Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

oblečení zn. Simond

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

oblečení zn. Simond

Příspěvekod Quido » stř pro 6, 2017 13:10

Nikde v sekci oblečení jsem značku Simond nenašel, tak zakládám vlákno (pokud jsem se přece jen spletl, prosím moderátory o přesun na patřičné místo)

Simond je dost známá francouzská značka horolezeckého vybavení a pokračuje pod svým názvem i nadále, po fůzi s řetězcem Decathlon (tuším to bylo někdy v období 2011-2013), který, jak se zdá, vlastně existenci této značky zachránil, a ta se stále těší poměrně dobré pověsti. Kromě vybavení se pod touto značkou objevuje řada sportovního oblečení a doplňků, ale nemohu se o nich dopátrat nějakých objektivních informací.
Na Decathlon je zde řada rozporuplných a protichůdných názorů, resp. mám i ověřeno, že v některých oblastech / oborech je to slušná kvalita za příznivou cenu (cyklistika), a jinde mám pochybnosti (batohy).
Proto se ptám zde, především na zkušenosti, případně nějaké bližší informace k oblečení značky Simond.
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Re: oblečení zn. Simond

Příspěvekod time.warp » stř pro 6, 2017 17:27

Kdysi hned ze startu Decatlonu v ČR, tuším tak někdy v roce v 2008, jsem si od nich koupil vlněné tričko (vlny tam bylo myslím něco přes 75%) za cca 650-700 Kč. Vydrželo až do loňska, kdy se víceméně rozpadly švy. Takže max. spokojenost.
time.warp
účastník
účastník

Příspěvekod seis » stř pro 6, 2017 19:22

Mám doma triko Simond Traverse (92%bavlna, 8% elastan) a kraťasy. Už si přesně nepamatuju, před kolika lety jsem to kupoval, cca 3-4 roky zpátky. Obojí drží tvar, triko je příjemný na nošení a relativně i barva je stále ok (dost je nosím, takže jsou už mírně seprané).
seis
nováček
nováček

Příspěvekod Quido » stř pro 6, 2017 19:24

ja mam z decathlonu prilbu na lyze - tehdy rychlovka nakup po jedne akci, kdy jsem uvexku zapomnel v lanovce, tak jsem chtel doklepat sezonu proste jen s nejakou prilbou a pocital ze si poridim pak nejakou poradnu, nicmene mi sedi a nemuzi ji nic vytknout, takze ji pouzivam dodnes (5. rok);
pak mam par funkcnich tricek za par korun - funguji;
pak mam 2 termotrika s dl.rukavem za par korun - funguji bezvadne
mam dva desy na kolo za par korun, dizajnove zadna velka hitparada, ale funkcnost naprosto v pohode...
prohlizel jsem si jejich batohy, ruzne kategorie, tam bych se trosku bal, ale mozna zbytecne - nevim;
stejne tak u bot, to jsem neriskoval,
:roll:
nicmene je otazka, zda si donedavna znacka dobreho zvuku pod decathlonem zachovala stejnou kvalitu, jako drive a zda u vesch komodit...
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde a udělá to...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod pawn » čtv pro 7, 2017 8:21

Není to sice úplně oblečení... ale feratové rukavice (tyto) daly přesně dvě akce, než se začala párat ta dlaňová výztuha (a než jsem pochopil, že s pracovními udělám stejnou parádu za zlomek ceny)
Naposledy upravil pawn dne čtv pro 7, 2017 10:38, celkově upraveno 1
pawn
nováček
nováček

Příspěvekod slezacekm » čtv pro 7, 2017 10:17

mam uz nekolik let batoh Simond 22 a uplne super, je to drzak. zajimalo by me, jak by si vedla tato bunda Hybrid Sprint nemate ji nekdo?
slezacekm
účastník
účastník

Příspěvekod Quido » čtv pro 7, 2017 11:25

koukal jsem na ni a na prvni pohled i omak velmi prijemna (mne akorat vadi ta barva - po prvni akci bych byl jak cune) :roll:
a vazne posilhavam po zalozni perovce, takze mne ta kvalita znacky aktualne zajima...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Kiszoun » čtv pro 7, 2017 13:46

V DC dělám a můžu říct, že Simonďácké hadry jsou docela dobré, maj supr kalhoty z nememránového SS s kevlarovými výztuhami, peřovky a SS bundy jsou dost dobře použitelné, tak samo "lezecké" hadry + maj fajnou mikinu z matroše podobnému Polartec Power Grid (kterou uvažuju že přikoupím a otestuju, když už mi tam furt nadávají že chodím celý v Direct Alpine :D )
Ale nebrat nepropro věci... Bunda za 3700 co má PU membránu 10/15k a je vyrobena z PES není dle mého názoru ideální ani jako záložní bunda do skal nebo těžšího trekingu, jak se podle těch keců na balizáži dočtete... + je u těch membrán (už ani nespecifikují, jestli tam je NovaDry nebo něco jineho) problém, že velice rychle degradují praním (ty parametry jsou garantovány pouze 5 pracích cyklů a podle školitelky Quechua/Simond se už po prvním praní snižují ty parametry docela znatelně...
Kiszoun
nováček
nováček

Příspěvekod apuka » čtv pro 7, 2017 14:22

Ktere ze jsou ty kalhoty?
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak

Příspěvekod Kiszoun » čtv pro 7, 2017 14:33

Kiszoun
nováček
nováček

Příspěvekod Quido » čtv pro 7, 2017 21:43

tyhle jsem prohlizel a zdaly se mi dost tezke - a to nejen na to, ze jsou nazvane light :roll:
nicmene pusobily seriozne...
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Quido » pon pro 11, 2017 9:51

tak jsem to risknul a kupil tu perovou zalozku, dokud maji mou velikost - jako zpracovani lepsi prumer, svy celkem rovne, matros taky v pohode, dvoucestny zip je pro mne nutnost, chybi mi jen nejake to regulovani kapuce, pokud bude treba, nejak vytunim, nicmene, ma to byt jen zalozka... co do vlastnosti nove bundy OK, "testovano" ve vcererjsim a dnesnim "orkanu" a jakoze izoluje dobre, dycha taky slusne - tak ted jen uvidime, kolik vydrzi, ale zase za ty prachy... :wink:
v nejhorsim ji budu nosit jen tak do oprace
:-..
Naposledy upravil Quido dne pon pro 11, 2017 13:26, celkově upraveno 2
Quido
inventář fóra
inventář fóra

Příspěvekod Simi » pon pro 11, 2017 11:42

Ty Simondí věci jsou super. Letos jsem si pořídil kalhoty na "letní" lezení do hor Simond Rock z nemembránového SS. Vytknul bych jim jenom venkovní pružný švy na stehnech a kolem kolen. Je jen otázka, kdy je někde prodřu. Jinak velice příjemný materiál a cena 1300 je parádní. Nemají sice kevlarový výztuhy na kolenou apod, ale zatím drží dobře.

Pak mám už druhým nebo třetím rokem rukavice Sprint. Pro mě skvělý na zimní lezení, protože moc zimou netrpím a stačí mi tenčí rukavice. Jsou kvalitně udělaný a konstrukčně jim nemám co vytknout. Mám v nich cit na práci s materiálem. Drží parádně, výztuhy mají tam, kde mají být. A to vše za příjemnou cenu 550.
Zkoušel jsem si i ty tlustší rukavice na necelých 800 a taky na mě působily dobře.
Simi
nadšenec
nadšenec

oblečení zn. Simond

Příspěvekod budo » pon pro 11, 2017 22:51

budo
inventář fóra
inventář fóra

User is Online!

Příspěvekod Kiszoun » pon pro 11, 2017 23:29

Jo to je ona. Na líci hladká tkania a rub to má ze čtverečkovaného fleecu. Vypadá i designově docela zajímavě (bo to asi obšlehli od Direkťáckého Axisu z PWS :D ). Teď jen jak to je s nějakou antibakteriální úpravou, což se ani jako zaměstnanec nijak nedozvím, protože to ví snad jen pár lidí z vývoje.
Sice jsem co se týče hader vlastenec jak poleno, tak o téhle mikči uvažuju docela dost a asi ji i pod stromek koupím a pak dám nějaký report.
Kiszoun
nováček
nováček

Zpět na Oblečení