.

Jsem samozrejme rad, ze s tou vzduchovkou nechodis po meste, ale opravdu neni tak tezke najit treba nepouzivany lom nebo neco podobneho a natahnout tam pasku nebo aspon dat blbou ceduli. Nahoda je fakt blbec. Prosim zkus do budoucna. I pro ty z nas, kteri pravidla dodrzuji (a opravdu to poskozuje vsechny). To, ze to spousta lidi nedela, neni omluva. To, ze nekteri paintball a airsoft hraci nevytycuji venku plochu hry, jeste neomlouva vsechny ostatni.

Pro mne konec debaty o zbranich, vic nemam co dodat.

Zpatky k (levnemu) army vybaveni. Plati vse, co jsem napsal. Mas dve kategorie, surplus (pouzite nebo vyrazene nepouzite skladovky atd) a nove specialni vybaveni. Cenu maji spis jen vyrazene nepouzite stare skladovky, ale nemas moc sanci poznat (krome absence podpisu konkretniho vojina na bunde lihovkou nebo skrvn od krve a der od prustrelu) ktere je ktere, kdyz nechces jen verit tomu armyshopu. Membranove army bundy mohou byt obecne dost prodrene na ramenou od batohu a popruhu zbrane, coz na pohled skoro nepoznas ani proti svetlu, a ver mi, ve slejvaku ti i tou mini dirkou fakt hodne potece. Jak jsem psal, fajn jsou ty navleky na boty, kdyz najdes v ok stavu, to same nektere bundy (nejlepe nepouzite, co pamatuju tak se vyprodavaly ty z francouzske legie za necele dva tisice korun a byly opravdu v nepouzitem stavu) pripadne ten US ECWCS Bivvy Bag zdarak (pozor, musi byt original), akorat si zase dat pozor na jeho stav.

Jestli ti jde o rozpocet, precti si radeji Pavlicka, ktery v hluboke normalizaci jezdil s minimalnim rozpoctem a samodoma vyrobenyma outdoor vecma nekolikatydenni treky v polarnich oblastech a dnes provozuje jedinou soukromou polarni stanici na svete. Ono to totiz jde i bez goretexu a podobnych vychytavek.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod dudy » úte led 17, 2017 19:45

bassspencer píše:....Zákon možno porušujem a stretol som pri streľbe už aj starych frajerov čo sa vyhražali že pôjdu volať policajtov (preto teraz chodím na skalie kam "takmer" nikto nechodí a nikoho tam neohrozujem) ale to sú presne ty stary magory čo cez deň nevedia dočoho pichnuť a večer sa idú spraskať do nemoty do putyky . Pri to keĎ človek sedi v kuse doma zavrety na riti tak mu nadávajú nech si hľada nejakú aktivitu a niečo robi .

Se do toho drobátko zamotáváš.
Takže to nebylo jen děvče na kopcích, co?
Dokonce už na tebe, kvůli tvému chování se zbraní, chtěli volat policajty.
Jo a zkus to o těch strejch magorech říct někomu z těch, kdo ti vyhrožuje že půjde zavolat policajty.
Ti starej magor zlomí vzduchárnu o řepu.
A právem.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 17, 2017 20:00

Jinak zacinam chapat, proc jsou diskuse o army vybaveni zde na foru tak neoblibene...pokud se tu pokazde objevi nejaky podobny manik se vzduchovkou na horach, taky bych se za i ten svuj ubohy army zdarak stydel...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod dudy » úte led 17, 2017 20:13

_Andy_ píše:...armáda = stále ta samá kvalita, jako "když byl můj táta před 30 lety na vojně"...


Tos mě dostal.
Před 30 lety na vojně sem byl a žádnou kvalitu nepamatuju.
Táta byl na vojně 1949-1951 a taky žádnou nepamatuje.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod booze » úte led 17, 2017 20:17

Dik franto za ten surplus.
Nemas nejakou zkusenost s army zateplenou bundou? Treba Bunda Softie britské armády
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod mike » úte led 17, 2017 20:21

@FrantaKrajta: bingo :smt023 Nemusi jit ani o vzduchovku, ale casto byvaji podobni lidi nejak postizeni.

@dudy: vzdyt ma v zasade pravdu, jen mel napsat "kvalita" ;-) Taky jsem ty "kvalitni" vojenske kramy potkal pred necelyma 30 lety a od te doby nechapu, co na nich kdo vidi a proc v tom chce chodit, kdyz nemusi. Zvlast kanady staly za to. Pravda, nejake maskace jsem si pak nechal k ohni a na spinavou praci ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 17, 2017 23:00

booze píše:Dik franto za ten surplus.
Nemas nejakou zkusenost s army zateplenou bundou? Treba Bunda Softie britské armády


Bohuzel neznam. Hafo lidi z misi mi doporucovalo Snugpack, ale je to vetsinou drahe a zkusenost osobne nemam...
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 17, 2017 23:10

Jinak bunda FR cizinecke legie je pro mne super, akorat proste hodne tezka. Ale fajn na aktivity kde tenka Gore Tilak nestaci. A daly se sehnat okolo dvou tisic, nevim, jak dneska
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod bassspencer » stř led 18, 2017 9:01

uz mam ohladom vybavi vcelku jasne tak diky tym ktory poradili . ohladom vasho rypania s tou vzduchovkou tak tam radsej nic nejdem komentovat adi len to ze s tou dolamanou flintou pekne fantazirujes ;)
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod _Andy_ » stř led 18, 2017 9:54

dudy píše:Tos mě dostal.
Před 30 lety na vojně sem byl a žádnou kvalitu nepamatuju.
Táta byl na vojně 1949-1951 a taky žádnou nepamatuje.
:mrgreen:


Samozřejmě jsem myslel "kvalitu", předpokládal jsem, že je to z kotextu jasný... :wink:
Audaces Fortuna Iuvat
_Andy_
nováček
nováček
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon říj 5, 2009 20:43
Bydliště: Hned vedle sousedů

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod terezaslovensko » stř led 18, 2017 15:33

a to chodis s normalnou zbranou len tak?
Akoze my sme v ramci treningu behali s M4kami, to boli ale poloautomatiky (navyse uplne bez nabojov) a aj tak sme ich mali schovane. Strielala som z toho zazivot presne jeden krat, aj to na zahrade.
Ale vidiet niekoho ako beha len tak s puskou po lese (navyse sam), asi tiez volam policajtov. Uz mi odstrelili takto psa, a na sankach som viezla aj strelene mlada srnky k lesnikovi. Bohuzial ju zachranit nevedel..

](*,)
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod dudy » stř led 18, 2017 17:53

terezaslovensko píše:...Akoze my sme v ramci treningu behali s M4kami, to boli ale poloautomatiky (navyse uplne bez nabojov) a aj tak sme ich mali schovane. Strielala som z toho zazivot presne jeden krat, aj to na zahrade...

Si střílela z M4 na zahradě?
:shock:
To nevim co je lepší.
Jestli lítat se vzduchovkou po lese, nebo střílet z M4 na zhradě.
:mrgreen:

Neboj, pochopil sem (aspoň doufám), že na zahradě ze vzduchovky.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod bassspencer » stř led 18, 2017 18:41

nosim ju nenabitu a v puzdre na chrbte . aspon tu u nas v ziline som stretol viac ludi v lese so vzduchovkou a nepanikaril som . co sa tyka strelbi na zvierata vidiet ze ma tu nikto nepozna lebo zvieratam pomaham prikrmovanim a aj v doma ak mi vleti mucha alebo mola tak ju chytim a vyhodim aj ked sa s velkou pravdepodobnostou vrati nazad . takze uz si tu konecne zmazte ten spomynany obrazok o mne ako masakrujem s pruizinovou vzduchovkou o sile do 16J cely les a dievca a postarsich ludi :D . moralisti , nebudem sa snazit komentovat viac tieto narazky . budem na tomto fore zrejme aktivnejsi tento rok tak si zvykajte ja neprosim o radu takych co mi poradit nechcu a povahy co sa chytia kazdej blbosti ako gramatiky alebo vzduchovky tak asi mate slaby socialny zivot ked chcete silno debatovat tu na nete . uz keby tak sa to da v prijemnom duchu a este nieco nebudem uz reagovat na vase stupidne OT . a vzdy sa dobre poobzerajte v lese ci niekde neciham s puskou :D ja som hodne pozitivny clovek a nerad mudrujem a vy sa tu vyfarbujete podaktory presne opacne . ak ma niekto chce lepsie spoznat kludne zajdem na pivo alebo na turu alebo staci napisat spravu . a este raz daakujem za radu pri vybere stanu a vysvetlenia preco sa nevyplati lacne army
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Stani » stř led 18, 2017 18:51

Počuj bass a ešte aj ten spencer so vzduchovkou, bolo by fajn, keby si už nepísal vôbec. Nedá sa to fakt po tebe čítať. Nájdi si iné fórum, kde táto forma písania je skutočne cool. A pre ostatných, prosím, nereagujte na neho, vráťte sa k téme vlákna.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod dudy » stř led 18, 2017 19:21

@basspencer

Hele, já (a nejen já) ti jen poradil, abys byl s tou vzduchovkou opatrnej, neb je to nezákonné.
dudy píše:S tím opatrně, příteli.
Se vzduchovkou nemáš co chodit do lesa.
Podle Zákona...

A ty seš akorát drzej a sprostej?
Zklidni hormon...

P.S.: Na slovensku je zákonný limit pro vzduchovky 15J a ne 16.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod bassspencer » stř led 18, 2017 19:33

Dudy ja som kľudný . Idem si dokonca trénovať aj písanie , aby tu na fóre boli ľudia spokojný , aj keď neviem či to bude bezchybné a niekto si zasa kopne . Viem o tej info čo si mi teraz podal a je to podľa mňa len zámerná buzerácia tých 15J . Bežne viem prečítať po iných aj bez diakritiky a to že ja aspoň používam mäkčene by sa dalo tiež oceniť . Budem sledovať aj ostatné vlákna , či sa aj tam pustite do ľudí , ktorý píšu na telefone a bez interpunkcie . Takéto prkotiny som nikdy u nikoho neriešil a to som čítal už aj iné tvrdky .
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Stani » stř led 18, 2017 20:08

V armáde sa počas I. svetovej vojny používal materiál gabardén (gabardine) na výrobu vodeodolných kabátov, ktorých dĺžka siahala prakticky až nad kotníky, alebo aj ku kolenám. Takéto kabáty nosili napríklad oficiéri britskej armády, ale aj rádoví vojaci. Doplnkom sa stal opasok, praktická vec, dokonca tu je prvýkrát použité zapínanie opasku pomocou kovovej spony D-ring. Za všetkým stojí hlavne Thomas Burberry a neskôr známa značka výroby oblečenia - Burberry.

Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - 1.JPG
Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - 1.JPG (31.61 KiB) Zobrazeno 8802 krát

Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - 2.JPG
Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - 2.JPG (40.59 KiB) Zobrazeno 8802 krát



V knihe "Dějiny dobývání Himaláje" som sa dočítal, že už od roku 1901, táto firma z tohto materiálu vyrábala odolnejšie obleky, ktoré používali aj prví horolezci. Bol aj vetruvzdorný, odpudzoval sneh, takže napríklad Amundsen pri svojej expedícii na južný pól mal stan vyrobený práve z tohto materiálu. Aj napriek tomu sa stále používali ťažké plátené stany - viď expedície v Himalájach na začiatku 20.stor.

Sheckletonove výpravy do Antarktídy takisto používali oblečenie z tohto materiálu.

Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - 3.JPG
Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - 3.JPG (25.71 KiB) Zobrazeno 8802 krát
Naposledy upravil Stani dne stř led 18, 2017 23:01, celkově upraveno 3
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Stani » stř led 18, 2017 20:14

Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - 4.JPG
Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - 4.JPG (48.92 KiB) Zobrazeno 8800 krát

Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - Amundsen stany.JPG
Burberry - garbadine materiál 1 svet vojna - Amundsen stany.JPG (30.66 KiB) Zobrazeno 8800 krát


Mallory po expedícii na Everest (r.1921) sa sťažoval, že tie stany na zakladanie postupných táborov sú pekelne ťažké 15,9kg. Nezistil som zatiaľ koľkomiestny typ to bol. V expedícii nasledujúceho roku už im dodali ľahší model s 8.6kg. Bol to tzv Whymperov stan "A" tvaru.

Burberry - garbadine materiál - Mallory Whymper stan.JPG
Burberry - garbadine materiál - Mallory Whymper stan.JPG (17.73 KiB) Zobrazeno 8800 krát


foto: burberry.com, Dějiny dobývání Himaláje (R. Sace, G. Rodway), actionasia.com, explorersweb.com


Aj keď sa to netýka konkrétne oblečenia, tak v knihe o prvom zimnom prechode hlavného hrebeňa V.Tatier (1955), sa spomínajú nemecké desaťhrotové mačky Eckenstein, ktoré používali Nemci počas II. svetovej vojny, a ktoré tu po nich už ostali. Nevýhodou bolo, že nemali predné hroty a pri väčších mrazoch sa aj lámali.
Stani
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1324
Registrován: pát lis 27, 2009 16:16

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod bassspencer » stř led 18, 2017 20:27

Stani už by som nereagoval ,ale oprav si tam tu gramatickú chybu . Áno , viem , toto je rovnako neužitočný príspevok ako tie tvoje z gramatického okienka .
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod mike » stř led 18, 2017 21:26

Ach jo...
bassspencer píše:budem na tomto fore zrejme aktivnejsi tento rok tak si zvykajte ja neprosim o radu takych co mi poradit nechcu a povahy co sa chytia kazdej blbosti ako gramatiky alebo vzduchovky tak asi mate slaby socialny zivot ked chcete silno debatovat tu na nete

Takhle to tady nefunguje. Nejsme to my, kdo si ma zvykat. OF je velmi tolerantni komunita a spolkne leccos, ale ne vsechno. Nedelame to casto ani radi, ale kdyz je to nutne, tak se rusivych elementu zbavime. Obecne i Netiketa doporucuje nejdriv chvili sledovat, jak to chodi, jake jsou zvyky, nepsana pravidla apod, nez nekam zacnes prispivat. Netrvame na tom, nekdy to ale vede k reakci jako tady.

OF je diskusni forum, neni to chat pro pubertaky ani plkani na Facebooku. Tvuj prispevek si prectou stovky lidi, a tak je opravdu vhodne venovat trochu casu a snahy tomu, aby mel nejakou rozumnou formu a cetl se jim pohodlne. Coz znamena minimalne rozlisovat vety a delat rozumne odstavce. Taky ber v uvahu, ze prispevky maji delsi trvanlivost a pres Google se k nim muze dostat kazdy a bezne se to deje.

bassspencer píše:Idem si dokonca trénovať aj písanie , aby tu na fóre boli ľudia spokojný

Fajn, snahu ocenuju. Jeste prosim prestan delat mezery pred interpunkci a bude to v pohode (slovenskou gramatiku nehodnotim, to necham na jinych). Tj. spravne je aj písanie, aby... Co se diakritiky tyce, to je spis vec zvyku a technickych problemu a je kazdeho volba, jak si to zvoli. Prumerne inteligentni mozek s tim nema problem, zvladne si to doplnit sam.

P.S. Kdyby to nebylo jasne, tak tohle byla moderatorska poznamka.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod booze » stř led 18, 2017 21:42

FrantaKrajta píše:Hafo lidi z misi mi doporucovalo Snugpack, ale je to vetsinou drahe a zkusenost osobne nemam...

nesedi mi je to strasny pytel, ale materialove dost podobna bunde KIK, ktera me dost vyhovovala.

@ stani pekne sepsane =D>
vubec by mi nevadilo vic outdoor zajimavosti. :smt023
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod booze » stř led 18, 2017 21:46

jeste k tomu army vybaveni, jsme meli na vojne cr vzor 85 rikali jsme tomu plechace. myslenka asi dobra, ale obleceni nefunkcni. :lol: Dodnes mam komplet k ohni a na to je boozi. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení