Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Polartec Alpha a SS bundy pro klasicke vrstveni na zimu

Příspěvekod mitau » pon led 13, 2020 0:50

Jak to chapu ja, tak Delta nema s PowerDry nic spolecneho - zkratka novy material, ktery je tenky, chladivy a nema moc dobrou odolnost.

Argument s Priamloftem Gold Active+ je zajimavy, minimalne to ukazuje, ze z hlediska CFM neni limitujici izolace s clo 0.8, coz je o dost lepsi nez Alpha. I tak mi ale Alpha Direct prijde zajimava, protoze pro nizke gramaze je vynechana podsivka zajimava i z hlediska hmotnosti. Navic neverim, ze CFM rika vse. Pri vrstveni zkratka nektere materialy spolu funguji a nektere ne, takze dokud si budou lidi Alphu chvalit, ze dobre odvadi pot z nizsich vrstev tak je zajimava. Ostatne i ty pises, ze treba PowerDry s nekterymi hornimi vrstvami nefunguje.

PowerGrid v tenke gramazi, ten od Montane nosim krome leta vzdycky - asi to bude Montane Micro Pull-on. Neco mezi trikem a mikinou. Mam z te gramaze asi triko s Alphou ve predku (Terrex Skyclimb Top) a kdyby to melo lepe vyresene konce rukavu, tak by to byla zajima kombinace jako jedina vrstva na behani. Na outdoorove pouziti mi ale nejak prijde, ze to neni ani triko ani mikina a neumim to pouzivat. Jsem zkratka nauceny na Craft a na to, ze spodni vrstva je pruzna a tesne obepina telo a na to ten material asi nema dost pruznosti.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí
mitau
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pon led 13, 2020 1:21

Myslim, ze CFM a clo spolu vubec nesouvisi, jde o dve nezavisle veliciny a to i kdyz se omezime jen na izolace. CFM urcite nerika vse, ale jako napoveda funguje celkem dobre.

Nedej se zmast apukou, on to sice furt opakuje, ale je to fakt strasna blbost. Izolace samy o sobe nejsou zadna velka bariera prodysnosti, naopak. Klidne bych si vsadil na to, ze naprosta vetsina bude mit tak velke CFM, ze je proti obalovym materialum zanedbatelne. Tj. lisi se radove a prodysnost bundy je data prave temi obalovymi materialy. Nakonec, dukaz pro Primaloft One/Gold jsem tu sam dal. Kdyz moje bunda prisla o DWR, prestala byt pouzitelna, protoze strasne profoukavala, snad i hur, nez bezna fliska. Obnova DWR ji docela pomohla a snad ani apuka nebude tvrdit, ze DWR neco udelalo s Primaloftem.

Jo a mimochodem, nedavno jsem si vsiml, ze ma druha primaloftka, ta hodne malo prodysna, uz tak malo prodysna neni. Furt to neni nic moc, material je takovy ten UL perovkovy nebo spacakovy, ale rozhodne vic, nez byvala. Cim to? Taky prisla o DWR, povrch saje jako toaletak. Takze ji nosim denne na rychle vychazky a ani kdyz se zapotim, tak to az tak moc nevadi. DWR samozrejme obnovovat nebudu ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod booze » pon led 13, 2020 19:03

@apuka nemuzes prosim nekam nahrat fotku, jak je reseno prichyceni Alphy v horni casti rukavu. Zajima me fotka podsivky diky. :prayer:
booze
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod FrantaKrajta » pon led 13, 2020 20:57

@Mike, tohle, allez micro hoodie. 160g, polartec power grid, dobre mi padne (i ta kapuce) a je mi v nem prijemne pod Alphou ci Primaloftkou. Polartec power dry mi proste na zimu nesedi pod jakoukoliv bundou, zato jako jedina vrstva (jak jsem psal drive) treba v lete mi prijde fajn.

Ale vsecko je to dost individualni :)
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod mike » pon led 13, 2020 22:28

Diky. Jaka je gramaz materialu nahodou nevis? A jaka byla gramaz PowerDry, co jsi zkousel v zime? Dost na ni zalezi, v lete cim min, tim lip, v zime naopak.

Individualni to urcite je, ja bych mikinu s kapuci nedal ;-)
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 14, 2020 14:08

Gramaz te Montane Allez Micro z powergrid nevim, ale je to docela pruhledny matros, cela mikina i s kapuci ma 160-200g (ruzny udaj na ruznych webech, asi dle velikosti), vetsinu powergrid veci od jinych vyrobcu jsem videl vic k 300g (coz uz mi prislo pro mne moc tluste). Powerdry mam nejake od Mammutu, Sertig, vahove cca stejne, trosku tenci, cca 150g, dlouhe rukavy bez kapuce. Na leto je fajn, kvuli UPF 50+ jsem ho nosil i treba na balkanskych horach v (to uz bylo chvilema moc vedro) kvuli slunci a vetru nebo v nizsich letnich Alpach. Ale v zime mi tenhle powerdry pod zateplenou primaloftkou ani Alphou moc nevyhovoval. Powergrid podobne gramaze mne u te mikiny i docela hreje, je prijemnejsi a subjektivne v kombinaci s Alphou i PL mnohem lepe odvadi pot. Kdyz je trochu vetsi zima, dam pod nej jeste neco hodne sitovaneho typu moira/brynje a nemusim se ve vytopenem autobuse ci vlaku prevlekat - vyhoda kupe pro sebe, kdyz je clovek po nekolika dnech a nocich venku :D

A je to snad jediny kus obleceni s dirama na palce, ktery mi vubec nevadej a netlacej mne a pouzivam je (taky subjektivni) :)

Ja tu mikinu nosim jako spodni nebo stredni na zimni hory pod ruznyma zateplenyma bundama - DA Alphou i vice ci mene (BD a nove ted i Prism) prodysnyma primaloftkama, a dost mi vyhovuje. Od zimniho Balkanu na sneznicich po cesky a slovensky hrebenovky. Uz ji mam nejakou chvili, tak snad ten klasicky bias "nadseni z nove zakoupene veci" uz doufam odeznel ;)
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » úte led 14, 2020 14:18

booze píše:@apuka nemuzes prosim nekam nahrat fotku, jak je reseno prichyceni Alphy v horni casti rukavu.
Myslis na tom Marmot Dark Star? Vecer zkusim (pokud nezapomenu a dostanu se domu - a ta americanka konecne pochopi, ze nema smysl delat dalsi nekolikahodinovy myting s 10-ti lidma z Evropy, ze ji netiskne tiskarna, kdyz ji momentalne uz asi pet ruznych lidi z rucnych stran rekl, ze problem je za firewallem a NAT v Americe, ke kteremu ani jeden z nas nema zadny pristup, ze se musi obratit na tamejsi support (na miste) #-o #-o #-o ).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod FrantaKrajta » úte led 14, 2020 15:46

Jinak Direct Alpine Alpha 3.0 (uff, to je jak verze iPhonu nebo Playstationu, nemohli by normalne udavat proste jen rok?) ma pry trochu prodlouzenou izolaci v rukavech, nevidel jste nekdo, jak moc?
FrantaKrajta
účastník
účastník

Příspěvekod apuka » úte led 14, 2020 21:31

booze píše:@apuka nemuzes prosim nekam nahrat fotku, jak je reseno prichyceni Alphy v horni casti rukavu.
Nejsem si jisty, ze jsem odfotil, cos chtel, ale tady mas dve fotky:

Z boku v podpazusi /ehm, to je slovenske slovo, ale netusim, jak se tomu rika cesky/ - to je vpravo, kde "jakoby" konci sev (zataci se zpet na druhe strane)
Alpha1.JPG

primy pohled na podpazusi - tady je uprostred mezi dvema svislyma svami, nahore uprostred je samotny rukav. Tady dobre videt, ze je rukav prichyceny dokola plochym svem a potom na obou stranach podpazusi jsou dva ploche svy po cele delce bundy, jako by vsity panel (ze stejneho matrose).
Alpha2.JPG

Jinak je Alpha prichycena uz jen na krajich, nikde jinde.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod davyd » stř led 15, 2020 22:49

Ahoj, do těchto podmínek jsem si koupil bundu Rab Alpha Direct. Ještě upřesním, že měřím 186 cm a važím 104 kg.

Měl jsem ji na sobě více než 10x v teplotách +5 až -5 °C, v bezvětří i slabém větru, v Brdech nebo lesoparcích s dětmi, nebo s kočárkem, s Devold Wool Mesh rolákem a/nebo Devold trikem 190 g/m2, nebo jen s Rab Al Pull On (Polartec Power Dry).

Pokud mohu podle potřeby zrychlovat, bunda krásně zvládá - je v ní teplo. Například tuto trasu při průměrné teplotě 1 °C, zdánlivé -2° C. Po 2km jsem svlékl triko, přehříval jsem se, a zůstal po celý výlet jen v roláku a bundě. To s batohem bez vnitřního rámu (Gossamer Gear Kumo 36). Do "kopců" jsem udržoval tempo až šel skoro naplno kvůli otestování bundy. Kvůli přehřátí ani zpocení jsem nemusel ani zpomalovat, ani rozepínat bundu. Boty jsem měl bez membrány, jen se síťovinou (Inov-8 Terra Ultra 260), a chlad na prstech jsem necítil. Občas mi bylo ale chladno na prsty na rukou, rukavice nenosím. Na hlavě jsem měl jen čelenku Merino Neckwarmer Buff.

Pokud nemohu zrychlovat nebo při delším postávání (s dětmi na procházce nebo vaření (na lihu :)), je mi v bundě zima. To v teplotách +5 až -5 °C. Stačilo mi přehodit přes bundu mikinu Devold Thermo nebo mikinu Warmpeace Nemesis (Polartec Microfleece), kterou jsem si pořídil jako lehčí náhradu za Thermo do uvedených teplot. Potom je mi při vaření/postávání dobře.

Nutno dodat, že spodní práh rozsahu teplot, kde vnímám komfort, mám zřejmě o pár stupňů níže než ostatní. Proto mi vyhovuje merino. Ve srovnání Devold trik s Rab Al Pull On pod Rab Alpha Direct nevnímám v uvedených podmínkách za chůze žádný významný rozdíl. Doma už jo :)
davyd
nováček
nováček

Předchozí

Zpět na Oblečení