Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Will » úte čer 28, 2016 10:20

Po 3 dnech urputného čtení jsem došel na konec tohoto vlákna =D>

Mám 4 horké adepty, mezi kterými váhám, jmenovitě
https://www.hanibal.cz/direct-alpine-gu ... 15-id17578
https://www.hanibal.cz/high-point-protector-30-id17917
https://www.hanibal.cz/tilak-asgard-id9575
https://www.hanibal.cz/tilak-storm-id15022

Určení: VHT(Alpy,Tatry)
Ano, jsou cenově rozdílné.
Vaše zkušenosti, názory? Ne AS nepotřebuji.
Hlavními adepty jsou pro mně: HP Protector a DA Guide 5.0.

Děkuji, za rady a snad alespon jednou se vyvaruji hejterům :prayer: [-o<
Carpe diem!
Will
nováček
nováček
 
Příspěvky: 77
Registrován: ned pro 27, 2015 19:41

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » úte čer 28, 2016 12:09

moje pořadí je
1 - Tilak Storm, nejlépe starou verzi která má hlavní zip krytý légou
2 - Tilak Asgard
3 - High Point Protector
4 - Direct Alpine Guide
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » úte čer 28, 2016 17:39

mysule píše:Zdravím, nemáte někdo zkušenosti s bundou Berghaus Electra? Měla by být z materiálu GORE-TEX Active. Chtěla bych bundu na přejetí na kole do/z práce, když trochu prší nebo na nějakou letní túru s krosnou, kdyby nás přepadl déšť. Bylo by něco takového vhodné? Děkuji :-)

Tuhle konkretni bundu neznam, ale obecne je GTX AS na to, co pises, vhodny.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon črc 4, 2016 0:07

Vcera jsem sel opet cast cesty v GTX AS bunde, letos nejak casto, uz mozna potreti... Bylo relativne chladno, a tak se to dalo. Sel jsem v ni i kdyz prestalo prset, protoze dost foukalo. Ale pak uz mi do kopce bylo horko, a tak jsem ji vymenil za vetrovku. Nebe a dudy. AS funguje, je pouzitelny, mozna nejlepsi membranovka, co jsem mel (na sobe). Ale komfort je u vetrovky uplne nekde jinde. Nechapu, jak muze nekdo dobrovolne chodit v membranovce, kdyz nemusi.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Sipal001 » čtv črc 21, 2016 14:31

@fps: můžu se zeptat, z čeho plyne to pořadí? Já hledám univerzální bundu od výletů s dětma po VHT, ale klidně i na běžky nebo ferraty, když na to dojde. Dokážu se docela zapařit takže co nejprodyšnější, a do oka mi padla High Point Protector 3.0. Když si odmyslím cenu, v čem jsou ty Tilaky lepší? Případně nějaký jiný tip na tohle použití? Cenově cca v relacích toho Protectora, ale není to hlavní kritérium.
Sipal001
nováček
nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: stř bře 9, 2016 12:07

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv črc 21, 2016 19:24

- plyne to z mích zkušenosti s jednotlivými značkami, ale není to tak že bych si High Point nebo Direct Alpine nekoupil, mam plno věcí nejenom od Tilak ale i od High Point a Direct Alpine, a jsem s nimi hodně spokojený, ale starý Tilak Storm se prostě dost povedl
- jedna univerzální bunda na to na co vše jí chceš neexistuje, buďto si koupíš robustnější a odolnější na ferraty, ale nebude tak prodyšná, a nebo si koupíš lehčí a prodyšnější, ale nebude tak odolná při odíráni o skály
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Dámská opravdu nepromokavá bunda do hor

Příspěvekod dreadd » pon srp 8, 2016 11:45

Zdravím,
pročítala jsem si fóra, ale uspokojivou odpověď se mi nalézt nepovedlo, takže zakládám nové téma. Sháním bundu, která opravdu nepromokne. Většinou u svých kamarádů vídám kapičky vody, které se drží na jejich bundách, což se mě nikdy nepoštěstilo.
Jezdím několikrát ročně do hor, většinou na vysokohorskou turistiku - Krkonoše, Tatry, Slovinsko, Rumunsko, Norsko, časem nejspíš i Skotsko nebo Island. Měla jsem několik softsheelek většinou od firem Husky, ale většinou vydržely býti nepromokavé pouze několik prvních týdnů, potom nasákly vodou a byly neuvěřitelně těžké. Navíc nejspíš nebyly moc prodyšné, takže jsem se v nich pařila, i když se normálně moc nepotím. Konečně jsem jednu z nich ztratila a můžu si tak pořídit novou :)
Pročetla jsem si několik rad a tipů, takže vím nejspíš něco málo o zátěru nebo o tom, že si mám dát pozor na podlepené švy. Vůbec však nevím, jaké parametry vodního sloupce/prodyšnost zvolit, jaký je rozdíl mezi softsheel/hardsheel nebo membránami. Budu tedy ráda za jakýkoli tip.
Jsem studentka, takže bych ráda nakoupila bundu do 5 000. Jsem poměrně vysoká, takže ideálně velikost L - XL a ne černou barvu, abych byla v horách vidět... to už jsou ale nepodstatné detaily, hlavně mi jde o materiál a membrány.
Děkuji předem za jakoukoli pomoc.
dreadd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 8, 2016 11:34

Re: Dámská opravdu nepromokavá bunda do hor

Příspěvekod Kuba Turek » pon srp 8, 2016 12:57

Cokoliv s goretexem. Opravdovým goretexem. Nebo doporučuji pláštěnku z igelitu. Ta také nepromokne.
Uživatelský avatar
Kuba Turek
účastník
účastník
 
Příspěvky: 737
Registrován: úte říj 31, 2006 13:17
Bydliště: Praha

Re: Dámská opravdu nepromokavá bunda do hor

Příspěvekod TimTaylor » pon srp 8, 2016 13:00

Ahoj, odpovím jednoduše, dle tvého popisu hledáš nepromokavou membánovou bundu (neboli hardshell), kdy koukni třeba sem
https://www.hanibal.cz/damske-nepromokave-bundy-81

Z osobní zkušenosti doporučím značku Tilak (mám jí sám + má dráha + hafo lidí v okolí, kteří jezdí po horách celoročně a nevím vlastně o nikom kdo by si na něco stěžoval, kromě vyšších cen) nebo další českou značku High-point, tam ale vím o lidech co nebyli spokojeni a přecházeli na jiné značky. Sám taky doporučím membránu Goretex (ne Sympatex, Blockvent atd, ale prostě vyzkoušený a osvědčený GOROTEX (tedy musí být nápis "GTX" někde na bundě)
Recenze bund třeba tady:
http://tapanivhorach.webnode.cz/product ... ava-bunda/
http://ursus.cz/vybava/outdoor/Tilak_St ... storm.html
http://www.horydoly.cz/test/test-tilak- ... o-hor.html

Nevyhodou membánovky je většinou vyšší váha + vyšší cena, ale sám mám podobnou bundu asi 7 let a pořád je je OK, takže když tu cenu rozpočítáš na tu dobu je to lepší pocit:D. Jinak právě softshell není nepromokavá bunda (to někdy jen výrobci kecají), sám jí mám taky a je to supr bunda do města/na jedno-dvoudenní akce, ale do hor si beru stále radši mikinu (polartec) + membánovou bundu.
Naposledy upravil TimTaylor dne pon srp 8, 2016 13:16, celkově upraveno 5
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Dámská opravdu nepromokavá bunda do hor

Příspěvekod pickard » pon srp 8, 2016 13:04

Softshellka není nepromokavá bunda. Není to její smysl, účel ani funkce. Není tedy divu, že se chovala, jak popisuješ.

Potřebuješ tzv. hardshell s nějakou rozumnou membránou. To už je pak často otázka peněz - viz vlákno o nepromokavejch bundách. Za 5.000 to bude dobrodružný a asi budeš muset trochu přitlačit nebo mít štěstí ve výprodeji.

Rozumná membrána je GoreTex PRO nebo třeba BlocVent, ze kterého šije HighPoint tady u nás. O detailech se samozřejmě lidi dokážou hádat do nekonečna, ale jednoduchá odpověď je, že když seženeš budu z Goretex Pro, kterou si budeš moct dovolit, bude nepromokavá :)

Méně výkonné modely (horší mémbrány, zátěry) budou obvykle taky nepromokavý, ale budou mít tragickou prodyšnost a uvaříš se ve vlastním potu. Tzn. nepromokavá je skoro každá, nepromokavá a jakž takž prodyšná je jen dobrá.
pickard
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1066
Registrován: ned črc 7, 2013 8:35

Re: Dámská opravdu nepromokavá bunda do hor

Příspěvekod dreadd » pon srp 8, 2016 13:35

:D já vím, když jsem se o tom bavila s pár lidma, většinou to skončilo u toho, že si mám radši pořídit pořádnou pláštěnku (kterou teda taky sháním už rok, když člověk nechce jen barevný igelit od vietnamců). Jenže pláštěnka nedýchá.
Mockrát děkuji za tipy. Takže řešením bude goretexová bunda? Na Tilak jsem se dívala a přijde mi, že ji potkávám často i na horách. Kolem pěti tisíc se pohybuje třeba tahle, myslíte, že by to mohlo být to, co hledám?
http://www.outdoorove.cz/360-obleceni-d ... vena-oranz
Je to tedy trochu nad moje finanční možnosti, ale chápu, že na vybavení do hor asi nemá cenu šetřit.
dreadd
nováček
nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon srp 8, 2016 11:34

Re: Dámská opravdu nepromokavá bunda do hor

Příspěvekod Pierre111 » pon srp 8, 2016 15:00

Pokud jsi z Prahy, tak zajdi na výstavu stanů na Letňaské výstaviště, tam lze pořídit Gore tex bundu možná i do těch 5000, například Berghaus nebo Marmot. Druhá možnost je prodejna Hudy Dejvická, kde mají výprodej a slevu na Arcteryx cca 50%. Bunda pak vyjde na nějakých 6000-7000 ale je to zase top kvalita.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Dámská opravdu nepromokavá bunda do hor

Příspěvekod mike » pon srp 8, 2016 17:27

dreadd píše:pročítala jsem si fóra, ale uspokojivou odpověď se mi nalézt nepovedlo, takže zakládám nové téma.

Asi ne moc peclive, kdyz jsi minula tohle vlakno ;-) Slouceno.

dreadd píše:Na Tilak jsem se dívala a přijde mi, že ji potkávám často i na horách. Kolem pěti tisíc se pohybuje třeba tahle, myslíte, že by to mohlo být to, co hledám?

Mohlo a nemuselo. Material je OK, ale bunda musi taky sedet a vyhovovat celkove. Coz se zrovna u Tilaku nemusi povest. Takze nejdriv vyzkouset. Nejrozumejsi by bylo obejit obchody a zkouset a zkouset. V nepromokavych bundach je dneska slusny vyber, ale chce to najit znacku, ktera ti sedne. Kazda ma trochu jine strihy. Navic, jestli nespechas, tak by bylo rozumne si vybrat par moznosti a pockat si na slevu nebo ji najit nekde na Netu. Obcas se slusne bundy daji koupit s 20 - 30, nekdy i 40 a vice procentni slevou.

Co se membran tyce, s GTX Pro asi nic nezkazis. Kdybys chtela co nejlehci, tak Gore-Tex Active (ale bacha, hardshell, ne softshell). Dalsi moznost je NeoShell. BlocVentu a jinym PU membranam bych se osobne vyhnul, ale nazory se lisi. Diskutovalo se tu o tom hodne, muzes si pocist. Tohle vlakno a jeste myslim jedno o membranach.

Jinak ale nepocitej s tim, ze se v membranove bunde nezapotis. Vlhko je v kazde, jde ale o to, jak moc. Kdyz po bunde zvenku tece studeny dest a jdes do kopce, tak pot uvnitr proste zkondenzuje, ale v mizerne bunde mokra zustanes, zatimco pod slusnou membranou z vetsi casti uschnes, kdyz prestane prset.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Dámská opravdu nepromokavá bunda do hor

Příspěvekod fps » pon srp 8, 2016 18:19

dreadd píše:takže bych ráda nakoupila bundu do 5 000

trochu si přidej, a kup si Tilak Attack Active, dělají i dámskou verzi
dreadd píše:Většinou u svých kamarádů vídám kapičky vody, které se drží na jejich bundách, což se mě nikdy nepoštěstilo.

to je DWR, jak hodně a dlouho prší, tak ti to nepomůže, na to to chce membránu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod slash1111 » ned srp 14, 2016 6:17

ma uz niekto realnu skusenost s bundou Tilak Vega, hlavne s priedusnostou pri turistike (napr. v porovnani s Airou Pertex)?
slash1111
účastník
účastník
 
Příspěvky: 434
Registrován: úte srp 11, 2009 19:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mogen » pon srp 15, 2016 18:43

Zdravim,
máte někdo zkušenost s touto Milletkou? Nebo alespoň vaše názory. Nemá podšívku, což celkem vítám. Ale nevím jaký bude ten 2,5 vrstvý Gore. Nebude to takový ten tuhý šustivý materiál co má strukturu jako.. Emm, igelit? :D To jsem si zkoušel v Hudy (např. od mammuta) a ten materiál mi zkrátka není příjemný. Potřebuju nějakou nepromok dýchací bundu a na tuhlle je zrovna pěkná akce.. Dík

http://www.hudy.cz/millet-hymal-pass-3l ... -noir.html
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 18:48

Mogen píše:Nebude to takový ten tuhý šustivý materiál co má strukturu jako.. Emm, igelit?

Jo, to je presne on :twisted: Paclite. Primo na telo prijemny neni, lepi se. Ale jsou i horsi. Jinak je to vybehovy material, z aktualnich verzi GTX asi nejhorsi. Ze vsech hledisek. Pomer cena/vykon mi u tehle bundy neprijde dobry, tak za polovinu by se mozna dala.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mogen » pon srp 15, 2016 18:59

Dobře, takže tu nechci :) Dál jsem zkoušel tuhle

http://www.hudy.cz/vyprodej-leto-outdoo ... olive.html

Ta mi přišla fakt super... Perfektní střih, super materiál, krásně seděla. Akorát jsem zkoušel černou. Bohužel ta stojí 9,5 litru. Tak váhám, jestli jít do super bundy za super prachy která se mi až tolik nelíbí :D
Myslíš, že třeba Thunder od HP s Blockventem bude lepší než ona Milletka s Paclitem?
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon srp 15, 2016 19:10

Teda Paclite bunda ted za "cenu v pekne akci" za 4600??? :shock: :roll: :(( #-o Za tolik se uz koupi Active....
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16566
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mogen » pon srp 15, 2016 19:21

Moc se v těch materiálech neorientuju, takže vy si přečtete paclite a jdete od toho. Mě to prostě nic neřekne.
Mám další tři favority. HP Thunder, Tilak Attack Active a právě onu Kammet od Milletu (žlutou :/)

Nebudu v tom chodit natěžko Xdenní treky, spíš je to určené na jednodenní tůry po horách, nástupy a sestupy k ferratám (případně i lezení, ale většinou se v dešti snažíme nelézt a pakliže neprší, mám větrovku), procházky, čundry atd. Active asi bude fajn, jen se trochu bojím oné odolnosti. Nechci abych se na vandru protáhl okolo smrkové větve a bunda se trhla..
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon srp 15, 2016 19:25

@apuka: jj, Millet je v Hudy pekne predrazeny, ty puvodni ceny jsou uplne mimo.

Mogen píše:Myslíš, že třeba Thunder od HP s Blockventem bude lepší než ona Milletka s Paclitem?

Za mne BlocVent nebrat. Kdybych si mel vybrat mezi Paclite, BlocVentem a dratem do oka, tak budu dlouho koukat na drat a pak si asi vyberu Paclite ;-)

Mogen píše:Active asi bude fajn, jen se trochu bojím oné odolnosti. Nechci abych se na vandru protáhl okolo smrkové větve a bunda se trhla..

#-o ](*,) zas ten nesmysl s odolnosti. Active je rozhodne odolnejsi, nez Paclite. Mel jsem oboji a Paclite zacal odchazet az po 7 letech. Na tve pouziti je Active OK.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49405
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mogen » úte srp 16, 2016 17:48

Jen dotaz - vejde se pod kapuci Attacku helma?
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod yenya » stř srp 17, 2016 5:57

cyklistická tak tak, horolezecká (salewa toxo) bez problému ...
yenya
nováček
nováček
 
Příspěvky: 26
Registrován: úte kvě 5, 2009 7:44

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Pierre111 » stř srp 17, 2016 8:32

Doporučuji zajít do hudy Dejvická nebo Vysočanská, mají tam výprodej. Už to bude asi trochu probrané, ale třeba budeš mít štěstí a nějakou GTX bundu seženeš.
Pierre111
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: stř bře 4, 2015 13:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mogen » stř srp 17, 2016 17:18

Dík za tip, ale ne všichni jsou z Prahy. A cesta tam se rovná ušetřeným penězům... Objednávám Attack, snad budu spokojenej :)
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mogen » pát srp 19, 2016 18:01

Tak už jsem také majitelem Attacku. Nemile mne překvapila absence kapes, ale hold jsem měl lépe číst, přežiju to bez nich :) Tak už se těším na nějaký škaredý víkend, abych mohl ozkoušet.. :)
Mogen
nováček
nováček
 
Příspěvky: 56
Registrován: úte pro 2, 2014 19:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod DUMMAS » stř srp 24, 2016 7:04

fps píše:moje pořadí je
1 - Tilak Storm, nejlépe starou verzi která má hlavní zip krytý légou
2 - Tilak Asgard
3 - High Point Protector
4 - Direct Alpine Guide


Ahoj, trochu bych ti chtěl promluvit do pořadí a navrhnout i jiného adepta. Předně, je super, že sis vybral samé české výrobce, všichni výše uvedení věci na hory opravdu umí. Aktuálně jsem majitelem této bundy:
http://www.directalpine.cz/bunda-devil-alpine-jacket-47.

A musím říct, že velmi spokojený majitel. Má perfektní střih - jsem drobnější postavy a mívám celkem problém pořídit si něco, co na mě nebude plandat. V tomhle mám fazónu jak Uli Špek :) potom, co vyleze z posilovny, bez ohledu na to, jestli ji obléknu na triko nebo pod ní hodím i primaloftku. Oproti DA Guide je vyrobena ze silnějšího materiálu, tedy z mechanicky odolnějšího. U bundy, kterou používám na lezení i treky na těžko to oceňuju víc, než váhu. Na druhou stranu je mnohem lehčí než bundy z GTX ProShell, prostě rozumný kompromis. No, mohl bych o ní básnit hodiny, ještě vyzdvihnu možnosti odvětrávání, mimo to v podpaží má větrání i v místech, kde se standardně nachází kapsy, na pravém boku ji navíc odepneš od pasu až k podpaží, za mě paráda.

Další super adept je podle mě http://www.highpoint.cz/produkty/panske ... cket2.html.

Nemám ji, takže nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti, ale dost jsem ji zvažoval. Byla mi ale velká. Na ni se mi líbí na první pohled opravdu houževnatý materiál, který je navíc "strečový", vzdáleně mi v tomhle ohledu připomíná softshell - myslím, že se v ní bude skvěle hýbat.

Snad jsem trochu pomohl,
Dymas
DUMMAS
nováček
nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: ned říj 19, 2008 9:26

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » čtv srp 25, 2016 9:29

O víkendu jsem naživo viděl u Deu bundu Rab Flashpoint. V šedivé barvě vypadá moc dobře. Povrch byl na první pohled výrazně voděodolnější, než u mojí Tilak Stinger, u které na pár místečkách povolilo DWR a vlákna povrchu viditelně nasákla vodou. Jen na pár bodech velikosti kapky vody, ale přece. Zatím co ten Rab prostě na povrchu vypadá jako igelit a voda se ho ani netkne. Šlapali jsme s batohama přes polomy hodně náročným terénem a zatímco já jsem se (hlavně díky nadváze) potil jak dveře u chlíva, tak Deu na moje dotazy stran toho, jak mu bunda dýchá a jestli se potí, odpovídal v klidu, že se nepotí, bunda stíhá a cítí se skvěle. Rab Flashpoint je určitě hodně zajímavá volba a pokud někdo zvažujete nákup, rozhodně si ji zařaďte do hledáčku.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Prenos » čtv srp 25, 2016 9:39

Dik, super. Ja planuji letos se rozsoupnot a konecne koupit membranovku. Dlouho jsem se tomu branil, ale ted uz ty membrany zacinaji byt zajimavejsi.
Uvazuji o membrane eVent nebo Goretex Active (vsude me odrazuji ze neni na tezke batohy), ci mozna Goretex Pro (ted je to ciste PTFE a pry uz docela ok).
Ale tusim, ze to zase bude dilema, protoze rozdily nejake si na netu prectu, otazka jak to bude v praxi u me. Takze to stejne skonci, ze asi koupim neco co bude ve vyprodeji a uvidim.
Prenos
nováček
nováček
 
Příspěvky: 102
Registrován: úte úno 1, 2011 8:47

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod wawrik » čtv srp 25, 2016 9:44

Prenos píše:Goretex Active (vsude me odrazuji ze neni na tezke batohy...
Toto sa neboj, je to urban legend. Nosím ju celkom intenzívne pod batoh/nosič s 18-20 kg a po dvoch rokoch je stále OK.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení