Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mitau » sob bře 30, 2024 15:57

Problem je, ze tam muzou byt prekvapive dobre vyrobky - ale jde bud o nahodu a nebo clovek musi mit hodne dobrou prestavu co chce. Pokud clovek par vetrovek mel, obcas najde neco zajimaveho. Ale bez te zkusenoti je to spis loterie.
Adidas - podsivka, podle me bude material zbytecne umely na omak, za 2k bych to fakt nebral
Hannah, Trimm - nahodny sustak, mam pochybnosti o prodysnosti
Salomon - ta by relativne sla. Pomer cena/vykon zadny zazracny, ale za zkousku to muze stat
Jeste bych zkusil:
https://www.sportisimo.cz/progress/feat ... ta=4112643 - nahodny sustak, asi podobna kategorie jako Hannah, ale Progrssu bych veril vic (mivali rozumne mikiny, treba tam nekdo o vec i premysli)
https://www.sportisimo.cz/odlo/essentia ... ta=2053913
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1229
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Reccol » ned bře 31, 2024 8:50

Díky všem!

Kouknu na to, na Odlo už jsem narazil dřív, ale ta značka mě trochu míjela.
Reccol
nováček
nováček
 
Příspěvky: 139
Registrován: pon čer 18, 2012 21:32

Re: Větrovky

Příspěvekod lojzmen » ned bře 31, 2024 23:50

Hannah/dorren má asi posunuté velikosti, místo M jsem musel zkoušet S.
Jemný, mírně prodyšný nylon, celkově jednoduchý střih, kapsy na ruce se zipem normální, jednoduchá kapuce je nesbalitelná a stahovací šňůrka je spíše tkanička, říkající si o výměnu. V pase a na zápěstích poměrně volná plochá guma. Nemá žádnou kapsičku na sbalení sebe sama.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1148
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Větrovky

Příspěvekod dkay » pon dub 1, 2024 9:35

Myslim že nic co tu bylo zmíněno nebude mít dostatečnou prodyšnost NA BĚH, takže bych se zaměřil na ty bundy se strečovými panely nebo síťkou na zádech. Ta polyesterová salomonka bude mít prodyšnost mizernou, ale záda toho odvětrají dost a pro ten salomoní knoflík za zipem na hrudi mám osobně slabost :)
Nebo za polovic je tam nějaká klimatexka se síťkou na zádech.
Uživatelský avatar
dkay
účastník
účastník
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv dub 8, 2021 15:27
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod paldo » stř čer 5, 2024 22:14

Chcel som vyskúšať prvú tenkú vetrovku v živote a keď som trafil Warmpeace Forte za asi 32€, tak som ju hneď na skúšku objednal. Bohužiaľ ju idem obratom vrátiť. Neprešla dýchacím testom, pocitovo je takmer nepriedušná. S inými vetrovkami ju porovnať neviem ale napríklad cez softshellku Mountain Equipment Frontier sa dýcha VÝRAZNE lepšie.
"Šoféři land roverů si vzájemně přejí mnoho šťastných metrů."

František Ringo Čech
Uživatelský avatar
paldo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 507
Registrován: pát led 23, 2009 18:40
Bydliště: Kubíková = Malá Fatra za kopcom

Re: Větrovky

Příspěvekod Vexo » čtv čer 6, 2024 12:26

to je klasika, videl jsem nejake slevy na high point helium pertex. nebo treba ten neprofuk od nalehko, ale to bych rekl neni pro mainstream pouziti, jak je tenka a mozna az moc prodysna.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 487
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » čtv čer 6, 2024 14:47

No jo, je to klasika... :twisted:

Od vetrovky bys nemel cekat velkou profouknutelnost (ne "prodysnost" dychacim testem), protoze ma slouzit na zadrzeni vetru a ne na jeho propousteni dovnitr. Prodysnost (propousteni/odvod vodnich par) neni nijak umerna te profouknutelnosti. Profouknuti resi extremne potici lide, kteri chteji aby je vevnitr vzduch "ofukoval", at je to vevnitr ochlazuje. Ostatni jsou radi, kdyz vetrovka tomu brani.

Konkretne Forte mam doma a prodavam na OF (velikost XL, zluta, najdes to v sekci Prodej, je za vyrazne min nez 32 EUR :-)). Nemohu dat zkusenost z praxe, prodavam proto, ze by mi stacilo L, to jsem zjistil po prvnim vyzkouseni. Jo, prodychnout se moc neda, moje stara vetrovka z Pertexu (bez oznaceni) je o neco prodysnejsi, ale ne o moc (kupodivu stejne stara synova ze stejneho materialu jen jine barvy, jen skoro nenosena docela vyrazne vice). Ta pertexka je pritom prodysna dobre. Ale mohu rict, ze kdyz jsem mel Forte oblecenou doma a na balkone, nemel jsem pocit, ze by nedychala dostatecne. Rozhodne to bylo srovnatelne s tou z Pertexu, a vyrazne prijemnejsi nez kdyz jsem si na chvili v obchode zkousel vetrovku od Zaja, kterou - tvrdi vyrobce - delaji z Pertez Quantum Airu (a nekolik jinych zkousenych vetrovek od ruznych vyrobcu). Ale jak pisu - prakticke zkusenosti z delsiho noseni nemam.
Kazdopadne ale srovnavat profouknutelnost vetrovky z nemembranovym softshellem neni uplne "fer".

Je trochu skoda, zes ji nevyzkousel, alespon by nekdo mohl popsat praktickou zkusenost :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv čer 6, 2024 15:13

Vexo píše:videl jsem nejake slevy na high point helium pertex

Verzi 1.0 muzu rozhodne doporucit, jestli se da jeste nekde koupit. Verze 2.0 je z trochu jineho materialu, prodysnost asi bude OK, ale je takovy tuzsi a sustivejsi. Uz tu o tom byla rec, nekoupil jsem kvuli tomu HP Trail, coz je verze bez kapuce, ktera by mi vyhovovala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49792
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod oodoow » čtv čer 6, 2024 15:28

Ta Neprofuk od Nalehko je úžasná, už ji mám celkem dlouho a jsem z ní pořád nadšený.
Už jsem to tu psal, že se skvěle doplňuje s membránovkou (Gore Wear H5 Shakedry), kterou mám v záloze, kdyby náhodou fučelo až moc. Ale ještě se mi to nestalo.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3137
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Předchozí

Zpět na Oblečení