Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát kvě 10, 2019 18:36

@Quido: Preco vsetko nie je z NeoShellu, ked je "najlepsi" moze mat na starosti viac faktorov.

1. Gore ma lepsie meno, takze ludia, co to neriesia do podrobna, neskusaju, necitaju recenzie si ovela skor kupia bundu s GoreTex-om, pretoze je to zname meno, versus bundu s nejakym "neoverenym" a neznamym NeoShellom. Takze proste reklama/PR.

2. Rozne vyhodne/nevyhodne zmluvy medzi vyrobcom bundy a samotnym Gore o exkluzivite a podobne.

3. Tie membrany su podla mna ine a kazdemu nieco ine vyhovuje. Niekomu Gore proste bude vyhovovat viac jak NeoShell. NeoShell totiz odjakziva uprednostnuje prodysnost na ukor uplnej 100% nepremokavosti/neprefuknutelnosti. Su ludia co pisali, ze im to proteklo, pretoze to ma "len" 10000mm, narozdiel od nejakych 28000mm u Gore. Pamatam si jednu recenziu, kde to mal typek oblecene na kayaku. Lenze nie kazdy az taku extremnu 100% odolnost potrebuje (napriklad ja). Viem, ze ked bude fakt armageddon, tak nikam nepojdem, takze nepotrebujem nepremokavost za kazdu cenu. Volim radsej kompromis medzi pre mna dostatocnou nepremokavostou, a zvysenou prodysnosti.

Podla mna je to nejak obrazne takto :)
Kód: Vybrat vše
                    Nepremokavost                                 Prodysnost
Gore                |    *                                                 |
NeoShell            |                  *                                   |
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát kvě 10, 2019 18:53

Proc NeoShellu ubyva a ne naopak uz jsme tu resili a k nicemu nedosli. Nevime a vyrobci nam to nereknou. Sam jsem to zkousel vytahnout z Jottnaru, od kterych mam bundu, ktera mi funguje v ramci moznosti (furt je to jen membranovka) skvele a kteri ted zmenili material. Krome obecnych kecu jsem z nich nic nedostal a ze jsem to zkousel nekolikrat.

Pridam jeste dalzi moznosti:

4. Cena. Mozna je NeoShell drahy. Zrovna v Jottnaru presli na vlastni membranu, o ktere silne pochybuju, ze se bude vlastnostem NeoShellu i jen blizit.

5. Potize s kvalitou a reklamacema. Treba zrovna ta tvoje bunda mela pomerne spatnou povest, hodne lidem zacala tect. Samozrejme tem, co ji nenosi jen v obyvaku ;-) Zrejme to souviselo se strecovosti.

Tvou tabulku jsem nepochopil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát kvě 10, 2019 18:57

Quido píše:tvoje logika uvazovani je jina - uvazujes v ramci souslovi, maximalne v jednotlivych vetach, nicmene ti unika celkovy kontext... zabyvas se jednotlivostmi a etaily, ale neresis pritom, jestli dvaji smysl, anobo to tokonce neni chbka ci preklep, nebo tak neco - jak uz jsem psal, pro stromy nevidis les...

Jj, na to narazime kazdou chvili. Vede to treba na ty jeho zbesile vyklady zakonu a predpisu, tam je taky potreba chapat celkovy kontext a zamer zakonodarce.

Quido píše:A toz, hodne stesti s tim detailismem !

To neni detailismus, spis autismus ;-) Chapani kontextu a smysl pro detail se nevylucuje.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát kvě 10, 2019 19:18

matestu píše:Nedáš mi prosím nějaký konrétní typ? Vím, že jsi tu doporučoval DA Tornado 2, ale to už asi neseženu.

Koukni do vlakna o vetrovkach. Ja uz zase nemam prehled, jelikoz jsem s Tornadem 2.0 tak spokojen, ze nemam potrebu zkoumat dalsi.

matestu píše:A ještě mám jednu otázku, kam se řadí softshell bez membrány a jeho využítí? Je to vlastně větrovka?
Já našel podle recenzí třeba OR ferrosi, ale važí už skoro 400g.

Ne, SS je obvykle silnejsi, tezsi a teplejsi. Vidim to tak, ze vetrovka je mezni varianta SS. Nedavno tu na tohle tema byla nekde diskuse o SS (od Rabu?), ktery uz se vetrovce vahou pomalu blizil. Rozumna vetrovka ma okolo 150, maximalne tak 200 g. Pouziti se urcite prekryva, davam prednost vetrovce jednak kvuli vaze a jednak proto, ze casto nosim vetrovku na triko s kratkym a v SS by byl moc teply.

matestu píše:Co se týče té péřovky, nějaké doporučení? Co Montane Featherlite za 3k Kč?

Na to je tu taky nekde vlakno kde tipy najdes. Ja opet nemam moc prehled, jelikoz jsem koupil pred lety UL perovku od Montbellu, ktera mi velmi vyhovuje. Ta je ale jednak drazsi a jednak se blbe shani.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát kvě 10, 2019 20:40

@mike: na jednej strane je uplna nepremokavost a nulova prodysnost (plastenka), na druhe je vysoka prodysnost, nulova nepremokavost (sietovane triko :D)

takze akoze gore je viac nepremokava, ale menej prodysna ako neoshell, chapes? neoshell viac prodysny, ale skor premokne...
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát kvě 10, 2019 20:50

Jenze prodysnost a nepromokavost jsou dva ruzne a teoreticky nezavisle parametry. Priklad: ponco s vodnim sloupcem 1800 mm (ne, nechybi nula) a prodysnosti igelitu. Mel jsem. GTX AS ma vodni sloupec 15x vetsi a prodysnost mozna 1000x vetsi.

(desim se toho, ze zareaguje apuka ;-))
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » pát kvě 10, 2019 21:29

Vidis tam niekde ponco?

Porovnavam len Gore (Pro), NeoShell.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát kvě 10, 2019 22:31

:roll: nedelej apuku. To byl priklad, abys videl, ze to tak neni. Ono to tak neni ani u membran, ale tam to neni tak dobre videt.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » sob kvě 11, 2019 8:48

Paneboze, teraz praveze delas apuku ty.

Pleties do toho veci, co s tym nemaju nic spolocne. Nikde som netvrdil, ze je to graf/tabulka, kde mozes zaznacit vsetky outdoor bundy.

Mal to byt viacmenej len taky pseudo posuvnik "nastavenia". Jak keby si mal nejake RPG a vytvaral si postavu, a mas tam na jednej strane agilitu a na druhej silu. A posuvas si co chces viac na ukor toho druheho.

Gore ma posuvnik posunuty viac k nepremokavosti, NeoShell zas viac k prodysnosti.

No a teraz cakam nejaku strasnu analyzu, jak je to nepresne, nedokonale, a ze to tak vobec nie je, a ze co ked tam este pridam cenu a odolnost a zatmenie slnka tak potom to nebude vobec platit, bla bla bla.

Jak tu mate casto vo zvyku. :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob kvě 11, 2019 21:53

Cekas marne. Co jsi chtel vyjadrit je mi jasne, ale udelal jsi to blbe, sam to dobre vis a dal uz to neni potreba resit :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » ned kvě 12, 2019 7:53

grco píše:@Quido: Preco vsetko nie je z NeoShellu, ked je "najlepsi" moze mat na starosti viac faktorov.

podle mne 3. je spravne, respektive se nejvice blizi realite
Naposledy upravil mike dne ned kvě 12, 2019 22:07, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena zbytecne dlouha a neprehledna citace
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » stř kvě 15, 2019 7:06

mike píše:Cekas marne. Co jsi chtel vyjadrit je mi jasne, ale udelal jsi to blbe, sam to dobre vis a dal uz to neni potreba resit :twisted:


Neudelal som to blbe, udelal som to skvele, presne tak jak som to udelat chcel. To ze sa to tebe nelibi je tvoj osobny boj.
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř kvě 15, 2019 15:14

:D v grcosvete jsi to samozrejme udelal skvele ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod grco » stř kvě 15, 2019 17:52

Ano, v mikesvete je totiz spatne vsetko, co neudela mike, ze? :P
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř kvě 15, 2019 17:53

Ne, neni kazdy, jako ty ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49284
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Michal82 » stř kvě 15, 2019 18:08

Už zase.....? :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod PaKo » pon čer 3, 2019 6:56

Je tu nějaký majitel dekatloňácké bundy FH500 Helium rain? Chtěl bych bundu na vandry, kdy člověka zastihne déšť či přeháňka (nepředpokládám celodenní déšť), aby mohl někam přejít se schovat, případně v nějakým lehčím dešti či mrholení pokračovat bez toho, aby byl promočený, takže spíše 99% času v batohu. Nesnáším ponča a pláštěnky, ve kterých se člověk zapaří často víc, jak kdyby stál na dešti a zároveň nechci dát pětku za takovou bundu, která bude drtivou dobu během roku hnít v batohu, nicméně když porovnám "značkové" bundy podobného určení a hmotnosti, je tady u té ta cena mírně podezřele nízká.

Odkaz na dekáč: https://www.decathlon.cz/panska-bunda-f ... 92424.html
PaKo
 

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » pon čer 3, 2019 12:12

PaKo píše:Je tu nějaký majitel dekatloňácké bundy FH500 Helium rain?


mal som ju doma, asi pred mesiacom, vratil som ju spat.
Material bol celkom prijemny, nieco ako pertex shield, jemne strecovy. Svy podlepene paskou, ktora vyzerala ako nastrihany igelit, vrecka to nema, su to "vetracky", strih je dost uzsi, zispy sa tvarili ako vodotesne, sitie celkovo take nemastne neslane, odstavajuce nite, sem tam nakrivo. Vaha bola ako deklarovali.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon čer 3, 2019 13:55

@PaKo: Jeste stale plati, ze jedna z nejlepsich reseni uvedeneho je si sehnat nekde ve sleve Marmot PreCip bundu (pripadne i kalhoty). Lepsi za tu cenu (i plnou) asi tezko sezenes. Je tam sice jen zater, ale zato "s dirkama", mikroporezni a jeji prodysnost je pomerne vysoka, jeji parametry (ktere asi docela sedi) jsou:
https://www.marmot.com/water-technology/nano-pro.html píše:Waterproofness: 10,000 mm minimum; Breathability: 17,000 gm / 24h minimum JIGS-1099 B1, 11,500 gm / 24h minimum JIGS-1099 A1; CFM: 0.2 CFM; Air Permeability: Hohenstein RET: 5.0 to 5.4

Myslim, ze je na OF docela dost lidi, kteri to pouzivame, nebo pouzivali.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod PaKo » pon čer 3, 2019 14:33

Díky za tip
PaKo
 

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mufflon » pon čer 3, 2019 14:34

apuka píše:Jeste stale plati, ze jedna z nejlepsich reseni uvedeneho je si sehnat nekde ve sleve Marmot PreCip bundu (pripadne i kalhoty).

To vypadá zajímavě, hmotnost i cena. Nevíte, je to s odolností proti protržení a poškození. Kdyby se to srovnalo třeba s lehkou pertexovou bundou, která váží 150gr ?
A odolnost proti prodření od baťohu, když se jde delší dobu ? Chtěl bych to na kolo a tam se zadek taky docela otírá :-)
Naposledy upravil mike dne pon čer 3, 2019 19:18, celkově upraveno 1
Důvod: zkracena kompletni citace
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » pon čer 3, 2019 19:08

@Pako: Podivej se na sportsshoes.com Konkretne Montane Atomic pod 60Eur nebo Montane Minimus Stretch za 90Eur. Oboji je trochu tezsi nez Decathlon, ale je to furt lehke (300 resp 250g) a minimalne u te Minmum Stretch bude prodysnost o dost lepsi. U toho Atomicu by to chtelo zjisit, z jake sezony to je model. Nekdo si ten Atomic tady kupoval (par stranek zpet), tak se muzes optat na zkusenosti.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte čer 4, 2019 14:03

PaKo píše:Díky za tip

Jeste jsem narazil na jednu zajimavou bundu za hodne zajimavou cenu, teda pokud je to zrovna Tvoje velikost. 100g pro 20000mm, pry i dycha a na tu tenkou L latku to ma peknou vydrz, navic Berghaus (pry) ma dozivotni zaruku. Ale jinak o ni nic netusim, hlavne netusim o vydrzi pod tezsim ruksakem...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mufflon » úte čer 4, 2019 14:05

A není 100gr docelá málo ?
Naposledy upravil mike dne úte čer 4, 2019 14:06, celkově upraveno 1
Důvod: zbytecna citace celeho predchoziho prispevku i citaci
Mufflon
nováček
nováček
 
Příspěvky: 42
Registrován: ned čer 2, 2019 17:12

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte čer 4, 2019 16:12

Ta Berghaus je fakt za super cenu. Kdyby mi byl velikostne, tak ji beru. Rozhodne to neni bunda, kterou chce mit clovek jako jedinou nepromokavou kvuli moc velkemu minimalsmu (chybí stitek kapuce, stahování kapuce, stahování dole, kapsy) a tenke latce, ale jako druha nepromokava bunda na cestovani v lete jak zaloha, kdy clovek spatne pocasi skoro neceka, by to mohlo byt fajn.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » úte čer 4, 2019 17:46

Tak kdyby byla v XL, tak tady ten link nedavam - nebylo by uz na co :wink:. Stejne je treba to proverit (nejlepe objednanim), jestli je velikost uvedena spravne.
Stejne me Mall.cz vcera nasral - masel jsem tam pred veceri SS kalhoty za neskutecnou cenu (cca 80% sleva), ve velikosti, ktera mi u jinych Marmot kalhot je dobra, i kdyz by mela byt mala, chtel jsem si je objednat, ale prave se dovarila vecere, tak ze po ni. Jenze po ni to uz nebylo dostupne (v zadne velikosti. No a dnes se koukam, ze jsou tam ty same kalhoty v XS za stejnou cenu, pricemz vcera jeste byly v jedine velikosti a nemyslim si, ze by sehnali druhe. Takze asi nekdo prisel na to, ze je tam spatne uvedena velikost. Prave proto pisu, ze je treba velikost radeji overit, ta bunda se celkem dobre prodava a je divne, ze je na ni takova sleva a to zrovna v asi nejbeznejsi velikosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod krchma » úte čer 4, 2019 18:37

ahojte, kratke review bundy La Sportiva ODYSSEY GTX s Goretex Active, prispevok v tomto fore okolo strany 115-119, nechce sa mi to hladat.

V bunde som niekolkokrat zmokol, nepremokla ani raz. Dazdove kvapky vytvarali na povrchu bundy male kvapocky, ktore jednoducho stiekli dole. Stacilo bundu vyzliest, raz s nou zatrepat a bola sucha. Pouzival som ju pocas cyklistiky na zjazdy a veterno/dazdivom pocasi a citil som sa v nej velmi pohodlne. Az do teploty tak 18°C, potom je v nej celkom peklo. Ale zase pri ceste do obchodu napeso v lejaku staci pod tym tricko z kratkym rukavom a je prijemne.

Bol som v nej aj behat ked bolo pod 15 a veterno a citil som sa zohriaty tak akurat.

Celkovo som v nej zmokolo cca 10-12x (odkladal som si nakupy na najvecsie lejaky... a ze ich bolo pozehnanie cely maj). Nepremokla ani s nakupom v ruksaku na chrbte (+/- 3l mlieka a 6 Birelov)

V chladnejsom pocasi som ju mal oblecenu na softshellku a ani som necitil, ze mam este dalsiu vrstvu.

Pisem v minulom case, lebo som ju vypral a prezehlil podla oficialneho navodu na pranie Goretexu (bez prasku,30°C a bez zmykania) a este som ju odvtedy neskusal, takze neviem, ci este nepremokava je.

Naprsne vrecko je obrovske, bunda sa doneho posklada za par sekund bez namahy a da sa stlacit na velkost takeho urastenejsieho pomarancu.

Chybaju mi tam vsak vrecka na ruky, ked prsi a je chladno, je mi zima na ruky.

Za mna dobre, uvidim ako sa bude spravat po vyprani. Dufam, ze rovnako.

O mesiac mi bude robit spolocnika v batohu pri vystupe na Rysy.
krchma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 25, 2019 18:14

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » úte čer 4, 2019 19:14

Na Mallu je a byl výprodej cca 14 dní, ta berghauska tam byla ve všech velikostech a dvou barvách, jde o starší model na ofiko stránkách už se nenabízí tak šel do výprodeje, za 80% tam byl i mammut, marmot, ulvang a další....
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » úte čer 4, 2019 20:36

@krchna: dik za recenzi
@aksam: Tak az priste něco podobného uvidíš, máme tady vlákno Slevy, slevičky přesně na tohle. No nic, alespoň jsem ušetřil :twisted:
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod krchma » stř čer 5, 2019 19:31

ahojte,spomenul som si, ze som skusil tu bundu La Sportiva bundy ihned po kupe v sprche

https://youtu.be/jOl1QfyVCos

tak som spravil druhe video, po pouzivani a vyprani. Zaujimalo ma, ako sa bude spravat voda na povrchu, ked uz presla pracim cyklom.

https://youtu.be/_wVavT4JRhc



p.s. jedna sa o kratke, ciste amaterske videa :oops: pri najblizsej navsteve outdoor obchodu kupim nejaky praci pripravok na gore-tex a pri dalsom prani to vyperiem v tom. Som zvedavy, ci bude nejaky rozdiel.
krchma
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon bře 25, 2019 18:14

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení