Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod multimotyl » úte lis 16, 2021 15:39

Běhám s kočárkem - takový indiánský běh, kdy nevím, jak dlouho poběžím a jak dlouho budu v klidu. A dost se potím. A jsem chlupatej.

Nemám problém utratit více peněz za opravdu dokonale funkční první a druhou vrstvu, ale zase to nemusí být pozlacené.
Třetí vrstvu mám celkem ok, protože rád machruju drahýma značkovýma bundama :-).

Ale vážně - sám jsem běhal v čemkoliv, co mi přišlo zrovna pod ruce, prostě jsem doběhl zplavenej domů a byl klid. S dětmi to je teď na podzim o zdraví, běhám kolem 6 až 10 km, ale někdy to trvá hodinku, někdy dvě podle dětí, jak moc chtějí na hřiště, jaké je počasí, kde se chtějí zastavit atd.

2021-11-15_cr.jpg
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod Vexo » úte lis 16, 2021 23:36

Tu uplně nejlepší si musí každý najít sám. Obecně chceš něco, co neakumuluje moc vhlka a bude rychle schnout, ať se jedná o jakoukoliv vrstvu, tzn. syntetika. Já bych volil jako 1. tenký coolmax ala Tee Jays Cool Dry nebo podobné s dl. ruk. 2. nějaký kompromis, co ještě k tomu hřeje, např. polartec alpha viz DA Alpha Vest. Vůbec bych se nespoléhal na to, že drahé značkové bundy budou vhodná kombinace, pokud na ně nechceš balit jiné maminky, to raději nějakou větrovku. A nebo naopak silné termo triko a na to rovnou bundu.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod mitau » stř lis 17, 2021 20:38

Ja jsem take zastancem syntetiky, i kdyz zrovna na pomale zimni behani s kocarkem azastavky bych si umel predstaviti merino. Stim ale nemam zkusenosti, tak se musi vyjadrit jini.

Vexovo doporuceni na coolmax bych celkem schvaloval (i kdyz si tu nekteri ztezovali, ze coolmax je pocitove moc studi), jen ustrelil v doporuceni konkretniho trika. Ten jeho odkaz vede na no-name syntetiku, u ktere nejaky marketoid oznacil material jako CoolDry - asi v marne snaze, aby si to nekdo spletl prave s Coolmaxem. Z Coolmaxu vyrabi spousta firem - namatkou me napada treba Sensor, Craft,...

Na zimni behani mam nejlepsi zkusenosti s triky od Craftu. Bohuzel moje oblibene Craft Pro Zero se uz nevyrabi. Ale Craft Active Extreme docela dobre funguje na odvod potu, i kdyz zas tolik nezahreje (je z Coolmaxu :wink: ). Na tvoje pouziti bych zkousel Craft Active Intensity - na prodejne mi prislo celkem sympaticke, i kdyz prakticke zkusenosti nemam.

Jinak souhlasim s tim, ze horni vrstvou se toho da hodne zkazit a znackovost uplne nezarucuje dobrou prodysnost. Kdybych si mel udelat ja idealni komplet, tak to bude teplejsi termotriko (Craft Active Intensity?) a nejaka bunda z Polartecu Alpha, protoze ta by mohla udychat i pomaly beh a zaroven bude alespon trochu izolovat, kdyz zpomalis (napr. Rab Alpha Flux, Direct Alpine Alpha 4.0 nebo neco podobneho). Ale kazdy jsme jiny a treba spatne odhaduju, jak moc aktivni/pasivni ta tvoje aktivita je. Bohuzel neni nad ososbni zkusenost.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod mike » stř lis 17, 2021 22:07

Na vyrazne poceni se da pouzit Polartec Delta, tricka Code od HighPointu, taky chladi, ale mozna o neco min, nez Coolmax. Ten bude ale nejspis levnejsi.

Pasivni aktivita je oxymoron a aktivni aktivita pleonasmus. Chtel jsi napsat intenzivni a pak by ti stacilo jedno slovo ;-) (apukovstiny jsou bohuzel nakazlive...)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod GreyMouse » čtv lis 18, 2021 12:28

@multimotyl: Vím, že ses ptal na 1. a 2. vrstvu, ale nedá mi to se nezeptat. Pokud řešíš to, že je ti zima když po běhu zastavíš a plácáš se nějakou dobu na místě, nebylo by nejjednodušší mít v kočárku nějakou další zateplovací vrstvu a tu na sebe při zastávce hodit?
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1981
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod Vexo » čtv lis 18, 2021 21:43

mitau píše:Ten jeho odkaz vede na no-name syntetiku, u ktere nejaky marketoid oznacil material jako CoolDry - asi v marne snaze, aby si to nekdo spletl prave s Coolmaxem. Z Coolmaxu vyrabi spousta firem - namatkou me napada treba Sensor, Craft,...

Nerikam, ze je to to same, od danskych Tee Jays mam ale vic veci a kvalita je za ty penize pomerne slusna. Hlavni je, ze to splnuje podminky, co jsem psal. Z Coolmaxu "vyrabi" i Lidl...
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod Standa63 » stř lis 24, 2021 11:21

Tady, takový tip (a recenze).
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod multimotyl » sob pro 4, 2021 13:55

High point už skoro nic funkčního nevyrábí. Ve výprodeji má pár zbytků.

Co ostatní Češi? Klimatex, Moira... Ti mají ten odvod potu obecně horší?
Viděl jsem půl světa, ale dosud jsem nebyl v Českých Budějovicích, na Sněžce ani na Karlštejně.
Uživatelský avatar
multimotyl
účastník
účastník
 
Příspěvky: 498
Registrován: úte dub 8, 2008 17:12
Bydliště: Opava

Re: Uplně nejlepší 1. a 2. vrstva - běhání s kočárkem

Příspěvekod Vexo » úte pro 7, 2021 1:11

Doporucuji projit si vlakno jak vybrat funkcni pradlo.
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 485
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55


Zpět na Oblečení