Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob dub 9, 2016 23:23

dudy píše:Ten Váš funicí test jsem dovedl k dokonalosti.
Nasadím materiál na šroubení plynové masky, nasadím si ji, utáhnu a dýchám.

:smt023 super. Jak to utesnis? Zasroubujes nebo jen drzis? Uz si nevzpominam, jak to na plynove masce presne vypada...

Dokonale to bude, az pujdes s plynovou maskou do kramu a budes testovat tam. Beru si listky do prvni rady :twisted:

dudy píše:Ručím Ti za to, že s Neoshellem, ale i s Quantem se udusíš.
Přesto se v těch bundách nezapařím.

To mas dobry, ja bych se v Quantu uvaril. Prodychnu i eVent (na hranici uduseni) a varim se v nem taky.

dudy píše:Naopak levnej šusťák udejchat jde.

V tom se paris?

Za posledni rok jsem chodil ve 4 vetrovkach z ruzneho materialu a dychaci test docela dobre odpovida tomu, jak se ve vetrovce citim. Jak odvod par, tak vitr zvnejsku. Test je samozrejme jen orientacni a jak pise scinkk, chce to zkusenosti a mit s cim porovnavat. Treba material z DA Tornado mi zatim prijde o neco lepsi, nez bych podle testu cekal, ale neni to nijak zasadni rozdil.

Myslim, ze zrovna na vetrovku je ten test dobry a na ty levne zvlast. Tam nebude zadny sofistikovany zpusob, jak zvysit odvod par a ten bude odpovidat vysledku testu. Bud to bude nejaka tkanina, kterou nejak prodychnes, nebo zater, ktery z ni udela igelit. Rekl bych, ze ani Quantum nema nic, co odvodu par pomaha, takze test zafunguje taky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pát kvě 13, 2016 17:16

Nezna nekdo vetrovky od firmy axon?
Do jedne jsem dneska funel a je paradni.
Nejake info ohledne toho, za jak dlouho se rozpadne?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Tecumseh » sob kvě 14, 2016 8:04

Mám od nich vestu na bike asi 10 rokov a nemôžem povedať krivého slova.
Tecumseh
nováček
nováček
 
Příspěvky: 185
Registrován: stř kvě 12, 2010 10:54

Re: Větrovky

Příspěvekod ONDRA » ned kvě 15, 2016 8:11

Za mě Axon taky v pohodě. Vesta na kolo/běh (Tactel) snad už taky 10 let a drží.
Uživatelský avatar
ONDRA
účastník
účastník
 
Příspěvky: 664
Registrován: úte pro 7, 2004 12:16
Bydliště: OV

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » ned kvě 15, 2016 21:00

Dekuji, zitra ji koupim. :prayer:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Prenos » stř srp 3, 2016 10:14

Zdravím, chci si pořídit větrovku. Pročítal jsme to tu a možná bych šel do DA Tornado (fps ji pouzva) ale možná by šla i Tilak Aira - má tu ještě někdo s ní aktulní jezkušenost ?
Co jsem tu četl tak samozřejmě je plno alternativ, ale problém je to někde odzkoušet. Nebo má někdo ještě nějaký jiný žhavý tip co by se dal tady odzkoušet ? :)

Taky mě ješte napadlo jít do DA Tacul což je tenká nemembranova SS. Je mi jasné, že to bude teplejší. Ale nedokážu si představit tu prodyšnost a hlavně odolnost proti větru. Líbí se mi, že je příjemná na tělo a mám pocit, že to něco vydrží (těžký batoh, větvičky...). Tak nevím :( . Výhoda je, že jsem si jí zkoušel a sedí perfektně.

Díky za názory :)
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř srp 3, 2016 17:40

Zkusenosti s prvni verzi Airy tu byly dost spatne (igelit), letos ale zmenili material na Pertex Microlight. Coz je trochu z extremu do extremu. Nahodou mam DA Tornado i vetrovku z Microlightu (Rab Windveil). Pouzivam obe, ale kdybych si ted mel vybrat jednu, tak to bude Tornado. Material znatelne vic chrani proti vetru a prodysny je temer stejne. Windveil se hodi na potive aktivity nebo jako zalozni bunda na rozhrani teplot, ale do hor beru Tornado. Vloni jsem nosil Windveil, slo to, ale obcas profukovala vic, nez se mi libilo.

DA Tacul uz je jina kategorie, uz bych to nebral jako vetrovku. Musis si rozmyslet, co chces. Ironicke je, ze ac je to vic bunda, nez vetrovka, tak nema nesmyslne "vychytavky", ktere mi na Tornadu vadi. Dvoucestny zip mne neprestal sr*t ani po pul roce, na zakonceni rukavu jsem si nejak zvyknul, ale to u Taculu by bylo lepsi a snurky u kapuce se vyvlekaji stale. Mene je nekdy vice, ale celkove je to fajn vetrovka. Doufam, ze casem udelaji verzi 2.0 bez kokotin.

Jinak zas ten nesmyslny argument s vydrzi pod batohem ](*,) K tomu muzu opet jen napsat, ze prvni vetrovka s klasickeho Pertexu mi vydrzela 17 let. Nosil jsem ji hodne a nijak nesetril.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Prenos » stř srp 3, 2016 18:10

@Mike: diky, no s tou Airou jsme to cetl ale ted je to jinej matros tak asi uz ok. Jen me zajimalo jestli prave uz s ni nekdo nema zkusenost a tak. Libi se mi jak je jednoducha a vlastne i levnejsi :).

Ten Tacul se mi libi a vyhoda, je ze jsem si ho zkousel, navic jsem si rikal ze pokud to dycha podobne tak mala zateplovaci vrstvicka ss by mi nevadila. Ale pravda ze fleece s Tornadem bude univerzalnejsi.

Jestli jsi mel na sobe Tacul a Tornado, jak je to prosim s velikosti. Tacul byl pro me uplne super v Mku (po dlohuhe dobe konecne bunda co mi sedi). Jak je proti tomu v Mku to Tornado ? Asi sirsi v bocich a delsi ne ?

Jeste prosimte jsem se nedocetl jak je to Tornado sustive ?

Dik moc moc :)
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř srp 3, 2016 18:16

Tacul jsem na sobe nemel, ale celkem bych cekal, ze Tornado na tom bude podobne. Tornado se dalo zkusit v Hudy, najdi si prodejnu, kde ho maji. Pripadne objednej pres Net a kdyz to nahodou nebude ono, tak mas 14 dni na vraceni.

Jestli ma Tacul uvnitr fleece, tak to fakt uz nema s vetrovkou moc spolecneho a pouzitelne bude jen do nizsich teplot. Na vetrovce je fajn, ze je velmi univerzalni.

Tornado sustive neni. Material je prijemny a mekky.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Prenos » stř srp 3, 2016 18:57

Tak jsem si objednal DA Tornado (bez zkouseni :(, prodejny jsou daleko), tak pak poreferuji jak jsem spokojen. Pristi vikend asi pojedu do Alp tak to by se mohla hned hodit.
@Mike: byl jsi tu jediny koho jsem nasel ze ji pouziva, tak aspon pomuzu eventuelne dalsim.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř srp 3, 2016 19:03

fps ji taky pouziva a dokonce si ani nestezuje na ty zbytecnosti, co mi vadi :)

Myslim, ze budes spokojen. Pro mne je to fajn nahrada me stare vetrovky od Warmpeace.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Prenos » stř srp 3, 2016 19:10

No uprime rikal jsem si OK, vetrovka a Humi 950,- ale co jsem tu cetl tak pry ten Pertex u ni moc nedycha coz je blbe a radis si priplatim. U me je blby, ze cim vic je to drahe tim vic se snazim vec "vyuzit" :):) Znate to: kdyz uz to stalo tolik penez :)...
to je klasika treba u membranovek, stoji to 6k a pritom kolikrat to clovek veme na sebe. Porad se jim branim ale ted si delam zalusk na GoreTex Active (mozna eVent). Nejsem az tak potivy.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř srp 3, 2016 19:46

Ja to teda neznam :D Nad cenou se zamyslim nez neco koupim, pak uz je to jedno a rozhodne nepremyslim nad tim, kolik to stalo. Spis si to ani nepamatuju. Proste to mam a pouzivam tak, jak se to hodi. Zrovna vetrovku pouzivam casto, takze jsem pri vyberu na cenu nehledel vubec. Naopak jsem experimentoval a nejlip se povedl az treti pokus tj. Tornado. To jsem opravdu koupil spis na otestovani s tim, ze ho kdyz tak prodam a byl jsem prijemne prekvapen (az na ty zbytecne kokotiny teda ;-))

GTX Active a eVent se hodne lisi, mam oboji. Dneska uz bych eVent nekoupil resp. bundu z nej ne. AS neni spatny, ale komfort noseni je ve srovnani s vetrovkou uplne jinde. Je to opravdu jen zaloha do batohu pro pripad vetsiho deste. V mrholeni radej jdu ve vlhke vetrovce jen abych ten plech nemusel oblekat :)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » čtv srp 4, 2016 7:59

Direct Alpine Tornado jste pěkně rozebrali, ale už jsme tady o ní napsali docela dost, v Direct Alpine Tornado mam nachozeno dost, a je to asi můj nejpoužívanější kousek oblečení co mám, a velká spokojenost, časem ale koupím Tilak Aira, nejenom že jsem zvědav na rozdíl v materiálech, ale taky je Tilak u mně nejoblíbenější značka, mam od ní plno věcí
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv srp 4, 2016 17:22

Bojim se, ze te Aira zklame, zvlast kdyz jsi zvykly na Tornado. Microlight je o trochu prodysnejsi, ale rozdil (k horsimu) ve vetruodolnosti mi prijde vetsi. Rab Windveil ted pouzivam hlavne na nocni prochazky pri aktualnich teplotach, jelikoz bunda je mala a lehka, takze ji obvykle nesu v ruce pro pripad, ze by se ochladilo. Prijde mi, ze zvladne mensi rozsah teplot, nez Tornado.

Koukam, ze Tilak boduje v soutezi s DA o nejvetsi kokotinu na vetrovce: Anatomicky tvarované rukávy s očky na palce #-o
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Prenos » čtv srp 4, 2016 18:24

fps: Co ze jsi teda sel do DA Tornado kdyz mas rad Tilak. Ja mam taky rad Tilak.
Jinak teda koupit si dalsi podobnou/stejnou bundu jen tak abych to odzkousel, tak to jste "borci" :) ... me prijde uz jenom ulitle dat 2,5k za vetrovku :)
Skoda ze to udelas pote co jsem si objednal DA, doufam ze nebudu po tvojem testu litovat.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv srp 4, 2016 18:50

Pro mne je vetrovka jeden z nejdulezitejsich kusu obleceni. Taky mi ale trvalo peknych par let, nez jsem na to prisel ;-)

Proto musi opravdu fungovat a na vyberu zalezi. Mel jsem 17 let klasickou pertexovou vetrovku od Warmpeace a byl jsem s ni velmi spokojen. Kdyz odesla, hledal jsem nahradu. Nejdriv jsem koupil Rab Alpine z Pertexu EQ, jelikoz material sliboval nejvetsi prodysnost. Coz opravdu mel, ale na ukor vetruodolnosti, takze pro me ucely byla vetrovka malo pouzitelna. Koupil jsem tedy Rab Windveil z Pertexu Microlight, ktery je na tom lip, ale porad to jeste nebylo uplne ono. Pak jsem mel moznost koupit za dobrou cenu DA Tornado, a tak jsem si rekl, ze to zkusim a kdyz tak ji prodam. No a ukazalo se, ze je to nejlepsi volba aspon z hlediska materialu. Jestli mi vydrzi dalsich 17 let, tak je cena naprosto nepodstatna.

BTW, za boty dam 6 - 7k a vydrzi mi 2 roky, pak dalsi 2k za vymenu podrazky a dalsi 2 roky. To mame asi 2k na rok. U vetrovky je to o rad min.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Prenos » čtv srp 4, 2016 18:58

@mike: no uprimne, dal jsem na tebe, proto to DA Tornado. Jinak bych asi sel do Tilak Aira (levnejsi a jednodussi v dobrem smyslu). No rikal jsi, ze je ten matros od DA vic vetru odolny nez Pertex Microlight, tak to me presvedcilo :). No uvidim.
Uz jsem "zblb" a napadlo me objednat zaroven Tilak a kdyztak jednu holt vratit :)

Jak jsem psal, pristi vikend asi pojedu do Alp, tak poreferuji :)
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv srp 4, 2016 19:04

Uvidis. Objednat obe by ti nepomohlo, protoze material poznas az venku a to uz bys ji vratit nemohl. Leda prodat se ztratou. Aira je sice jednodussi, ale ty nesmyslne konce rukavu podle mne prebijeji vsechny kokotiny na Tornadu. Ty jsou akorat otravne, ale konce rukavu jsou (u mne) na vetrovce dulezite, protoze je casto aspon trochu vyhrnu a tim reguluju teplotu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » pon srp 8, 2016 13:15

Nezkoušeli jste někdo větrovku z Decathlonu? Minimalistickým provedením a cenou láká.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pon srp 8, 2016 20:16

Kterou?
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod Krysha » úte srp 9, 2016 5:53

@budo: já mám běžeckou Kalenji Ekiden (která už se asi neprodává) a jsem s ní spokojen, protože jsem chtěl co nejprodyšnější (tato asi něco mezi Pertex Equilibrium a Microlight, navíc odvětrání pod pažema a na zádech) levnou bundu odolnější, než Pertex EQ což splňuje, ale jako větrovku do hor bych si ji nebral...
Uživatelský avatar
Krysha
účastník
účastník
 
Příspěvky: 230
Registrován: úte led 8, 2008 12:48
Bydliště: Beskydy

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » úte srp 9, 2016 11:02

Krome Btwin ultralight v bile barve, tam nemaji ni dobreho. Podivej se po tech Axon na ktere jsem se ptal a porad nekoupil. ](*,)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » čtv srp 11, 2016 20:49

Pardon, link jsem mel pripravenej a zapomnel ho uvest. Jasne, ze jsem myslel http://www.decathlon.cz/cs/p/8309828_cy ... modra.html
Taky je pekna bezecka, co ma derovani na zadech a v podpazi. Ale ta UL se mi libi vice.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod Prenos » čtv srp 25, 2016 7:38

Ahoj, jak jsem psal nedávno, stal jsme se majitelem větrovky DA Tornado, chystám se napsat reecenzi, ale nedalo mi to a zkusim napsat svoje první dojmy:

Dulezite je dodat, ze doted jsem zadnou vetrovku (krom te co mam na kolo) na civilni chozeni(prochazky, lehke vylety) a do hor nemel. U vetrovku co mam na kolo bohuzel nevim o jaky material jde.

Bundu mám cca dva a pul tydne. Beru bundu kazde rano do prace, coz je jizda cca 6km na kole a vzal jsme si ji na víkend do Alp (pres 3tis metru). Moje dojmy jsou bohuzel rozpacite, zacnu tim pozitivnim, coz je vetsina:

- material je opravdu velmi velmi prijemny (na vetrovku), je dokonce trochu strecovy a na holem tele je to parada. Pri noseni navic bunda z meho pohledu nesusti, resp. nezaznamenal jsem s tim zadny problem. Kdyz ji mam na sobe, tak budna ani nevypada "zmackane". Proste material opravdu parada.
- strih je pro me OK a v M-ku vazi bunda 143g, dvoucestny zip u me neni zadny problem, stahovani u pasu je udelano poradne se stahovacimi poutky, cili zadna obyc guma co se vytaha, takze super. Zakonceni rukavu take bez problemu.
- hodnoceni kapuce je asi trochu individualni, ale puvodne me rozcilovalo jak je kapuce velika a "tezka". Nakonec to tak strasne neni, protoze jde krasne stahnout a uz jsem ji vyuzil. Nekomu se muze hodit, ze se pod ni vejde helma. Proste kapuce je jak z HS bundy (ma dokonce ksilt), coz u vetrovky neni obvykle, ale nakonec vlastne se to nekomu muze hodit a kdyz ji pekne stahnu tak je to prijemna ochrana krku.
-odolnost proti desti: tak tohle jsem opravdu necekal, bunda neskutecne dlouho odolava desti. DWR uprava funguje skvele, chapu ze to asi neni na dlouho (da se impregnaci obnovit ?). Ale jsem opravdu prekvapen. V podstate dlouhodobe mrholeni to da v pohode. Sel jsme v Alpach kdy mirne mzilo a obcas hodne prselo a sundal jsem ji az po 1,5 hodine kdy uz hodne prselo a zacinal jsme citit vlho. Cili parada, nemusim se "drobneho" kratkeho deste bat. Super.
- prodysnost je zda se perfektni, po intenzivnim pochodu s baglem jsem se citil neskutecne prijemne a nevaril jsme se, bylo to skvele jit v Alpach jen ve flisce a vetrovce, takovy lehky pocit a pritom prijemne. Chci to ale vic otestit.
- ted to nejdulezitejsi profuk: tadu jsem bohuzel zatim dost zklamany. Podle me proste bunda dost profoukne. Nedokazu to popsat ale prijde mi, ze to zabrani pocitove tak 30% vetru. Coz je podle me strasne malo. Pri jizde na kole kolem 30km/h mi prijde jako bych na sobe skoro nic nemel. Nejhorsi bylo, ze kdyz jsem vystoupil na vrchol 3tis a nahore foukalo a v tricku mi zacla byt zima tak jsem nasadil vetrovku a nic moc se nezmenilo. Zkusil jsem bundu rozepnout a koukal jsme pod ni a tricko co jsem mel na sobe valo jak kdybych bundu nemel. Jsme docela zklamany a nevim co dal. Je to primarni fce vetrovky, tak nevim. Chapu ale asi ze je to na ukor prodysnosti, ktera se zda skvela. Zajimave ale je, ze kdyz jsem mel pod ni flisku tak to bylo ok.

Cil bunda se zda skvela (navic podle me pekne vypada) ale s tou vetruodolnosti je to pro moje pouziti asi spatne. Chapu ze zrejmne jde vzdy o kompromis vetruodolnost/prodysnost. Asi bych proste potreboval nejakou co vice odola vetru ale za cenu mensi prodysnosti. Nevim co dal. Navic ten material nevim k jakemu Pertexu prirovnat, cili nevim co eventuelne koupit. Prodavat se mi ji nechce, protoze je jinak skvela a musim rict ze styl vetrovek (i na horach) se mi zacina moc moc libit. Uvidim, jeste ji otestuji nekde ve vetru abych dokazal rict kolik tak pocitove vetru zadrzi.

Chapu ze ten popis vetruodolnosti je dost individualni, proto jeste zkusim udelat nejaky test a podelim se s vysledky. Mozna to prehanim. Podle toho co jsem tu procital na tom tedy ale ostatni vetrovky budou podobne (viz mike), k cemu pak teda jsou ? A to jsou jeste pry prodysnejsi, to teda pak nechapu. Nebo jsem neco nepochopil? Chtel jsem si koupit vetrovku od Humi za 1tis, ale cetl jsem ze se v ni uvarim, no mozna jsem to mel zkusit. Jeste napisu.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Větrovky

Příspěvekod Prenos » čtv srp 25, 2016 9:08

Kdyz to tak po sobe ctu tak to hodnoceni te vetruodolnosti je mozna prisne. Samozrejme ze bez ni by to bylo horsi, ale asi jsem cekal vice. Ale jak pisu udelam jeste nejaky fundovanejsi test! Ono zalezi asi na podminkach, jeden den do prace mi zase prislo ze funguje celkem ok. Mozna kdyz je venku zima tak to clovek vnima jinak nez kdyz je teplo. Jeste to otestim, protoze jinak je bunda super :).
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » čtv srp 25, 2016 9:38

jde o to co ti víc sedí, nebo co víc chceš, zda co největší větru odolnost, ale za cenu horší prodyšnosti, a nebo co největší prodyšnost, ale za cenu horší větru odolnosti, je to prostě kompromis, Direct Alpine Tornado má tohle tak akorát vyvážené, jak by byla víc větru odolná, tak by byla málo prodyšná
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv srp 25, 2016 22:34

Tak, je to kompromis. Taky jde hodne o zvyk a ocekavani. Mne prijde Tornado vetruodolne dostatecne, asi jako klasicky Pertex a lepsi, nez Microlight a mnohem lepsi, nez EQ.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod hekatoncherion » ned srp 28, 2016 17:16

Ahoj všem,

rád bych se poradil s výběrem jarní/podzimní bundy. Několik let stará bunda Millet mi pomalu ale jistě dosluhuje a já za ni stále zoufaleji sháním náhradu. Nejsem si jist, jestli se jednalo o klasickou "Větrovku". Lehká bunda s větratelným podpažím, materiál Windstopper
http://www.hudy.cz/bundy_panske/millet- ... -seda.html

Bundu jsem k plné spokojenosti používal jak do města (konfekčně přijatelné, nepříliš pestré, v případě potřeby perfektně sbalitelné), tak přírody či na hory. Vzhledem k tomu, že jsem sportovec jak syrovátka (tj. zapotím se při každém výstupu či vyšší teplotě), velmi jsem ocenil větratelné podpaží. U klasických softshellek jsem byl totiž za chvíli jako v bazénu. To je asi to hlavní co bych od bundy chtěl (krom mírné ochrany před slabým deštěm, větrem apod.). Patřím mezi typické batůžkáře. Do práce či přírody, každodenně na zádech batoh (lehčí či těžší).

Nevím jestli jsem moc nepřestřelil, ale po několikadenním hledání jsem vyfiltroval tyto bundy. Nabídka hlavních producentů sportovních bund mi přijde dosti omezená rps. často příliš specializovaná. Předpokládaný cenový strop 3,5 tis.

DA Tornado http://www.directalpine.cz/bunda-tornado-85
Kilpi Muhammad http://www.shopkilpi.cz/3144-muhamad-cerna-kilpi
NB Drift https://www.nordblanc.cz/panska-jarni-b ... 0751.html#

U Tornada nevím jestli se hodí na každodenní používání (s batohem). Je přeci jen trochu moc lehká a tenká a asi ne moc odolná.

Kilpi mi z fotek přijde spíše na chladnější období. Na informace jsou hodně skoupí. Člověk se u výrobku nedozví ani gramáž. :-(

NB Drift ... k tomu asi nemám moc co říci. Střih ale vypadá dobře, technicky rsp. funkčně to posoudit nedovedu.

Pokud byste měli nějaký lepší tip na značku/materiál/... , budu moc vděčný. Hledám již nějaký týden, ale nic moc vhodného nenacházím (pokud tedy nechci např. vypadat jako Milletovský kanárek)

Předem moc díky za rady či zkušenosti! A omlouvám se předem odborníkům za tak triviální dotaz :-)
PS: fórum jsem si přečetl, snažil jsem se čerpat z vašich rad.

Štěpán
Naposledy upravil hekatoncherion dne ned srp 28, 2016 18:30, celkově upraveno 1
hekatoncherion
nováček
nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned srp 28, 2016 16:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Pierre111 » ned srp 28, 2016 17:29

Kilpi a NB to jsou teda hujdy, fuj!!! :) A ta cena 5000 u Kilpi je teda super vtip. Asi by jsi mel presne specifikovat co chces. Zda vetrovku z pertexu, softshell nebo neco nepromokaveho. Ta Milletka byla napul membrana. Taky napis cenovy strop.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení