Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod sobb » sob pro 14, 2019 23:43

mike píše:Jen to nejlepsi je pro mne dost dobre 8)
To mi připomíná Kiwíka, který nás kdysi dávno při cestě stopem po Zélandu přizval do svého luxusního karavanu: "I need the best" ... a vystrojil nám (i sobě) vpravdě královskou večeři :D

pp: Tohle trio od HP ještě pořád mám, nejsou vůbec špatné. Zkus kouknout třeba na Point6, vypadaj dobře, ale mám je teprve druhým rokem, takže těžko soudit dlouhodobě.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » sob pro 14, 2019 23:52

Mam je taky a tvrde jsou nechutne. Sedi dobre, nemel jsem jediny otlak, ale navlekat je na nohy je vzdy porod. Pani pp ma asi nejakou fintu na pp prani ponozek. :mrgreen:

Jen takova myslenka, tak nejak nedavno jsem zjistil, ze na FB je bazar knizek. Nebylo by dobre zkusit tam napsat inzerat (do jine skupiny, nez knizky), ze chces tyto fusky a mozna se ozve nejaky prodejce, ktery ma zasoby neprodejnych ponozek.

Nevim jak to udelat, ale mam divny pocit ze potrebujes naistalovat FB.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 23:56

:lol: ted jsi tomu dal korunu, pp a FB :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » sob pro 14, 2019 23:59

R :fuj:
No a co jako? Mohl by mi tam prekoupit nejake knihy. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Ponožky

Příspěvekod Trnky » sob led 18, 2020 18:59

mike píše: Jen to nejlepsi je pro mne dost dobre 8) A DT by nejlepsi byt mohly. Akorat je trochu problem, kde je koupit. Peter uz ma skoro po zasobach a nedari se mu dostat z distributora dalsi.

Taky jsem si rikal, ze je pp nabidnu, ale prijde mi to jako nabizet Mercedes nekomu, kdo shani noveho Trabanta :twisted:


ak by neboli dostat uz u Petra, tak som ich zazrel na https://www.ultralightoutdoorgear.co.uk/
Trnky
nováček
nováček
 
Příspěvky: 82
Registrován: sob zář 20, 2014 19:31

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » sob led 18, 2020 23:09

To je dobry tip, ale maji tam same tenke. Ja bych zrovna potreboval ty nejsilnejsi :?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pon led 20, 2020 18:34

Sem neska (z donucení, bo sem si debil v sobotu ráno při oblíkání na skijoffki v Lomnici při nazouvání jednu fusku roztrhnul) pořídil nové fuski na lyže (sjezdoffky):

Moira Thermo set= venkovní 3/4 podkolenka (tlustá) + vnitřní nízká tenčí termoponožka / vložka.

Zítra večur pudu hoblovať Rališku, taxem potem dám fídbek
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » stř led 22, 2020 8:04

Tak jo, fungujou a sou o fous těplejší než ty co sem je roztrh. Na chození by nebyly (kloužou na noze), ale do lyžáků dobrý. Uvídíme ještě, až bude opravdu kosa (-15 až -20).
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pon úno 3, 2020 14:45

Poradil by někdo?

Normálně vysoké (ie. nad kotník, ani podkolenky ani takové ty extra nízké zvěrstva, co fčíl frčí) TENKÉ ponožky, pocitově extra těplé(jako např. je pocitově těplý powerstretch).

Budou sloužit jako podvíkací / zatěplovací pod ty moje nové Moiry (1+1/2 vrstvové) do lyžáků na svah, dyž bude extra kosa. Čili odolnost proti otěru nemusí být nijak zázračná, trekovat/skialpovat v nich nebudu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod booze » sob úno 8, 2020 22:16

Daval jsem sem odkaz na nejake kombo vnitrni byly tenke umele (davaly se na nohu prerubene) a venkovni tluste merino vyssi. Na cedulce bylo do -30°C. Nic jineho uz nenosim. Nohu mam v suchu a teple, kdez to sundam, tak ta merino ponozka je nacucla znatelne potem.
Edit:http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?p=488798#p488798
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8312
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Ponožky

Příspěvekod Solymr » pon srp 3, 2020 10:59

Poraďte prosím dobré a cenově přijatelné ponožky na jaro až podzim s merino vlnou. Díky.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Ponožky

Příspěvekod Lipon » pon srp 3, 2020 12:58

třeba tyhle

edit:
co je pro tebe dobré a co cenově přijatelné?
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon srp 3, 2020 15:36

Slouceno. Proc zakladas nove vlakno, kdyz uz tu takove je a dokonce se stejnym nazvem? :evil: Navic s dotazem tak nekonkretnim, ze se na nej neda odpovedet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Solymr » stř srp 5, 2020 11:08

Do bot Asolo Finder GV https://www.4camping.cz/p/panske-boty-a ... der-gv-mm/

Túry po horách, zejména V. Tatry. Mám již dva páry Vavrys Trek Coolmax - 3 Pack https://www.hanibal.cz/vavrys-trek-coolmax-3-pack-id333 + jeden pár https://www.alpinsport.cz/ponozky-asolo ... 8-black-1/

Líbí se mi takové trekové ponožky, které mají zároveň zesílenou patu, i špičku, popř. celý spodek chodidla kvůli otlakům a zároveň odlehčenou nártovou část pro lepší odvětrávání.

Nikdy jsem však ty, co mám, neměl odzkoušené v praxi, takže nevím, jak moc to bude velké zlepšení proti běžným bavlněným ponožkám, které jsem doposud používal.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » stř srp 5, 2020 11:46

solymr
ty vavrysky nejsou spatny a proti bavlne si pomuzes snad cimkoli, protoze bavlna hodne drzi vodu. z nejakyho duvodu sou lidi, ktery maj bavlneny ponozky do trekovek radi :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod apuka » stř srp 5, 2020 13:29

Solymr píše:Nikdy jsem však ty, co mám, neměl odzkoušené v praxi, takže nevím, jak moc to bude velké zlepšení proti běžným bavlněným ponožkám, které jsem doposud používal.
Kazdopadne, pokud nejsi nejaky extremne "abnormalni" jedinec (pozor - myslim chovani organizmu, specialne Tvych nohou), tak to zlepseni oproti podobnym bavlnenym bude velice citelne... :wink:
Co se tyce "odlehcene nartove casti", tak tam nejvice zalezi na botach, jestli maji dobre udelany jazyk a cely nart. Protoze pokud Te tam bude bota jen mirne tlacit bo jazyk nema skoro zadne polstrovani, tak budes proklinat toho, kdo vymyslel takove ponozky a jazyk. Ale kdyz to bude udelane dobre, tak to bude fajn.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Ponožky

Příspěvekod Solymr » ned srp 9, 2020 17:50

Právě když jsem si koupil ty Vavrys a šel s nimi do jiného obchodu, tak tam mi je prodavač úplně sepsul se slovy "v tom se vám bude potit noha".

A Bridgedale jsou dražší než jiné a stojí za to? A Lasting značka? To je tak, co mohu v kamenném krámě najít.
Solymr
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: pon kvě 18, 2020 10:24

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » ned srp 9, 2020 22:00

Bridgedale za to stoji, ale musis si koupit ty spravne. Co nejsilnejsi, ale aby ses v nich vlezl do bot.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod Dromedaro » pon srp 10, 2020 5:14

Solymr píše:A Lasting značka?

Koupil jsem od nich tlustší ponožky tak před dvěma roky. Jestli jsou dobré nebo špatné, nevím, já tomu nerozumím. Mě v nich při delší chůzi strašně pálila chodidla. Jako kdybych jezdil po smirku. Děs. Nebýt náhradních bavlněných, tak svůj první výjezd s nimi, mohu odpískat. Ale podle mě je to nějaký můj problém, který mi tenhle typ ponožek dělá.Vyřešily to bambusové ponožky a pak na ně ty lastingy. Ale podle mě jsou dost odolné. Mě teda výdrží překvapily. Jen hodně žmolkovatí.
Dromedaro
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4259
Registrován: pát bře 27, 2020 8:20

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pon srp 10, 2020 5:27

Dromedaro píše: Mě v nich při delší chůzi strašně pálila chodidla. Jako kdybych jezdil po smirku. Děs.

Mám úplně stejnou zkušenost. Vlastně mi toto dělají všechny ponožky z čistýho merina. Ty kde je alespoň 50% uměliny jsou ale vpoho, teda většinou
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod Mawenzi » pon srp 10, 2020 8:10

mam rada ponozky lasting i sherpax, bridgedale mam jedny. Asi nejaka blba velikost, koupila sem na moji 39 aby sedeli ale sou volnejsi a tak je nerada nosim, protoze se vytahujou, tak me to fakt za ty prachy stve.

me vetsinou pali chodidla spis kvuli vzdalenosti nebo vedru, casto staci oplachnout nohy a dat suche ponozky, ty noseny nechat na batohu... mozna i ta vhlkost proste muze nekomu na slapky vadit. Kdyz me zacnou palit, vymenim za suchy (muzou byt noseny) a je to zas OK. tu hranici mam podle pocasi, nekdy 25 OK a nekdy musim vymenit po par hodinach...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9357
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Ponožky

Příspěvekod Etheric » pon srp 10, 2020 8:27

Nejspokojenější jsem s ponožkama Voxx. Kilo za pár, vydrží dlouho a nohy mě v tom nepálí ani po 60km za den.
Asi nesnesu čistý merino, jelikož jsem zkoušel všemožný značky, se stejným výsledkem.

Koupil jsem na zkoušku toto, tak su zvědavej https://www.nalehko.com/produkt/bridged ... ghtweight/
Pravda vítězí!
No jo, ale čí?!
Uživatelský avatar
Etheric
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8034
Registrován: úte říj 23, 2018 6:53

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon srp 10, 2020 16:10

Paleni jsem parkrat zazil, ale s umelinou. Typicky na sneznicich, kde je bota upevnena, nemuze se prirozene ohybat a navic sedi na pevne polozce, takze se spis noha hybe v bote a doseda furt na rovnou plochu a kuze dostava zabrat (pomaha promazani, idealne preventivne). Podle mne to souvisi s tloustkou vlaken a zpusobem tkani a ano, merino a vlna muze byt drsnejsi. Zalezi ovsem na vyrobci.

Pred casem jsem koupil dvoje Darn Tough ponozky, kde je 70 % merina. Oboje maji uz tak 1500 km v bezeckych botach (kde dostavaji nejvetsi zahul) a vypadaji uplne v pohode. Merino je velmi jemne, tkani huste, ponozky tenke, rekl bych, ze jsou nejlepsi. Bridgedale, ktere mi funguji dobre v pohorkach, mi pri tomhle pouziti odesly dvoje do 1000 km.

DT jsou celkem drahe, ale je na ne dozivostni zaruka a meni je i pri prosoupani, takze jsou vlastne nekonecne :) Problem je akorat v tom, kde je koupit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod mike » pon srp 24, 2020 20:09

Prosoupal jsem sve prvni DT ponozky :smt022 Jsem zvedav, jak dopadne zaruka, kdyz Peter nove nema...

Vydrzely neco malo pres rok, pricemz jsem je ale cely nenosil. Podle zaznamu asi 1700 km. Neni to uplne spolehlive, pri stridani ponozek se snadno spletu, ale +/-100 km to snad bude. Mala dirka zespoda na jedne na nejnamahanejsim miste, tam mivam vydrene i vlozky u Inov-smejdu. Posledni dobou se mi zdalo, ze jsou po vyprani nejake tuzsi, asi jak se tam ztencily.

Neni to spatne, ale doufal jsem, ze by mohly vydrzet tak 3000 km. Holt jsou v tech nizkych botach hodne namahane. Jinak fajn, zatim nejlepsi ponozky na tohle chozeni. Jdu hledat, kde koupit dalsi, bojim se, ze ta vymena bude na dlouhe lokte (a stejne jich chci vic). Mam teda jeste jedny, silnejsi, ty maji asi 1500 km a snad vydrzi dyl. Na letni teploty jsou ale moc teple.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49288
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Ponožky

Příspěvekod aksam » úte srp 25, 2020 9:27

Na 4camping.cz mají slabší merino ponožky od jejich značky Zulu ( Merino men lite) od jara do podzimu je nosím do nízkých bot, jsou lehce nad kotník, 60% merino vlna plus umělina, spodek ponožky zesílený, výdrž dobrá 2 páry mám od loňska 1500 km pěšky mají určitě, nosím i na kolo. Výdrž je lepší než u podobných Lastingů nebo Sherpax, které víc jak sezónu nevydrží.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » pon zář 28, 2020 9:26

PLS, help!

pavproch píše:
pavproch píše:Neviděli ste někdo někde ještě ve (vý)prodeji fuski High Point Trek PŮVODNÍHO PROVEDENÍ (v rámečku a na velkém obrázku)?

Obrázek

Ty novější (přeškrtnuté) NECHCU, ty sou úplně na PIKAČU.


Resuscitace č. 2 a protože sem doposud vhodnou náhradu nenašel (a že těch bezvýsledkových pokusů už bylo), taxa ptám:

Našel někdo nějakou rovnocennou náhradu za ty HP Treky 1. gen?

Sic mám ještě asi 3 páry, fšechny sou už za zenitem a dříve či později je budu muset nahradit...


Tak už mám jen dva páry, neska ráno sem při obouvání jednu fusekli roztrh... a ty už brzo taky umřou resp. se stanou nenositelnými......

Na první i druhý pohled tyhle Lorpeny by snad mohly být k čemu, nemáte někdo k nim nějaký fídbek, než to (na zkoušku) objednám?

Kuju.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod karitapepe » pon zář 28, 2020 13:43

Já si teď koupil v Hudáči ty Lopreny SKI/SNOWBOARD MERINO 2 PACK MEN - S2WLN za 360 kč, za ty prašuje good price, vypadají dobře, ale nemám ještě na skialpech vyzkoušeno.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Ponožky

Příspěvekod Lipon » pon zář 28, 2020 22:54

Pp- mám asi tak 2. sezónu, nemám co vytknout. Neshrnují se, otlaky se mi nedělají. Jsou dost teplé, beru až v zimě, podzim jaro spíš o něco slabší.
Kupoval jsem podle pozitivních referencí tu na fóru, nelituji.
Lepší, ale teplejší než třeba Moira Trek, příjemnější něž čistě vlněné Bridgedale.
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4884
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » úte zář 29, 2020 6:57

Kuju. Objednám je.

EDIT o 60kukund později: Done.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Ponožky

Příspěvekod pavproch » čtv říj 1, 2020 9:47

Tak. Lorpeny mám fprackách a.... asi bude opět cimrmanova slepá ulička... pod chodidlem na mne příliš "řídké" tkaní a materiál působí jako umělina (klouže) = nemyslím si, že budu spokojen, ale nehážu žito do flinty, vyzkouším a paxem písnu pokud nezapomenu.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28136
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení