Zateplene bundy, perove i synteticke

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kennedy » pon lis 23, 2020 19:35

mike píše:Vychazet z toho, co pise, je v tomhle pripade trochu problematicke. Trochu dost


Nemůžu posoudit. Ale dle toho co píše má dost zkušeností, nemám důvod nevěřit. Ale samozřejmě jsme na internetu. :)

Jo, já hlavně vycházím z normálních podmínek. Český a Slovenský hory, Karpaty, tajga, tundra. Běžný jarní, letní a podzimní výlety. Kupříkladu v Karpatech jsem zažil dost hnusný počasí přes tejden v kuse kdy to bylo fakt už dost na p... . Měl jsem mizerný vybavení. Ale zase ne tak mizerný, aby se v něm nedalo přežít. A prostě asi devátej den konečně vylezlo slunce a všechny ty věci jsem zas usušil a uvedl do původního stavu. Byl jsem na cestě cca. 4 měsíce a když bych spočítal dny kdy bylo počasí úplně OK, dny kdy normálně pršelo a foukalo a dny kdy totálně chcalo a vítr mi podrážel nohy tak ty první budou ve velký převaze.
A podobně to bylo i jinde. Ale samozřejmě záleží kam člověk jede, v jakým období. Pořád mluvím o běžný turistice v normální nadmořský vejšce, v průměrných podmínkách, s doplňováním jídla po tejdnu, při nejhorším po 14 - 20 dnech. Ne expedice, ne šplhání po Alpách. Takže pro mě platí ta citace "je lepsi kupovat veci do beznych podminek, ve kterych clovek prezije i extrem, nez se trapit ve vecech do extremu v normalnich podminkach." opravdu hodně.

No to zase odbočujeme od péřovek. Já osobně myslím, že to je jedno. Vybrat si podle poměru cuin/hmotnosti peří péřovku s daným teplotním komfortem. Ty věci kolem nechat na osudu.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod ret255 » pon lis 23, 2020 23:19

Zase ho tak nehejtujte, aby sa to uviedlo na pravu mieru preco napisal prave warmpeace, tak som mu do spravy poslal, ze za par si moze kupit vo vypredaji warmpeace a z odskusania napr tej drake vesty som mal pri warmpeace pocit, ze je teplejsia nez moja montane featherlite. Hned som mal prijemny hrejivi pocit tepla, narodziel od tej spominanej montane, da sa ale necitit z nej automaticky nejake teplo ak si ju dam na seba. ma tu napr. niekto perovku od warmpeace a vedel by porovnat?

Ja by som mu odporucal radsej nieco s cim mam konkretne skusenosti, vyskusal som si to, nie som si iba na internetoch precital recenzie.

Co mi napisal to spravy tu perovku chce skor na stacionarne pouzitie, pri prestavke, pripadne ako zateplovacku na sumite. WP nema ani stahovanie , ani dobru kapucu, ale ak to potrebuje iba ako zateplovacku, pod membranovku, pripadne na nu, tak je to v zasade jedno, ci nie? a nemusi byt ani hp, ak to vsak chce aj na pohyb, tak to uz je ina.

No musim poznamenat, ze perovku bez hp som nemal a tak neviem ako sa to chova, ci to hned zlahne ak trochu snezi, mrholi, skuste mu poradit, ci mate vo vybave perovku s hp a do nejakej bez by ste uz nesli, alebo je to pri zateplovacke v zasade jedno...
ret255
účastník
účastník
 
Příspěvky: 517
Registrován: stř pro 23, 2015 22:12

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » úte lis 24, 2020 5:54

Mám tuto péřovku https://www.nalehko.com/produkt/perovka ... ummit-jkt/ 143g HF husy 750 cuin a musím říct, že na podzim, jaro, sychravinu je mnohem lepší než obdobná péřovka bez HF. Neslehává a je dost teplejší /což bude nejspíše tou konstrukcí bundy a komor/.
Bunda stála 3k z druhé ruky, ale už jsem ju musel vyprat, jelikož su zmrzlej tak to nosim často, i místo mikiny. Byla fest špinavá a trochu propocená, ale oproti bundě bez HF /srovnávám s bundou stejné značky/ to peří furt loftovalo. HF úprava zřejmě částečně brání ulpívání špíny. Po vyprání je zas jako nová, jen budu muset nastudovat, jak obnovit DWR, ikdyž to rabácký je dobrý, na to je zatím čas...
Mám ju rok a myslím, že další 4 ještě bude sloužit jako teď. Hlavně má ta bunda geniální střih přesně na tělo, takže se vleze pod primaloftku. Taky stahování a všechny detaily jsou fakt vychytaný, ještě aby ne, když za ňu chtěj 6k
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Croven » úte lis 24, 2020 7:30

Ďakujem všetkým za rady :) Určite budem siahať po perovke s HF perím - aspoň 140g a min 750cuin a vo výsledku zoberem to, čo mi bude najviac sedieť.
Croven
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř srp 5, 2020 10:40

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » úte lis 24, 2020 10:14

Etheric píše:Mám tuto péřovku https://www.nalehko.com/produkt/perovka ... ummit-jkt/ 143g HF husy 750 cuin a musím říct, že na podzim, jaro, sychravinu je mnohem lepší než obdobná péřovka bez HF. Neslehává a je dost teplejší /což bude nejspíše tou konstrukcí bundy a komor/...... Taky stahování a všechny detaily jsou fakt vychytaný, ještě aby ne, když za ňu chtěj 6k

Mám stejnou a péřovku bez HF bych už nekoupil. Tahle se mnou prošla Nepál a zvládla to na jedničku. Stahování kapuce mi teda ale vychytaný nepřijde. Nejde to pořádně upevnit, aby se při pohybu hlavy otočila i kapuce a ne jenom hlava v kapuci.
Jak jsi ji přesně pral? Asi bych už taky měl. :-k
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 16:31

oodoow píše:Mám stejnou a péřovku bez HF bych už nekoupil. Tahle se mnou prošla Nepál a zvládla to na jedničku.

Perovka bez HF peri by to nezvladla?

Jinak tuhle jsem si chtel taky koupit, ale ty uzke rukavy mi proste vadily... Holt je to spis na vase vychtrle postavy :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » úte lis 24, 2020 16:52

Možná zvládla, ale možná by už z peří byly chuchvalce, jako se mi stalo kdysi u marmot quasar.
Spíš se zkus nepřežírat a budeš vypadat normálně. Oblečeš třeba i věci od Tilaku a nebudeš mít taky pak problémy s nohama, protože nebudou muset tahat nepřirozenou váhu. :wink:
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 17:09

Vis o tom, ze jeden z priznaku mentalni anorexie je zkreslene vnimani vlastniho vychrtleho tela? :twisted: Koukni se kolem sebe a porovnej se s ostatnima lidma, jestli ti vetsina prijde tlusta, tak je problem na tvem prijimaci ;-)

Psal jsem, ze bunda ma na mne moc uzke rukavy, pres telo by se dala. Holt nemam rucicky jako hulcicky ;-) Oblect veci od Tilaku rozhodne neni mym cilem, nerad bych vypadal jako vesak na pradlo.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » úte lis 24, 2020 18:08

Hlavním příznakem mentální anorexie je celková slabost, ne? Tou tedy rozhodně netrpím, takže si nemyslím, že bych jedl málo. ;)
Každopádně k tématu - proč kupovat zastaralou technologii, když můžu koupit s hf peřím?
Teď uvažuju, že přítelkyni koupím péřové gatě, bo trochu o víkendu při spaní venku v Jeseníkách mrzla. Tak přemýšlím, na montbellem, ale nevím no, možná bude lepší koupit něco univerzálnějšího a odolnějšího s hf peřím.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 18:17

Jestli to spravne chapu, tak primarni je psychicky problem, zkreslene vnimani vlastniho tela. Fyzicke jsou az jeho dusledky a ty se nemusi projevit hned. Kazdopadne si davej bacha ;-)

oodoow píše:Každopádně k tématu - proč kupovat zastaralou technologii, když můžu koupit s hf peřím?

Protoze HF peri muze mit i sve minusy? Diskuse k tomu tu uz byla. Mne ale zajimalo, proc si myslis, ze ti zrovna HF peri pomohlo. Nerikam, ze nepomohlo, ale bez porovnani to tezko zjistis. Treba kdyby mel nekdo ze spolupachatelu perovku s normalnim peri a hanebne selhala.

oodoow píše:Teď uvažuju, že přítelkyni koupím péřové gatě, bo trochu o víkendu při spaní venku v Jeseníkách mrzla.

Prijde mi, ze zrovna na tohle HF peri moc smysl nema. Jinak ty Montbell vypadaji dobre, ale myslim, ze jsem nekde videl jeste lepsi. Zkusim pak najit link, maji tam i UL perove papuce. Nekde v UK, asi to bude chtit koupit zavcas :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » úte lis 24, 2020 18:20

Jo, link na nějaký UK posh obchod se super cuin peřím jsem tu zahlédl, ale stálo to děsně moc.
Jsem měl právě předtím ne HF bundu a peří udělalo chuchvalce no.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 18:27

To nebyl posh obchod, ale neco jako mensi manufaktura a lidska sila holt stoji v UK vic. Zkusim to najit.

Ale jo, vsak ja tomu i verim, jen by paralelni test byl lepsi. Jak jsi tam tu perovku vlastne pouzival? Na chozeni nebo jen na taboreni a spani?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » úte lis 24, 2020 20:58

Jj, menší manufaktura s pár věcma, extrémně teplýma a extrémně drahýma. Otázkou je, jestli je lepší koupit něco tak teplýho a křehkýho s použitím tak max v táboře a pak do spacáku. A v táboře ještě jenom tak, že by se v tom nesmělo k ohni. Anebo koupit něco míň teplýho a drahýho, ale odolnějšího v čemu by se dalo třeba i chodit.
V péřovce jsem skoro vždycky spal, bo oni tam v těch ubytkách netopí. A pak i někdy chodil, hlavně ráno, když byla fakt kosa.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod dudy » úte lis 24, 2020 21:58

Já teda tomu vodobojivému peří úplně na chuť nepřišel.
Měl jsem z toto spacák a ten šel hrozně rychle do kytek, mám bundu od Ternua ale ta má nelogicky nějaký silně vodoodpudivý vnější materiál a je málo prodyšná.
Teď jsem koupil tady bundu MHW Ghost Whisperer a ta zdá se by mohla fungovat.
Je to lehoučká zateplovačka ale výkon je na tu váhu excelentní...
Tak uvidím...
Ale stejně nechci zmoknout...
:twisted:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » úte lis 24, 2020 22:27

@oodoow: nerekl bych, ze extremne teplyma, spis extremne UL, podobne jako ty nejlepsi od Montbellu. Tady to mas, uznavam, ze to neni zrovna levne, ale zas bude pritelkyne vedet, ze si ji vazis ;-) Kup ji aspon UL perove papucky ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » úte lis 24, 2020 23:22

dudy píše:Já teda tomu vodobojivému peří úplně na chuť nepřišel.
Měl jsem z toto spacák a ten šel hrozně rychle do kytek
Cos mu, chudáčkovi, prováděl? Nějaké pikantní podrobnosti by nebyly? :)
Můj nový milášek - Cumulus s HF peřím se mnou sdílí lože zatím jen 2 roky a něco kolem 300 nocí a zatím se tváří skoro jak nový. Ale je fakt, že se k němu chovám celkem něžně a opravdovému útlaku a bezpráví byl vystaven tak maximálně třetinu z toho.

Jinak, ať zůstanu trochu u tématu bund - Laďa má Rab s HF peřím pátým rokem a ztráta vlastností zatím nenastala. Tak to s trvanlivostí snad nebude tak úplně dramatický, uvidíme :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kennedy » stř lis 25, 2020 0:13

sobb: To zní jako povzbudivý info. Jakou má ta bunda plnivost? Ale počítám, že spacák Cumulus budeš mít 850 cuin. Jestli má někdo odkaz na vlákno kde by se řešila životnost v závislosti na plnivosti (údajná rychlejší ztráta loftu u peří s větší plnivostí) můžete mi ho postnout (ano, jsem línej to hledat sám :D ). Myslíš si ty osobně, že plnivost ovlivňuje nějak významně životnost?
Já bych si koupil jinak SJ, protože jsem skeptik a kámoši maj skoro všichni SJ a žádný drama to ve vlhkejch podmínkách zase není. Jenže u SJ mi nesedí střih. Takže mám ten Rab.
Ještě jsem koukal na pěknou a pochvalně recenzovanou:
https://tinyurl.com/y56u9atv
Ale to už je pro Crovena moc teplý.
Myslím, že Montbell a Rab začali HF používat jako první firmy vzhledem k tomu jaký jsou podmínky na ostrovech. Ale k nám se to do vlhka hodí taky. Na Šumavský slatě a mlhy fakt dobrý. No hodí se se to všude do vlhka. Tak doufám, že mi taky vydrží.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod sobb » stř lis 25, 2020 0:36

Ta bunda Rab je starší verze Microlight Alpine, 750 cuin, myslím, že ji tu má víc lidí.

Ano, spacák má 850 cuin. Link Ti nedám, ač se to tu opravdu už diskutovalo, možná i napříč víc vlákny. Ale hledat se mi to taky teď nechce. Osobně se domnívám, že ztráta loftu asi z logiky věci být nějaká musí, ale jestli významná, to si netroufnu vůbec odhadnout. Nicméně právě kvůli tomu jsem se rozhodovala, zda si nakonfigurovat raději Cumulus Alaska či Excuistic, a Aldo mě přesvědčil, že - s dovolením cituji - "To peří je už tak vymazlené, že se to na životnosti neprojeví", a tudíž se nemám bát jít do konstrukčně lepšího Excuistic s vyšším cuin. Což jsem nakonec i učinila :)
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 25, 2020 1:07

Kennedy píše:Myslím, že Montbell a Rab začali HF používat jako první firmy vzhledem k tomu jaký jsou podmínky na ostrovech.

Montbell neni z ostrovu a nepouziva HF peri. U Rabu muzes mit pravdu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kennedy » stř lis 25, 2020 1:19

sobb: Jasně. Aldo mi psal to samý, když jsem chtěl měnit starýho, ale stále plně funkčního SJ, za Cumulus. Tak asi jo. Člověk nesmí bejt ze všeho podělanej. A když to nevyjde tak prostě koupím další spacák a pak další a ještě jeden a znova... Nemám bejt socka a vydělávat aspoň na pět spacáku ročně. :mrgreen:

mike: Google mi tvrdí, že Montane je britská firma? A ta bunda co jsem postoval:
https://www.montane.com/mens-c1/anti-freeze-jacket-p698
a v popisu: "210g (M) of 90/10 water resistant fluorocarbon-free HyperDRY™ down at 750+ fill"
Počítám teda, že to znamená něco jinýho než "hydrophobic down". Ale co?
U Rabu to ohledně HF peří tvrdí myslím marketing z Nalehko.
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 25, 2020 1:23

Montane neni Montbell ;-)

Jak rocne? Snad mesicne, ne? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Kennedy » stř lis 25, 2020 1:26

mike: Sorry. Jak jsem si předtím tu bundu vybíral tak už se mi všechno plete dohromady. :ú
A sorry po druhý. Musím pracovně přitlačit a každej měsíc jeden Lightwave spacák a Z Packs stan. Žádný východňácký šetření, ale pořádný točení kolem ekonomiky. :rolleyes:
Kennedy
účastník
účastník
 
Příspěvky: 232
Registrován: pon říj 31, 2016 15:02

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » stř lis 25, 2020 1:30

:smt023 (ale bacha, aby si pro tebe neprisla Greta ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 25, 2020 4:37

oodoow píše:Jak jsi ji přesně pral? Asi bych už taky měl. :-k

Napustil lavor studený vody, dal tam bundu, zatížil a nechal nasáknout. Což trvalo pekelně dlouho. Pak jsem tu nacucanou bundu z lavoru "vylil" do pračky, tak, abych ju nezvedal. Ani nevím, proč jsem to dělal takto, když to jde jednodušeji - dát bundu do pračky, k ní další prádlo, aby byla plná tak do půlky, zapnout s předepírkou a počkat až se bunda namočí. Bude plavat, dlouho /i proto ty ostatní věci v pračce, zatíží bundu/. Pak jsem dal prát na jemnej program na 30 st společně s několika ručníky, bez tření se prádlo pořádně nevypere. Přidal jsem prostředek na HF peří od Nikwax, vyždímal, dal do sušičky na nejmenší výkon, přidal k tomu pár míčků a nechal tam celej den. Přes noc na sušáku doschla úplně. Jako ale bez sušičky bysem do toho nešel... Jo a ty ručníky vypraný v Nikwaxu sajou vodu celkem blbě a sou takový dost hrubý, takže už budou fungovat jen jako zátěž bund při praní.
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 25, 2020 8:14

Etheric píše:ty ručníky vypraný v Nikwaxu sajou vodu celkem blbě a sou takový dost hrubý, takže už budou fungovat jen jako zátěž bund při praní
:lol: :lol: :lol: Alespon sis overil, ze ta impregnace ma neco do sebe :wink:
Etheric píše:má ta bunda geniální střih přesně na tělo, takže se vleze pod primaloftku
mike píše:ty uzke rukavy mi proste vadily... Holt je to spis na vase vychtrle postavy
Jeste v souvislosti s tim, co jsem tady psal, ze perovka neni moc vhodna na bezne noseni pod membranovkou.

Jsem si posledni dobou vsiml, ze cim dal vice perovek (hlavne tech lehcich a s vysokym cuin, ale nejenom) se uvadi jako "vhodna/vynikajici na zahrati pri stani i jako zateplovaci vrstva pod svrchni obleceni". Rekl bych, ze se takova "vlastnost" objevila opravdu jen nedavno a siri se to "marketingovou" rychlosti... ](*,)

Druhou veci (on topic ale mimo perovky), co si asi uz vice lidi vsimlo je, ze v obchodech (i u vyrobcich) je cim dal vice bund zateplenych syntetickou izolaci, ale gramazi 40, 60, max 80 g a jeste casto s flisovymi pasy na bocich. Vyber teplejsich syntetickych bund s gramazi 100 a vice g je opravdu bidna. A kdyz uz neco ano, tak je to rozdilna izolace na trupu a jinde (nekde dokonce jen vepredu a jinde), napr. ta mno spominana DA Freya 133g a 60g. A vetsinou je to uz nejaka "aktivni" izolace, ktera ma (vetsinou) citelne mensi vyhrevnost kvuli reseni zvyseneho odvodu vlhkosti.
A jeste jsou s "umeloym perim" typu Cirrus, Featherless, ..., kde je tezke urcit vhodne teplotni urceni, to se neda srovnavat s necim znamym.
:twisted:
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Etheric » stř lis 25, 2020 8:32

apuka píše:perovka neni moc vhodna na bezne noseni pod membranovkou

Pokud bude fakt zima, tzn nebudu se vůbec potit, v čem je problém?
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8037
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Trnky » stř lis 25, 2020 9:02

to oodoow: kukni na sportpursuit, maju tam teraz sice panske Mountain Hardwear Ghost Whisperer nohavice, ale velkosti XS a S (takze by to mozno slo), cena 126,78 EUR link

pre ostatnych su tam Ghost Whisperer bundy - cena od 140 EUR
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod apuka » stř lis 25, 2020 9:32

Etheric píše:Pokud bude fakt zima, tzn nebudu se vůbec potit, v čem je problém?
Ten, ze Ti membranovka to peri stlaci (latka je relativne tezka, i ta "nejjemnejsi" membrana, navic se bunda nemuze dobre hybat s Tebou jako kdyz je venku) a snizi jeji schopnost izolace. Plus, co se uz rozebiralo, posouvaji se hranice, kde se bude "srazet" vlhkost zevnitr - normalne by to melo byt na vnitrni strane membranovky, ktera by to (v idealnim pripade) stihala odvadet, kdyz tam das vrstvu izolace, ta hranice bude nekde v te izolaci, tj. vlhkost se bude "srazet" uvnitr te izolace, coz v pripade perovky neni moc optimalni. Peri neco "nasakne" bez vetsi ztraty kyticky, ale az bude vlhkosti moc, tak zacne slehavat.

Samozrejme, kdyz zacne chcat a je zima, tak je to "prvni pomoc" a na kratsi dobu je to v poradku, ale jit tak delsi dobu, napr. cely den, tak si zadelavas na problem. Uz jsem tady dosli k tomu, ze je lepsi mokra perovka NAD membranovkou nez nejdrive sucha, pote vlhka a nakonec mokra perovka POD membranovkou. A to same i umela izolace.
A i kdyz bude zima, tak pod bundami budes mit vlhky vzduch vzdy, kuze se do jiste miry bude potit vzdy - telo vylucuje pomerne dost vody pres kuzi, jen ne vzdy jsou to viditelne kapicky na povrchu, jako kdyz rikame, ze se potime.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod oodoow » stř lis 25, 2020 10:08

mike píše:nerekl bych, ze extremne teplyma, spis extremne UL

No, to souvisí, extrémně teplýma na svou váhu.
mike píše:Kup ji aspon UL perove papucky

Papucky má i montbell, sice těžší, ale zas asi víc vydrží.

@sobb: Btw. funguje ti ještě ten alpkit péřák, co jsme tenkrát kupovali? Ten mi právě udělal chuchvalce. Ještě mám ale alpkit s 800g peří a ten pořád slouží. Myslím, že je to tím, že jsem ho tolikrát nepropotil.

@etheric: Díky za info, budu muset sehnat někoho, kdo má sušičku tedy.

@trnky: Dík, asi by to chtělo spíš M, leda by mužské S bylo jako ženské M ale to si nemyslím.

@apuka: Takže ty péřovky s membránou, co dělá Sir Joseph, třeba tahle, jsou podle vás k ničemu?
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3087
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod Trnky » stř lis 25, 2020 10:21

ked tak este kukni na ofiko stranky, tam by mali byt presnejsie rozmery ako na sportpursuit, pas by teoreticky sediet mohol, boky uz mozno nie
panske S (pas: 73.7-78.7 cm, boky: 91.4-96.5 cm) damske M (pas 73.7-76.2 cm, boky 99.1-101.6 cm)
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení