Větrovky

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát črc 3, 2015 1:01

mike píše:Vecer si to vyzkousim poradne, ted je na to moc horko.

Hodinu jsem zkousel a pomeroval a necham si ji. Nakonec sedi stejne, jako Alpine jacket a rozmery taky odpovidaji. Sice bych trosku vetsi sirku ocenil, ale pri noseni jsem s Alpine nezaznamenal zadny problem, takze by to melo jit. A az shodim tech 10 kilo, tak bude prostoru dost 8) Microlight je strecovy taky, na rozdil od klasickeho Pertexu.

Bunda vypada fajn, vaha skvela, libi se mi, ze nema kapuci a rozpinani je snad dostatecne hluboke, aby se dala regulovat teplota. Chybi neco, do ceho by se dala sbalit, a tak holt pouziju Pertexovy pytlicek od stare vetrovky. DWR je neuveritelna, proud vody po ni proste steka a nezustane nic. Zvlastni je stahovani dole. Jen na jedne strane a jedna snurka, coz by nevadilo, ale po stazeni zustane trcet docela dlouhy konec. Uvidim, jestli bude nejak vadit, asi by se dal zastrcit dovnitr.

Dychaci testy. Pres Microlight se dychat da, trochu obtizneji, ale na uduseni to neni. Takze vetruodolnost by snad mela byt dostatecna, odvod potu se uvidi. Kdyz jsem porovnaval s klasickym Pertexem 17 let nosenym a tisickrat pranym, tak i v nejmene osoupanych mistech se pres nej da dychat snadneji. Dve vrstvy uz ale kladou vetsi odpor, takze to odhaduju na 1.5 a proti novemu bude Microlight nejspis prodysnejsi (coz odpovida cislum, ktere sem daval scinkk). U EQ jsem ale musel udelat 8 vrstev, abych dostahl priblizne stejneho odporu. Coz vysvetluje, proc tak profoukava...

Co se materialu tyce, je o neco tenci, nez klasicky Pertex, ale velky rozdil to neni. Na omak je podobny, mozna trochu prijemnejsi. Proti EQ je znatelne umelohmotnejsi jak na omak, tak na pohled, ale porad zadny igelit. EQ je ze vsech nejprijemnejsi na telo, ale co s vetrovkou, ktera neni vetruodolna... kdyby mel polovicni prodysnost a dvojnasobnou vetruodolnost, tak bude skvely, ale clovek holt nemuze mit vsechno.

Pri tomhle pocasi bude realny test vetrovky asi az v horach.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod Dundee » ned črc 12, 2015 18:08

scinkk píše:ja bych do warmpeace speed nesel - pisou vodni sloupec 1250 mm to uz smrdi nejakym zaterem. To uz bude neco jako raincut z decathlonu za dve stovky :)

Otestoval jsem tento pátek v Tatrách, kdy svítilo slunko občas bezvětří občas ledový vítr. Měl jsem jen triko merino + mikinu progress technostrech + větrovku warmpeace speed jacket a přišlo mi, že větrovka mě nijak neomezovala v prodyšnosti (když jsem ji svlékal kvůli teplu, tak mi bylo skoro stejně sní i bez ni i když to byl výšlap do kopce, přišlo mi že nezhoršuje prodyšnost) a ve větru její přítomnost byla znát, bez ni už jsem hodně profukoval s ni mi bylo příjemně. Hodně výšlapů jsem šel s ní a fakt mile mne překvapila.
Nemám zkušenost s jinými typy, ale tahle mi funkčně zcela postačuje.
Dundee
nováček
nováček
 
Příspěvky: 98
Registrován: pon črc 30, 2012 16:03

Re: Zateplene bundy, perove i synteticke

Příspěvekod mike » pát črc 17, 2015 18:28

mike píše:Pri tomhle pocasi bude realny test vetrovky asi az v horach.

Test dokoncen a s vetrovkou (Rab Windveil Pull-On) jsem v zasade spokojen. Funguje podobne, jako ma stara Warmpeace vetrovka z klasickeho Pertexu. Mozna je Microlight o neco min vetruodolny, ale rozdil neni velky a nevadi. Byla se mnou ve 3900 jen na tricku s kratkym rukavem a oblekal jsem ji obvykle vecer, kdyz zapadalo slunce. Nebo na ledovcich, kdyz se zvednul vitr. Jinak bylo vyjimecne krasne a teplo, a tak jsem vetsinu casu stravil jen v tricku.

Vetrovka je prijemne lehka a mala po sbaleni a ocenuju, ze nema kapuci :) S velikosti nakonec neni problem a v realu mne nijak neomezovala ani pri splhani se snehovym zlabem po prednich hrotech a pri lezeni po skalach. Akorat da trochu prace se do ni nasoukat. Fajn je hluboke rozepinani, coz umoznuje dobrou termoregulaci. DWR jsem neotestoval, nebylo jak, nespadla ani kapka. Pouzivam na ni Pertexovy pytlicek ze stare vetrovky a vesly by se tam dve :)

Jsem rad, ze jsem si vzal tuhle a ne EQ, v te by mi bylo obcas zima. Zvlast prvni den, kdy byl dost silny vitr, tahle to ustala, v EQ bych mrznul.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod wawrik » čtv črc 30, 2015 5:33

Vôbec to sem síce nepatrí, ale skúsim, aj tak mi ide o vetrovkový matroš...

Existuje niečo ako pertexová šiltovka s pevnejším šiltom? Najlepšie z EQ. Čiže vysoko priedušná, pokojne aj prefúkavá (ide v prvom rade o ochranu proti slnku), na druhej strane by mohla vydržať aj nejaké mrholenie vďaka DWR. A pevný šilt do vetra.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » čtv črc 30, 2015 9:23

Dosluhuje mi Millet 3D Cap, tak jsem hledal nahradu a mam v hledacku Millet Trail Cap II a Salomon S-LAB SENSE CAP tu od Salomon ma kolega a rika, ze ho chladi.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv črc 30, 2015 15:14

@wawrik: na co ty potrebujes ochranu hlavy proti slunci? Vlasu mas dost, udelej si drdol :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod aksam » čtv črc 30, 2015 18:22

wawrik....rab má kšiltovku z pertexu eq, http://rab.equipment/uk/shop/men/pertex/page/4
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1241
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Větrovky

Příspěvekod scinkk » čtv črc 30, 2015 18:29

ja rok nosil LaS shield cap nez sjem ji ztratil :( ted mam Inov8 hot peak. Obe maji tenky matros, hmotnost je skoro stejna. Inov8 ma vetsi/delsi ksilt + Inov8 ma po obou stranach ten pruh z mesh. Muzu ti ji profouknout v porovnani s EQ :)
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv črc 30, 2015 18:51

aksam píše:wawrik....rab má kšiltovku z pertexu eq, http://rab.equipment/uk/shop/men/pertex/page/4

To je ale VR tedy EQ + flisova pytlovina. Z cepice by asi sla vystrihnout ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod budo » čtv črc 30, 2015 19:39

booze: http://www.decathlon.cz/ksiltovka-bilo- ... 97137.html

já mám tuhle http://www.decathlon.cz/ksiltovka-run-s ... 36929.html - jen je celá v šedo-béžový barvě. Je dobrá.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod grco » čtv črc 30, 2015 21:20

budo, ty uz nakupujes len v decathlone alebo im robis marketing? :)
Uživatelský avatar
grco
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 6896
Registrován: čtv dub 8, 2010 20:08

Příspěvekod budo » pát črc 31, 2015 10:23

Ani jedno. Mam odtamtud jen par veci. Bezecky batoh, ledvinku, cepici a gate. Pri trose hledani tam najdes veci s prijatelnym pomerem cena vykon.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pát črc 31, 2015 10:30

hmmm ksiltovka Kalení to je neco pro me. :twisted:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř srp 19, 2015 18:32

Trosku netradicni dotaz. Nejak mi zasmradla Pertex vetrovka v podpazi (nechutne) nefunguje ani ocet. Stalo se to nekomu? Bundu celkem pravidelne peru a ted nejde vyprat, ani odsmradnout. :roll: Mel jsem ji na sobe v desti, pak na me uschla, propotil jsem ji, opet uschla. Pak jsem ji dal do batohu a dva dny tam "zrala".
Za jak dlouho vam zasmradnou vetrovky? Z jakych jsou materialu? Jak casto perete? diky.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod šíp » stř srp 19, 2015 18:34

Větrovku zpocenou z kola 2x týdně v případě, že ji mám každý den na sobě. V případě občasného užití méně často, většinou dle čichového testu.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » stř srp 19, 2015 18:41

šíp píše:Větrovku zpocenou z kola 2x týdně v případě, že ji mám každý den na sobě.

:shock: aha, to tak smrdi? Mas myslim HUMI Pertex?
Na stupnici smradu 1-5?
Petka je prokopnuta roura privadejici splasky do COV. :wink:
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod šíp » stř srp 19, 2015 18:44

Na kole větrovku propotím raz dva /a to i já/, takže když se mi už zdá dost prosolená, tak ji vyperu. Ten čichový test provádím pouze v případech, kdy větrovku užívám sporadicky. Asi tak od stupně 3-4 :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » stř srp 19, 2015 20:13

Pertex Classic, EQ i Microlight peru po kazde akci bez ohledu na delku. Tj. at je to den nebo 14 dni. Nikdy nezasmradly tak, ze by to neslo vyprat.
booze píše:Pak jsem ji dal do batohu a dva dny tam "zrala".

Fakt jsi ji tam nedal mokrou? Asi tam neco vyrostlo, bakterie nebo plisen, ty dokazou smrdet strasne a perou se blbe. Zkus vyssi teplotu, delsi cyklus a kdyz to nepomuze, tak Savo ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod apuka » stř srp 19, 2015 20:49

Zkus jeste koupit jedlo sodu (bikarbonu), tak na sucho to vysyp na mista, kde Ti smrdi a nech to tak minimalne pres noc. Potom jednoduse vysyp a vetrovku vypras, pokud nepomohlo, tak muzes podpazi (vetrovky, ne svoje :-)) v trochu silnejsim roztoku te sody namocit na par minut. Kdyz ani to nestaci, tak mne napadava (pred Savem) do vody nakapat neco antibakterialniho, napr. alkoholove grepove kapky nebo jeste lepe par kapek Tree Tea oleje (asi nedej na litr vody vic jak 10-15 kapek) - ten jednak znici velkou cast bakterii, pokud tam zustaly a jednak provoni (teda pokud zrovna nekomu to nesmrdi) - a namocit na nejakych 10 - 30 min a potom proplachnout v ciste vode.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16577
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » čtv srp 20, 2015 8:28

mike píše:Pertex Classic, EQ i Microlight peru po kazde akci bez ohledu na delku. Tj. at je to den nebo 14 dni.

Hmm to ja jednou za mesic/dva/rok. :roll:

mike píše:Fakt jsi ji tam nedal mokrou?

Fakt ne, ale asi v mastnote z potu neco vykvetlo.

apuka píše: jedlo sodu (bikarbonu), tak na sucho to vysyp na mista, kde Ti smrdi

zkousel
apuka píše: par kapek Tree Tea oleje

zkousel

Je to proste "vsaknute" do materialu, jednou jsem nechutne zasmradl Moira triko a uz neslo vyprat. #-o
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » čtv srp 20, 2015 16:57

booze píše:Hmm to ja jednou za mesic/dva/rok. :roll:

Cune ;-) Pak se nediv. Mas na ty spinave hadry vlastni garaz nebo ma zena preruseny cichovy nerv? ;-)

booze píše:Je to proste "vsaknute" do materialu, jednou jsem nechutne zasmradl Moira triko a uz neslo vyprat. #-o

Jeste by mohlo pomoct slunce, UV zareni. Idealni by to bylo nechat na slunci par dni v tech vedrech, co byla... Existuji i nejake enzymaticke prostredky. No a pak to Savo. Naredene, aby neposkodilo material.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pát srp 21, 2015 12:38

dneska je vetrovka od rana venku, dala ma to jelena a nejake svinstvo. Ted to dostane naloz UV vcera to smrdelo porad kysele. Jsem zvedav, nemuselo by to fungovat, abych si koupil novou vetrovku.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát srp 21, 2015 15:20

A jsme doma. Chces novou vetrovku, a tak potrebujes, aby to rekla sama :twisted: A delas si tu alibi, kdyby to nahodou cetla.

Priznej se, cos tam nasadil za kulturu? Sbiral jsi plisne po jeskynich? ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pát srp 21, 2015 16:37

Tak ted dosla, ze to porad v oblasti podpazi smrdi. :shock:
Mam si koupit novou a ze tato se uz nedela, tak si mam vybrat neco jineho. :D Jen at ji nezacne vybirat sama a nezada do google vetrovky. :roll: arm3
Ach booze, tak dobre si vybrala. 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pát srp 21, 2015 16:41

Aha mike to odhalil driv, nez jsem dal refresh. 8) takze mam hacknute ty w10 s kamerou mikrofonem a klavesnici, kdyz vis, co se tady deje.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát srp 21, 2015 16:46

:D kdepak w10, zapomnel sis nasadit alobalovou cepicku 8) Se divim, ze na to neprisla sama, vzdyt uz te musi mit za ta leta precteneho do posledniho pismenka ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pát srp 21, 2015 17:11

cesty osudu jsou klikate. puvodne jsem to nemel vubec v planu, ale kdyz chce.
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát srp 21, 2015 17:13

Zas si delas alibi? Jaky ma nick? :twisted:
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Větrovky

Příspěvekod booze » pát srp 21, 2015 17:20

prisaham na nejdrazsi alkohol, ktery mam aktualne doma 8)
Uživatelský avatar
booze
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 8315
Registrován: ned pro 14, 2014 12:56

Re: Větrovky

Příspěvekod mike » pát srp 21, 2015 17:22

A doma mas akorat prazdne flasky, vidim do tebe i kdyz mas cepicku 8)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49409
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení