Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř říj 7, 2015 17:52

Dneska Tilak Aira prekvapila. Venku cca 12°C silne mzeni a ani po 4 hodinach a 20 km neprotekla. Lehce jsem propotil Rab MeCo dl. rukav a necitil se tak zaparene, jako vcera.Tak si ji necham jako zalozku na lehke destiky a chozeni v podobnem pocasi tomu dnesnimu.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Větrovky

Příspěvekod mvaldo » stř říj 7, 2015 17:55

jj, podobne ;) ale nesmies sa rychlejsie pohybovat ;) aku mas velkost a ako Ti sadla?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř říj 7, 2015 17:57

Hmm, to pak ale neni vetrovka, ale neco jako lepsi plastenka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř říj 7, 2015 18:12

je to kurefsky draha nahrazka Tyvek MYOG bundy 8)
Ja mam 178 cm nejakych 68-70 kg velikost M perfektni strih. Sedi vsude dobre
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř říj 7, 2015 18:14

Tyyyjo, dalsi vychrtlik ;-) Nechces ode mne tak 12 kilo (kvalitniho speku)? Pak bychom oba meli idealni postavu :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř říj 7, 2015 18:22

Potrebuju dat dolu 2 kila. Pokud posles 12 kg speku, nalozim ho a vyudim. :mrgreen:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř říj 7, 2015 18:29

Proc? Malo ti profukuje mezi zebrama? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř říj 7, 2015 18:39

Ne, chci aby mi vic vynikla celulitida. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » čtv říj 8, 2015 16:42

Dnes, pri testovani Tilak Aira v lehkem, intenzivnim desti, bunda proprsela jen ve svech na ramenech cca po 90 min, jinak vse v suchu.
Co me nastvalo, je to opalene ukonceni gumicek. Zapesti mam dodrane jak nejaky sebevrah. To budu urcite reklamovat.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » sob říj 10, 2015 22:50

fps píše:jak jsem už psal tady viewtopic.php?p=401874#p401874, dle mě je Direct Alpine Tornado lepší než Pertex Classic

Tornado jsem dneska nahodou potkal a zrovna vyzkousel. Sedela dobre, material prijemny, provedeni dobre (az na zbytecny dvoucestny zip, ale to by se prezilo). Akorat prodysnost... zkousel jsem pres to dychat a slo to pomerne tezko. Pres Pertex Microlight to jde podstatne snaz (o EQ ani nemluve) a i klasicky Pertex je lepsi. Mam sice jen stary osoupany a oprany, ale i pres 4 vrstvy se mi dycha lip.

Jak to vypada v realu? Predpokladam, ze vetruodolna je dost, ale stiha udychat vetsi namahu?
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » ned říj 11, 2015 10:28

- pro mě je to přesně to co mi sedí, dostatečná prodyšnost, i dostatečná větru odolnost, kdyby se přes ni dalo ještě snadněji dýchat, tak by byla málo větru odolnou, to bych ji pak už ale asi vůbec nepotřeboval, a stačil by mi Coolmax nebo PWS
- já kupují bundy jedině z dvoucestným zipem, když jdu na záchod, tak si nemusím rozepínat celou bundu
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 12, 2015 1:35

Hmm, ze bych udelal dalsi pokus? Microlight neni spatny, ale vcera mi v nem byla kosa, prece jen trochu profoukava.

Nosis to i na tricko s kratkym? A zahreje to aspon trochu ruce, kdyz si to obleknes? Tj. odrazi to trochu tepla zpet? Klasicky Pertex u mne jo, Microlight min (a EQ skoro vubec).

Ti nevim, ale ja kdyz jdu na zachod, tak si rozepinam poklopec :twisted: Dvoucestny zip mam na nekolika bundach a nikdy jsem ho nemel potrebu pouzit.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pon říj 12, 2015 12:55

- samo že ji nosím i jenom na triko s krátkým rukávem, trochu holé ruce zahřeje, docela dobře drží teplo, tohle dýcháním přes materiál nepoznáš, hold jí to chce ozkoušet v reálu, samo že pak taky nemusí vyhovovat, to se nedá nic dělat, naštěstí já mam komu dát věci co mi nevyhovují
- to já taky rozepínám poklopec, ale přes poklopec mam bundu, tu zespoda rozepnu dvoucestným zipem, nahoře mam bundu zapnutou, když je zima, tak pak neztrácím teplo, a nebo mi pod bundu neprší nebo nesněží
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod Simi » pon říj 12, 2015 14:32

mike píše:Ti nevim, ale ja kdyz jdu na zachod, tak si rozepinam poklopec :twisted:
Dvoucestny zip mam na nekolika bundach a nikdy jsem ho nemel potrebu pouzit.

Použití dvoucestnýho zipu u bundy při cestě na záchod moc nechápu. To si jí radši trochu povyhrnu. Ale každému, co jeho jest... Naopak super věc je dvoucestný zip na poklopci, když máš na sobě sedák. To mi hodně vyhovuje.
U bund dvoucestný zip používám jen občas při lezení kvůli jistícímu oku sedáku. To při použití buď zateplený bundy při jištění na štandu nebo když začne lejt a hodím přes sebe goráčovku. Jinak jsem asi neměl potřebu dvoucestný zip využít a pro jiné účely ho považuju za zbytečný.
Simi
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1247
Registrován: čtv zář 9, 2004 15:01
Bydliště: Praha

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 12, 2015 14:47

Tak nejak, v zivote by mne nenapadlo kvuli tomu rozepinat bundu odspoda, vzdyt staci kousek povyhrnout. Naopak, pri lezeni to chapu, to je jedine, kde mi dava dvoucestny zip smysl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 12, 2015 14:49

fps píše:- samo že ji nosím i jenom na triko s krátkým rukávem, trochu holé ruce zahřeje, docela dobře drží teplo, tohle dýcháním přes materiál nepoznáš, hold jí to chce ozkoušet v reálu, samo že pak taky nemusí vyhovovat, to se nedá nic dělat, naštěstí já mam komu dát věci co mi nevyhovují

No prave... byl jsem zvykly na klasicky Pertex, ktery trochu tepelny komfort zvysuje. EQ mne prekvapil, jelikoz ten nehreje skoro vubec. Microlight je neco mezi. Mozna si casem zvyknu, ale je to o kousek min, nez bych chtel. Mas porovnani klasickeho Pertexu a materialu, co je na Tornadu? Ciste z tohodle hlediska.

Bundy, co mi nevyhovuji, nechavam ve vlaku #-o :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » pon říj 12, 2015 14:56

Mel bys davat dopredu prehled pouzitych vlaku a stanic, kde si je chces nechavat. Jiste by se naslo par jedincu, kteri by meli s Tebou castecne spolecnou cestu :-).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod fps » pon říj 12, 2015 15:30

mike píše:Mas porovnani klasickeho Pertexu a materialu, co je na Tornadu? Ciste z tohodle hlediska.

porovnáni mám, i když Pertex Classic jsem měl už před ňákým tím časem, a moc jsem ji nepoužíval, mě vadilo to, že to je moc velký šusťák, mě připadají že si jsou co do funkčnosti dost podobný
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pon říj 12, 2015 15:36

Fajn, diky. Asi to teda zkusim, jinak se mi libila. Kdyz tak ji prodam. Nebo necham ve vlaku :twisted:

@apuka: ne ne, to by meli moc jednoduche 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49427
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » sob říj 31, 2015 21:43

Tilak Aira vetrovka, ktera je divna. Dosla z reklamace, tak jsem ji opet zacal nosit. Gumicky na rukavech opravili, ze jsou tam diry jak do pr.dele.
Ve vetrovce se porad kurefsky potim, zacina smrdet po trech dnech. #-o
Materialove je teda uplne na pi.u. #-o
Vubec nedycha a je to plastenka, ktera proprsi pres svy. #-o
Nevim, na co je dobra a dost me to nasralo. #-o
Pokud stojim, nic nedelam, tak bunda je vevnitr stejne vlhka. #-o 8°C lehky vetrik slunecno
Fit.jpg

fit 2.jpg

Dwr v silne mlze
dwr v mlze.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » sob říj 31, 2015 21:55

DWR odolaval desti cca 90 min, pak bunda proprsela ve svu.
dest.jpg

Dest 2.jpg

dest 3.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » sob říj 31, 2015 21:59

Foceno mobilem. Opalena gumova lemovka, ktera byla dost ostra a neprijemne drela do ruky. Opraveno v zaruce.
Problem 1.jpg

Odrana ruka.jpg
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » ned lis 1, 2015 10:32

Byt tebou, tak ji vratim. Ucelem vetrovky je chranit pred vetrem, nikoli bejt zpocenej jak dvere od chliva stejnou merou, jako pod igelitovou plastenkou.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » ned lis 1, 2015 16:55

mně teda naprosto uniká smyls větrovky.... teda valstně jeden má - další zbytečnost v batohu...

neska na kopcu fučelo ke kilu a .... nahoru sem šlapal ve wool triku dl. rukáv + přes to funkční triko
(umělina) kr. rúkáv, nahoře sem na tohle nahodil bezmembránovou SS multiplicity a byl sem naprosto v oukeji i na přímém větru (těploměr mihl ukazovat něco mezi plus 5 a 8, jak píšu fučelo v nárazech tak 30ms-1...

jo, pláštěnka/goráčovka jako ochrana proti vodě (případně větru s děštěm) smysl má, smysl větrovky mi teda naprosto uniká...
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod Mawenzi » ned lis 1, 2015 17:36

a neni to tak, ze ty mas vlnu + nemembranovy ss a nekdo jinej ma treba silnejsi vlnu (nebo neco) a tenkou vetrovku? jen proste jina tloustka v kombinaci vrstev...

me vetrovka hrozne vyhovuje tam, kde by mi bez vetru bylo prijemne, nebo jen hodne mirne chladno ale diky vetru to neni prijemny. Tudiz se zbavim vetru ale zaroven nepridam vrstvu navic, ve ktere se uvarim...
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9402
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » ned lis 1, 2015 17:36

pavproch píše:mně teda naprosto uniká smyls větrovky.
No preceabys nemusel sebou vlacit dalsi zbytecnost v batohu - tezkou a rozmermnou bezmembranovou SS bundu :D . Takova Pertexka udela skoro tu samou sluzbu jako SS. Dokonce - cimz me hodne prekvapila - i docela dobre izoluje. Pertex Classic.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » ned lis 1, 2015 17:39

Jo, myslim, ze mike nekdy psal, ze puvodni "definici" sofshellu splnuje idealne prave Pertex... A neco na tom bude.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16592
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » ned lis 1, 2015 17:40

pp: Náhodou, ja som vetrovku kúpil v podstate len na vyskúšanie - a prišiel som jej na chuť až po trišvrte roku. Na tieto jesennozimné vetry bez dažďa je to paráda (to, čo bolo u teba na kopci dnes, bolo včera na Baranci), vôbec sa pod ňou nepotím a stačí mi pod ňu obliecť čokoľvek letné tenučké. Je mi trochu teplá, čo som podľa diskusií teda nepredpokladal, takže je do nižších teplôt, ako som predpokladal. Pre mňa je to taký tenký a skladný softshell :-)
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod pavproch » ned lis 1, 2015 17:46

ale prdlajz velebnosti... softšel původně bylo označení pro stretch látku mající zvenku hladkou strukturu a zevnitř flís (čili ZATEPLENÍ).... potom tomu dali doprostředka GTX membránu a dovedli to (pro zimní radovánky) k dokonalosti.... jenže paxe toho chytil lídl a jiný šit, začali do teho cpát noname membrány igelitového typu a bylo po píííči

zpět k té slavné šusťákovce (což je imho jediné správné označení pro pertexku): narozdíl od SS ťa nezahřeje... (+ není stretch)
...and push the baby hard.... well, gotta admit I do...
Uživatelský avatar
pavproch
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 28314
Registrován: čtv říj 6, 2005 10:50
Bydliště: Zaplaťpanbu 350km na východ od 100věžaté (a často ještě o 200km dál východněji)

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » ned lis 1, 2015 17:55

PP taky jsem nadsenej uzivatel vetrovky. Je extremne univerzalni a bozi! Pertex Classic. Kdyz to prevedu na auta - co mas ty vyhovuje tobe, ale jinej typek by na to nadaval a bral by jenom Suzuki Samurai, protoze on potrebuje maly lehky obratny auto, ktery projede kazdym tezkym terenem, odveze pytel zaludu a sena do krmelce a muze s tim jezdit pres les ozralej z hospody. Stejne tak Pertexka tobe nevyhovuje a spouste jinych jo. Dokonce na stejny aktivity.

Nove zakoupena vetrovka Augusta z Canisu http://eshop.canis.cz/bunda-augusta-pan ... 10489.html neni tak dobra. Jednak ma naprd limec - moc volnej a nizkej, takze nechrani krk. Druhak ma naprd kapucu - ma jen jednosmerne stelovani, takze bez ksiltovky naprd. Da se pomoct si gumickou, ale vypada to blbe a hlavne to je neprakticky. Taky kapuce nema ksilt - dalsi minus. A za treti vyrazne mene chrani proti vetru, nez Pertex Classic. Vetrovka je to sice levna, lehka, temer minimalisticka, ale ma oproti Humi Dynamic velky mouchy. Na teply jaro az teply podzim, pripadne na beh bude dobra.

Jo a vetrovka je vetrovka a Pertexka je Pertexka. Je z Pertexu coz samo o sobe zarucuje jisty snandard diky pouzitemu materialu. Tak to vnimaji lidi, co maji Pertexku a bavi se o ni ;-)
Naposledy upravil budo dne pon lis 2, 2015 4:39, celkově upraveno 2
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení