Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Příspěvekod pickard » čtv čer 15, 2017 6:46

Počasí lze předpovídat v řádu hodin přesně a v řádu dnů orientačně. Kdokoli, kdo "předpovídá počasí" na celé léto, je sarlatan.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv čer 15, 2017 8:19

JJ, asi tak.

Muze se rict, ze se v Rumunsku (a celem Balkane) da v lete ocekavat v prumeru dost horko, asi i na horach, obcas bude chladneji, obcas muze prset. Ale to neni predpoved, to jsou ocekavani na zaklade statistickych dat a zkusenosti.
Ano da se udelat i dlouhodobejsi "predpoved", ze bude horko cele leto, ale tam je uspesnost jen o neco vyssi nez vyse uvedene statisticke zkusenosti.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pon čer 19, 2017 9:18

Na srazu Nalehko jsem v těžké nerozhodnosti uhnul od původního záměru koupit Rab Flashpoint a sáhnul po Rab Firewall. Holt jsem příliš zvyklej na určitou robustnost díky své doslouživší HighPoint Mania a beru v potaz, že naši vořeši (každej cca 35 kg) neřešej, jestli mám na sobě maskáče nebo drahou tenkou bundu.

Firewall je super, ale rozpětí bude spíše podzim až jaro. Na léto tím pádem nemám nic.

A tak bych se rád zeptal na to, co jsem už asi už dotazoval - na levnou záložní variantu - a tou je pro mne Decathlonová bunda Rainstop. Ta stojí tuším dvě tři stovky a bude to zátěr na úrovni igetexu. - Šel jste někdy někdo v téhle bundě v období jaro až podzim pár kiláčků v dešti s batohem? Zajímá mne, jestli to stojí za pokus - řekněme na úrovni záložky s výsledkem "lepší se zapotit, než 3h v kuse moknout a ztrácet teplo... Díky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod petruschka » pon čer 19, 2017 12:17

Shanim bundu na 14 denni trek ( v destivem pocasi ) co hned nepromokne. Mam moznost mit bundu Mountain Hardwear QUASAR za slusnej peniz z outletu. Ma s ni nekdo zkusenost?
petruschka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 9, 2016 18:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » pon čer 19, 2017 12:37

budo píše:Ta stojí tuším dvě tři stovky a bude to zátěr na úrovni igetexu. - Šel jste někdy někdo v téhle bundě v období jaro až podzim pár kiláčků v dešti s batohem? Zajímá mne, jestli to stojí za pokus - řekněme na úrovni záložky s výsledkem "lepší se zapotit, než 3h v kuse moknout a ztrácet teplo...

Bundu nemam, ale zkusenost s igelitama ano. Nejde jen o to ze se budes potit, ale i o to ze na ni bude kondezovat pot, ktery po tobe potece a po chvilce v desti bude kondenzat znatelne chladnejsi a ochladi te.
Dalsi vec, kterou bych resil je kondenzat na koncich rukavu. Bude te to po chvilce stvat. Zalozka dobra, ale ne na pohyb.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8285
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pon čer 19, 2017 12:56

No, stejně bych do ni celkem šel. Lehkou letní membránovku ala Flashpoint si kupovat nebudu (protože $) a ta Raincut bude trvanlivější, než pláštěnka... Na druhou stranu pončo (který mám Gatewood Cape) taky nic nezkazí, žejo ... akorát není pohodlný do větru.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pon čer 19, 2017 13:00

petruschka: ber v potaz běžnou teplotu v té destinaci. Pokud jedeš teď v létě někam, kde bude teplo, mrkni na Rab Flashpoint. V té MH možná bude už relativně teplo, má skoro 400g ...
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod petruschka » pon čer 19, 2017 13:16

budo píše:petruschka: ber v potaz běžnou teplotu v té destinaci. Pokud jedeš teď v létě někam, kde bude teplo, mrkni na Rab Flashpoint. V té MH možná bude už relativně teplo, má skoro 400g ...

Pojedu koncem cervence na Island
petruschka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 9, 2016 18:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod GreyMouse » pon čer 19, 2017 13:47

@budo: Mám dámskou verzi a podle mě je to mnohem lepší než nic. Víceméně celodenní déšť jsem v ní ale zažila jen jednou a to jsem si udělala delší pauzu na oběd v turistickém přístřešku a na tu dobu ji vyměnila za zateplenou bundu, takže jsem trochu uschla. Ale nechodím moc rychle, takže se tak nepotím. Mám i stejně igelitové kalhoty a spíš jsem litovala, když jsem si je nevzala, protože jsem přeháňku podcenila. Když jsem v nich pár hodin šla, měla jsem kalhoty pod nima sice navlhlé, ale uschly snáz než kalhoty úplně promočené od deště.

Takže za mě za ty prachy dobrý. Lepší než pončo, ve kterým jsem měla v dešti promočený konce rukávů i nohavic.
GreyMouse
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1973
Registrován: úte srp 18, 2015 23:09

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 16:40

petruschka píše:Mam moznost mit bundu Mountain Hardwear QUASAR za slusnej peniz z outletu. Ma s ni nekdo zkusenost?

Kterou konkretne verzi a co je to slusny peniz? Jestli je tam DryQ Elite, tak mam od nich podobnou. Nepromokne ani neprofoukne, takze na Island OK. Osobne ji nemam rad, protoze se vic potim a neudycha mne, ale mne neudychaji ani ty nejlepsi existujici membrany. Ale svuj ucel tj. ochrana proti hnusnemu pocasi, urcite splni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod petruschka » pon čer 19, 2017 17:44

Z tel nemuzu vlozit obr takze je to bunda MH Quasar pullover v akci za 2140,-
parametry co uvadeji membrany 40.000 mm/30.000g/m2/24h
material: 100% DryQ Elite 40D 2,5L Nylon
340g
petruschka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 9, 2016 18:49

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon čer 19, 2017 17:51

Pomer cena/vykon slusny a jestli se moc nepotis, mozna budes i spokojena. Za tuhle cenu asi lepsi bundu nedostanes.

Obrazek by stejne nepomohl, chtelo by to link. Treba by to zajimalo i nekoho jineho.

(a nedelej prosim zbytecne citace, smazal jsem ji)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod petruschka » pon čer 19, 2017 18:20

Tak sem ji objednala, akorad posledni kus na www.singingrock.cz jinde sem tady bundu nikde nenasla, jedine nejaky zahranicni shopy....
petruschka
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte srp 9, 2016 18:49

Příspěvekod budo » pon čer 19, 2017 18:45

GM diky
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lojzmen » pon čer 19, 2017 22:00

budo píše: ... Decathlonová bunda Rainstop. Ta stojí tuším dvě tři stovky a bude to zátěr na úrovni igetexu. - Šel jste někdy někdo v téhle bundě v období jaro až podzim pár kiláčků v dešti s batohem? Zajímá mne, jestli to stojí za pokus - řekněme na úrovni záložky s výsledkem "lepší se zapotit, než 3h v kuse moknout a ztrácet teplo... Díky.


Šel jsem v ní poprvé tuto neděli + ty podobné nepromokavé gatě. Pod tím pouze to nejtenší PP triko z Decathlonu a slipy moira.
Bylo mokro po dešti, asi 10-15°C, mlha. Do kopce, cca 2km borůvčím, s hůlkami, malý batoh, šel jsem pomalu, k jelenovi na deset metrů, než si všiml. Pak jsem v tom hodinu chodil v nenáročném terénu a zpět dolů.
Byl sem překvapen, že to nebyl úplně igelit, dosáhl jsem nějaké úrovně zpocení, ale nic hrozného, ani jsem nevětral.
Povrch bundy zvenku nebyl mokrý, uvnitř byl většinou suchý. Asi to "dýchalo" :-)
Zato kalhoty byly ve spodní části zevnitř vlhké, ale nejsem schopen posoudit, zda přenosem od mokrých bot, či kondenzací.
Na stehna se mírně lepily.
V dešti a při rychlejší chůzi to bude trochu horší, bude kondenzace.
Za mne, jako NOUZOVKA, dobré,
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1080
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » úte čer 20, 2017 9:57

Ty kalhoty mám a vyzkoušel jsem si je o deštivém květnovém víkendu na dogtreku - byly použitelné.
S bundou jsem čekal, ale po těchto reakcích do ní půjdu. Poměr cena / hmotnost / sbalitelnost / praktická nositelnost se zdá být na tuzemskou turistiku i při rychlejším než couracím tempu dobrý.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lojzmen » úte čer 20, 2017 23:00

Ještě by to chtělo ekvivalentní nepromokavé ponožky.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1080
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » stř čer 21, 2017 5:24

Teď nevím, jestli si ze mne děláš prdel nebo to myslíš vážně :D
Ale za mokra pokud volím promokavou trailovou obuv to dělám tak, že beru s sebou 2 pytlíky na zamražování potravin. Tloušťka 17 micrometrů. Dokud šlapu, je mi teplo a neřeším. Když večer bivakuju, osuším a natřu nohy, vezmu čerstvý fusky a přes ně ten pytlík, pak teprve botu. Tím udržím v mokrý botě suchou fusku a nohu v teple. Jen se pytlík mírně zapaří, protože noha je po celém dni ještě rozpařená a odvádí setrvačností ještě nějakou vlhkost, ale nic zásadního. Zároveň pytlíky při večerním bivakování fyzicky nenamáhám (moc toho už nenachodím) a tak vydrží mnoho dní bez protržení.
Se skutečně nepromokavýma fuskama zkušenosti nemám, ale lidi z Nalehko a jejich zákazníci ji mají - na srazu se o tom mluvilo a lidi si to tam i kupovali. Decathlon zřejmě takovou věc nemá, v žádné kvalitativní verzi.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Grent » stř čer 21, 2017 6:49

apuka píše: Muze se rict, ze se v Rumunsku (a celem Balkane) da v lete ocekavat v prumeru dost horko, asi i na horach, obcas bude chladneji, obcas muze prset. Ale to neni predpoved, to jsou ocekavani na zaklade statistickych dat a zkusenosti.


a co toto Větrovka OMM - Sonic Smock .. podla recenzie mi to prijde fajn, je proti vetru, znesie trochu vody a cenou sa akurat zmestim .. Jedien sa obavam aby mi sadla nejaka velkost kedze som tak cca 170cm/80kg, nie celkom tlsty ale poznat to :/
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » stř čer 21, 2017 9:03

Ta větrovka je skvělá volba, ale abych Tě vyvedl z omylu - nedělej si žádné iluze o tom, že by snad Pertex s DWR nějak chránil před deštěm. Pár drobných kapek zvládne, ale jinak samozřejmě normálně snadno promoká. Přednosti Pertexu jsou jinde, v ochraně před deštěm rozhodně ne.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod lojzmen » stř čer 21, 2017 10:23

BUDO Nee, vážne. Na to, abych vylezl na mistni kopec nepotrebuji ponožky za tisíc. Sáčky mi selhaly, prorval jsem je.
Uživatelský avatar
lojzmen
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1080
Registrován: ned lis 21, 2010 23:58
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Grent » stř čer 21, 2017 11:47

Iluzie ziadne, rozhodol som sa ze prioritne pohladam nieco proti vetru a budem dufat v nemokre pocasie :D
Potom aj v Decathlone je par vetroviek za polovicnu sumu co by ma velmi potesilo(hlavne penazenku) , avsak si niesom isty kolko toho zvladnu a ta OMM je este taky vrchol toho co som ochotny a schopny zaplatit :D :D
Okrem ineho idem vrazit dalsie peniaze do fototechniky takze musim najst proste kompromis, mozno premoceny ale stastny z noveho objektivu :D :D :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » stř čer 21, 2017 12:08

apuka píše:Muze se rict, ze se v Rumunsku (a celem Balkane) da v lete ocekavat v prumeru dost horko, asi i na horach, obcas bude chladneji, obcas muze prset....

Nám v srpnu na Piatře sněžilo a bylo pět pod nulou.
Do rána na hřebenu napadlo pět čísel a lana v SZ sestupovém žlebu z La Om do doliny byly obalený ledem...
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » stř čer 21, 2017 23:51

To ale bylo v minulem tisicileti, ne? :twisted: Mezitim prislo globalni oteplovani, vlastne globalni zmena klimatu nebo jak tomu ted rikaji kdyz grafy delaji neco jineho, nez jejich stare extrapolace... :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49213
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Grent » čtv čer 22, 2017 5:35

Dufam ze nic take nezazijeme ale keby nieco take prislo tak nepojdeme do hor ale prejdeme si nejake mesta a iba kulturu, mame free program :D

Este k upresneniu, uvazujem bud nad tou OMM alebo vetruvzdorná bunda Forclaz 600 Light z decathlonu, aj ked toz vie ci je naozaj vetruvzdorna :D Uvidim co odpisu z nalehko ci sa napracem do omm s mojimi fitnes mierami :D
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » čtv čer 22, 2017 7:43

mike píše:To ale bylo v minulem tisicileti, ne?
Toto se Ti muze stat i ted, rekl bych mozna jeste spis...
Grent píše:Dufam ze nic take nezazijeme ale keby nieco take prislo tak nepojdeme do hor
Problemem je, ze uz v tech horach muzete byt, kdyz to prijde. Takze je dobre se na to pripravit. V tech vysokych horach je naprosto bezne, ze i v ramci jednoho dne se Ti zmeni pocasi z hezkeho jasneho na snezeni, prseni, teplota klesne i o 20 stupnu... (a dalsi den muze byt tak i se vratit to puvodni hezke).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16461
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » čtv čer 22, 2017 13:32

No my taky nastupovali v tričkách a kraťasech.
Do mraků sme vlezli někde okolo Diany, tedy ccaq 1600mnm a pak už to šlo.
A ráno už nešly vodevřít dvířka vod pumlíče.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod tunak » čtv čer 22, 2017 20:52

Zrovna na Piatře to je pak docela o hubu. :shock:
tunak
nováček
nováček
 
Příspěvky: 63
Registrován: stř črc 14, 2010 15:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Grent » pát čer 23, 2017 9:39

A čo poviete na Columbia whitetop, našiel som ju v akcii za 50€ cca. Priedušnosť aj vodeodolnost je 10 000
Grent
nováček
nováček
 
Příspěvky: 150
Registrován: pon led 4, 2016 11:52

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » ned čer 25, 2017 18:53

Za mne... když to prodává Sportissimo ... tak nemá smysl o ní uvažovat.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení