Armadne oblecenie a outdoor

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod myskin » pon dub 19, 2010 16:53

Aky je na to vas nazor? Pouzivate na mimodverove aktivity armadne maskace, kanady, batohy? - viem, ze je tu par vlakien, kde sa riesili armadne batohy, sme tam sa mihnu aj kanady- ale co oblecenie ako take? Vadi vam, ked ma nejaky turista maskace? Zacleni ho to hned mimo "skalnych outdooristov" ? Osobne nosim rad rozne napr. nohavice povodne armadnej vyroby- preto, ze su prakticky neznicitelne, pomerne pohodlne a prakticky riesene- mam rad bocne vrecka, co vela outdoor nohavic nema.

Ako je to s vami? Velmi ma zaujima nazor vacsiny- poznate tu situaciu- zrazu stretnete cloveka v maskacovych nohaviciach- nedaj boze este ostrihaneho- zaradite ho hned do skupiny potlacujucej ludske prava, alebo nie? Je pre vas kombinacia outdoor/military oblecenia pest na oko?

Pripadne sem mozte napisat aj par tipov, co vojenske sa vam osvedcilo...
myskin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř lis 21, 2007 14:46
Bydliště: PN/BB- SK

Re: armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Indy » pon dub 19, 2010 17:29

armady pouzivaji bivak pytle, samonafukovaci karimatky a treba napr. horolezecke prilby.

s tema prilbama a nafukovackama je konkretni zkusenost jsou to normalni artiach a salewa. v poho.
Ajatolah politicke nekorektnosti od dob, kdy jeste nebylo nutne byt korektni ani v nicem jinem
Indy
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6759
Registrován: pon bře 3, 2008 17:27
Bydliště: Brno, Zlin

Re: armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Semo » pon dub 19, 2010 18:04

Obvykle byvaju armadne veci extra spolahlive, ale za to vcelku meskajuce za pokrokom (aby si pockali, co sa osvedci a co nie) a tazke. Proti kamuflaznym a olivovym farbam nic nemam, sam mam zaujem na co najvacsej nenapadnosti, ale ta zaostalost a vaha mi prekaza.
Semo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 905
Registrován: čtv kvě 15, 2008 22:12
Bydliště: Praha, obcas Kosice

Re: armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod uplne jinej martin » pon dub 19, 2010 18:07

Záleží na tom, jak si slovo "outdoor" vykládáš.

Někdo to bere tak, že jde do přírody, mimo město... Podle náročnosti výletu se pak vohákne.
Jinej to bere tak, že si v první řadě pořídí hezký / kvalitní / ... hadry a to mu pro štěstí stačí.
Jsou lidi, co používají věci podle toho, jak se jim osvědčují, jiní musí mít to nejlepší na trhu, protože mají pocit, že vybavení je to, co je brzdí.

Dneska se říká "outdoor" jak tomu, když jedeš v létě s děckama na tábor i tomu, když chceš lízt těžký kopce.

Používej oblečení jaký ti vyhovuje, klidně armádní. Na jednu stranu, armáda je od toho, aby byla venku. Na druhou stranu, vybavení pro normální vojcly musí být levný, jednoduchý, blbuvzdorný, musí dlouho vydržet. Části specielní výbavy jsou možná ještě dražší, než "normální" vybavení ze sportvního kšeftu. Armádní věci jsou většinou levný, těžký, dlouho vydrží a dají se opravit kladivem (výjimky nicméně existují). Vojáci řeší jiný věci, než výletníci.

K tvojemu dotazu na zařazení: mě je to jedno, když ti to vyhovuje, je to tvoje věc. Osobně spíš chápu, když někdo třeba běhá po městě v BDU kapsáčích, než v červenejch gore gatích s velkou kevlarovou záplatou na zadku. Ale když to dotyčnému vyhovuje...
Co se batohů a pod. týká, tak si myslím, že spousta věcí má špatný poměr cena/výkon. Rozuměj, že za o něco vyšší částku seženu o hodně kvalitnější výrobek. Ale nalezne se i spousta zajímavejch věcí, co se vyplatí použít.

P.S.
zrazu stretnete cloveka v maskacovych nohaviciach- nedaj boze este ostrihaneho- zaradite ho hned do skupiny potlacujucej ludske prava, alebo nie?

Nejsem žádný armádofil, ale jak armáda potlačuje lidská práva? Povinná vojna už není a měl jsem za to, že armáda je tu od příp. obrany státu.
Budocnost patří aluminiu!
Uživatelský avatar
uplne jinej martin
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1763
Registrován: ned led 9, 2005 21:41
Bydliště: Pragl

Re: armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod mike » pon dub 19, 2010 18:19

myskin píše:Velmi ma zaujima nazor vacsiny- poznate tu situaciu- zrazu stretnete cloveka v maskacovych nohaviciach- nedaj boze este ostrihaneho- zaradite ho hned do skupiny potlacujucej ludske prava, alebo nie?

Mne je to celkem jedno, at si kazdy chodi, v cem chce. Maximalne mne napadne neco o zastydle puberte a masochismu, to kdyz se tvari zvlast zarputile ;-)

Jak kdy a jak kde. U klasickych trampu je to tradicni, normalni a prakticke, v cem jinem se taky valet nekde u ohne. Ale ti nebyvaji ostrihani, spis naopak. V Alpach jsem jeste nikoho takoveho nepotkal.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod rezna » pon dub 19, 2010 18:30

uplne jinej martin píše:Jsou lidi, co používají věci podle toho, jak se jim osvědčují, jiní musí mít to nejlepší na trhu, protože mají pocit, že vybavení je to, co je brzdí.


... a pritom to tak vubec neni a brzdi je neco zcela jinyho...
Uživatelský avatar
rezna
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1134
Registrován: čtv kvě 28, 2009 16:03
Bydliště: Olomouc

Re: armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod myskin » pon dub 19, 2010 18:32

tym potlacovanim ludskych prav som samozrejme nemyslel armadu, ale rozne recesisticke spolky... poznam ludi, ktori ked vidia na niekom maskace a neni to vojak, tak si hned myslia, ze to musi byt vyholena hlava...
myskin
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: stř lis 21, 2007 14:46
Bydliště: PN/BB- SK

Re: armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod tuso » úte dub 20, 2010 7:23

Behaj si po horách v čom chceš. JE to čiste tvoja osobná vec. Ja sám už vojenské veci nenosím. Minule som mal staré kanady obuté po asi 15 rokoch a skutočne nechápem, ako som v tom mohol chodiť po horách- tvrdé, nepohodlné.
Niekto preferuje, keď je " neviditeľný", ale ja osobne nosím do hor jasné farby. Nie som Vinetou, nepotrebujem byť nenápadný. Ale vo vzťahu k ostatným ľuďom je pre mňa doležité, ako sa správajú, nie ako vyzerajú.
Být K.O. a říkat O.K. je tajemství úspěchu...
Uživatelský avatar
tuso
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 6607
Registrován: úte lis 29, 2005 12:19
Bydliště: Ostrava

Re: armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Schnappi » ned čer 20, 2010 13:52

Já proti armádním věcem nic nemám a sem tam je i používám. Na práci, na kratší výlety (nemám nic nepromokavého). Ale jen oblečení a třeba nářadí, boty už chci vždycky turistické, batoh a karimatku stejně tak. No, armádní celtu bych nad sebou taky snesl. :)
Dokdy to potřebujete vědět? :oops:
Uživatelský avatar
Schnappi
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3349
Registrován: pát lis 24, 2006 10:51
Bydliště: Jihovýchod ČR

armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod bassspencer » pon led 16, 2017 11:45

nazdar ludia . v prvom rade som nechcel zakladat vlakno inde lebo kedze by som rad dostal nejake info celkovo o vybave na stanovanie a nie len jedneho produktu . so stanovanim len zacinam . pre zaciatok uvediem ze rad setrim a nebojim sa ani pouzivanych veci :D Samozrejme ale nechcem setrit na nespravnych miestach . do vybavi by som pri najmensom potreboval nasledovne : stan - nepremokavy , spacaky 2x , polnu flasu , termosku , mozno nejaky ruksak ktory by to spolocne s karimatkami dokazal uniest vratane nejakeho toho komfortu . som v tomto uplny zaciatocnik takze niektore veci urcite zabudnem a nieektore vam pridu asi aj vtipne . vpodstate ide o to ze kamarat mi posielal kedysi davnejsie odkaz na nejaky vypredaj z armadnych zasob ktore boli uz vyradene tusim stany a spacaky z obdobia osedmesiatych a devedesiatych rokov slovenskej armady. boli tam velmi nizke ceny a preto by ma zaujmalo ci by sa tie produkty dali porovnat s tymi co tu bezne odporucate na klasicku turistyku o djari do jesene teda ziadne extremi . davam prednost maskacovemu prevedeniu a to je velke lakadlo a spacaky tam tusim boli riadne tluste okolo 12 eur za spacak . nepoznam presne udaje ale mne vysoka vaha nevadi spratnost uz by som trochu aj ocenil no hlavne nech je v tom teplo . polna flasa najlepsie nejaka nerezovka nechcem hlinik a plast mi tiez nevonia , v maskacovom latkovom puzdre s uchytenim trebars aj na opasok . termosku taka co sa po niekolkych padoch alebo pouzitiach nerozpadne . stan dvojmiestny aby sa tam aj nejake bezne batohy a veci vosli a hlavne aby nepremokal nech sa aj v dazdi v tom pohodlne vyspime. mam doma nejake samonafukovacie karymatky ktore sa mi lubia daju sa spojit a nesfukavaju ale zaberaju dost miesta su aj tahsie ale lubia sa mi . tak asi len tolko k problematike budem rad ked ma niekto pouci a odporuci mi nieco zaujmave . mame tu v ziline aj armyshopy aj stare veci vojenske su tam ale ked ja neviem ake mozu mat vlastnosti a ci to nebude zla investicia ale ked v tom vedeli vydrzat vojaci preco nie ja . ale ak to nema zmysel tak kludne nieco take ako som sa tu docital tusim prime 400 . ten vizera pekne aj teplo ale neviem to moc ohodnotit . chcel by som brazdit tento rok slovenske lesy a max tak vyliezam na hory vysoke 1300 nmn . a na tych armadnych spacakoch saa mi pacilo ze do podhlavia sa dalo vmestit napr. sveter a bolo ako vankus . peniaze az tak rolu nehraju pokial sa mi vyplati do niecoho investovat na tieto moje rekreacne vylety s kamaratmi tak zaplatim . stan som pozeral napr. husky bizon 3 ale neviem teda no skuste nieco odpoviem keby nieco blizsie chcete vediet dik
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod apuka » pon led 16, 2017 12:17

Promin, ale na Tvem miste bych nejdrive sahnul po Prirucke slovenskeho pravopisu :twisted:. (Keby si tomu cesky dobre nerozumel, tak slovensky: ten Tvoj text sa neda citat, aj ked odmyslim neznalost pravidiel pisania viet, je tam tolko pravopisnych hrubiek, ze je to horsie ako u niektorych nechvalne znamych clenov OF)

A ted k dotazu: nechci hodnotit ostatni vybaveni armady, ale u spacaku bych byl opatrny, protoze budou skoro bezvyhradne z duteho vlakna (teda predpokladam, ze vatelinovy dekac si opravdu nekoupis), je dulezite vedet, jak byly skladovane. Pokud lezely ve skladu v normalnim obalu (vojenske asi velky skladovaci obal mit nebudou), tak po nejakem roku-dvou muzes na tepelny komfort zapomenout.
Naposledy upravil apuka dne pon led 16, 2017 13:45, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod Mawenzi » pon led 16, 2017 12:19

no treba spacaky ze 80 let, to bude tezky jako prase a komfort nulovej (rozumej zadnej, ne pri nule:D) vyhoda je cena a bytelnost, pokud ti nevadi tezkej bagl, nebo tezsi stan, vybrat by se dalo, (i kdyz impregnovana bavlna to je taky tezky jako prase, nemam prehled dneska v tech stanech) ale se staryma spacakama bych byla dost opatrna prave krz komfort. je znama vec, ze umelina, i dobre skladovana, casem proste ztraci loft a treba 15let starej spacak uz podle me bude letni hadr s puvodni tihou trisezonaku

jo, jak pise apuka, evidentne sou na tom ty spacaky jeste hur :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod terezaslovensko » pon led 16, 2017 12:43

Ja som stravila niekolko trekov s armadnym vybavenim, ked sme v plnej polnej behali po Cechach 10 hodin denne a spali v zakopoch. Keby stan nenosil kamarat, a moj spacak druhy kamarat, tak nikam nejdem, bolo to tazke jak prasa, vyhrevnost dobra akurat tak na leto - na jesen uz v tom bola hodne zima, hlavne izolacia od spodu uplne mizerna.
Ked mi batoh zmokol, susila som ho dva dni bez srandy.

Podla toho co si napisal, si myslim, ze si uz viacmenej presvedceny, kazdopadne ak ta to chyti a v buducnosti budes chciet riesit aj dlhsie vylety, zacnes premyslat aj o vahe, ktoru nosis na chrbte. Tie vojenske veci maju jedinu vyhodu a to je ta, ze ked si v lese, tak ta moc nevidno. Co je fajn napriklad ked chces fotit zvierata.

Za mna - fakt neodporucam.
terezaslovensko
nováček
nováček
 
Příspěvky: 129
Registrován: úte srp 28, 2012 10:31

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod pickard » pon led 16, 2017 13:11

Armádní vybavení je tu rozebíráno poměrně často. Je prakticky bezvýhradně nedoporučováno. Důvodem je velmi nízká kvalita a špatná výkonnost - a to i u věcí nových. Staré armádní zásoby budou dobré tak na zahradu.

Samozřejmě, mnoho lidí si armádu idealizuje - to platí především o lidech, kteří v žádné nebyli - takže věří, že když má stát nějaké vojáky, u kterých chce, aby udatně bojovali v těžkých podmínkách, zařídí jim supr výbavu. To je sice logické, ale zcela nerealistické. Doporučuji prostudovat odbornou literaturu:

https://www.kosmas.cz/knihy/177124/osudy-dobreho-vojaka-svejka-za-svetove-valky/

Leckdo si myslí, že to je humoristické dílo. Ale to je nepochopení, ve skutečnosti je to dokument.

Armádní výbava musí být především levná, protože fiskus nemá prachy (prej). Takže nemůže být nic moc prostě už jen kvůli prachům. Musí být jednoduchá, aby jí šlo snadno naflákat tuny. Musí být pořád stejná, aby si nikdo u provianťáka nevymejšlel, že chce boty s širším chodidlem. Vybírá se zpravidla nějakou komisí v rámci nějaký veřejný zakázky, což je vždy recept na průser (viz např. české silnice). Její způsob použití a zaměření jsou jiné - mnohem více se počítá s přesuny motorizovaně, očekává se boj a ztráty vybavení, z čehož plyne nutnost v polních podmínkách věci přeskládávat (odtud tak oblíbené sumky, které jsou v outdooru úplně na hovno).
Že je to nepohodlné a těžké v armádě nikoho nezajímá.

Dlouhodobě uskladněné armádní zásoby navíc trpí rozpadem materiálů a ztrátou funkčnosti. Obvykle mají hodnotu odpadu.

Řečeno jednoduše: Si spíš půjdu koupit Husky než armádní zásobu.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod pickard » pon led 16, 2017 13:13

Pro doplnění: Ano, existuje též skupina špičkových výrobků pro speciální vojenské útvary. Jestli se nepletu, dělá je třeba Millet a Arcteryx. Ty jsou dražší než civilní a neprodávají se v army výprodeji.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod fps » pon led 16, 2017 13:14

pro toho kdo si chce vyzkoušet turistiku na těžko, a nemá moc peněz, tak proč ne vojenské vybavení, já jsem takhle začínal ze začátku osmdesátých let taky, a když v tom bude pokrčovat i nadále, tak si muže našetřit na kvalitnější vybavení, nebo může něco koupit třeba tady v bazaru, nebo si může počkat na po vánoční slevy, ono to chce v tom vojenském vybavení rozlišovat, speciální jednotky mají o dost kvalitnější vybavení než třeba pěšáci, pro naše speciální jednotky dělá věci třeba Tilak, ale dneska by mně tedy nenapadlo používat vojenské vybavení na turistiku
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod pickard » pon led 16, 2017 13:17

Tak je fakt, že jsem-li beznadějně bez peněz, tak mi nic jinýho než ten army výprodej nezbývá. Ale to by samo o sobě mělo být spolehlivým indikátorem té kvality.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod bassspencer » pon led 16, 2017 13:25

diky ludia . no ja som v praci teraz a musim pisat rychlo a na telefone takze nic pohodlne ale uznavam ze gramatiku vlaske nemam a nikdy mat nebudem bohuzial tak zase svahylsky to hadam nepisem :) . no tak ak to je ozaj take zle s tymi spacakmi a stratili uz davno svoju efektivitu tak skoda do toho investovat a co teda hovorite na tie prime 400 bolo by to ok ? cena kolo 40 e je podla mna paradna . no stan ten bizon je dost drahy neviem ci je nejaka lacnejsia alternativa ktora by postacovala . no takze z toho armadneho vybavenia asi moc naa vyber nie je . vaha mi az tak nevadi ale viem ze je to nevyhoda . no tak co sa farby tyka tak aspon nech niesom jak kpmunistycky turista farebny tak aspon vo vojenskej zelenej by sa zisli tie veci neejakej spacak mi je aj jedno . stan aby aj cosi vydrzal idealne a nie ze sa tycky hned polamu alebo co
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod pickard » pon led 16, 2017 13:37

Zkus nám popsat takový typický výlet, na který bys chtěl jít. My ti napíšeme, co bychom si na něj vzali s sebou :)

Nevím, odkud se bere představa, že barevný turista je komunistický :) Za komunistů se nic barevnýho neprodávalo, si to pamatuju.
O barevným oblečení se lze hádat do nekonečna. Některým se to nelíbí a chodí jen v tlumených barvách. Jiní chodí v pestrobarevným. Obě skupiny pro to mají vcelku rozumné důvody a nemyslím, že by kdokoli z nich byl idiot.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod apuka » pon led 16, 2017 14:05

bassspencer píše:co sa farby tyka tak aspon nech niesom jak kpmunistycky turista farebny tak aspon vo vojenskej zelenej by sa zisli tie veci
Podle Tvych reci soudim, ze "kpmunystech" netusis shola nic, ne to jeste o situaci, ktera tehdy vladla ohledne obleceni a vybaveni na turistiku, resp. co se ted nazyva outdoor :((

Jasne, jak pise pickard. Nekdo chce chodit v tlumenych barvach, nekdo v barevnych a vse ma sve vyhody a nevyhody. Az se jednou nekde ztratis v tlumenych barvach/maskacich a nebudou Te kvuli tomu najit, bo Te nebude vubec videt a kvuli tomu prijdes napr. o ruku/nohu amputovanou kvuli omrzlinam, tak ocenis barevnost. A naopak, az budes chtit v barevnem zapadnout nekde v lese a napr. pozorovat a fotit divokou zver, tak ocenis tlumene barvy.

Nejak Ti ale nerozumim. Na jedne strane pises, ze
bassspencer píše:peniaze az tak rolu nehraju pokial sa mi vyplati do niecoho investovat na tieto moje rekreacne vylety s kamaratmi tak zaplatim
potom zase o stane (cenu neznam, ale predpokladam, ze je to jeden z tech levnejsich) pises, ze je "dost drahy".
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod apuka » pon led 16, 2017 14:23

Vubec, myslim, ze by vubec neuskodilo (krome toho, co uz poradil pickard - popsat typicky vylet), kdyby sis ujasnil, co chces a na OF:
- chci spacak - podivat se do sekce spacaku
- chci stan - podivat se do sekce o stanech
- chci batoh - podivat se do sekce o batozich,
atd.

V tech jednotlivych sekcich je toho popsano hodne, urcite odpoved najdes na 99% svych otazek a nejasnosti. A ze to chce cas - jasne, dolovani vedomosti chce cas, i na OF.
Tento pristup v konecnem dusledku mozna pomohl vsem - jak Tobe, aby sis ujasnil moznosti a vybral dobre, tak i ostatnym, napr. ze se budou dotazy davat do prislusnych vlaken.... :wink:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod bassspencer » pon led 16, 2017 15:02

tak diky diky ludia asi mate pravdu . ja sa skor zaujmam o auta ale pc a elektroniku takze kazdy si v niecom najde svoje . chcem tam povedat ze aj ked sa turistyke a vybeveniu nerozumiem tak informacie si predsalen musim ziskat nejake sam . tu na fore si uz nejako poradim no hlavne mi islo o ten nazor na tie army vystroje a tu ste sa vpodstate vsetci zhodli takze tam sa moc nebudem pohybovat . este teda mozem opisat ake ake vylety by to mohli byt aj ked este asi sam moc netusim tak samozrejme budem chodit v blizkosti ziliny ale aj dalej na stanovacky s opekanim a kupanim takze dost casto aj bez virazneho prenasania . ale na druhej strane y som rad aj nejake tie slevenske lesy pobehal a ubytoval sa aj na cely vikend niekde na skali . kto vie sam neviem este ale najcastejsie to bude bez prenasania niekde v blizkosti vody . ja sa v lete neskutocne rad kupem a a opekam tak to bude priorita ale ked uz vybavu tak aj aby nieco zniesla a dalo sa s nou spolu s kamosmi aj do inych podmienok nikto neviem ci v lete nahodou nezabludim do kopcov aj na tyzden . na dovolenky ku moru nerad chodim . urcite ale nechcem chodit stanovat na stity vysokych tatier skratka hory bez poriadnych lesov ma nelakaju . a ospravedlnujem sa za pojem komunista :D nevedel som ze to tu tak rozprudi krv v zilach a ked budem mat cas tak sem hodim nejaku vybavu na schvalenie pripadne upravenie vamy . daakujem zatial . a zvierata milujem aj ked to nema moc svoju zasluhu na tom ze chcem proste byt v prirode nevyrazny
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod pickard » pon led 16, 2017 15:19

Tak ja začnu svým klasickým doporučením:

Podívej se na stany Jurek. Na tvoje zamýšlené použití by ti měla stačit i některá z těch levnějších řad. Pro dva lidi a batoh bych si koupil na to tvoje ježdění třeba Vandr 2.5. Cena je příznivá a myslím, že tu nebudu sám, kdo má s Jurkama velmi dobré mnohaleté zkušenosti. Je to odolné, není to sice ultralight, ale snesitelně těžké, jek tomu vynikající servis a je to zelené :) Pokud nehodláš moc stanovat nad úrovní lesa, tak by to mělo být zcela dostačující.

Sám mám ATAK 2.5 a je to extrémně univerzální stan, který snese i vcelku náročné podmínky. Stavěl jsem ho ve velkejch horách, přešel se mnou celou Korsiku po GR20, měl jsem ho v deštným pralese a na sopečné suti. Nula problémů, nula servisu, jen kupuju náhradní kolíky místo vohnutejch.

Nejsou to nejlepší stany na světě, ale poměr cena/výkon a snadná dostupnost servisu a design docela orientovaný na československé použití z toho dělají velmi rozumnou volbu.

A ano, je to 1000x lepší než Husky :)
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod dudy » pon led 16, 2017 15:34

Nedávno sem byl na zimním vandru na Prdech.
Byl tak kluk, co ho pamatuju z útlého mládí z těch pravých echtovních čundrů.
Ten měl tu výbavu docela vychytanou.
Komplet v takovym military a hunting stylu, přitom funkční a lehký.
Bágl od Berghausu military série cca 50 litrů.
Buhda kalhoty v Tarmac (taková ta zelozelená) od Fjällräven.
Boty ňáký Meindly.
Nafukovačku Xtherm od T&R v khaki (!) barvě.
Khaki GTX žďárák od Tilaku.
Spacák na zakázku šitou legendu Sarkofag od Kammsport khaki barvě
Softšelku, primaloftku, mikinu čepici a takový ty kraviny od armádního Tilak MiG.
Zimní bágl okolo 7 kilo.
Říkal že nějak kšeftuje s papírem.
Snad ňákym cennym, či co.
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod booze » pon led 16, 2017 15:40

pickard píše: Jestli se nepletu, dělá je třeba Millet a Arcteryx. Ty jsou dražší než civilní a neprodávají se v army výprodeji.

FR army kalhoty pro horske jednotky jsou myslim Berghaus a jsou boozi. Daji se sehnat v army vyprodeji. US army rukavice od OR jsou taky boozi a nejake batohy co pouzivaji AT horske jednotky. Zateplene bundy s primaloftem (asi USA) jsou taky dobre.
SK army co ma ted nejake spacaky, tak sije Carinthia a nejsou spatne. Obcas jsou na bazos.sk za 80 eur letni. Co je starsi, tak stoji za prd. Kdo zazil zimu na vojne pod sirakem v nejakem VVP, tak je ockovany satanem.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: armadne vybavenie vs klasika turisticke

Příspěvekod mike » pon led 16, 2017 18:48

Slouceno. Vedel jsem, ze uz tu vlakno na tohle tema byt nekde musi...
bassspencer píše:nazdar ludia . v prvom rade som nechcel zakladat vlakno inde

Tak proc jsi ho teda zalozil? Priste prosim nejdriv hledej, jestli uz nejake podobne neexistuje. Zrovna tahle diskuse se tu uz nekolikrat opakovala v ruznych tematech, zkus je pohledat a procti si je.

Tvuj prispevek jsem nedocetl. Nejde ani tak o gramatiku, ale o formu. I z mobilu se da psat kulturneji, nez stylem slovni prujem. Zacinat vety velkym pismenem a obcas udelat odstavec prece neni problem.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49287
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod bassspencer » pon led 16, 2017 20:27

mike sorry . ale chcel som sa poradiť ohľadom viac veci a prišlo mi to komplikované rozpysovať to všade tak som myslel že v pokeci to nikomu vadiť nebude . takže už asi 3 hodiny pozeram forum a všemožne . Mám samozrejme nejaké cenové limity .

takže čo sa týka toho stanu je to cenovo ozaj nahrane ale ten
http://www.najlacnejsisport.sk/stan-jur ... -1806.html by vcelku vyhovoval vizerá že to bude kvalita s ktorou by som mohol nejaký ten rok počítať . prípadne som ešte objavil toto je lacnejši o 30 € ale pritom vizerá že by mohol niečo vydržať čo vy na to http://www.gamisport.sk/stany/male-stany-(1-2-osoby)/p/stan-coleman-celsius-compact/
Pokiaľ teda odporučite priplatiť tých 30 € na ten jurek tak pôjdem doňho .

čo sa týka spacaku tu asi moc na výber nie je . cenovi strop tu vidím asi tých 50 € na jeden a potrebujem dva .
trebars niečo takéto ? neviem či sa v tej cene dá niečo iné zohnať
http://www.najlacnejsisport.sk/spaci-pr ... 19611.html
http://www.najlacnejsisport.sk/spaci-ju ... -1123.html

ku tej samonafukovacej karimatke len toľko že mám doma dve tieto a dajú sa cvokmi spojiť dokopy
http://www.kolobezky-hojdacie-siete.sk/ ... -cm-410441

ku poľnej fľaši z nerezu sa neviem dopracovať . hliniku sa vyhýbam a plastové zrejme teču podľa ohlasov tak neviem .

termoska sa dá u nás v comandose kupiť okolo 15 € čo by malo stačiť hádam .

batoh čo by toto všetko uniesol som pozeral niečo takéto ?
https://www.sportisimo.sk/crossroad/master-60/87587/
stačilo by aj menšie o niečo .

sestra vravi aby mal batoh odvetrávanie čo tento údajne má .
Naposledy upravil bassspencer dne pon led 16, 2017 22:50, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
bassspencer
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: pon led 16, 2017 11:17

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Wladis » pon led 16, 2017 22:21

Pokud ti nezalezi na barve tak myslim ze dost dobry batoh je prave tady na bazaru viewtopic.php?f=10&t=20517 a lahev pouzivam uz nekolik let tuto http://www.hudy.cz/lahve_termosky/nalge ... -0570.html ano,je to plast,ale vydrzela toho hodne. Delaji je i 1000ml, 500ml a i uzke hrdlo.
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod Mawenzi » úte led 17, 2017 7:10

crossroad bych snad ani nekupovala, to se ti tak do roka rozpadne (kamarad chtel usetrit, po prvnim vylete se mu vytrhali popruhy nebo zipy nebo uz nevim), tak si vynutil penize a koupil osprey :D a obecne je to takova znacka aby se nereklo na 1 pouziti za rok...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Armadne oblecenie a outdoor

Příspěvekod dudy » úte led 17, 2017 7:24

Polní láhev?
Proč?
Obyčejná petka je nejlepší.
Koupíš i s vodou a pak používáš měsíc.
Nic to nestojí.
Není problém zahodit ani získat náhradu.
Je to lehký.
Dělá se to v mnoha objemech.
De na to našroubovat mnoho filtrů nebo pítek.
Špunty jsou, zpravidla, univerzální.
Dá se zmačkat aby nezabírala objem.
Váží nula nula prd.
...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Další

Zpět na Oblečení