Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Ponožky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Ponožky

Příspěvekod oodoow » pát bře 1, 2019 18:45

@mike: Které mám a velikost jsme už řešili tady, použij funkci hledat :twisted:, bude ti Lko.
Kilometry si měřím jenom u bot, u ponožek fakt ne, ale vzhledem k tomu, že jsem je kupoval před Vánoci 2016 a teď máme 2019, tak to bude dost a je to víc, než kterékoli jiné, co jsem měl. Tlustší modely určitě vydrží ještě víc, nějaká obdoba bridgedale summit by měla vydržet minimálně obdobně bych tipnul.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod mike » pát bře 1, 2019 20:52

To by mne muselo napadnout, ze mam hledat. Jsem si nevzpomnel, ze jsem se na to uz ptal ;-) Diky.

Aspon nejaky odhad? Protoze slusne ponozky vydrzi dost, stredni Lorpeny mi vysly asi 7 - 8 tisic km a BD Summity jeste vic. Ty se neproderavi, ale postupne se ztencuji.
mike
Moderátor
Moderátor

Příspěvekod oodoow » pát bře 1, 2019 21:10

No, 7-8 tisíc vůbec, tipuju tak 2.5 tisíc km max. Jsou tenčí než Summity a v teniskách dostávaj mnohem více zabrat, dostane se tam hlína, kamínky, často promoknou a pata při sebězích v tenisce v terénu mnohem více lítá než v pohorce. Vždycky se mi udělala díra na patě. Ohledně výdrže v teniskách to byl fakt nadprůměr.

Jo, Summity nosím většinou jenom do bot na lyže a vypadaj víceméně furt stejně, možná trochu tenčí, ale pořád silnější, než ty co mám od DT.
Nebuď horolezcem, buď horou. A pár jich zasyp lavinami. - Gary Snyder
oodoow
nadšenec
nadšenec

Příspěvekod master007 » pát kvě 31, 2019 19:39

Ahoj, několik let, jsem jel úspěšnou kombinaci coolmax vnitřek a vnějšek vlna. Vlněný ponožky už jsou ale pryč a mám možnost koupit poměrně levně merrino (70%) chtěl bych se proto zeptat, jaké s tím máte zkušeosti, bude se merrino chovat stejně jako vlna?
Děkuji
master007
nováček
nováček

Příspěvekod fps » stř čer 12, 2019 15:58

- merino je taky vlna, dle mě to bude stejné
- jak jsou pryč, já mám nejstarší Bridgedale 6 rokem, a stále jsou ve skvělém stavu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod mike » ned črc 28, 2019 1:50

oodoow píše:Takže, kdo hodně chodí, neřešte Bridgedaly a kupte si Darn Tough. :D

Pote, co jsem proderavel dvoje BD Trekker po asi 1000 km v teniskach, o tom vazne uvazuju. Pak se ukaze, koho z nas zabijou jako prvniho a po kolika vymenach :twisted:

Akorat nevim, ktere vybrat. Idealne o neco tenci, nez ty BD Trekkery. Tvuj link na ty, co mas, uz bohuzel nefunguje (jen na ty druhe a ty jsou moc nizke, musim mit pres kotnik). Ze by tyhle? :-k Nebo tyhle?
mike
Moderátor
Moderátor

Předchozí

Zpět na Oblečení