Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » stř pro 11, 2019 14:42

Koupil jsi, ale bundu, která promokne.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 11, 2019 16:08

takze neprofuk, ala SS... tak pak dej vedet, jaka je. Mozna bertik naznal ze mu na nepromok staci co ma, novou nepotrebuje a "vetrovka" mu poslouzi nejlip...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » pát pro 13, 2019 13:40

Tak ono je těch membránovek na výběr víc značek ale momentálně už je to dost přebrané a většinou člověk naráží na tři modely od tří značek. Původně jsem chtěl Tilak nebo Directa ale co jsem chodil po obchodech tak mě třeba v Hudy v OL padla do oka membránovka od The North Face, nevím už model, nevím ani jak je TNF na tom s kvalitou a na prodejně měli poslední kus ve velikosti S. A vzhledem k tomu že můj HP ještě něco vydrží tak jsem výběr akorát odložil na příští rok až bude výběr větší a hlavně ne pod takovým tlakem jako teď. Aktuálně ještě dotáhnu do konce střední vrstvu.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát pro 13, 2019 20:40

Koupi si Hannah a pochybuje o kvalite TNF :lol: (supermarketova, ale proti Hannah furt jiny level)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » pát pro 13, 2019 22:59

Mike: Jj., tak u něčeho co je pro mě jako nepromok a pohybuje se od 9 do 13 tisíc se budu dívat na kvalitu trošku jinak než u SS za 3,5 která je pořád nahraditelná. A že si koupím Hannah a pochybuju o kvalitě tnf. No četl jsem diskuze o testech s membránou přes noc v lavoru, jestli proteče nebo ne, stejně jako mám další info, jo takže jako....
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 1:42

Testy s membranou v lavoru jsem delal ja a od TNF zadnou membranu nemam, takze mi to nejak nedava smysl. TNF zadna extra kvalita neni, je to masovka, ale ten Hannah mne fakt pobavil. Horsi je snad jen Husky, zadarmo drahe :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » sob pro 14, 2019 10:58

Bertik: No vidis, ja mam pocit, ze s troskou snahy za 3,5k prave uz koupis pouzitelnou bundu skoro ve vsech kategoriich (Primaloft, Polartec Alpha, SS, lehka nepromokava - Pertex Shield) az na odolnou membranovku. Chapu, ze na tvoje zimni aktivity je mozna SS vhodnejsi nez HS (je otazka, zda je SS lepsi nez umela izolace), ale Hannah asi ta nejlepsi volba nebude. No nic, uz je doma, tak at slouzi. (V RP vidis tolik veci od Hannahu, protoze jsou majetkove ty firmy nejak propojene, ne proto, ze by Hannah byl tak kvalitni)

mike: Chapu tvuj nazor na TNF, ale ten se vztahuje k 90% produkce, ktera je supermarketova. Verim, ze vysoke rady budou rozumne (ze zkusenosti s bezeckou kolekci). Mimochodem, TNF Futurelight vypada dost zajimave (jen ty ceny), ale nezkoumal jsem princip jejich membrany ani technicke detaily.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » sob pro 14, 2019 12:34

mike píše:o kvalite TNF (supermarketova
:-.. I ty nejnizsi - supermarketove - veci maji svoji kvalitu, rozhodne min. Na urovni Hannahu. Ale Sumit Series je hodne vysoka kvalita, Summit Series Level 5 ta uplna spicka. Taky by asi tolik vyprav na nejvyssi hory i nejslozitejsi vystupy by veci od nich nepouzivalo. A to i ti, co je TNF rozhodne nesponzoruje.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » sob pro 14, 2019 13:40

Tak uvidíme časem, třeba napíšu recenzičku jakej to byl shit. Jako jestli se chce mike zasmát ještě jednou, tak mě tady leží jednovrstvá SS, od Nord Blanc, koupená někdy v roce 2010, kdy ještě dělali normální styl. Odstavil jsem ji někdy 2017 a za těch sedm let dostala takovou čočku všude, akorát začal trochu zlobit zip poslední rok, jinak je pořád použitelná. Tak se ještě jednou pobav. Je fakt je, že dnes už bych u NB nekoupil.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob pro 14, 2019 13:43

Bertik V.@
Hannah je předražený čínský brak, v cca ceně Hannah Radcliff by si koupil povícero SS bund které by byli kvalitou někde jinde, třeba tady

P.S.
koukám na tu Hannah Radcliff na stránkách RP, a to "Zeptejte se outdoor experta" je dost dobrý
Naposledy upravil fps dne sob pro 14, 2019 13:55, celkově upraveno 1
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » sob pro 14, 2019 13:52

Ač nemám taky hnh " v lásce", musím oponovat.... fčíl napodzim sem definitivně odložil do sběrného konťoše (sběr použitých hader pro bezďáče) SS hnh, ročník asi 2005-6, která celou tu dobu (ca 12 nebo 13 zim) fungovala, nikde se nic nerozpáralo, membrána membránila, zipsy zipsovaly a pořád vypadala "jak nová" (nechlupatila, neřídla, nežmolkovatěla). Takže výdrž měla nadměrečnou. Některé moje mmtky nebo miletky po méně zimách vypadaly a fungovaly mnohem hůř.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob pro 14, 2019 14:04

když Hannah začínal, tak to ještě nebylo tak hrozné jako je tomu cca posledních deset let, mam za to, že měl i řadu něco jako má třeba The North Face Summit Series
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob pro 14, 2019 23:54

mitau píše:Chapu tvuj nazor na TNF, ale ten se vztahuje k 90% produkce, ktera je supermarketova.

No vsak, o tom jsem psal. Od cloveka, co si koupi Hannah, necekam, ze by kupoval nejvyssi a nejdrazsi radu od TNF ;-)

mitau píše:V RP vidis tolik veci od Hannahu, protoze jsou majetkove ty firmy nejak propojene, ne proto, ze by Hannah byl tak kvalitni

Jj, kdysi jsem se na to tema bavil s prodavacem a byl vylozene nestastny z toho, ze to musi prodavat a hlavne nabizet lidem :D

Bertik V. píše:Jako jestli se chce mike zasmát ještě jednou, tak mě tady leží jednovrstvá SS, od Nord Blanc

Chapu, ze tyhle "znacky" musi nekdo kupovat, jinak by uz davno zkrachovaly, ale prekvapuje mne, ze ho potkam zrovna tady ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » ned pro 15, 2019 7:57

zas pokud je matros dobrej, a.siti je OK tak bych se tomu taky tak nebranila kdyz treba jinak sedi lip nez treba konkurence, nebo ma neco navic... treba mam od hannah super kalhoty na ven, tu kilpi vetrovku co sem si koupila predloni tak je za me.uplne skvela... ano, da se polemizovat o cene 3,5 za hannah kdyz treba tilak stoji stejne a asi to bude trochu jinde... ale takova hruza to proste byt nemuze, pokud matros je OK
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9392
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » ned pro 15, 2019 9:53

Mike, tak napiš k tomu něco věcně, zatim vidim akorát to že ty by sis snad asi i od člověka co si koupí Hannah snad nevzal ani kůrku chleba. Nevim co ti tak vadí.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod karitapepe » ned pro 15, 2019 10:11

Když jsem kdysi začínal, tak Hannah byl docela good a byly časy, kdy jsem si na hory kupoval taky takové značky.
Dneska mám plný šatník a když už si jdu něco koupit, tak to pro mě musí být to top, obyč věcí mám mrtě a do města, chatu a lehkou turistiku je i rád nosím.
I na skalky vytáhnu nějaké obyč věci nebo na Lysou atd.
Ale když jedu na hory,jako teď do Tater, tak kalhoty mám DA Cascade plus(nepřekonatelné), triko merino Icebreaker nebo Devold a bundu ss DA Summit a záložku membránovku DA Guide. Boty podle aktivity, trošku pokoukávám po LS G5, ale zatím si vystačím i se starýma LS Nepal evo gtx.
karitapepe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 2, 2011 8:28
Bydliště: Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned pro 15, 2019 20:57

Bertik V. píše:Mike, tak napiš k tomu něco věcně, zatim vidim akorát to že ty by sis snad asi i od člověka co si koupí Hannah snad nevzal ani kůrku chleba. Nevim co ti tak vadí.

Vadi mi, kdyz lidi neumi cist ;-) Nic takoveho jsem nepsal.

U Hannah mi vadi, ze je to lesteny prd. Neni to nijak zvlast levne, tvari se to outdoorove a pritom se to hodi akorat pro luftaky, co si jednou za rok vyjedou lanovkou na Snezku a chteji vypadat jako spravni horalove. Za stejnou cenu muzes dostat podstatne kvalitnejsi veci.

Cilova skupina techto znacek se moc s cilovou skupinou OF neprekryva, proto jsem vyjadril prekvapeni. Nicmene, tvoje penize, tvoje volba, uzij si to ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon pro 16, 2019 10:32

Ono to doporučení od prodavačů je často fakt vtipný. Setkal jsem se s případem, kdy slečna chtěla boty na české hory v zimě a do alp v létě na ledovec 3tis hory spíš na chůzi, mačky a sněžnice ale aby jí nebyla zima. Tak jí prodavač prý doporučil LaS G5, že v jiných prý zmrzne :D. U toho oblečení je to často snad ještě horší. Chcete membránovku ? Tak jedině Gore Tex, budete nosit batoh ? hmmm to potřebujete Gore Tex Pro, jiný totiž pod batohem proteče. A nebo si vemte tuhle zátěrovku od Salewa pokud chcete něco levnějšího :D. Chcete nějaké funkční tričko ? Tak to jedině merino Icebreaker, to je totiž úplně nejlepší.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon pro 16, 2019 19:58

Jj, mam problem se udrzet, kdyz takove silenosti slysim (a obcas se mi to nepovede ;-)). U RP je to ale jeste okoreneno tim, ze Hannah nabizet museji a to mozna prednostne. Prave kvuli te majetkove propojenosti.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » úte pro 17, 2019 17:11

Mike: Jak vidím tak s mojí volbou a kompromisem si měl největší problém zrovna Ty. Nevím proč se mě u tejto diskuze vybavila věta jedné osoby s dlouholetýma zkušenostma z oboru : "Také jsem si myslela že v outdooru jsou rozumní a normální lidi".
Tímto diskuzi k Hannahu z mé strany ukončuji a mysli si o tom co chceš.
Měj hezký večer.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte pro 17, 2019 18:14

:D nechapu, proc to beres tak osobne, jsi snad na prodeji zbozi Hannahu nejak zainteresovan? ;-)

V kazde skupine lidi, tedy i mezi priznivci outdooru, funguje Gaussovo rozdeleni a da se aplikovat na ruzne lidske vlastnosti. Je tedy logicke, ze tu najdes i lidi podle tebe nerozumne a nenormalni a ja zas nekoho, kdo ma problemy s chapanim vyznamu psaneho textu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49412
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TomF » úte pro 17, 2019 20:51

Tak v High Pointu testují bundu z eVent...budou z něj údajně šít pár kousků :wink:
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » úte pro 24, 2019 0:36

mike píše:Jj, mam problem se udrzet, kdyz takove silenosti slysim (a obcas se mi to nepovede ;-)). U RP je to ale jeste okoreneno tim, ze Hannah nabizet museji a to mozna prednostne. Prave kvuli te majetkove propojenosti.



Jooo taky jsem se posledně vložil v RP do diskuze mezi podavačem a zákazníkem, kterému ten "outdoor expert" doporučoval Talung od DA s prodyšností 8k na rychlé výšlapy do hor místo Tilak Stinger co vyšel nějak o litr výš, protože prý GTX Active není nepromokavý a bude mu v tom zima, protože je to tenká látka a nemá to odvětrání v podpaží. Od DAčka mám od kalhot pro bundy, ale Talunga bych doporučil tak max na lanovku nebo jako drahou záložní pláštěnku. Tak samo ani nevěděli které části jsou z 20/8k matroše a které z 20/20k, toliko asi ke zbožíznalství lidí z RP.
Co se Hannahu a RP týče, tak Hannah je většinový vlastník RP a musí se tam ty hovna prodávat. Jejich Extreme řada s tím Climaticem se dá už považovat za docela pěkné kousky, ale za tu cenu je pomalu Nordwand řada od Mammutu :D

Tyhle odpadní "české" značky jako Hannah, Husky nebo Alpine pro maj fakt 1 z 50ti kousků oblečení fakt super a zbytek je předražený brak.
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davidgjavsnv » ned led 5, 2020 13:50

DA Guide alebo Tilak Asgard? to je otázka...

chcem si kúpiť bundu, ktorú by som mohol použiť na lyžovanie, ale aj na zimnú turistiku v silnom mraze, prípadne snežení a v lete do hor a do dažďa. Dokopy niečo, čo použijem v zime cca 2 až 3 týždne a v období jar až jeseň možno ďalšie 2 týždne (napr. v upršanej Veľkej Británii).

No a čítam recenzie a som z toho zmätený, ptz dosť ľudí hatuje DA pokiaľ ide o životnosť, ale zase som našiel na toho Guida aj dobré recenzie a cena sa mi zdá prijateľnejšia ako u Tilaku (ktorý vlastne každý vychvaľuje), kde modely Evolution či Raptor idú cez 10k, čo sa mi už zdá veľa. Predsa som ale niekde našiel Asgard za cca 8k, tak ešte ten zvažujem s ohľadom na niektoré recenzie týkajúce sa DA.

Čo by ste brali vy? (tuším, že asi tilak :-D)
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zdenki » ned led 5, 2020 14:47

Kdyby ti seděly obě bundy stejně dobře (což asi nebudou, protože podle mě má každá dost jiný střih, ta DA bude víc na tělo), tak bych bral spíš Tilak, protože mám dobré zkušenosti s materiálem...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned led 5, 2020 17:31

Neomezoval bych se jen na Tilak vs DA. Je neco, co od te bundy vyzadujes konkretne? Treba Tilak Storm v S a M jde sehnat za 6300 - to mi taky neprijde jako spatna alternativa. Nebo traba bundy od Montane Alpine Pro GTX a Ajax GTX. A jde toho najit urcite mnohem vic. Zkratka pokud jsi limitovany cenou, tak bych se trochu porozhledl.

DA Guide je pekna bunda s uzkym (a na me dobrym) strihem. Ale nebyva moc v akci a nevim, jestli Gelanots zvlada drzet krok v prodysnosti s GTX. GTX se za posledni roky vylepsil, nevim jak Gelantos. Ja bych si z Asgarda a Guida vybral Asgarda prave kvuli materialu, ale nevim, jaky mas mezi nimi cenovy rozdil.
Naposledy upravil mike dne ned led 5, 2020 20:06, celkově upraveno 1
Důvod: opraven nefunkcni link
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davidgjavsnv » ned led 5, 2020 18:50

hmmm, no pozriem sa. Orientujem sa na tie modely DA a Tilak, ptz mi boli doporučené známym ako dobrý pomer cena/výkon (plus kvalitný pozáručný servis). Potrebujem teraz niečo, čo ma spoľahlivo ochráni pred vetrom a vlhkosťou za polárnym kruhom. No a tým, že nemám skúsenosti s takými podmienkami, ťažko sa mi samému vyberá mimo doporučenia. Guide 6.0 uvádza prodyšnost 39k/m2/24 hod. a model 5.0. 20k/m2/24 hod., takže asi tam tiež nejaký vývoj bol. Guide 6.0. možem kúpiť samostatne za 7,7k a v kombinácii s nohavicami za 7,2k, takže celkom slušné. Ten storm mi asi nebol doporučený preto, že nemá zosilené exponované časti - hlavne plecia - a ako som sa dočítal tak práve pod batohom može potom bunda premokať (to som sa dočítal obecne, nie vo vzťahu k tomu Stormu).
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pon led 6, 2020 21:06

Storma ti rozhodně pod batohem nepromokne, je to plnotučný 3L goretex, z toho bych strach neměl. Asgard je starý model co je ještě vyráběný ze staršího GTX Pro-Shell, který nepatří k neprodyšnějším (sám ho mám a dnes je prostě pozadu v prodyšnosti).
Obě guidky jak 5 tak 6 jsou hlavně z Gelanots HB který má prodyšnost 39k. U verze 6.0 je nově zpevněný i límec bundy, protože ten HB gelanots měl tendence se delaminovat v místě, kde jsou laserem vyřezané průduchy. Každopádně bych se nebál žádné tebou zmiňované bundy... Btw dá se sehnat i High Point Protector 4.0 pod 7k v Alpsportu (dokonce za 6500 v Hanibalu ale jen S nebo XL a XXL). :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » úte led 7, 2020 7:45

Jo jo... High Point Protector 4.0 aneb "není všechno zlato co se třpytí"...

Citace: Bohuzel DWR vydrzelo jen 2 dny bez deste a jeden s destem. Dest byl celodenni. Udajne nove bundy nemuzou pouzivat odolne rakovinotvorne dwr a bio alternativa nevydrzi podle me zkusenosti temer nic. Udajne tyto bio DWR musi mit vsechny nove bundy a tak vsechny nove bundy jsou horsi nez stare. Alespon co se DWR tyce. Premyslim, zda nove membranovky ma smysl kupovat. Mozna jen na vikendove akce?

Po ztrate DWR mi subjektivne mi prislo, ze membrana prestala fungovat a vetralo se jen v podpazi. Promoceny svrsek schne pomerne dlouho protoze to je tlusty material. Ve srovnani s membranovymi 2 vrstvymi kalhotami(drylite) schne tak 4-8x dele. Material je pomerne jemny a pouzdro od fotaku mi ho za 4 dny pochodu odrelo.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davidgjavsnv » úte led 7, 2020 16:35

Ďakujem chalani. To rád počujem, že v guide 6 spravili niečo s tým drolenim membrány, všimol som si, že to bola pomerne častá sťažnosť. Asi pôjdem do nej, našiel som ju v dobrej kombinácii s nohavicami, ktoré si tiež chcem kúpiť.
davidgjavsnv
nováček
nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned bře 7, 2010 21:35

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení