Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř lis 20, 2019 11:04

No já myslím, že to prosakovalo přes membránu, pokud to tedy doopravdy prosakovalo. Uvidím až to přijde. Třeba ta m bude uvedeno co s tím udělali. Případně jim pak napíšu a zeptám se. Myslím, že to mohli spíš nějak vyčistit a obnovit DWR.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » stř lis 20, 2019 11:50

Nevidel jsem bundu ani jak to (ne)fungovalo, ale rekl bych, ze pokud to opravdu prosakovalo, tak oprava DWR tomu nepomuze. Spise bych rekl, ze bud se tam mohlo dostat neco (tuk z potu???), co zrusilo odpuzovani vlhkosti a v tom pripade mozna necim specialnim to mohli procistit primo na membrane. Nebo je tam problem a jednoduse prelepili kusem nove membrany tu starou.
Myslim si, ze ani v jednom pripade nemas sam (bez rozebrani bundy) moc sanci zjistit, co udelali, dotekem to citit nebude.

Tak hlavne at neprisili velkou zaplatu zvenku - a at dobre dal slouzi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » čtv lis 21, 2019 14:34

Tak bunda přišla. Dle protokolu membrána prosakovala. Membránu prý opravili, jak to udělali, ale nevím :). Bunda vypadá stejně. Tak to otestuju a uvidíme. :)
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv lis 21, 2019 18:25

Zajimave. Fakt by mne zajimalo, jak se da opravit membrana. Jen jestli to nehraji na placebo efekt ;-)

Zrovna je celkem pocasi na test, tak do toho ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » čtv lis 21, 2019 18:29

To vidím na "českou cestu"...... prosakující membránu zvenku nastříkali DWR a tím ji prohlásili za opravenou. :twisted:
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv lis 21, 2019 18:38

Vubec bych se tomu nedivil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pát lis 22, 2019 10:17

Neboj, hned jak to půjde tak bundu ozkouším :). Bunda je starší než 2 roky a tedy není v záruce. Psal jsem přímo do Gore a musím tedy říct, že komunikace a celý proces byl víc než v pořádku. Výsledek, ještě musím zhodnotit. ;)

Napíšu do Gore, že bunda přišla ( chtějí potvrzení) a při tom se jich zeptám, jak bundu opravili.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » pon lis 25, 2019 16:32

@Pierre - fajn, ze to opravili, to zase jo!

Jinak Gore se rozhodli udelat v nazvech a technologiich membrany GTX Pro pro rok 2020 opet trochu bordel :D

viz blog hanibalu, 14 dni zpet (ctu to az ted).
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon lis 25, 2019 16:42

mike píše:Fakt by mne zajimalo, jak se da opravit membrana. Jen jestli to nehraji na placebo efekt
No, opravit se to da, jak jsem psal napr. pokud je poskozena jen na male plose, tak nalepenim "zaplaty", mensiho kusu membrany. To ani nepocitis. Nebo zatrenim PU-zaterem :wink: . To taky nepocitis, pokud neprezenou velikost plochy.)
Ale k tomu by bundu museli nekde rozparat a potom znovu zasit - nemyslim si, ze by na to nemeli vybaveni i zrucne lidi (sami siji vybavu), ale prece jen je to zasah do vyrobku jineho vyrobce a v pripade spatne opravy i s porusenim moznych zarucnich podminek.
Pierre111 píše:Bunda je starší než 2 roky a tedy není v záruce.
Jak jsem psal, na bundu Arcteryxu mas Limited Lifetime Warranty, ktera naplati 2 roky ale do konce ocekavane zivotnosti bundy. Podle jejich slov (najdes na jejich webu v casti FAQ) je to na individualni posouzeni a zavisi od miry a zpusobu vyuzivani, u Tebe by to mohlo pod to spadnout. Ale taky jsem psal, ze naklady na postovne k nim jdou na Tvuj ucet, coz takovou opravu dost prodrazuje... Leda ze by ji vymenili - ale to se dozvis az prijde neco zpet.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon lis 25, 2019 18:38

apuka píše:opravit se to da, jak jsem psal napr. pokud je poskozena jen na male plose

Jenze Pierre myslim psal, ze mu tece vsude.

FrantaKrajta píše:fajn, ze to opravili, to zase jo!

Jestli to opravili :twisted: Moc tomu neverim, tipuju tak na vyprani a obnovu DWR.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon lis 25, 2019 23:31

mike píše:Pierre myslim psal, ze mu tece vsude
Teda takto to zrovna nepsal :-). Psal ze pod poruhami a na zadech pod batohem, kde je to zatizene.
Ja nechci delat odborneho machra, ale jednoducha fyzika a zkusenosti s prenosem vllhkosti nejen na membranovem obleceni mi ukazuji, ze je hrozne tezke laicky, "jen tak" zjistit, kde problem je a jak je poskozeni velke. Pokud Ti membrana presakuje jen slabe (rozhodne nesmi primo pretekat, tj. mit tam velkou diru) hoc pouze na jednom, dvou malych mistech, tak "podsivka" (ta vnitrni 3. nebo 2,5. vrstva) muze tu vlhkost roznest na mnohem vetsi plochu a suche obleceni pod bundou jeste vice nasakne do stran. No a Ty to citis jako velkou plochu.
Kdyz udelas napr. u bot hajzlakovy test, dopadnes uplne stejne - na papiru mas pomerne velky flek, i kdyz tam je "dirka", prusak jen na jednom miste.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » úte lis 26, 2019 9:47

Protékalo to na ramenou pod popruhy mírně a na zádech za krkem pod batohem více. Přelepené tam nic nevidím. Takže si myslím, že je to vyčištěné, odmaštěné, nová DWR a nejnamáhanější místa možná zatřené nějakým silikonem co není vidět ale neproteče, což bude mít vliv na prodyšnost. Uvidíme, mám jí v práci a jak začne pršet, jdu jí vyzkoušet.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » sob pro 7, 2019 11:36

Páč se chystám koupit novou bundu, potřeboval bych trochu poradit. Pořád se nechávám přemlouvat na Direct Alpine Guide, kama chodím tam ho vidím a včera sem zkusil Stinger Pro od Tilaku. Stinger se mě jevil jako super. Nicméně mám trochu obavy z toho Goretexu a prodyšnosti, po zkušenostech s HP a tak mě to našeptávají i hlasy tlačící Directa... :-k
No a u toho Directu mě zase tak trochu vadí vedení toho zipu bokem, velká kapuce a teď přemýšlím jestli mě nebude štvát ten vysoký límec přes pusu, ač na zimu by asi nebyl na škodu pač trpím s čelistma a jakékoliv prochladnutí zubů je peklo.
Ale ten Tilak mě láká víc. Teď jde o to, jestli té ceně bude odpovídat životnost.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » sob pro 7, 2019 19:12

Nechci Te nijak premlouvat, ale ten Gelanots HB u Guidu rozhodne nebude v praxi prodysnejsi nez Stinger Pro. Zato ta jeho extremne tenka membrana rozhodne odejde drive nez GTX Pro. Samozrejme mysleno obycejnym nosenim a ne mechanickym poskozenim.
A totor ikam ja, kdo PU membrany na OF docela obhajuji.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » sob pro 7, 2019 22:46

Apuka: Ještě jsem neřek že ji budu používat s batohem 15kg na sněžnicích. Ten hlavní důvod proč o tom přemýšlím - mám pět let starou bundu od High Pointu, nevím co to je za model, 100%PA a má všitou ještě vnitřní síťku. Odvětrávání v podpaží a na bocích. V dešti, sněhu nepromokne, stav jako nová. Ale teď nevím jestli dělám chybu já vrstvením - v zimě funkční triko, tenkou fleecku a vše uvnitř mokré, absolutně neprodyšná. Má to vůbec smysl měnit?
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob pro 7, 2019 23:19

Ano, delas chybu. Membranovka je na sneznice absolutne nevhodna, jakakoliv. Smysl menit ma, ale za prodysnou primaloftku. Napsal jsem na tohle tema mnoho prispevku jinde, zkus si je najit. Evidentne se dost potis, takze zmena k lepsimu by byla zasadni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod pavproch » ned pro 8, 2019 13:25

Bertik V. píše: Ale teď nevím jestli dělám chybu já vrstvením - v zimě funkční triko, tenkou fleecku a vše uvnitř mokré, absolutně neprodyšná. Má to vůbec smysl měnit?


V rozporu s názorem mikea - můj názor je že jakákoli zatěplená bunda (ie. šusťák-izolace-šusťák) fungovat nebude.... já v zimě na skialpo proti kopci (potím se jak kráva) vrstvím vespod podobně, vrchní vrstva ale tenký nezateplený NE-membránový SS a na kopec dolezu sice zpocený, ale ne durch mokrý. Nakopcu sundám (někdy ne) tu SS a nasadím membránovou (GTX) lehce zateplenou SS a fičím dolů. Pokud po sjezdu následuje podruhé proti Kopcu, tak většinou tu membránovou SS jen rozepínám, nesundavám.
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28301
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TomF » ned pro 8, 2019 17:29

Měl jsem bundu od HP Thunder, docela výrazně jsem se pod ní potil a to jsem mohl vrstvit sebe líp. Pak jsem zkusil Stinger Pro a kupodivu se v ní citim mnohem víc komfortneji. GTX Pro jsem vzal z důvodu že nosím těžší batoh, jinak bych vzal klasiku Stinger.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » ned pro 8, 2019 18:22

TomF: Toho Thundra mám právě taky. Takže se Stingrem nemáš všechno mokré zevnitř a větrá lépe?

Mike: Primaloftku si můžu koupit klidně ale voděodolnost? Termín podle počasí si vybírat nemůžu a hodně dní strávím v horším a vlhčím počasí.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TomF » ned pro 8, 2019 19:09

Ano pod HP jsem byl totálně turch... Stinger výrazně líp dejcha. Je to pořád membranovka, ale ten pocit pod ní je lepší. Možná je to i střihem, který mi sedí víc na tělo.
TomF
nováček
nováček
 
Příspěvky: 121
Registrován: pon led 2, 2017 10:25

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned pro 8, 2019 23:24

@Bertik: jakykoliv snih zadny problem, slaby az mirny dest taky zvladne, silny vytrvaly dest ne. Kolikrat jsi to ale v zime zazil? Ja za poslednich 10 let prave jednou a to si pocasi v zime taky nevybiram, jen holt na sneznice jezdim na snih tj. na kopce ;-) Jinak si projdi vlakno o zateplenych bundach, koupit dobrou primaloftku bohuzel neni jen tak. Potrebujes prodysnou a to vetsina v obchodech neni. O (ne)promokavosti jsme tam taky hodne diskutovali, nechce se mi to opakovat.

Membranovky jsou dobre akorat do deste, na nic jineho se nehodi a chodit v nich, kdyz neprsi, je masochismus a na sneznicich obzvlast. Neni membrana jako membrana, ale i ta nejlepsi, co jsem na sneznicich zkousel (NeoShell od Jottnaru, lepsi nez libovolny GTX) byla "da se to prezit", ale zadny komfort, velmi rad jsem se zas prevlekl do primaloftky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod FrantaKrajta » pon pro 9, 2019 14:06

@Bertik, tak nemusis zrovna primaloftku, zkus proste pres flisku misto te membranovky prehodit nejakou obycejnou (ale prodysnejsi) vetrovku :)

Membranovka se samozrejme da nosit i v zime, akorat zalezi, jak moc je zima, jak moc fouka a jak moc se pohybujes :)

Jinak jestli ti dosavadni bunda nepromokne (a nevadi ti vetsi sbaleny objem, jestli je s podsivkou), novou bych ani nekupoval (nech ji jako zalozni bundu, kdyz je fakt slota, prsi nebo fici, ne na poceni se do kopce)... pokud uz chces na zimu fakt utracet, tak radeji zminovanou lehce zateplenou primaloftku nebo alphu.
FrantaKrajta
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1106
Registrován: sob říj 1, 2016 16:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon pro 9, 2019 16:53

@Bertik V.: Mika neber uplne vazne, on je silne zaujaty vuci membranovkam a mysli si, ze co jemu (pry) funguje, je jedine, co musi/muze fungovat kazdemu :wink:.
Ja jsem nekolikjat psal, ze nejsem vyhradnym zastancem ani cibule ani jen zateplene bundy, pouzivam jeden i druhy zpusob a pro mne jsou oba pouzitelne.
Ve Tvem pripade bych rekl, ze resenim by mohlo byt, co FK navrhoval, taky me to napadlo hned - proste jak ted az po flisku a pres ni podle teploty tenkou vetrovku/(nemembranovou) softshellku/Polartec Alpha . V pripade, ze hodne fouka, tak klidne na SS nebo PA jeste vetrovku nebo tyto veci kombinovat. Funguje to dobre, ve V. Tatrach jsem par zim chodil (ale ne na sneznicich) i pri -10 (jen lehky vitr, mirne silnejsi az na otevrene plani) jen fliska+vetrovka. Kdyz uz bude velice silny vitr, tak si das membranovku. Takto funguje rel. dobre - ale porezni GTX bude na tom lip nez neporezni PU membrana.
Na co ale musis dat bacha je, ze az se zastavis nebo pujdes s mensim vydejem energie dolu, tak Ti zacne byt vetsi zima a to si musis prihodit neco - zateplenou bundu/perovku nebo membranovku (PU vetsinou moc nezahreje, zato GTX kupodivu docela dobre uchovava teplo).

Pokud mas zateplenou bundu (primaloftku), tak se vetsinou zpotis, protoze (at si mike rika, co chce), uz v samotnem Primaloftu se vic zapotis/navlhnes nez v dobre flisce a SS/vetrovce nebo P Alpha. Vyhoda je, ze i kdyz navlhnes, stale Te bude zahrivat, i kdyz se zastavis nebo pujdes dolu. Casem se taky vysusi - ale to predtim se vysusi rychleji.
A mas pravdu, ze s Primaloftkou budes mit problem v silnejsim desti - a nemusi byt nijak extra silny - nebo tesne kolem nuly pri snezeni, kdy na se Tebe vlocky budou roztapet. A kdyz se PL bunda dostatecne namoci, tak sice bude PL mirne hrat, ale voda vytvari tepelne mosty a velice rychle ztracis teplo. A bacha, nevyresis to tim, ze na mokrou PL das membranovku!!! V tomto pripade si musis dat na sebe nejdrve membranovku a az na ni zateplenou bundu, klidne i mokrou!
Jeste jedno upozorneni: Zateplena bunda a na ni membranovka nefunguje moc dobre. Je prilis maly teplotni rozdil na poradnou difuzi a moc se para zevnitr neodparuje, tj. zacne se Ti na studenem vnitrnim povrchu membranovky srazet a budes mokry. Toto je tak na nouzove kratkodobe preckani deste.

Obe reseni maji sve vyhody i nevyhody a musis si sam najit, co (a kdy) je pro Tebe lepsi.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte pro 10, 2019 1:59

Fascinuje mne, ze apuka ma neustale potrebu komentovat chozeni na sneznicich a obleceni na ne, ac v tomhle smeru nema skoro zadne zkusenosti. Coz je okamzite videt v jakekoliv diskusi na toto tema, jelikoz to jeho teoretizovani nema s praxi moc spolecneho :D

A pak pise uplne nesmysly:
apuka píše:... s Primaloftkou budes mit problem ... tesne kolem nuly pri snezeni, kdy na se Tebe vlocky budou roztapet. A kdyz se PL bunda dostatecne namoci, tak sice bude PL mirne hrat, ale voda vytvari tepelne mosty a velice rychle ztracis teplo.

Tohle jsem zazil mnohokrat a zadny problem to neni. Primaloftka je mokra na povrchu, coz je celkem bezny stav, ale vevnitr je sucha a hreje a o to jde. Samozrejme musi byt clovek obleceny spravne, aby bunda fungovala, jak ma. Tj. zadnych 50 vrstev pod ni, ale jen jedna (dobre funkcni tricko z umeliny, merino ne). Pak se pot krasne odparuje skrz bundu, izolace je nafoukla a izoluje a mokry snih at se klidne na povrchu roztapi. Na sneznicich vydava clovek tolik tepla, ze se dovnitr nedostane nic. Tohle je prave ta praxe. Od snehu mi na sneznicich nikdy bunda nepromokla. Na to musi byt tekuta voda a to hodne (bud silny dest, nebo kyble vody ze stromu).

FrantaKrajta píše:zkus proste pres flisku misto te membranovky prehodit nejakou obycejnou (ale prodysnejsi) vetrovku

Ale jo, urcite to bude lepsi, nez membranovka, ale kdyz uz delam zmenu, proc zustat na pulce cesty? ;-) Vetrovka se hodi na jare, kdyz sviti slunce a je uz moc teplo i na snehu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte pro 10, 2019 10:05

mike píše:Fascinuje mne, ze apuka ma neustale potrebu komentovat chozeni na sneznicich a obleceni na ne, ac v tomhle smeru nema skoro zadne zkusenosti.
ne zase fascinuje, jak mike si neustale mysli, ze jeho zpusob pouzivani sneznic a pohybu na nich je ten jediny, co lidi na sneznicich mohou delat :evil:.
Ty - podle Tvych vlastnich slov - pouzivas sneznice na vyradeni se, na trening na leto. Snazis se na nich blbnout, atd. To ale taky znamena, ze nakonec vydas mnohem vice sily, co sebou nese velice vysoke hodnoty tvordby odpadoveho tepla. A, bohuzel, Ty povazujes tyto ucinky za jedine mozne a proto kdyz nekdo (napr. apuka) popisuje svoje zkusenosti vznikle sice ne vzdy primo na sneznicich, ale pri podobne intenzivnim pohybu, jako kdyz ja - a taky spousta jinych lidi, kteri pouzivaji sneznice jinak naez Ty - sneznice pouzivam.
Drtiva vetsina lidi sneznice nepouziva tak jako Ty, ale jako jakesi nutne zlo potrebne aby se mohli pohybovat v podminkach, kdy a kde to bez nich nejde nebo jde mnohem hur. A i z tech, ktere je pouzivaji i pro zabavu malokdo ma potrebu na nich spotrebovat co nejvice kalorii :twisted:. A u vsech techto lidi bude fungovat obleceni o dost odlisne jako u Teba. Napriklad s tou (ne)moznosti primaloftky se promocit i za snezeni.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte pro 10, 2019 19:55

Zamenujes pricinu s nasledkem. Beru sneznice jako trenink na leto, protoze pohyb na nich je narocnejsi, nez normalni turistika. Pro kazdeho. Uz jen tim, ze ma clovek na kazde noze kilo navic. Plus pohyb ve snehu, boreni se, nestabilita a nutnost neustale vyrovnavat propady a nerovnosti... Na sneznicich ujdu za den 20 - 25 km, coz odpovida 35 - 45 km za stejnou dobu v pohorkach bez snehu. Je to proste jiny sport, narocnejsi a vyzaduje vic energie a tedy i vic odpadniho tepla. Opakuju: pro kazdeho.

Navic se bavime o konkretnim cloveku, ktery psal, ze se v membranovce na sneznicich pekelne poti. K tomu taha 15 kilovy batoh, coz jsem mel jen parkrat, jinak se obvykle do 10 kilo vejdu.

A jeste dodam, ze mi primaloftka ve snehu nikdy neprotekla ani bez sneznic. Opakuju: nikdy. Za 12 (?) let, co ji nosim, pricemz az do letoska v zime aspon jednou tydne na cely den. Predtim jsem nosil starou lyzarskou, ktera nemela zadne DWR a taky nikdy neprotekla. Ani pri lyzovani v extra hnusnych podminkach. Snih je proste v pohode a dokud se v nem nevalis, tak neni potreba resit nepromokavost. U veci s izolaci, neprotecou ani kalhoty, ac byvaji od kolen dolu zvenku uplne mokre.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49410
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » úte pro 10, 2019 21:43

Bertik V.: Odhlídnu-li od hádek kluků a vycházím-li z tohoto:
Bertik V. píše:hodně dní strávím v horším a vlhčím počasí.
tak bych membránovku určitě doma nenechávala, zvláště pokud by se jednalo o vícedenní akce. Nicméně bych se v tomto případě řídila radou, kterou Ti dal FrantaKrajta. Ve slušném počasí není nutné na sobě membránu mít, stačí třeba ta flíska případně doplněná větrovkou, či některý z moderních materiálů jako je Alpha. No, a pokud padají trakaře nebo třeba ten mokrý sníh, tak oblečeš membránovku a zvolníš tempo :-)
Prodyšnější membránovka je pak samozřejmě plusem.
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » stř pro 11, 2019 13:36

Takže díkec za rozbor mé anabáze výběru bundy. V Hudy a RP v Ol už si mě pamatují:D. Nevím jestli sem udělal dobře ale vyhrála to softshelka od Hannahu tak uvidím.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » stř pro 11, 2019 13:53

bertikv
cos presne koupil
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Bertik V. » stř pro 11, 2019 14:25

Trochu sem udělal kompromis ač na výběr moc neni tak Hannah Radcliff bez podšívky. Z toho co je pasovala nejlíp.
Bertik V.
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: sob dub 17, 2010 9:49

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení