Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2023 16:27

Tak jsem ty Alpha bundy poslal zpet.

Ale zaroven jsem si vyzvedl od Karposu spodni triko s dlouhym se zipem z vlakna Octa. To vlakno je ted hitem izolacnich vrstev (i v bundach), tak jsem si rikal, ze jej vyzkousim, kdyz jsem na to narazil ve velke sleve.

Ted jsem si to na sebe oblekl, sedim v tom uz ctvrt hodiny a zda se mi, ze je to snad jeste prijemnejsi a lepsi nez Polartec Alpha... Takze vsem priznivcum Alphy doporucuji, az budete mit nejakou moznost, zkuste si neco z Octy. Je to jeste lehci, skladnejsi nez Alpha, pry to ma na stejnou vahu vetsi izolacni schopnosti. Prodysne je to stejne - a k tomu vsemu je to i trochu strecove. Teda alespon ta verze Octy, co je na tom triku, asi v bundach pri vyssi gramazi to muze byt jinak.
Octa ve verzi pro bundy by mohla byt zajimava i pro ty, co hledaji nahradu za bundu s PL Gold, pry to ma srovnatelnou az mirne lepsi izolaci ale prodysnost je o konskou delku jinde. Ale to jen prodavam dal, co jsem si ruzne precetl, zkusenosti nemam.

Prakticke zkusenosti s trikem budou asi az po Vanocich :wink:.

Edit: to moje triko nebo neco podobneho by mohlo dobre poslouzit boozemu po vylezeni z vody...

Edit2: Pokud nekdo ma zajem o L bez stojacku a bez zipu, tady jeden kousek je v pekne sleve....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » stř lis 29, 2023 16:39

Kolik to vazi a jaka je asi gramaz? To tam nikde nevidim. Zato na fotce to vypada, ze za krkem je nejaka sitovina :shock:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49791
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » stř lis 29, 2023 17:12

To sa tiez pozeram, zase nejaky brynje thermo uzas.
Ta poloha v sede ale o vlastnostiach toho octa moc nenapovie.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2023 17:47

mike píše:Kolik to vazi a jaka je asi gramaz?
Gramaz Ti nereknu, ale vzhledem ke strukture taky ji nemuzes srovnavat napr. s PowerDryem. to moje triko v L se stojackem a zipem vazi 122 g - vcetne nekolika papirku a silneho pomerne velkeho igelitoveho sacku (nechtelo se mi jej jeste jednou skladat :-)).

Ale upozornuji - toto ne urcenim spise zimni spodni triko. Na skialpy a podobne aktivity. Tobe mozna na sneznice.
mike píše:na fotce to vypada, ze za krkem je nejaka sitovina
Neni to zadna sitovina - to je struktura te Octy. Viz blize popis napr. tady. Podle tech fotek opdhaduji, ze to triko je z materialu a gramaze na te prvni fotce.
ret255 píše:zase nejaky brynje thermo uzas
No, toto je spise inspirovane Alphou, ale trochu jiny zpusob. Podle mne bude - alespon ta "moje" verze fungovat podobne, mozna jeste lepe.

Par zkusenosti z BPL najdes napr. tady. Urcite vice nez mych par minut na zidli :-). Na druhe strane jsem vcera stejne sedel v te cyklisticke Aplha bunde - a z teto mam uplne jiny, mnohem lepsi pocit. Ne kvuli velikosti, ale takovy ten tepelny komfort.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 29, 2023 18:36

apuka
no vypada to dost dobre, tak dej vedet. navic to ma stojacek a zip, jak to mam rad :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9487
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2023 19:23

Edit: to moje triko nebo neco podobneho by mohlo dobre poslouzit boozemu po vylezeni z vody...

:shock: to jako fakt? Ta voda se odpari nebo to vlakno ho nejak pojme a prepravi na povrch?

Je to okopirovana Alpha, ale jinak udelana. Struktura vlakna je taky zajimava, driv jsem podobne vlakno videl pro pouziti ve sportovnich dresech. Nekdo z Brna to sil, ale problem byl, ze to smrdelo potem.
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » stř lis 29, 2023 19:48

booze píše:Ta voda se odpari nebo to vlakno ho nejak pojme a prepravi na povrch?
Z vlastni zkusenosti nereknu, ale v tom mem linku na BPL popisuje jeden clovek, jak jine tricko ze stejneho materialu pouziva kdyz vyleze ze sprchy misto rucniku. Oblece si jednou stranou, tak do sebe pry neskutecne rychle nasaje vodu, potom si tricko otoci chlupama dovnitr, co udrzi mokro dal od pokozky. Tj. mokro se vyparuje na povrchu, ale k pokozce se naopak nedostane.
Nejakou logiku to dava - ale jak pisu, vyzkouseno to nemam.

Jinak nezapre inspiraci Alphou Direct, ale je to o dost jina konstrukce a mozna ten jiny pocit na tele dela prave ten tvar vlakna.

Moira pouziva mirne podobny profil vlakna - ale bez diry vevnitr.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod booze » stř lis 29, 2023 20:33

Bylo by od tebe pekne si dat v nem sprchu. 8)
Budou vanoce a prani se maji plnit. :mrgreen:
A fakt me zajima to zesmranuti. Alpha nesmrdi.
Pekne na tom je, ze se da dobre sit. To bych si troufl i ja
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8321
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » stř lis 29, 2023 20:45

apuka píše:to vlakno je ted hitem izolacnich vrstev (i v bundach)...

To jsi vzal kde? Psalo se o tom v porovnání s Alphou a to nedopadlo nejlíp, co jsem tak četl zkušenosti na redditu. Krom toho ještě psali, že to dřív smrdí. Připadá mi to jako blbě okopírovaná Alpha od Polartecu.
Jinak tady je porovnání na BPL přesně v číslech. (narozdíl od dojmů z tvého odkazu)
Když sem napíšu pár vět z testu, tak je zajímavé, že tam tvrdí opak toho, co tu tvrdíš ty:
apuka píše:Je to jeste lehci, skladnejsi nez Alpha, pry to ma na stejnou vahu vetsi izolacni schopnosti. Prodysne je to stejne - a k tomu vsemu je to i trochu strecove.


Alpha Direct has the highest air permeability of the three fabrics, followed by AirMesh
I measured R-value performance for the three fabrics on my guarded hot plate. We can see that Alpha Direct is a bit warmer than AirMesh.
Our testing revealed that the Airmesh fabric does provide very good warmth to weight performance. However, Alpha Direct 60 gsm provides greater warmth and a substantially better warmth-to-weight performance.

Co mi ale přijde nejhorší je toto:
The drying time for Alpha Direct is 57% of the dry time for AirMesh. It dries in just over half the time!
Takže chudák Booze, kdyby si to oblíkl a čekal až se to odpaří. :twisted:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3137
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » stř lis 29, 2023 21:52

No pisu tam v tych diskusiach co tu linkol apuka, ze to niektori pouzivjau ako rucnik, ze to dobre saje ako spongia :) A ze alpha je stale lepsia co sa tyka priedusnosti, ten novy material ma mat dobru vyhrevnost. Mozno ak bude prijatelna cena tak vyskusam, dovtedy mozem citat apukove postrehy. To vazne si ho das az pod stromcek? Co ak kvoli el ninu nebude do noveho roka ani mraz ani sneh?
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 3:34

oodoow píše:je zajímavé, že tam tvrdí opak toho, co tu tvrdíš ty

To uz se da brat jako standard, ne? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49791
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 9:47

@oodoow: V prvni rade ja jsem nic netvrdil. Predaval jsem dal osobni zkusenosti lidi - a upozornoval jse, ze to tak je.

Na tom mem linku na BPL a i jinde nekteri lidi srovnavali (prakticky - pouzivanim) s cistou PA Direct, nekterym se zdalo s prodysnosti a teplem tak, nekterym jinak. V bundach (tj. trochu jina Octa a v jine gramazi, schovana mezi dve latky) Alphu pry jasne prekonavalo - ale podle vseho je tam pouzita ve vyssi gramazi nez 120g/m2 PA, navic bundy s ni pouzivaji PA Direct, tj. nemaji vnitrni matros.
Ja nemam moznost delat srovnani primo s cistou PA Direct na tele, protoze nic takoveho nemam. Mohl bych prakticke zkusenosti dat jenom s bundou, kde je jeste Microlight jako vnejsi material a PA ve vyssi gramazi - a to by nebylo korektni. Proto jsem svoje pocity popisoval vuci tomu vracene cyklisticke bunde, kde ale nejspis byla PA ne-Direct. Nic vic.

Co jsem psal boozemu, ze to ten clovek pouzil po sprchovani, tak jsem psal, ze to nejdrive da na sobe nejdrive jednym smerem, co nasaje rychle vlhkost (osusi pokuzku), potom si oblece opacne, pricemz ty vlakna potom brani vlhkosti z te druhe strane se dostat ven, takze v prubehu odparovani je stale na pokozce suchy. Coz je pro nej nejspise dulezitejsi argument nez to, ze triko schne o neco dele. Prece chces zustat suchy a triko pouzivat hned - a to tady muzes, teda podle zkusenosti toho cloveka.

Podle tech fotek od Seebera bych taky rekl, ze to testovane tricko je z trochu jine verze/gramaze protoze obe strany vypadaji trochu jinak. Takze se taky mozna neda jednoznacne usuzovat, ze vsechna zjisteni jsou platna i pro to Karpos triko.

A specialne pro mika - Kdyz uvedu neco s "pry" na zacatku a/nebo s "jen prodavam dal, co jsem si ruzne precetl, zkusenosti nemam" na konci, tak to neni zadne tvrzeni, na to nevymyslis zadny kontext, ze ktereho by plynulo, ze je. Ale to zajiste vis dobre, jen si nedokazes nerypnout (a jako klasicky, falesne) :twisted:.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2023 15:16

Zase budu dráždit: Ochladilo se (mrzne), už zase cibuluju a NEHODLÁM NATOm nic měmit, budu cibulovat dál, opravdu ani v nejmenším nemám chuť náladu a zájem tady ty nové materiály a technologie ani vyzkoušet. Já sem spokojený. Hrrr, do mně. :twisted:

Las Stride
Arc Motus nebo LaS Chill
Arc Epsilon LT

Las Ode (nic pod ně, teda slipy jo)

(až do mínus 8 dostačující)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » čtv lis 30, 2023 17:15

Nespletl sis pro to dráždění vlákno? Tohle má právě v názvu "klasické vrstvení na zimu", takže tu asi vrstvením moc nepodráždíš. :-p
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3137
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2023 17:19

Ale je to o těch nových materiálech/technologiích. Cibuluju i dyž sedím doma (tři trika, bo je mi v 22 zima).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv lis 30, 2023 18:10

pavproch píše:Já sem spokojený

Lidé spící na slamníku též byli spokojeni, než vyzkoušeli matrace ;)
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8378
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod pavproch » čtv lis 30, 2023 18:25

Mě NIKDO nepřesvědčí, že šusťák-izolace-šusťák bude líp větrat zpocené triko pod tím než dvě/tři vrstvy tkaného textilu BEZ membány. Tečka.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » čtv lis 30, 2023 18:31

To je vpoho. Spoustu lidí taky nikdo nepřesvědčí, že ve vakcínách nejsou čipy, dokonce jsou i tací, kteří se nenechají přesvědčit, že něco jako radioaktivní záření existuje... Takže vklidu :)
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8378
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » čtv lis 30, 2023 18:40

oodoow píše:To jsi vzal kde? Psalo se o tom v porovnání s Alphou a to nedopadlo nejlíp, co jsem tak četl zkušenosti na redditu.
Prave v nekolika diskuzich na redditu i BPL. Vzdyt to byl taky jeden z duvodu proc S. Seeber udelal ten svuj srovnavaci test, ze chtel vedet, jak na tom je. Sam tam spomina, ze najednou to zacali pouzivat u vicero vyrobku v Arcteryxu, u Norrony, MHW, ME, Kor, ....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » čtv lis 30, 2023 21:24

pavproch píše:Mě NIKDO nepřesvědčí

Proc by te mel nekdo presvedcovat? Tve exhibice jsou nejspis vsem ukradene a v sebepozkozovani si evidentne libujes, tak si to uzij ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49791
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod ret255 » pát pro 1, 2023 0:16

pavproch píše:(až do mínus 8 dostačující)
Mne by v tom bolo zrejme zima uz pri mins nula cosi ak by som sa v tom spotil a zastavil, priadne by cez to bolo citit vietor, neviem ci ten pohyb v tom je taky obycajny alebo aktivnejsi.

Kazdy to ma trochu inak.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod oodoow » pát pro 1, 2023 9:20

apuka píše:Vzdyt to byl taky jeden z duvodu proc S. Seeber udelal ten svuj srovnavaci test, ze chtel vedet, jak na tom je. Sam tam spomina, ze najednou to zacali pouzivat u vicero vyrobku v Arcteryxu, u Norrony, MHW, ME, Kor, ....
Vždyť ten test je víc než rok starý.

pavproch píše:Já sem spokojený

pavproch píše:(až do mínus 8 dostačující)

Jasně a přesně proto, že máš tu zimu takhle super pořešenou jsi rozproddal svou skialpovou výbavu a sekl s tím.. :roll:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3137
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2023 10:41

oodoow píše:Vždyť ten test je víc než rok starý.
No a??? Delal to prvni sezonu, co se Octa objevila v nabidce vyrobcu.

V techto oblastech je rozsireni a "byt ted hitem" otazka nekolika sezon, kym se to dostatecne nerozsiri a neposbiraji se dlouhodobejsi prakticke zkusenosti. Az potom se stane vec "preferovanou", "bezne pouzivanou" nebo "radeji zapomenutou". Nejinak to bylo/je is Alphou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2023 10:51

Pro priznivce bund s Alpha Directem kombinovanou "vetrovkovym" vnejskem je tento vikend dobra akce na na Acepac Contour Alpha za 1890,- Kc. Asi je to unisex bunda.

Bohuzel, netusim, jaka gramaz Alphy tam je (nejspise to muze zjistit mistni uzivatel PinguinOutdoor). Bohuzel2, kapuce neni zateplena.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod aksam » pát pro 1, 2023 11:37

Pár stránek nazpět o ní psal booze, že vrchní materiál je neprodyšný igelit.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod apuka » pát pro 1, 2023 11:56

Ja vim - ale pro nekoho to jeste nemusi byt showstopper, stale to muze byt za tu cenu fajn koupe. (Ja si ji taky nejdu kupovat...)
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16887
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod pavproch » pát pro 1, 2023 15:24

mike píše:Proc by te mel nekdo presvedcovat? Tve exhibice jsou nejspis vsem ukradene a v sebepozkozovani si evidentne libujes, tak si to uzij ;-)

Se nepoto. Trošku bys mohl brát ohledy na geronta.
Naposledy upravil mike dne pát pro 1, 2023 15:25, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna vnorena citace
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mike » pát pro 1, 2023 15:27

Geront se s trollenim muze realizovat na cykloforu nebo kde to bylo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49791
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod pavproch » pát pro 1, 2023 16:16

Jaké trolení, prostě odmítám novoty.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28680
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod Etheric » pát pro 1, 2023 17:00

Odmítá novoty a vychvaluje si moderní materiály od LaS, u jejich bot zas nový materiály, že mu noha zůstane v suchu...
Bůh dal všem lidem mozek, ale jen někomu návod na jeho použití.
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8378
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení