Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod ONDRA » sob říj 22, 2016 7:41

Jestli proteče, tak Ti ji v Tilaku opraví. Nedělal bych z toho tragédii.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod DAV » sob říj 22, 2016 8:17

Problém bude v tom, že měl batoh a popruhy prodřely membránu, mám to takhle u všech membránových bund, dřív nebo později se membrána prodře a výrobce tě potom bude krmit pohádkami o kondenzaci.
Prosím-tě, nic neřeš, nepřepínej a hlavně prosím-tě, po ničem nepátej.
Ty buď rád, že seš!
DAV
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1536
Registrován: čtv pro 24, 2009 10:22
Bydliště: Olomouc u Těšetic

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » sob říj 22, 2016 12:13

Tomu prodreni fakt neverim, pise ze batoh mel jen jednou. Pokud bunda protece, nevahal bych ji hned reklamovat. Pokud je mokra jen vrhni latka, tak je bud vadna nebo pouzitim porusena DWR. Tu muzes skusit obnovit sam, ale pokud jsi mel bundu jen parkrat na sobe a nepral ji, tak bych jim ji mozna poslal taky at to udelaji za tebe.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob říj 22, 2016 20:22

- podle mně batoh membránu Gore-tex Pro Shell nemohl za tak krátkou dobu prodřít aby přes ní teklo, já mám Tilak Storm cca 6 let, i když ji už po tom co jsem koupil Tilak Attack Active moc nenosí, tak za cca 4 roky jsem v ní nachodil hodně na těžko, a membrána neprotéká
- jestli doopravdy po tak krátké době protéká membrána? tak věřím tomu že Tilak nebude dělat s reklamací problémy
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob říj 22, 2016 21:03

Mne z toho teda furt neni jasne, jestli proteka nebo je jen mokra zvenku. Ale pacit z nekoho informace mne fakt nebavi #-o

DAV píše:Problém bude v tom, že měl batoh a popruhy prodřely membránu, mám to takhle u všech membránových bund, dřív nebo později se membrána prodře a výrobce tě potom bude krmit pohádkami o kondenzaci.

Opravdu se ti prodrela membrana? Dost o tom pochybuju. Jaka? Ze se pod popruhama odre DWR a latka shora nasaka vodu je normalni. Ze to vevnitr studi a kondenzuje tam pot je taky normalni. Prodrena membrana normalni neni, ale melo by to jit snadno poznat. Staci bundu polozit na podlozku, dat pod ni neco nasakaveho (toaletak) a nalit na ni vodu. Prodrena membrana by mela protect a to docela rychle.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Will » sob říj 22, 2016 22:59

@mike nevím co nechápeš, prostě místo kapek se tvroří kolečka a skvrny, které po čase začnou protékat/prosakávat, ne pot to není. Co bys chtěl více vědět mi opravdu není jasné :D
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » sob říj 22, 2016 23:51

Takze proteka. To jsi napsal poprve. Pak je to jasna reklamace. Nastuduj si rozpor s kupni smlouvou (do 6 mesicu od koupe a mas lepsi pozici) a pak je na tobe, jestli budes chtit bundu vymenit nebo penize. S opravou bych osobne nesouhlasil a v pripade rozporu s kupni smlouvou nemusis.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slezacekm » ned říj 23, 2016 10:42

co rikate na Preview teto bundy? Papirove mi prijde celkem v pohode. Na OF bylo celkem dobre povedomi s Alpkit spacaky, ma nekdo zkusenosti s oblecenim?
slezacekm
účastník
účastník
 
Příspěvky: 556
Registrován: pát srp 9, 2013 10:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » čtv říj 27, 2016 10:52

Před pár týdny jsem v tomto vlákně uvedl dvěma příspěvky porovnání toho, jak se v praxi na dvou víkendových vejšlapech chovala moje nová Tilak Stinger (koupená v akci za 5000,- v prodejně Tilaku) a Deuova Rab Flashpoint. Když stručně připomenu, tak Rab Flashpoint se choval výrazně lépe a extrémně rychle usychal (i díky nízké gramáži).

Svou Tilak Stinger jsem poslal do Tilaku. Dopadlo to tak, že oni na ní našli prý nějaké dírky m materiálu, poslali to do německého Gore a ten jim odpověděl, že se jedná o vadu materiálu a mají mi vrátit peníze. Protože jsme bundu koupil v akci, jinou další Stingerku si za vrácené peníze holt nekoupím a Tilak mi kus za kus prý nedá. Holt stalo se. Aspoň jse rád, že mi vrátí peníze a že se nechovají jako Adidas, který u evidentní vadné konstrukce GTX boty, kdy stahovací lanko prořízlo po 150km botu (a nejen mně, ale dalším 4 lidem, co tu botu měli a znám se s nima).

Pravděpodobně si přidám pár stovek a půjdu do toho Rabu.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » čtv říj 27, 2016 11:08

castecne su rada, ze to mas vadou matrose, protoze bych dost nerada u myho stingeru zjistila po par mesicich vlastnictvi podobnou vec, takze sem se desila toho, ze pri pristim desti dopadnu mokre.
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9385
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » čtv říj 27, 2016 13:43

@budo dost mi tvuj pribeh pripomina moji prototypovou Airu, kde nevedeli o vlastnostech latky nic konkretniho. :ú
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » čtv říj 27, 2016 14:02

Ja sa chystám na Montane Minimus 777. Som zistil, že vláčim viac búnd ako ponožiek :-) celkom by sa mi zišlo niečo medzi Activeshellom a vetrovkou. Vlastne by mi stačila ľahká vetrovka s lepším DWR na občasné prehánky alebo sneženie. Minimus je ľahší ako moja vetrovka a dýchať by to malo aspoň približne ako GTX AS.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » čtv říj 27, 2016 14:47

Cim te zaujala? Nejake review krome toho na BPL?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod scinkk » čtv říj 27, 2016 16:05

No tak to jsem zvědav až to porovnas s AS. Já bych byl celkem skeptický u většiny recenzi na pertex shield+ si většinou zmíní o horší prodyšnosti což vztazeno na mě znamená igelit :-) já se obávám nedoziju toho že bych nějakou membránovku mohl použít jako větrovku :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » čtv říj 27, 2016 16:09

me by zajimala nejake dlouhodoba zkusenost s pertex shield+.
Co jsem mel OR Helium, tak nic moc, ale hodne lidi si chvali OR Helium II. :-k
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Příspěvekod scinkk » čtv říj 27, 2016 16:19

Mě přišlo že si většina u helium chvalila tu váhu a tu prodyšnost tak nějak ozelela nebo to byli lidi kterým to opravdu stačilo. O to víc mě zajímá pokud to wawrik osobně porovná :-) mám z teď nové navleky z pertexu+ ale obávám se že tam to moc neposoudim :-)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 27, 2016 16:49

Taky nejak neverim na srovnatelnost Pertexu Shield s AS, ale treba prekvapi...

scinkk píše:já se obávám nedoziju toho že bych nějakou membránovku mohl použít jako větrovku

Mozna prijde zazrak s ceskou nanomembranou. Jinak to vidim stejne, pro mne neni ani AS pouzitelny jako vetrovka a chodit v tom je porad za trest. Mensi, nez jine membrany, ale furt spatne. Wawrik to ma jinak, protoze je na opacnem konci Gaussovy krivky potivosti ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » čtv říj 27, 2016 21:23

Dnes mi říkal Deu, že Petr Kosek v ní šel celej CDT a prej ji používal i jako větrovku. Takže booze - dlouhodobou zkušenost ti jistě sdělí.

Mawe: už jsi v ní šlapala v pořádný průtrži mračen? Mimochodem myslím, že takovej zátěžovej test je nutný udělat při koupi jakýkoliv kvalitní drahý bundy, protože brzo po nákupu bude asi reklamace snadnější. Po téhle zkušenosti to tak rozhodně budu dělat. Nechci vidět, jak by se k tomu stavěli třeba po roce a půl.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 27, 2016 21:51

budo píše:Před pár týdny jsem v tomto vlákně uvedl dvěma příspěvky porovnání toho, jak se v praxi na dvou víkendových vejšlapech chovala moje nová Tilak Stinger

Myslis tohle? Z toho bych teda nepoznal, ze je na bunde neco spatne. Co te konkretne vedlo k tomu, zes ji posilal do Tilaku?

budo píše:Svou Tilak Stinger jsem poslal do Tilaku. Dopadlo to tak, že oni na ní našli prý nějaké dírky m materiálu, poslali to do německého Gore a ten jim odpověděl, že se jedná o vadu materiálu a mají mi vrátit peníze.

Nejake podrobnosti nevis? Co bylo spatne a kde? Jak se to vlastne projevovalo? Z tveho popisu mi prislo, ze je to normalni chovani bundy na potivem cloveku.

budo píše:Protože jsme bundu koupil v akci, jinou další Stingerku si za vrácené peníze holt nekoupím a Tilak mi kus za kus prý nedá.

Hmm. Ted nevim, ale rekl bych, ze do 6 mesicu mas pravo si vybrat reseni sam a vymena kus za kus je jedna z moznosti. Samozrejme v pripade, ze je mozna, ale ze by u Tilaku nemeli dalsi by si asi tvrdit neodvazili. Jiste to nevim (zakon se pred casem menil) a mozna to plati jen kdyz to od zacatku pojmes jako rozpor s kupni smlouvou a ne klasickou reklamaci. Kazdopadne mi to od nich prijde trochu unfair, koupil sis bundu, byla vadna, a tak bys na to snad nemel doplacet.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pát říj 28, 2016 7:26

Tu druhou věc už jsem holt včera odsouhlasil. Ať pošlou peníze.

Proč jsem ji poslal? Nechtělo se mi uvěřit, že by po dvou třech minutách bunda protékala jen kolem kapuce tak, že jsem cítil na prsou potůčky studené vody. Podle průběhu a toho, kde to studilo, to nevypadalo jen na protékání kolem obličeje. Tak jsem tam zavolal, popsal průběh a oni nabídli, ať ji pošlu. Že to zkontrolujou. Našli prej dírky na ramenou, poslali to do Gore v Německu a Gore to uznalo. Když jsem se ptal, tak se paní moc nechtělo mi cokoli vysvětlovat. Jen opakovala, že mi vrátí peníze. Zeptal jsem se tedy, jestli se jednalo o vadu materiálu. Ona řekla, že ano. Tím to zhaslo. Z toho, jak to proběhlo, mne napadá i to, jestli ty série bund v akci (bylo to jen několik modelů v omezeném sortimentu barev) neušil Tilak z nějakého materiálu horší kvality vědomě. Ale nechce se mi věřit, že by Tilak i Gore takto riskovali poškození pověsti. Každopádně pokud mi bude sedět ten Rab, půjdu do něj. Situace, kdy jsme seděli s Deu v turistickém přístřešku, natáhl jsem šňůru a bundy jsme na ni vyvěsili, byla jasná. Rab byl jen vlhkej (ona teda ta gramáž snad ani neměla šanci nějak nacucat vodu), ale Tilak byl furt nacucanej. Teda vlhkost byla 92%, takže by asi neschlo nic.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 28, 2016 14:46

Zajimave. Nemyslim si, ze by to udelali schvalne, spis nejak prosla vadna sarze materialu. Coz by mohl byt pekny pruser pro obe firmy.

Jo, dirky, to znam. Stalo se mi to na prvni membranovce tusim po 7 letech. Paclite casti a dirky byly videt proti svetlu. Malicke a clovek by neveril, kolik jima dokaze protect vody dovnitr.

budo píše:Situace, kdy jsme seděli s Deu v turistickém přístřešku, natáhl jsem šňůru a bundy jsme na ni vyvěsili, byla jasná. Rab byl jen vlhkej (ona teda ta gramáž snad ani neměla šanci nějak nacucat vodu), ale Tilak byl furt nacucanej. Teda vlhkost byla 92%, takže by asi neschlo nic.

Nebylo to spis tim vadnym materialem? Bundu z AS mam taky, uz jsem ji vyskousel ve slusnem desti a slusne jsem se v ni potil a takhle se nechovala. Vodu nenasaka skoro vubec a to ani kdyz uz nefunguje DWR.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pát říj 28, 2016 22:42

Těžko říct. Ale teď už si ji stejně podruhé nekoupím. Protože budu muset připlatit tak jako tak, když nechci čekat na nějakou další slevu, tak si už teda vezmu raději ten Rab.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát říj 28, 2016 23:21

Chapu, taky bych ji podruhe nekoupil. Nechapu ovsem Tilak, ze ti nenabidli vymenu nebo aspon novou bundu s mensi slevou, takhle prisli o zakaznika.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod booze » sob říj 29, 2016 7:56

Mam pocit, ze je pro ne CZ trh jen okrajovka. :finga:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » ned říj 30, 2016 7:31

v brutalnim slejvaku sem v ni nesla, letos se mu vyhnul od koupe stingera. sla sem v ni akorat v cca 3 hodinovym desti, kterej byl takovej prumernej, pak cca 20 minut ve slejvaku kdy i zacali padat kroupy a v patek cca 2 hodky zas v prumernym desti a mlze.

myslim ale, ze pokud by tam byly dirky tak by se to muselo projevit i v desti co neni slejvak, ne? byla sem standartne spocena ale treba ramena sem mela tricko suchy nebo jen mirne navlhly od namahy zatimco zada standartne uplne mokry pod baglem. bohuzel tezko zaridit mohutnej slejvak ma povel a navic sem ji koupila z druhy ruky od borca, kterej ji doma uz chvili mel takze bych mozna splnila 6mesicu par tydnu po koupi a jak na potvoru bylo furt krasne : D

ad petr kosek: pochvaluje si i omm sonicka z pertex quantum kterou tady vetsina povazuje za malo prodysnou a pouzival ji vetsinu pct, me prijde sonick na hrane. tudiz z tohoto hlediska bych rekla ze petr nebude extremne potivej typ a je treba to zakalkulovat. aby nebyl taky na opacny strane gausovky :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9385
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Tecumseh » ned říj 30, 2016 8:43

S touto bundou asi nebudú nejaké skúsenosti či? http://www.faramugo.cz/eshop/bundy/nanorak-3l.html
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Wiking » ned říj 30, 2016 10:10

Dobry den, pratele.

Nemohli by jste mi prosim poradit? Potrebuji nejakou novou nepromokavou bundu.
V soucasne dobe mam jednu od firmy Pinguin, model Parker 2008.
Tuhle: https://www.4camping.cz/p/parker-starsi-model/
Co se strihu a materialu tyce, nemuzu si ji vynachvalit, ale.. stale se mi rozlepuje. uz jsem ji posilal do Pinguina na opravu, a vzdy to rozlepene zasili, a po par tydnech se to rozlepilo zase kousek vedle. Nevim zda mi to delaji naschval ci co?? Proc to neopravi poradne?
nema to proste smysl... stale platit drahe opravy.. Ta bunda ma uz 3 roky, takze zadna zaruka uz neni.
Ta bunda je zpracovanim totalni smejd, a tak bych chtel neco jineho, od firmy Pinguin jiz nic nechci, maji proste nekvalitni produkty, s kteryma si clovek moc radosti neuzije

Potrebuji velikost XXL nebot mam 195cm a rukavy at nejsou jen po lokty :rolleyes:

Proste a jednoduse: Nepromokava bunda na podzim ci mirnou zimu, ne zateplena, v nejake ne signalni barve, nejlepe zelena nebo modra atd..

Cena: No ja nevim tak do 4000kc se snad da neco sehnat, ne?

Kdo by neco vedel, prosim poradte. Dekuji. Jsem velmi smutny.. Je to fakt tezke sehnat neco na moji velikost.
Uživatelský avatar
Wiking
účastník
účastník
 
Příspěvky: 277
Registrován: sob pro 8, 2012 6:32
Bydliště: Dresden, obcas Brno.

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TimTaylor » pon říj 31, 2016 7:51

čau, nechci být ošklivý, ale dneska asi těžko koupíš kvalitní nepromokavou bundu do 4000Kč, pokud ano, tak max. v nějaké akci a to budeš muset mít velkou kliku. Mrkni třeba sem
https://www.hanibal.cz/panske-nepromokave-bundy-17
a budeš mít představu o aktuálních cenách. Někdy se vyplatí počkat na konec sezony (u nepromokavých bund konec zimy/začátek jara) a pak je koupíš třeba za 70% ceny, ale musíš mít kliku. Taky za ceny kolem 5000Kč občas mají nepromokavé bundy třeba v Sportisimu nebo Hervisu, kdy někdy bych do nich klidně šel (měl jsem v ruce třeba GTX bundu od Marmotu nebo Salomonu a vypadaly dobře), jen težko ti ale někdo řekne jak bude vypadat za 4-5 let.... Sám bych si radši něco připlatil a koupil Tilak Storm (cca 6000Kč), kterou má hodně lidí v mém okolí a nevím o nikom, kdo by na ní nadával nebo s ní měl nějaké problémy, navíc český výrobce, záruka 4 roky...
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon říj 31, 2016 9:12

@wiking: Parker 2008 je docela slusne udelana bunda, co mam ja (uz min. 5 let), tak zadny problem s ni nebyl (krome rozpadle membrany na dvou mistech v krytu kapuce, kde to tlacilo pri neustalem denno-dennim noseni ve slozenem (?) stavu v malem batohu. Rozhodne se mi nic nikde nerozlepilo.
Synove Pinguin Alpin (? asi, podobny jako Parker, ale jiny model, trochu jiny strih, model 2010) napodobne - jemu se jenom odlepil suchy zip na rukavu hned po par dnech. To bylo dane ponekud nestastnym resenim nalaminovani sucheho zipu na umelou hmotu, couz u modelu toho roku s oblibou delali jako technickou novinku. Pri (zarucni) oprave to vymenili za stary zpusob (suchy zip prisity na latku - mimochodem, bundu zasily jeste ten den, jako dostaly a na druhy den jsme jej meli doma) a syn jej veselo nosti dal uz asi 3 roky krome zimy a tepleho leta prakticky kazdy den s batohem do skoly.

Rekl bych, ze bud jsi natrefil na nepovedeny kus nebo to nekde skladovali dlouho v nevhodnych podminkach.

A podobnou nepromokavou bundu s podobnou PU membranou (Gelanots, Dermizac, atd) do 4000 sezenes i mimo vyprodeju. Pokud nepotrebujes proflaknutou znacku...
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » pon říj 31, 2016 10:34

booze..... mám bundu z pertexu shield + rok a půl a funguje pořád dobře, být wawrikem do minimusu bych šel. Nemůžu srovnávat s active shellem, ale jen s pro shellem, proti němu má prodyšnost lepší pertex. Osobně membránovky používám jen, když počasí nutí, jinak jsou jako záloha v batohu. Za celou dobu neprotekla, pral jsem ji cca třikrát, nenosím na ní žádný těžší batoh, maximum bylo cca 10 kg, ani pod popruhy neprotekla, zvládla i několikahodinový déšť. S cyklistickým batohem zvládla i pár dnů celodenních deštivých jízd. Hodnocení prodyšnosti bude individuální, nemám očekávání, že mně nějaká membrána udýchá, takže s pocením, lehkým zapařením počítám a děje se. Na druhou stranu, když se sundá zevnitř schne velmi rychle, podobně jak psal budo o bundě deu. Mám i kalhoty z pertexu shield +, fungují líp jak bunda, ale nohy jsou už periferie proti tělu.
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení