Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » stř lis 30, 2016 12:16

na nalehko.com ji prodavaji a je tam odkaz i na rezence
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9391
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » stř lis 30, 2016 14:17

Minulý týden jsem byl na promítání Petra Koska z Nalehko.com. Tu bundu jsem si vyhlédl, tak jsem se ptal na životnost. Měl ji na trailu CDT (cca 5 měsíců). Prý byly období, kdy v ní šel v kuse několik týdnů. Po trailu je stále ve skvělé kondici. Myslím, že s životností na tom bude slušně.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod S4TYR » stř lis 30, 2016 14:46

Parada. Tak to vypada opravdu jako super tip na vanoce 2016 :D diky..
Uz jsem se dival i u Petra na webu. Jedine v cem se moc nevyznam, jsou ty uvadene miry velikosti.
Uživatelský avatar
S4TYR
účastník
účastník
 
Příspěvky: 951
Registrován: čtv úno 13, 2014 23:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » stř lis 30, 2016 14:50

Skús sa prípadne pozrieť na Montane Minimus 777. Podľa toho, čo som čítal na UL fórach, je to asi najobľúbenejšia bunda z Pertexu Shield+ - dýcha najlepšie a je najľahšia (ľahšia, ako moja vetrovka :D ). Škoda, že sa nerobí v tej fešáckej oranžovej ako tá tvoja Rabka, inak by už bola doma (potrebujem niečo využiteľné na bicykel). Cena je rovnaká.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Chmeld4 » stř lis 30, 2016 17:17

Když jsi se zmínil o tom kole. Kalas. Táborskej výrobce cyklooblečení teď vytáhnul na světlo nějakej membránovej materiál Shark kterej nacpal do pár svejch výrobků. Ta spodní řada.
Independence is a state of mind.
Uživatelský avatar
Chmeld4
účastník
účastník
 
Příspěvky: 772
Registrován: pát dub 13, 2012 10:05
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davvee » pát pro 2, 2016 22:46

Má někdo zkušenost s bundou Warmpeace TOPDECK z materiálu Shell Tec Tight ? Jde mi hlavně o to,zda je bunda vhodná na pohyb v horách aniž bych se upotil k smrti. Mám akurát kalhoty od warmpeace Shell Tec a jsou za ty peníze super.
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob pro 3, 2016 10:34

koukni tady Warmpeace Topdeck/Highend a tady Test bundy Warmpeace Topdeck a Highend, prodyšnost 20 000 g/m2/24 h je nedostatečná, nevím za kolik ji chceš koupit, ale jestli za cca 4000 kč, tak to já bych si počkal na po vánoční slevy kdy za cca stejné peníze koupíš membránovku Gore-Tex Active
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod davvee » sob pro 3, 2016 11:52

Jo na ty články jsem koukal. Já do ted používam Pinguin Radical,který má stejné parametry a že bych se nějak extra potil mi nepříjde. A to má bunda ještě microfleece. Tuto můžu mít z druhé ruky skoro nepoužítou za cca 1500,tak mě nabídka zaujala. Na Gore Active Shell nejsou momentálně peníze,jakou paropropustnost má vůbec tento goráč ?
Uživatelský avatar
davvee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 154
Registrován: stř srp 13, 2014 21:51
Bydliště: Ostravsko

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob pro 3, 2016 16:06

- tak to si jeden z mála šťastlivců co mu stačí paropropustnost 20 000 g/m2/24 h, když ti to stačí, tak jí za ty peníze kup, ale pozor na rozpad PU
- Gore-Tex to počítá v Ret, 20 000 g/m2/24 h je cca Ret: < 5,00 m2.Pa.W-1, Gore-Tex Active má Ret: < 2,00 m2.Pa.W-1, u Ret je to opačně, čím nižší číslo, tím lepší paropropustnost
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » čtv pro 8, 2016 19:18

Má už niekto skúsenosti s tým novým nepremokavým Windstopperom s podlepenými švami? Mal by mať Ret < 1.9 a 10 000 mm vodného stĺpca, čo by boli úplne skvelé hodnoty. Gore z neho robí pár pekných búnd...
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod RobertKubizna » úte led 3, 2017 16:59

Pridávam hodnotenie mojej GoreTex Active Berghaus Velum II. Bundu som kupoval na Sportlife 2014. Nosená prakticky celý erasmus v daždivom španielskom Asturias. Následné turistiky u nás v lete aj zime, v alpách či v USA. Bundu hodnotím veľmi dobre. Bál som sa odvetrávania vreckami, ale je to dostačujúce. V zime som pod bundou nosil obyč. funkčné triko z Decathlonu a MHW polartec mikinu a bunda aj tie veci udýchali, čo mali. Maximálne na konci dňa bol v bunde skondenzovaný pot. Bunda bola v pohode aj keď na nás v Tatrách pár hodín snežo-pršalo či pršalo.
Jediné, čo sa s ňou po tých 2 rokoch stalo je to, že azda úplne odišlo DWRko.
Kúpil by som ju znovu. Aj keď určite nie za povodnú cenu cez 7000kč, to už by som išiel do Montane alebo Rab. No našťastie som ju mal za 4300 :)
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte led 3, 2017 18:09

koukám že je Berghaus Velum zrovna v dost dobrých slevách
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » úte led 3, 2017 19:51

Jenže jen Ladies modely. Pánský jsou ke 4,5k.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod shoe » úte led 3, 2017 23:00

wawrik píše:Skús sa prípadne pozrieť na Montane Minimus 777. Podľa toho, čo som čítal na UL fórach, je to asi najobľúbenejšia bunda z Pertexu Shield+ - dýcha najlepšie a je najľahšia (ľahšia, ako moja vetrovka :D ). Škoda, že sa nerobí v tej fešáckej oranžovej ako tá tvoja Rabka, inak by už bola doma (potrebujem niečo využiteľné na bicykel). Cena je rovnaká.



Montane Minimus 777 a Rab Flashpoint má nyní zcela stejný materiál 3L Pertex Shield+. I když jsem velký fanda Montane (mám od nich dost věcí), tak doporučuji spíš Flashpoint (sám jsem to tak udělal): Flashpoint má totiž lepší prvy:

* suché zipy na rukou (takže když je fakt hnus, sníh..atd... tak si se sucháči můžeš dobře stáhnout rukávy
* větší kapuce = nemusí Ti tak hodně pršet do obličeje:)
* regulovatelné stahování kapuce

Osobně mám Rab Flashpoint ještě ve staré membráně Flashpoint (40 000 g/m2/24h, verze bundy 2015) a žena má již verzi roku 2016, která je ze Shieldu. Ještě nevím jak to bude s prodyšností...v inverzním počasí to bylo při 25 km procházce OK...ale neměl jsem těžší batoh...a také jsem nelezl tisícimetrová převýšení:-)

V čem je ale už na první "pohled" rozdíl mezi původní verzí budny s Flashpoint membránou a Pertex Shield+, to je jemnost látky -> Verze s Pertex Shield+ je jemnější...a o trochu méně šuští. Nic z toho není problém...ale je to pozorovatelný fakt.

Montane Minimus 777 je super bunda, ale do velkého deště či sněhu bych bral spíš Rab Minimus. Pokud však potřebujete dobrou nepromokavou a prodyšnou bundu bez možnosti armagedonu, tak v tom případě bude ideální Minimus, který je o 37 gramů lehčí (140 vs. 177).
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod axi12 » úte led 3, 2017 23:09

budo píše:Jenže jen Ladies modely. Pánský jsou ke 4,5k.

A ještě samé XL...
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Wladis » ned led 15, 2017 17:00

Zdravim,porad vybiram nepropro bundu. Mela by v zime slouzit jako vrchni vrstva,po zbytek roku jako zalozni kdyby prisel nejakej hnus a mela by vydrzet nest 55l batoh(cca 6x v roce). Zatim jsem koukal na tyto http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... nner2.html a http://www.montane.cz/cs/produkty/minimus-jacket_1-472/ a http://www.nalehko.com/Rab_Fuse_jacket a http://www.pinguin-shop.cz/zbozi/bunda- ... ket/p-1830 a pak je mi hodne sympaticka tato,ale s tou vahou uz jako zalozka....nevim,nevim. Zas by asi lepe zvladala noseni tezkyho batohu? http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... acket.html Nebo je to jedno a jsou dnes ty matrose uplne jinde a i ta lehka membranovka snese to co ta tezka?
Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned led 15, 2017 17:38

Na podobné využití mám OR Helium HD z Pertex Shield+ a jsem s ní spokojený, přes zimu ji ale nenosím. Na "neustálé" nošení přes zimu bych možná uvažoval i o něčem trvanlivějším, ale jak říkám, není to založené na špatné zkušenosti s Partex Shieldem, jen na zbytečné obavě z trvanlivosti.

Ta Montane Minimus je pěkná, Rabka mi na Pertex Shield+ přijde s 350g zbytečně těžká. To si můžeš raději rovnou pořídit něco z GTX Active (např. Tilak Attack Active). Bude stejně těžká, trvanlivější a prodyšnější, ale dražší než ta Rabka. HP Thuder mi na použití i přes léto jako záložní bunda přijde těžká a hlavně neskladná.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned led 15, 2017 19:58

- High Point Road Runner mám bundu i kalhoty, používám jako lehkou komplet zálohu do batohu, na tohle mohu jen doporučit, ale na každodenní, celodenní, dlouhodobé používání bych to nepoužíval, přeci jenom je to UL, takže ta životnost nebude taková
- v zimě na každodenní, celodenní, dlouhodobé používání doporučuji GoreTex Active, na tohle mám Tilak Attack Active
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ThomasB » ned led 15, 2017 21:02

Jak je na tom ten Gore tex Active s výdrží? Někde jsem četl, že kvuli odolnosti se nedoporučuje na chození s batohem. Já bych ji chtěl právě jako zálohu do hor a na cestování do batohu. Jak drží nepromokovast už po nějakým používání?
ThomasB
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: ned dub 10, 2016 21:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned led 15, 2017 21:09

o zkušenostech s Gore tex Active je tady toho docela dost, takže hledej, já používám Tilak Attack Active třetí zimu, používám ji jenom v zimě, mám jí stále násobě, na těžko, a žádný problém
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » ned led 15, 2017 22:20

Když Gore uvedl GTX Active, tak přesně říkal, že není určený na chození natěžko. Může to být ale částečně zbavení se zodpovědnosti za případné problémy. Tady na foru jsou s použitím GTX Active i natěžko celkem dobré zkušenosti. Ostatně když srovnáš materiály bund z Pertex Shieldu+ a GTX Active, tak alespoň na mě působí GTX mnohem bytelněji a odolněji. Mě to přijde jako rozumný kompromis pokud nechceš investovat do nějakého lehkého GTX Pro, který může být dnes podle parametrů stejně prodyšný jako GTX Active a je prodyšnější, ale za vyšší cenu a trošku vyšší váhu. Je to otázka preferencí.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1218
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Wladis » pon led 16, 2017 19:24

Wladis
nováček
nováček
 
Příspěvky: 91
Registrován: stř srp 27, 2014 9:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod rendlik » úte led 17, 2017 19:04

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu, sice jsem si fórum docela procházel, stále nevím, která bunda by pro mě byla nejlepší. Chtěl bych, aby mi dlouho vydržela, dala se nosit po co nejdelší část roku, nepromokla by mi v prvním dešti, mohl bych se v ní aktivně hýbat (třeba i běžky) bez okamžitého promočení od potu. No a samozřejmě by neměla být extra drahá. Teď když jsem to dopsal, pochybuji, jestli aspoň nějaká bude splňovat všechny požadavky. Díky.
rendlik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte led 17, 2017 18:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod shoe » úte led 17, 2017 21:03

@rendlik bohužel toto by chtěl každý...ale prostě to zatím nejde:) Takový mix prostě pod 5 000 neseženeš:)
O našem cestování s Lenkou si můžete přečíst na http://easy-trail.com

Pacific Crest Trail Nový Zéland Korsika Mallorka Pyreneje Azorské ostrovy

YouTube: http://youtube.com/c/easytrail
Instagram: http://instagram.com/EasyTrail/

Seznam vybavení s odkazy: https://lighterpack.com/r/a0xb13
shoe
účastník
účastník
 
Příspěvky: 200
Registrován: čtv srp 15, 2013 22:51

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte led 17, 2017 21:09

Ani pod 50000 ;-) Proste neexistuje, mozna nekdy v budoucnu, az se vynalezne neco lepsiho, nez membrany.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49411
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Nihil » pon led 30, 2017 10:24

Ahojte, potrebujem radu \:D/

Moja vyse 10 rocna GTX North Fejska(FREE THINKER) pomaly, ale iste odchadza a potrebujem nahradu. Cenovy strop je 200 €.

Po hodinach googlenia sa do najuzsieho vyberu dostali HP Thunder(170€ z mall.sk) vs Pinguin Stratos(180€ z 4camping.sk).

Mate niekto prakticke skusenosti ci uz s Thunder, alebo Stratoskou ? Co by ste odporucili ?

Plusy pre Thunder
zatial som cital vyhradne len pozitivne reakcie
made in CZ
léga

Plusy pre Stratos
3L membrana
design
celkovo mi pride viac taka technickejsia
Naposledy upravil Nihil dne pon led 30, 2017 15:06, celkově upraveno 1
Nihil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 30, 2017 9:58

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » pon led 30, 2017 15:00

Na ty bundy se přiznám jsem ani nekoukal, ale rovnou bych ti v cenové hladině doporučil něco s Gore membránou, co třeba Montura Magic G za 4999kč ?
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Nihil » pon led 30, 2017 15:14

Dik za tip. Nevyzera zle, ale na rukavoch mi chyba velcro stahovanie a podla fotky sa mi zda, ze ani dole sa nebude dat stiahnut/povolit podla vlastnych potrieb.
Nihil
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon led 30, 2017 9:58

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slash1111 » pon led 30, 2017 19:08

vcera som nahodou narazil na tuto:
Mammut Crater
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Quido » pon led 30, 2017 23:40

jaky GTX preferujes - do Active jit nechces?
:roll:
jinak kvalita HP obecne jednoznacne dobra, ale zrovna ta bunda Thunder - ta predpotopni lega s druky ti vyhovuje? podle mne je to jen k zlosti... :((
Nikdy neříkej, že něco nejde. Vždycky se najde nějakej blbec, který neví, že to nejde, a udělá to...
Uživatelský avatar
Quido
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3766
Registrován: čtv říj 10, 2013 10:46
Bydliště: tož bývam totkaj pod kotárami a čučím na Lysů...

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení