Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 26, 2021 5:16

mik
to nerozporuju, ze blba vnitrni latka. ty zajo bundy proste prodysny nejsou ale zajimavy je, ze etherik i ret255 to pisi o bunde narvik, mozna teda na tom modelu je to jinak.

nicmene ja mam zkusenost se 2 modely tou livigno a jeste z eco black tou alta a sou obe hrozny a neprodysny. tu altu mam tak na postavani s psama ven, neda se ani do prace. kdyby nebyla za necelej litr... ale tak svoje uziti ma ale proste zateplovacku od zajo bych koupila jen v pripade ze by na ni byla 70% sleva a jeste s primhourenym okem.

cekam, az mike objevi paradni primaloftku a tu si pak koupim taky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte říj 26, 2021 5:56

@Mawe: já ju mám už 3 roky asi, nevím, dalo by se tu dohledat, kdy jsem ju kupoval, ale teď se mi nechce :D
Můžeš mít už jinej materiál, klidně může být jinej jen ten vnitřní.
Co ta Enlightened equipment, nic prodyšnější asi nenajdeš. Dělá se i v dámským. Záleží na co to chceš, jestli na stání, chození do práce, pro nošení s batohem,... Na co to chceš? Nevím, jak moc by ten materiál byl kompatibilní s tvým těžkým batohem.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 11:39

ret255 píše:Ma to 100/80 primaloft gold air/pertex air. No nemusela by byt tak spatna, ak pouzili iny menej priedusny material ako v DA.
Vrazedna kombinace pro "univerzalni" zateplovacku. Toto bude vhodne tak na mikove sneznicove "treninky", kde bude cele dny vyvadet. Jen se potom nesmi zastavovat nebo si musi vzit i perovku. Jo - nesmi moc fucet a byt hodne zima.

Quantum Air je, myslim, akurat ve dvou gramazich, rekl, bych, ze Rab pouzil tu "silnejsi" variantu (47g vs. 43g v DA Freya, co ma manzelka).

PL Gold Active ma clo vyrazne nizsi nez PL Gold (bez Active), 0,81 vs 0,92. Navic je to nesmyslne mereni, protoze u Active to plati pouze v klidu, pri pohybu se lip odvadi vlhkost a timpadem i teplo., coz u Goldu (bez Active) zdaleka tak silne neplati. Taky je Active profouknutelnejsi, takze v te kombinaci s Q Airem a silnejsim vetrem je izolace tatam...
Vexo píše:synt. izolace Mimic platinum
To je dalsi izolace, kterou radeji ne. Jednak je to spise smerem k tem peri imitujicim "foukanym izolacim" a jednak hodne pripomina TNF Thermoball (myslim, ze i na Mimicu spolupracoval Primaloft) s kterym manzelka nema moc dobre zkusenosti.

Ten Infinium vubec nemusi byt az tak spatny, jak si mike predstavuje, material (ne/jenom/ samotna membrana) hodne dobre odvadi od tela vlhkost, ale samozrejme ne na hodne potive aktivity. Co jsme zkouseli mnou spominanou Maloju, tak dokonce byl i prijemny.

@mike: Ty by ses mohl kouknout spise po teto Scott bunde (tady si to muzes objednat nebo v Praze vyzkouset, v zahranici se jeste da sehnat za slusnejsi cenu). Ta je se 60g PL Gold s Aerogelem, je lehka a dobre sbalitelna. Bohuzel, netusim, jaka je ted pouzivana svrchni latka, manzelka ma jinou verzi Insuloft Light (s PL Silver 80g, bohuzel s "prodysnymi" panely, kvuli cemuz se pouzitelna teplota hodne posunula nahoru) a tam se pouziva Toray Airtastic, tak predpokladam, ze o hodne horsi to nebude.
Ten PL Gold Crosscore by mel mit (pry, nikde jsem to oficialne nenasel) clo i nad 1,32. Kdyby to byla pravda, tak tech 60 g je uz pomerne slusna izolace, skoro jako kdyby tam bylo 90 g cisteho Goldu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 26, 2021 13:38

etheric
na vylety s batohem.

vylety bez batohu nedelam a do prace staci "cokoli" jak dementni zajo bunda tak neco ze sekace za kilo. do prace = mesto pro me nema smysl za obleceni vubec utracet. jediny co nemam ze sekace do prace je spodni pradlo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte říj 26, 2021 13:54

@Mawe: musela byses podívat na nějaký recenze, jak si ta bunda rozumí s těžkým batohem. Toto jsem nezkoumal, páč chodím nalehko
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 26, 2021 14:55

etheric
tak jeslti ji budes mit o vikendu, tak si ji muzu aspon zkusit a podivat se jaka by mi pripadne mohla byt velikost.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 15:28

Mawe - taky premyslej nad tim, do jake zimy tu bundu chces. Climashield 67g v te "ethericove" bunde (teda, pokud si dobre spominam, je tam toto) az tak moc izolace neni, pokud na to das prilis prodysnou latku, tak to bude mimo pohyb nebo ve vetru jeste vyrazne min.

Jinak stejnou napln ma Tilak Ketil, ten u nas sezenes na vyzkouseni (pokud jsi to jeste nedelal). Tam muze byt problemem ten strih. Kdybych to mel vyjadrit svymi slovy, tak cca pro zeny, co nemaji ramena ani prsa, zato maji poradny zadek :-). Ale, samozrejme se mohu mylit.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 26, 2021 16:41

apuka
tak me by vyhovovalo tak neco mezi +5 - -15, vetsi zimy uplne tady na vylety nejsou nebo se da vzit mikina nebo neco navic... nebo bych proste v -25 na vylet nejela :D no beztak se zase budu divat, ale idealne doufam, ze mikeovi se nic libit nebude abych usetrila :D

oni ten ketil nemaji uz jen v te nehezke modre a zlute, zajimave...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte říj 26, 2021 18:21

apuka píše:Vrazedna kombinace pro "univerzalni" zateplovacku. Toto bude vhodne tak na mikove sneznicove "treninky", kde bude cele dny vyvadet. Jen se potom nesmi zastavovat nebo si musi vzit i perovku. Jo - nesmi moc fucet a byt hodne zima.

Ale nesmysl. Vsadim boty, ze moje superprodysna primaloftka profoukava podstatne vic, nez tohle a navic je uz fakt hodne slehla. Perovku nenosim, zastavim se klidne na pul hodiny a v Jizerkach obcas fouka hodne.

apuka píše:PL Gold Active ma clo vyrazne nizsi nez PL Gold (bez Active), 0,81 vs 0,92.

:D jeste nedavno jsi psal, ze je to skoro stejne.

apuka píše:Navic je to nesmyslne mereni, protoze u Active to plati pouze v klidu, pri pohybu se lip odvadi vlhkost a timpadem i teplo., coz u Goldu (bez Active) zdaleka tak silne neplati. Taky je Active profouknutelnejsi, takze v te kombinaci s Q Airem a silnejsim vetrem je izolace tatam...

... a taky ze jedine "aktivni" izolace jsou pouzitelne. Na zaklade marketingovych materialu a/nebo ciste nazvu a zbytek sis proste vymyslel. A najednou obrat o 180 stupnu na zaklade zkusenosti manzelky.

Extremismus skodi, pravda nebude ani jedno. Nebylo by spatne si to poslechnout primo od pani apukove, protoze tve interpretaci je tezke verit resp. pravdepodobnost, ze popisuje realitu, se blizi nule.

apuka píše:Ten Infinium vubec nemusi byt az tak spatny, jak si mike predstavuje, material (ne/jenom/ samotna membrana) hodne dobre odvadi od tela vlhkost

:lol: a mame to tady zas, to same, co vyse. Nesmysl na zaklade marketingovych materialu. Zas je nutne podotknout, ze prave na takove, co si nedokazou dat veci do souvislosti, nejspis vyrobce cili. Zadna membrana neni tak prodysna, jako rozumna podsivka bez membrany. Zadna membrana nezvysuje prodysnost, presne naopak, membrana je bariera. Je klidne mozne, ze Infinium je prodysnejsi ve srovnani s jinymi membranami, ale ve srovnani s normalni podsivkou bude radove horsi. Navic vevnitr (temer) nema smysl, membrana ma chranit pred destem zvenku.


apuka píše:@mike: Ty by ses mohl kouknout spise po teto Scott bunde

To vypada zajimave, diky za tip.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte říj 26, 2021 18:32

Mawenzi píše:cekam, az mike objevi paradni primaloftku a tu si pak koupim taky

To se asi nacekas... :?

Zvazuju ty Rabky. Kdyby v te nejtenci nebyly ty pitome boky bez izolace, tak ji asi vezmu. Do zimy by byla nejlepsi ta Alpine, jenze ma kapuci a to nechci. Takze zbyva ta stredni, jestli sedne, tak o ni budu vazne uvazovat. Sice ma body mapping (zabit...), ale 80/60 jeste neni tak hrozne. Pouziti prave ted, na teploty okolo nuly, jak nizko by se videlo.

Kdyz se ukaze, ze to moc nefunguje, tak zas tak draha neni, to klidne zkusim. SS jsem taky zkusil, sice proti te bunde (Borealis Tour) nic nemam, ale taky pro ni nemam moc pouziti. Ale zas jsem si overil, ze dobra vetrovka je opravdu UL SS a je univerzalnejsi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte říj 26, 2021 19:14

Podla toho co som si napozeral rozne recenzie tej torrid apex od enlightenedequipment by som si na prechodne obdobie, jar jesen a zaciatok zimi u nas zvolil prave ju. Dilemu mam jeine v tom materialy aky by som zvolil 7D alebo 10D, ten 10D na hajky skoro nikto nerecenzuje.

Mal uz niekto na sebe aj tu 7D aj 10D, toto by chcelo moc testnut, nema ju ten pan z nalahko, ze by sa dala odskusat? Pripadne ze by si poslal jednu na testovanie? :) Strasne by ma totiz zaujimal ten rozdiel v materialoch, ved ak by to uz moc prepustalo vietor, tak by to vsetci nekupovali namiesto tej 10D, no nie?

@apuka
ta bunda od scott vyzera parametrami tiez dobre, material je nejaky 15D nylon, chcelo by to najprv vyskusat, lebo pod tym sa moze skryvat vselico a uz som raz bral z bergfreunde vestu z primaloftu od scott a vratil som ju obratom, lebo ten obalovi material bol asi ako na mojej paperke z decathlonu co pouzivam max na prace okolo domu.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte říj 26, 2021 19:35

@Mawe: jo, na víkend budu mít s sebou tak můžeš kouknout.

@ret255: 7D mi přijde moc málo na chození tolika km s batohem. Určitě bude ještě prodyšnější, pro mě už asi moc. Jinak to nemaj v nalehko ale outdoorline.sk
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte říj 26, 2021 19:37

7D vubec nemusi byt prodysnejsi. Mam Montbell perovku ze 7D ballistic nylonu a ten se skoro neda prodychnout. Tihle ale myslim parametry nekde psali, ne? Nechce se mi to hledat.

@ret255: z outdoorlike.sk si to muzes objednat na vyzkouseni. Peter je velmi ochotny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte říj 26, 2021 19:40

Psali parametry a je prodyšnější. Nepamatuji o kolik, koho to zajímá, najde si :)
Hádám to bude ta stejná tkanina stejný konstrukce, jen ze slabšího vlákna.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 20:30

Etheric píše:Psali parametry a je prodyšnější. Nepamatuji o kolik, koho to zajímá, najde si
Dnes jsem se na to koukal, snad si jeste dobre pamatuji:

7d - 35 cfm, 10d - 10 cfm a 20d si uz nepamatuji, to byly nejake male jednotky cfm. Je tam i srvonavaci obrazek, z nej mi prijde, ze mozna nejvetsi rozdil mezi 7d a 10d neni v sile vlakna, ale spise v hustote tkani, co hodne ovlivnuje profouknutelnost.
A ano, primo u popisu tech materialu upozornuji, ze ten 7d je nejmene odolny, 20d nejvice a 10d takovy zlaty stred, ale s vyraznym upozornenim, ze odolnost srovnavaji vzhledem k UL materialum, ktere jsou ve vseobecneosti mene odolne. Kazdopadne 7d bych si ja bral max na chozeni s lehkym a malym batuzkem.
ret255 píše:uz som raz bral z bergfreunde vestu z primaloftu od scott a vratil som ju obratom
Ja jsem taky mel primaloftku Insuloft Light PL (PL SIlver, myslim 80g) od nich, nastesti bez panelu, tam byl Toray Airtastic, takova silnejsi verze nez co ma manzelka. To mi prislo docela prijemne a rozhodne ne jako igelit. Jen jsem si tehdy nechal Marmot Alpha - a toho Scotta si nekdo koupil tady na OF a potom mi referoval, ze moc dobre v Alpach poslouzila. Manzelcina verze Insuloft Light je asi dalsi iterace, uz s panely a s tencim Airtasticem a taky PL Silver 80. Timpadem je z toho ale takova prechodova bunda tak do +5 a ne do vetra. Ten Insuloft Superlight PL je bud mezi nima nebo za manzelcinou bundou. Proto si myslim, ze tam nebude moc horsi matros, taky je to jejich nejteplejsi (a nejlehci) zateplovacka. Ale potrebuje to, samozrejme, vyzkouset - mike to mozna nebude mit moc daleko, mohl by to udelat :wink:.

Fakt si myslim, ze to by mohla byt pomeren slusna bunda. Asi ne na postavani pri -20...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » úte říj 26, 2021 20:50

ano bola to Scott - Sco Vest Insuloft Light no ta zvrchna latka bola matna a presivana s imitaciou perovej vesty, tento material co je na terajsich vestach je taky dost leskly a nepresivany, bolo to este v 2018, takze moze sa jednat o inu variantu.

To s tym cfm to je zname, akurat preco to kazdy nosi nameisto tej 10D ak je tam taky rozdiel v tom cfm, mohlo by to byt ako vsetci vravia, ze to 7D je ovela prijemnejsie na nosenie ako 10D, no iba v tom to hadam nemoze byt. To vyskusanie tej torrid by som zvazil, no kupovat ju tento rok nebudem, kedze mam tu DA yungay a aj tu kilpi adisu. No probnut by to niekto mohol.
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 20:52

mike píše:Vsadim boty, ze moje superprodysna primaloftka profoukava podstatne vic, nez tohle a navic je uz fakt hodne slehla.
Omlouva Te, ze netusis, o cem mluvis :wink:.
mike píše:jeste nedavno jsi psal, ze je to skoro stejne.
Obavam se, zes neco spatne pochopil. Ihned od doby, co se to dalo zjistit jsem primo psal (a uz nekolikrat) tyto dve hodnoty clo.
Co jsem nekdy spominal - ano, predtim nez manzelka si tu Freyu koupila - je, ze PL Gold Active 133g by mohlo odpovidat izolacne cca 100g PL Gold, ale to jsem jeste opravdu nevedel, ze je ta Active sama osebe taky profukava.
mike píše:A najednou obrat o 180 stupnu na zaklade zkusenosti manzelky.
Obrat je jen v Tvem chapani oproti tomu, co jsem kdy psal, protoze ty veci, co v tomto prispevku mi davas "do prstu" jsem takto nikdy nepsal, to jsou jenom Tvoje prevracene interpretace.
Zkus si najit nekde davneji, co jsem psal o aktivnich izolacich, opakuji to tady celkem casto.¨

A s tim Infiniem si laskave precty vse, co jsem psal a ne jenom cast, do ktereho se s radosti pustis... Takovy maly dodatek k citovanemu jsi jaksi zapomel pridat. Zeby proto, ze potom to vyzniva naprosto jinak???

Ze by Infinium (resp. jakakoliv membrana) byla "tak prodysna jako rozumna podsivka bez membrany" mi podsouvas jen Ty. Ja jsem psal jenom, ze Infinium (presneji jeho strana smerem k pokozce) "hodne dobre odvadi od tela vlhkost". To je ale neco jineho nez samotna prodysnost. A v tom odvadeni vlhkosti pryc od tela je vetsina podsivek izolacnich bund pomerne daleko od Infinia.
To totiz znamena i to, ze se v bunde s Infiniem vevnitr se budes citit v suchu - kym samotna membrana stiha prenest vse, co se od tela odvedlo. Proto tam je poznamka, ze to neni vhodne na potive aktivity.
No a kolikrat se Ti stava, ze mas na holem tel na podsivce pocit vlhkosti? I kdyz Ti nakonec primaloftka vsechno odvede. Sam jsi uz nekolikrat toto naznacoval, ze Ti to nevadi - jenze mnohym lidem praveze vadi, nekterym hodne. A o tom ta poznamka byla. Nic v ni nenaznacovalo, ze by primaloftka s jakoukoliv membranou mela byt prodysnejsi nez bez ni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 20:56

ret255 píše:To s tym cfm to je zname, akurat preco to kazdy nosi nameisto tej 10D ak je tam taky rozdiel v tom cfm, mohlo by to byt ako vsetci vravia, ze to 7D je ovela prijemnejsie na nosenie ako 10D, no iba v tom to hadam nemoze byt.
Mozna pro to, co zase tady casto opakuji - pri stejne izolaci cim mas profoukavejsi latku, tim mas mene teplou bundu. Protoze z odvodem vlhkosti jde ruka v ruce odvod tepla. Podle tech cisel cfm to muze byt i docela vyrazne.

Takze 10D muze byt opravdu takova zlata stredni cesta. Kdo nechce moc teplou, zato chce prodysnou bundu, si koupi 7D, kdo chce co nejteplejsi a nevadi mu mensi prodysnost, tak si koupi 20D. A zbyla cast (pravdepodobne naprosta vetsina) si koupi tu zlatou stredni cestu.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte říj 26, 2021 21:03

apuka píše:Ihned od doby, co se to dalo zjistit jsem primo psal (a uz nekolikrat) tyto dve hodnoty clo.

Psal jsi opakovane, ze je to skoro stejne resp. rozdil neni podstatny.

apuka píše:ale to jsem jeste opravdu nevedel, ze je ta Active sama osebe taky profukava.

Coz ti ale nebranilo to vychvalovat. Proste jsi psal o necem, co jsi znal akorat z marketingovych materialu, ale bylo to zarucene nejlepsi.

apuka píše:No a kolikrat se Ti stava, ze mas na holem tel na podsivce pocit vlhkosti?

V prodysne primaloftce nikdy. Tam naopak opakovane pisu, ze zvenku je uplne mokra, ale vevnitr je sucho. Coz je jeden z velkych plusu zateplenych bund. Deje se to jen na te druhe, malo prodysne, a o te pisu, ze se na outdoor nehodi. Hodi se do mesta a na me vychazky, protoze to zacne byt trochu citit az tak po hodine a to uz se blizim domu. Nedeje se to kvuli podsivce, ale proste proto, ze bunda je celkove malo prodysna.

apuka píše:Sam jsi uz nekolikrat toto naznacoval, ze Ti to nevadi

Kolikrat ti mam sakra psat, ze nic nenaznacuju, ale pisu na rovinu? #-o No a tohle jsem nepsal vubec, mne to vadi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » úte říj 26, 2021 22:18

mike píše:Kolikrat ti mam sakra psat, ze nic nenaznacuju, ale pisu na rovinu?
Jako vtip fakt dobry... :smt044

Hele, zase mi tady Ty tvrdis veci, ze jsem psal i kdyz jsem urcite nic takto nepsal. Co si pamatuji, tak o PL ... Active jsem psal, ze se toutou izolaci PL snazil napodobit P Alphu a ze asi by mohl fungovat trochu podobne. A ze predpokladam, ze bud to udalelai tak, ze hodne zvysili podil dlouhych a pevnych vlaken a mezi ne ty "goldovske" jemne kratke nebo ze do nej udelali nejake diry, jen asi mensi jako na Vetrix pro North Face. Ale taky jsem psal, ze nevim, jak funguje bo nemam zkusenosti, takze ani vychvalovat jsem ji nemohl.

Ohledne te vlhkosti jsi to psal - nejde o mokro, ale o pocit alespn mirne vlhkeho sustaku. Nekdo to rozebiral i u vetrovky, ze to nesnasi a Ty jsi tehdy taky psal, ze Ti to nevadi, Tobe to neni neprijemne, ani to nevnimas a kdyz se prestanes potit, tak se Ti to stejne za chvili uplne vysusi. A podobne jsi se vyjadroval i o primaloftce. Ne o te "mestske" ale vseobecne.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 0:41

Co je vtipne na tom, ze nerozumis slovu naznacovat? To je spis smutne.

Mas stesti, ze se mi to nechce hledat, musel bych znovu cist tve vyplody a za to mi to nestoji.

U vetrovky jsem to mozna psal, ta totiz navlha, ale u primaloftky ne, protoze ta byva sucha. A jsem si naprosto jisty, ze jsem opakovane psal, ze tohle se mi libi. Na povrchu mokra, ale vevnitr krasne sucha.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » stř říj 27, 2021 7:01

Enlightened Equipment Torrid Apex Jacket vypadá hodně fajn, začínám o ní uvažovat.....:-). ale vypadá to, že na skladě bude až někdy na jaře ......píšou, že je oversize, proto by to chtělo vyzkoušet jak sedí.....

Etheriku, tobě ta tvoje velikost v pohodě sedla?
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř říj 27, 2021 7:21

"oversized" tak úplně není. Šířkou i délkou je to běžný Sko jako většina ostatních, jen má delší rukávy než všechny bundy co mám. Udaný rozměry odpovídají, podle toho se můžeš orientovat.
Jestli bude skladem až na jaře, určitě bude dražší. Hádám tak o 3-4 stovky určitě.
Naposledy upravil Etheric dne stř říj 27, 2021 7:24, celkově upraveno 1
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod milarepa » stř říj 27, 2021 7:23

jo, díky, pohraju si někdy s krejčovským metrem :lol:
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř říj 27, 2021 7:26

Netřeba, já to měřil kovovým zednickým metrem, změřil jsem bundu co mi sedí, porovnal to s rozměry na webu a hned jsem věděl jak bude či nebude sedět. Netřeba měřit sebe, stačí svou bundu :)
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8089
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Quido » stř říj 27, 2021 13:53

AlexBeck píše:Já se potím a běžně si v kose oblecu pod GTX lehkou péřovku (SJ Apron Hooded) Samozřejmě, že ne v nástupu. Po dolezu na hřeben, na sestup.... Ten teplotní kopanec za to stojí. Navíc "neni čas" a i po tom krátkém sundání GTX bundy jsem ji na sebe často doslova nalamal jak hned zmrzla :-)


GTX nosim, jen kdyz jde nejaka slota, vetsinu casu nemam duvod ji vubec vyndavat... takze tady to moc nechapu :roll:
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod AlexBeck » stř říj 27, 2021 14:24

Věčný zmrzloun bivakujicíc celou zimu v bundě (bunda s xicht maskou) Nesledující trendy super hyper kosmíckého oblekaní. Sunouc se ve vytrvalostních tepech 10+hod. Malé tepy = malo tepla :mrgreen: Že se v GTX moc potím? Tak ještě zpomalím... :P
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 14:30

Otazka je, proc progrca v GTX bunde? Dokud neprsi, tak je to nejhorsi volba, tohle je naopak "kosmicke" oblekani a navic nesmyslne, protoze obycejna sustakovka by ti udelala lepsi sluzbu. TVL, 10 hodin v GTX, to jsem v zivote neudelal a nejspis bych to neprezil, hnus. Membranu ze sebe sundavam hned, jak je to mozne.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod AlexBeck » stř říj 27, 2021 14:50

Bavíme se o teplotách okolo nuly a dolu. (jaro/podzim sem mel/mam tu hardselovou Guidici 3.0 )

Jak je to tedy spravně? Tatry 2500m n m...

Rano 4:00 kosa jak cyp -5C fuká pocitove třeba -10. Pro me vypadnujicí ze 24c auta tak -20c :D Zapinám oblikám a do svítaní bojuji s omrzajicími prsty rukou. "Zaparenej" v GTX sicek v mokru ale teploucku nemám problém.
To mám mít co lehouckou vetrofku a rychly sprint na zahratí?

Pri vystupu na slunci po hodine rozmrzam a rozepinam bundu... ale s pribyvajícím metry de teplota dolu takze malokdy jde bunda na batoh.

Hreben a poledne Tatra milk, vlhko fukec a este mensí fyzicka aktivita bo foto, hledani cesty, ochamatavani skal a resení kudy dal...

Vrchol hotovej, zapadajici slunce. Na kasi prepinam do nouzaku. Oblikam perovku pod GTX, čelovku a na autopilota dolu dolinou k autu...

To vše otočíš v nejaké lehke vetrovce? Jasný za 8 hodin v chrtim tempu kdy ti tepy nepadnou pod 120... To Já to v GTX dám za 16hod a budu se snažit neprelezt 120 :D
Uživatelský avatar
AlexBeck
účastník
účastník
 
Příspěvky: 281
Registrován: úte črc 30, 2013 11:45

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř říj 27, 2021 14:58

Jsi ve vlakne o zateplenych bundach a na tohle by byla lepsi nektera z nich. Rano bych mel zimni primaloftku, casem bych ji mozna vymenil za vetrovku a vecer zas opacne. Min zateplena primaloftka (treba ty Rabky diskutovane vyse) by mohla stacit na cely den. Druha moznost je dobry SS (jako Rab Borealis). Min komfortni, ale furt lepsi, nez GTX.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49423
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení