Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ntz » pát říj 7, 2022 12:36

Quido píše:Se pak nediv, ze ti neverim ani dobry den


pokud neumis reagovat tak, aniz bys ses nesnizil k nejakymu zbytecnymu osobnimu utoku, tak jdi do <> .. ++ radsi nereaguj vubec .. diky

apuka píše:@ntz: Perovka moc dychat nemuze, taky perovky nejsou urcene na vetsi pohybove aktivity.


jj, diky .. spis jsem to myslel tak, ze mi ta bunda pripada dobre usita, neleze z ni zadny peri a ta DWR uprava zda se ze funguje fakt dobre
ntz
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1959
Registrován: čtv pro 30, 2021 11:51

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát říj 7, 2022 12:44

jj to jsou ty krizove stavy kombinovane s vycerpanim ci svalovym sokem, taky znam z dob, kdy jsem mival nizky tlak (a to bylo zatim vetsi cast zivota) - resil jsem to vetsinou spravne davkovanym prisunem slivovice (pochopitelne osvedcene domaci), mne to pomahalo... :twisted:

asi to tak je, jak pises - ja bych tedy v takove bunde ani nesel, oblikl bych ji, az bych zastavil, anebo pri kempovani, vareni a tak, a to muj kamard by teprve mozna navlikal mikinu s dlouhym rukavem :-..
(proto radeji perovku, ktera je lehci....)
Naposledy upravil Quido dne pát říj 7, 2022 13:32, celkově upraveno 2
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát říj 7, 2022 12:49

ntz píše:pokud neumis reagovat tak, aniz bys ses nesnizil k nejakymu zbytecnymu osobnimu utoku, tak jdi do <> .. ++ radsi nereaguj vubec .. diky

mam za to, ze posilat nekoho nekam je daleko vice osobni utok, nez sdelit nekomu, ze mu neveri pro to a to...
A byl bych rad, kdyby sis uvedomil, ze co plati pro druhe, palti i pro tebe - nejsi tu ani rozhodci, ani buh, abys tu komandoval, kdo ti co muze ci nemuze napsat...
:finga:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2022 16:27

Panove, nechcete si sve vzajemne sympatie radej poresit pres SZ? Just saying ;-)

Tecnicka: Quido, ty vnorene citace jsou ve spouste pripadu zbytecne (cistim). Nechavej prosim prednostne jen tu posledni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » pát říj 7, 2022 18:02

ale to ti reknu, je to peklo na tebletu :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát říj 7, 2022 21:22

Jo, ale to si delas sam, neni povinne pouzivat tablet ;-) Neni nad klavesnici a mys.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » sob říj 8, 2022 5:37

apuka píše:Taky psal, ze mu v zime na vaze bundy ani tak moc nezalezi, hlavni je aby byla opravdu tepla a vsude mela stejne izolace.
Takze ji potrebuje, aby mohl chodit i v zime a to bez toho, aby klepal kosu uz pri teplotach tesne pod nulou, mozna i trochu nad nulou.

Přesně tak.

@Quido: když ta bunda bude mít 2kg, jebal pes, hlavní je silná izolace rozložená rovnoměrně. Tady váhu neřeším. Hlavně aby pořádně izolovala.
Peří by bylo super, ale... Před týdnem jsem vypral primaloftku a už zas vypadá, jako bych v ní prohrabával popelnice :roll:
Holt to nosim a neomezuju se, oblečení slouží mně, ne já jemu. Peří bych za sezónu vypral třeba i 10x, což nejen že se mi nechce, ale především bych tu bundu brzy zničil
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » sob říj 8, 2022 8:12

mike píše: Neni nad klavesnici a mys.

souhlasim

@Etheric
Prostě to máš jinak - nosíš ji pořád, to je úplně jiný level, a tady je syntetika asi namístě.
Já si to vlastně ani nedovedu představit...

Já lehčí peřovku (0,5kg) nosím vesměs v batohu, akorát na zastávkách, u bivaku a tak obleču, pokud je třeba, prostě mimo aktivní pohyb... nikdy při intenzivním pohybu, ani do města, ji nepoužívám; je tak do -15 možná -20 °C, (někde jsem tu o ní myslím psal), záleží taky na dalších vrstvách... pral jsem ji zatím myslím 2x, jinak není důvod, a vždy potom sušil v sušičce - řeknu ti, že to ji dělá dost dobře, pořád jako nová; nevím, zda by i syntetice sušička prospěla...
(Kdysi jsem měl festovní "těžkou" peřovku od TNF, ale roztrhnul jsem si ji ve Finsku, a tak jsem tam koupil, nemaje moc prostředků, nějakou šitózní, tu jsem po návratu tady prodal za pár kaček, mně byla k ničemu...)

Teoreticky, kdybych ještě potřeboval "betelnou" teplou bundu, tak bych se v prvé řadě zajímal o SJ, ale asi bych v ní nikdy stále nechodil, ledaže bych šel někam k pólu, anebo jak to vypadá v 7, 8 tisících v Himalájích taky nevím :rolleyes:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 9, 2022 16:24

" but the jacket is lying relaxed and from what I can see, and from what you said, the product is about 49 - 50 cm or 19.3 - 19.7 inches across the chest. However, if the jacket were pulled taut it would most likely reach the 53cm or 21 inches across. The jacket could fit more snug than your friend's if the liner were sewn incorrectly or if there was something going on with the climashield being bunched up somewhere in the sleeve or chest areas. We've seen this before and that will affect how it fits. If you are right on the edge of the spec chart maybe you should order a medium. "

totalne uplne nejvic vysponovana bunda jak jde ma 53cm (to me fakt nenapadlo, ze spravna velikost se meri totalnim nasponovanim v jednom miste...).

takze je smula, ze mi nesedi, protoze splnuje vysponovana jejich standart, sice ma sedet na cloveka 92 - 99 cm a ja mam 93 a mam ji natesno, ale holt smolik asi se neco stalo pri siti, ale jejich problem to vlastne vubec neni a mela sem si objednat o cislo vetsi.

(na obrazku ma 52, kdyz se dosponuje stejne jak na leve strane, tak tech 53 to na milimetr da)
Přílohy
20221009_164431_600x800.jpg
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » ned říj 9, 2022 18:27

A co oni na to, že já mám větší Sko?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mitau » ned říj 9, 2022 18:56

Tak jim napis trochu ostrejsi mail s tim, ze prece nemuzou myslet vazne, ze by se mela bunda merit v nasponovane variante, kde trpi i izolacni vlastnosti bundy kompresi izolace.

Vim, ze je to trochu osklive, ale klidne jim muzes naznacit, ze se o svoje zkusenosti s reklamaci planujes podelit na backpackinglight.com a v komentarich u dalsich recenzi, na zaklade kterych sis bundu vybrala. Zkratka aby si uvedomili, ze jsi sice zakaznik z Evropy, ale to neznamena, ze jsi zvykla na spatne zachazeni.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 10, 2022 6:02

etheric
kdyz bys ho zmeril.naspojovany na max tak mas kolik? tys ho taky meril v klidu, ne?
vsak psali ze svy nebo izolace se mohli nejak posunout a ze to muze znamenat ze to sedi jinak nez tvoje bunda

mitau
jeste sem jim nepsala, ale taky sem si rikala jestli to ty izolaci tak trochu neva
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon říj 10, 2022 6:07

Jistě že vklidu, oblečení se měří v klidu, jak už bylo zmíněno.

Není to peří, ale i tak to chce trochu vzduchu mezi tělem a bundou..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 10, 2022 7:06

tak prijde mi normlani, ze se meri v klidu, ale jen pro jistotu.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » pon říj 10, 2022 7:16

@Mawenzi: Taky doporucuji jim napsat asi mirne ostrejsim tonem - a taky bych spomenul uvedeni zkusenosti na BPL.
Mawenzi píše:svy nebo izolace se mohli nejak posunout a ze to muze znamenat ze to sedi jinak nez tvoje bunda
Jenze toto je evidentni vyrobni vada. Muze se to posunout o milimetr-dva, ale ne tak aby ta bunda byla oproti jine stejne velike pocitove skoro o cislo mensi.
Mi to trochu pripomina, jak mi jednou poslali Marmot Alpha bundu v XL tak, ze Microlight na zadech byla standardni velikosti XL, ale ta Alpha vrstva nejspise XXL. Sesili to na krajich dokopy - jenze Alpha mela timpadem nekde "faldu", proste tam byla nasbirana latka cca 2+cm (tj. celkem 4+cm). Tento u Tvuj pripad ma za nasledek prakticky nepouzitelnou bundu. Je nepouzitelna, i kydz pises cca, ze jakz-takz si ji obleces a jeste se opatrne da i nosit, ale tahne. Pri te slabe latce se nejspise za chvili roztrhne a izolace pujde do haje - Apex je docela citlivy na roztaceni jednym smerem, myslim, ze je to smer, jak je pri vyrobe nataceny do role.

A ano, rozmery izolacni bundy se nemeri pri max. natazeni, ale v klidu. Takze jim taky napis, ze Ethericova (podle objednavky) stejne velika bunda ma v klidu, bez natahovani rozmer, jaky Ty s max. natazenim ledva dosahnes.
Hlavne jim napis, ze jeho S-ko je Ti pohodlna a bezproblemova, ale ta Tvoje se neda rozumne nosit, nemusis rozepisovat podrobnosti, staci napsat, ze je Ti proste mala).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon říj 10, 2022 16:52

Byla by to pro ně drahá reklamace, tak se jim do toho nechce no.. Každopádně UL komunita, na kterou cílí, je dost specifická a odmítnutí takový reklamace se jim může hezky vymstít..

Zítra by měl na účet přistát honorář, tak můžu objednat tu bundu od černýho diamantu. Sko, má mít stejnou délku jak XS, jen trochu širší, což je u takový bundy žádoucí. Dle tabulek by to nemělo být moc široký, tak akorát, ale známe ty tabulky, žejo.......
Holt objednám to Sko naslepo, jinou vyhovující bundu neseženu, tuplem ne za necelých 5k včetně dopravy
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon říj 10, 2022 18:34

Toto ma vie vytocit ze uplne naviac, x velkosnych tabuliek, 20 navodov ako si zmerat velkost a nakoniec to vobec nesedi.
Podobne som pochodil tiez z juesej s tou senchi, pisal som priamo vyrobcovi lebo nikto poriadne nevedel ake maju velkosti, kazdy sa stazoval, ze je to male, tak som napisal priamo majitelovi a ten mi odporucil velkost, dal som teda na neho a samozrejme o 2 cisla sirsie(v procse dalsich varok si upravili velkosti a nedali o tom vediet zakaznikovi), toso sice nie je ten isty pripad, ale vysledok je rovnaky. A spomenul by som im aj ze ked je velkost pri S do 99cm a ty mas 93, tak je to dost zvlastne, ze si na spodnej velkostnej hranici a mas to tesne. Potom by mali prehodnotit tie ich tabulky, tam nie je ani naznak toho, ze by to nemalo sediet. Teda budna je tesna aj na hrudniku, nie iba v pase? Lebo maw ma svoje specificke miery :twisted:
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » pon říj 10, 2022 18:57

Furt přemýšlím nad jednou věcí - máme jednotnou míru na délku, hmotnost a ledasco dalšího, tak proč kua nejsou jednotný velikosti oblečení a bot?? Prodejcům všeho možnýho taky nařídili začít používat metry a kila, už taky v krámu neměří látku svými prsty..
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 11, 2022 5:13

ret255
je to panska bunda takze v pase je mi uplne v pohode a pres boky rezerva mala (erikova mela mozna o 1cm navic dole). ale v hrudniku/ramenou je to poznat, ze je o chlup mensi, nez sem cekala. (ja su hruska, utly pas a vyrazne boky).


etheric
jednotna tabulka je problem, protoze narod 150cm a 45kg lidi proste nemuze mit stejnej rozsah/strihy jako narod 180/100kg lidi. treba cernosi versus asiati...

at ma kazdej vyrobce tabulku jakou chce, ale at sakra sedi jeho tabulka na jeho obleceni, coz je casto problem.

kdysi sem zalozila vlakno tabulek versus realna velikost obleceni a vubec se to neujalo.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte říj 11, 2022 5:47

Mawenzi píše: protoze narod 150cm a 45kg lidi proste nemuze mit stejnej rozsah/strihy jako narod 180/100kg lidi. treba cernosi versus asiati....

Ani v tom nevidím problém, standardizovat velikosti v rozsahu řekněme 4XS - 4XL. Pokud to nebude jednotný, bude v tom bordel furt. Úplně mě fascinuje, jak si neurotypická populace umí komplikovat život :roll:
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 11, 2022 6:30

etheric
v okamziku jednotnych strihu a velikosti ale nikdo, kdo nespada do te jedine skaly, nesezene obleceni.

takze to, ze kazdej vyrobce ma svoje strihy a velikosti za me neni problem, protoze pak sezene obleceni vychrtlej dlouhan, baculatej nezvrostlej kus i hubeny koncetiny a velky bricho...

s jednim standardizovanym strihem a velikosti bude muset nekdo s hubenyma nohama nosit plachtaky nohavice anebo nekdo se silnyma stehnama uzky gate zase neoblece...

ne, tohle neni reseni, kdyz vetsine lidi by to nesedelo.

ale ze samotnej vyrobce nedokaze udrzet tabulku velikosti tak, aby odpovidala, me nehorazne prudi.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 11, 2022 7:27

Etheric píše:proč kua nejsou jednotný velikosti oblečení a bot??
Existuje nekolik "standardu cislovani" obleceni - anglicke, nemecke, francouzske, italske - coz jsou jen v Evrope nejrozsirenejsi. Jenze to znamena, ze dany clovek s nejakymi zakladnymi mirami (vetsinou jen pas, hrudnik, pripadne vyska - plus specialni hodnoty napr. pro rukavice) "se vleze" do prislusneho cisla obleceni. To jeste jinak v ruznych castech sveta (Asie, Evropa, Amerika).
Problemu je hned nekolik, napriklad:
    1) do stejnych cisel se vleze hromada hodne odlisne stavenych lidi, protoze lidske telo, holt, nema standardizovane pomery jednotlivych casti; taky kazdy vyrobce ma svoji predstavu "normalniho" cloveka s pro cislo danymi mirami
    2) kazdy vyrobce ma jinou predstavu, jak chapat "vleze se" - nekdo ze mu to bude "akurat", nekdo ze to bude volne, ...; kazdy se citi dobre v necem jinem
    3) jak Mawenzi naznacovala, je mnoho strihu (souvisi to trochu s predchozim bodem) - standard/regular/slim/relaxed/short/long/... - a kazdy vyrobce si pod stejnym pojmem predstavi zase neco jineho.
    ...

Ja taky vidim vyrazne vetsi problem v tom, ze vyrobce ma svoji tabulku velikosti, ale jednotlive modely obleceni maji odchylku klidne i +- 1 coslo, nekdy dokonce vice a to nekdy nejenom v jednom rozmeru ale celkove. Taky ze kdyz ma napsano u nekolika modelu, ze jsou (jeho a pripadne i v tabulce naznaceneho) stejne pojmenovaneho strihu xxxx, tak je jeden model uzky v pase, druhy tam siroky, jeden siroky v ramenou, druhy tam uzky, ... a to i kdyz vsude jinde miry tech srovnavanych modelu odpovidaji

Mohu TI rict, ze za socializmu byly nejake normy na velikosti, dokonce do detailu typu zuzene/rozsireneúprodlouzene/zkracene - ale stejne kdyz jsem si koupil napr. dve kosile naprosto stejne velikostne oznacene od stejneho vyrobce, tak sedeli hodne ruzne. Stejne tak s jakymkoliv jinym oblecenim.

S botama je problem podobny - mas nekolik standardu, vyrobci vetsinou vyrabeji podle jednoho (napr. Meindl uvadi velikosti UK), obcas uvedou podle velikost podle jineho standardu (ktere taky nejsou uplne presne definovane). Jenze prevodovou tabulku si delaji sami, totiz neexistuje primo presny prevod na cela cisla a napsat na boty, ze jsou (priklad, vymyslena cisla, presne hodnoty neznam) UK 12/EU 47,212545672.../US 12,9857423/MP 313 mm by asi velka cast kupujicich nezvladla. Navic zase do toho vstupuji dalsi veci, jako sirka, vyska (obe v ruznych castech), kopyto, urceni boty, atd. Navic nekteri vyrobci treba pohorek uz automaticky pripocitavaji nejaky ten nutny centimetr i vice k cislu aby si lide mohli kupovat stejna cisla jako u ostatnych bot. Takze jsi zase v zacarovanem kruhu.
Si jeste pamatuji dobre, jak jsem nekdy v 1995. roce kupoval v Opave nove zimni boty. Byl jsem zvykly, ze udaj o velikosti v mm je udaj o vnitrni delce bot, tak jsem podle toho zkousel a byly hodne male. Prodavacka mi vysvetlila, "to vite, ted nekteri vyrobci zacali uvadet ty miry ne vevnitr boty, ale jako delku podesve boty" - coz pri bote, ktere podrazka vsude dokola "odstavala" skoro centimetr byl teda hodne velky rozdil...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte říj 11, 2022 8:31

Tak, bundu BD mi nikdo nevykoupil, už je objednáno. 4873Kč to sežralo z účtu, použil jsem 5eur slevu za můj email. Tak su zvědav. Zatím počasí vypadá, že ju týdny nebudu potřebovat, tak snad to vydrží co nejdéle
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 11, 2022 13:19

Jeste jsem minule nekde zahlednul jachtarskou bundu - Infinium vnejsi latka (kvuli nepromokavosti a neprofukavosti) a zatepleni nejakych 150 g nejake mne nezname izolace. S cenou ledva pod 10K Kc...

Ale snad TI ta BD bude dobra a poslouzi dobre!
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 11, 2022 14:48

tak bundu muzu vratit a vratej mi penize, ale oni zadnou chybu neudelali. latku meri pred sitim, proto se musi merit nasponovana a izolaci do latky zasivaji az potom.

proc je moje a erikova bunda odlisna v podstate nedokazi vysvetlit ale vymlouvaj se na to ze sou mala firma a k chybam muze dochazet.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 11, 2022 15:33

Mawenzi píše:proc je moje a erikova bunda odlisna v podstate nedokazi vysvetlit ale vymlouvaj se na to ze sou mala firma a k chybam muze dochazet.
Hm, to si fakt rika o recenzi na BPL...

Netusim nic o zarukach v USA, ale v EU by s tim rozhodne nepochodili.

Pokud tam maji v rozmerech pro S napsane, ze je to pro obvod hrudniku do 99 cm, tak nasponovana vnejsi latka 106 cm na to nestaci, pokud do ni jeste mas nacpat skoro 1cm izolace, ktera tam musi byt volne a ne nasponovana, jeste k tomu vnitrni latku a mezi kazdou vrstvou trochu vzduchove mezery... Pocita se take s nejakym oblecenim pod bundou (obcod hrudniku se meri "nahaty") a jeste to nesmi byt total na telo. Pokud toto nechapou, tak holt nemaji co delat bundy. Myslim si, ze zrovna na BPL je komunita, ktera by takovou zkusenost docela dokazala "ocenit". Mozna by se zjistilo, ze vubec nejsi jedina.

Nevim, ted pro Tebe zustane, bohuzel, nejlepsi moznosti zkusit tu bundu nekomu prodat. Nosit uzkou u zateplenych rozumne moc neni a vratit jim to, tak se vsim vsudy zaplatis na postovnem/clu celkove skoro cenu samotne bundy.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2022 15:36

@Mawenzi: cim jsi jim vyhrozovala? ;-)

@apuka: vzdyt pise, ze ji muze vratit. Predpokladam, ze v takovem pripade vraceji veskere naklady vcetne postovneho zpatky. Zajimave ovsem bude clo a DPH... To by meli pri vratce vratit, ale znamena to vyjednat s celnici.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 11, 2022 15:48

mike píše:redpokladam, ze v takovem pripade vraceji veskere naklady vcetne postovneho zpatky. Zajimave ovsem bude clo a DPH
Postovne do US asi nevrati a k tomu prave to pripadne clo a DPH. Ano, pravdepodobne to lze udelat tak, aby se alespon neco z toho neplatilo, ale, jak pises, jednani s celnikama+musis si presne zjistit, co a jak. Navic bez odbornika na problematiku s neurcitym vysledkem.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte říj 11, 2022 15:58

Mame rok 2022, neni to nestandardni pozadavek, a tak predpokladam, ze je na to zavedeny postup. Nejspis nejaky formular, idealne elektronicky. Zacal bych tim, ze bych se kouknul na FAQ, pripadne tam zavolal.

V nejhorsim bude muset na celnici osobne. Jeste tak pred 15 lety jsme to ve firme delali, kdyz jsme si posilali drazsi hw z USA, Ciny, whatever, tam a zpet. Dneska uz i tohle snad jde ciste elektronicky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 11, 2022 16:12

asi by se clo a dph na vratku vztahovat nemuselo, nevyhrozovala sem nicim, protoze pokud nekdo je ochoten jen pod zaminkou vyhruzky tak ja jim nemam problem napsat milou recenci verejne :D

- bunda mi je, ale jen na tenke triko s dlouhym rukavem. kdyby byla na mikinu, bylo by to lepsi ale zrejme to jeji vlastnosti v takovym pripade (na tenkym triku) snizovat nebude.

a rozhodne rozporuju ze torrid vel S je asi jako black yak calvana vel M. calvana je vetsi:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení