Kalhoty s membranou

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 26, 2020 8:01

neexistuji nejake nepromokave kalhoty, ktere by od puli stehen dolu byli nepromokave a vrsek byl prodysny?

aneb... ted je na nepromok kalhoty proste teplo na cely den, je to o vlka.

zkousela jsem tu sukni z tyveku, ktera je v klidu cca pod kolena, pri chuzi se zveda, pri vetru xi do kopce nad kolena a teda z ni styka voda na kratasy (kratasy tesne pod kolena, za klidoveho stavu je sukne o trochu delsi.

problem je, ze mi ze sukne natekla voda na konce nohavic u kratas, kratasy nacucaly vodu az na zadek a krom toho, ze chodit v durch mokrych kalhotech je o antibiotika a tyden doma se zanetem mocaku, tak ja se nedokazu zahrat.

proste asi jako bych mela ponco, tam je problem stejny:(

normalni chlap v tom co bylo vcera jde, topi, teplem si susi kalhoty a pouziva treba jen bundu.

ja tepla moc negenuru, naopak sucho - dobre, jak to navlhne, tak spatny, prochladnu a uz to nevytopim, nevysusim.

napadlo ne zkombinovat tu sukni (ponco) s kalhotama, ktery sou nepromokavy od pul stehen dolu, kde se clovek poti nejmin. lytka zatoven ochrani nepromok i ve vysoke mokre trave a horni cast stehen a zadek bude topit - dychat, nehrozi vlk, pripadne se prehodi ta sukne. mozna je to ale blbost

mozna, ze bezecke kalhoty nejak zvlastne hybridni konstrukci maji, problem je v tom, ze vetsinou jen predni cast stehen...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod dudy » sob zář 26, 2020 8:31

Návleky?
:wink:

Popř. třeba zkusit od FJRV Keb nebo Abisko, kde je spodek nohavic z G-1000 a v tepelně exponovaných místech je prodyšný softshell a pořádně ty konce nohavic navoskovat...
Ale to je řešení za raketu...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod oodoow » sob zář 26, 2020 11:17

může zkusit salomon hybrid pants
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
Uživatelský avatar
oodoow
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3099
Registrován: stř říj 7, 2009 13:19
Bydliště: Olomouc

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » sob zář 26, 2020 13:18

Kaťata s celozipsama a dvojitým jezdcem= nechat ty zipsy nahoře (na bocích) krapet rozepnuté
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » sob zář 26, 2020 18:08

diky za tipy, zkusim najit kalhoty se dvema jezdci, coz asi nebude prdel kdyz nechci kilovy gate za 6 tacu...

navleky maji tu nevyhodu, ze mi cuvaj kolena vodu. lytka muzu mit vystaveny vetru a desti a chladu, ale kolena ne a u kolen mastava problem.ze latka casto kouka niz, nez.je treba.

leda by to byli nejaky navleky do pul stehen, ale priskrcenej krevni obeh asi nepotrebuju.

fuj dneska horsi jak vcera. ale miluju tyhe podzimni deste. akorat to chce sucho a teplo
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod mike » sob zář 26, 2020 19:40

Mawenzi píše:miluju tyhe podzimni deste. akorat to chce sucho a teplo

To je neco jako chtit suchou vodu, ne? :twisted:

Rozepinat zipy nahore je IMO blbost, jednak je to nepohodlne a jednak ti tam natece. Za mne dobre nepromokave kalhoty (GTX AS) a pod ne neco tenkeho na telo. Dneska bylo 7 stupnu a to je uplne v pohode i na mne. Nepromokave kalhoty sice nosim jen kdyz je to fakt nutne, ale uz jsem absolvoval celodenni tury v normalnich trekovych a pres ne ty GTX AS. Nezaparil jsem se, naopak, ty nepromokave jsem oblekal az kdyz trekove byly mokre a ony pod nima uschly. Akorat to fakt musi byt velmi dobre prodysna membrana, predchozi z GTX Paclite takhle nefungovaly, pod nima jsem byl naopak navlhly.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod fps » pát říj 2, 2020 17:25

Mawenzi píše:zkusim najit kalhoty se dvema jezdci, coz asi nebude prdel kdyz nechci kilovy gate za 6 tacu...

MARMOT PRECIP FULL ZIP
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod castielo » pát říj 2, 2020 20:39

Ja som kupoval na moto Berghaus Hillwalker GTX. Ma to 2 zipsy+ cvoky resp. netusim ako sa to spravne vola a stali ma 18,5 GBP ... a na leto experimentalne (hadam nebudem musiet nikdy obliekat :D) Northfinder Northkit - tie maju taktiez zipsy po bokoh a hrdia sa popisom 10k\10k :^o
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pid » sob říj 3, 2020 0:32

Mawenzi píše:leda by to byli nejaky navleky do pul stehen, ale priskrcenej krevni obeh asi nepotrebuju.


http://www.lockjakt.cz/navleky-cordura.html
Ale osobne odskusane nemam, takze kvalita je otazna :-D
pid
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát úno 5, 2010 12:50
Bydliště: SR, kúsok od Košíc

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » sob říj 3, 2020 4:29

fps
dík, vemu ty marmoty se dvěma zipy. Našla jsem v akci za 1500, což snad ani nemá smysl přemýšlet nad jinou variantou.

mike
AS si necham jako zalozni variantu na priste. Ja vim, ze na nekterych mistech nema smysl setrit, ale aktualne asi potrebuju reseni rychle a levne...

castielo
10/10 je teda hlavne na leto asi malo... mozna v chladu by to stacilo, ale marmotky jsem kdysi mela po kamosce na donoseni a vlastne nebyli vubec spatny, tak varianta se zipama bude asi krok kupredu i tak

pid
tak ti vypada zajimave, ale nenosim do kalhot opasek a vlastne nekdy nosim jen gate, co zadny poutka nemaji... nicmene vymysleny je to asi celkem dobre :) ale asi nebudu vymyslet kraviny :D a nepromokavou sukni si necham na leto na kratasy kdyz bude teplo :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod castielo » sob říj 3, 2020 9:25

Tie Northfinder 10k\10k su tusim dokonca len zater ... nezvyknem chodit na turistiku ked hlasia zle pocasie, takze to je skor taka nudzovka, ak by predsalen nieco lokalne sprchlo :)

Berghaus Hillwalker Goretex su uz ina liga, ale to aj co sa tyka objemu a vahy :) A v cene 20 € su tak 1x do roka, cize Marmot so 17k\10k za 1500 Kc (tipujem 4camping) su narychlo este fajn :)
castielo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: sob led 26, 2019 19:16

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 5, 2020 19:11

ja jezdim porad, ale jen CR takze nepromok pro me je dulezitej, ale zas v rozumny mire cena/vaha/uzitnost.

ty marmoty sem podedila kdysi po kamosce a byly dobre, takze hadam, ze s dvoucestnym zipem budu taky spokojena. ale nebudu psat, ze se tesim az je otestuju:D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte říj 6, 2020 10:53

castielo píše:ie Northfinder 10k\10k su tusim dokonca len zater
Precip je taky zater - mikroporezni.

Ale mawe se nemusi obavat, neco vydrzi. Par let je doma mae (i s bundama Precip), syn a manzelka je pouzivali tak 2,5-3 roky a celkem byly spokojeni. Manzelce se nikdy nezdal zadny problem s nima. Jen synovi se posledni dobou zdalo, ze bunda uz trochu protekava - ale on ji nosil s rel. tezsim 45l ruksakem pomerne casto a to nekdy i cely vylet, hlavne v zime a navic nikdo jsme si nevsimli, ze by pod ni opravdu mel mokro, takze spise jen pocit. Na kalhotech se mu rozedrel spodek, jak se trel o boty a skaly - ale to u nej neni zadny div, ma to trochu kratsi, nez by mel a tak se hodne trou o komin. Na funkcnosti to ale nema vliv a sucho pod nima je stale.
No a ja jsem to nosil jen vyjimecne a jen jednou se mi zdalo, ze pri hodne jemnem a hustem mrholeni jsem mel hrud a castecne bricho mokre - ale predpokladam, ze to bylo tim, ze jsem si zip zatahnul jen do prostredka :lol:.

Jinak v jinem vlakne daval, myslim, mike nekdy davneji link na clanek, kde testovali bezce v (tehdejsich) GTX Active a Marmot Precip a vyslo jim, ze ten Precip vysel jen o chlup hure nez Active, co se tyce prodysnosti a hlavne v subjektivnim pocitu bezcu. Takze by to pro mawe mohlo byt vyhodne i prodysnosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 6, 2020 15:39

apuka
jak jsem psala, precip jsem kdysi podedila dosluhujici po kamosce, takze je znam, byla sem s nima spokojena, podzim - jaro to docela slo, v lete zkusenosti nemam, materialove mi neprisly ale nijak krehke a i prulet houstinou zvladly bez potrhani. takze ted mam navic jen ty zipy a budou se i lip oblikat
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » úte říj 6, 2020 16:33

V lete jsem kalhoty nechal na sobe jednou v Zillertalu, kde jsme predtim nejakou dobu sestupovali v desti v boruvci (tj. mokre kricky i po desti). Problem byl, ze pred destem cely den prazilo hrozne silne slunce, takze se svah ootceny na Jih se perfektne zahral a ten dest to moc neochladil. Po desti zase pokracovalo prazeni slunce, takze za chvili se vyparovalo vody skoro tolik jako predtim padalo, proste "mlha" s vyparovani. Tj. 100% vlhkosti a male kapenky ve vzduchu navic. Tak tehdy jsem po kratke dobe mel zevnitr vlhko - ale to by bylo s jakoukoliv membranou, at je jakkoliv prodysna. Kalhoty byly mokre zvenku srazenou "mlhou", tj. nebylo jak se vlhkosti zevnitr odparovat. Nahore jsem bundu nemel ale i na rukach jsem byl mokry jako zmokla slepice, i kdyz jsem jen stal na miste.
Jinak jsem kalhoty v lete prakticky nevyuzil, spise jaro/podzim/(skoro)zima.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod sobb » ned říj 11, 2020 22:26

Mawenzi píše:neexistuji nejake nepromokave kalhoty, ktere by od puli stehen dolu byli nepromokave a vrsek byl prodysny?
O takových básní Laďa od té doby, co mu začly protýkat nepromokavý gatě a tudíž je doplnil slušivou igelitovou sukýnkou. Navrhovala jsem mu goráčové podvazky, ale asi nebudou zrovna lehce k mání :D
Gatě se zipama sice větrání pomůžou, ale žádná hitparáda to není. V dešti téměř nepoužitelné či jen omezeně. Pokud teda nefouká jen z jedné strany, aby se druhou dalo větrat.
Mimochodem, nemáš někde foto té sukně z tyveku?
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 12, 2020 10:34

nicmene kdyz prset prestane ale je porad vysoka mokra trava tak to pomoct muze

www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=15& ... yvek+sukne

zavijovacka je siroka a hodne se hrne, chce to uzsi strih nebo dole.cvok pak
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » pon říj 12, 2020 10:38

Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » pon říj 12, 2020 11:23

@mawe: nahore pred datumem a "Napsal" je primo ikonka na odkaz na konkretni prispevek, ve Tvem pripade je to
viewtopic.php?p=530127#p530127
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod sobb » pon říj 12, 2020 19:28

Mawenzi píše:nicmene kdyz prset prestane ale je porad vysoka mokra trava tak to pomoct muze
Rozhodně je to lepší, než bez větrání. Je ale celkem dobrý mít delší triko/mikinu, jinak ve studenějším nebo větrným počasí docela prochládá okolí kyčlí.
A bacha, když mokrá tráva znenadání přejde v mokré keře, to je pak pěkná sprcha až do bot :mrgreen:

Dík za odkaz na sukni, máš už i něco naživo?
Zdá se, že sukýnky se u nás doma ujmuly, tak se inspirace hodí. Ještě sehnat ty polonepromokavý gatě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Mawenzi » úte říj 13, 2020 4:58

sobb
napadlo me experimemtalne vzit treba stary nepromok co mi jsou tesne pres prdel, ustrihnout a prisit k nejakym kratasum + pres to sukne. jenze zas je otazka zda ta vaha navic vubec vyvazi pridanou hodnotu.

mozna neco najdu, sukne byla kousek pod kolena ale pri chuzi se zvedala do pul stehen a ten car spis vlal, jak je to lehounky... takze to chce fakt treba cvok na zuzeni, ohledne vyrazne delsiho striho si nejsu jista, ja sila ze zbytku a tak sem delsi nemohla udelat, ale mohlo by to uz byt nepohodlny. v kazdym pripade ksyz trochu foukalo a do kopce tak sem.mela.hned mokry kolena a z toho nacucany gate.

moc nevim, zda jit experimentalni cestou nepromok kalhot se sukni nebo si nechat zipovy.

jakoze... experimentalni cesta bude vahove cca na 300g coz neni hruza, ale zase 1x obleceny rok stary HP kalhoty v pohode prodam...

napada me, zda vlk z jara nemohl byt nasledkem toho ze kalhoty bych potrebovala o cislo vetsi a byly fakt hodne obeply
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9395
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » úte říj 13, 2020 7:26

Mawenzi píše:neexistuji nejake nepromokave kalhoty, ktere by od puli stehen dolu byli nepromokave a vrsek byl prodysny?


Fčera mě to napadlo a neska sem si zpoměl, že to sem musím písnout - v (často deštivé) UK je víc firem, co se specializují (téměř výhradně) na oblečení do deště, mj i ponča a tak si dokážu představit taková kaťata pod pončo... ale nehledal sem...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod milarepa » čtv pro 31, 2020 22:29

mám Rab Kinetic Alpine Pants a perfektně mi vyhovují, jsou lehké, totálně prodyšné, pohodlné, dají se proto nosit i když neprší, když je zima, tak si dám pod ně spodky, udýchají i velké kopce, no a v dešti odvedou slušnou práci

tahle recenze je přesně popisuje
https://horama.cz/testy-recenze/rab-kinetic-alpine-pants-nepromokave-a-zaroven-prodysne-kalhoty-do-neprizniveho-pocasi/
milarepa
účastník
účastník
 
Příspěvky: 831
Registrován: stř pro 30, 2020 22:01

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » stř črc 7, 2021 15:22

Oživím starší vlkno a položím dotaz do pléna: UL nepropo kalhoty se zipsem (třeba jen částečným) aby se daly (v outdooru) navlíct přes to co mám na sobě dyž začne scát.

První (a prozatím jediné), co sem našel: Dynafit 2,5L overpants .

Poradí někdo něco dalšího?
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod bonatius » stř črc 7, 2021 16:42

bonatius
nováček
nováček
 
Příspěvky: 176
Registrován: čtv srp 28, 2014 12:12

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » stř črc 7, 2021 17:28

Kuju, dávám si je na seznam, budu to řešit s příchodem podzimku, fčíl na léto sem se odhodlal k prokopávání slepých uliček - protože v létě nosím kraťasy, dyž začně scát, navleču na ně nepropo kraťasy, nohy od kolen dolů (vč. fuseklí a bot) když zmoknou by nemuselo vadit. Teda aspoň si myslím, dozvím seto, až mi na cestu do/z prce začne scát.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod Vexo » čtv črc 8, 2021 7:29

Mne se libi DA Cyclone. Nejen kvuli tomu, ze jejich standardni delka je delana na dlouhany ;-)
https://www.hanibal.cz/direct-alpine-cy ... 523/#26438
Vexo
účastník
účastník
 
Příspěvky: 486
Registrován: pát zář 25, 2020 20:55

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » čtv črc 8, 2021 7:54

Kuju, už sou taky na seznamu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod pavproch » pát črc 30, 2021 12:16

Tak nakonec moje shánění nepropo převlečných kalhot na polemlesemloukou3 - až bude scát vodorovně - má (bude mít?!?) jiné řešení - sem úplně bezcílně zasurfil na nalehko.com a našel tam "opravdu" UL nepropo kaťata OMM Halo (prý asi 80 gramů a asi jo, nevážil sem, ale je to peříčko). Už je mám fprackách, všeobecně sem velikost (pro mě neznámá značka) trefil, barva (vyblitá šedá) je taky gůt, že nemají zipsy nevadí (jsou dole široké), ale .... bude to chtít nůžky a sewing machine, no.... asi o víkendu si budu hrát na pánskou krejčovou a až podle výsledku svého DIY uvidím, esli sem "zvítězil" nebo vyhodil 2.5litru z wokna (jak na ta kaťata šáhnu nůžkama, tak už je jaxi nevrátím, že.....)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28310
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Kalhoty s membranou

Příspěvekod apuka » pát črc 30, 2021 13:46

Jakoze Ty chces sicim strojem opravovat nepromokave kalhoty a jeste ocekavas, ze zustanou nepromokave? (Pravda o tom ocekavani nepises :-D) No, nevim, nevim.... :(( :(( :((
Naposledy upravil apuka dne pát črc 30, 2021 15:10, celkově upraveno 1
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení