Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pon srp 18, 2014 20:03

holgerusi, az Tvoje bunda nepropusti vodu zvenku ne v celodennim desti, ale v opravdove prutrzi mracen s tocivym vetrem 80+ km/h, tak pred ni smekam. Ale predpokladam, ze pri sebelepsim zatazeni pri takovych podminkach vitr vodu zafoukne do kapuce az dozadu, do rukavu i ze spodu bundy i bez vzlinani. A to ani nemusis do hor, stacilo minuly tyden tady v Ostrave jit pet minut ve spravny cas (v parku mame kolem stromku asi 1,5m hluboke diry, v tech se za cca 40 minut bourky, ktera se zastavila nad nami udelal bazen s metrovou vodou jenom z toho, co primo tam naprselo plus neco ze stromu, kolem to odtekavalo na cestu).
Proste chtel jsem jenom rict lidem, kteri si mysli, ze je nejaka membranova (ale stejne tak napr, i plastenka) bunda stoprocentne udrzi v suchu za kazdych okolnosti, ze je to blbost. Membranovky jsou fajn na bezni dest (jako i plastenka), ale maji svoje omezeni a pokud pocasi chce, bude mit navrch vzdy. A jak jsi psal, v pripade husteho deste s vnitrni kondenzaci se nic delat nemuze, fyzikalni zakony zatim zadna membrana neprekonala.

Mimochodem, trochu OT: Letos v Julkach jsme meli takovou vlhkost vzduchu a vsechna priroda tak nasycena vlhkem (nekolik dnu poradne lilo a lilo, potom bylo mirne teplo, vyparovalo se, a zase lilo....), ze i pri +12-15 stupnich bez deste ani sebelepsi a sebepropustnejsi funcni triko jenom v jedine vrstve nestihlo odvadet pot. Byli jsme hned zrana par vterin po vykroceni z ubytovani mokry vlastnim potem, resp. vytvorenym telesnym teplem, i kdyz jsme jenom stali pred vchodem... To jsem jeste nikdy nezazil - a v takovych podminkach nepotrebujes ani dest, uz telem ohraty vlhky czduch okamzite kondenzuje jak zevnitr tak zvenku.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod holgerus » úte srp 19, 2014 8:00

[quote="mvaldo"]aka je to bunda?[/quote]
Ta bunda se už nevyrábí. Taky už jí mám 4 roky.
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod martinnakole » sob zář 20, 2014 20:07

Dokážete někdo porovnat GTX Paclite a GTX Active Shell? Sháním nějakou bundu na kolo, jelikož horolezecká HP Protector je pro tyhle účely dost mimo, a narazil jsem na tyhle modely -

http://www.bike-eshop.cz/cyklisticke-bu ... eon-yellow
http://www.bike-eshop.cz/cyklisticke-bu ... eon-yellow

Kromě toho, máte někdo s Gore Bike Wear nějaké zkušenosti? Stojí to za ty prachy?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » sob zář 20, 2014 20:30

Většina porovnání Paclite vs. Active shell vyznívá tak, že Active Shell je výrazně prodyšnější a že by si lidé už Paclite nekoupili (najdeš na OF). Je spíš otázka,Ž těch dvou bych tedy určitě bral tu druhou, zvlášť když jsou prakticky za stejnou cenu. Je ale otázka, jestli alespoň ten Active Shell dokáže udýchat jízdu na kole. Kdyby se člověk i v AS potil, bylo by asi rozumnější ušetřit a koupit něco jako High Point Road Runner. Levnější, lehčí, snad vyrobené v ČR, ale méně prodyšné (na úrovni Paclitu?).
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod martinnakole » sob zář 20, 2014 20:42

O Road Runnerovi taky uvažuju, akorát mě dost odrazuje, že to nedělaj ve žlutý. Cena je příjemná a slyšel jsem na tu bundu docela chválu.
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » ned zář 21, 2014 12:28

Ten Road runner má blbou tu kapsu na zádech. Je to príma na velocipéd, ale úplně na hovno pod batoh.
Já z tohodle důvodu volil z kategorie UL membránovek Micinu vod Marmotu. Nicméně dneska bych šel do Supermiciny, ale tenkrát se eště nedělala.
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod martinnakole » ned zář 21, 2014 17:21

Myslíš pod krosnu, nebo pod jakejkoliv baťoh?
martinnakole
účastník
účastník
 
Příspěvky: 333
Registrován: stř bře 13, 2013 17:26
Bydliště: Praha nad Labem

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod kom72 » pon zář 22, 2014 17:07

Dobrý den,
rád bych si koupil nějakou nepromokavou jarní či podzimní bundu. V současné bundě (softshell) se dost potím a bunda je pak zevnitř nepříjemně mokrá. V bundě pouze fotím a chodím třeba po horách.
Poradí mi někdo bundu do 5.000,- Kč v které bych se nepotil? Zřejmě se musím dívat na prodyšnost bundy? Zatím mám v hledáčku:
http://obleceni.online-sport.cz/outdoor ... /?v=186466
http://obleceni.online-sport.cz/outdoor ... /?v=137479
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... CBQ-vl_t8k

nebo tuto, kde mohu mít 50% slevu od T-mobilu:
http://www.zajo.net/cz/vodeodolne-bundy ... 66-10.html

Poradí někdo?
Naposledy upravil kom72 dne pon zář 22, 2014 17:43, celkově upraveno 1
kom72
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon zář 22, 2014 16:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pon zář 22, 2014 17:39

eVent jako materiál je zdaleka údajně nejvýkonnější, pokud se prodyšnosti týče
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod scinkk » pon zář 22, 2014 18:31

Ja se snadno potim i pod neoshellem - to jen pisu proto, abys nebyl prekvapen, ze se budes potit treba i pod bundou za pet litru, ono to nezalezi jen na cene :)
Ale jak bylo psano, asi neni v tomto smeru zatim lepsich membran nez event a neoshell.
MyFlickr - fotky ulovene cestou
Uživatelský avatar
scinkk
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3505
Registrován: pon dub 2, 2012 12:06

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sobb » pon zář 22, 2014 19:09

mitau píše:Většina porovnání Paclite vs. Active shell vyznívá tak, že Active Shell je výrazně prodyšnější
to sedí, ale na kolo bych si i Active Shell vzala asi jen na dlouhý deštivý sjezd
We have just one world, but we live in different ones ...
sobb
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9261
Registrován: stř bře 7, 2007 9:28

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lieti » čtv říj 2, 2014 10:45

Zdravím, mám možnosť kúpiť niektorú z týchto búnd za polovičnú cenu, otázka ktorú?

A to hlavne z hľadiska parametrov materiálu. Na Sympatex som tu našiel zmiešané reakcie, ale staršieho dátumu, ale podľa marketingových údajov by mal mať RET 0.5. Event má zas parametre nižšie, ale direct venting znie marketingovo zaujímavo. Predpokladám využitie skôr na prácu v teréne - vietor, dážď, slnko (potivý typ).
Ďaľšie hľadisko je odolnosť a životnosť.

U poslednej bundy som si vedomý, že má charakter skôr "zimnej budny", ale tam nie som si istý ako by mala fungovať kombinácia primaloft a sympatex.
Uživatelský avatar
Lieti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv dub 2, 2009 13:23

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mitau » čtv říj 2, 2014 14:45

Možná tě to překvapí, ale podle mě žádnou. Předpokládám, že sleva 50% je z původní ceny - tedy jde o bundy za cca. 5 - 6 tisíc Kč. Myslím, že Zajo je příklad firmy, která přešla na strategii přestřelené ceny,ze které ale rovnou nabízí slevu 30 - 40%. V reálu je tedy tvá sleva celkem malá.
Po zkušenostech se Sympatexem bych zrovna u této membrány údajně naměřeným parametrům nevěřil. Proč by o Sympatexu nebylo slyšet, když je teď každý nadšen z GTX Active s 2-3 RET? Event je mebrána kvalitní, ale Zajo vůbec neuvádí, jakou variantu Eventu používá. Navíc je důležité i zpracování a střih.
Být tebou bych za tu cenu raději sáhnul po osvědčené kvalitě - např. Tilak Attact Active nebo v outletu Tilaku jsou různé další modely (např. Storm) za cca. 5000Kč.
Nebaví tě stostránková témata, kde je někde zmíněná odpověď na tvoji otázku? Nepromokavé bundy - shrnutí, Batohy 40-45l - shrnutí, Karimatky - shrnutí
mitau
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1215
Registrován: ned říj 9, 2011 10:56

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv říj 2, 2014 14:59

Lieti píše:A to hlavne z hľadiska parametrov materiálu. Na Sympatex som tu našiel zmiešané reakcie, ale staršieho dátumu, ale podľa marketingových údajov by mal mať RET 0.5.

Tak to by byl Sympatex aktualne nejlepsi membrana a dokonce prodysnejsi, nez materialy pouzivane na vetrovky. Neverim. Membrana je neporezni a takove jsou v realu vzdycky horsi, nez porezni jako je eVENT.

Lieti píše:U poslednej bundy som si vedomý, že má charakter skôr "zimnej budny", ale tam nie som si istý ako by mala fungovať kombinácia primaloft a sympatex.

Spatne. Zateplene bundy potrebuji co nejvetsi prodysnost svrchniho materialu, jinak zespoda namrza odparovany pot. Vzhledem k tomu, ze neporezni membrana potrebuje ke sve funkci teplotni gradient a ten bude u zateplene bundy maly (teplo bude pod izolaci, nad izolaci bude skoro venkovni teplota). tak to nejspis nebude fungovat temer vubec.

Kdyz uz bych musel vybirat z tech tri, tak jedine tu eVENTovou.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49289
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Lieti » čtv říj 2, 2014 15:53

mitau píše:Možná tě to překvapí, ale podle mě žádnou. Předpokládám, že sleva 50% je z původní ceny - tedy jde o bundy za cca. 5 - 6 tisíc Kč. Myslím, že Zajo je příklad firmy, která přešla na strategii přestřelené ceny,ze které ale rovnou nabízí slevu 30 - 40%. V reálu je tedy tvá sleva celkem malá.

Neprekvapí, táto stratégia je mi jasná od počiatku. Zajo má ale pre mňa obrovskú strategickú výhodu, lebo ako asi jediný výrobca vyrába aj vo veľkosti 3XL Vedel by som si vedieť vybrať kopec vecí od iných výrobcov, ale absencia tejto veľkosti je neuveriteľný limit (popravde sa výrobcom čudujem že na tento segment nemyslia - poznám dosť ľudí po okolí s obdobným problémom).
Ak by ste vedeli o inom výrobcovi rád si nechám poradiť.

Každopádne zatiaľ sa aj ja prikladám k verzii eVent. Ten údaj o RET 0.5 sa mi tiež zdal príliš dobrý, na to aby to bola pravda, ale majú ho priamo z marketingu sympatexu a z kade ho majú oni netuším.

A dík za potvrdenie môjho podozrenia na zateplené membránovky.
Uživatelský avatar
Lieti
nováček
nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: čtv dub 2, 2009 13:23

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod šíp » čtv říj 2, 2014 16:26

Warmpeace dělá membránovku XXXL.
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod aksam » čtv říj 2, 2014 18:12

Lieti....když se podíváš na velikostní tabulky tak velikost xxxl u zaja je stejná jako xxl u marmotu, mountain hardwear. tnf, prostě dívej se po us firmách šijou na pořádné chasníky...
aksam
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1240
Registrován: čtv srp 4, 2011 6:43

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod šíp » čtv říj 2, 2014 18:17

No prostě na normální chlapy :wink: :mrgreen: :ú
Uživatelský avatar
šíp
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 16153
Registrován: čtv črc 14, 2005 15:41
Bydliště: Brno

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod sahmo » čtv říj 2, 2014 18:29

ma niekto skusenosti s bundou Lowe Alpine Kamala Jacket legion?

http://www.gamisport.sk/bundy/vetrovky/ ... n-blue-lb/

moja columbia titanium uz doziva a zhanam nieco dobre za rozumnu cenu. pouzitie turistika a treky
sahmo
nováček
nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 2, 2014 18:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod RobertKubizna » úte říj 14, 2014 18:58

ahojte,už dlho brázdim svetové eshopy,čítam OF,recenzie e neviem čo všetko na bundy a materiály,ale nakoniec aj tak píšem sem a prosím o radu. chcel som si skrátka kúpiť nejakú nepremokavú a prodyšnú goráčovú bundu vo výpredaji tak do 150euro(čakám aj na sport veltrh v brne). no narazil som celkom náhodou na bundu Karrimor Elite Alpiniste 2 eVent...má to eVent,čo by malo byť teda fajn. našiel som na ňu aj jednu sk recenziu na http://tyger.sk/event-fabric-on-karrimo ... nt-jacket/ bundu hodnotí veľmi dobre. lenže! čo ma zaráža najviac je to,že tá bunda stojí všade 80-110euro a všade sa jej snažia zbaviť. alebo neviem,čo si mám o tom produkte myslieť. Mám si ju odniekiaľ objednať alebo si myslíte,že na veltrhu v brne budú dobré/lepšie ceny? ja som tam bol už dvakrát,ale nikdy som sa práve nepozeral po cenách GTX búnd,tak netuším,či tam vôbec niečo do 3300kč nájdem. ešte pridávam link na tú karrimor.
http://www.karrimor.com/karrimor-elite- ... ens-442087
RobertKubizna
nováček
nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: pát črc 11, 2014 22:16

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod daew » pát říj 24, 2014 13:25

Ta bunda Karrimor za tu cenu vypadá vážně zajímavě. https://www.youtube.com/watch?v=mmRbNGte4Y0 Nemáte ji někdo?
daew
nováček
nováček
 
Příspěvky: 24
Registrován: stř říj 8, 2014 12:01

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » pon lis 3, 2014 21:07

Zdravím,

sháním teď také nějakou novou bundu (ne na outdoor, tady preferuji něco jiného v něčem jiném), nějakou univerzální - jak do města, tak do práce, občas v ní něco i dělat, venku na dešti, i sníh, ale hlavně aby byla dobře prodyšná, protože se také dost potím, takže asi ten eVENT.

Má někdo konkrétní tip na nějakou šikovnou?
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Standa63 » ned lis 9, 2014 18:51

Tady jsem něco našel, ale žádné hodnoty o prodyšnosti a nepromokavosti a zda je také větruodolná.
Nejsem natolik bohatý, abych si kupoval předražené věci.
Standa63
účastník
účastník
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon lis 26, 2012 0:11

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zajcev » úte lis 18, 2014 19:30

Nemate niekto nahodou skusenost s bundou Millet Touring Neo Jacket?
Hladam cosi v triede Tilak Stinger ale z neoshellu, v kontrastnych farbach a hlavne co by sa dalo vyskusat aj u nas, nemam moc chut si bundu za 300 a viac € prehadzovat po svete postou ak mi nesadne velkost :wink:
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Příspěvekod komin » úte lis 18, 2014 21:30

Zbehni do Treklandu na Vajanskeho nabrezi v Ba oproti pristavu su dovozca Millet pre Sk a Cz vecsi vyber inde nenajdes.
"The worst day of climbing is better than the best day in the office"
komin
účastník
účastník
 
Příspěvky: 275
Registrován: stř říj 2, 2013 7:15

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod matobng » úte lis 18, 2014 21:41

Ahojte, ja mam podobny dotaz ako zajcev.
Pokukavam po bunde DA Revolution, zial nikde v BA neviem o tom, ze by ju mali. Vlastne celkovo uz DA mizne z bratislavskych predajni.
Mate tu niekto realnu skusenost s touto bundou? Najma mi ide o odolnost voci oderu a vode.
matobng
nováček
nováček
 
Příspěvky: 43
Registrován: úte lis 18, 2014 19:21

Re:

Příspěvekod zajcev » stř lis 19, 2014 9:23

komin píše:Zbehni do Treklandu na Vajanskeho nabrezi v Ba oproti pristavu su dovozca Millet pre Sk a Cz vecsi vyber inde nenajdes.

Jasne cez Trekland som to chcel poriesit, ale bol som zvedavy, ci niekto nema osobne skusenosti z pouzivania.
Po precitani celého vlakna o ne-gore membránach mi neoshell pride ako dobra volba (povodne som chcel toho Stingera), akurát v nasich koncinach cosi najst v kamenmom obchode..... ](*,)
zajcev
nováček
nováček
 
Příspěvky: 73
Registrován: čtv led 19, 2012 11:19

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Botanick » čtv lis 20, 2014 20:52

Zdravím, sháním bundu do větru a deště. Abych byl trochu víc konkrétní, plánuji nějaké lehčí max dvou denní treky a to hlavně jaro - léto - podzim, v zimě stejnak není čas. Neplánuji nic vyššího než Tatry a i tam se v nejbližší době asi nedostanu, takže primárně tady po Čechách. Na zádech budu mít batoh do 35l, výjimečně kdybychom šli něco delšího tak 75l, ale to bude tak dvakrát ročně. Plus bych bundu využil třeba v zimě do města. Nechci nic extrémně teplého, raději přidám vrstvu pod bundu než celý pařit. A byl bych rád, kdyby to nebylo nic "krkolomného" poslední bundu jsem měl kdysi dávno něco od Alpine pro a byl jsem v tom jak robot, když jsem se chtěl podívat za sebe, tak bylo jednodušší se otočit celej :D

Z předchozích příspěvků jsem pochopil, že PINGUIN PARKER 2008 http://www.pinguin-shop.cz/zbozi/bunda-pinguin-parker-2008/p-4072 je kvalitní bunda a tohle (do 3000) je i tak v mé cenové relaci. Jenom na fotkách vypadá dost "robustně". Dá se za tyhle peníze koupit něco lepšího nebo mám jít do Parkera?
Díky moc pánové (případně dámy)
Botanick
nováček
nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: stř říj 24, 2012 8:23

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod apuka » pát lis 21, 2014 8:58

Parkera mam uz vice jak dva roky a jsem s nim spokojeny. Latka vydrzi i tezsi batoh, moc na ni neni videt dva roky velice casteho pouzivani (na jare/podzimu/teplejsi zimu to nosim i do prace), jenom DWR uz neni jak byla - ale membrana je plne funkcni a bunda byla prana i v normalnim prasku a susena bez susicky. Neni to tak robustne, jak mas obavy. Jasne, neni to tenka sustakovina jako Pertex, ale mnoho mestskych bund je z "robustnejsiho" materialu. Idealni by bylo, kdybys tu bundu nekde vyzkousel, nemusi byt nutne 2008, muze byt i novejsi nebo jiny Gelanots XP model Pinguinu - latka je cca stejna u vsech modelu a lisi se jenom strihem. A velikosti jsou taky +- stejne. A kdyz se Ti bude zdat, objednas si "starou". Ten model Parkeru ma vyhodum, ze ma hlavni zip a na kapsach na boku jeste prekryty a ne "vodeodolny" zip. Ocenis to, kdyz bude tepleji ale vetno nebo mrholeni a budes chtit mit bundu zaplou jenom na suche zipy (vetra se, ale dostatecne chrani).
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16500
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod dudy » pát lis 21, 2014 9:47

Botanick píše:.....Nechci nic extrémně teplého, raději přidám vrstvu pod bundu než celý pařit......

Bacha na Mika.
:mrgreen:
Uživatelský avatar
dudy
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 3962
Registrován: úte pro 20, 2011 6:38
Bydliště: HLMP

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení