Výběr nepromokavé bundy

zkušenosti, rady, dotazy

Moderátoři: Moderátoři - veteráni, Moderátoři - nová krev

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod axi12 » čtv črc 10, 2014 9:21

Hm... tak to vypadá, že v mojí DA Guide po necelých dvou letech odešel zip - ten na přední straně bundy. V úterý hodina u silnice v lijáku a měl jsem na hrudi mokré fleky. Dnes ve sprše se mi to potvrdilo a pod zipem byly noviny taktéž mokré.

Měsíc do konce záruky. No tak snad to uznaj. Teď jen rychle najít náhradu do cca 5k.

Koukám na outlet Tilaku na Stinger (Active shell, 350g) nebo Storm (Pro shell, 450g). Vím, že active shell není moc odolný vůči mechanickému poškození. Ale nevím, jak si to moc přebrat. Žádné dření o skálu ani lyžování přes neprůjezdný les dělat nebudu. Max někde půjdu v lese, kde bude lehce roští.

Pro Stinger hraje váha a prodyšnější membrána, pro storm naopak odolnost membrány a zip krytý légou. Cena je stejná.
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 10, 2014 9:33

Počítej, že ti to spíše opraví - vymění zip. Navíc u Guida je myslím záruka 3 roky (MountainTop serie od Directu), což lidi moc neví. Napiš kdyžtak na martin.munzar (slimáček) directalpine.com pro ověření záruční doby.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod axi12 » čtv črc 10, 2014 9:52

Aha, jsem nevěděl s tou zárukou. Ja stejně již delší dobu uvažoval o výměně bundy, takže tohle je ideální příležitost. Opravena se vrátí za měsíc a to je na mě pozdě.

Na opravenou čast se začíná počítat nova tří roční záruka?
axi12
nadšenec
nadšenec
 
Příspěvky: 1557
Registrován: pon lis 15, 2010 19:56
Bydliště: České Budějovice

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod vonkreuz » čtv črc 10, 2014 10:10

Moje zkušenost je taková, že jim to trvá do 14dní max.
S tou zárukou nevím.
Nám šlo hlavně o člověka.
Kefalín, tyhle starosti pusťte z hlavy. Lidí je na světě jako sraček.

Hodnota života je přehnaná. Popeláři pro lidi dělají více než ti z horské služby.

Prarodiče současné generace si hřáli nohy v kravském lejnu a boty byl nejdražší majetek. Proto jsou boty tak sledované.
Uživatelský avatar
vonkreuz
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 9590
Registrován: sob bře 1, 2008 21:37
Bydliště: Co by cepínem dohodil a nemetodicky v mačkách do hor došel...

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Skipp » čtv črc 10, 2014 10:12

actionboy píše:Ahoj shanim nepromokavou bundu do Skotska. Budu chodit na tezko (25kg) a vzhledem k omezenemu rozpočtu předpokládal ze se budu pohybovat u věci z druhé ruky. Bude něco pri takové zatezi vůbec fungovat?

V rámci ceny bych se mozna i poohledl po poncu, které mi při vytrvalem dešti nadne dle mého názoru vetsi komfort a sucho. Můžete kdyžtak nejake doporučit? Da se sehnat nejake ve kterém se nebudu cítit jako v igelitu?


Nemám zatím osobní zkušenost, ale když jsem pončo vybíral, dobré ohlasy mělo Condor
Uživatelský avatar
Skipp
účastník
účastník
 
Příspěvky: 222
Registrován: stř srp 22, 2012 12:10
Bydliště: Příbor

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » čtv črc 10, 2014 11:38

axi12 píše:Hm... tak to vypadá, že v mojí DA Guide po necelých dvou letech odešel zip - ten na přední straně bundy. V úterý hodina u silnice v lijáku a měl jsem na hrudi mokré fleky. Dnes ve sprše se mi to potvrdilo a pod zipem byly noviny taktéž mokré.

není nad to když má membránovka všechny zipy krytý légo
axi12 píše:Koukám na outlet Tilaku na Stinger (Active shell, 350g) nebo Storm (Pro shell, 450g). Vím, že active shell není moc odolný vůči mechanickému poškození. Ale nevím, jak si to moc přebrat. Žádné dření o skálu ani lyžování přes neprůjezdný les dělat nebudu. Max někde půjdu v lese, kde bude lehce roští.

mam cca 4 roky Tilak Strom, všechny zipy krytý légo, má kapsy kam se dají schovat ruce, což Tilak Attack Active a Tilak Stinger bohužel nemají, stále funguje skvěle, ale prodyšnost nic moc, nedávno jsem koupil Tilak Attack Active (Active Shell), prodyšnost skvěla, vypadá cca stejně robustně jako Tilak Strom, takže jsem zvědav zda mi vydrží tak dlouho jako Tilak Strom, ale spíš mam obavy z těch zipů které nejsou kryté lego, než o samotným Active Shellem, někteří už používají Active Shell dva roky bez závad
axi12 píše:Pro Stinger hraje váha a prodyšnější membrána

ještě ke střihu bund Tilak, chtěl jsem původně taky koupit Tilak Stinger, ale střihem je pro menší a silnější postavy, takže mi vůbec neseděl, kdežto Tilak Attack Active je pro vyšší a štíhlejší postavy, má stejný střih jako Tilak Strom, Tilak Ogre Active, Tilak Mitre, Tilak Ketil které mám, a zkusil jsem i jiné bundy Tilak Attack, Tilak Latok, Tilak Latok Hybrid, Tilak Trango, takže vůbec nechápu proč má Tilak Stinger úplně jiný střih než ostatní bundy Tilak
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » čtv črc 10, 2014 15:47

axi12 píše:Na opravenou čast se začíná počítat nova tří roční záruka?

:D jak te neco takoveho mohlo vubec napadnout? Na opravu je ze zakona zaruka 3 mesice. V tvem pripade bude platit puvodni zaruka, muzes si ji maximalne prodlouzit o dobu, kdy byla bunda v oprave. Pokud to bude zarucni oprava.

U zipu po takove dobe bych se navic bal, ze ti reklamaci neuznaji vubec a opravdu budou chtit zaplatit. Zipy jsou pouze vodeodolne (ne nepropustne) a tohle je bezne opotrebeni.
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » čtv črc 10, 2014 15:57

O 4 příspěvky výše na jedno takové pončo odkazuju.
U koupi bundy hodně záleží na konkrétním případě, opotřebení a i stáří. Musel bys dobře natrefit.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod Kiszoun » pát črc 25, 2014 11:31

Zdar lidi.
Chtěl bych nějakou bundu, nejlépe s nějakou renomovanou membránou dermizax, gore, gela... (abych měl trošku klid v duši, že jsem nespláchl prachy do hajzlu) která by mě nenechala ve štychu kdybych někde v horách (zatím asi CZ + SK), nebo při delších výletech nebyl nenadále zastižen nějakým tečením vody z oblohy a jelikož moje SS už po 3 letech netěsní nějak extra dobře a "Gore-tex" co mi byl dovezen z Nepálu není střihem nic extra, tak jsem se rozhodl, že investuju do něčeho, co mi zase na pár let vydrží.
Použití - 1-3 denní tůry s batohem do 8-10kg na zádech + hnusné počasí ve městě, takže žádný hardcore
padly my do oka tyhle kousky -
http://www.etilak.cz/produkt/cz/10305/b ... da-outlet/
http://www.sportisimo.cz/berghaus/bowsc ... ket/31682/
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/respect/p-1332 - případně mají v outletu ještě nějaké Parkery kolem 2k, ale jsou to modely 2008, tak nevím jestli to na funkci nebude mít vliv :-)
případně jsem ještě viděl v akci http://www.directalpine.cz/bunda-trango-softshell-15 v Alpsportu, ta mi připadala fakt robustní.

Pročetl jsem si cca vše co tady bylo řečeno, ale nedokázal jsem si udělat jasný názor třeba právě na Gore- performance shell, jakby její vlastníci ani neexistovali a hlavně mnohá témata jsou staršího data... Dokázal by mi někdo tedy poradit která z těchto bund by mohla naplnit má očekávání a na co se při výběru vykašlat?
Uživatelský avatar
Kiszoun
účastník
účastník
 
Příspěvky: 282
Registrován: úte lis 8, 2011 11:31

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pát črc 25, 2014 18:06

cago, tomuhle moc nerozumim, ale asi bude lepsi min. 2,5L bez podsivky.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod handyman » sob črc 26, 2014 10:21

Poraďte mi prosím, vybírám nepromokavou bundu na tůry s malým batohem (náklad tak 10 kg). Chtěl bych aby byla prodyšná, nepromokavá a relativně lehká a odolná mechanicky. Bylo by fajn, kdyby ustála i silnější déšť. Nebo je pak lepší kombinace třeba prodyšné bundy a pláštěnky?

Chtěl bych asi nějakou od Tilaku, slyším na ně jen samou chválu a něco o pavoucích. :)

Co říkáte na tyto bundy. Ta lehká má sloupec min. 18m v.s. , to je dost nebo málo?


Tilak Stinger
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... #parametry


Tilak Raptor
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... #parametry

Tilak Storm
http://www.hanibal.cz/panske-obleceni/b ... #parametry
handyman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 12, 2010 14:10

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » sob črc 26, 2014 18:57

dle mě je nejlepší kombinovat když je pod nulou nemembránovou SS bundu s DWR úpravou, a když je nad nulou větrovku s DWR úpravou, a k tomu mít v batohu membránovku, protože i když je to třeba už hodně prodyšná membrána GoreTex Active Shell, tak to stále není tak prodyšný jako nemembránové bundy, koukni se ještě na Tilak Attack Active, stejná membrána jako má Tilak Stinger, ale je o něco lehčí a levnější
handyman píše:Ta lehká má sloupec min. 18m v.s. , to je dost nebo málo?

vypadá že to je dostatečné, i když jsem dlouhá léta žil v tom že to musí být min. 20m v.s., v Tilak Attack Active jsem několik dní chodil v dešti, a taky zažil i několik pěkných průtrží, a GoreTex Active Shell neprotekl ani pod cca 13kg batohem
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod handyman » ned črc 27, 2014 16:31

Jaký je rozdíl mezi Tilak Attack Active a Tilak Stinger? Jde jen o střih? Řekněme, že bych si chtěl dát pod bundu flízovku, je to fuk, nebo je jedna z nich pro takový účel lepší?

Jakou bys mi poradil bundu (nemembránovou) s DWR úpravou nebo jakou máš ty?
Ta membránová by pak sloužila jako náhradní nebo jako budna do silného deště?

Díky za aktivitu, už jsem myslel, že je toto vlákno mrtvé. :)
handyman
nováček
nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte říj 12, 2010 14:10

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod TimTaylor » ned črc 27, 2014 17:20

to handyman

od Tilaku máme doma asi 5ks bund - 2x Latok, dámská Tilak Mitre, Tilak Raptor, Tilak Bora Lady (dámska něco do města) + tchán Tilak Storm. Na tvé použití mi příjde Raptorka zbytečná (je to docela težká, tvrdá bunda, takové "brnění" určená primárně hlavně na horolezení a náročné nasazení, sám bych dneska na mé použití = turistika, VHT, lyžování + zimní akce po ČR a SR asi vybral jinou, lehčí bundu). Čistě na turistiku bych vybral dneska asi Tilak Stinger nebo Storm (lehké, nepromokavé, s kapucí, mají pár kapes, vydrží i intenzivní déšť...). Vybral bych podle ceny a toho, která se mi více líbí. Protože se mi víc líbí Stinger, šel bych do něj...

add mikina - všechny bundy Tilaku mají celkem přiléhavý střih, takže pod ně dáš slabou mikinu. Na tlustý svetr pod ně to moc není, budeš pak jak medvěd, ale slabší flísku s přehledem (mám nějaké roláky Craft anebo Tilak Serak a no problém)
Uživatelský avatar
TimTaylor
účastník
účastník
 
Příspěvky: 551
Registrován: stř kvě 28, 2008 20:29
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod fps » ned črc 27, 2014 19:15

handyman píše:Jaký je rozdíl mezi Tilak Attack Active a Tilak Stinger? Jde jen o střih?

střih je u každé jiný, jak jsem psal tady viewtopic.php?p=397153#p397153, Tilak Stinger má "Zesílení namáhaných partií", ale když jsem je porovnával, tak jsem si toho nevšiml, Tilak Stinger má dvě venkovní náprsní kapsy, Tilak Attack Active má jednu venkovní náprsní kapsu, a jednu na ruce, každá má trochu jiné zakončení rukávů, u Tilak Stinger je zakončení klasické v zápěstí, ale Tilak Attack Active má horní část rukávu trochu přetažen přes hřbet ruky, víc rozdílu si nejsem vědom

handyman píše:Jakou bys mi poradil bundu (nemembránovou) s DWR úpravou nebo jakou máš ty?

já mam na zimu, když je pod nulou High Point Rock Dancer Pro, a když je nad nulou, tak mam tuhle větrovku Direct Alpine Tornado

handyman píše:Ta membránová by pak sloužila jako náhradní nebo jako budna do silného deště?

přísně tak, tu mam v batohu, a když už DWR nezvládá déšť či sníh, tak jí nasadím

handyman píše:Díky za aktivitu, už jsem myslel, že je toto vlákno mrtvé. :)

jsou hold prázdniny, a ještě k tomu víkend, tak tu je trochu mrtvo
Levně kupuješ, dvakrát kupuješ
Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci
Doufej v nejlepší, ale buď připraven na nejhorší
fps
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 7466
Registrován: úte zář 7, 2010 14:40

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod zdenki » pon črc 28, 2014 9:30

handyman: kdyby sis vybral Stinger a nevadila by zelená barva, tak v outletu mají L a XL za fajn cenu...
zdenki
účastník
účastník
 
Příspěvky: 402
Registrován: čtv lis 25, 2010 3:54
Bydliště: Jižní Morava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod jIrI___ » ned srp 3, 2014 12:42

Máte někdo zkušenosti s Helly Hansen Loke Jacket (http://shop.hellyhansen.com/us/item/loke-jacket-62252/) nebo Marmot PreCip Jacket (http://marmot.com/products/details/precip-jacket-new)? Sháním bundu na nenáročnou turistiku, aby ustála nějaký ten vítr, odolala lehkému deštíku a současně aby byla aspoň trochu skladná a prodyšnější než pláštěnka. Tyhle dva kousky si v zahraničních recenzích celkem pochvalují, ale všichni víme, jak se dá recenzím (ne)věřit... Případně si rád nechám poradit nějakou jinou bundu podobného zaměření do 2000 Kč.
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » ned srp 3, 2014 13:55

pertex větrovka (cca 1200) + igelit pláštěnka (cca 40 Kč)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod jIrI___ » ned srp 3, 2014 14:14

Pertexku mám, ale jak jsem psal, pláštěnce bych se rád vyhnul. Nicméně pokud bundy toho výše zmíněného typu nezvládají ani lehký deštík, tak holt jinou možnost než igelit mít nebudu :)
jIrI___
nováček
nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: pon srp 9, 2010 7:47
Bydliště: R. p. R. , Ostrava

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » ned srp 3, 2014 17:52

V danem rozpočtu bude těžší najít dobrou prodysnost spis, než nepromokavost.


(tapatalked)
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Lehká, nepromokavá.

Příspěvekod pacocz » pon srp 4, 2014 9:18

Zdravím, když nosím batoh nad 20 kg, tak potřebuji asi vyšší odolnost proti vodě než 20 000, že?
Nechci softshell, protože bych se v tom zbytečně škvařil a rád bych měl větrání na zádech v podobě mřížky, nebo jiných otvorů, ať si říká, kdo chce, co chce, tak já se na zádech budu pod batohem potit vždy, i kdyby to mělo propustnost bůhvíjakou. Hlavně, aby to vydrželo ty největší horské průtrže a dalo se to sbalit do objemu 0,5 petky.
Takže je tu někdo takový, kdo by doma něco takového měl a napsal mi, co vlastní a zda by mi to doporučil? Koukal jsem na různé nabídky a je toho až moc :D

P.S. měl jsem vybranou bundu od Husky, ale když jsem tu četl ty recenze, tak jsem to raději vzdal.
Děkuji.
"Nevěřte na zázraky, spoléhejte na ně."
(Honza Kopka)
pacocz
nováček
nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv lis 28, 2013 22:53

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » pon srp 4, 2014 9:37

P.S. měl jsem vybranou bundu od Husky, ale když jsem tu četl ty recenze, tak jsem to raději vzdal. :D :D :D

Nemám zkušenosti s víc bundami, než jednou. Ale nedávno jsem si zkusil Direct Alpine Guide a střihově a technicky byla boží. Větrání ale klasicky zipama v podpaží... a těch 20kg batoh by asi bylo dobré ověřit přímo v DA. Btw u Pinguinu jsem se setkal s nabídkou otestovat stan v extrémních větrech (když přicházely) s tím, že případné opravy jdou za nima výměnou za recenzi. Možná, že by i v DA byli svolní k nějakému podobnému testu, za optání nic nedáš.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehká, nepromokavá.

Příspěvekod mike » pon srp 4, 2014 17:52

pacocz píše:Hlavně, aby to vydrželo ty největší horské průtrže a dalo se to sbalit do objemu 0,5 petky.

Z ktereho stoleti jsi pricestoval? Ted je zacatek 21. a tohle bohuzel jeste nemame ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27


Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mike » pon srp 4, 2014 18:04

To jo, ale z toho co psal mi prislo, ze by v tom navic i nerad moc zapotil ;-)
Uživatelský avatar
mike
Moderátor
Moderátor
 
Příspěvky: 49421
Registrován: pát čer 13, 2008 17:27

Nepromokavá bunda

Příspěvekod kozacik » ned srp 17, 2014 15:33

Dobrý den, co si myslíte o téhle bundě?

http://www.mall.cz/panske-bundy-nepromo ... =627087001
kozacik
nováček
nováček
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon črc 7, 2014 20:17

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod budo » ned srp 17, 2014 21:06

ahoj. je celkem rozumny napsat celej nazev ty bundy: Columbia Reign Stopper Jacket Black S
protoze za par dnu mall polozku vymaze a tady na foru eventuelne zustane par prispevku, ktere se budou vyjadrovat k necemu, co dalsi prichozi nebudou schopni identifikovat. takovy vedeni prispevku je pak s ohledem pro nejakou uzitecnost ostatnim v budoucnu celkem naprd.
Uživatelský avatar
budo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 4034
Registrován: pát kvě 29, 2009 20:54

Re: Lehká, nepromokavá.

Příspěvekod apuka » pon srp 18, 2014 9:12

pacocz píše:Zdravím, když nosím batoh nad 20 kg, tak potřebuji asi vyšší odolnost proti vodě než 20 000, že?
Mas pravdu, ale nekoukej se pouze po vodnim sloupci. Zavisi to i na zpusobu noseni batohu a Tve chuzi - cim vetsi treni pod bedernym pasem a ramennymi popruhy, tim vyssi odpovidajici sloupec a doba ucinkovani, kdy velice rychle prijdes na to, ze teoreticky bys potreboval min. 50-60000. Taky zjisti, jestli latka bundy je dostatecne odolna vuci neustalemu oteru pod batohem, jinak si muzes v extremu po kazdem vyletu kupovat novou bundu.
pacocz píše:... rád bych měl větrání na zádech v podobě mřížky, nebo jiných otvorů, ať si říká, kdo chce, co chce, tak já se na zádech budu pod batohem potit vždy, i kdyby to mělo propustnost bůhvíjakou. Hlavně, aby to vydrželo ty největší horské průtrže a dalo se to sbalit do objemu 0,5 petky.
Nerozumim tomu "vetrani v zadech v podobe mrizky" - to chces mit zvenku mrizkovanou bundu (coz je blbost) nebo vevnitr chces mit mrizkovanou podsivku (co ja mam a v porovnani se synovou bundou ze stejneho materialu jenom s nemrizkovanou podsivkou uplne jedno, podsivka neni to, co uda prodysnost bundy)? Jinak potit se pod batohem budes vzdy, bez ohledu na to jestli mas vubec bundu nebo ne... Minimalne pod batohem (i s konstrukci) se Ti zada nikdy nebudou odvetravat natolik jako bez batohu, tj. ani pres bundu se pot na tom miste nebude tak dobre odparovat, at budes mit jakoukoliv bundu).
Skoro kazda bunda vydrzi i nejvetsi horske prutrze, kdzy ji budes mit pekne schovanou v nepromokavem obalu, tak uplne kazda :D. Myslim si, ze Tobe jde spise o to, abys Ti vydrzel obleceny v te bunde v suchu i v te nejvetsi horske prutrzi :lol:. A ja jsem uz mnohokrat tady psal, ze takovou bundu jednoduse nesezenes - neni to ani igelit. Kdyz zasne doopravdy lit par hodin v kuse, prida se bourlivy vitr, tak po skonceni deste mokry budes vzdy. Voda natece dovnitr pres kazdou diru, zvrchu, zespod ale i z boku (rukavy). A kdyby se Ti povedlo totalne ucpat vsechny diry, tak budes mokry od vlastniho potu, i kdyz nejsi potivy clovek - bunda bude zvenku totalne mokra a ochlazena a pot se zasekne a srazi vevnitr, ponevadz nema jak se dostat ven a tam se odparit. Popisoval jsem jednu zkusenost, kdyz jsem v jidelne horske chaty videl, jak prichazi lide zespod po 4 hodinovem slapani (cca 800-1000 vyskovych metru) v lijaku (jeste bez vetru) do chaty, dali si dole bagly a svlekli se. Bylo naprosto jedno, kdo co mel za vrchni vrstvu - membrana gelanots, ruzne GTX, eVent, ..., vyrobce Mammut, Arcterix, neznackove, ... -, kazdy mel obleceni pod tim durch promocene, vetsinou min. na zadech, na prsou, pod popruhami batohu a kolem krku i na spodni casti bricha. Nepomohl ani igelit, dokonce ani igelit nad membranovou bundou, ani velka plastenka nad bundou.
apuka
outdoor maniak
outdoor maniak
 
Příspěvky: 16585
Registrován: čtv bře 31, 2011 8:34
User is Online!

Re: Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod holgerus » pon srp 18, 2014 16:10

No všech svých zkušenostech s průtržemi mračen si u takové bundy hlídám to, aby na spodku rukávů bylo co nejméně té schvrchní látky kvůli vzlínavosti vody. Mám od roku jednu bundu od Highpointu už tenkrát z výprodeje za 3 k. A právě kvůli takovým rukávům jsem s ní nespokojenejší. Toho schvrního materiálu je ve spodku rukávů tak asi půl centimetru. A vydžela jak tatranský tak šumavský celodenní déšť. Samozřejmě o vnitřní kondenzaci nemluvím, proti tomu neunguje nic. Ale zlatá tahle bunda...
holgerus
účastník
účastník
 
Příspěvky: 436
Registrován: pon zář 8, 2008 10:06
Bydliště: Praha a Plzeň

Výběr nepromokavé bundy

Příspěvekod mvaldo » pon srp 18, 2014 19:40

aka je to bunda?
Uživatelský avatar
mvaldo
inventář fóra
inventář fóra
 
Příspěvky: 2135
Registrován: ned bře 8, 2009 19:14

PředchozíDalší

Zpět na Oblečení