Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv srp 13, 2015 17:39

Nevim, ale myslel jsem, ze dvouvrtstve laminaty jsou prekonane a pouzivaji se jen ve specialnich pripadech (membranovy spacak...). Navic eVent ma nejakou ochranu proti mastnote primo na membrane, takze by to bylo spis neco jako Paclite (2.5L) a zas by podsivka nebyla potreba. Ale mozna se pletu.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Erse » pát srp 14, 2015 11:13

Tak mi konecne odpovedeli na email primo directsports, a dle toho co psali tak v tydle bunde ten eVent je 2 vrstevnej, bez upravy proti mastnote. A ze hodnoty propustnosti a vodeodolnosti jsou nekde kolem 5000. Coz mi prijde jako blbost pokud tam fakt ten eVent je. Takze asi maji nejakej marketingovej hoax na lidi ci co :-D
Erse
nováček
nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pon čer 22, 2015 22:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pát srp 14, 2015 16:03

To je nejaky nesmysl. 5000 jsou hodnoty pro hodne mizernou PU membranu. A ze by se eVent delal bez ochrany proti mastnote taky nevim, to je prece jeho zakladni vlastnost a vylepseni proti GTX.

Bud tam zadny eVent neni nebo ti odpovidal nekdo, kdo o tom nic nevi. Zkus pohledat nekde jinde, Karrimor byvala dobra znacka a urcite si nemuze dovolit psat neco o eVentu, kdyby tam nebyl.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » sob srp 15, 2015 11:06

Tu bundu za nějakých 2500 jsem měl na sobě cca před dvěmi týdny (zvědavost mi nedala) a je to takové nemastné neslané... Střih a'la pytel, podšívka je z plného materiálu, bunda je těžká jak hovado ale je na ni napsáno eVent, tak by tam snad měl být (pokud to není nějaký spešl eVent pro karrimor s parametry 5/5k :D
Ty dražší bundy s eVentem z sport directu jsou už všechno 3L, ale i tak mi připadaly nehorázně těžké a pevností a ohebností materiálu trošku podobné těm kreténům na koních z dávných dob, co se proti sobě rozjeli s dřevci namířenými proti sobě s cílem tomu druhému způsobit co největší požitek z gravitace a sami tak mohli získat ruku sličné panny :D
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod romcok » stř srp 26, 2015 9:51

Čo poviete na tieto dve bundy:
Zajo - Gasherbrum Jkt Black
Zajo - Andes JKT Green

Píšu, že je tam nejaká 360 VERTIGO (level 2) membrána s vodným stĺpcom okolo 15k-19k s priedušnosťou 10k. Andes je o polku lahšia než Gashebrum a tých 376g mi príde celkom fajn. Snáď bude rozdiel v materiáli. U jednej píšu TPU membrána, u druhej Polyester lining. Zas nejak sa v tom nevyznám.

Treba mi skladnú bundu na cestu do Compostely, Island a podobne, kde mi bude treba šlapať aj keď leje. Príde mi to, že sú obe také plasťáky, tak tam taký rozdiel nebude. Navyše chodím na lahko, v 33l bágli, treba mi bundu hlavne na ochranu proti dažďu. Keď si dám pod to dáke triko a mikču, mohol by som byť vybavený. Tá cena do 100 Eur mi príde tiež ok, pretože rozpočet som si už značne vyčerpal :yawinkle:
romcok
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:26

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » stř srp 26, 2015 14:18

Možná, že i v této ceně by stála za zvážení klasiika typu Marmot Precip. Za tu cenu to není špatná bunda, i když možná parametrově bude za méně osvědčenými značkami zaostávat. Na druhou stranu budou ty hodnoty alespoň reálné.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1217
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod romcok » čtv srp 27, 2015 8:47

Tú Marmot neviem u nás nikde nájsť Sko :(
Inak videl som v Intersporte Gore-Texovú bundu za stovku. Tiež bola od veľkosti M. Ale je možné, že sa mi to snívalo :rolleyes:
romcok
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:26

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 27, 2015 9:12

romcok blbe hledas :D
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod romcok » čtv srp 27, 2015 10:51

Aha díky, šiel som cez slovenskú heuréku. Takže hovoríte, že táto je lepšia, než tá od zaja? :) Lebo dáko nevidím pozitívne ohlasy na zaja.
romcok
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:26

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Mawenzi » čtv srp 27, 2015 12:18

tak minimalne to ma vyrazne vyssi prodysnost, nez to zajo, takze to pri aktivnim pohybu bude vyrazne uzitecnejsi
Uživatelský avatar
Mawenzi
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 9380
Registrován: čtv úno 3, 2011 13:37

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » čtv srp 27, 2015 12:24

romcok: panske S ? Ako odkazuje MAwenzi, Mall v SK verzii :D Myslim, ze urcite Marmot ako Zajo. Od Zaja aj Dermizax rychlo premokol...
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod romcok » čtv srp 27, 2015 14:27

Jasné, už ju tam vidím, červenú :mrgreen: Neviete ako je to s veľkosťou, sú tie bundy volnejšie? Potreboval by som takú užšiu, som "dosť" tenký.
romcok
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:26

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod remy77 » čtv srp 27, 2015 15:48

Na strane Marmot mas velkostne tabulky. A prinajhorsom z netu ju vies vratit a vziat inu velkost. Zalezi kolko mas casu.
remy77
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1242
Registrován: úte dub 21, 2015 22:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod romcok » pát srp 28, 2015 11:05

Skúšal som si Zajo Gasherbrum, ale vôbec mi nesedela. Na ich Sko mi treba mať bicepsy ako hulk a na chrbát by mi poď ňu vošiel aj dáky menší batoh #-o Inak fajn :mrgreen:

Edit:
Čo poviete na túto North Face Stratos?
Táto La Sportiva Oxygen 2.0 asi nebude nič moc, neviem nájsť o nej ani parametre, ale tých 96g je TOP :mrgreen:
romcok
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: čtv črc 30, 2015 12:26

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pát srp 28, 2015 16:20

Romcok:
Ta LaS, to bude spíš větrovka... O HyVentu jsem zde moc chvály neslyšel, ale zase za ty prachy to nebude špatný kauf... Ještě bych mrknul na outlet Pinguiny (ne modely 2008), tak se dá taky pořídit pěkný pršiplášť za dobré prachy :-)
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » ned zář 6, 2015 8:23

Dá se u nás vůbec koupit nějaká dobrá bunda s třívrstvým eVentem?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11


Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » ned zář 6, 2015 11:27

Dudy, Gůgl mi neřekne, zda je ta bunda DOBRÁ... :D

Jo, zrovna tuhle jsem chtěl, ale nikdo mi nebyl schopen říci, zda je tam třívrstvý eVent..
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned zář 6, 2015 11:48

To je zrovna 2L s podšívkou.
Viz výrobce:
"Mens Karrimor Challenger eVent Jacket has a fantastic design that will be perfect for your next outdoor adventure, benefitting from eVent waterproof fabric that helps to keep you protected from the elements along with a breathable mesh lining and zipped ventilation to the underarms that helps sweat to evaporate quickly to leave you dry and comfortable."
Což SD překládá jako: "obložení dýchatelný oka" :axe:
Mě se octla ve výběru omylem, páč sem zkopíroval blbej odkaz. Správně tam měla z toho SD bejt ta Elite Phantom (opraveno).
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » ned zář 6, 2015 17:33

Stando moc jsi teda nehledal .... hned na první pokus tam, kde jsem čekal, že ji najdu http://www.nalehko.com/Rab_newton_jacket
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » ned zář 6, 2015 17:35

Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » ned zář 6, 2015 17:47

budo píše:Stando moc jsi teda nehledal .... hned na první pokus tam, kde jsem čekal, že ji najdu http://www.nalehko.com/Rab_newton_jacket


Ano , nehledal. A ty jsi asi zase nečetl můj předchozí příspěvek. :D
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » ned zář 6, 2015 17:55

Poznamka k eVENTu. Neni to zadny zazrak. Sestupoval jsem 3 hodiny z chaty pote, co prisla studena fronta. Bylo chladno, vlhko, mlha a nekolikrat prselo, slabe i silne. Mel jsem dilema, jestli jit v eVENTove membranovce (3L) nebo v Pertexove vetrovce. Neporadilo se mi ho vyresit a pripadal jsem si jak zenska, jelikoz jsem se cestou nekolikrat prevlekal. Vetrovka byla vyrazne prijemnejsi, ale jak zacalo prset vic, tak protekla (ani dobra DWR neni reseni). Jenze kdyz zas prestalo, tak v membranovce bylo vylozene neprijemne... Cim jsem starsi, tim min mam membranovky rad. Mozna to bude tim, ze se potim vic, nez driv, tezko rict.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49388
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » ned zář 6, 2015 18:25

Standa63 píše:Dá se u nás vůbec koupit nějaká dobrá bunda s třívrstvým eVentem?

Stando cetl. Ale reagoval jsem na tenhle.

tapatalked ; případné překlepy prosím omluvte
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » ned zář 6, 2015 18:39

Budo: dobře, ač nerad, musím se opakovat: on mě Google najde nějakou DOBROU bundu?
Dobrá = zkušenostní přívlastek.

Neboj, hledat Googlem už jsem se naučil. :wink:
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned zář 6, 2015 19:06

Dobrá = subjektivní názor jedince.
Nic jako "Dobrá bunda" neexistuje.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » ned zář 6, 2015 19:15

Subjektivní, ale alespoň nějaká zkušenost.
Díky za vysvětlení, že "Dobrá bunda" neexistuje, teď jsem chytřejší. Není to ovšem také subjektivní názor? :D

Já se ale ptal na "nějakou dobrou bundu s třívrstvým eVentem", tedy ne na bundy všeobecně, nýbrž právě na daný segment. Že by i v tomto segmentu se nedal vyslovit (zkušenostní) názor, že by mohla být nějaká bunda dobrá?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » ned zář 6, 2015 19:17

Stando dočetl ses někde, že Rab vyrábí špatné věci?
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned zář 6, 2015 19:29

" že "Dobrá bunda" neexistuje" neni subjektivní názor už z principu významu slova "subjektivní".
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3963
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » ned zář 6, 2015 19:38

dudy píše:" že "Dobrá bunda" neexistuje" neni subjektivní názor už z principu významu slova "subjektivní".

Aha. Vidím, že mám značné mezery, zřejmě ve všem. Jen si dovoluji (poníženě :D) poznamenat, že ode mne to nebylo tvrzení, nýbrž (řečnická) otázka. A proto se nechám RÁD poučit i významem slova "subjektivní". :)
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení