Skye - poraďte s výběrem oblečení

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » ned říj 12, 2014 8:17

Zdravím témat je tu sice dost, ale nenašel jsem přesně co jsem hledal.
Jedná se mi o toto.

Pojedu do Skotska ostrov Skye na cca půl roku od ledna do léta.
Potřebuju poradit s výběrem vhodného oblečení na tamní klima tak abych se snadno zbalil do letadla a nebral toho moc - většinu věcí budu nakupovat teprve.
Jde mi hlavně o vhodné materiály, vrstvy tak aby se oblečení dalo použít jak v lednu tak v červnu - zda by jste volily jen syntetické materiály nebo naopak vsadili na vlnu, třeba ventile bavlnu a td.
Budu tam pracovat, ale o víkendech bych rád chodil po ostrově a trochu tam cestoval po Skotsku prostě abych si to trochu užil :)
Asi bych tedy chtěl oblečení na které se mohu spolehnout, se snadnou a rychlou údržbou, díky za rady co na takovou cestu vybrat :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » ned říj 12, 2014 11:20

.. ahoj, to teda je - Skye a rovnou půlroku! Skoro až závist ;-) ..
Takže jestli můžu pípnout po našem loňském květnovém týdnu tam, tak oblečení asi jako u nás pro řekněme březnovo-dubnový 14denní trek po horách .. Zimy jsou tam mírné a spíš vlhčí, jara pak teplotně mírnější než tady ve střední Evropě. Ale zas se tam člověk koncem května může na slunci i spálit ;-) .. Co se materiálů na sebe týče, tak za vlnu (až na pár drobností - nějaký ponožky, jeden svetr) moc mluvit nemůžu - ale za PES, PAD a PP ano .. a věci co mám logicky i do našich (výšše zmíněných zimně-jarních) podmínek se v pohodě užijí i tam. Hlavní (a někdy kardinální) je ale větruodolnost a taktéž důležitá je nepromokavost - ikdyž deště jsou tam zvětšiny spíš mírnější - forma mžení či lehkého ale delšího poprchávání od moře - a tak leckterá 10.000mm-ová softshellka tohle ustojí. Ale zmíněný vítr tam umí být všudypřítomný (především severní a západní pobřeží ostrova .. mj. oblast Vaternish, na západě např. Neist Point s nejzápadnějším bodem Evropy kam lze dojet po vlastní ose bez nutnosti použití trajektu!) .. a tak doporučím kvalitní větrudolnou bundu i kalhoty .. Jestli můžu sloužit i mým někdejším výběrem v čem funguju i tady k plný spokojenosti - HS bunda Pinguin Alpin, SS bunda Pinguin Element, pertexka od Hannahu, .. pod to fleesky od Craftu a funkční trika taky Craft (nj, jsem na Craft ulítlej :D) .. na nohy Patroly (ale být tam od ledna tak vezmu od DA i softshellový Treky - a být i v červnu tak se při krásném počasí nad 20st. užijou i DA Borneo) .. Ale pokud by tam člověk chtěl zažívat víc adrenalinu a zkoušel by krajinu za všech podnebných situací a třeba se pravidelně plavil po moři, tak se užijí i bytelné HS kalhoty (s dobrou prodyšností). Na boty se neptáš, tak asi vyřešeno - ale pokud mohu i zde něco říci, tak voda je tam často všudypřítomná - mokřady na tisíc způsobů, takže vodoodolnost první faktor. Pak i pevnost, neb třeba takový trek po Quiraingu nebo na jihu v Cuilinns si žádá boty asi jako v Tatrách či Alpách do 2000m.
Závěrem asi jen přání ať se ti tam líbí (o čemž nepochybuju) a užiješ si báječnej půlrok na ostrově kde je tak blízko nebi! ;-) .. Ahoj
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod RUMcajs » ned říj 12, 2014 11:54

Je to u oceanu a budou tam caste boure, prehanky a hlavne vitr.
Pocitej s omezenou moznosti susit obleceni.
Syntetika v tom ma znacnou vyhodu.

Mistni jsou mnohem vice otuzili takze tomu bude odpovidat i teplota v domech.

Bez nejake nepromokave vrstvy se neobejdes.
Jde snadno oklepat, susit atd.

Bundu doporucuju "pod zadek" s pradnou kapuci.
Vetrani po rameny vyhodou pro teplejsi avsak vetrne dny.

Boty na ven jedine z kuze co pujde voskovat.
Pocitej treba s nekolikahodinovou chuzi v bahne, vode, desti.
Latkove modely s membranama akorat nasaknou vodou.

Navleky vyhodou.

O teplotach a srazkach je neco napsano na wikipedii.
Pocitove to bude ve vetru mnohem mene.
http://en.wikipedia.org/wiki/Skye
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » ned říj 12, 2014 12:59

Díky moc za vyčerpávající odpovědi hlavně tommy27 ale i RUMcajs.
Ano doufám, že to bude fajn, podnebí a td sem si samozřejmě již zjišťoval a konzultoval s bratrancem co žije v Londýně a na sever občas jezdí na dovču s rodinkou, ale on není nějaký outdoor nadšenec spíše městská krysa co jde ven na půl hodinky když je pěkně :)
Na Skye chci spíše tak pochodit a fotit na nějaký adrenalin se moc nechystám - je to v prvé řadě pracovní záležitost takže jen tak v tom volném čase, ale věřím, že za půl rok se najdou příležitosti.
Boty určitě si beru La Sportiva Boulder X které jsem nedávno koupil a moc si je chválím, vzal bych je rovnou na sebe a tam bych je použil na chození po městě, cestách, kratší výlety v lepším počasí a jako druhé boty do marastu a delší tůry přírodou bych koupil od LS Trango nebo Karakorum - Tranga sem už měl v srpnu objednané ale prý budou až kolem listopadu v mém čísle tak sem to zrušil.
To oblečení tam jsem právě chtěl třeba z Merina prádlo a trika, mikinu s kapucí, na vršek tedy místo Ventile od Tilaku asi tedy něco s membránou když píšete, že to bude lepší, určitě pláštěnku, ale tak to je samozřejmostí :)
Chci se zeptat tommy27 když si tam byl do jakého objemu ses zabalil bral si asi jen jedny boty nebo si bral také dvoje?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » ned říj 12, 2014 15:37

.. ahoj, .. předně ad. RUMcajz - popsal to jistě správně - ikdyž trošku z pohledu rybáře či ovčáka co opravdu musí ven za každého počasí :-) .. to my co fotíme (a tím pádem lovíme světlo) zas při opravdovém nečasu popíjíme čaj/pivko někde v teplém přístřeší ;-) ..
.. Ohledně bot je k diskuzi asi jen ten vosk - neb zima (tedy mrazy) tam často nejsou ani ne pod -5°C a podle mnou nabraných kvant informací když se "povede" teplá zima, tak mimo těch nejvyšších vrcholků hor nemusí být za celou zimu ani vločka sněhu! .. takže za mojí maličkost kožený boty klidně jen naimpregnovaný - aby přeci jen dejchaly .. ono tam fakt nikdy nebude jako na Kvildách aby bylo v lednu mínus 20 a zapařený nohy příjemně hřály :D
K dotazu - bral jsem tam sice dvoje boty - nízký e-ventový Tevy a pak poměrně starý kožený pohorky, ale ty jsem kupodivu za celej pobyt snad neoblík, neb jsme měly docela štěstí na počásko a snad jen dvakrát krátce poprchávalo .. Dnes bych sebou bral LS Tibetky co jsem kupoval tehdy po návratu. Všechny věci co jsem sebou měl (oblečo+boty+hygi+část fotovýbavy+stativ) se mi vešlo do cca. 17-18kilo .. a pak malej fotobágl do boxu na palubě.
Tipů co vidět je spousta .. kdyžtak pošlu IZkou link na obrázky ;-) ..
Zatím ahoj ..
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » ned říj 12, 2014 17:03

Jj díky, zatím do ledna času dost, tak to můžu pořádně promyslet a naplánovat.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » ned říj 12, 2014 19:30

.. jasně. .. Mmch. taky je docela podstatný jak se budeš po ostrově (případně pevninských Highlands) pohybovat .. zda k dispozici auto či motorka. U první varianty pak samo trošku odpadá i maximální strach o počasí když budeš vždy tak hodinu-dvě od auta .. Navíc na většinu zajímavých míst lze vždy dojet hodně nablízko. Navíc když dobrá GPS a dobrá příprava z domova - ohledně bodů zájmu a vůbec tras. Ale budeš tam půlroku a to je doba kterou dorovná snad jen 8-10 samostatných výprav! .. Tak snad v Edinburghu dokoupit externí HDD na fotky ;-) .. Ahoj
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod RUMcajs » ned říj 12, 2014 20:34

Plastenka ve vetru moc neobstoji.
Doporucuju nezateplenou nepromokavou bundu.

Co se cestovani letadlem tyka, tak co si nacpes do kapes to se do vahy nepocita zavazadla nepocita.
Takze si klidne nacpi objektivy do bundy a mas par kilo k dobru :)
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » pon říj 13, 2014 10:50

.. teda RUMe .. nic ve zlým, ale rvát třeba 2,8ičkový skla kde nejmenší váží půlkila do kapes a pak se celou cestu bát že to nějakej cizinec či ještě hůř čech shodí z boxu nad sedadly :-) .. Nemluvě o faktu že se VŠE z kapes musí "naházet" na kontrolách do tý plastový škatule!! (mě tam právě při cestě na Skye kontroloři zlomili brejle, bo se s věcma moc nepáraj :-/) .. takže trošku nedomyšlenej nápad - možná tak v případě letitých otlučených manuálních skel bez vlastních motorů ostření a nedejbůh motorů stabilizace. Ale kolik procent krajinářů je dnes na moderních DSLR používá?!? .. 2-3% .. Takže já osobně bych si do kapes od bundy dal max. plastový seťáčky či pevnou 50ku .. ale ty už nepoužívám .. navíc váží do 300-350g a tím se už moc neřeší - co se váhy týče ;-) .. Takže asi tolik
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod wawrik » pon říj 13, 2014 11:26

Na letiskách mám objektívy (a mobily a čítačky a baterky atď.) po vreckách bežne, do plastovej debničky to dávam naraz aj s bundou. No problem. Nikto iný okrem mňa sa toho nechytá, debničku na pás aj z pásu dávam predsa sám.
Uživatelský avatar
wawrik
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4311
Registrován: pon úno 22, 2010 16:11

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » pon říj 13, 2014 11:44

.. hmm, jen jak zabránit rukám "celníků" aby se v tom neprohrabovali (a nedejbůh se nedolomil nějaký z kontaktů na bajonetu) :-) .. Ale koneckonců každýho věc .. já bych teda 105/2,8VR makro nebo 16-35/4VR do žádný bedničky nedával - ikdyby s opatrností chirurga .. na to mám tyhle dvě "menší" skla docela rád .. A pokud má někdo fotobágl (na kvalitní krajinářskou fotovýbavu) tak malej, že se mu tam ty 3-4 potřebný skla (vč. 70-200) nevejdou tak spíš tohle stojí za zamyšlení ;-) ..
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » úte říj 14, 2014 10:25

Pánové řešíte to zbytečně, beru si jen mobil s dobrým foťákem - Lumia 1020 - jinak sem fotil vždy na film přes Hassíka 503 s Cáájou Zeissem :D jenže na komoru není místo a čas tak sem to před lety střelil a dnešní ,,parodie,, na foťáky mě neberou...
Byť se to zdá jako velký rozpor tak ta 1020 mi plně vyhovuje - je to malé a mám to stále u sebe a výstup to má slušný když se respektují pravidla, se zrcadlovkou bych se dnes netahal, když digitál tak starou školu takže Leicu, jenže to je 200-300 tisíc se skly :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » ned říj 19, 2014 20:16

Začínám už trochu hledat, co něco takového jako hlavní bundu?

http://www.directalpine.cz/bunda-quebec-10
http://www.directalpine.cz/bunda-shivling-softshell-13
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Lipon » ned říj 19, 2014 22:00

tommy27 - celník se ti v tom sám hrabat nebude, požádá tě o vyndání dotyčných podezřelých věcí; několikrát jsem takhle už přenášel 105/2,8 VR a nic se tomu nestalo
já to občas dělam tak, že si před chek-inem dam těžký věci do kapes, kdyby chtěli vážit palubní zavazadlo; po check-inu před rentgenem popř. klidně po rentgenu dam zpátku do batohu
naposled jsem takhle vezl v kapse bundy 2x3,5'' disk + holicí strojek a bunda měla asi o 3 kila víc :-) u boardingu sem neviděl, že by někomu vážili zavazadlo
stejně tak neni od věci si přečíst přepravní podmínky daného přepravce; většinou píšou o váze palubního zavazadla a kolik věcí osobní potřeby k tomu můžeš mít - v případě nouze lze při vážení palubního vyndat třeba notebook (to je věc osobní potřeby), knížky a dokumenty (opět povoleno jako osobní věci na palubu), foťák apod.
ale popravdě jezdim většinou s odbavenym zavazadlem a na palubu mam buď notebookovej batoh anebo Deuter Transalpine, a vážili mi ho asi jednou
Lipon
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4910
Registrován: úte pro 7, 2004 9:25
Bydliště: furt něgde ...

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » pon říj 20, 2014 6:41

No super tak už víme jak se nechat odbavit na letišti, nicméně toto téma je o něčem jiném. Prosím moderátora aby to promazal a pojďme se bavit k věci.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » pon říj 20, 2014 9:26

.. jasný Michale - máš recht (zvlášť pokud ten půlrok obsloužíš fakt jen tou Lumijkou .. ikdyž při myšlence na focení v takový luxus-krajině bez CPL či mnohde přechod-filtrů mi krvácí srdéčko) ..
K bundám - membránovým Shivlingem jistě moc nezkazíš - má shodou okolností hodně podobnej střih (a "nepro"pro-parametry) jako Gliderka co jsem míval (jen pozor - 10mm fleece takže bude hřát o dost víc jak Glider! Ale když se vynechá střední vrstva a hodí se to jen na termotriko tak v poho i hloubejš do jejich jara). Takže to jejich mrholení a lehčí přeháňky poměrně v pohodě zvádne .. a tys ostatně psal, že na žádný větší akce za bouřek a lijáků se nechystáš ..
Quebec neznám, ale sám vidíš jak na tom bunda je .. co vím taky tady na fóru jí skoro nikdo nemá .. asi na konto i těch divokých barevných variací ;-) ..
Jinak já tohle řeším HS bundou anebo nemembránovou SS .. u tebe ale chápu že to chceš pojmout 2in1 ;-) ..
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » pon říj 20, 2014 11:14

No s tou Lumií to nebude tak hrozné navíc o nic nejde stejně si to můžu kdykoliv zopakovat tam, takže třeba časem koupím nějaký fotoaparát a už budu vědět kam se vydat.
K té bundě vidíš ani jsem si nevšiml že je tak silná, ale jak si psal bez prostřední vrstvy by to vadit nemuselo.
Zatím to je takový návrh no obešel sem pár obchodů a SS je mi takový nejpříjemnější na omak, hlavně to působí dobře i na ,,civilní,, nošení pokud se vybere něco barevně slušného. Na druhou stranu asi by se hodila i na jednodenní výlety do Alp a na české chladnější podmínky.
Hlavně tedy koukám jakou značku vůbec a tahle DA mi přijde cenově zajímavá varianta k Mammut, Millet.... a dost lidí si DA chválí.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » pon říj 20, 2014 12:35

Tak bunda objednaná na prosinec tak až se vrátím z Německa snad bude připravená :) Jinak sem si koupil batoh Black Diamond Speed 30 - váhal sem nad 22, ale prodejce mě přesvědčil, že sem dost velkej a 30 bude víc univerzální :)
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod RUMcajs » pon říj 20, 2014 18:28

Jakou bundu si vezmes proti silnym prehankam?
Pocasi je tam nestale.
Kdyz budes cekat na stabilni predpoved, tak prosvihnes spoustu vyletu.
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » pon říj 20, 2014 19:20

.. jj, RUM má do velký míry pravdu - my a další skupinky z Čech co tam fotíme musíme za ten tejden-dva stihnout co nejvíc a tak nepromok-bunda prakticky povinnost, ale chápu že bys to membránovou soft-shellkou rád elegantně pořešil .. ale počítej, že později na jaře podobný bundy (10/10) fakt víc topěj a tak slunečnej květen-červen by ses v ní mohl při tripech hlavně po tamějších horách docela slušně zahřát :-/.
Ohledně čekování počasí jistě brzy natrefíš na slušný appky typu GO Weather EX nebo Weather UK a pak opravdu kvalitní předpověď není problém. To zda pak člověk vyrazí do terénu i za plech-oblohy je samo na každém z nás .. na to jak moc dní tam jsme.
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » pon říj 20, 2014 21:10

No dobře tak není problém to případně zrušit i sem se domlouval, že když nebude dle představ tak si prostě vezmu jinou.
Tak jaký konkrétní model z produkce Direct Alpine, Millet, Tilak by jste zvolili? Rád bych aby to byl na omak příjemný materiál, spíše sportovnější užší střih ale civilnější vzhled :)

Zkoušel sem tuhle bundu ale přišla mi volnější v těle a docela krátká
http://www.hudy.cz/bundy_panske/millet- ... lphur.html
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod axi12 » pon říj 20, 2014 21:16

Potřebuješ něco, co ti nepromokne, co tě bude držet v suchu i po 10-ti hodinové pršce. Takže nekoukej na věci s Windstopperem, ale spíš na věci s gore-texem (pro shell nejlépe) nebo polartec neoshell.

Koukni se na DA Revolution, Tilak Stinger, Tilak Storm.

A taky by nebylo od věci kouknout i na nějaké nepropo kalhoty, protože jinak ti to bude stékat po budně dolů a vsákne se to do kalhot a bude ti kosa. Tam mi přijdou super Tilak Ultralight, které seženeš za pár kaček (do 2,5k) a za tu cenu jsou fakt hezký :)
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » pon říj 20, 2014 22:05

Tak nevím nahoře Tommy psal, že tamní podmínky snese SS s 10 000 v pohodě - jak bude chcát nikam nejdu a 10h tak to nevím budou spíše výletíky do 5h zbytek času třeba cesta na místo - autem, jedu tam hlavně pracovat nebude čas na nějaké dlouhé tůry. Jasně nějaký víkend a td se třeba najde na něco delšího, ale to si počkám na počasí :)
A když mě chytne slejvec nasadím nějakou pláštěnku, on i ten goráč proteče v lijáku - tak sem chtěl spíše ten příjemný SS a v báglu igelit do zálohy.
Jj kalhoty taky nějaké, ale chci je ze stejného matroše co bundu, takže až dle té bundy, jedny SS už mám, ale chci stejně nějaké koupit.
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod RUMcajs » pon říj 20, 2014 22:15

Bundu ber nepromokavou s co nejvetsim poctem vetracich otvoru.
Jeslti nosis bryle, tak neco s poradne nastavitelnou kapuci.

Hodnota nepromokavosti je vztazena k tlaku vody.
Napr. popruhy batohu ji snadno prekonaji.
http://rumcajs.ulfree.net./Ukazat/tlak.jpg

Kvalita vydrzi spoustu let a pujde pouzit i behem dalsich let v zime.

Tilak ma zlevnene modely tady:
http://www.etilak.cz/kategorie/cz/68/outlet/

Highpoint ma slevy zde:
http://www.highpoint.cz/panske-obleceni/bundy-panske/nepromokave-bundy.html

Hodne recenzi a fotek je take na http://www.svetoutdooru.cz
Cim mene jde v mlze videt do dalky, tim vice jde videt do sebe.
Uživatelský avatar
RUMcajs
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2419
Registrován: čtv lis 24, 2005 15:00
Bydliště: Sligo, Ireland

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod axi12 » úte říj 21, 2014 7:40

Michal82 píše:... on i ten goráč proteče v lijáku ...

jo? aha, a kdy a za jakých podmínek (s jakou budnou) se ti to stalo, prosím?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » úte říj 21, 2014 9:38

.. tak chlapi přeceee ;-) .. však z Michalových slov je už od samýho začátku vidět, že ty víkendíky na Skyei či tamní hezká odpoledna/podvečery (když se sakra vyvede počásko) chce pojmout fakt čistě výletnicky - s mobkem, sváčou a lehkým báglíkem při sobě ... Takže opravdu žádnej těžkej trek za nuceně každýho počasí .. s 15ti kily na zádech a stanem a stativem v rukách :-).
Navíc bude jak si myslím vždy do max. hodiny-dvou od auťáku a tak by mu ta schopná memb-SS-ka mohla vystačit fakt celej ten půlrok .. a když se pak od půlky/konce dubna začne oteplovat, tak za slunečna/sucha/né moc větrna poslouží i dobrá fleeska.
S kalhotama bych to taky asi nehrotil .. až tam zas pojedem (zvažujem březen či září) tak beru DWR-kový Patroly, a na ty lepší dni tam zas Bornea a fertig. Za bouřky/lijáku se opravdu fotit moc nedá a tak hupky do auta a popojet .. Bo jak tak anticipuju Michalův životní styl, tak nezateplený-převlíkací HS-kalhoty by užil tak 1-2 dny v roce (i pak v budoucnu) .. což je za investici 3-4k a více docela drahej špás :-/ .. já tohle dilemátko kdysi řešil příklonem k SS-kalhotám .. a když byla možnost za dobrou cenu (cca. 1600) mít hybridní DA Treky s membránou na exponovaných místech a navíc celý s permanentní nano-DWR-úpravou, tak nebylo co řešit .. fotovýpravy v zimních cahotách kolem nuly krásně pořešeny. Tohle či něco podobnýho by mohlo/mělo fungovat i tam - leden, únor a březen .. takže zvažuj ..
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » úte říj 21, 2014 10:04

Axi12 - vyrazil sem s pár kámošema do Alp v létě - mám jen starý hadry SS kalhoty bunda má dobrých 10 let sepraná takže nic moc :) povětšinou cca tak i kamarádi někdo něco lepšího někdo stejně, jeden kámoš měl bundu a kalhoty od Mammuta Goráč - cestou nahoru měl pár vtipných poznámek - vzal sis ručník až začne pršet a td - no na vrcholku slejvák jak kráv....a foukalo lítalo to spodem vrchem... Jo když se to rozjelo byl sem hned mokrej, jenže kamarád s GTX do půl hodiny taky.... K autu to bylo 3h cesty takže ve výsledku bylo fuk jak kvalitní hadry měl kdo na sobě v autě se převlíkal každý z nás - od tý doby si beru pláštěnku protože to jediné neproteče.
Tommy27 díky no ještě to promyslím, ale opravdu bych se klonil k SS s nějakou lepší úpravou a igelit v záloze. Jinak zas nejsem takovej pecivál, ale jo když bude hnusně budu sedět doma, výlety kratší jelikož samotného mě to pak taky nebaví ale zas na druhou stranu nejsem z cukru :) Jestli tam pojedeš znovu mohli bychom se srazit :D
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod tommy27 » úte říj 21, 2014 11:07

.. jasný ;-) .. tak jsem tě tak nějak otipnul správně - já jsem na tom +/- podobně - ani pecoš, ani úplnej cukr :-) .. jen ten věk člověk nezastaví a tak doba kdy se moc neřešilo co na sebe už dávno skončila.
S tím jarem ale fakt ještě nevím - jezdíme každej rok někam (letos byl Balt) ve 4-5lidech a min. dva jsme zas pro Skye, ale ve hře je ještě Bretaň a Normandie - ale snad zvítězí Skotsko - neb by se dalo i víc z pevninských Highlands. Takže kdyby to klaplo tak bychom se samo ozvali.
Kontakt na face jsem ti dal .. tam je i nějakých 300-330 obrázků z výpravy ;-) ..
tommy27
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: ned úno 17, 2013 22:55

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 23, 2014 10:00

Tak se mi to komplikuje, ten DA Shivling nikde na krámě není - na krámech které dle DA objednali, a dle vyjádření dvou prodejců je možné, že do konce roku budou, ale zaručit to nemohou, takže sem začal lovit v běžné nabídce Hudy.

Takhle dle katalogu mi padlo do oka například toto

Na zimu a deště
http://www.hudy.cz/bundy_panske/millet- ... -noir.html

Jaro léto
http://www.hudy.cz/bundy_panske/millet- ... html?&fb=8

Je to tedy dražší ale co na to říkáte bude lepší kombinovat dvě bundy?
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Re: Skye - poraďte s výběrem oblečení

Příspěvekod Michal82 » čtv říj 23, 2014 11:33

Ještě mě zaujala třeba tahle a k tomu zas vybrat nějakou bez kapuce.

http://www.hudy.cz/bundy_panske/mammut- ... ?&fb=145-8

Obecně raději vybírat u Milletu nebo u Mammuta - životnost, materiál....
Michal82
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3212
Registrován: úte čer 24, 2014 6:45

Další

Zpět na Oblečení